KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Soči - 26. listopadu 2021   10:00

Soči

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších on-line přenosů zase někdy na počtenou!

Na zlepšenou formu Soči tentokrát doplatil Chabarovsk

Kvůli koronavirovým opatřením mohlo do ochozů jen 500 diváků, a ti v první třetině gól neviděli. V podstatě ani žádné velké šance, byť co do počtu střel se jednalo o nadprůměrnou třetinu. Střelecky nejaktivnější v ní byl Radan Lenc, mladoboleslavský rodák si vzal Hellberga na mušku hned třikrát. Gól padl až po změně stran. Jako správný kapitán si počínal Nikita Točickij, když Alikinovi sebral přes 85 minut dlouhou neprůstřelnost. Celou třetí třetinu se domácí hokejisté marně snažili vyrovnat, nepomohla jim k tomu ani hra bez brankáře. Jeho absence naopak využil Vasilij Glotov, jenž střelou přes celé kluziště potvrdil výhru Soči. Lví podíl na ní má Magnus Hellberg, švédský gólman podruhé v řadě udržel čisté konto a natáhl svou neprůstřelnost na 118 minut a 29 vteřin.
Střely na branku: 38:30 (17:12, 6:10, 15:8).
58:37'
Jevgenij Alikin je zpátky v brance.
58:37'
Soči právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! VASILIJ GLOTOV zachytil kolmou přihrávku a potom přes celé kluziště trefil opuštěnou branku. Bez asistence.
57:59'
Time-out Soči.
57:59'
Na vyrovnání zaútočil David Tomášek. Pražský rodák měl v levém kruhu dostatek času na zamíření, přesto Hellberga trefil přímo do výstroje.
57:37'
Jevgenij Alikin zmizel z branky, domácí už nemají na co čekat a hrají power-play.
57:13'
Individuální schopnosti ukázal Danil Fajzullin. Ze svého pásma pronikl až do toho útočného, při tom obehrál tři soupeře a mezi nohama bránícího Dyblenka pozdravil švédského brankáře Hellberga.
56:30'
Suverénně nejtvrdší střelu má Ruslan Pedan (163,3km/h).
55:14'
Chabarovsk je kompletní.
55:03'
Na vrcholu pravého kruhu pálil přes Jordána Ivan Miščenko, i v tomto případě měl Alikin dobrý výhled a střelu zneškodnil.
54:32'
To změnil až Nikita Točickij. Jeho útok na druhý gól v zápase Alikin jednoduše odvrátil.
54:14'
Chabarovsk se zatím brání úspěšně, polovina oslabení je fuč a hosté ještě nestříleli.
53:14'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ruslan Pedan – 2 min., podrážení).
52:06'
Dle statistik je nejrychlejším hráčem Ivan Nikolišin (36,3km/h), následuje Michal Jordán (36,1km/h).
52:06'
Chabarovský ofsajd poskytl prostor komerční přestávce.
50:35'
Další haló před Magnusem Hellbergem! Do zad postrčený Fajzullin uhýbal spoluhráčově tvrdé střele a švédský gólman ji tak uviděl až na poslední chvíli.
50:13'
Hosté jsou kompletní.
49:49'
Hokejisté Soči se ubránili i sérii přihrávek a potom vysokým obloukem vyhodili touš ven z pásma.
48:33'
Domácí způsobili v brankovišti značný rozruch! Několik z nich se snažilo puk dotlačit za brankovou čáru, ale Magnus Hellberg jednoduše nepovolil.
48:13'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Peťkov – 2 min., hákování).
48:08'
V akci byl další český hokejista, a sice Michal Jordán. Ten zodpovědně podržel puk u vlastní branky, čímž dal spoluhráčům čas pro dostřídání.
47:05'
Při dalším chabarovském útoku natlačil Jaroslav Dyblenko na mantinel Radana Lence. Ten toho vydrží hodně, takže ho byť tvrdý náraz nijak nerozhodil.
45:27'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu. K zadní tyči dostal puk Alexandr Kuzněcov a zadovkou naslepo ho poslal zpátky do ohně. Zdánlivě nebezpečnou situaci hosté včas uhasili.
44:56'
Ve stísněném prostoru slotu se neuměl prosadit Roman Ljubimov, z brejku pak přinutil Alikina k zákroku betonem Arťom Nikolajev.
44:03'
Gólman Soči teď máchl lapačkou naprázdno. Mrzet ho to ale nemusí, rána šla stejně mimo.
43:14'
Magnus Hellberg se musel přesunout proti střele z levé strany, naštěstí pro Soči to stihl.
42:45'
A povedlo se jim to i do třetice. Chabarovsk sehrál perfektní oslabení a už je v plném počtu.
41:58'
Následně domácí dvakrát vyhodili puk ven z pásma.
41:16'
Nikita Točickij hledal diagonální přihrávkou čepel Vasilije Glotova, jenomže ten se k teči nedostal.
40:45'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Sergej Těreščenko – 2 min., podrážení).
40:29'
Ruslan Pedan prokázal svou zručnost. Domácí šikula se proháčkoval přes protihráče, aby mohl vystrašit Hellberga bekhendem z pravé strany.
40:01'
Ve druhé třetině padl jeden gól. Jako správný kapitán si počínal Nikita Točickij, když Alikinovi sebral přes 85 minut dlouhou neprůstřelnost. Ještě lépe je na tom Magnus Hellberg, švédský gólman nekapituloval už 118 minut a 29 sekund. Připíše si další čisté konto?
Střely na branku: 23:22 (17:12, 6:10).
40:00'
39:15'
Hosté už nějaký čas tlačí své soupeře ke zdi. Křídelní pokus Jurije Pautova někdo přizvedl do ochranné sítě, vhazování tak znovu proběhne před Alikinem.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
37:48'
Že si je chabarovský gólman svými zákroky jistý, poznal i Vasilij Glotov.
36:57'
Arťom Nikolajev se na pravé straně šikovně prosmýkl kolem obránce, ale na pozornějšího Alikina nevyzrál.
35:51'
To domácí hokejisté byli při svém tažení zahráni do kouta, odkud nevedla žádná cesta zpět.
34:29'
Galeňukovu ránu z pravého kruhu si Alikin pohlídal, stejně jako Rundbladovu střelu z protějšího křídla.
33:22'
Jak nám ukázala grafika, hokejisté Soči jsou oproti první třetině více na puku. Dokonce častěji než domácí.
32:05'
Vasilij Glotov vyprášil Alikinův beton křižným golfákem.
31:10'
V chabarovském brankovišti teď bylo hodně rušno! Hosté se snažili vypáčit zdánlivě hratelný puk a tím vyvolali menší šarvátku.
30:04'
Dobrou defenzivní činnost odvedl též Ivan Miščenko, který nedovolil hrát Davidu Tomáškovi.
29:06'
Butuzova nepustil za svá záda Danila Galeňuk.
27:46'
Za Soči rozjel akci Martin Bakoš. Bývalý slovenský reprezentant mířil zprava na přední tyč a Jevgenij Alikin měl opravdu co dělat, aby nepropustil druhý gól. Při zákroku totiž nadzvedl svou branku.
27:19'
Hosté teď vysoko napadají chabarovskou rozehrávku a daří se jim protivníky dostat pod tlak.
25:48'
Chabarovský Ivan Nikolišin se pustil do souboje jeden na jednoho a odešel z něj poražen.
24:23'
Jako správný kápo otevírá skóre NIKITA TOČICKIJ! Nezabránil mu v tom ani Radan Lenc. Střela vyprodukovaná ze slotu prosvištěla pod klečícím Čechem rovnou do sítě, Alikin totiž včas nesklapl betony. Asistence: Kirill Peťkov.
23:53'
Na druhé straně si Ivan Miščenko šikovně prohodil puk mezi dvěma soupeři, ale už ho nedobruslil.
22:54'
Nikita Pivcakin udržel nohu na modré čáře tak, aby přes ni s pukem mohl přejet Gleb Zyrjanov. Jeho ránu kolem obránce Magnus Hellberg chytil a nepustil.
21:57'
Na začátku druhé části se hra zastavuje nezvykle často, opět uvidíme buly v neutrální zóně.
21:52'
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
21:45'
Práci měl i jeho protějšek Magnus Hellberg, toho neváhal zaměstnat Michal Jordán.
20:58'
Bezprostředně po buly musel ostražitý Alikin zasahovat proti skryté střele betonem.
20:53'
V nové chabarovské akci Radan Lenc nedobruslil nahozený puk a ten doklouzal na icing.
20:28'
Alexej Volgin u střídaček prodloužil do útočného pásma, kde převzal kotouč soupeř.
20:01'
Kvůli koronavirovým opatřením mohlo do ochozů jen 500 diváků, a ti v první třetině gól neviděli. V podstatě ani žádné velké šance, byť co do počtu střel se jednalo o nadprůměrnou třetinu. Střelecky nejaktivnější v ní byl Radan Lenc, mladoboleslavský rodák si vzal Hellberga na mušku hned třikrát. Kromě toho si odseděl jeden menší trest za hákování. Jednu přesilovku hráli také domácí, ani jim se však hra v početní výhodě moc nepovedla.
Střely na branku: 17:12.
20:00'
19:33'
Po delším čase zapsal zákrok Alikin, který musel krotit Jaksův golfák z levé strany.
19:04'
Na opačné straně se neprosadil Ivan Miščenko, z brejku pak Hellberga ohrozil Radan Lenc. I jeho střela směřovala do lapacího nástroje.
18:06'
Dravým výpadem to změnil až Michal Jordán, když provětral Hellbergovu lapačku.
17:13'
Je tady další plynulá hra, naposledy se přerušovala před třemi minutami.
16:05'
Soči hraje v plném počtu.
15:56'
Po návratu do pásma pronikl do bezprostřední blízkosti branky Vladimir Butuzov, z úhlu mířil na přední tyč, ale jeho bekhend Hellberg zneškodnil.
14:36'
Navzdory oslabení se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Hráč jedoucí po pravé straně řešil situaci sám, na což byl Jevgenij Alikin připravený.
14:11'
Ihned po buly ohrozil Hellberga Michal Jordán.
14:05'
Arťom Nikolajev si může oddechnout. Původně svítil pětiminutový trest, nakonec je z toho klasický dvouminutový.
14:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Nikolajev – 2 min., vražení na mantinel).
14:05'
Ou, Arťom Nikolajev narazil Nikolišina tvrdě na mantinel a bude za to pykat. Jaký trest mu sudí vyměří?
13:22'
Po levém křídle uhánějící David Tomášek nenašel bekhendovou přihrávkou nikoho ze spoluhráčů.
12:26'
Krátce po vyhraném buly střílel z pozice pravého beka Jurij Pautov, Jevgenij Alikin měl na střelu dobrý výhled a znovu ji zastavil.
12:15'
Dmitrij Kolgotin po ledu nahodil puk na Alikina a ten ho pro jistotu přikryl lapačkou. Takřka čtyři minuty bez přerušení jsou u konce.
11:40'
Dmitrij Znacharenko se svezl kolem trestných lavic, jeho křižná střela svůj cíl minula.
10:38'
Ivan Nikolišin dostal svůj tým zpátky do pásma. Na modré čáře měl pak nabito Alexej Volgin, který hradbu bílých dresů neprostřelil.
09:16'
Bojovník Radan Lenc přemohl u mantinelu Galeňuka, ale jiný Chabarovčan akci pokazil.
08:36'
V poslední době vidíme hru plnou nepřesností.
07:25'
Domácí hokejisté nahodili po mantinelu, před Ivanem Nikolišinem však dojel puk Galeňuk.
07:00'
A v plném počtu se hraje o poznání lépe. To ostatně ukázal Ruslan Pedan, jenž po výpadu do útočného pásma trefil Hellberga do masky.
06:29'
05:54'
Rundbladova ostrá rána štípla Alikina do ramene, od modré čáry pak do výstroje gólmana pálil Janis Jaks.
05:28'
Teď už se hokejisté Soči usadili v pásmu a tam se snaží roztočit obávaný kolotoč.
04:49'
Domácí se už podruhé vysvobodili.
04:29'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Radan Lenc – 2 min., hákování).
03:51'
Dlouho nepřerušená hra se přesunula na druhou stranu, kde před brankovištěm nedokázal uplatnit svůj důraz Vladimir Butuzov.
02:25'
První střelu má na svědomí David Rundblad, ten prověřil Alikina zápěstím v pravém kruhu pro vhazování.
01:44'
Teď už se domácí k puku dostali, jenomže Alexandr Šarov na dlouhý pas nedosáhl.
00:25'
Jaroslav Dyblenko udržel na zádech Alexandra Gorškova, který se ho vydal napadat za branku.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Bartošák) – Volgin, S. Těreščenko, Jordán (C), R. Pedan, Znacharenko, Pivcakin – A. Gorškov, Nikolišin (A), V. Butuzov – Tomášek, Galuzin (A), Lenc – Grebenščikov, Šarov, Ljubimov – Fajzullin, A. Kuzněcov, Zyrjanov.
Trenér: Michail Kravec

HK Soči: Hellberg (Myšev) – Dyblenko, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Valencov – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Glotov – Kolgotin, Točickij (C), Peťkov – Lipon, Melničenko, Bakoš – Averšin, Kruglov, Alijev.
Trenér: Andrej Nazarov

Rozhodčí: Gofman, Soin – Kučava, Novikov.
Dobré ráno! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Chabarovsk – Soči, který je součástí KHL. Na ledě Platinum Areny naplno běží rozbruslení, a to je ten správný čas ukázat vám sestavy.

Chabarovsk:
Patrik Bartošák (úspěšnost zákroků 86,4%)
Michal Jordán (3+5)
Radan Lenc (5+4)
David Tomášek (5+7)

Chabarovsk je v posledních letech oblíbenou baštou českých hokejistů.

Soči:
Martin Bakoš (4+5)
Soči vážilo dlouhou cestu (cca 5000km) z Novosibirsku, kde ve středu vyhrálo 2:1. Pro tým z olympijského města to byla už třetí výhra z posledních čtyř utkání. Hráči si jé cenní o to více, že museli otáčet nepříznivý stav. Ve druhé třetině srovnal Slovák Bakoš a necelé tři minuty před koncem dokonal obrat přesilovkovým gólem Glotov. Nejvíce kanadských bodů má Arťom Nikolajev (7+11), brankářem číslo jedna je Švéd Magnus Hellberg (úspěšnost zákroků 92,2%).
Bookmakeři o něco více věří Chabarovsku, na jehož straně je výhoda domácího prostředí. Tým z Dálného východu předevčírem zaskočil Jekatěrinburg, který porazil 3:0. Na nečekaně hladkém vítězství se podíleli Fajzullin, Butuzov a Těreščenko. Chabarovsk tak přestřihl svou třízápasovou šňůru proher. Jeho nejproduktivnějším hráčem je Alexandr Gorškov (8+10), pozici brankářské jedničky zastává Jevgenij Alikin (úspěšnost zákroků 92,3%).
Vítejte u KHL! V souboji desátých týmů Chabarovsk přivítá Soči. Domácí ztrácejí na play-off dva body, hosté osm. Oba celky jsou naladěny na vítěznou notu, vyhrát ale může pouze jeden.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.