KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Minsk - 19. ledna 2021   17:30

07:22' Šmeljov (Rundblad, Feoktistov) • 34:42' Kolgotin
2:3
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Minsk
Minsk
17:36' Falkovskij  (Prince, Protas) • 41:47' Z. Mitchell  (Klinkhammer, Znacharenko) • 63:54' Gorbunov  (Falkovskij, Z. Mitchell)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:38 (10:9, 15:9, 5:14 – 1:6)
Zblokované střely – 13:8
Vyhraná vhazování – 20:40
Trestné minuty – 6:6
Hity – 11:9
Hokejisté Minsku si nakonec odvezou z ledu Soči dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. V první třetině poslal domácí do vedení v přesilovce Sergej Šmeljov, ovšem Dinamo v jejím závěru srovnalo Stěpanem Falkovským. Ve druhé části bylo Soči lepší a ve 35. minutě se i zaslouženě ujalo vedení, když se ve vlastním oslabení trefil Dmitrij Kolgotin. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky ovšem hosté srovnali zásluhou Zacka Mitchella a stav 2:2 vydržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení pak Minsku trefil výhru Roman Gorbunov, který si vymíchal brankáře Treťjaka a přes bránícího Točického protlačil kotouč za brankovou čáru.
63:54'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Stěpan Falkovskij našel bekhendovou přihrávkou z rohu kluziště ROMANA GORBUNOVA, který byl na pravé straně útočného pásma volný. Gorbunov to pak udělal výborně, vymíchal Treťjaka, s pukem ho objel a přes bránícího Nikitu Točického, který v brankovišti obětavě zaskakoval za svého brankáře, hrací předmět nadvakrát dostal za brankovou čáru. Asistence: Stěpan Falkovskij a Zack Mitchell.
63:17'
Klinkhammer se snažil najít spoluhráče Solovjova, který si sjel až k brankovišti Soči. Bránící hráč však kotouč srazil pod brankáře Treťjaka.
62:06'
Dělovka Ivana Miščenka Furcha přímo neohrozila. Puk zaduněl o zadní mantinel.
61:16'
Hostující Pavel Varfolomejev najížděl sám na Treťjaka, ale branku minul! Stejný hráč poté hledal od zadního mantinelu Romana Gorbunova, který zblízka nedotlačil kotouč za brankáře Soči!
60:43'
Kotouč drží v prodloužení domácí, zatím si ale nedovolili výrazněji zariskovat.
60:01'
Ve třetí třetině padl jediný gól. Hned v jejím úvodu ho zaznamenal hostující Zack Mitchell, který srovnal na 2:2. Jelikož toto skóre tedy platí i teď, bude se muset prodlužovat.
60:00'
59:59'
V samotném závěru ještě přišla střela od modré čáry, kterou vykopl levým betonem Treťjak. Teď už je jasné, že se bude prodlužovat.
59:03'
Zack Mitchell jen nahodil puk za domácí branku a hráči Dinama odešli střídat. Minuta do konce...
58:44'
Minsk je v plném počtu. Stále více to vypadá na prodloužení.
58:31'
Hosté vyhazují.
58:01'
Oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí pokračují v přesilové hře.
57:39'
Nyní kotouč opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
57:12'
Kirill Petkov se z levé strany natlačil až před branku, ovšem z bekhendu už nedokázal zamést puk za Furcha! Možná byl i hákován, ale do tří rozhodčí hosty neposlali.
56:43'
Vyloučení na straně hostí! Dvě minuty za hrubost dostal Ilja Solovjov.
55:34'
Od modré čáry střílel Ilja Solovjov. Puk tlumil ve výstroji Treťjak, kterého se snažil obtěžovat Kogalev. Toho ale čistě odtlačil obránce Soči.
54:22'
Prince byl přibrzděn těsně před přejetím útočné modré, z čehož rezultoval ofsajd Dinama.
53:05'
Po delší době se dostali do útočného pásma domácí. Ostrá střela od modré z pozice obránce prosvištěla kolem branky Minsku.
52:20'
Hned po buly pálil mimo hostující Ilja Solovjov.
52:16'
Roman Gorbunov střelou z pravé strany na bližší tyčku nepřekonal Treťjaka. Ten zakročil lapačkou.
51:20'
Tlak hostí pokračuje. Arťom Děmkov nahazoval od pravého mantinelu puk na branku, před kterou clonil jeho spoluhráč. Treťjak si ale kotouč našel a dokázal ho neutralizovat. Reklamní pauza.
50:26'
Shane Prince měl teď velmi dobrou šanci! Zblízka však nepřekonal Treťjaka, který pro Soči udržel nerozhodný stav.
49:49'
Shane Prince si vyjel z rohu a posílal kotouč k domácímu brankovišti, kde měl spoluhráče Zacka Mitchella. Puk ale přikryl lapačkou Treťjak.
49:35'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
48:40'
Domácí zkusili zaútočit, ale propadli v útočném pásmu a byla z toho situace 2 na 1. Pavel Varfolomejev ji ale nevyřešil dobře, svou přihrávku na Denise Mosaljova nedostal.
47:52'
Hosté mají výrazně více ze hry. Celek Soči zuby nehty drží nerozhodný stav.
47:02'
Šance hostí! Pavel Varfolomejev si sjel před branku na přihrávku Děmkova a zblízka jen těsně minul levou tyčku z pohledu brankáře Treťjaka!
45:49'
Domácí si nevšímali Shanea Prince, který dostal puk na levý kruh, kde měl dost času na zamíření. Branku ale netrefil.
45:01'
Dmitrij Kolgotin zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Furcha. Ten ho přidržel v lapačce a tak tu máme reklamní přestávku.
44:25'
Po střele Francise Parého se Treťjak otáčel za sebe, ale puk na něj přes hradbu těl ani neprošel.
43:20'
Hosté rozhodně mohou být se vstupem do třetí třetiny spokojeni. V kabině asi dostali za nevýrazný výkon v prostřední části co proto.
41:47'
Hosté vyrovnávají skóre! Potrestali ztrátu soupeře ve středním pásmu, po níž se dostal ke kotouči Rob Klinkhammer. Ten si s ním vybruslil až mezi kruhy a po zákroku Treťjaka dorazil puk do odkryté branky ZACK MITCHELL – 2:2. Asistence: Rob Klinkhammer a Dmitrij Znacharenko.
41:32'
German Rubcov střílel z levého kruhu do připraveného Furcha, který puk vyrazil.
40:15'
Hosté hned po úvodním buly třetí třetiny zaútočili. Střelu z levé strany pokryl Maxim Treťjak.
Hity – 6:7
Ve druhé třetině působili hokejisté Soči živějším dojmem a zaslouženě tak strhli vedení na svou stranu. Ve 35. minutě se o to postaral dokonce ve vlastním oslabení Dmitrij Kolgotin, na jehož zásahu má velký podíl i Ansel Galimov, jenž v rohu kluziště protihráče tak usilovně, až z toho vznikl nechtěný námaz pro Kolgotina. Hosté se herně trápili a v útoku moc nebezpeční nebyli.
40:00'
39:43'
Domácí drží kotouč na hokejkách a zdá se, že takto už chtějí třetinu dohrát.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:52'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. No, druhá třetina se jim herně moc nevydařila.
38:28'
Pavel Šen zpoza branky šikovně posouval puk před hostující brankoviště, kde číhal Kolgotin. Ten ale ke své smůle nedosáhl na hrací předmět.
37:11'
Domácí jsou při chuti a Furch se má co ohánět. Nyní musel krýt střelu Davida Rundblada od modré čáry.
36:17'
Domácí jsou v plném počtu. Tohle oslabení jim vyšlo výborně.
34:42'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí skórují ve vlastním oslabení! Skvělou práci odvedl Ansel Galimov, který v rohu kluziště bojoval takovým způsobem, že hostující hráči nakonec ideálně namazali puk na střelu DMITRIJOVI KOLGOTINOVI, jenž z levé strany nekompromisně propálil Dominika Furcha. Bez asistence.
34:16'
Shane Prince byl poslán hlavou proti mantinelu Davidem Rundbladem. Domácí obránce je za svůj zákrok odeslán na trestnou lavici.
33:39'
Prince nahrál doprava Robovi Klinkhammerovi, který se dostal až do střelecké pozice. Puk vyrazil za svou branku Treťjak.
32:56'
Střela Jurije Alexandrova od modré čáry byla tečována a puk se proklouzal vedle levé tyčky z pohledu Furcha.
32:07'
Alexandr Kogalev se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu a vyvážel ho dopředu. Hosté ale potřebovali prostřídat a tak se nakonec spokojil jen s nahozením za branku soupeře.
31:06'
Střelu Nikity Točického dokázal vyrazit do rohu brankář Furch.
30:19'
Hosté přesilovku nevyužili. Soči je už v plném počtu.
29:55'
Adam Almqvist nahazoval od modré pul na domácí branku. Treťjak dobře viděl a svým zákrokem přerušil hru.
28:43'
Domácí v oslabení zahrozili. Vladislav Kurbatov pod tlakem udržel puk a v leže ho poslal před branku na zcela volného Ansela Galimova. Ten v souboji 1 na 1 nepřekonal Dominika Furcha!
28:18'
Trest za podrážení dostává domácí Dmitrij Kolgotin. Přesilovka pro hostující celek.
27:04'
Před domácí brankou číhal ofenzivně laděný obránce Dinama Stěpan Falkovskij. Přihrávku spoluhráče nakonec neusměrnil tak, aby musel Treťjak zasahovat.
26:49'
Treťjak schoval střelu hostujícího hráče do lapačky a tak je tu čas na reklamní přestávku.
26:15'
Rundblad napřáhl ke slušné pumelici od modré čáry. Puk ale na Furcha neprošel, schytal to obránce.
24:58'
Domácí jsou ve druhé třetině aktivní. Mají určitě více ze hry.
24:06'
Nikita Sedov cpal z pravého kruhu puk do horní části Furchovy branky. Brankář hostí zakročil levým ramenem a následně kotouč odehrál do rohu kluziště svou holí.
23:42'
Obránce Soči Ivan Miščenko se dostal ke střele z osy hřiště. Kotouč skončil ve Furchově výstroji.
22:54'
Nikita Feoktistov vyzkoušel Furcha propagačním pokusem z pravé strany. Gólman hostí neměl problém.
22:06'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Maximem Treťjakem, vnukem legendárního brankáře Vladislava Treťjaka.
21:32'
Ten samý prohřešek byl nyní odpískán i běloruskému celku.
20:51'
Domácí hráči se dopustili postavení mimo hru.
20:01'
Aktéři zápasu jsou zpátky na ledě. Druhá třetina tak může začít.
Hity – 4:5
První třetina končí za nerozhodného stavu 1:1. Hostující Dinamo začalo aktivněji, Almqvist dokonce pálil hned v úvodu v přesilovce do tyčky, ale z úvodního gólu zápasu se radovali v 8. minutě hráči Soči. V početní výhodě se z vrcholu pravého kruhu trefil Sergej Šmeljov, který propálil přesouvajícího se Furcha. Hosté odpověděli až v 18. minutě. Při signalizované výhodě rozebrali obranu soupeře a do odkryté klece střílel Stěpan Falkovskij.
20:00'
19:01'
Máme tu už poslední minutu druhé třetiny.
17:36'
Tohle se ale hostům povedlo! Při signalizované výhodě rozebrali sérií rychlých přihrávek obranu soupeře a po finálním pasu od Shanea Prince střílel STĚPAN FALKOVSKIJ z levého kruhu do odkryté branky – 1:1. Asistence: Shane Prince a Alexej Protas.
17:04'
Nadále tu máme stejný obrázek. Oba týmy se střídají v držení kotouče, ale nedokáží založit kloudnější akci.
15:50'
Po domácí přesilovce se hra uklidnila a hraje se bez dalších příležitostí ke skórování.
14:40'
14:18'
Zajímavá nabídka Rubcova hledala na zadní tyčku najíždějícího Igora Ruděnkova. Ten ale na kotouč nedosáhl tak, aby ho mohl usměrnit za Furcha.
13:53'
13:36'
Od modré čáry vypálil David Rundblad. Kotouč se odrazil do ochranné sítě od Mosajlova, jenž do střely obětavě skočil.
12:39'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexej Protas – 2 min., hákování).
12:38'
Vladislav Kurbatov najížděl z levé strany sám na Furcha, ale gólmana Minsku neprostřelil! Na straně hostí se bude vylučovat...
12:21'
Vladislav Koljačonok si sjel z druhé vlny do střelecké pozice. Ideální chvíli na zakončení ale prováhal a jeho střela byla zablokována domácí obranou.
11:38'
Dmitrij Kolgotin vyzkoušel Dominika Furcha od levého mantinelu. Český brankář hostí v poklidu zakročil.
10:36'
Domácí brankář Treťjak má poměrně hodně práce. Nyní kryl střelu Alexandra Kogaleva z pravého kruhu.
09:20'
Tým Soči se snaží z inkasovaného gólu oklepat a vytváří si územní převahu.
07:22'
Domácí početní výhodu využívají! David Rundblad dostal puk na modrou čáru, kde naznačil střelu. Místo ní však posunul kotouč na vrchol pravého kruhu, odkud z první vypálil SERGEJ ŠMELJOV, jenž se trefil naprosto přesně. Asistence: David Rundblad a Nikita Feoktistov.
06:39'
Přesilová hra pro domácí. Na trestné lavici už sedí Vladislav Jerjomenko za krosček.
06:06'
Dobrou souhru hostí zakončoval ranou z osy kluziště Roman Gorbunov. Puk skončil ve výstroji Maxima Treťjaka. Čas na reklamní přestávku.
04:51'
Teď už puk na branku konečně prošel. Treťjak ho ale schoval do rukavice.
04:38'
Hosté se usadili v útočném pásmu i při hře 5 na 5. Střely Jerjomenka i Kogaleva však zablokovali bránící hráči.
03:50'
Vasilij Glotov naskočil na led z trestné lavice a hned se dostal do šance. Jeho ránu z levé strany útočného pásma vyrazil Dominik Furch v brance Dinama.
02:52'
Shane Prince střílel z levého kruhu, Maxim Treťjak má puk ve výstroji.
02:26'
Domácím se podařilo vyhodit.
02:09'
Hosté byli blízko vedoucímu gólu! Od modré čáry vypálil Adam Almqvist a za Treťjakem zvonila tyčka!
01:44'
Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Vasilij Glotov.
01:18'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Zack Mitchell nahrával na levé straně najíždějícímu spoluhráči, který ale kotouč nezpracoval.
00:01'
Dozněly hymny Běloruska a Ruské federace. Nyní se již můžeme věnovat samotnému utkání.

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Miščenko, Rundblad, Batyršin, J. Alexandrov (C), Pogorišnyj, Valencov, Sedov – Petkov, Točickij (A), Šmeljov – J. Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov (A) – Šen, Glotov, Kolgotin – A. Galimov, Kurbatov, Feoktistov – Garajev.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Solovjov, Almqvist, Falkovskij, Jerjomenko, Šinkevič, Znacharenko (A), Koljačonok – Prince (A), Klinkhammer (C), Varfolomejev – Mosaljov, Z. Mitchell, Gorbunov – K. Voronin, Usov, Paré – Kogalev, Alistrov, Protas – Děmkov.

Rozhodčí: Gamalej, Odins – Golovljov, Savenkov.

HK Soči:
Tým Soči se v této sezóně velmi trápí. Pouhých 31 bodů ze 47 zápasů při skóre 98:159 stačí na předposlední desáté místo v tabulce Západní konference. Horší je už jen lotyšská Riga. Poslední vítězství hráčů Soči přišlo 30. prosince, kdy na domácím ledě přehráli 6:2 Čerepovec. Dalších šest utkání pak skončilo porážkou tohoto celku. Naposledy Soči zlomilo alespoň sérii utkání bez zisku jediného bodu, Viťazu totiž doma podlehli 1:2 až v prodloužení.