KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Nižněkamsk - 26. října 2021   18:30

Red Star Kunlun
12:58' P. Foo (J. Chu, S. Foo) • 36:09' Tyler Wong (Werek, Yip)
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
12:05' D. Sexton  (M. Sidorov) • 14:34' Klok  (Chajrullin) • 25:19' Chafizov   • 49:33' Šafigullin  (Čiviljov, D. Sexton)

Ronald Knot (NIŽ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:44
Zápas je u konce. Kunlun ani v šestém zápase v řadě nedokázal vyhrát. V závěrečné třtině padl pouze jeden gól. Zaznamenal ho Šafigullin, který tak podtrhl parádní výkon druhé lajny Neftěchimiku, která vstřelila tři branky ze čtyř. Nižněkamsk se po získaných dvou bodech posouvá na sedmé místo východní konference nad Novosibirsk. Nyní má na kontě devatenáct bodů. Naopak Kunlun ve stejné konferenci zůstává poslední s pouhými dvanácti body.
59:48'
Zápas je už definitivně rozhodnut, vyloučení znemožnilo Kunlunu hrát bez brankáře a Nižněkamsk dohrává utkání v útočné třetině velmi pomalým hokejem.
59:34'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., podrážení).
59:10'
Už mohlo být hotovo. Chybu na modré čáře ale nakonec vyřešil domácí hráč přijíždějící ze střídačky.
58:49'
Domácí tým si ještě vyžádal oddechový čas. Má nyní jednasedmdesát sekund na dvě branky.
58:41'
Kunlun je usazen v šesti v pásmu, ale zatím se mu tam moc nedaří. Ještě nenašel žádnou dobrou střeleckou pozici.
58:17'
Domácí tým hraje už s odkrytou brankou!
58:00'
Do konce zápasu zbývají už pouhé dvě minutky.
57:54'
Nižněkamsk už jen vyhazuje kotouče a snaží se plýtvat časem do konce utkání.
57:32'
Domácí jsou už zase v plném počtu na ledě.
56:43'
Čiviljov na modré čáře předvedl technickou parádu, když se s pukem skoro fotbalovou "zidanovkou" protočil přes soupeře a uvolnil se.
56:09'
Přesilovka hostů zatím není moc dobrá. Hokejisté Neftěchimiku jsou pasivní, stojí na pozicích a snaží si přihrávat. Mají dvoubrankový polštář a tak se nesnaží za každou cenu skórovat.
55:32'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., podrážení).
54:31'
P. Foo dostal parádní pas přímo do mezikruží, kde z první pálil. A pálil neskutečně, ovšem Sudnicin proti němu vytáhl excelentní zákrok.
53:55'
Tvrdá hra za brankou Sudnicina. Několik hráčů se tam střetlo a srazilo se u mantinelu.
53:09'
Chajrullin se hnal za dlouhým kotoučem přes všechny pásma. Nakonec ho dostihl za brankou soupeře, ale tam ho také ztratil.
52:37'
Buly před Saprykinem domácí sice vyhráli, ale okamžitě ztratili kotouč a Nizněkamsk se opět dostává do varu.
51:35'
Kunlun se několikrát snažil dostat do útočné třetiny, ovšem vždy skonči na modré čáře, kterou Neftěchimik Nižněkamsk parádně uzavřel.
Dnešní utkání sleduje 271 diváků.
49:33'
Obrovská chyba domácích ve vlastním pásmu znamená další branku hostujícího Nižněkamsku! Sexton sebral kotouč a ihned ho přenechal Čiviljovovi, ten pálil, jeho rána se odrazila k BULATU ŠAFIGULLINOVI a ten už kotouč poslal do odkryté branky. Druhá formace hostů je tedy nesmírně produktivní a má na svědomí tři branky ze čtyř. Asistence: Andrej Čiviljov a Dan Sexton.
48:39'
Bikmullin vybojoval puk a projel kolem levého mantinelu až k brance. Jeho zakončení z úhlu bylo ale obtížné a tak si Saprykin nepřipsal těžký zákrok.
48:15'
Fram zkusil jen tak nahodit na branku od modré čáry po zemi. Kotouč ale docela nečekaně projel asi přes pět hráčů a Sudnicin s ním měl nakonec velké problémy.
47:47'
Následnou ránu domácího hráče dokázal zablokovat hokejkou Šutov.
47:12'
Domácí se konečně zase dostali do pásma. Tam ale vyslali velmi chabou střelu. Squires byl přitom v pozici sám v mezikruží.
46:38'
Čiviljov obtočil branku a chtěl kotouč zamést do mezírky mezi tyčkou a betonem. Saprykin to ale nepovolil a kotouč pokryl.
46:18'
Velmi jezkou kombinaci sehrál Neftěchimik v útočném pásmu. Finální přihrávka ale mířila na hůl jednoho z obránců.
45:56'
Hosté zavezli černou pryž do útočného pásma, ale opět tomu chyběla střelba.
45:47'
Zatím tedy sledujeme velmi neaktivní třetinu.
43:42'
Domácí hokejisté se dvakrát dostali do pásma, ale ani jednou nedokázali vystřelit a vždy jen nahodili a odevzdali kotouč.
42:30'
Před brankou Kunlunu byl na chvíli zmatek. Kotouč se tam odrazil do skrumáže hráčů u brankoviště. Nakonec ho získali domácí a vyvezli ho pryč.
42:12'
Werek si parádně pohlídal soupeře, který se snažil protáhnout kolem mantinelu. Tvrdě ho na něj poslal a přebral si kotouč.
41:42'
I poslední třetina začíná velmi "ospale". Ani jeden z týmů nebruslí rychle a nesnaží se soupeře přečíslovat.
40:02'
Úvodní buly třetí třetiny tentokrát vyhrál domácí tým.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Ze začátku taktéž začala pomalým hokejem. Viděli jsme v ní hodně vyloučení a to hlavně na straně hostů. Kunlun měl možnost hrát dvě přesilovky po sobě kvůli vyloučení na 2+2 minuty. Foo tu první využil, všem sudí jeho branku odvolal. A chvíli poté se v oslabení dokonce prosadil soupeř. Nakonec pak ale přece jen i Rudá Hvězda dokázala skórovat a konečně také využít přesilovku, takže se drží na dostřel jedné branky.
40:00'
39:45'
Je to dobré, Bikmullin je zpátky a naštěstí je asi pouze otřesen.
39:45'
Velmi nepříjemná situace chvíli před koncem. Bikmullin byl připraven na teč před brankou. Jeho spoluhráč vypálil bombu, která ale právě jeho spoluhráče trefila do hlavy.
39:07'
Domácí jsou v plném počtu.
39:00'
Zbývá poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Do konce přesilovky zbývá přibližně třicet sekund a až nyní se domácí poprvé dokázali osvobodit vyhozením a vystřídat.
38:09'
Dobrou ránou se prezentoval Sexton, ovšem Sarypkin byl tentokrát dobře připraven a vyrážečkou poslal kotouč do rohu kluziště.
37:37'
Hosté se okamžitě zabydleli v útočném pásmu, kde předvádějí parádní rychlou kombinaci. Kunlun vůbec není schopný odebrat kotouč.
37:07'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Spencer Foo – 2 min., krosček).
36:09'
Tak to konečně domácím vyšlo. Kunlun proměnil přesilovou hru. Postaral se o to TYLER WONG, který to po několika možnostech nakonec vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu parádní nechytatelnou ránu. Asistence: Ethan Werek a Brandon Yip.
35:44'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ronald Knot – 2 min., podrážení).
35:43'
Sudnicin teď musel opět přerušit hru. Sudí bude pravděpodobně vylučovat za podrážení.
35:25'
Yip zavezl puk k brankáři Sudnicinovi, jenže před brankoviště mu vyklouzl z hole a Sudnicin si ho jen zpracoval pod lapačku.
34:57'
Po extrémně dlouhé době se Kunlun alespoň na chvíli usadil v pásmu. Tam následovalo několik přihrávek, ale žádná střela.
34:27'
Tvrdý hit za brankou inkasoval jeden z hostujících hokejistů. Pomalu se nyní zvedá z ledu a míří ke střídačce, zatímco hra pokračuje.
33:58'
Do pásma si s černou pryží najel i Popov, ovšem opět to neskončilo žádným závažným ohrožením branky domácího mančaftu.
33:28'
Sexton získal vyražený kotouč, ale nasměroval ho jen velmi laxní střelou k Saprykinovi, který tak neměl žádnou těžkou práci.
32:54'
Po reklamní pauze se hosté pustili do toho, co započali před ní. Drží Kunlun v obranném pásmu a nedávají mu prostor se dostávat k puku.
32:16'
Tlak hostujícího týmu nyní skončil. Saprykin konečně pokryl kotouč a mohl přerušit hru. Hráči se tak nyní konečně mohou vystřídat a navíc ještě proběhne reklamní pauza.
31:45'
Domácí protivníka nyní z pásma vyhnali, ale stihli vystřídat pouze částečně, takže někteří hráči jsou na ledě už extrémně dlouho.
30:52'
Nižněkamští hráči stále krouží v pásmu a utahují šrouby. Jejich kombinace zde trvají už přes minutu.
30:14'
Bikmullin bekhendem vysekl kotouč na modré a nevědomky dostal svého spoluhráče do šance. Kotouč se příhodně odrazil Šafigullinovi, který ale promáchl.
29:41'
Nebezpečný závar v pásmu vytvořili tentokrát dva obránci Neftěchimiku, kteří několik bombami odstřelovali branku soupeře. Jejich puky ale lítaly mimo.
29:26'
Hosté jsou už v plném počtu a ani tato přesilovka Rudé Hvězdy nebude využita.
28:48'
Lockhard si několikrát vyměnil kotouč se spoluhráčem, až se dostal do vynikající palebné pozice. Nakonec ale nestřílel a byla o chyba.
27:41'
Domácí se museli stáhnout, protože Neftěchimik opět výrazně zahrozil i v přesilovce soupeře.
27:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).
26:30'
Přesilovka Kunlunu stále ještě přetrvává, domácí jsou ale jednoznačně zaskočeni průběhem posledních minut.
25:19'
Tak tohle je neskutečné! Po neuznané brance v přesilovce Kunlunu nakonec skóruje soupeř v početní nevýhodě, a to už podruhé v zápase! Prosadil se TIMUR CHAFIZOV. Bez asistence.
Branka neplatí! Sudí konečně vynesli rozsudek. Gólu bylo dosaženo v rozporu s pravidly a tak je odvolán!
Stále není jasno. Gól se zkoumá už skoro osm minut.
Gól Patricka Foo se již několik minut přezkoumává na videu. V hale je absolutní ticho, hráči jsou na střídačkách a čeká se na verdikt sudího.
24:00'
PARKER FOO srovnává stav utkání! Natlačil se tentokrát z levé strany až do brankoviště, poslal prapodivnou střelu, navíc se tam srazil s dalšími hráči, ale kotouč nakonec opravdu skončil v brance.
23:04'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 2+2 min, vysoká hůl).
23:02'
Hosté se dostali pod tlak. Chlystovovu aktivitu nyní museli řešit pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
22:37'
Další dvě velké možnosti Kunlunu, který je ale opět před poloprázdnou brankou promrhal.
21:41'
Druhá třetina začíná v úplně stejném tempu, jako ta první. Oba týmy nejsou moc bruslivé a aktivní a hra e pomalu přelévá z jedné strany na druhou s absencí střelby.
20:28'
Foo měl velkou šanci. Dostal se k němu kotouč přímo před Sudnicina. Jenže Kanaďan ho nedokázal ani na několik pokusů dostat přes beton.
20:01'
Úvodní buly prostřední periody vyhrál hostující tým.
20:01'
První třetina je minulostí. Dlouho jsme viděli defenzivní hokej, který moc pořádných příležitostí nepřinesl. Vše se zlomilo v početní výhodě domácích, kteří v ní ale inkasovali. To bylo ve 13. minutě. Sexton poslal Neftěchimik do vedení. Ještě v též minutě se ale parádně prosadil Patrick Foo, který soupeře překonal svou inteligencí při zakončení. Nakonec ale hosté přece jen znovu navýšili zásluhou Lukáše Kloka o dvě minuty později, který napřáhl od modré a kotouč dostal až do branky.
20:00'
19:49'
Kotouč se zpoza branky odrazil na pravé křídlo, kde byl připravený Werek. Ten ho okamžitě nasměroval na branku, ale Sudnicin byl u tyčky dříve.
19:26'
Saprykin si připsal poměrně jednoduchý zákrok po střele Berezina. Ten se před brankou zjevil sám a zkoušel na brankáře kličku na bekhend, která mu ale nevyšla.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:31'
Hosté se museli bránit. Nakonec získali pod tlakem kotouč, který vyhodili přes celé hřiště. Nejedná se ale o icing, neboť jeden z domácích hráčů byl kotouči blízko.
17:45'
Neftěchimik se navíc usadil v útočném pásmu, kde zatím kombinuje.
16:50'
Hosté jsou již v plném počtu a početní nevýhodu tak přestáli bez úhony.
14:50'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., podrážení).
14:34'
Hosté jdou zase do vedení! V přesilovce sehráli skvělou kombinaci napříč útočným pásmem, kde kotouč doputoval až k LUKÁŠI KLOKOVI. Ten byl kousek za modrou, ale nerozmýšlel se a vypálil. Jeho kotouč prošel až do branky. Asistence: Marat Chajrullin.
13:57'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
12:58'
A je opět srovnáno! Tak to bylo opravdu bleskurychlé! PARKER FOO dostal kotouč od Chua, následně s ním po pravé straně najel až k brance, kde ale překvapivě místo přihrávky na křídlo na druhé straně kotouč parádně zasunul pod brankáře Sudnicina, který to vůbec nečekal.. Asistence: Jang Chu a Spencer Foo.
12:05'
Tak to je šok! Nižněkamsk se dostává do vedení při vlastním oslabení! Autorem branky je DAN SEXTON. Asistence: Michail Sidorov.
11:51'
Ke Chlystovovi se kotouč dostal po velmi dobré kombinaci domácího celku v útočném pásmu. Ten pak vypálil, ovšem jeho ránu zastavily betony Sudnicina.
11:36'
Hostům se nepovedlo vyhodit, puk zastavil Chlystov na modré čáře a následně ho naservíroval spoluhráči před branku. Sudnicin ale drží stále čisté konto.
10:59'
Jeden z hostů se drží s černou pryží na hokejce za branou Rudé Hvězdy. Ta má nyní většinu hráčů na střídačce.
10:44'
Neftěchimiku se podařilo vyhodit a dokonce se s kotoučem následně dostat do útočného pásma.
10:05'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., krosček).
08:34'
Kane dobře zapracoval směrem do obrany, sjel do mezikruží, zablokoval ránu a se získaným kotoučem okamžitě zamířil ke druhé brance.
07:08'
Kunlun zkusil dvakrát vypálit na branku z bezprostřední blízkosti, obě rány byly ale zblokované parádní obětavou obranou Neftěchimiku.
06:54'
Domácí se pěkně prokombinovali skrze střední pásmo, celá jejich akce ale nakonec ztroskotala na Foově přechodu do útočné třetiny, který skončil ofsajdem.
06:21'
Yuen dostal parádní kotouč do jízdy před branku Sudnicina, ovšem jeho střela byla spíše lahůdkou pro strážce nižněkamské svatyně.
06:03'
Jeden z domácích hokejistů parádně zaklekl kotouč v útočném pásmu a následně ho poslal bekhendem na branku. Soupeřův gólman ale neměl těžkou práci.
05:30'
Hru nám přeruší komerční přestávka.
05:19'
Domácí jsou již v plném počtu a přesilovka Nižněkamsku dopadla velkým nezdarem.
05:18'
Sidorov pálil od modré čáry, dokonce si ke střele klekl. Kootuč ale trefil jen betony připraveného Saprykina.
04:52'
Velmi dobře za svou brankou o kotouč zabojoval Sproul, který ho následně taky vyhodil a umožnil své formaci vystřídat.
04:22'
První minuta přesilovky Neftěchimiku už je dávno pryč a hostující tým v ní zatím ještě ani jednou nevypálil na branku.
03:48'
Miťakin najel rychle do pásma, ale nebyl rozhodný, komu má vlastně přihrát a nechal se o kotouč obrat.
03:27'
Domácí se dostali v oslabení k puku velmi rychle a přes celé hřiště ho okamžitě vyhodili.
03:19'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., hákování).
02:21'
Kane se prosmýkl kolem mantinelu, ale následně nenašel spoluhráče a kotouč poslal do brejku soupeři. Ten ztroskotal na ofsajdu.
01:44'
Domácí opět stáhli kotouč do svého obranného pásma a snaží se útok započít odtamtud.
01:21'
Chafizov zatáhl kotouč za branku soupeře, kde byl ale sám. Jeho snaha tak byla zbytečná, protože neměl komu přihrát.
00:45'
Hra se zatím odehrává v obranném pásmu domácího týmu který je ale většinu času na puku.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrála Rudá Hvězda Kunlun.
00:01'

Red Star Kunlun: Saprykin (J. Smith) – Sproul, Chelios, Fram, Bartley, D. Osipov, N. Chlystov, Yuen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Riche, Tyler Wong, Yip – Nicholls, C. Kane, Werek – J. Chu, Squires.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Ozolin) – Berezin, Knot, M. Sidorov, Klok, Petriščev, K. Vorobjov, Puzanov – Porjadin, Miťakin, Chajrullin – Bikmullin, Chafizov, Šafigullin – D. Sexton, Čiviljov, D. Popov – Ansel Galimov, J. Popov, Vladislav Šutov – Barsukov.

Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Artur Kuljov – Ilnur Galimov, Maxim Stroganov.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Nižněkamsk je na tom dost podobně. Zatím je desátý, což je dvě místa nad čínským celkem. Skóre týmu je 53:64. Z posledních pěti zápasů vyhrál Nižněkamsk jen jednou a to až po základní hrací době. Na kontě má sedmnáct bodů. Na Chabarovsk, který drží osmou pozici, poslední, která zaručuje postup do play-off, ztrácí jeden bod.

Forma: P – P – V(sn) – P(pp) – P

Poslední zápasy:
Nižnij Novgorod – Nižněkamsk 6:3
Nižněkamsk – Dynamo Moskva 0:3
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2sn
RED STAR KUNLUN

Kunlunu se výrazně nedaří. Ve své východní konferenci je poslední. Z jednadvaceti zápasů "udělal" pouhých dvanáct bodů, což je žalostně málo. V posledních pěti zápasech pětkrát prohrál. Jeho skóre je 46:77. Na pozice zaručující play-off ztrácí nyní šest bodů.

Forma: P – P – P – P – P(sn)

Spartak – Kunlun 4:2
Petrohrad – Kunlun 7:0
Čerepovec – Kunlun 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.