KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Petrohrad - 21. listopadu 2021   15:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
01:04' S. Plotnikov (Okulov, Kameněv) • 06:34' Andronov (Nordström, Sorkin) • 08:01' Grigorenko (Slepyšev, P. Karnauchov)
Petrohrad
Lars Johansson (9. D. Nikolajev) – N. Sedov, Fantenberg, Kamalov, M. Robinson, Falkovskij, Pylenkov, Grjaznov – Burdasov, Kemppainen, Kuzmenko – Alexandr Volkov, L. Komarov, N. Gusev – Ketov, Chusnutdinov, Svečkov – Cicjura, M. Vorobjov, Timkin.

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Československá stopa
V zápase se žádný český či slovenský hokejista neobjevil.
Využití přesilovek: 0/4 – 0/3
Je konec. Domácím se povedlo i ve třetí části ubránit svůj náskok a slaví vítězství. Hokejisté CSKA Moskva udělali krok k vítězství již v úvodní desetiminutovce, ve které třikrát skórovali. Postupně se prosadili Plotnikov, Andronov a Grigorenko. Hosté snížili v samotném závěru, v 55. minutě to byl Burdasov, kdo zlomil nepřekonatelného Fedotova.
59:48'
Ještě jedna střela mířila na branku domácích, ale už je jasné, že z tohoto utkání si hosté body neodvezou.
59:15'
Další zakázané uvolnění Petrohradu.
59:06'
Chyba při přechodu do útoku, hosté se provinili zakázaným uvolněním.
58:42'
Po nahození na branku CSKA se dostal do potyčky Komarov. Petrohrad vybojoval vhazování, ale bude to mít těžké.
58:25'
Hosté hrají v šesti mužích v poli, Nikolajev je na střídačce!
57:53'
57:39'
Okulov by si dnes za svou snahu opravdu gól zasloužil. Nyní se přesunul z pravého kruhu před branku, dostal přihrávku a jen těsně nedal. Nikolajev dokázal puk vyrazit.
56:49'
V oslabení to zkusil Ketov, který jel osamocen proti třem soupeřům. Nezbylo mu nic jiného než vystřelit, jeho pokus Fedotov chytil.
56:25'
Grigorenko se na levém kruhu dostal ke střele. Jeho rána byla nebezpečná, Nikolajev ji s vypětím sil vytlačil mimo.
55:53'
Fantenberg udělal chybu na modré čáře a poté se provinil držením. Hosté to nyní budou mít ještě těžší.
55:06'
Hokejisté Petrohradu by potřebovali držet puk v útočném pásmu, což se ale zatím neděje. Sledujeme bitvu uprostřed hřiště.
54:18'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté jsou možná zpátky ve hře. ANTON BURDASOV dostal přihrávku na pravý kruh, odkud střelou z první procpal puk za dosud nepřekonatelného Fedotova – 3:1! Asistence: Andrej Kuzmenko, Joonas Kemppainen.
53:20'
53:01'
Další osvobození pro Petrohrad.
52:23'
Hosté dostali kotouč do útočného pásma, takže se prozatím osvobozují.
51:58'
Ke střele z pravého kruhu se dostal Kameněv, jenže jeho sražená střela nenadělala Nikolajevovi jakékoliv problémy.
51:20'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Michail Vorobjov – 2 min., sekání).
51:11'
Světlakov to udělal moc šikovně, obhodil si soupeře a zakončoval z pravého kruhu. Bohužel pro domácí pojistku nepřidal, mířil vedle.
50:33'
Puk se dostal mimo ledovou plochu a po komerční přestávce nás čeká vhazování ve středním pásmu.
50:04'
Domácí nyní vůbec nespěchali dopředu, stačilo jim nahodit puk do pásma soupeře a odjet střídat. Tohle budou zřejmě hokejisté CSKA dělat postupem času častěji.
49:25'
Obraz hry se v posledních minutách příliš nemění. Domácí brání poklidný náskok a hostům se nedaří vymyslet nic, co by na obranu CSKA platilo.
48:17'
Vorobjov střílel z levého kruhu, jenže mířil vedle branky, kterou dnes střeží na straně CSKA Fedotov.
47:21'
Zakázané uvolnění domácích po nepřesném založení akce.
47:01'
Od modré čáry vystřelil Gusev. Brankář Fedotov neměl zakrytý výhled, takže dělovku útočníka Petrohradu snadno chytil.
46:29'
Krátce nato si Nikolajev připisuje další zákrok, tentokrát si na něm vylámal zuby z bezprostřední blízkosti Sorkin.
46:11'
Fantenberg se pokusil založit útočnou akci dlouhou přihrávkou zpoza vlastní branky, ale vůbec se mu to nepovedlo. Kotouč nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
45:19'
Blažijekvskij zachytil puk ještě v útočném pásmu, ale rozhodčí si všiml těsného ofsajdu. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
44:39'
Grjaznov dostal přihrávku na pravý kruh, odkud nebezpečně střílel. Jeho projektil byl ztečován mimo nebezpečný prostor CSKA.
44:00'
Po Nestěrovově přihrávce se puk dostal přes všechny čáry, ale rozhodčí signalizují, že byl kotouč tečován a rozhodně se nebude pískat zakázané uvolnění.
43:22'
Slepyšev objel branku a pokusil se zakončit na bližší tyč. S tím Nikolajev počítal a kotouč dokázal chytit. Stále tedy platí, že dosud neinkasoval.
42:56'
Domácí uklidnili hru, kombinují ve vlastní třetině a zakládají další útok.
42:01'
Z dobré pozice v prostoru mezi kruhy střílel také Cicjura, ani on ovšem s nulou na kontě Petrohradu nepohnul.
41:17'
40:56'
Hostům z přesilové hry mnoho nezbývá, navíc musejí začít se založením útoku opět ze své třetiny.
40:31'
Komarov dostal ideální přihrávku mezi kruhy, bohužel pro hosty svůj samostatný únik neproměnil!
40:01'
Střely: 17 – 11
Střely ve druhé třetině: 4 – 8
Máme za sebou druhé dějství, ve kterém žádná branka nepadla. K vidění bylo několik přesilových her, ale jak už bylo psáno, skóre se nezměnilo. Hosté mají dvacet minut na to, aby stáhli třígólové manko.
40:00'
39:39'
Domácí dostali puk do útočné třetiny.
39:17'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Semjon Pankratov – 2 min., hákování).
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Volkov zamířil do útočného pásma, kde prověřil Fedotova. Ten na jeho střelu bezpečně viděl, takže snadno chytá.
37:46'
36:32'
Kotouč se nachází v obranném pásmu CSKA, Petrohrad se zatím účelně brání.
35:46'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Joonas Kemppainen – 2 min., držení).
34:38'
Blíží se nám závěr druhé třetiny a výsledkem se zatím v prostřední části nepohnulo.
33:16'
32:47'
Po střele z levého kruhu se to opět pošťuchuje před brankou CSKA. Fedotov puk skryl, ale Kemppainen se ho snažil vyšťourat, nepovedlo se mu to.
32:08'
Situace se opakuje, domácí se ubránili.
31:39'
Kotouč míří až k brance Petrohradu, CSKA se osvobozují.
31:16'
Bude se vylučovat. Sergejev dostává dvě minuty za krosček.
30:58'
Kemppainen zaznamenal další střelu, tentokrát z pravého kruhu, jenže Fedotov se zdá být nepřekonatelný.
29:43'
Hokejisté CSKA se při přechodu do útoku provinili zakázaným uvolněním. Vhazování před brankářem domácích.
29:23'
Hosté by moc chtěli, ale stále jim není přáno. Fedotov si připsal další dobrý zákrok po střele z levého kruhu.
28:52'
27:48'
Na druhé straně předvedl dobrý zákrok Nikolajev, poté, co ukryl puk do lapačky, se píská.
27:22'
Kemppainen měl obrovskou příležitost k tomu, aby alespoň snížil. Jel zcela osamocený v oslabení na Fedotova, ten jej dokázal vychytat.
26:52'
Za hrubost je vyloučen Timkin a hokejisté domácího mužstva mají k dispozici přesilovou hru.
26:52'
Rozhodně se bude vylučovat po další potyčce ve středu kluziště.
26:10'
Kameněv si nabruslil do útočného pásma a střelou z pravého kruhu prověřil brankáře SKA. Ten vytěsnil ránu forvarda CSKA do rohu kluziště.
25:36'
Hosté se dostali také na chvilku do útočného pásma, jenže dlouho v něm nepobyli. Dnešek není zrovna dnem Petrohradu.
24:52'
K tvrdé ráně z hranice levého kruhu se odhodlal Svedberg. Jeho pokus mířil na brankáře Petrohradu, ten na puk viděl, takže snadno chytá.
24:08'
Petrohradští hokejisté se momentálně osvobodili jen za cenu poslání puku do středního pásma, Nikolajev se měl v brance co ohánět.
23:15'
Okulov si najel do útočného pásma, bohužel pro domácí se mu nepovedlo skórovat střelou z levého kruhu. Zatím tedy branku k asistenci nepřipisuje.
22:36'
Domácí rychle zaútočili, nicméně Poltapov přišel mezi kruhy o puk, takže dopředu mohou hosté.
22:19'
21:35'
Grigorenkova skvělá práce, útočník CSKA zblokoval tvrdou střelu od modré čáry, čímž svému celku výrazně pomohl.
20:58'
Domácí se osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry.
20:19'
Za držení hole je vyloučen Dahlbeck (MOS), hosté mohou snížit z přesilové hry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:22.
Střely: 13 – 3
Třetina hrůzy pro Petrohrad končí. Domácí míří spokojení do kabin a mají k tomu důvod. Již v deváté minutě vedli o tři branky, když postupně skórovali Plotnikov, Andronov a Grigorenko. To bylo příliš na Johanssona, který opustil klec hostů a utkání zřejmě dochytá Nikolajev.
20:00'
19:35'
Hraje se sice v útočném pásmu Petrohradu, ale hosté si zatím nevytvořili žádnou gólovou příležitost.
18:57'
Nahozený puk do pásma sbírá za brankou Fedotov, který také pomáhá svým spoluhráčům rozehrát další útočnou akci.
18:36'
Situace se opakuje, další zakázané uvolnění.
18:30'
Domácí se při pokusu o založení útočné akce dopustili zakázaného uvolnění, takže hra zůstane v jejich pásmu.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.
17:48'
Po pěti minutách a jednapadesáti sekundách se přerušuje. Kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
17:03'
Momentálně je to více než pět minut bez přerušení, kotouč drží hosté ve své třetině.
16:25'
Karnauchov zavezl puk do pásma, zde jej předal Slepyšovi, jehož rána byla sražená. Dlouho se nepřerušovalo a i nyní se hraje dál.
15:47'
Trochu se nám přitvrdilo, ale rozhodčí zatím netrestají.
15:08'
Vorobjov zavezl puk do útočného pásma, kde neměl proti přesile soupeřů šanci, pokračovat s kotoučem na svých hokejkách mohou hokejisté CSKA.
14:25'
Aktivní Okulov si připisuje další střelecký pokus z pravého kruhu. Nikolajev opět pozorný a vyráží betonem mimo nebezpečné území.
13:30'
A další nebezpečná situace, která volala po gólu. Karnauchov se proháčkoval až před Nikolajeva, který jeho střelu z bezprostřední blízkosti chytil.
13:08'
Po rychlé akci střílel od modré čáry Sergejev, který měl dostatek prostoru. Jeho pokus byl sražený.
12:48'
Domácí drží puk za brankou a čekají na dostřídání.
12:16'
Pankrotov se dostal z pravé strany do útočného pásma a na hranici kruhu vypálil. Nikolajev vyrazil puk betonem.
11:57'
Kamalov zřejmě nevěděl, co s kotoučem, tak se rozhodl pro střelu. Jeho pokus od modré čáry Fedotov viděl, takže snadno chytá.
11:39'
Andronov za brankou kouzlil, ale nakonec po souboji upadl. Vylučovat se nebude.
11:22'
Další zmatky před brankou Petrohradu musí hasit defenzíva hostů. Okulov si připsal nebezpečnou střelu z pravého kruhu, poté se ještě pokusil o dorážku.
09:57'
Ketov si připsal první střelu Petrohradu na branku, přičemž nám končí desátá minuta. Zatím třetina hrůzy z pohledu SKA.
09:11'
Hosté kombinují ve vlastní třetině, úvod utkání je jednoznačně zaskočil.
08:01'
Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Lars Johansson, přichází Dmitri Nikolajev.
08:01'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté jsou zralí na ručník! Domácím se povedlo dostat do brejku dvou na jednoho, který po přihrávce střelou z první proměnil MICHAJL GRIGORENKO – 3:0! Asistence: Anton Slepyšev, Pavel Karnauchov.
07:36'
Gusev najel do útočného pásma, ale proti přesile hráčů soupeře o puk přišel.
07:03'
Pankratov dostal puk do útočného pásma, ale další snažení CSKA je zastaveno kvůli ofsajdu.
06:34'
Opaření hosté si berou oddechový čas, není se čemu divit.
06:34'
Domácí vedou již o dvě branky. SERGEJ ANDRONOV zavezl puk do útočného pásma, vyměnil si ho se svými dvěma kolegy ve formaci a poté z prostoru před brankou zasunul za překvapeného brankáře Petrohradu – 2:0! Asistence: Joakim Nordström, Maxim Sorkin.
05:59'
Komarov nahazoval puk od útočného pásma a posléze odjel vyčerpán střídat. Domácí se ženou do další akce.
05:27'
Po další ráně musel Johansson ukrýt puk v lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu hostů.
04:53'
Nestěrov sbírá nahozený kotouč ve vlastní třetině a zakládá další útočnou akci.
04:26'
Hosté se dostali do útočného pásma, ale dlouho tam nevydrželi. Do útoku znovu spěchají hokejisté CSKA.
03:57'
Po dalším útoku domácích se to před brankou Petrohradu pralo, nic vážného. Rozhodčí nakonec nebudou ani vylučovat.
02:43'
Poltapov sebral puk v útočném pásmu a střílel z levého kruhu, jeho pokus musel vytěsnit brankář Petrohradu.
02:03'
Po obdržené brance se hnali dopředu hokejisté Petrohradu, nedostali se však ani na dostřel Fedotova.
01:04'
Domácí se zkraje utkání dostávají do vedení. SERGEJ PLOTNIKOV našel puk před brankářem Petrohradu, který jej vyrazil před sebe, a snadno dokázal dorazit do odkryté klece – 1:0! Asistence: Konstantin Okulov, Vladislav Kameněv.
00:01'

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – N. Nestěrov, Dahlbeck, Arťom Sergejev, Blažijevskij, Gilmour, Kiselevič, V. Svedberg – Grigorenko, P. Karnauchov, Slepyšev – S. Plotnikov, Kameněv, Okulov – Sorkin, Andronov, Nordström – Poltapov, Světlakov, Pankratov – M. Guskov.

SKA Petrohrad: Lars Johansson (D. Nikolajev) – N. Sedov, Fantenberg, Kamalov, M. Robinson, Falkovskij, Pylenkov, Gryjaznov – Burdasov, Kemppainen, Kuzmenko – Alexandr Volkov, L. Komarov, N. Gusev – Ketov, Chusnutdinov, Svečkov – Cicjura, M. Vorobjov, Timkin..
CSKA MOSKVA

Domácí mají na svém kontě 40 bodů ve 30 zápasech, takže se prozatím vyhřívají na třetím místě Západní konference. Přímo o jeden bod za nimi je jejich dnešní soupeř, čili se dnes utkají sousedé v tabulce. Moskevští vděčí zejména defenzivním řadám, při skóre 73:63 je v KHL už pouze jeden tým, který by obdržel méně branek (Ufa, 62). CSKA z posledních pěti duelů slavili čtyřikrát, z toho jednou to bylo proti Petrohradu.

Nejproduktivnější hráči
1. Konstantin Okulov | 26 zápasů, 24 bodů (6+18)
2. Nikita Nestěrov | 30 zápasů, 24 bodů (2+22)
3. Michajl Grigorenko | 25 zápasů, 18 bodů (12+6)
4. Sergej Plotnikov | 26 zápasů, 18 bodů (10+8)
5. Lucas Wallmark | 22 zápasů, 13 bodů (5+8)
Anton Slepyšev | 25 zápasů, 13 bodů (5+8)
SKA PETROHRAD

Hosté se momentálně nacházejí na čtvrtém místě Západní konference, přestože v poslední době neoplývají dobrou formou. SKA prohrála pětkrát v řadě, nicméně nasbíráno má 39 bodů ve 29 zápasech, což na slušné umístění prozatím stačí. Petrohrad ale musí přidat, v závěru za sebou má Čerepovec (38 bodů), Jaroslavl (37) a Spartak Moskvu (34).

2.11. | Petrohrad – Magnitogorsk 2:3sn
4.11. | Petrohrad – Spartak Moskva 1:2p
7.11. | CSKA Moskva – Petrohrad 4:0
17.11. | Petrohrad – Jaroslavl 1:3
19.11. | Petrohrad – Novosibirsk 1:2

1. Andrej Kuzmenko | 27 zápasů, 30 bodů (11+19)
2. Joonas Kemppainen | 27 zápasů, 22 bodů (13+9)
3. Anton Burdasov | 22 zápasů, 22 bodů (11+11)
4. Kirill Marčenko | 25 zápasů, 14 bodů (9+5)
5. Linden Vey | 21 zápasů, 11 bodů (5+6)
Příjemné nedělní odpoledne. V rámci dalšího hracího dne KHL se v tomto online přenosu budeme věnovat utkání, které se hraje v hlavním městě Ruské federace. V CSKA Arena se střetnou domácí CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Začínáme v 15:30.