KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Vitaz - 26. září 2020   13:30

Ufa
Ufa
10:33' Kugryšev (Manninen, Sošnikov) • 19:56' Amirov (Sošnikov, Manninen) • 24:16' Amirov (Muchamadullin, Sošnikov) • 28:19' Baranov (Alexejev, Kugryšev) • 50:38' Lisovec (Sošnikov, Amirov) • 54:37' Pustozjorov (Kuzmin, A. Semjonov)
6:5
(2:3, 2:1, 2:1)
Vitaz
Vitaz
02:06' Danforth  (Daugavinš, Tedenby) • 06:50' Malychin  (Lugin, Pylenkov) • 17:57' Grebenščikov  (Daugavinš, Golovkov) • 27:39' Daugavinš  (Danforth) • 42:54' Tedenby  (Daugavinš, Danforth)
Ufa
Suchačov (21. Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.
Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov
Ufa Arena, Ufa
3 843 diváků
Vitaz
I. Ježov (25. Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Utkání mezi Ufou a Viťazem nám skončilo poměrem 6:5 pro domácí. Ufa sice ve třetí třetině prohrávala, ale průběžné skóre dokázala zásluhou tref Lisovce a Pustozjorova otočit. Sledovali jsme velice ofenzivní hokej, který se divákům rozhodně líbil. Pro Viťaz se jedná o smolný zápas, protože minimálně bod si dnes zasloužil.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou!

59:39'
Viťaz drží puk v útočném pásmu, ale střela zatím nevznikla. Ufa důsledně brání předbrankový prostor.
59:15'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry a nyní se pokouší hrát bez brankáře.
58:57'
Ufa hraje přesně tak, jak hrát v tuto chvíli potřebuje. Ve své přesilovce drží puk, takže soupeři moc možností k vyrovnání stavu nedává.
58:20'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., vysoká hůl).
57:36'
Daugavinš vypálil z levé strany pouze do připravené lapačky gólmana Tarasova, jenž po nástupu na led dnes předvádí velmi dobrý výkon.
56:58'
Přechod do útočné třetiny v podání hostů rozhodně nebyl ideální. Je pískán ofsajd, takže vhazování bude obstaráno ve střední třetině.
56:25'
Viťaz se dostal do soupeřova obranného pásma, jenže zatím se Ufa brání celkem dominantně.
55:46'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., sekání).
55:28'
Hned dvakrát v krátké chvíli se hra přerušila. Čeká nás ještě poslední komerční přestávka, po které bude následovat necelých pět minut do konce třetí periody.
54:37'
Ufa právě vstřelila branku!
Ufa otáčí průběžný stav, vůbec poprvé v zápase jde do vedení a nyní už je velmi blízko k zisku dvou bodů. Kuzminovu střelu vyrazil Todykov pouze k holi ALEXEJE PUSTOZJOROVA, který se prosadil svižnou střelou do horních pater brány. 6:5. Asistence: Gleb Kuzmin a Alexej Semjonov.
54:03'
Nyní se už hosté ubránili posunutím kotouče do střední třetiny. Zároveň měli dostatek prostoru k vystřídání.
53:18'
Ufa si vytvořila velký tlak v útočném pásmu. Nejlepší možnost ke skórování měl Vorobjov, jenž ale zadní tyč o pár centimetrů minul.
51:56'
Viťaz kombinuje v útočné třetině, ale Golovkov zřejmě svou příležitost ke střele prováhal.
51:35'
Kotouč opustil hrací plochu, takže se bude vhazovat na středovém kruhu.
50:38'
V druhé polovině 51. minuty je vyrovnáno! Sošnikov si udělal prostor za bránou a poté předložil na vrchol kruhu parádní přihrávku JEVGENIJI LISOVCOVI, který se prosadil přesnou střelou do horního růžku. 5:5. Asistence: Nikita Sošnikov a Rodion Amirov.
50:06'
Po zakázaném uvolnění domácí Ufy se bude vhazovat před Daniilem Tarasovem.
49:37'
Artjom Ivanjuženkov se z ničeho nic dostal do zajímavé pozice na pravém kruhu. V danou chvíli byl osamocen, ale bránu domácích přestřelil o pár čísel.
49:17'
48:06'
Nyní už Ufa posunula hru do střední třetiny. Právě v tomto pásmu se bojuje o kotouč.
47:29'
Daugavinšova rychlá střela z pravého kruhu se neujala. Domácí brankář Tarasov zasáhl bez větších potíží.
47:17'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., držení).
46:48'
Šakir Muchamadullin měl v obranném pásmu velké množství práce s ustrážením útočného výpadu Viťazu. Situaci se mu nakonec povedlo zvládnout.
45:52'
45:18'
Domácí si stále přihrávají v útočné třetině, ale moc střeleckých pokusů zatím na brankáře Todykova nešlo.
44:15'
Domácí začali svou přesilovku poměrně dobře. Zatím je jejich snažení bez střeleckých pokusů.
43:52'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
43:44'
Viťaz je při chuti a znovu se hnal vpřed. Jeřábkova rána hned po buly ale přesná nebyla.
42:54'
Viťaz právě vstřelil branku!
Zrovna ve chvíli, kdy přesilovka hostů končila, se prosazuje MATTIAS TEDENBY. Švédský útočník před brankovištěm pohotově tečoval ránu Daugavinše a kotouč posunul mezi betony brankáře až do sítě. 4:5. Asistence: Kaspars Daugavinš a Justin Danforth.
42:26'
Salavat znovu vyhazuje. Z přesilové hry hostů zbývá necelých třicet sekund.
41:48'
Jakub Jeřábek si najel do zajímavé pozice. Rána zápěstím v podání českého reprezentanta ale minula bránu o několik desítek centimetrů.
41:12'
Ufa hned vyhazuje přes všechny čáry. Úvod přesilovky se zatím Viťazu příliš nevydařil.
40:52'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., hákování).
40:18'
Tedenby se hned v první minutě zajímavě natlačil před bránu, ale na brankáře Tarasova, jenž si dobře pokryl přední tyč, nevyzrál.
40:01'
Po druhé třetině velmi gólového zápasu platí stav 4:4. Ufa překlopila aktivitu na svou stranu, ale také Viťaz hraje pěkný hokej. Oba celky jsou dnes velice ofenzivní, což se samozřejmě promítá také do průběžného výsledku. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne zhruba v 15:25.
Střely na bránu: 30 – 21
40:00'
39:52'
Ve druhé třetině se už nic nestane. Ufa posouvá kotouč do střední třetiny.
39:13'
Hosté uklidňují poněkud rozháranou hru a momentálně přidrželi touš na svých hokejkách.
38:41'
Arťuchinovo zakončení z mezikruží jen těsně minulo bližší tyč. Tarasov tentokrát zasahovat nemusel.
38:11'
37:46'
Viťaz se opět osvobozuje. K rozehrávce se tak dostane Jevgenij Lisovec.
37:06'
V obraně hostů to znovu hořelo. Přesilovky se dnes Ufě opravdu daří, jenže nyní to domácí zřejmě překombinovali. Hledali co nejvýhodnější pozici k zakončení.
36:36'
Kaspars Daugavinš se vrátil na led a hned měl k dispozici samostatný únik. Brankáře Tarasova zkoušel překonat dlouhou kličkou do forehandu, jenže puk nedokázal zvednout až po víko.
36:11'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Linus Hultström – 2 min., držení).
35:45'
Sošnikov setrval na ledě a dostal se do další palebné pozice. Todykov jeho pokus dokázal vyrazit.
35:06'
Sošnikovova křížná přihrávka na levý kruh přesná nebyla. Puku se zmocnili hosté, kteří ihned vyhodili přes všechny čáry.
34:31'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., sekání).
34:25'
V nepřehledné situaci touš opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:05'
Hosté chvíli zahrozili po straně. Rána Mojsejeva ale zamířila pouze do připravené lapačky Daniila Tarasova.
33:08'
Michail Vorobjov jen o kousek nedorazil opuštěný kotouč do brány. Oba týmy se dnes tlačí hlavně směrem dopředu, což je sympatické.
32:36'
Přečíslení dva na jednoho hosté nezakončili! Danforth nabídl Tedenbymu, jenže přihrávku zablokoval jeden z bránících hráčů. Viťaz to zkoušel ještě jednou, ale akci překombinoval.
31:51'
Justin Danforth si nepřebral přihrávku Tedenbyho zrovna nejlépe. Viťaz se navíc dostal do ofsajdového postavení.
31:42'
Střela domácích byla sražena do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat před Todykovem.
31:28'
Hosté nepřihráli zrovna ideálně na útočnou polovinu. Pískán byl icing, takže hra se opět přenese před bránu Moskevské oblasti.
30:48'
Linus Hultström dokázal zastavit průnik domácího hráče po levém křídle. Následně se kotouče zmocnil Viťaz.
30:20'
Aktivní hra z obou stran pokračuje i nadále. Dmitrij Kugryšev zkusil štěstí střelou zápěstím, ale jeho pokus brankář Anton Todykov moc dobře viděl.
28:19'
Po necelé minutě je opět vyrovnáno! Ufa opravdu skvělým způsobem dokázala rozebrat hostující obranu. Kugryšev našel Alexejeva, jenž se neunáhlil a vybídl v lepší pozici ILJU BARANOVA. Posledně jmenovaný poté poslal puk do poloprázdné brány. 4:4. Asistence: Alexandr Alexejev a Dmitrij Kugryšev.
27:39'
Početní výhoda byla okamžitě využita! Po vyhraném buly Danfortha si najel KASPARS DAUGAVINŠ mezi kruhy. Jeho parádní střela přímo do zadní šibenice snad lepší být nemohla. 3:4. Asistence: Justin Danforth.
27:34'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Lukin – 2 min., držení).
27:18'
Bardakov neudržel kotouč v útočném pásmu. Ve hře tak pokračují domácí.
26:41'
Jevgenij Arťuchin byl před bránou Ufy čistým způsobem zastaven. Vylučovat se nebude.
25:52'
Manninen šikovně našel mezi kruhy Sošnikova, jenž rychle zápěstím vystřelil. Jeho ránu ale Anton Todykov dokázal zastavit.
25:08'
V Ufě rázem mohlo být ještě veseleji. Po velkém tlaku trefil Kugryšev z otočky tyč. Todykov měl velké štěstí, že hned neinkasoval.
24:16'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Anton Todykov.
24:16'
Ufa využívá další přesilovku a v tuto chvíli vyrovnává průběžný stav. RODION AMIROV využil odraženého kotouče, který okamžitě posunul nad ležícího Ježova. Hostující trenér si ještě vzal trenérskou výzvu, ale s protestem neuspěl. Přezkoumáno bylo, jestli clonící hráč náhodou nezavadil o Ježova a neznemožnil mu zákrok. Branka byla uznána správně. 3:3. Asistence: Šakir Muchamadullin a Nikita Sošnikov.
24:05'
Opět byl Sošnikov v hlavní roli, tentokrát nabídl příležitost Kugryševovi, který však Ježova nepřekonal.
23:38'
Šakir Muchamadullin nabil Sošnikovovi, jehož střelu z vrcholu kruhu dokázali hostující hráči zablokovat.
23:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., držení).
23:02'
Domácím se další rozehrávka nepovedla podle představ. Je pískáno zakázané uvolnění.
22:36'
Zachar Bardakov vjel ve velké rychlosti do zajímavé střelecké pozice. Daniil Tarasov ale zakročil pravým betonem.
22:27'
Střídající brankář Tarasov se poprvé zapojil do hry, svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
21:46'
Domácí vybojovali vhazování v útočné třetině, ale po buly na kotouči moc dlouho nevydrželi.
20:49'
Nikita Sošnikov projel útočným pásmem a z levého kruhu šikovně vypálil zápěstím. Ilja Ježov zasáhl pravým betonem.
20:01'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Vladislav Suchačov, přichází Daniil Tarasov.
20:01'
První třetina skončila a rozhodně se v ní bylo na co dívat. Viděli jsme hned pět branek, z toho čtyři v přesilových hrách. Ufa dvakrát dokázala zmírnit dvoubrankové vedení Viťazu, ale stále platí, že hosté vedou. Zatím rozdílovou branku vsítil ze samostatného úniku Grebenščikov.
Střely na bránu: 9 – 11
20:00'
19:56'
Gólové hody pokračují! Ufa rychle využila početní výhodu a opět snižuje průběžný stav. RODION AMIROV využil důrazu v předbrankovém prostoru a dokázal touš doklepnout do brány jen 4 sekundy před první sirénou. 2:3. Asistence: Nikita Sošnikov a Sakari Manninen.
19:41'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., podrážení).
19:03'
Rozběhla se nám poslední minuta první třetiny. Domácí kontrolují puk, ale rozhodně se ještě pokusí v první dvacetiminutovce zaútočit.
17:57'
Hosté znovu odskakují do dvougólového náskoku. SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV využil zaváhání Muchamadullina a rychle jej obral o puk. Následně se dostal do samostatného úniku, který zakončil dlouhou kličkou do forehandu. Suchačov vystrčil svou hokejku až příliš pozdě. 1:3. Asistence: Kaspars Daugavinš a Igor Golovkov.
17:08'
Bránící hráči Salavatu si opět poradili, tentokrát s akcí po pravé straně.
16:22'
Viťaz zkouší něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím však moc přesný není.
15:48'
Grebenščikov už neměl síly k tomu, aby po zisku kotouče vyrazil vpřed. Raději tak přihrál směrem na obránce.
15:02'
Ilja Ježov měl plné ruce práce s překvapivou střelou z levého křídla. Gólman hostů si ale nadvakrát dokázal poradit.
14:08'
Ufa má v posledních minutách problémy s rozehrávkou. Viťaz napadá vysoko a zároveň kvalitně vykrývá prostory.
13:36'
Mojsejev vystřelil z otočky. Jeho ránu ale Vladislav Suchačov dokázal vyrážečkou vyrazit.
13:03'
Isaak Valickyj dobře napadal rozehrávku Ufy a málem kotouč na svou hůl získal. Následná rychlá střela ale vyprodukována nebyla.
12:25'
Igor Golovkov si musel dobruslit nahozený kotouč, který zamířil k zadnímu mantinelu. Obránce hostů tuto situaci zvládl celkem sebejistě.
11:49'
Za okamžik se bude vhazovat v pásmu Viťazu. Ufa po druhé obdržené brance rozhodně ožila.
10:33'
Také Ufa využívá přesilovku a znovu je ve hře! Nikita Sošnikov nahazoval puk na bránu z pravého kruhu. Od brusle Manninena se touš odrazil k úplně volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI, jenž s přehledem zamířil do prázdné brány. 1:2. Asistence: Sakari Manninen a Nikita Sošnikov.
09:46'
Hned po vyhraném buly střílel Sošnikov z vrcholu kruhu. Bránu ale netrefil, takže Ježov zasahovat nemusel.
09:36'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).
08:58'
Při hře čtyři na čtyři nyní drží hosté touš na svých hokejkách v obranném pásmu.
08:13'
Nikita Sošnikov pálil zpoza obránce celkem nepříjemně. Pokus elitního útočníka domácích byl však sražen do rohu kluziště.
07:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., hrubost).
07:37'
Ufa předvedla aktivní střídání, které však skončilo velmi jistým zákrokem brankáře Ježova. Salavat herně rozhodně neztrácí, jenže už dvakrát doplatil na zbytečná oslabení.
06:50'
Moskevská oblast využívá také druhou přesilovku a už na konci 7. minuty jde do dvoubrankového vedení. FJODOR MALYCHIN si našel puk před bránou a brankáře Suchačova se snažil překonat dlouhou kličkou do forehandu. Útočník hostů se sice už objevil v záporném úhlu, jenže od brusle Mjasiščeva odrazil kotouč do brány. 0:2. Asistence: Dmitrij Lugin a Daniil Pylenkov.
06:09'
Linus Hultström velice dobře režíruje přesilovku na modré čáře. Přihrává kotouče do stran, jenže zatím žádný z hráčů v bílých dresech nevystřelil.
05:25'
Domácí zahrozili v oslabení, ale při přechodu do pásma soupeře už neměli dostatek sil k zakončení.
05:07'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Rodion Amirov – 2 min., podrážení).
04:44'
Danila Mojsejev zkusil štěstí po přihrávce Arťuchina. Vladislav Suchačov ale zasáhl bez větších potíží.
04:16'
Hosté si mění puk z hole na hůl v útočném pásmu. Jejich snažení je zatím bez střelby.
03:39'
Šakir Muchamadullin si poradil u mantinelu. Hráče Viťazu dokázal natlačit na hrazení a při tom vybojovat puk.
02:56'
Ufa se dostala vpřed, ale v soupeřově pásmu moc dlouho nevydržela. Nyní hraje ve vlastním pásmu a vyčkává na vhodný moment k rozehrávce.
02:06'
První přesilovka Viťazu je využita. Kaspars Daugavinš zabojoval u mantinelu a poté přistrčil JUSTINU DANFORTHOVI, jehož střela zápěstím zamířila přesně do horního růžku. 0:1. Asistence: Kaspars Daugavinš a Mattias Tedenby.
01:45'
Justin Danforth dostal zajímavě nabito na levý kruh. Svou tvrdou střelu ale mezi tři tyče nenamířil.
01:20'
Svjatoslav Grebenščikov na začátku přesilovky operoval až příliš důrazně v brankovišti. Musela tak být odpískána právě hra v brankovišti.
00:55'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Baranov – 2 min., podrážení).
00:55'
Dmitrij Kugryšev šikovně hledal Vorobjova před bránou, jehož jemnou teč ale Ilja Ježov zastavil pravým betonem.
00:21'
Po nepřesné rozehrávce Viťazu se ke kotouči dostal Rodion Amirov, jenž okamžitě střílel z otočky. Jeho pokus byl ale sražen mimo hrací plochu.
00:01'
Oba celky už přijely na hrací plochu a za malou chvíli si vyslechneme ruskou státní hymnu. Ufa bude hrát v černých dresech, zatímco Viťaz v dresech bílých.

Salavat Julajev Ufa: Suchačov (Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov.
SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa je v tabulce Východní konference na třetí příčce za Omskem a Kazaní. Tým kouče Culygina získal 14 bodů v 10 zápasech a celkem si připsal 7 výher a 3 porážky. Naposledy Ufa porazila Čeljabinsk 3:1, jenže o zápas nazpět podlehla na domácím ledě Soči 2:3. Dnes tak čeká Salavat již třetí utkání v řadě v domácím prostředí. Zatím nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Teemu Hartikainen, jenž nasbíral už 14 kanadských bodů.
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Viťaz dosud odehrál 8 zápasů, ve kterých si připsal 4 výhry a 4 porážky. V úvodu jej nečekal moc příjemný los, neboť odehrál hned tři zápasy venku a právě v těchto zápasech si připsal jednu výhru. Následně si stejný počin zapsal také při trojici domácích duelů, ale předchozí dva zápasy dokázal zvládnout výhrou. V Jekatěrinburgu vyhrál 4:3 po prodloužení a v Magnitogorsku 4:1. Nejproduktivnějšími hráči Viťazu v úvodních zápasech jsou Kaspars Daugavinš a Justin Danforth, oba tito hráči zaznamenali už 7 kanadských bodů.
Česká a slovenská stopa v utkání

Jakub Jeřábek (Viťaz) – 8 zápasů, 0+1
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Salavat Julajev Ufa dnes přivítají HC Viťaz Moskevská oblast. Úvodní buly zápasu padne ve 13:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.