KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : CSKA Moskva - 10. září 2020   14:30

Novosibirsk
Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Menšikov, Gurkin, Chochlov, K. Alexejev, Ilja Morozov, J. Chabarov (A), Pastuchov – O'Dell, Šarov, Ruohomaa – Milovzorov, Sajustov (A), Šaškov – V. Komarov, N. Korotkov, Sannikov (C) – Romajev, O. Li, Romancev.
Beljajev, Kulakov – Lazarev, Šalagin
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
1850 diváků
CSKA Moskva
Šaryčenkov (Skotnikov) – M. Robinson, Blažijevskij, Dahlbeck, Samorukov, Rykov, Ar. Sergejev, Naumenkov – Slepyšev (A), Goldobin, Loktionov (A) – Šalunov, Mamin, Okulov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sorkin – Alexandr Popov, Leipsic, Světlakov – Mingačjov.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 1850 diváků.
Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl nikdo z Čechů a Slováků.
Je dobojováno! Samostatné nájezdy nakonec zvládl lépe moskevský celek! Za CSKA se totiž trefili Anton Slepyšev, Brendan Leipsic a Andrej Loktionov. Za domácí skóroval pouze Romancev. Alexandr Šaryčenkov tak podtrhl parádní výkon v brance CSKA a pomohl svému týmu k bonusovému bodu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
Autorem vítězné branky je BRENDAN LEIPSIC!
Jegor Milovzorov svůj nájezd zahodil a CSKA vítězí!
Andrej Loktionov se dostal blízko ke gólmanovi a dostal puk mezi betony!
Viktor Komarov zakončil jen do betonu brankáře!
Konstantin Okulov se pokusil o bekhendový blafák, ale zvedl puk nad břevno.
Danil Romancev chytře zamíchal pukem před brankovištěm a dostal jej mezi betony.
Brendan Leipsic si v mezikruží přibrzdil a uklidil puk pod břevno.
Eric O'Dell se dostal příliž blízko k brankáři a už nezvedl puk nad beton.
Jako první se rozjel Anto Slepyšev, který se štěstím procedil puk do sítě!
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku: 18 – 23
Ani v prodloužení jsme se rozhodnutí nedočkali! Oba týmy měly několik slibných příležitostí, jenže brankáři se pořádně činili! O vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:26'
Po chybě v rozehrávce CSKA zakončoval z dobré pozice Jefim Gurkin, ale jeho dělovka zápěstím skončila nad břevnem!
63:34'
Hosté se znovu dostali do útočného pásma, ale po krásné kombinaci si nikdo v bílém dresu netroufl na zakončení.
63:01'
Šarov si po rychlé výměně kotoučů sjel na přihrávku mezi kruhy, ale ani jeho pokus zápěstím do sítě neprošel! Alexandr Šaryčenkov podává parádní výkon!
62:45'
Nikita Korotkov tentokrát projel do útočného pásma po pravé straně, ale zakončením z ostrého úhlu brankáře CSKA neohrozil.
62:15'
Nikita Korotkov mohl rozhodnout na opačné straně, kde dostal přihrávku těsně před branku, ale pohotovým zakončením trefil jen beton brankáře!
61:39'
Loktionov si vybruslil do vynikající střelecké pozice, ale z mezikruží zápěstím zakončenil těsně nad břevno!
61:15'
Zadáci CSKA uklidňují rozehrávku v obranném pásmu. Nikdo v modrém dresu domácího Sibiru rozehrávku soupeře neatakuje.
60:30'
Andrej Loktionov střílel z pravé strany útočného pásma, jenže jeho pokus mířil jen do betonu připraveného brankáře.
60:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování prodloužení a ihned se vydali do útoku. Domácí obrana si s prvním výpadem Slepyševa poradila.
60:01'
Střely na branku: 15 – 20
Základní hrací doba končí! Po šedesáti minutách jsme vítěze dnešního souboje nepoznali. Ve třetí třetině se hrál velmi bojovný hokej a ani jeden z týmů se nedostával do šancí. O něco aktivnější byl domácí Sibir, ale hostující brankář předvedl jistý výkon. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.
60:00'
59:39'
Domácí předvedli podle všeho poslední ofenzivní výpad základní hrací doby. Sajustov na levé straně útočného pásma přišel o kotouč. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
59:05'
Dmitrij Sajustov dojel nahození do rohu útočného pásma, kde mu na pomoc přijel Mikael Ruohomaa, jenže ani jeden z nich si nevybruslil do zakončení.
58:27'
Slepyšev se hnal za přihrávkou do útočného pásma, jenže si nepotykal se zpracováním a následně už neměl dostatek času a prostoru na zakončení.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:38'
Karnauchov vybojoval puk na pravé straně útočného pásma, ale jeho přihrávka na Slepyševa nebyla přesná. Domácí hráči puk vypíchli do středního pásma.
57:10'
Domácí zadáci uklidnili rozehrávku v obranném pásmu a nikam nespěchají. Naopak hosté teď začali napadat opravdu vysoko a nedávají soupeři prostor.
56:42'
Pavel Karnauchov spěchal za dlouhou přihrávkou na útočnou modrou čáru. Hostující hráč se po kotouči natahoval, ale nakonec na něj nedosáhl.
56:10'
Maxim Mamin získal puk v rohu útočného pásma, zadovkou jej poslal na modrou čáru, nicméně následnou střelu Karnaukova zablokoval obětavý zadák.
55:39'
Hokejisté CSKA znovu uklidňují hru v obranném pásmu a čekají na kompletní dostřídání. V závěru utkání se ani jeden z týmů nikam nežene.
55:10'
Sibir se znovu vydal do útočného pásma, jenže nikdo v modrém dresu se neprobil až do zakončení. Hokejisté CSKA totiž skvěle přistupují.
54:22'
54:01'
Další přechod Sibiru do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru. Jyrki Jokipakka byl příliš netrpělivý a projel do útočného pásma ještě před kotoučem. Vhazuje se ve středním pásmu.
53:17'
Andrej Světlakov se dokonce v oslabení dostal do velké šance! Hostující hokejista ujel obráncům Sibiru, ale střelou z ostrého úhlu poslal puk jen do lapačky brankáře!
53:00'
Domácím se v úvodu přesilové hry vůbec nedaří. Hráči Novisibirsku se nepřesnou kombinací zbavili kotouče a dovolili soupeři vyhodit puk přes celé kluziště.
52:22'
Až nyní se po pěti minutách přerušuje hra. Domácí Novosibirsk si totiž zahraje přesilovku. Sergejev vyfasoval dvě minuty za hrubost.
52:06'
Hostující brankář tentokrát musel spoluhráčům pomoci s rozehrávkou. Gólman CSKA získal puk a poslal jej na levou stranu.
51:24'
Na opačné straně přišla obrovská možnost! Dmitrij Sajustov těsně před brankou tečoval nahození od mantinelu. Puk už byl za brankářem, ale proskákal kolem brankové čáry mimo tři tyče!
51:02'
Po rychlé kombinaci v útočném pásmu pálil z dobré pozice Dahlbeck, jehož dělovka příklepem prosvištěla kolem vzdálenější tyčky. CSKA stále drží pásmo.
50:30'
Tachir Mingačjov uklidnil rozehrávku hostujícího celku a počkal na dostřídání svých spoluhráčů. Ani jeden z týmů se teď nikam nežene. Nikdo nechce udělat chybu.
50:05'
Dmitrij Sajustov protečoval nahození ze středního pásma až do rohu útočného pásma, kam si sjel Eric O'Dell, nicméně zadáci CSKA mu nedali prostor pro rozehrávku.
49:35'
Brendan Leipsic dostal přihrávku na modrou čáru, skvělým zpracováním se zbavil obránce, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče domácí branky.
49:10'
Klas Dahlbeck se před vlastní brankou dostal k odraženému kotouči a bez váhání jej forhendem odpálil mimo nebezpečný prostor do středního pásma.
48:30'
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, jenže nikdo z nich se nedostal do zakončení. Hráči v modrém se sice dobře pohybují, ale obrana CSKA rovněž pokrývá prostory.
48:10'
Brendan Leipsic dojel nahození do rohu útočného pásma, kde nebyl nikdo v bílém dresu. Osamocený útočník CSKA tak proti přesile obránců neměl nárok.
47:31'
47:10'
Hosté se stále drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Domácí kvarteto už je pořádně unavené a potřebuje vystřídat.
46:37'
Andrej Světlakov dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela osamocený, jenže nepropasíroval kotouč do mezírky mezi betony brankáře!
46:10'
Slepyšev střílel od modré čáry, ale trefil jen prvního hráče v modrém, který se do jeho rány obětavým způsobem položil. CSKA musí začít znovu.
45:31'
Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jyrki Jokipakka.
45:10'
Sergej Andronov získal volný puk v obranném pásmu, našel rozjetého Slepyševa, který se dostal do zakončení, ale zápěstím minul branku o parník.
44:40'
Alexandr Popov se dostal k nepřesné rozehrávce domácího celku, před napadajícím soupeřem se rychle otočil a dokázal rozehrát na levé křídlo.
44:20'
Arťom Sergejev získal odražený kotouč v obranném pásmu, jenže jeho přihrávka na pravou stranu byla moc pomalá a skončila na holi obránce.
43:35'
Jyrki Jokipakka získal volný puk v rohu obranného pásma, kde nebyl nikdo v modrém dresu. Stále pokračuje velmi bojovný duel.
43:10'
Sibir získal kotouč v obranném pásmu a Sannikov puk raději obloučkem vyhodil do pásma středního. Oba týmy nyní stačily bleskově vystřídat.
42:35'
Stěpan Sannikov spěchal za vlastním nahozením do útočného pásma. Pavel Karnauchov si nabral jeho pohyb, dal si před něj tělo a odehrál puk po mantinelu.
42:10'
Hosté získali volný kotouč v obranném pásmu a vydali se s ním do pásma útočného. Hokejisté CSKA ale nehrají úplně rychle. Domácí se stačili vrátit.
41:25'
Hosté se pokusili překvapit domácí celek prudkou přihrávkou na levé křídlo, ale rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před klecí moskevského celku.
41:10'
Nikolaj Goldobin přišel o puk ve středním pásmu a nabídl možnost k útoku domácímu celku. Eric O'Dell však z ostrého úhlu nestačil vypálit.
40:35'
Zadáci Sibiru rozjeli akci z obranného pásma. Do útočného pásma se poté prosmýkl Sajustov, kterého nikdo v modrém nepodpořil. Hosté tak získali puk.
40:10'
CSKA uspělo na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda se favorizovanému celku podaří strhnout vítězství na svou stranu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:09.
Střely na branku: 14 – 12
Druhá třetina končí! V prostřední části hry už jsme se dočkali branek. Skóre přesto zůstává nerozhodné. Hosté se dostali do vedení hned v úvodu, kde přesilovku 5 na 3 využil Anton Slepyšev! Novosibirsk poté zařadil vyšší rychlostní stupeň a dočkal se zasloužené odměny. V přesilovce vyrovnal Dmitrij Sajustov! Domácí celek pak pokračoval v tlaku, ale CSKA zatím drží ve hře fantastický Alexandr Šaryčenkov. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 1:1.
40:00'
39:35'
Sergej Andronov se natlačil před branku Sibiru a pokusil se o forhendový blafák. Domácí brankář si jeho kličku hravě pohlídal a nepustil puk za svá záda.
39:08'
Brendan Leipsic nahodil puk bekhendem do útočného pásma, kam si najeli hned dva hráči v bílých dresech, ale zadáci Sibiru byli pozorní a odklidili puk do bezpečí.
38:29'
Anton Slepyšev si po krásném individuálním průniku našel prostor v útočném pásmu, navedl si puk na forhend, ale z mezikruží trefil brankáře!
38:10'
Brendan Leipsic střílel od modré čáry, ale domácí brankář jeho pokus skvěle viděl a bez problémů udržel kotouč mezi betony.
37:20'
Milovzorov se pokusil nachytat hostujícího brankáře zakončením od červené čáry. Alexandr Šaryčenkov si dal dobrý pozor a vrátil puk do hry.
37:05'
Mikael Ruohomaa se dostal do útočného pásma, kde se pěknou kličkou zbavil obránce, jenže na dlouhou ruku už nevyslal přesnou přihrávku.
36:26'
Domácím se vůbec nepovedla rozehrávka. Prudká přihrávka na rozjetého Gurkina skončila na zakázaném uvolnění. Hra se přestěhuje zpátky před domácí klec.
36:02'
Až nyní se po delší době přerušuje hra! Kotouč po souboji ve středním pásmu opustil ledovou plochu a skončil na střídačce CSKA. Vhazuje se před brankou Sibiru.
35:28'
Novosibirsk zahodil obrovskou šanci! Po skvěle sehraném přečíslení se sám před brankou CSKA zjevil Mikael Ruohomaa, ale trefil rameno hostujícího brankáře!
35:05'
Vitalij Menšikov nahodil puk do útočného pásma, kam si nabruslil Konstantin Alexejev, jehož zpětná přihrávka před branku nenašla adresáta.
34:35'
Sibir se znovu usadil v útočném pásmu, ale zadáci CSKA teď začali napadat mnohem aktivněji a nedovolují hráčům v bílém rozehrávat.
34:10'
Sajustov upadl v souboji v útočném pásmu, jenže rozhodčí jasným gestem ukazuje, že se vylučovat nebude. Domácí hráči i fanoušci se pořádně zlobí.
33:35'
Mikael Ruohomaa se skvěle otočil na modré čáře kolem obránce a přihrál do prostoru před brankou, kam spěchal Sajustov, kterému k zakončení scházelo snad patnáct centimetrů.
33:10'
Maxim Sorkin napadal rozehrávku soupeře na modré čáře. Hostující hráč poté vyhodil puk mimo pásmo. Bojuje se o každý metr ledové plochy.
32:37'
Hosté se teď z tlaku domácího mužstva vymanili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou CSKA.
32:25'
Oleg Li si vybruslil mezi kruhy, odkud střílel zápěstím, ale hostující brankář jeho dělovku vykopl pravým betonem mimo tři tyče. Tlak Sibiru ale sílí.
31:28'
Mikael Ruohomaa se dostal do útočného pásma, kde se chytře zbavil obránce, kolem kterého se otočil, jenže následnou ránou z úhlu branku minul.
31:00'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí Sibir Novosibirsk se dočkal vyrovnání! Hokejisté domácího celku sehráli skvělou přesilovku a dočkali se odměny! DMITRIJ SAJUSTOV si sjel na přihrávku od mantinelu, při zpracování se otočil a pohotovou střelou propálil hostujícího brankáře! Asistence: Jefim Gurkin, Jegor Milovzorov.
30:38'
Alexandr Šarov se dostal do útočného pásma, kde se krásně zbavil obránce, ale hostující brankář jeho střelu zápěstím vykopl do rohu ledové plochy.
30:10'
Domácí hned v úvodu přesilovky předvedli svižnou kombinaci, po kterém zakončoval Jokipakka, jehož dělovka od modré čáry těsně minula levou tyč.
29:50'
Novosibirsk si vyzkouší další přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Mat Robinson.
29:26'
Maxim Mamin se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, který ihned poslal směrem na branku, ale domácí brankář si připsal snadný zákrok.
29:05'
Mikael Ruohomaa mohl střílet z dobré pozice, jenže ještě vymýšlel přihrávku na rozjetého Dmitrije Sajustova, který ve velké rychlosti minul branku.
28:38'
Hosté se po krátké kombinaci ve středním pásmu dostali do pásma útočného. Slepyšev byl pozdě u odraženého kotouče a zadáci v modrém puk vyhodili.
28:06'
Sibir se po obdržení úvodní branky dnešního souboje tlačí do útoku. Další přihrávka na rozjetého Jokipakku byla moc prudká a puk skončil na zakázaném uvolnění.
27:40'
27:10'
Hokejisté CSKA znovu vybojovali odražený kotouč a bez váhání jej vyhodili přes všechny čáry za branku Novosibirsku. Domácím se v přesilovce vůbec nedaří.
26:22'
Milovzorov schytal v dalším souboji ránu do obličeje a zůstává ležet pořádně otřesený. Rozhodčí se rozhodli, že tentokrát vylučovat nebudou.
26:00'
Zadáci CSKA krátce po vhazování v obranném pásmu vybojovali kotouč a bez problémů jej dokázali vyhodit přes všechny čáry. Sibir musí rozjet novou akci.
25:40'
Domácí si zahrají další přesilovku. Karnauchov dostává dvě minuty za sekání.
25:15'
Sibir se znovu usadil v útočném pásmu, ale hráči domácího celku se ani tentokrát nedostali do zakončení. CSKA brání na hranici sebeobětování.
24:45'
Hned dva hráči Sibiru se hnali proti jedinému zadákovi CSKA, ale ten přesto přečetl přihrávku a rybičkou vypíchl puk mimo nebezpečný prostor.
24:09'
Jegor Milovzorov se obětavě položil do Sergejevovy rány od modré čáry a zablokoval kotouč. Domácí hokejista zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji a drží se za koleno.
23:28'
Arťom Blažijevskij dostal přihrávku do jízdy a bez váhání zakončil zápěstím. Jeho projektil prosvištěl těsně vedle horního rohu branky soupeře!
23:10'
Anton Slepyšev dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, odkud přihrál na modrou čáru, ale ani další prudké zakončení nemířilo mezi tři tyče.
22:35'
Pavel Karnauchov dostal přihrávku na modrou čáru, kde si přehodil puk na forhend a zakončil zápěstím. Jeho projektil ale branku Novosibirsku nemohl ohrozit.
22:05'
Až nyní se Sibir poprvé ve druhé části vydal do útoku, nicméně přihrávka na levou stranu byla nepřesná a zadáci CSKA bez problémů vybojovali puk pro sebe.
21:27'
21:10'
CSKA se usadilo v útočném pásmu soupeře a pokračuje v běžné přesilovce pět na čtyři. Domácí celek se musí bránit zuby nehty!
20:30'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hostující celek se dostává do vedení! CSKA nakonec dokázalo využít přesilovku 5 na 3! Po rychlé kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku na levý kruh ANTON SLEPYŠEV a pohotovou střelou otevřel skóre! Asistence: Nikolaj Goldobin, Jegor Rykov.
20:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. CSKA v jejím úvodu bude dohrávat přesilovku 5 na 3, kterou v závěru první třetiny nezužitkovala.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:19.
Střely na branku: 8 – 5
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce dnešního souboje jsme se branky nedočkali. O něco aktivněji vlétl do utkání překvapivě domácí Sibir, který si dokonce zahrál přesilovku 5 na 3, jenže v ní branku CSKA neohrozil. Na opačné straně poté kousal Slepyšev, ale zatím se pouze zastřeluje. Krátce před přestávkou se nechali vyloučit hned dva domácí hráči, ale CSKA už do konce periody dvojnásobnou přesilovku nevyužilo. Do kabin se proto odchází bez branek.
20:00'
19:27'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., držení).
19:02'
Také CSKA si zahraje první přesilovku! Milovzorov dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:38'
Nikolaj Goldobin projel do útočného pásma, kde se svižnou kličkou zbavil obránce, jenže ve velké rychlosti už nedokázal vypálit.
18:10'
Ilja Morozov poslal přihrávku do útočného pásma, kam si nabruslil Eric O'Dell, jenže druhý jmenovaný stál proti přesile obránců, kteří mu nedovolili zakončit.
17:29'
CSKA uklidnilo rozehrávku u vlastní branky a kompletní hostující pětice tak stačila vystřídat. Také domácí lodivod poslal na ledovou plochu čerstvé síly.
17:05'
Slepyšev si sjel na přihrávku za branku Sibiru, jenže ihned u něj byli dva obránci v modrém, kteří hostující hvězdu nenechali přihrát před branku.
16:35'
Klas Dahlbeck spěchal za přihrávkou do rohu útočného pásma, jenže domácí obránce měl ke kotouči o kus blíže a bez problémů jej odehrál do bezpečí.
16:05'
Dmitrij Sajustov si sjel na přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil příklepem, ale jeho dělovka skončila daleko vedle branky CSKA.
15:35'
CSKA rozjelo kombinaci ve středu ledové plochy, nicméně hosté mají zatím velké problémy s přechodem do útočného pásma. Na ledě dominují obrany.
14:38'
Maxim Sorkin bojoval o skákavý kotouč ve středním pásmu, nicméně podle rozhodčího zahrál vysokou holí. Vhazovat se tak bude před klecí CSKA.
14:10'
Robinson si dal pozor na rozehrávku domácího celku, dostal se k nepřesné přihrávce a uklidnil rozehrávku přihrávkou na spoluhráče z obrany.
13:41'
Alexandr Popov rozjel akci CSKA z obranného pásma. Hostující obránce následně našel Goldobina, který se dostal do zakončení, ale netrefil branku.
13:20'
CSKA napadalo rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu, jenže hráči v modrém si poradili s rozehrávkou a dostali kotouč do bezpečí.
12:41'
Brendan Leipsic projel mezi obránci v modrém do útočného pásma, kde se natlačil před brankáře, jenže z velké blízkosti už neprocedil puk mezi betony.
12:10'
Dmitrij Sajustov se dostal k volnému puku na levé straně útočného pásma, nicméně jeho zakončení mířilo jen do masky hostujícího brankáře. Sudí musel přerušit hru.
11:38'
Brendan Leipsic dostal přihrávku mezi kruhy, odkud pohotově zakončil příklepem, ale jeho rána skončila na brusli prvního obránce v modrém dresu.
11:03'
10:40'
Stěpan Sannikov dostal krásnou přihrávku před branku CSKA, jenže přihrávkou mezi kruhy už nenašel nikoho v modrém dresu. Možná to chtělo zakončení.
10:05'
Alexandr Popov zablokoval pomalou střelu zápěstím a vyvezl puk do středního pásma, odkud jej nahodil za branku Sibiru. Domácí se zatím trápí.
09:35'
Domácí sice kombinovali v útočném pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se sami vyhnali za modrou čáru. CSKA zatím oslabení zvládá s přehledem.
09:03'
Hosté budou hrát ve třech! Dvě minuty za krosček totiž dostává Pavel Karnauchov.
08:43'
Sibir si zahraje první přesilovou hru. Střídačka CSKA dostává trest pro příliš mnoho hráčů na ledě.
08:23'
Krasikov si dal pozor na skrytou střelu Slepyševa z levé strany hrací plochy. Domácí brankář stačil vykopnout levý beton a vyrazil puk do rohu.
08:00'
Sibir se pokusil urychlit rozehrávku přihrávkou na levou stranu hrací plochy, jenže nikdo v modrém na pobídku nedosáhl. Puk tak prosvištěl na zakázané uvolnění.
07:35'
Robinson zabojoval v obranném pásmu a vybojoval kotouč pro hostující CSKA. V úvodních minutách se hraje hodně svižný hokej s minimem přerušení.
07:10'
Sibir znovu předvedl bleskový přechod do útoku. Problémy se zpracováním měl sice Šarov, ale puk rychle vybojoval zpátky pro sebe a z ostrého úhlu trefil brankáře.
06:35'
Mikael Ruohomaa se dostal k volnému kotouči na levé straně útočného pásma a prověřil pozornost soupeřova brankáře střelou z úhlu. Alexandr Šaryčenkov si mezírku u tyče pohlídal.
06:10'
Mat Robinson poslal prudkou přihrávku na útočnou modrou čáru, kam si nesjel nikdo v bílém dresu. Hráči Novosibirsku se skvěle stáhli a získali puk.
05:38'
Dmitrij Samorukov dostal přihrávku na levou stranu ledové plochy, dostal se do útočného pásma, ale ihned u něj vyplaval domácí obránce, který mu vypíchl puk.
05:10'
Pavel Karnauchov si sjel na přihrávku k modré čáře, odkud pohotově zakončil příklepem. Domácí brankář měl čistý výhled a bez problémů ukryl puk do lapačky. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
04:32'
Anton Slepyšev znovu potáhl puk až do útočného pásma, kde nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a byl o kotouč připraven. Hokejisté Sibiru se skvěle pohybují.
04:10'
Anton Slepyšev získal kotouč krátce po vhazování a projel s ním až do středního pásma. Hostující útočník se prosmýkl do útočného pásma, kde o puk přišel.
03:30'
Šaryčenkov musel vytáhnout první zákrok. Hostující brankář ale ránu od modré čáry dobře viděl a bez větších problémů vykopl puk betonem mimo tři tyče.
03:05'
Maxim Sorkin projel s pukem na hokejce do útočného pásma, ale důrazný Dmitrij Sajustov jej pohybem vytlačil do rohu kluziště, odkud už hráč CSKA nezakončil.
02:38'
Konstantin Alexejev vybojoval puk v útočném pásmu, dostal se s ním až do střelecké pozice, ale jeho rána forhendem skončila na boční síti.
02:10'
Anton Slepyšev projel středem ledové plochy do útočného pásma, kde si navedl puk na forhend, jenže jeho následné zakončení prolétlo kolem branky.
01:30'
Pavel Karnauchov uspěl v souboji v rohu obranného pásma, natlačil se před Sajustova a odrazem o mantinel poslal kotouč mimo nebezpečný prostor.
01:10'
CSKA se usadilo v útočném pásmu a po rychlé kombinaci se hosté dostali do zakončení. Nikdo v bílém dresu nedokázal vypálit mezi tři tyče.
00:24'
Sibir se z úvodního náporu CSKA vymanil jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankou domácích.
00:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje a ihned se vydali do útoku. Nahození na levou stranu ledové plochy skončilo u obránců v modrém.
00:01'
Ještě před úvodním vhazováním zazní ruská hymna.
Oba týmy už jsou na ledě. Domácí budou hrát v modrém, zatímco CSKA oblékne bílé dresy.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jokipakka, Menšikov, Gurkin, Chochlov, K. Alexejev, Ilja Morozov, J. Chabarov, Pastuchov – O'Dell, Šarov, Ruohomaa – Milovzorov, Sajustov, Šaškov – V. Komarov, N. Korotkov, Sannikov – Romajev, O. Li, Romancev.

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Skotnikov) – M. Robinson, Blažijevskij, Dahlbeck, Samorukov, Rykov, Ar. Sergejev, Naumenkov – Slepyšev, Goldobin, Loktionov – Šalunov, Mamin, Okulov – P. Karnauchov, Andronov, Sorkin – Alexandr Popov, Leipsic, Světlakov – Mingačjov.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Lazarev, Šalagin.
Do dnešního souboje nezasáhne nikdo z Čechů a Slováků.
HC Sibir Novosibirsk

Domácí Sibir Novosibirsk naopak nemůže být s úvodem nového ročníku spokojený! Po třech duelech má na svém kontě nula bodů a skóre 4:7. Sibir ale všechna tři utkání odehrál na kluzištích soupeřů. Postupně přišly porážky v Omsku, na ledě Torpeda a naposledy na kluzišti Severstalu Čerepovec. Nejproduktivnějším hráčem je zatím dvoubodový Dmitrij Sajustov.
CSKA Moskva

CSKA Moskva patří tradičně mezi největší favority na zisk Gagarinova poháru. Celek z hlavního města může být spokojen se vstupem do sezóny. V úvodním duelu sice prohrálo CSKA v prodloužení s Kazaní, ale poté přehrálo Soči i Barys Nur-Sultan. Dnes pro CSKA půjde o první venkovní utkání v této sezóně. Nejproduktivnějším hráčem je zatím tříbodový Slepyšev.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi HC Sibir Novosibirsk a CSKA Moskva. Duel začíná ve 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.