KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Kazaň - 28. listopadu 2021   15:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
4:36' J. Popov (Klok) • 34:50' Chafizov (Ansel Galimov, D. Sexton)
2:3
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Kazaň
Kazaň
47:15' Tarasov  (Judin, Weal) • 59:59' K. Petrov  (Kagarlickij, P. Lindholm) • ' Weal
Nižněkamsk
Tuohimaa (Sudnicin) – Klok, M. Sidorov, Knot, K. Vorobjov, Berezin, Petriščev, Sevosťjanov, Novikov – Porjadin, Miťakin, Chajrullin (C) – J. Popov, Ansel Galimov, D. Sexton – Čiviljov, Chafizov, Šafigullin – Vladislav Šutov, Šarifjanov, Bikmullin.
Kulakov, Odinš – Kanifadin, Osipov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
4109 diváků
Kazaň
T. Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, N. Ljamkin, Lučevnikov – Kagarlickij, Arťom Galimov, D. Voronkov – Tarasov, Weal, K. Petrov – Bulatov, P. Lindholm, Paňukov – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov (C) – A. Kvartalnov.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 25:40 (7:13, 9:8, 2:17 – 7:2)

Ronald Knot (NIŽ) 0+0, 2 trestné minuty, čas na ledě 22:39
Hokejisté Nižněkamsku byli vteřinu od ukončení desetizápasové série bez vítězství s tatarským rivalem, ale v čase 59:59 vyrovnal z dorážky při power-play Kirill Petrov.
Domácí předtím vedli o dvě branky po využitých přesilovkách, ve třetí třetině je však Kazaň dostala pod drtivý tlak. Zápas rozhodl až napínavý rozstřel, v němž se Něftěchimik dotáhl z 0:2 na 2:2, jenže v sedmé sérii rozhodl o dalším vítězství Kazaně ve vzájemných soubojích Weal.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.

Autorem vítězné branky je JORDAN WEAL.
Ansel GALIMOV neproměňuje.
Jordan WEAL si položil Tuohimu a s klidem ho přehazuje!
Rafael BIKMULLIN si nechal puk sjet z hole.
Pořadí se prohazuje, Dmitrij KAGARLICKIJ napodruhé neproměňuje.
Jordan WEAL přestřelil, ani druhý mečbol nevyšel a pokračujeme po jedné sérii.
Rafael BIKMULLIN krásným blafákem vyrovnává!
Steven KAMPFER střílí do betonu a neproměňuje první mečbol.
Dan SEXTON proměňuje k tyčce nízko nad ledem.
Dmitrij KAGARLICKIJ švihem vymetl šibenici.
Jegor POPOV nechal vyniknout Biljalovův semafor.
Daniil TARASOV neproměňuje.
Jevgenij MIŤAKIN neproměňuje.
Kirill PAŇUKOV prostřelil se štěstím domácího brankáře mezi betony.
Marat CHAJRULLIN neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – napadání rozhodčích). Trenéru Kvartalnovovi se nelíbil odpískaný ofsajd při protiútoku hostů.
64:48'
64:27'
Tohle volalo po gólu. Miťakin našel Ansela Galimova u tyčky, ten krátkým obloukem zblízka po ledě nepřekonal kazaňského brankáře. Puk se ale vrátil k Miťakinovi, jenž mířil do odkryté brány a jistému gólu zabránil zásahem bruslí padající Voronkov.
64:01'
Lukáš Klok neslézá při přesilovce z ledu, nápor Nižněkamsku pro tuto chvíli hosté přežili i po šanci Miťakina.
62:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., vražení na mantinel).
62:37'
Vorobjov si najel na pravém křídle do šance, bekhendem trefuje jen Biljalovův beton. Za bránou byl pak při dohrání akce faulován.
60:51'
Při hře 3 na 3 ujel Lindholm do sóla, v jakési předehře k penaltovému rozstřelu však skvělý Tuohimaa jeho kličku vystihl.
60:01'
Začalo prodloužení.
Drtivou převahu ve třetí třetině dovedla Kazaň k zaslouženému vyrovnání, které si zajistila vteřinu před koncem, když předtím jeden gól odvolali rozhodčí po prohlédnutí videa.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
Kazaň vstřelila branku!
Vteřinu před koncem se hosté přece jen v infarktovém závěru dočkali vyrovnání. Kagarlického dělovku zleva vyrazil Tuohimaa směrem k pravému kruhu, odkud doráží bombou do odkryté brány KIRILL PETROV.
Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Per Lindholm.
59:49'
Šafigullin minul přes celé hřiště prázdnou bránu a místo gólové pojistky bude následovat ještě jedno vhazování před bránou Nižněkamsku.
59:40'
Frans Tuohimaa ukazuje zdviženou levicí s lapačkou, že má puk po další Kampferově ráně opět ve své moci.
59:16'
Finský brankář vychytal Kagarlického a podržel kotouč ve výstroji.
59:00'
Jediný bek na ledě s pěti útočníky Steven Kampfer pálil golfákem od modré hned po vyhraném vhazování. Tuohimaa včasným rozklekem vyráží.
58:57'
Ak Bars vybojoval útočné pásmo a odvolává brankáře. Uvidíme power-play hostů.
58:33'
Ze série soubojů vyhazuje Šafigullin kuriózně o mantinel z vlastního obranného pásma tak, že místo zakázaného uvolnění musel zasahovat brankář Kazaně.
57:48'
Ansel Galimov z dálky střílel příklepem pod břevno, Timur Biljalov vyráží.
57:32'
V pásmu Nižněkamsku to vypadalo jako při přesilovce Kazaně. Domácím se podařilo kotouč vypíchnout a vyrazit do kontru, jenže Porjadinovi je k jeho nelibosti pískán znovu ofsajd.
55:27'
Kazaň založila akci od vlastní brány a rychle dostala puk přes celé hřiště, před Kagarlickým však odpálil kotouč brankář Tuohimaa.
54:49'
Protiútok Něftěchimiku je zastaven ofsajdem.
54:12'
Ak Bars vrhá všechny síly do útoku, teď se však domácímu Knotovi podařilo v souboji u mantinelu posunout kotouč do středního pásma.
52:03'
Poslední komerční přestávka zápasu po Tarasovově střele zblízka, kterou chytá rozklekem Tuohimaa.
50:00'
Dnešní utkání sleduje 4109 diváků.
49:28'
Chenkelovy chyby využil Porjadin k náznaku nájezdu, nezpracoval však skákavý puk.
48:15'
Domácím se podařilo dostat puk z obranného pásma.
47:36'
Kagarlickij nahazoval bekhendem do ohně a Kazaň se po nepřehledném závaru vzápětí radovala z dalšího gólu. Ten je však po přezkoumání videa na základě trenérské výzvy Olega Leonťjeva odvolán! Ukázalo se, že kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru.
47:15'
Judinovu ránu od modré čáry po vyhraném buly domácí brankář jen ztlumil a DANIIL TARASOV bekhendem z pár decimetrů došťouchl za jeho záda.
Asistence: Dmitrij Judin, Jordan Weal.
46:39'
Po krásné souhře Kazaně skákal Frans Tuohimaa k protější tyči skoro šipku a vychytal Ilju Safonova.
46:17'
Nižněkamci se brání náporu hostů zakázaným uvolněním.
45:44'
Alexander Kvartalnov se uvolnil a vypálil přes obránce do betonu, před brankovištěm se ještě tlačil k dorážce, ale jeden z beků mu padl do rány.
44:07'
Hosté rychle obehráli útočné pásmo a od modré čáry pálil tvrdě Ljamkin. Finský brankář však stále drží čisté konto.
43:27'
Hosté překonali důslednou obranu středního pásma a po zpětné přihrávce vyzkoušel Tuohimu švihem jejich kapitán Lukojanov.
41:55'
Výpad Ak Barsu ztroskotal na ofsajdu.
40:01'
Také prostřední část zápasu vyhráli domácí hokejisté 1:0 a opět se prosadili v přesilovce. Ty jsou dnes rozdílovým prvkem hry, Nižněkamsk je na dobré cestě k vítězství nad nejbližším rivalem po velmi dlouhé době.

38:11'
Chenkelovu dělovku přizvedl Ansel Galimov holí do ochranné sítě.
37:30'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Miťakin – 2 min., hákování).
37:22'
Obrovský závar před Tuohimou, který se marně na břiše natahoval po odraženém kotouči. Několik hráčů popadalo na led a nakonec nikdo z Kazaňských nedokázal vystřelit.
37:01'
Kotouč vyletěl z obranného pásma Kazaně na střídačku, naštěstí pro hosty to bylo s tečí.
35:25'
Za 35 vteřin mohli domácí zvýšit, když mezi kruhy napřáhl nikým nehlídaný Bikmullin. Ránu do šibenice ze tří metrů mu Biljalov neuvěřitelně vychytal semaforem.
34:50'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí znovu udeřili v přesilovce, kombinaci zakončuje přesnou trefou TIMUR CHAFIZOV. Asistence: Ansel Galimov, Dan Sexton.
33:21'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kristian Chenkel – 2 min., podrážení).
32:39'
V plné síle Něftěchimik okamžitě přebírá iniciativu. Petrov z úhlu nepropasíroval kotouč za Biljalova, stačil však objet bránu a vybídnout k nadějnější střele Porjadina.
32:18'
Domácí přestáli i třetí oslabení v této třetině a jsou v plném počtu.
31:48'
Kampfer od modré čáry přihrál na levý kruh Kagarlickému, který naznačil střelu, ale místo ní posunul kotouč napravo, odkud pálil Voronkov. Domácí brankář však plán kazaňské formace přečetl a včas se přemístil k protější tyčce.
30:51'
Hosté jsou kvůli přihrávce rukou vykázáni do středního pásma.
30:18'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).
28:50'
Po rychlém protiútoku Kazaně netrefil odkrytou část brány z těžkého úhlu Lukojanov.
28:25'
Zakázané uvolnění trojnásobného vítěze Gagarinova poháru.
27:39'
Další zákrok kazaňského brankáře proti Wealově střele, pokračovat se bude po komerční přestávce.
27:17'
Vladislav Šutov se protáhl zleva před bránu a mířil pod víko, Biljalov zachraňuje.
26:50'
26:26'
Dmitrij Voronkov z pravého kruhu pálí pouze do hrudi nižněkamského brankáře.
25:28'
Jeden z hlavních rozhodčích Eduards Odinš byl prudce nastřelen pukem do stehna, ale po kratší pauze bude v zápase pokračovat.
24:50'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ronald Knot – 2 min., hákování).
23:03'
Začátku druhé třetiny dominují obrany, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
20:58'
20:01'
V tatarském derby jsou po první třetině o gól napřed domácí, když v přesilovce 5 na 3 dorazil Klokovu tyčku do prázdné brány Popov. Ak Bars může odpovědět také v početní převaze, ze které mu ještě zbývá minuta po přestávce.

19:51'
Kazaňská přesilovková formace soupeře mocně svírá, Arťom Galimov pálí do betonu finského gólmana a kotouč se odráží do rohu.
18:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., podrážení).
18:28'
Obrovská šance i na straně Kazaně! Tuohimaa namazal nepřesnou rozehrávkou Arťomu Galimovovi, ale svou hrubku vzápětí napravil jistým zákrokem.
16:17'
Domácí ještě udrželi kotouč a teprve po tvrdé ráně Timura Chafizova ho má jeho jmenovec Biljalov ve své moci.
16:05'
Timur Biljalov vystihl vyrážečkou samostatný nájezd Vladislava Šutova po trestuhodném propadnutí kazaňské obrany!
15:04'
Kazaň odbránila oslabení skvěle a prakticky nepustila soupeře ani do svého pásma.
13:04'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., hákování).
12:20'
Frans Tuohimaa měl velké potíže se střelou Arťoma Galimova, kterou ani nadvakrát nezkrotil. Naštěstí pro něj nezpracoval odražený skákavý puk mezi bruslemi dostatečně rychle ani Voronkov.
11:40'
Kampferův prudký švih od modré čáry je sražen vedle nižněkamské klece.
11:02'
Kazaň nevyužila ani další pobyt v útočném pásmu, po hromadném střídání rozjíždějí protiakci zpoza vlastní brány domácí.
9:04'
Kirill Paňukov střílí bekhendem po vybrusleném oblouku do betonu domácího brankáře.
7:05'
Michail Gluchov střílel z těžkého úhlu do brankáře a po vyhození pískají čároví zakázané uvolnění Něftěchimiku.
5:39'
Hosté jsou v plném počtu a vteřinu po vypršení trestu se puk od Knota odráží na střídačku. Komerční přestávka.
4:36'
V přesilovce 5 na 3 trefuje znovu po necelých dvou minutách kazaňskou pravou tyč od modré čáry Klok, ale odražený kotouč uklízí pohotově do brány JEGOR POPOV.
Asistence: Lukáš Klok.
3:38'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., podrážení).
3:16'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 2 min., držení).
2:39'
Domácí kapitán Marat Chajrullin zazvonil střelou zápěstím z levého kruhu o bližší tyčku, od které puk za překonaným Biljalovem vyletěl ven z brány!
1:13'
Dmitrij Voronkov pálil přes Knota z pravého křídla, Tuohimaa zasahuje s jistotou.
0:01'
Domácí hokejisté budou hrát v tmavomodrých dresech, hosté v bílo-zeleno-červené kombinaci.

Něftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Sudnicin) – Klok, Sidorov, Knot, Vorobjov, Berezin, Petriščev, Sevosťjanov, Novikov – Porjadin, Miťakin, Chajrullin – Popov, Ansel Galimov, Sexton – Čiviljov, Chafizov, Šafigullin – Šutov, Šarifjanov, Bikmullin.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, Ljamkin, Lučevnikov – Kagarlickij, Arťom Galimov, Voronkov – Tarasov, Weal, Petrov – Bulatov, Lindholm, Paňukov – Gluchov, Safonov, Lukojanov – Kvartalnov.

Rozhodčí: Kulakov, Odinš – Kanifadin, Osipov.

Lukáš Klok (NIŽ) 31 / 5+20
Ronald Knot (NIŽ) 32 / 3+5
Libor Hudáček (NIŽ) 11 / 0+3*

* v klubu již nepůsobí.
Vzájemné zápasy
Kazani se proti svému nejbližšímu rivalovi daří, už desetkrát v řadě s ním bodovala. Sedmkrát slavil Ak Bars výhru v základní hrací době, třikrát došlo na prodloužení, které vždy zvládl lépe Něftěchimik. Naposledy se hrálo téměř před rokem v Nižněkamsku a zápas skončil výpraskem domácích 1:6. V letošní sezóně se oba kluby ještě nestřetly.
Ak Bars Kazaň
Historicky nejúspěšnějšímu klubu KHL patří letos čtvrtá příčka, daleko za dominantní dvojicí Východu Magnitogorskem a Čeljabinskem.
Kazaň bodovala šestkrát v řadě, naposledy jen polovičatě, porážkou 3:4 po prodloužení s Petrohradem. Prodlouží úspěšnou sérii v derby Tatarstánu?

Kanadské bodování:
Jordan Weal 9+11
Dmitrij Kagarlickij 9+10
Steven Kampfer 6+9
Něftěchimik Nižněkamsk
Z úspěšné série tatarských naftařů vyčnívá úterní domácí debakl 2:8 s Petrohradem, který zaskočil všechny fanoušky po dvou čistých kontech a fotbalových výhrách 1:0. V minulém zápase tento výbuch Něftěchimik napravil úspěchem v penaltovém rozstřelu po remíze 2:2 s Rigou a tak zůstává výprask od SKA jediným duelem z posledních osmi, v němž nebodoval.
Ve Východní konferenci jsou domácí sedmí s náskokem 4 bodů a zápasem k dobru na devátý Barys.