KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Dynamo Moskva - 12. října 2020   18:30

Petrohrad
Petrohrad
07:06' Tokranov (Ožiganov, Burdasov) • 08:53' Kameněv (Kuzmenko) • 28:32' Trenin (Dyblenko, Burdasov)
3:4
(2:2, 1:1, 0:1)
Dynamo Moskva
03:33' Kagarlickij  (Jaškin) • 19:52' Tarasov  (Volkov, O. Lindberg) • 31:02' Šipačov  (Bočarov, Kagarlickij) • 47:38' Volkov
Petrohrad
Oskirko, Fatejev – Ivanov, Slavikovskij
Ledovyj dvorec, Petrohrad
6512 diváků

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Utkání navštívilo 6512 diváků, což je maximální kapacita, kterou místní autority vzhledem ke koronavirové pandemii povolily.
Československá stopa

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:33
Dmitrij Jaškin (DMS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:24
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:22 (10:9, 13:6, 5:7)
Zblokované střely – 10:6
Vyhraná vhazování – 30:25
Trestné minuty – 4:10
Hity – 17:24
Hokejisté Petroradu prohráli na domácím ledě s moskevským Dynamem 3:4! Utkání to bylo velmi vyrovnané. V první třetině hosty rychle poslal do vedení Dmitrij Kagarlickij, který zužitkoval forčekink Dmitrije Jaškina, domácí však rychle otočili skóre zásahy Vasilije Tokranova a Vladislava Kameněva. Pouhých 8 sekund před první přestávkou ale srovnal Daniil Tarasov. Ve druhé třetině oba celky zaznamenaly po jedné brance. Na zásah domácího Jakova Trenina odpověděl vyrovnáním na 3:3 Vadim Šipačov. V závěrečné části se pak štěstí usmálo na hosty. Ve 48. minutě zachytil vyhození brankáře Berdina na modré čáře Arťom Volkov a jeho tečované nahození zapadlo do branky. Hráčům Petrohradu už v závěru nepomohly k vyrovnání dvě přesilovky, ani minutová hra bez gólmana.
59:50'
Hosté vyhráli buly a opět dostali kotouč do bezpečí. Tentokrát navíc bez icingu!
Následuje oddechový čas domácího kouče Rotenberga.
59:38'
Obrovský tlak SKA, hosté se teď osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
59:18'
Hosté jsou v plném počtu.
59:15'
Bengtssonovu ránu z osy kluziště vykopl Bočarov!
57:17'
Ještě jedna přesilovka pro Petrohrad! Bengtssonovi vložil hokejku pod nohy Vjačeslav Kuljomin, který je vyloučen za podražení. To už je skoro na oddechový čas a odvolání brankáře!
56:58'
Tři minuty do konce třetí třetiny, Petrohradu se krátí čas.
55:48'
55:44'
Daniil Tarasov jel na konci oslabení sám na Berdina. Zvolil zakončení na lapačku, kterou však brankář SKA zakročil!
55:17'
Od modré čáry vypálil Anton Burdasov, ale rána mu nesedla a Bočarov nemusel zasahovat.
54:35'
Hostům se podařilo vyhodit.
54:03'
Lindberg vyvezl puk až do útočného pásma a ušetřil pro Dynamo cenné sekundy.
53:47'
Šance pro Petrohrad na vyrovnání! Vadim Šipačov dostal dvě minuty za podrážení.
53:20'
Důrazný Vladislav Jefremov hned dvakrát ohrozil brankáře Berdina. Ten si s oběma pokusy s problémy poradil a drží svůj tým ještě na kontaktu!
52:47'
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma. Pískáno postavení mimo hru.
52:18'
Jevgenij Timkin se dostal k puku na slotu. Svou střelu však zamířil do připraveného Ivana Bočarova.
52:07'
A jen bránit hosté také nebudou. Na levé straně útočné třetiny si našel puk Dmitrij Jaškin, který ho jako správný kanonýr napálil na branku. Berdin ale zasáhl lapačkou a je tu čas na ještě jednu reklamní pauzu.
51:29'
Hosté se zatahují a začínají spíše bránit střední pásmo. V roli týmu, který musí útočit, jsou domácí Armějci.
50:34'
Střelu od modré čáry přizvedl Bočarov vyrážečkou do ochranné sítě za svou klecí. Následuje reklamní přestávka.
49:52'
Dopředu vyrazil hostující útočník Vladislav Jefremov. S pukem si vybruslil na osu, Berdin však jeho střelu vytěsnil.
48:54'
A po delší době zase musí dohánět Petrohrad. Ten v úvodu prohrával, pak ale naopak dvakrát vedl.
47:38'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení 4:3! Brankář Berdin vyjel za svou klec a po mantinelu se snažil poslat puk do středního pásma. Na modré čáře však kotouč zachytil ARŤOM VOLKOV, který ho nahodil na branku. Puk navíc holí přizvedl jeden z bránících hráčů a hrací předmět se obloučkem snesl za záda gólmana SKA. Bez asistence.
47:25'
Aktuálně nebyla hra přerušena už více než tři minuty.
46:51'
Hraje se téměř bez přerušování, čas tedy rychle plyne.
45:24'
Kuzmenko byl na útočné modré osamocen. Přesto puk udržel a počkal si na Antona Burdasova, jehož nástřel před branku nikdo ze spoluhráčů netečoval.
44:49'
Domácí se ubránili ataku Dynama. Nyní mají puk na svých holích a šikují se k rozehrávce zpoza vlastní branky.
43:44'
Tečované vyhození Tarasova skončilo v hledišti. Tady samozřejmě vyloučení za zdržování hry nehrozí.
43:36'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Ivana Bočarova.
42:23'
Mironov střílel od modré čáry. Puk byl ještě tečován, vypadl ale mimo domácí svatyni.
41:55'
Dynamo v pohodě zvládlo kratší oslabení a už je kompletní.
41:30'
40:59'
Petrohrad je v plném počtu a začíná tak jeho zkrácená přesilovka.
40:02'
Na začátku třetí třetiny začínají oba týmy se čtyřmi hráči na ledě.
Hity – 15:21
Také po druhé třetině platí nerozhodný stav, tentokrát 3:3. Ve 29. minutě svižného zápasu nejprve strhl vedení na stranu domácího SKA Jakov Trenin, který zaskočil brankáře soupeře střelou k bližší tyčce. Ve 32. minutě se ale dostal do samostatného úniku Vadim Šipačov a jako správný kapitán nezaváhal. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je vše naprosto otevřené.
40:00'
39:54'
Síly na ledě se vyrovnají. Za faul na Timkina u mantinelu je vyloučen Michal Čajkovský.
39:48'
Lukas Bengtsson zaútočil ve vlastním oslabení. Střelou z pravé strany nepřekvapil Bočarova.
38:57'
Jakov Trenin zastavil faulem kolenem Lindberga. Je tu přesilová hra pro Dynamo.
38:10'
Vladislav Kameněv dobře tečoval před Bočarovem nahození od levého mantinelu. Hostující gólman zasáhl vyrážečkou.
38:00'
Dvě minuty do konce druhé třetiny. Stále sledujeme velmi vyrovnané utkání.
36:44'
Hosté se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
35:26'
Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.
34:25'
Na druhé straně zblízka netrefil hostující branku Andrej Kuzmenko!
34:09'
Skvělá práce Jaškina v oslabení! Český útočník získal v rohu puk a hledal na zadní tyčku najíždějícího Śipačova, který skákavý puk před poloodkrytou klecí netrefil ideálně.
33:25'
Juuso Hietanen podrazil Vladislava Kameněva a domácí si tak zahrají přesilovku.
33:17'
Ivan Igumnov se z pravé strany natlačil až do zakončení. S jeho bekhendem si Berdin poradil.
32:34'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
31:51'
Další příležitost hostí! Na levém křídle by rozjetý Daniil Tarasov, jehož střela těsně minula vzdálenější tyčku.
31:02'
Hosté srovnávají! Asistenci si připisuje i brankář Ivan Bočarov, který u brankoviště posunul puk k Dmitrijovi Kagarlickému. Ten poslal krásným pasem do samostatného nájezdu kapitána VADIMA ŠIPAČOVA, jenž svůj únik zakončil střelu mezi Berdonovy betony. Asistence: Ivan Bočarov a Dmitrij Kagarlickij.
30:12'
Domácí jsou při chuti. Odražený puk si mezi kruhy našel Švec-Rogovoj, který ho z první nenapálil za Bočarova.
28:32'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Anton Burdasov nahrál na pravou stranu útočného pásma JAKOVOVI TRENINOVI, který překvapil Bočarova střelou na bližší tyčku, tedy na lapačku – 3:2. Asistence: Jaroslav Dyblenko a Anton Burdasov.
27:57'
Grigorjev rozehrál na modré na Zajceva, který opět pálil a další zákrok si musel připsat Berdin.
27:34'
Od modré čáry vypálil Jegor Zajcev. Michail Berdin měl volný výhled a zakročil lapačkou. Reklamní přestávka.
27:12'
Také ve druhé třetině nám týmy servírují hokej ve vysokém tempu. Je znát, že se jedná o špičkové celky KHL.
25:37'
25:31'
Dělovku Andreje Mironova vykopl až do ochranné sítě Michail Berdin. Hostující přesilovka je téměř u konce.
25:05'
Petrohrad vyhazuje.
24:11'
Hietanen hledal před brankou Dmitrije Jaškina. Ten nedokázal kotouč usměrnit směrem na Berdina.
23:36'
Přesilovku si vyzkoušejí i hosté. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jaroslav Dyblenko.
22:50'
V závěru domácí přesilovky si ještě připsal výborný zákrok Ivan Bočarov. Teď už je Dynamo kompletní.
22:32'
Dobrá střela Lukase Bengtssona od modré čáry. Puk propadl kolem hráčů obou týmů a Bočarov nemohl téměř nic vidět. Přesto dokázal zasáhnout.
22:10'
Dokonce střela Dmitrije Jaškina z levého kruhu, kterou musel vyrážet Berdin.
21:43'
Domácí se v přesilovce zatím nedostali do útočného pásma, Dynamo velmi dobře brání svou modrou čáru.
20:49'
Poprvé v zápase se bude vylučovat. Dvě minuty za podrážení dostává hostující Teemu Pulkkinen.
20:45'
Dynamu nevyšla rozehrávka. Bylo z toho zakázané uvolnění.
Hity – 7:15
První třetina přinesla zajímavý hokej a čtyři góly, které si oba soupeři rovnoměrně rozdělili. Hosté se ujali vedení ve 4. minutě, kdy dobrou práci Jaškina při forčekinku využil Dmitrij Kagarlickij. Petrohradu se podařilo skóre rychle otočit. V 8. minutě si sjel před branku obránce Vasilij Tokranov, který pohotově tečoval puk mimo dosah brankáře Bočarova a ani ne o dvě minuty později proměnil samostatný únik Vladislav Kameněv. Poslední slovo si však vzali hokejisté Dynama. pouhých 10 sekund před přestávkou totiž srovnal Daniil Tarasov.
20:00'
19:52'
Hosté vyrovnávají! Přenesení hry od levého mantinelu na pravý kruh využil DANIIL TARASOV, který střílel do odkryté branky. Berdin se nestačil včas přesunout – 2:2. Asistence: Arťom Volkov a Oscar Lindberg.
19:33'
Střelu Bengtssona od modré čáry udržel Bočarov ve výstroji. Byl to důležitý zákrok, v opačném případě by totiž hrozila dorážka z předbrankového prostoru.
19:11'
Hosté v závěru třetiny zvýšili aktivitu. Důrazné napadání za brankou přineslo šanci pro Vadima Šipačova, který nedokázal puk umístit za Berdina.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první části zápasu.
18:44'
Další zákrok Berdina. Jegor Zajcev ho prověřil z vrcholu levého kruhu.
18:30'
Střelu Vjačeslava Kuljomina z levé strany ukryl ve výstroji domácí brankář Berdin.
17:58'
Domácí drží puk za svou brankou a využívají toho, že Dynamo chce teď bránit střední pásmo.
16:52'
Anton Burdasov sundal čistým hitem jednoho z hráčů Dynama. První třetina rychle plyne, přerušuje se minimálně.
16:00'
Arťom Švec-Rogovoj se protlačil k puku na pravém kruhu. Bočarova z této pozice nepřekonal.
14:48'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Petrohradu. Vhazovat se bude před Berdinem.
14:25'
Po reklamní přestávce sledujeme takovou hlušší pasáž bez šancí.
13:43'
Oscar Lindberg obkroužil s pukem domácí branku. Pak ale nic nevymyslel a nechal si sebrat puk.
12:57'
Hosté kombinovali sice v útočném pásmu, ale také po rozích a nakonec se nechali obrat o puk.
11:42'
Máme tu reklamní přestávku.
10:02'
Domácí nalezli své tempo, vstřelené góly je rovněž nakoply a nyní dominují hře.
08:53'
Domácí otáčejí skóre! Gleb Kuzmenko poslal do úniku VLADISLAVA KAMENĚVA, který to vyřešil ukázkovou bekhendovou kličkou, po níž puk zvedl mimo dosah brankáře Bočarova. Asistence: Gleb Kuzmenko.
07:56'
Jeden z domácích hráčů se málem dostal do samostatného úniku. Na nahrávku za obranu těsně nedosáhl.
07:06'
Je vyrovnáno! Anton Burdasov našel před brankou zcela volného obránce VASILIJE TOKRANOVA, který jeho nabídku tečoval nad vyrážečku klekajícího brankáře Bočarova – 1:1. Asistence: Igor Ožiganov a Anton Burdasov.
06:49'
Po vyhraném buly vypálil od modré čáry Lukas Bengtsson. Bočarov měl odkrytý výhled a schoval puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
06:43'
Zakázané uvolnění Dynama.
05:57'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nedokázali zakončit. Dynamo se již ubránilo.
05:00'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Kagarlickího zblízka minul branku Dmitrij Jaškin!
04:10'
Andrej Alexejev se natlačil za záda domácích obránců a už si rovnal kotouč na zakončení. Protihráč mu ale stačil vypíchnout hrací předmět.
03:33'
Hosté se ujímají vedení! Dmitrij Jaškin za brankou nepříjemně obtěžoval rozehrávající hráče Petrohradu, kteří nakonec chybovali a z toho těžil DMITRIJ KAGARLICKIJ. Ten se dostal ke střele z pravého kruhu a trefil se pod pravou ruku brankáře Berdina. Asistence: Dmitrij Jaškin.
01:52'
Hráči SKA jsou zatím aktivnější. Opět se hraje v jejich útočném pásmu.
00:24'
Z pravé strany střílel na hostující branku Jevgenij Ketov. Dobrou práci odvedl obránce, který puk srazil do ochranné sítě.
00:02'
Po úvodním buly získali kotouč domácí, kteří tak mohou poprvé zaútočit.
00:01'

SKA Petrohrad: Berdin (Hellberg) – Dyblenko, Bengtsson, Ožiganov, Tokranov, Brinkman, Antipin, Kirsanov – Podkolzin, Vey, Tkačjov – Burdasov, Trenin, Kuzmenko (C) – Ketov (A), Kemppainen (A), Timkin – Ivan Morozov, Švec-Rogovoj, Kameněv – Čibrikov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), An. Sergejev, Grigorjev, J. Zajcev, Volkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Pulkkinen, O. Lindberg, Tarasov – V. Kuljomin (A), Jefremov, Alexejev – Bryzgalov, Igumnov, Muranov – Kruglov.

Rozhodčí: Oskirko, Fatejev – Ivanov, Slavikovskij.

Michal Čajkovský (DMS) – 13 zápasů, 6 bodů (2+4)
Dmitrij Jaškin (DMS) – 13 zápasů, 14 bodů (11+3)

SKA Petrohrad:
Petrohrad má tradičně ty nejvyšší ambice a potvrzuje je i v této sezóně. Z 15 zápasů nasbíral 21 bodů (9 výher, 3 porážky v prodloužení/nájezdech a 3 prohry) a v Západní konferenci je lepší jen moskevské CSKA, které získalo ještě o čtyři body více. Naposledy hráči SKA doma zdolali 4.3 Soči, čímž si spravili chuť po prohře 1:4 s Magnitogorskem.