KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Spartak Moskva - 3. února 2021   17:30

Red Star Kunlun
11:51' Sproul (Werek) • 12:44' Leščenko (Nikolišin, Pedan) • 44:55' Shinkaruk (Baldajev, Collins)
3:5
(2:1, 0:1, 1:3)
Spartak Moskva
05:58' Bakoš  (Lehterä, R. Hanzl) • 35:38' Serikov  (Lehterä, Radil) • 40:18' Radil  (Lehterä, Rylov) • 40:24' Nikoncev  (R. Hanzl) • 59:57' Širokov  (Radil)
Bondar, Gašilov – Sysujev, Šišlo
Arena Mytišči, Mytišči
1108 diváků

To už je z tohoto utkání vše. Na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:33 (12:13, 16:9, 7:11)
Zbokované střely – 16:25
Vyhraná vhazování – 31:33
Trestné minuty – 6:6
Hity – 13:14
Hokejisté Spartaku vítězí na ledě Kunlunu 5:3. Hosté v první třetině otevřeli skóre Martinem Bakošem, ovšem domácí pak potrestali dvě po sobě jdoucí vyloučení soupeře zásahy Ryana Sproula a Vjačeslava Leščenka. Ve druhé části se prosadil pouze hostující Arťom Serikov, který srovnal na 2:2. Spartak pak přiblížil k vítězství vynikající úvod třetí části. Hned po 18 sekundách skóroval Lukáš Radil a o dalších 6 sekund později se trefil také Anatolij Nikoncev. Red Star ještě zareagoval únikem Huntera Shinkaruka, ovšem to už bylo ze strany domácích vše. V samotném závěru naopak Radil vybojoval gól do prázdné branky pro kapitána Sergeje Širokova.
59:57'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté dnes zvítězí! Po buly dostali kotouč ven ze svého obranného pásma. Následně vybojoval hrací předmět Lukáš Radil a z jeho práce těžil kapitán SERGEJ ŠIROKOV, který v pohodě trefil prázdnou branku. Asistence: Lukáš Radil.
59:47'
Závar u hostujícího brankoviště! Vše vyřešil zalehnutím kotouče Július Hudáček.
59:22'
Od modré vypálil Vojtěch Mozík, branku netrefil.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:51'
Kotouč vypadl na střídačku hostí, kde ho chytil do lapačky náhradní brankář Spartaku Alexandr Truškov. Ten tedy ukázal, že je pozorný.
58:23'
Sproulova střela byla zablokována a hosté mohli dostat puk ze své obranné třetiny.
57:51'
Branka Kunlunu zůstává prázdná!
57:51'
Střela Ryana Sproula od modré čáry skončila v lapačce Hudáčka. Domácí kouč Alexej Kovaljov si vybral oddechový čas...
57:33'
Domácí se dopustili postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:58'
Puk byl tečován na hostující střídačku. Tři minuty do konce třetí třetiny.
56:12'
Na levém křídle sebral puk Lukáš Radil, nabral rychlost a dostal se ke střele z kruhu pro vhazování. Smith kotouč ztlumil ve své výstroji.
55:15'
Hosté se snaží hrát aktivně a nepouštět soupeře do svého obranného pásma. Torčeňukovu střelu vyrazil Smith.
54:22'
Hosté zahrozili. Před odkrytou brankou nedosáhl na nabídku spoluhráče Sergej Širokov!
54:01'
Šest minut do konce třetí třetiny. Hosté získali buly v útočném pásmu.
53:40'
Se střelou Andreje Zubareva od modré čáry si poradil Smith. Následovala kočkovaná mezi Baldajevem a Radilem, to se ale obejde bez vyloučení.
53:36'
Lehteräho nahození bylo sraženo do ochranné sítě za domácí brankou. Reklamní přestávka.
52:49'
Delší pasáž, kdy se hrálo bez přerušení, ukončilo zakázané uvolnění hostí.
51:38'
Spartak je v plném počtu.
51:22'
Domácí se teď sami vytlačili do středního pásma. Jejich přesilovka se chýlí ke konci.
50:36'
Hosté vyhazují a mohou vystřídat.
49:55'
Křížná přihrávka našla Lukea Lockharta. Ten z levého kruhu minul hostující klec.
49:37'
Kunlun bude hrát přesilovku. Robin Hanzl vysekl protihráči z rukou hokejku.
49:29'
Zakázané uvolnění Spartaku. Martin Bakoš se po rozhodčích trochu vyčítavě podíval. Byl totiž prakticky na úrovni posledního hráče Kunlunu.
48:56'
Hosté po delší době v útočném pásmu. Nakonec z toho byla jen zablokovaná střela od modré čáry.
47:54'
Shinkaruk si vybruslil s pukem na modrou čáru, kde ho chtěl předat Pedanovi, ovšem bránící hráč Spartaku kotouč vypíchl do středního pásma.
46:53'
Kotouč byl nyní sražen do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:42'
Domácí jsou nabuzeni a hned se zase vrhli do útoku. Z pravého kruhu střílel Alexej Toropčenko, puk byl sražen do rohu. Tam ho vybojovali opět Kunlunští, následovala přihrávka nahoru na Ryana Sproula a ten svou ranou už zaměstnal Hudáčka.
44:55'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí jsou zpátky v zápase! Sean Collins poslal do samostatného úniku HUNTERA SHINKARUKA, na kterého obránci Spartaku zapomněli a útočník Kunlunu svou příležitost zdárně vyřešil bekhendovým blafákem – 3:4. Asistence: Viktor Baldajev a Sean Collins.
43:22'
Domácí jsou v plném počtu.
43:12'
Do domácí branky se tlačil Arťom Fjodorov. Smithe nepřekonal a vše končí posunutou svatyní Konlunu.
42:36'
Ethan Werek podle všeho podrazil unikajícího Nikonceva. Rozhodčí ale přimhouřili oči a tenhle zákrok domácího hráče přehlédli.
42:03'
Chelios vyhodil puk až k brance Spartaku.
41:21'
Hosté navíc budou hrát přesilovku. Za podrážení je vyloučen český obránce Vojtěch Mozík.
40:24'
To je neskutečné! Hosté potřebovali jen 6 sekund od buly ve středovém kruhu k tomu, aby přidali další gól! Robin Hanzl předal v útočném pásmu puk doprava na ANATOLIJE NIKONCEVA a ten zamířil nad Smithovu lapačku. Asistence: Robin Hanzl.
40:18'
Skvělý začátek třetí třetiny pro hosty! Kotouče se chopil na pravém křídle LUKÁŠ RADIL, který si vybruslil až mezi kruhy a střelou zápěstím pokořil Jeremyho Smithe v brance Kunlunu – 2:3. Asistence: Jori Lehterä a Jakov Rylov.
Hity – 11:12
Druhá třetina se dá rozdělit na tři části. V té první byli domácí aktivnější, ale ze slušné hry navýšení náskoku nevytěžili. Poté přebral iniciativu Spartak, který byl odměněn ve 36. minutě, kdy z pravého kruhu srovnal na 2:2 obránce Arťom Serikov. Závěrečné minuty prostřední dvacetiminutovky se pak hrály za velké převahy Kunlunu a hosté si jistě oddechli, když zazněla závěrečná siréna.
40:00'
39:59'
Hudáček v brankovišti ležel a k dorážce se dostal Vjačeslav Leščenko. Puk ale trefil jen brankáře hostí! Hráči Spartaku si mohou oddechnout, že třetina končí.
39:07'
Poslední minuta druhé třetiny. Kunlun opět v náporu. Jeden z hokejistů se dostal v předbrankovém prostoru k bekhendové střele, kterou nasměroval vedle pravé tyčky z pohledu Hudáčka.
38:30'
Vše skončilo u Vojtěcha Mozíka, který při střele zlomil hokejku a domácí přišli o pásmo.
38:06'
Dobré střídání domácích, kteří teď drží soupeře v obranném pásmu.
36:35'
Ethan Werek prudce pálil z mezikruží. Branku netrefil, ovšem před hostujícím brankovištěm zůstal ležet jeho spoluhráč Tyler Wong, jehož poslal k ledu krosčekem Zubarev. Domácí hráč zamířil v doprovodu lékařů do kabin, Zubarevovi jeho zákrok prošel bez trestu.
35:38'
Tak tohle byl obrovský nápor Spartaku! Smith ještě přestál situaci, kdy doráželi Radil s Lehteräm, ovšem tlak hostí pokračoval a proti střele ARŤOMA SERIKOVA z pravého kruhu už byl gólman Red Staru bezmocný. Asistence: Jori Lehterä a Lukáš Radil.
35:14'
Hosté v závěru druhé části přebírají iniciativu. Kunlunští nyní zahráli na icing.
34:52'
Od modré vypálil Višněvskij, domácí branku netrefil.
34:40'
Z téměř záporného úhlu nahazoval puk na domácí branku Pavel Černov. Smith svým zákrokem přerušil hru.
34:22'
Domácí v postavení mimo hru. Následoval menší konflikt domácího Ethana Wereka s Andrejem Zubarevem. To se ale obejde bez vyloučení.
33:46'
Nahození Nikity Pivcakina domácí srazili do hlediště. Další buly v útočném pásmu Spartaku.
33:39'
Robin Hanzl nahrál puk na modrou, odkud to z první zkoušel Jakov Rylov. Střelu obránce Spartaku viděl a pokryl Jeremy Smith.
32:32'
Tyler Wong se uvolnil na levém kruhu. Do střely mu však vložil hokejku Lehterä.
32:07'
Ve druhé třetině jsou nebezpečnější domácí hokejisté. Střelecky jsou výrazně aktivnější.
31:41'
Obránce Sokolov neudržel pro hosty modrou čáru a musí se pro kotouč vracet.
31:28'
Do střely Jakova Rylova vložil hůl bránící hráč a puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
30:58'
Domácí útočník Anton Lazarev manévroval v útočném pásmu. Nakonec chtěl nabít spoluhráči na osu, ovšem hrací předmět sebrali hosté.
29:28'
Sergej Širokov se dostal ke střele z mezikruží, která nadělala Jeremymu Smithovi problémy. Pro domácí to nakonec dobře dopadlo.
28:37'
Na hostující branku letěl další nepříjemný puk. Nahození Vojtěcha Mozíka přizvedl jeden z bránících hráčů a před Hudáčkem navíc nepříjemně operoval Tyler Wong. Gólman Spartaku ale hrací předmět zkrotil a schoval pod sebou.
28:00'
Viktor Baldajev nahodil od levého mantinelu puk na hostující branku. Ten před Hudáčkem poskočil a brankář Spartaku ho tak jen vyrazil před sebe. Obránci mu ale pomohli.
26:48'
Po reklamní přestávce, která následovala po Hudáčkově zákroku, se bruslí s pukem mezi modrými čarami.
25:12'
Závar před hostující brankou a Július Hudáček se měl co ohánět! Po dorážce Spencera Fooa nakonec zalehl kotouč před brankovou čarou!
24:24'
Ivan Nikolišin se objevil volný na levé straně útočného pásma. Vytáhl si Hudáčka z branky, zajel za ni, ovšem manévr s rychlým objetím a zasunutím puku za čáru mu už nevyšel.
22:57'
Domácí tým je už v plném počtu.
22:53'
Od modré čáry to zkoušel Dmitrij Višněvskij, Smith puk vyrazil za svou klec.
21:56'
Domácím se podařilo vyhodit.
21:07'
Po ráně Jakova Rylova od modré brankář Smith netušil, kde má puk. Instinktivně se za ním vrhal k brankové čáře, hrací předmět ale nakonec proskákal mimo jeho svatyni!
20:55'
Dvě minuty za podrážení dostává domácí obránce Jake Chelios. Přesilovou hru má k dispozici Spartak.
Hity – 8:7
Po první třetině vede Kunlun nad Spartakem Moskva 2:1. Lépe přitom začali hosté, které poslal v 6. minutě v přesilovce do vedení Martin Bakoš. Red Star pak ale dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry a tu využil dokonale. Nejprve se trefil Ryan Sproul a v pokračující klasické početní výhodě otočil skóre Vjačeslav Leščenko. Zbytek periody už nic velkého ani na jedné straně nepřinesl.
20:00'
19:44'
Višněvskij vyzkoušel Smithe nahozením od červené čáry. Brankář Kunlunu byl pozorný.
19:01'
Začala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:46'
Martin Bakoš nahodil hned po přejetí útočné modré puk na Smithe. Tím pro hosty získal buly v útočné třetině.
18:28'
Lukáš Radil se z pravé strany natlačil až do zakončení. Zkusil to bekhendem, ale puk se od hole obránce odrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
18:12'
Spencer Foo se dostal ke střele od modré čáry, který byla zablokovaná. Čas běží, ale nic moc velkého se na ledě neděje.
17:54'
Bez přerušení se hraje už pět minut.
17:11'
Z hostujících hokejek se vytratila jistota. Pokus o dlouhou přihrávku na najíždějícího útočníka skončil až u brankáře Smithe, který v pohodě rozehrává.
16:20'
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Čas tedy rychle utíká.
14:40'
Domácím se tedy díky přesilovce podařilo rychle otočit skóre. Dohánět musí pro změnu Spartak, který v úvodu působil hokejovějším dojmem.
12:44'
Domácí z této situace vytěžili maximum, když využili také klasickou početní výhodu! Ivan Nikolišin nabil na pravý kruh tentokrát VJAČESLAVOVI LEŠČENKOVI, jenž z voleje prostřelil přesouvajícího se brankáře Hudáčka – 2:1. Asistence: Ivan Nikolišin a Ruslan Pedan.
11:51'
Domácí dvojnásobnou přesilovku využívají! Ethan Werek nahrál od brankové čáry na pravý kruh RYANOVI SPROULOVI, který přesnou střelou k bližší tyčce překonal Hudáčka. Asistence: Ethan Werek.
11:29'
Sproul si vyměnil puk s Werekem a po jeho střele z vrcholu levého kruhu se puk pohyboval v brankovišti za Hudáčkem. Nikdo z domácích hráčů ho však nedokázal dostat za brankovou čáru!
11:03'
Pozor, hosté jdou do tří! Za držení je potrestán Nikita Sokolov.
09:52'
Hostující kapitán Anatolij Nikoncev je vyloučen za hákování. První přesilovka pro domácí tým.
09:19'
Domácí vyrazili do zajímavého protiútoku. Ten vedl Leščenko, kterému se ale před útočnou modrou zabrzdil puk a útočník Red Staru se kvůli tomu dostal do postavení mimo hru.
08:42'
Alexandr Torčeňuk projel z pravého křídla až do zakončení, které lapil Jeremy Smith.
08:26'
Martin Bakoš dostal puk na levou stranu útočného pásma a střílel hned z první. To nevydržela jeho hůl, kotouč přesto vylétl směrem na branku Kunlunu. Smith ho ale lapil do rukavice.
07:20'
Nyní tu máme reklamní přestávku. Spartak vede díky přesilovkovému zásahu Slováka Bakoše.
05:58'
Hosté se ujímají vedení! Jori Lehterä získal puk u pravého mantinelu a předal ho Robinovi Hanzlovi. Ten proti sobě vytáhl brankáře Smithe, ale místo střely ještě nahrál na levý kruh MARTINOVI BAKOŠOVI a ten zakončoval do poloodkryté klece. Asistence: Jori Lehterä a Robin Hanzl.
05:42'
Od modré čáry střílel Jakov Rylov. Jeho rána branku Kunlunu minula.
04:59'
Domácích bylo na ledě šest a za tento přestupek dostává jejich střídačka dvouminutový trest. Přesilovka pro Spartak.
04:40'
Anatolij Nikoncev si sjel na přihrávku spoluhráče na pravý kruh. Branku domácích ale netrefil.
02:57'
K individuální akci se odhodlal Lukáš Radil, který projel středním pásmem a dokázal i vystřelit. Smith jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
02:10'
Nyní se hra přelévá mezi modrými čarami bez šancí.
00:30'
Wong také vzápětí odkulhal z ledu na střídačku.
00:20'
Domácí začali aktivně. Hned v úvodu zápasu se usadili v útočném pásmu. Vojtěch Mozík svou prudkou ranou ale jen sestřelil před brankou číhajícího spoluhráče Tylera Wonga.
00:01'
Dozněly hymna Ruska a Číny. Nyní se vše chystá na úvodní buly.

Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – Chelios (A), Sproul (A), Šustr, Mozík, Pedan, Baldajev, Starikov – Wong, Lockhart (C), S. Foo – Toropčenko, Šaškov, Leščenko – A. Lazarev, Nikolišin, P. Foo – Bakanov, Werek, Shinkaruk – Collins.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Pivcakin, Kulik, Sokolov, Zubarev, Serikov – Bakoš, Lehterä, Radil – Nikoncev (C), R. Hanzl, Širokov (A) – Talalujev, Torčeňuk, Fjodorov – Zlobin, P. Černov, M. Cyplakov – Averšin.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sysujev, Šišlo.

Vojtěch Mozík (KUN) – 14 zápasů, 6 bodů (2+4)
Andrej Šustr (KUN) – 32 zápasů, 3 body (0+3)

Lukáš Radil (SPM) – 46 zápasů, 27 bodů (17+10)
Robin Hanzl (SPM) – 40 zápasů, 26 bodl (10+16)
Martin Bakoš (SPM) – 39 zápasů, 25 bodů (12+13)
Julius Hudáček (SPM) – 39 zápasů, průměr 2,46, úspěšnost 90,7 %
Red Star Kunlun:
Hokejisté Kunlunu nasbírali z 50 odehraných zápasů jen 30 bodů při skóre 113:175 a uzavírají tabulku Východní konference. Celkově jsou druhým nejhorším týmem celé ligy. Red Star nevyhrál už šestkrát v řadě, v posledních pěti utkáních pak vůbec nebodoval. Za sebou má sérii čtyř venkovních zápasů, v nichž jeho hráči jen třikrát skórovali. Naposledy Kunlunští padli 0:3 v Nižném Novgorodu.