KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Riga - 22. října 2021   18:30

Čerepovec
Čerepovec
33:53' Joonas Nättinen (Chochlov, Kodola) • 55:26' Vovčenko (Stenqvist, Press)
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Riga
Riga
Čerepovec
Šostak (Šugajev) – Press, Chochlov, Stenqvist, Timašov, N. Makejev, Rykov, Rogov, M. Tichonov – Liška, D. Dumbadze, Kolmykov – Vovčenko, Geraskin (C), Guslistov – Rooba, Joonas Nättinen, Kodola – Jemec, A. Alexejev, Dmitrij Moisejev.
Kuljov, Hribik – Zacharov, Osipov
Ledovyj dvorec, Čerepovec
1378 diváků
Riga
Mattsson (Vitols) – Cibulskis, Scarlett, Ališauskas, Gormley, Ozolš, Sotnieks, Freibergs – Radil, Tiivola, L. Darzinš (C) – E. Poirier, Shinkaruk, Červený – Meija, Karsums, Berzinš – Buncis, Skvorcovs, E. Kulda.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 31:25 (6:8, 13:4, 12:13), vhazování 26:32, čas v útoku 9:24 – 9:29, vyloučení 5:5, využití 2:0.

Československá stopa

Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:58
Lukáš Radil (RIG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:22
Rudolf Červený (RIG) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:23
Konstantin Šostak udržel čisté konto a hokejisté Čerepovce dvěma přesilovkovými góly ukončují pětizápasovou bodovou šňůru Rigy. Chléb se lámal v 55. minutě, kdy Rudolf Červený nejdříve neproměnil trestné střílení a za 20 vteřin poslal zbytečným faulem hosty do tří. V dvojnásobné přesilovce pak zpečetil výsledek po strojově přesné souhře Daniil Vovčenko.
59:54'
Oddechový čas pro hosty. Zvláštní taktický tah 6 vteřin před sirénou za stavu 0:2.
59:54'
Šostak zalehává odražený puk před Gormleym, už jen kratičký úsek dělí brankáře Čerepovce od "suché hry".
59:43'
Tiivolův švih zpoza tělem posílá kotouč nad břevno.
59:08'
Domácí šikovně vyhazují, není to zakázané uvolnění. Mattsson zůstává v bráně, hosté power-play nerisknou.
57:27'
Dinamo vyhrálo buly ve vlastním pásmu, ale nastřelení puku naslepo k úspěchu nevede.
56:20'
55:26'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Devět vteřin před vypršením prvního trestu rozebrali domácí obranu soupeřů, z nichž jeden byl ke všemu ještě bez hole. Ve druhé podobné šanci už ze stejné pozice složil úspěšný reparát DANIIL VOVČENKO.
Asistence: Jakob Stenqvist, Robin Press.
54:47'
Oddechový čas pro domácí.
54:43'
V dvojnásobné přesilovce střílel do odkryté brány bez přípravy Vovčenko, ale minul.
54:20'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., sekání).
54:00'
Konstantin Šostak se však ani jediným úspěšným střelcem poslední nájezdové série Rigy překonat nenechal! Červeného při trestném střílení vůbec nepustil k zakončení a kotouč mu čistě vypíchl špičkou hole.
54:00'
Český rozhodčí Hribik nařizuje trestné střílení pro Rigu! Nikolaj Timašov zezadu zahákoval ujíždějícího Červeného.
53:35'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Peter Tiivola – 2 min., hákování).
53:33'
Úžasně to teď provedl Ivan Jemec. Troufl si na dvě drzé kličky a hosté ho zastavují jen s pomocí faulu.
51:28'
Čerepovec se dostává do přečíslení 3 na 2. Roobova prudká přihrávka napříč pásmem směřuje na Lišku, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zpracovat kotouč a jen se od něj odráží směrem k Mattssonovi, jenž ho brankářskou holí posouvá do bezpečí.
51:09'
Konstantin Šostak si vysloužil ovace z hlediště dalším těžkým zákrokem proti Shinkarukovi. Hokejisté si naposledy oddechnou při reklamní pauze.
51:04'
50:38'
Scarlett si najel až na pravý kruh, odkud pálí těsně vedle zadní tyčky a odražený kotouč klouže pryč z pásma.
49:48'
Kritické chvilky pro brankáře Severstali, který musel čelit drtivému tlaku Rižanů bez hole. Radil se neprosadil, domácí pak obětavě blokovali střely a Rykov dokázal mezitím širokou hokejku po ledě přikopnout zpět Šostakovi. Vše končí Cibulskisovou dělovkou, kterou již ozbrojený Šostak chytá.
49:25'
Šostaka nezaskočila Cibulskisova šleha od modré čáry ani závar po následném buly, které opět vyhráli hosté. Před Meijou udržel čerepovecký brankář kotouč v rukavici.
49:04'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Igor Geraskin.
49:02'
Dnešní utkání sleduje 1378 diváků.
48:40'
Liška dostal centr na dlouhou hůl a nedokázal kotouč udržet.
47:27'
Dlouhý tlak Rigy vrcholí Radilovým pokusem do lapačky domácího brankáře, který přerušuje hru.
46:54'
Rižané nastřelují kotouč podél hrazení ze strany na stranu, za neurovnané hry ho domácí marně naháněli, až Kristaps Sotnieks konečně našel palebnou pozici a střílí do Šostakova betonu.
45:27'
Domácí ještě zůstali v útočném pásmu, křížná střela Roberta Rooby z dálky letí těsně vedle.
45:05'
Čerepovec se k ničemu nedostal a hraje se v pěti na obou stranách.
44:16'
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich 71 vteřin dlouhá přesilovka.
43:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reece Scarlett – 2 min., sekání).
42:49'
Shinkarukovu ránu s jistotou kryje stále neprůstřelný Šostak.
42:16'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michail Tichonov – 2 min., držení).
40:33'
40:01'
Severstal začala druhou třetinu velkým náporem, ale až po polovině hrací doby se měnilo skóre, když přesilovkovou ránu čerepoveckého obránce Chochlova tečoval do sítě Nättinen. Hokejisté z metropole Lotyšska budou mít ještě 33 vteřin zbylé přesilovky na odpověď.

Střely na bránu 19:12 (6:8, 13:4), vhazování 18:18, čas v útoku 6:42 – 5:54, vyloučení 2:2, využití 1:0.
40:00'
39:13'
Dinamo zatopilo v přesilovce pod kotel. Karsums dorážel Tiivolovu tvrdou střelu, ale Konstantin Šostak dobře utěsnil prostor na čáře.
38:33'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michail Tichonov – 2 min., podrážení).
38:27'
Gunars Skvorcovs se individuálně proháčkoval do útočného pásma, kde si vynutil faul. Hosté budou hrát přesilovku.
36:05'
Michail Tichonov u mantinelu kulečníkově zastavuje průnik Danielse Berzinše.
34:55'
Dmitrij Moisejev dotáhl střelu švihem z plné jízdy do lapačky Johana Mattssona.
33:53'
Chochlov si na modré čáře narazil kotouč s Kodolou a jeho prudkou ránu příklepem jemně tečoval do sítě clonící JOONAS NÄTTINEN.
Asistence: Ilja Chochlov, Vladislav Kodola.
33:23'
Vladislav Kodola dostal nabito na pravý kruh, golfák namířil přesně do Mattssonovy výstroje.
32:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patriks Ozolš – 2 min., nedovolené bránění).
32:38'
Rižané se hned revanšují podobnou šancí. Zapomenutý Shinkaruk zakončoval sice z úhlu, ale i tak ji mohl řešit lépe než švihem přímo do betonu až na hranici brankoviště povyjetého Šostaka.
31:14'
První větší příležitost druhé třetiny. Andrej Alexejev pálil zblízka po přihrávce zpoza brány jen do Mattssona.
30:00'
Na vteřinu přesně v poločase hrací doby je pískáno hostům zakázané uvolnění.
28:11'
Po laciné ztrátě puku čelila hostující obrana Geraskinovu výpadu, který nakonec Cibulskis tečuje do ochranné sítě.
26:58'
Berzinš dorážel vlastní střelu z úhlu v době, kdy už měl Šostak kotouč ve své moci. Domácí hráči v čele s obrem Pressem ho také hned umravňují.
26:15'
Cibulskisova střela zařídila poprvé od přestávky práci pro Šostaka, který podržel kotouč v lapačce a jede si odpočinout ke střídačce během reklamní pauzy.
25:32'
Čerepovec dovedl rychlou akci zpoza vlastní brány až k té soupeřově. Tam však po prudkém zabrždění Guslistov neuřídil blafák zprava.
23:17'
Sttejně jako na začátku zápasu i úvod druhé třetiny patří Severstali. První pokus hostů vymanit se z tlaku končí ofsajdem.
22:21'
Rižský brankář si pohlídal závar na brankovišti, v němž si nejvehementněji počínal Ivan Jemec.
21:30'
První vhazování po změně stran se odbyde před Mattssonem, který zalehl puk po průniku Vladislava Kodoly.
20:01'
První třetina souboje sousedů v tabulce začala náporem Čerepovce, postupně se dostávali stále více do hry i hokejisté z Lotyšska, ale branka z několika šancí nepadla ani na jedné straně.

Střely na bránu 6:8, vhazování 7:6, čas v útoku 3:27 – 2:53, vyloučení 1:1.
20:00'
19:58'
K Červenému se ještě těsně před sirénou odrazil nečekaně kotouč od mantinelu, střelu českého útočníka zastavuje lapačkou Šostak.
19:21'
Křížnou střelou těsně vedle vystrašil domácího brankáře Darzinš.
17:40'
Poirier po buly padl do střely a prudce letícím pukem schytal ránu do břicha. V předklonu to kanadský forvard Dinama jede vydýchat na střídačku.
17:35'
První přerušení hry od Poirierova trestu před téměř pěti minutami zařídilo zakázané uvolnění Rigy.
16:23'
Filips Buncis málem vymetl golfákem z pravého kruhu šibenici, ale prvního gólu v sezóně se nedočkal kvůli zásahu Šostakova ramene.
14:41'
13:41'
Do brejku se v oslabení vydal už trochu unavený Darzinš a zatímco spoluhráči střídali, vyzkoušel zleva příklepem pevnost Šostakových betonů.
12:41'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Émile Poirier – 2 min., držení).
12:31'
Vovčenko od levého mantinelu našel najíždějícího Rykova, který z mezikruží táhlou střelou těsně minul.
11:40'
Lukáš Radil nabídl přihrávku do dobré palebné pozice Tiivolovi, proti jehož ráně se Konstantin Šostak stačil přemístit na čáře.
11:06'
Robin Press dobře zapresoval a zastavuje útok Rigy.
10:00'
Uprostřed třetiny se hra opět přelévá ze strany na stranu.
7:43'
Už při hře v klasických počtech chytá Šostak do lapačky dobře viditelnou Berzinšovu ránu.
7:33'
7:19'
V oslabení ujel Adam Liška do brejku, zezadu byl však drobně osekáván a blafák provedl nepřesně.
6:17'
Cibulskisův bekhend přizvedl bránící hráč do ochranné sítě.
5:49'
Domácí zablokovali dvě střely Laurise Darzinše a vyhazují přes celé kluziště.
5:33'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., sekání).
4:07'
Obrovská šance Severstali! Obrana Rigy teď úplně zaspala a sám na brankáře najížděl Nikita Guslistov. Zakončil však jen do Mattssonovy výstroje.
3:35'
Nikita Makejev zvedal po kličce do bekhendu puk pod víko, ale rižského brankáře Mattssona nepřekonal. Po více než třech a půl minutách se píská první přerušení.
2:10'
Od úvodního buly se hraje bez přerušení, hra se přelévá zatím převážně středním pásmem.
0:01'
Dozněly hymny, domácí hráči vyrazí do zápasu v tradičních černožlutých barvách a také hokejisté Rigy ctí svou fialovo-bílou kombinaci.

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Press, Chochlov, Stenqvist, Timašov, Makejev, Rykov, Rogov, Tichonov – Liška, Dumbadze, Kolmykov – Vovčenko, Geraskin, Guslistov – Rooba, Nättinen, Kodola – Jemec, Alexejev, Moisejev.

Dinamo Riga: Mattsson (Vitols) – Cibulskis, Scarlett, Ališauskas, Gormley, Ozolš, Sotnieks, Freibergs – Radil, Tiivola, Darzinš – Poirier, Shinkaruk, Červený – Meija, Karsums, Berzinš – Buncis, Skvorcovs, Kulda.

Rozhodčí: Kuljov, Hribik – Zacharov, Osipov.

Adam Liška (ČER) 18 / 2+4
Matěj Machovský (RIG) 6 / úspěšnost 83,0%
Lukáš Radil (RIG) 20 / 3+8
Rudolf Červený (RIG) 7 / 3+0
Čerepovec bodoval proti Rize v každém z posledních deseti utkání. Až na jednu porážku po prodloužení to byly vždy plné zisky. Letos se utkaly oba kluby dvakrát a Severstaľ vydřela výhry 2:1 po prodloužení doma a 2:0 v Lotyšsku.
Dinamo Riga
Ještě o jedno utkání delší bodovou sérii natahuje nejhorší klub loňského ročníku KHL. Mohutně posílená Riga v úterý dvakrát dotáhla dvougólové manko a lídrovi ligy Magnitogorsku podlehla až v nájezdech. Po více než měsíční absenci se v tomto zápase vrátil na led Rudolf Červený, který byl v rozstřelu jediným úspěšným exekutorem Dinama, naopak chyběl zraněný tahoun Jelisejevs.

Kanadské bodování:
Nikolaj Jelisejevs 10+3
Émile Poirier 7+5
Lukáš Radil 3+8
Severstaľ Čerepovec
Domácí zažívají úspěšné období a bodovali čtyřikrát v řadě. Po vyhraných nájezdech v Nižném Novgorodě podlehli v prodloužení Jaroslavli, naopak v dalším prodloužení dotáhli k vítěznému konci přestřelku s Nižněkamskem 6:5 a v základní hrací době zdolali Kunlun 2:1.
Nyní čeká skromný klub ze severu důležitý souboj se soupeřem, s nímž je bodově naroveň na hraně postupu do play-off.