KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Čeljabinsk - 28. ledna 2021   13:30

Čeljabinsk
25:28' Hyka  (Bailen) • 58:06' Kravcov  (Sedlák)
Novosibirsk
Frano, Hribik – Ivanov, Černyšjov
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
Čeljabinsk

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Je konec. Sibir Novosibirsk zvítězil nad Traktorem Čeljabinsk 3:2 po prodloužení. Úvod utkání nebyl zrovna atraktivní a dočkali jsme se také devítiminutové pasáže bez přerušení. Posléze se ovšem začalo hrát tvrději a rozhodčí vylučovali. A v 17. minutě jsme se dočkali první branky tohoto utkání, o kterou se v oslabení postaral Nikita Korotkov. Do druhé třetiny hosté vstoupili velmi dobře a po velké neproměněné šanci se nakonec dočkali gólu ve 26. minutě, když se prosadil Hyka. Ovšem hokej nedává logiku Novosibirsk ve 31. minutě šel zpět do vedení po brance Romanceva. V 59. minutě se hostům podařilo srovnat po brance Kravcova a šlo se do prodloužení, kde rozhodl v 63. minutě Oleg Li.
62:14'
Sibir právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto o vítězství domácího celku! OLEG LI získal kotouč na levé straně a vyvinul obrovskou rychlost, kdy se tak dostal za obránce a posléze tvrdou ránou do pravé šibenice rozhoduje toto utkání.
61:33'
Nyní už se hraje opět 3 na 3 a následuje buly ve středním pásmu.
60:22'
Vjačeslav Ušenin se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě Roman Will.
60:06'
60:01'
60:00'
59:09'
Novosibirsk může rozhodnout ještě v základní hrací době, ale zatím přesilovka domácích nic nepřináší.
58:35'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:06'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak přece jenom se hostům povedlo srovnat na 2:2 dvě minuty před koncem! VITALIJ KRAVCOV dostal zpoza brány přihrávku od Lukáše Sedláka a následně skvěle zakončil k levé tyči. Asistence: Lukáš Sedlák.
57:40'
Opět se Novosibirsku povedlo vyhodit puk do bezpečí a Čeljabinsk tak musí založit novou útočnou akci.
56:32'
Traktor Čeljabinsk drží puk ve třetině soupeře, ale nepřesná přihrávka skončila jen u soupeře.
55:41'
Poté se dostal do zakončení také Andrej Jermakov, ale jeho pokus vyrazil Roman Will do ochranné sítě.
54:25'
Jefim Gurkin pouze prověřil brankáře soupeře střelou od modré, která ale navíc letěla vedle brány.
53:42'
Traktor si nyní nemůže vytvořit nějaký větší tlak a může tak litovat dvou neproměněných přesilovek.
52:35'
Nick Bailen se dostal ke střele, ale Harri Säteri chytil kotouč do své lapačky.
52:16'
51:55'
Ovšem Sibir se dostala k puku u své brány a následně jej vyhodila přes celé kluziště do bezpečí.
51:10'
Traktor Čeljabinsk má další možnost srovnat toto utkání, ale zatím jen drží puk v rohu kluziště.
50:16'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., faul kolenem).
50:00'
Zbývá pouze deset minut a nyní se hraje už přes pět minut bez přerušení.
49:13'
Harri Säteri předvedl další veledůležitý zákrok proti zakončení soupeře, který se řítil sám na jeho bránu!
48:30'
Opět se hraje dlouhou dobu bez přerušení, ale Novosibirsk nadále hájí svůj jednobrankový náskok a můžeme se těšit na velké drama ke konci základní hrací doby.
46:50'
46:10'
Pokus z hole hostujícího hráče minul domácí svatyni a následně Sibir opět vyhodila puk.
45:40'
Hosté mají velkou šanci na srovnání utkání, ale soupeř se zatím dobře brání.
44:50'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., podrážení).
44:18'
Sergej Tělegin se sice dostal ke střele, ale ta minula bránu soupeře.
43:16'
Tentokrát se ale domácí mužstvo dopustilo pouze zakázaného uvolnění a následuje buly před svatyní Harri Säteriho.
41:45'
Začátek třetí periody je zatím spíše poklidný a Novosibirsk se snaží něco vymyslet s kotoučem.
40:55'
Domácí celek se sice dostal na polovinu soupeře, ale vše se obešlo beze střely.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:10.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Sibir Novosibirsk stále vede nad Traktorem Čeljabinsk o gól, ale nyní už 2:1. Do druhé třetiny hosté vstoupili velmi dobře a po velké neproměněné šanci se nakonec dočkali gólu ve 26. minutě, když se prosadil Hyka. Ovšem hokej nedává logiku Novosibirsk ve 31. minutě šel zpět do vedení po brance Romanceva. Posléze hosté byli nadále v tlaku, ale Harri Säteri zatím druhou branku nepustil.
40:00'
39:39'
Posléze opět dostal Lukáš Sedlák ke střele, ale tentokrát trefil jen obětavého obránce, který skočil před něj.
39:06'
Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, ale nakonec to Alexej Byvalcev vzal na sebe a jeho pokus vyrazil Harri Säteri.
38:13'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Pastuchov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 5 min., bitka).
38:10'
Následně byla k vidění bitka mezi Iljou Pastuchovem a Vjačeslavem Osnovinem!
37:50'
Alexandr Avcin se snažil v protiútoku najít z pravé strany před bránou spoluhráče, ale ten nedokázal zakončit.
37:15'
Nyní se ovšem málem prosadil také druhý český útočník Lukáš Sedlák, ale jeho střela z levé strany skončila v moci Harri Säteriho.
36:51'
Momentálně se tempo hry trochu uklidnilo. Hosté sice jsou častěji u puku, ale nemůžou něco vymyslet.
35:42'
Posléze přišel ofsajd ze strany hostujícího celku a následuje vhazování ve středním pásmu.
35:12'
Traktor Čeljabinsk se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale nepřesná přihrávka vše zhatila.
33:29'
Alexandr Šarov se z pravé strany dostal přes Vitalije Kravcova do zakončení, ale to skončilo v moci gólmana Romana Willa.
32:23'
Novosibirsk vstřelená branka jasně nabudila a tentokrát se prodral ke střele Nikita Korotkov, ovšem jeho rána byla zblokována.
31:45'
Domácí se nyní sice dostali do pásma soupeře, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
30:47'
Tak tohle je šok, neboť domácí mužstvo jde zpět do vedení a to je ve druhé třetině pod velkým tlakem! Jegor Milovzorov dokázal za bránou soupeře vybojovat kotouč, který následně poslal právě před svatyni Romana Willa, kde byl osamocený DANIL ROMANCEV a ten fantasticky zakončil o levou tyč. Asistence: Jegor Milovzorov.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a zatím tady máme vyrovnaný stav 1:1.
29:38'
Alexej Byvalcev ovšem svým pokusem nedokázal poslat hosty do vedení, každopádně Čeljabinsk zatím vládne druhé třetině.
29:25'
Traktor opět kombinuje v útočném pásmu soupeře a diváci, kteří dnes jsou přítomní se ozývají pískotem.
28:19'
Posléze se dostal ke střele také Igor Polygalov, ale jeho rána minula domácí svatyni. Čeljabinsk je nadále v tlaku.
27:23'
Konstantin Lukin tentokrát pálil z pravé strany, ale Harri Säteri si dokázal poradit.
26:57'
A hosté rozhodně se svým tlakem směrem dopředu nekončí a znovu se snaží něco vymyslet.
25:28'
Tentokrát už se ale hostům podařilo srovnat na 1:1! Český útočník TOMÁŠ HYKA potvrzuje svou skvělou formou, když se z levé strany dostal do mezikruží, kde posléze zakončil nechytatelně do levé šibenice. Asistence: Nick Bailen.
25:12'
Znovu se Čeljabinsk dostal do útočného pásma, ale tentokrát z toho nakonec nebylo nic vážnějšího.
24:16'
Fantastický zákrok Harri Säteriho! Po přihrávce Igora Polygalova se dostal do velké šance Konstantin Lukin, ale jeho rána skončila v lapačce domácího gólmana!
23:23'
Posléze už ale ano, ovšem Harri Säteri si poradil a následuje tak buly před jeho bránou.
22:45'
Traktor Čeljabinsk se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale nakonec z toho nebylo ani tentokrát nic nebezpečného.
21:37'
Jegor Milovzorov se tentokrát svou střelou z levé strany snažil překonat brankáře, ale Will znovu chytil kotouč a má tak hodně práce na začátku druhé periody.
20:53'
20:45'
Posléze se dostal do zakončení také Danil Romancev, ale Roman Will byl připraven.
20:33'
Domácí mužstvo se v přesilovce dostalo ke střele a Will měl problémy, ale nakonec skončil puk vedle jeho svatyně.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 14:19.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Sibir Novosibirsk vede nad Traktorem Čeljabinsk 1:0. Úvod utkání nebyl zrovna atraktivní a dočkali jsme se také devítiminutové pasáže bez přerušení. Posléze se ovšem začalo hrát tvrději a rozhodčí vylučovali. A v 17. minutě jsme se dočkali první branky tohoto utkání, o kterou se v oslabení postaral Nikita Korotkov.
20:00'
19:50'
Posléze pálil Jyrki Jokipakka, ale jeho pokus byl zblokován a Traktor následně vyhodil kotouč.
19:25'
Novosibirsk nyní je ve velkém tlaku při přesilovce, ale zatím nebyla k vidění ani jedna střela.
18:53'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., hákování).
18:45'
Juuso Puustinen byl kousíček od toho, aby poslal Sibir do dvoubrankového vedení, ale jeho tvrdou ránu z pravého kruhu s problémy dokázal udržet Roman Will.
18:32'
17:54'
A opět se Novosibirsk snažil něco vymyslet v oslabení, ale tentokrát byla přihrávka zpoza brány zblokována.
16:54'
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání v oslabení! Obrovské chyby se dopustil na modré čáře hostující hráč a NIKITA KOROTKOV se vydal s Alexandrem Šarovem do brejku 2 na 0, se kterým si poradili fantasticky a po několikrát vyměněné přihrávce nakonec zakončoval do odkryté svatyně Nikita Korotkov. Asistence: Alexandr Šarov.
16:32'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., hákování).
15:05'
Sergej Kalinin zkoušel překvapit brankáře, když se obtočil kolem brány, ale Harri Säteri byl včas u své tyče.
14:29'
Lukáši Sedlákovi se nepodařila přihrávka ve třetině soupeře a zahnal tak své mužstvo až k brankáři Romanu Willovi.
14:05'
Nejproduktivnější hráč Čeljabinsku Tomáš Hyka se snažil dostat do zakončení, což se mu povedlo, ale kotouč bez problémů chytil Harri Säteri.
13:12'
Vjačeslav Ušenin to zkusil z první na levé straně, ale jeho rána minula hostující svatyni o metr.
12:53'
12:05'
Chyby se dopustil domácí obránce na modré čáře, když mu kotouč přeskočil hůl a následoval ofsajd.
11:52'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., hrubost).
11:48'
Posléze pálil z levé strany Jegor Milovzorov, ovšem jeho pokus skončil bezpečně v lapačce Romana Willa. Následně se do sebe pustili dva hráči a bude se vylučovat.
11:31'
Jefim Gurkin vymyslel velmi dobrou kombinaci přihrávek, ale ta finální na střelu byla sražená.
10:53'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., držení).
10:08'
Po devíti minutách se hra přerušila, když byla přihrávka ze strany hostů zblokována a skončila mimo hrací plochu.
09:08'
Pontus Åberg se snažil překvapit domácího brankáře střelou z pravého kraje, ale jeho pokus vyrazil Harri Säteri.
08:36'
Následně ale přišel protiútok Novosibirsku, který ale přinesl jen střelu vedle svatyně Romana Willa.
08:12'
Stejně tak rána hostujícího hráče od modré, ale Čeljabinsk nyní drží pásmo a snaží se prostřelit Säteriho.
07:52'
Posléze se Traktor snažil prodrat dopředu po levé straně, ale následná přihrávka nebyla přesná.
07:09'
Čeljabinsk opět jen nahodil puk do středního pásma, ale tam jej následně zase získal zpět na své hole.
06:28'
Domácí mužstvo si posléze sice vytvořilo střeleckou příležitost, ale ta byla zblokováno obranou soupeře.
05:54'
Skoro pět minut se nyní hraje bez přerušení, ale zatím se obě mužstva rozehrávají a na ledové ploše tak není nic moc k vidění.
04:39'
Nához ze strany hostů ale skončil pouze v moci obrany Novosibirsku.
03:57'
Nyní kotouč cestuje ze strany na stranu, ale častěji jsou u něj stále hráči Traktoru.
03:03'
02:22'
Nikita Šaškov dokázal posléze vyvézt kotouč ze svého pásma a chvíli jej udržet na polovině soupeře.
01:35'
Traktor Čeljabinsk se dostal hned ke dvěma střelám, ale Harri Säteri byl připraven.
01:03'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Pastuchov – 2 min., hákování).
00:28'
Už na začátku utkání hosté získají přesilovku, ale ještě to zkouší v šesti bez brankáře.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Šerbakov) – Pastuchov, Jokipakka, Děmidov, Gurkin, K. Alexejev, Chochlov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa (A), Ovčinnikov – Milovzorov, Romancev (C), O. Li – Česalin (A), Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – N. Korotkov, Šarov, V. Komarov – Šaškov.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Tělegin, Ogurcov, D. Bodrov, Karpuchin, Jevenko – Åberg, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Lukin, Polygalov, Osnovin – Kosov, D. Iljin, Avcin.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Ivanov, Černyšjov.
Československá stopa

Roman Will (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Sibir Novosibirsk se momentálně ve Východní konferenci nachází na 9. místě se 46 body a skóre 121:135. Po prohře 0:3 na ledě Soči přivítal na svém stadionu Nižněkamsk a padlo hned deset gólů! už po 16. minutách domácí vedli 3:0, ale stav ve 35. minutě byl naprosto šokující, neboť Nižněkamsku se podařilo otočit vývoj a vedl 4:3. Domácí se ale nevzdali a opět otočili zápas ve svůj prospěch a vyhráli tak 6:4. Nejproduktivnějším hráčem s 35 body Ruohomaa

Traktor Čeljabinsk je na tom v tabulce lépe a aktuálně je na 5. pozici s 59 body a skóre 127:114. Po výhře nad Ufou 2:1 po prodloužení zavítal na led Barysu. Tam hosté vedli po první třetině 1:0 a po druhé už 3:1. Poslední periodu sice soupeř zdramatizoval, ale Traktor si nakonec poradil a vyhrál 3:2. Nejproduktivnějším hráčem je s 36 body Hyka.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HC Sibir Novosibirsk a Traktor Čeljabinsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Traktoru, který zvítězil poměrem 2:0. Dnes se ale bude bojovat na Ledovém dvorci sporta, Sibir. Úvodní buly je naplánováno na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.