KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Magnitogorsk - 18. února 2021   17:30

Ledovyj dvorec Viťaz

S konstatováním, že Metallurg Magnitogorsk v čase 57:30 srovnal zápas na ledě Viťazu na 1:1 a poté ovládl nájezdy poměrem 3:0, čímž bere dva body, se s Vámi loučí a hezký čtvrteční večer přeje Tomáš Lysý.
Viťaz si tak dneska rozhodně nepomohl, protože jeho konkurenti v boji o postup vyhráli. Spartak Moskva bral dva body z ledu Novgorodu za výhru 3:2, stejnou výhru, ale v nájezdech, získal i Minsk v Helsinkách. Naopak Viťaz nedokázal udržet dobře rozehraný zápas doma proti Metallurgu, 150 sekund před koncem přišel o vedení a nakonec padl za bod. Je tak v tuto chvíli mimo postupovou osmičku:
Situace v Západní konferenci mezi týmy, jenž nemají jistý postup, vypadá takto:
6. Severstal Čerepovec – 57 zápasů, 64 bodů
7. Dinamo Minsk – 56 zápasů, 63 bodů
8. Spartak Moskva – 56 zápasů, 58 bodů
9. Viťaz – 56 zápasů, 57 bodů
Utkání mezi Viťazem a Metallurgem rozhodně nebylo bohaté na góly. Během prvních dvaceti minut jsme na branku čekali marně, byť měl domácí tým více ze hry. Ve druhé části pak Viťazu nevyšla přesilová hra, ale další početní výhodu již zužitkoval. Po hezké kombinaci a přihrávce Moisejeva mezi kruhy se prosadil Fjodor Malychin. Hodně dlouho se pak zdálo, že Viťaz udrží vítězství a zapíše v tabulce důležité dva body, jelikož Spartak Moskva – jeho přímý konkurent o osmé místo – taky vyhrál. Jenže od padesáté minuty začínal Metallurg tlačit a vyrovnání přišlo dvě a půl minuty před koncem. Nikolaj Prochorkin přebral puk na ose kluziště od Pašnina, hezkým manévrem oklamal beka Borodkina a trefil se pod horní tyčku.

V prodloužení se pak Metallurg ubránil oslabení tří proti čtyřem, takže se bude rozhodovat v samostatných nájezdech. Za domácí neuspěl nikdo, naopak za hosty po prvním neúspěchu Prochorkina skórovali Taylor Beck, Maxim Karpov i Nikita Rožkov. Magnitogorsk tak bere dva body za výhru 3:0 na nájezdy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Domácí se v nájezdech neprosadili ani jednou, naopak Metallurg po prvním neúspěchu třikrát proměnil a jako poslední se prosadil NIKITA ROŽKOV střelou do šibenice. Hosté tak berou dva body a velkou zásluhu na výhře v nájezdech má i vynikající Jussi Olkinuora.
Nikita Rožkov naznačil zakončení a poté se trefil bekhendem nad lapačku Ježova – 0:3.
Také Vitalij Popov zkusil rozhýbat gólmana, ale Olkinuora natáhl beton k pravé tyči a Popov se přes něj netrefil – 0:2.
Hosté jsou blíže k bodu, Maxim Karpov napral puk nekompromisně do šibenice – 0:2.
Kaspars Daugavinš naznačil, položil si gólmana, ale po kličce už nezvedl puk do sítě – 0:1.
Taylor Beck se trefil z kruhů krásně do šibenice a posílá Magnitogorsk do vedení – 0:1.
Při nájezdu Mattiase Tedenbyho si Olkinuora počkal až do konce a vystál domácího forvarda, jenž už nezakončil dobře – 0:0.
Nikolaj Prochorkin sice rozhýbal Ježova, ale puk pod jeho betony nedostal – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Během pěti minut prodloužení branka nepřišla. Domácí měli více ze hry, i díky přesilové hře, jenže při hře čtyř proti třem jim chyběl i moment překvapení. Jde se tak do nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:42'
Metallurg hraje v pěti hráčích. Oslabení zvládl.
64:35'
Stále se domácí nemohou dostat k zakončení, kterým byl překvapili Jussiho Olkinuoru. Nyníměl snad dvě tři dobré pozice ke střele Linus Hultström. Odvázal se ale jen při prvním pokusu, kdy jeho rána byla zblokovaná. Poté z osy hřiště dvakrát – a možná trošku zbytečně – se střelou váhal.
64:00'
Také v probíhající poslední minutě prodloužení posílají hosté puk ven z pásma.
63:33'
Metallurg se osvobozuje a posílá kotouč přes všechny čáry.
63:14'
Rána Justina Danfortha od modré nebyla úspěšná a puk nakonec proskotačil až ven z pásma.
63:00'
Přesilovka čtyři na tři je samozřejmě výhodou, navíc když ještě vyhrajete buly.
62:42'
Nikolaj Prochorkin nyní něco hodně hlasitě gestikuluje směrem k sudímu. Nelíbí se mu, že dle názoru sudího ve středním pásmu nahrál pád, aby si vymodlil přesilovou hru. Dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.
62:12'
Maxim Karpov vypálil z levé strany a ještě svou střelu zkusil dojet, ale i nyní je Ilja Ježov pozorný. Zapisuje tak 31 zákrok.
61:23'
Hosté se napodruhé zkouší dostat před branku, ale opět nejsou úspěšní. Viťaz se v prodloužení ještě pořádně nepotkal s pukem.
60:40'
Aktuálně se dohrála základní část také na Jokeritu, kde Minsk remízuje s finským celkem 2:2. Takže ztratí jen jeden bod.
Využití: 1-0.
Ve třetí třetině domácí výborně bránili jednobrankový náskok a zdálo se, že je těžko někdo dožene. Metallurg se dlouho vůbec nemohl prosadit k prostoru před Ježovem. Ovšem postupem třetí třetiny začínal Viťaz ztrácet půdu pod nohama a vyrovnání zákonitě muselo přijít. Dvě a půl minuty před koncem přebral přihrávku Pašnina mezi kruhy forvard Nikolaj Prochorkin, natáhl si puk na střelu a trefil se neméně pohledně – 1:1.
60:00'
59:47'
Oba týmy hrají v pěti.
59:00'
Probíhá poslední minuta základní hrací doby.
58:48'
Při hře čtyři na čtyři jsou aktivnější hosté a Ilja Ježov musel před brankou vytáhnout svým pravým betonem utaženou střelu hostí na bližší tyč.
57:47'
Už se to mele. Před brankou Ilji Ježova vznikla pořádná šarvátka, ve které je aktivní Daniil Pylenkov za domácí a Nikolaj Prochorkin za hosty. Postupně se přidávají další hráči, jako třeba Alexandr Děrgačov. Jsem zvědav, jak rozhodčí posoudí vyloučení.
57:30'
Metallurg právě vstřelil branku!
Stav je srovnán a za toto určitě domácí nebudou rádi. Možná vyrovnání předcházel faul, o kterém jsem psal níže, nicméně pokračovalo se dále. Hosté opět zavezli puk do pásma a mezi kruhy jej od Pašnina dostal NIKOLAJ PROCHORKIN. Šikovným manévrem si kotouč povodil mezi bruslemi, čímž oklamal beka Borodkina a připravil se na střelu, která šla kolem hlavy gólmana pod horní tyčku. Asistence: Michail Pašnin, Maxim Karpov.
57:13'
Domácí se zlobí na sudího, že přehlédl hákování vzadu v rohu za brankou Ilji Ježova.
56:32'
Stále se pokračuje v nepřerušené hře. Což sice Viťazu nemusí úplně sedět, ale Metallurg se do žádné vážnější šance nedostává. Hra není kouskovaná, plynule odbíhá.
55:24'
Ránu domácího forvarda Moisejeva vyrazil Olkinuora jen před sebe, kde se ale ke kotouči dostali obránci Vitazu.
54:33'
Kaspars Daugavinš dostal naprosto precizní přihrávku před branku. Už se chystal vystřelit, jenže kotouč mu lehce proklouzal pod holí a z ohrožení gólmana nebylo nic.
53:45'
Viťazu komerční přestávka pomohla. Domácí mají puk ve své moci a z obranného pásma vyjíždí do rychlého protiútoku. Soupeři kotouč příliš nepůjčují.
52:11'
Následuje komerční přestávka a Viťazu jistě přijde vhod.
51:58'
Obrovský tlak před brankou Viťazu, kde Ilja Ježov vůbec nevěděl, kde mu hlava stojí. Chvilku to vypadalo, že bude i překonán, jenže nepovedlo se. Zejména Nikolaj Goldobin byl blízko, když střílenou přihrávkou servíroval puk před branku na téměř ležícího gólmana Viťazu, ale bez úspěchu.
50:53'
Viťaz přesilovou hru zutižkovat nedokázal.
49:50'
Žádná výrazná šance na straně hráčů v rudém není.
49:07'
Možná je vidět i trošku opatrnost ze strany Viťazu, přece jen dva body mají dnes cenu zlata.
48:53'
Jenže hned vzápětí dostává trest i Michail Pašnin a Viťaz jde do další přesilové hry.
48:30'
Linus Hultström je zpět na ledě a Viťaz obtížný moment zvládl.
48:05'
Olkinuora předvedl dlouhou přihrávku od své branky na spoluhráče, proto je Metallurg opět rychle v pásmu.
47:43'
Beck nasel na vrcholu levého kruhu Andreje Čibisova. Ten neváhal, vystřelil, ovšem opět mířil jen do připraveného Ježova.
47:30'
Magnitka svírá svého soupeře před brankou Ježova.
46:54'
Perfektní práci odvedl za brankou Jakub Jeřábek. Kličkou oklamal soupeře a poté puk vyhodil daleko od branky.
46:30'
Tlak Metallurgu může pokračovat. Celkem nyní i věřím tomu, že Linus Hultström trefil soupeře po buly nechtíc. Tak jak tak to má za dvě minuty.
46:28'
Viťaz reaguje oddechovám časem.
46:24'
Ve třetí třetině evidujeme první vážnější situaci, kdy se Metallurg usadil před Ježovem. Bylo to hlavně díky aktivitě Nestrašila s Prochorkinem, ovšem nepodařilo se jim dostrkat puk za čáru. Ještě před tím pálil Nestrašil z levé strany těsně nad ledem přímo do betonu brankáře.
45:09'
Linus Hultström nevzládl dlouhou přihrávku a je pískáno zakázané uvolnšní Viťazu.
44:34'
Viťaz ale hraje výborně. S výše tabulkově postaveným soupeřem si zatím ví rady a Metallurg se vůbec nemůže dostat do hry.
44:15'
Aktuálně v souběžně hraném zápasu vyrovnal Jokerit proti Minsku na 2:2 a Dinamo tak ztratilo vedení. To je samozřejmě dobrá zpráva v boji o postupu jak pro Spartak Moskva, jenž už vyhrál dnes venku 3:2 a nyní i pro Viťaz, který také vede. Rozdíl by už byl jen tříbodový.
43:35'
Hosté propadli při rozehrávce, což byla voda na mlýn pro Daugavinše. Rychle projel přes útočnou modrou, ovšem střelou z levého kruhu Jussi Olkinuoru nepřekonal. Stejně si za pár sekund vedl při podobné akci i Mattias Tedenby.
42:27'
Metallurg hraje v pěti.
42:11'
Fjodor Malychin dostal přihrávku na levý kruh a počkal si, až si zpracuje kotouč. Poté vystřelil ne horní tyčku, avšak jeho rána byla zblokována.
41:13'
Nikolaj Prochorkin ujel po pravé straně, ale neměl už dostatek sil. Aspoň svým průnikem vybojoval buly.
40:47'
Od modré se ke střele odhodlal Igor Golovkov a také jeho pumelice končí na tyčce. Hosté nyní mají obrovské štěstí.
40:27'
Špatný vstup hostí do třetí třetiny je stvrzen oslabením, kdy jde dvě minuty odsedět Jegor Jakovlev za podrážení.
40:11'
Domácí měli obrovskou šanci na vyrovnání po tom, co Olkinuora za brankou zaváhal při rozehrávce. Puku se ujal Danforth, jenž ho zadovkou nasměřoval mezi kruhy na volného Pylenkova, jenž trefil jen levou tyčku!
Vyloučení: 3-4
Ve druhé třetině konečně padla branka. Domácí nejprve nevyužili jednu přesilovou hru a i v té další se zdáli nebýt nebezpeční. Když ale Danila Moisejev z levé strany našel mezi kruhy Fjodora Malychina a ten prostřelil Olkinuoru, šli domácí do vedení. Další šance na sebe nenechaly čekat, avšak protiútok Viťazu v podání Tedenbyho nevyšel a Nestrašilovu dělovku dokázal brankář Ježov zneškodnit – 1:0.
40:00'
39:58'
Zkusil to také Igor Švyrjov, kterého tlačil čas, ale i tak dokázal po pravé straně nabruslit před branku. Mezeru mezi betony Ježova nenašel.
39:50'
Hostům se nepovedl útok, proto na druhou stranu ujeli domácí. V konečné fázi dostal přihrávku mezi kruhy Linus Hultström, který bekhendem nepřeknal Jussiho Olkinuoru.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Na konci druhé třetiny začíná Magnitogorsk výrazně tlačit na branku soupeře. Zatím ale bez vyrovnávacího efektu.
37:53'
Dělovka Andreje Nestrašila vypadla Ilju Ježovovi před jeho brankoviště, když se otřela o lapačku gólmana Viťazu. Hned vzápětí zkusil puk dorazit do sítě Nikolaj Prochorkin, ale neuspěl a v následné pošťuchované před brankou už si domácí poradili.
36:42'
Dva dobré okamžiky nyní předvedl Jussi Olkinuora. Nejprve si vyjel až mezi kruhy, aby byl u puku dříve než soupeř. Poté projel velice snadno na levý kruh Zachar Bardakov, jeho střela mezi lapačku a beton skončila právě v lapačce finského muže v masce.
36:06'
Tentokrát už přihrávka na modrou byla lepší. Grigorij Dronov tvrdě vystřelil, vzápětí byl na levém kruhu podražen, ale pokračuje se dále ve čtyřech.
35:18'
Igor Švyrjov poslal puk na modrou pro Pašnina, ale ten ani nedokázal vystřelit a vzápětí se Magnitogorsk dostal ven z útočného pásma.
34:48'
Až nyní má Ilja Ježov puk ve své výstroji. Nehrálo se bez přerušení více jak čtyři minuty.
33:54'
Domácí ujeli do protiútoku a už mohli vézt o dvě branky. To by ale Mattias Tedenby musel před brankou sám proti Olkinuorovi lépe zakončit. Finský brankář si poradil s jeho naznačením i následným rychlým pokusem.
32:13'
Další pasáž hry bez dlouhého přerušení. Více na pozoru se musí mít Ilja Ježov, Magnitogorsk totiž pokračuje po přesilovce dílčím náporem.
31:13'
Viťaz hraje v plném počtu, náročnou pasáž hry zvládl.
31:01'
Nikolaj Prochorkin byl blízko tomu, aby puk odražený od zadního mantinelu doklepl k pravé tyči branky, před kterou číhal. Ale souběžně s pukem před něj vjela hokejka jednoho z hráčů domácích a šanci mu dokonale znemožnila.
30:28'
Jussi Olkinuora vyjel pro puk mezi kruhy, aby ho měl ihned připraven pro obránce na rozehrávku.
29:28'
Maxim Karpov si najel z levého kruhu před branku, kde zkusil bekhendovou kličku a poté zakončení na lapačku Ježova. Nezvedl ale puk ideálně.
29:13'
Za podrážení nyní pujde ven i Alexander Děrgačov, který zahrál zbytečný faul v útočném pásmu.
29:04'
Viťaz právě vstřelil branku!
Jen jsem dokončil větu o špatných přesilovkách Viťazu, už se skóre mění a domácí svojí početní výhodu využívají. Z prostoru mezi kruhy se po famózní pobídce Danily Moisejeva prosadil FJODOR MALYCHIN a kompenzuje si tak chuť po předešlých neproměněných šancích. Velký podíl na brance má také Bardakov, jenž Olkinuorovi dobře stínoval. Asistence: Danila Moisejev, Alexander Sjomin.
28:49'
Přesilovky Viťazu jsou dnes jedna velká bída. Ani tentokrát se domácím zatím nepodařilo pořádně ohrozit Olkinuoru.
27:46'
Před brankou Ilji Ježova vznikla pořádná mela po tom, co Sergej Košelev najel do brankáře Viťazu. Sudí opět vylučují jen na straně Metallurgu a právě tento hráč jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění brankáři.
26:31'
Rychlý protiútok vedl po pravé straně Alexandr Děrgačov, který ubruslil Jegora Jakovleva. Střelu na bližší tyč ale našel Olkinuora v lapačce.
26:19'
Finský brankář si pohlídal střelu od modré čáry a hosté mají puk v klidu za vlastní brankou.
26:08'
Po komerční pauze se bude vhazovat před Olkinuorou.
25:39'
Po návratu vyloučeného hráče na led je k vidění spíše bojovný hokej. Ani jeden z týmů nemá žádnou vážnou šanci, spíše hráči zbytečně ztrácí puky.
24:31'
Magnitogorsk hraje v plném počtu.
24:11'
Přesilová hra Viťazu se pomalu blíží do svého konce, žádné další velké šance čtveřice Metallurgu nedopustila.
23:50'
Až nyní se Viťaz pořádně usadil v útočném pásmu. Nahození od modré v podání Jakuba Jeřábka vyrazil Jussi Olkinuora přes sebe, byť vůbec nic neviděl. K odraženému kotouči se na levé straně dostal Danila Moisejev, který ale už byl z úhlu. Přesto stačil usměrnit kotouč mezi tři tyče a finský gólman předvedl výborný zákrok!
22:32'
Další nepříjemnost pro Metallurg. Domácí si zahrají přesilovou hru po tom, co Nikolaj Goldobin fasuje za podrážení dvě minuty.
21:51'
Až tentokrát to vyšlo. Střela z kruhů v podání Daugavinše ale mířila jen na hruď jistého Olkinuory.
21:25'
Před branku si sjížděl Kaspars Daugavinš. Puk mu ale uskočil z hole a když Tedenby z pravé strany vyzval lotyšského forvarda k dalšímu nahození, ani nyní netrefil puk dobře.
20:57'
Nahození za branku Viťazu končí zakázaným uvolněním, tento útok se hostům vůbec nepovedl.
20:18'
Domácí zvládli i zbytek oslabení a jsou v plném počtu.
Bez využití.
V první třetině bylo přece jen o něco více vidět, že body potřebují hlavně domácí. Viťaz hrozil z rychlých protiútoků, nicméně Jussi Olkinuora ani jednou nezaváhal. Musel řešit dvě trošku těžší situace, ale žádnou gólovou a to nejlepší ze svého repertoáru tak ještě vytahovat nemusel. Má na kontě dvanáct zákroků, na druhé straně o pět střel méně zneškodnil Ilja Ježov. Hra je oboustranně poměrně aktivní. Góly však chybí a snad tomu bude jinak ve druhé části.
20:00'
19:52'
První třetina se dohrává za brankou Metallurgu, který hraje přesilovku.
19:24'
Po špatné přihrávce na modrou šel do protiútoku Fjodor Malychin. V situaci dva na dva si najel na pravý kruh, ale ani tentokrát tvrdou střelou finského gólmana nepřekonal.
19:00'
Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.
18:32'
Na levý kruh si sjel Dennis Rasmussen, ale neusměrnil střelu z první mezi tři tyče. Vzápětí tomuto hráči utíká kotouč přes modrou do středního pásma.
18:18'
Alexander Sjomin se po krátké chvíli opět podívá na trestnou lavici. Tentokrát o jeho hákování na Nikolaje Prochorkina nemůže být pochyb.
17:46'
O jejich přesilovce snad ani nemohla být řeč, jelikož trvala jen čtyři minuty. A také Metallurg hraje v plném počtu hráčů.
17:42'
Domácí hrají v pěti.
17:01'
Viťaz má kotouč za svojí brankou a rozjíždí útočnou akci, která ale končí ve středním pásmu.
15:46'
Nejsem si nyní úplně jistý, zda se Nikolaj Prochorkin dopustil podrážení a možná jde i o maličkou kompenzaci ze strany sudích, ale síly na ledě se srovnají.
15:42'
Alexander Sjomin je nyní hodně rozezlený a nechce se mu na trestnou lavici, ale dostává dvě minuty za háček.
14:06'
Situaci dva na jednoho domácí nezakončili dobře, Svjatoslav Grebeščikov vzal situaci na sebe. Mohl spíše přihrávat, zakončil sám, ale mezi betony se netrefi.
12:33'
Domácí mohli jít do přečíslení, ale na útoční modré si nepohlídali ofsajd a hra je tak přerušená.
11:05'
Taylor Beck zavezl opět kotouč do útočného pásma, ale jeho nahození si Ježov v pohodě pohlídal.
09:36'
Na pozoru se musel mít také Ilja Ježov, za branou ale souboj o kotouč vyhráli domácí. Vyvážejí ho tak do bezpečnější zóny.
08:41'
Až nyní je hra přerušená. Jussi Olkinuora si pohlídal střelu z pravého kruhu a jde se ihned do komerční přestávky.
08:28'
Hra bez přerušení stále pokračuje, útočí se na obou stranách, ale bez vážnější šance.
07:07'
Již hodně dlouho se hraje bez přerušení, aktuálně je to přes dvě minuty. Takové situace jsou ale pro KHL typické.
05:53'
Metallurg se bez problémů ubránil a hraje v plném počtu.
05:23'
Až nyní se Viťaz dostal do ohrožení branky Metallurgu, ale Olkinuora zatím nemusel vytahovat těžký zákrok.
04:07'
Viťaz se zatím pořádně nedostal do útočné fáze, přechod přes modrou domácím nejde.
03:53'
Hosté budou hrát dvě minuty oslabení, jelikož jich bylo na ledě zcela evidentně šest a Viťaz jde do první přesilové hry.
02:13'
Zapotil se na druhé straně i domácí gólman Ilja Ježov, ale také se tvrdou střelou z kruhu nenechal překvapit a bude se vhazovat před jeho brankou.
01:14'
Zkraje druhé minuty měl poměrně slušnou šanci Danila Moisejev, jenž si najel z pravé strany přes modrou a vypálil. Trefil ale jen hruď gólmana.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Pylenkov, Golovkov (A), Borodkin, Voronkov – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – Děrgačov, A. Sjomin (C), Moisejev – Bardakov, Grebenščikov, Malychin – V. Popov, Smolin, Arťuchin – Ivaňuženkov.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Dronov, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Martynov, N. Chlystov, Nikolajev – Beck, N. Kuljomin (C), Rasmussen – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Karpov – Košelev, A. Nestrašil, Čibisov – Goldobin, Korobkin, Švyrjov – Rožkov.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Maxim Sidorenko – Ilnur Galimov, Konstantin Gordenko.
Československá stopa v týmech:
Jakub Jeřábek (VTZ): 41 zápasů, 15 bodů (6+9)
Andrej Nestrašil (MET): 50 zápasů, 23 bodů (11+12).
Poslední vzájemné zápasy:
Magnitogorsk – Viťaz 1:4 (24.9.2020)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 sn. (28.9.2019)
Magnitogorsk – Viťaz 0:2 (6.9.2019)
Magnitogorsk – Viťaz 4:1 (13.2.2019)
Viťaz – Magnitogorsk 1:4 (16.11.2018).
Metallurg Magnitogorsk:
Hosté mohou být z hlediska postupu do play-off naprosto v klidu. Stejně jako dalších sedm týmů ve Východní konferenci totiž mají postup jistý a bude se tak hrát "jen" o pořadí. Magnitogorsk má na třetím místě 76 bodů a na druhý Omsk ztrácí jen dva body. Jenže Magnitka se musí dívat i za sebe, Ufa na ní ztrácí jen tři body a má zápas k dobru. Metallurgu zbývá do konce základní části odehrát ještě čtyři zápasy. V posledních dvou kolech přerušil Metallurg sérii výher a dvakrát prohrál, z toho jednou za bod. Celkem má Magnitogorsk na svém kontě 35 výher a 21 porážek (šest za bod).

HC Viťaz Moskevská oblast:
Domácí tým drží postupovou osmou příčku, když v 55 zápasech získal přesně 56 bodů. Celkem totiž 26x vyhrál a zapsal 29 porážek, z toho čtyři za jeden bod. Jenže naprosto stejný počet bodů má také Spartak Moskva a zřejmě se bude o postup hrát až do posledního kola. Oběma týmům zbývá totiž sehrát pět zápasů. Na nejbližší Dinamo Minsk navíc ztrácí Viťaz jen pět bodů, na šestý Čerepovec pak jen o bod více. První zápas po reprezentační pauze nedopadl pro Viťaz dobře, jelikož nenavázal na dvě výhry v řadě a prohrál na ledě lídra CSKA.

Poslední zápasy Viťazu:
CSKA Moskva – Viťaz 3:1
Kunlun – Viťaz 4:5
Viťaz – Minsk 3:1
Nižnij Novgorod – Viťaz 6:3
Minsk – Viťaz 5:4.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy, která se pomalu blíží ke konci své základní části. Ve čtvrtek 18. února se na domácím ledě utká HC Viťaz Moskevská oblast, jenž tvrdě bojuje o udržení se na osmém a postupovém místě, proti Metallurgu Magnitogorsk, který už má ve druhé konferenci postup zajištěn. Utkání v Ledovém paláci Viťazu startuje od 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.