KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Novosibirsk - 19. ledna 2021   17:30

Vitaz
Vitaz
10:56' Tedenby (Daugavinš, Danforth) • 18:58' Danforth (Jeřábek, Tedenby) • 59:54' Jeřábek
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
41:00' Děmidov  (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin)
Vitaz
Akuzovskij, Romasko – Stretlsov, Černyšov
Ledovyj dvorec Viťaz
800 diváků
Novosibirsk

Československá stopa v zápase
Jakub Jeřábek (Viťaz) 1+1, 2 body, střely na branku 3, čas na ledě 18:17.
HC Viťaz Moskevská oblast vyhrává tento zápas 3:1 a získává body do tabulky. Mattias Tedenby a Justin Danforth poslali domácí celek v první třetině do dvoubrankového vedení, z kraje třetí třetiny snížil Nikolaj Děmidov. Do prázdné branky zpečetil Jakub Jeřábek.
59:54'
Viťaz právě vstřelil branku!
Je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky poslal kotouč obránce JAKUB JEŘÁBEK.
59:41'
Viťaz vyhodil přes všechny čáry, branku netrefil, a tak se píská icing.
59:26'
Mnoho času už hosté nemají, znovu se dostali do útočného pásma.
59:11'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:45'
Rána Novosibirsku byla zblokovaná, kotouč vypálený od modré čáry skončil před brankou.
58:32'
Hosté hrají v šesti, Harri Säteri je na střídačce.
58:15'
Sibir má kotouč pod kontrolou a chce se zabydlet v útočném pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Dlouhou dobu se nepřerušovalo.
56:42'
Viťaz rozehrává od své branky, domácí se dostali do brejku, Justin Danforth (Viťaz) to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal. Obrana Sibiru dobře zapracovala.
55:42'
Sibir se nyní probojoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet, Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) od modré čáry poslal kotouč před branku, ale obrana si dokázala poradit.
55:01'
Viktor Komarov (Novosibirsk) měl na hokejce vyrovnávající branku, ale jeho rána z mezikruží končí nad.
54:10'
Domácí hokejisté se pokouší vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovali v první třetině. Zatím ale na nějakou výraznější šanci v této třetině čekají.
52:38'
Viktor Komarov (Novosibirsk) se rychle propracoval do útočného pásma a svou střelu schoval za obránce. Ilja Ježov kryje jeho pokus.
52:06'
Ilja Ježov (Viťaz) své spoluhráče podržel. V situaci dva na jednoho se dobře přemístil a zastavil pokus Mikaela Ruohoma. Komerční přestávka.
51:30'
Jyrki Jokipakka (Novosibirsk) to vzal na sebe, jeho pokus končí mimo branku, Ilja Ježov (Viťaz) zasahovat nemusel.
51:05'
Moskevská oblast se sice usadila v útočném pásmu, ale výraznější příležitost si nedokázala vypracovat.
50:22'
Oddechový čas pro domácí.
50:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí celek vyhodil přes všechny čáry, a tak se bude vhazovat před brankou Ježova.
49:40'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do útočného pásma.
49:13'
Viťaz rozehrává od své branky, Alexandr Sjomin (Viťaz) se dostal do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit. Nikolaj Děmidov za brankou vybojoval kotouč.
48:47'
Komerční přestávka.
48:06'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme už hru pět na pět.
47:30'
Moskevská Oblast hraje aktivně, ale vinou špatné přihrávky na modrou čáru přišli domácí o pásmo.
47:04'
Nyní už mají přesilovku domácí. Justin Danforth (Viťaz) to vzal na sebe. Jeho ránu zastavil Harri Säteri, který byl u tyče připravený.
46:27'
Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, hostující celek se usadil v útočném pásmu. Viktor Komarov (Novosibirsk) hledal před brankou najetého spoluhráče, ale ten nedokázal zakončit.
46:00'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Vladislav Ušenin – 2 min., sekání).
45:30'
Přesilovku hraje Sibir, usadil se v útočném pásmu ,ale vyrovnat nedokázal. Ilja Ježov nadvakrát dobře zastavil šanci soupeře.
44:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., hákování).
44:15'
19:24, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, ve třetí třetině se hostům podařilo bleskově snížit.
44:08'
Hra je nyní přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:50'
Domácí celek sice vede o gól, ale je nyní hodně pasivně a má velké problémy s přechodem do útočné fáze.
41:00'
Sibir právě vstřelil branku!
Po chybě domácí obrany se do střelecké pozice dostali hosté a NIKOLAJ DĚMIDOV dokázal šikovně bekhendem zakončit přesně pod horní tyč. Elegantní zakončení a je sníženo na rozdíl jediné branky. Ilja Ježov čisté konto neudrží. Asistence: Vjačeslav Ušenin a Vladislav Ušenin.
40:37'
Domácí celek měl vekou šanci, ale obrana si dokázala poradit a nenechala soupeře vypálit. S dorážkou si snadno pak poradil Harri Säteri.
40:19'
Utkání pokračuje třetí třetinou, v jejímž úvodu sledujeme hru čtyři na čtyři.
40:01'
Po druhé třetině stále platí dvoubrankové vedení domácího celku. Tento náskok si Viťaz vybudoval v první třetině, trefili se Mattias Tedenby a Justin Danforth. Ilja Ježov (Viťaz) zatím drží čisté konto.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., hrubost).
39:26'
Aktivní hra Sibiru trvala dobro minutu a půl, ale vstřelit kontaktní branku hostující celek nedokázal. Následně jeho akci zastavuje postavení mimo hru.
38:23'
Jefim Gurkin (Novosibirsk) udržel pro spoluhráče útočné pásmo, následně pálil Danil Romancev, ale trefil jen ležícího brankáře soupeře. Domácí obrana následně získala puk.
37:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hostující celek se nyní zabydlel v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal.
36:16'
Alexandr Sjomin (Viťaz) zastavil akci soupeře, domácí celek tedy uklidnil hru, a a pak rozehrává od své branky.
35:50'
Sibir rozehrává od své branky, následně se hra rychle přesunula do útočného pásma, ale hosté zakončit nedokázali.
35:12'
Mattias Tedenby (Viťaz) se z ničeho nic dostal do střelecké pozice a do útočného pásma. Jeho akci zastavil pohotový zákrok brankáře.
34:50'
Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) se napřahoval, čekal na přihrávku od spoluhráče, ale byl v postavení mimo hru.
33:59'
Vladislav Ušenin (Novosibirsk) byl volný před brankou, dostal dobrou přihrávku. Jeho ránu vytěsnil brankář Ilja Ježov nad branku. Komerční přestávka.
33:22'
Přes tři a půl minuty se nepřerušuje, sledujeme klidnější pasáž hry. Stále vede domácí celek o dvě branky.
33:03'
Danila Moisejev (Viťaz) se probojoval do střelecké pozice, ale jeho individuální akce končí nepřesnou přihrávkou na spoluhráče.
31:44'
31:16'
Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se dostat do výraznější šance.
29:44'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Gončarov – 2 min., hákování).
29:17'
Daniil Pylenkov (Viťaz) pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář Harri Säteri (Novosibirsk) před sebe, a pak už hrají obránci.
29:04'
Přesilovka končí, Sibir hraje v plném počtu.
28:10'
Viťaz rozehrává od své branky, Alexandr Děrgačov (Viťaz) dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal vypálit přesněji.
27:42'
Sledujeme už přesilovku domácích, vyloučení hráči, prakticky vzájemně, se vrátili do hry.
27:05'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., držení).
26:47'
Na nějakou výraznější střeleckou pozici v této třetině čekáme. Ani jeden celek si zatím nevypracoval velkou příležitost.
26:31'
Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) si vybruslil do útočného pásma, jeho pokus kryje brankář Ilja Ježov (Viťaz). Mezeru mezi betony utěsnil.
25:45'
Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Situaci zvládl, a tak se hra otáčí.
25:38'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Děrgačov – 2 min., nedovolené bránění).
25:36'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., hákování).
25:36'
Hra je přerušená, komerční přestávka, bude se vylučovat.
24:10'
Po čtyřech minutách se přerušuje. Brankář Sibiru kryje kotouč, buly před jeho brankou.
23:54'
Zakázané uvolnění se nepíská, hostující obrana musí hrát.
23:26'
Arťom Borodkin (Viťaz) zastavil zajímavou akci soupeře, a pak přihrával před branku. Obrana Sibiru si dokázala poradit, akce domácích tak končí.
22:43'
Michail Smolin (Viťaz) se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho pokus byl zblokovaný.
22:16'
Aktivní hru Sibiru domácí zvládli, nyní se hra přesunula na druhou stranu hrací plochy. Přes dvě minuty se hraje bez přerušení.
21:53'
Nikolaj Timašov (Novosibirsk) hledal před brankou spoluhráče, ale nedokázal přesněji přihrát na volného kolegu.
21:00'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.
20:15'
Utkání ve kterém vede domácí celek o dvě branky, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
20:00'
18:58'
Nádherná akce domácích a už je to o dvě branky. Jakub Jeřábek dostal přihrávku od spoluhráče, už mohl zakončovat. Ale našel před prázdnou brankou stojícího spoluhráče. JUSTIN DANFORTH byl neobsazený a pohodlně zakončoval. Asistence: Jakub Jeřábek a Mattias Tedenby.
18:37'
Novosibirsk rozehrává od své branky, pokouší se hrát takticky dobře, zejména nechce chybovat.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:34'
Další velká šance domácího celku, ale hostující brankář se dokázal natáhnout a zastavil nepříjemnou střelu Vorobeja.
16:07'
Moskevská oblast rozehrává od své branky, Daniil Pylenkov (Viťaz) čeká na vystřídání spoluhráčů, a pak nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zaslouženě vede momentálně domácí celek o jednu branku.
14:35'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.
13:36'
Danil Romancev (Novosibirsk) autorem dobré hostující střely, kterou tak tak dokázal Ilja Ježov (Viťaz) vykopnout betonem. Domácí brankář byl pozorný.
13:15'
Domácí Daniil Pylenkov nabral rychlost ve středním pásmu, a pak zkoušel vypálit. Jeho ránu zastavil obránce.
12:44'
Nyní se po delší době dostal do útočného pásma hostující celek, pokoušel se vypálit z pravého kruhu, ale jeho pokus končí vedle.
10:56'
Bleskově využitá přesilovka a domácí celek jde do vedení. Tvrdou ránou pod horní tyč se prosazuje MATTIAS TEDENBY. Asistence: Kaspars Daugavinš a Justin Danforth.
10:53'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., nedovolené bránění).
10:38'
10:20'
Danila Moisejev (Viťaz) to zkoušel individuálně, přes obránce se dostal do pozice před brankou, ale nevypálil.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Justin Danforth (Viťaz) pálil z pravého kruhu. Jeho zakončení končí mimo.
09:16'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí celek má převahu, hraje aktivně, snadněji se dostává do zakončení, ale na nějakou výraznější šanci čekáme.
07:58'
Hra je nyní po dlouhé době přerušena, buly před brankou Sibiru. Následně se ale hra rychle přenesla.
06:50'
Viťaz pálil od modré čáry, ale jeho rána končí nad brankou.
06:35'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
05:37'
Domácí celek rozehrává od své branky, Kaspars Daugavinš hledal přihrávkou spoluhráče, ale obrana Sibiru rychle zastavila zajímavě vypadající akci.
04:06'
Domácí se usadili v útočném pásmu, od modré čáry pálil obránce Igor Golovkov, ale jeho rána končí vedle braky.
03:38'
Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) pálil z dobré pozice, ale jeho ránu kryje Ilja Ježov (Viťaz).
03:10'
Justin Danforth (Viťaz) se propracoval do útočného pásma, ale Mattias Tedenby (Viťaz) nedokázal vypálit z dobré pozice před branku.
01:48'
Fjodor Malychin (Viťaz) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou obranu soupeře nedostal.
01:11'
Nyní se vhazovalo ve středním pásmu, sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.
00:43'
Mattias Tedenby (Viťaz) vyslal tvrdou ránu z bezprostřední blízkosti, s jeho pokusem si dokázal brankář Sibiru poradit.
00:11'
Domácí celek hraje v červeném, hostující tým oblékl bílomodré dresy.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Pylenkov, Golovkov, Borodkin, Vorobej – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Děrgačov, A. Sjomin, Moisejev – Malychin, Bardakov, Grebenščikov – Gončarov, Ivaňuženkov, V. Popov – Smolin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, Děmidov, Gurkin, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, Jermakov, Pastuchov – Šarov, Ruohomaa, O. Li – Milovzorov, Sajustov, Šaškov – Vj. Ušenin, Česalin, Vl. Ušenin – Dubakin, V. Komarov, Romancev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Romasko – Stretlsov, Černyšov.
Poslední vzájemný zápas se odehrál osmého prosince, hostující Viťaz dohrával vyhrát 2:1. Rozhodující branku vstřelil osm sekund před koncem třetí třetiny Grebenšikov.
HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 46 zápasů s bilancí 16-6-3-21 a získal 47 bodů. Tým je aktuálně na deváté pozici Západní konference. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tří. Poradil si se Soči 4:2, Nižněkamskem 3:0 a v prodloužení se Soči 2:1. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 1:2 a Čeljabinsk 1:2.
HC Sibir Novosibirsk odehrál 47 zápasů si bilancí 16-4-4-23 a ziskem 44 bodů. Tým je aktuálně na deváté pozici Východní konference. Z posledních pěti zápasů vyhrál Sibir dva. Poradil si s Kunlunem 6:1 a Dynamem Moskvou 4:3 v nájezdech. Tým nestačil na Jaroslavl 2:3, Ufu 1:3 a Kunlun 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.