KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Riga - 21. listopadu 2021   15:00

Trestné minuty: 6:4
Utkání dvou týmů z chvostu tabulky západní konference je z na námi. A buďme upřímní, žádná oslava hokeje a krásná podívaná to opravdu nebyla. o jediný gól se postaral v přesilové hře v první třetině obránce Janis Jaks, který se prosadil poměrně nenápadným nahozením.
59:53'
Oddechový čas pro domácí.
59:53'
Střela z první od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Do třetí sirény zbývá už jen pár sekund.
59:29'
Až teď. Poslední šance pro Rigu se zápasem něco udělat.
58:59'
Brankář Hudáček ještě ani neměl úplně možnost k tomu, aby opustil brankoviště a dopustil svému týmu hru v šesti v poli.
58:07'
A znovu se domácím daří jednoduše dostat puk ze svého pásma. Do konce přitom nezbývají už ani dvě minutky.
57:30'
Ani nadále se hokejistům Rigy nedaří dostat do nějakého většího a hlavně souvislejšího tlaku. Nyní se vhazuje před jejich brankou.
56:06'
Soči se zatím v klidu brání a nyní měl navíc v mezikruží na odražený kotouč napřaženo Garajev. Gólman ale dokázal zasáhnout vyrážečkou.
55:15'
Již více jak tři minuty se hraje v kuse bez přerušení, takže vlastně od začátku přesilové hry Rigy. Čas hlavně díky tomu rychle ubíhá.
54:15'
Ani přesilová hra tak Rize nepomohla k tomu, aby vstřelila svůj první gól a vyrovnala. Čas se jí už pomalu začíná krátit.
54:02'
53:10'
Jedna střela branku minula, ta druhá z nápřahu z levého kruhu pak nejspíš k Hellbergovi ani přes blok nedoletěla.
52:19'
Domácí se poměrně rychle dostali ke kotouči a osvobodili se. Soupeř to tak musí zkoušet znova.
52:02'
Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., držení).
50:59'
Na druhou stranu se nyní do únik vydal jeden z domácích hokejistů, ani on ale neuspěl. Teď je to na ledě ale aspoň o trošku zajímavější.
50:17'
Rychlý výpad po levém křídle zakončen střelou na Hellberga od mantinelu, puk se odrazil do rohu ledové plochy.
48:39'
Hellberg sice má o trošku víc práce než předtím, teď ale jen sebral kotouč do lapačky. Nic těžkého se ale neděje.
47:40'
Nic moc velkého se však oproti předchozím dvěma třetinám nezměnilo. Stále je to bez šancí a troufám si říct nudné.
46:42'
Žádný tlak to ale rozhodně není. A otázkou je, jestli vůbec bude.
45:35'
Zdá se mi, že se Riga pomalu stavět do role týmu, který chce více útočit. Myslím totiž, že Hellberg má nyní více zákroků než za celou druhou třetinu. To však těžké překonat nebylo.
44:58'
Teď si Hellberg musel připsat zákrok proti bekhendovému pokusu z pravého kruhu. Kotouč udržel a po přerušení následuje komerční přestávka.
44:29'
Je pravda, že gól Soči padl v přesilové hře z poměrně nenápadné nahození. něco takového se tak může stát v kterýkoliv moment zbývajícího průběhu zápasu.
43:46'
Snadný zákrok pro Hudáčka, který do lapačky sebral nahození, který by jinak stejně mezi tři tyče ani nemířilo.
42:48'
Ještě více šokující je možná ten fakt, že Riga, která ztrácí, vystřelila za celou druhou periodu jen jednou. To je celkem nevídané.
41:52'
Myslím, že to nám jasně vypovídá o tom, jak záživný zápas sledujeme. Neviděli jsme snad ani jednu tutovou šanci.
41:06'
Na střely je to až neskutečných 9:4 pro Soči. Domácí brankář tak za čtyřicet minut musel likvidovat pouhém čtyři střely soupeře!
40:01'
Prostřední dvacetiminutovka skončila a je to stále stejné. Šance nevidíme a gólmani moc práce nemají. Oba týmy hrají ve druhé třetině přesilovou hru, ke gólu to ovšem nevedlo a stav je tak i nyní stále 1:0 pro domácí Soči.
40:00'
39:23'
Ve druhé periodě už se asi nic důležitého nestane, dohrává se totiž buď ve středním pásmu, nebo bojem o kotouč u mantinelu.
38:22'
V posledních chvílích se to sice už opět trochu srovnalo, ani to však nevede k nějakému množství šancí třeba na straně hostů.
37:10'
Počet střel hostujícího týmu se totiž stále bude pohybovat v řádu maximálně jednotek, což je počet, se kterým i proti Soči těžko můžete uspět.
36:27'
Riga ani ve druhé třetině nepředvádí výkon, za který by si z dnešního zápasu zasloužila odnést nějaké body.
35:29'
Domácím přesilová hra logicky celkem pomohla a pokračují v ofenzivní aktivitě i nadále.
34:24'
Darzinš se po návratu z trestné lavice pokusil uniknout směrem bráně, dvojice obránce jej ovšem nenechala zakončit.
33:59'
33:28'
Ani další nahození k brance přes blok neprošlo, domácí hráči hráči se ale i nadále drží na puku.
32:45'
Kotouč byl po střele od modré čáry odražen do ochranné sítě. Bude se tedy znovu vhazovat před Hudáčkem.
32:07'
Hostující obrana se hned po vhazování osvobozuje a Soči se tak do útočného pásma bude muset zkoušet dostat znovu.
31:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., držení).
31:41'
Druhá třetina připomíná hodně tu první. Šance úplně nevidíme, o něco aktivnější jsou domácí a je to stále 1:0.
31:00'
A další zákrok pro hostujícího gólmana po střele zleva. tentokrát byla razantnější a letěla od mantinelu.
30:04'
Hudáček vyráží kotouč po přízemní střele z levého kruhu do rohu kluziště, kde o něj nyní probíhá souboj.
29:37'
Po odrazu někde ve středním pásmu skončil kotouč až někde mimo mantinely. Vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
28:38'
28:30'
Teď už se hostům konečně dařilo svého soupeře trochu motat v jeho pásmu. Střela Karjalainena těsně nad zemí ale skončila pouze na betonu gólmana Hellberga.
27:20'
Riga sice hraje už svou druhou přesilovou hru, ani tahle však pro branku soupeře žádné velké nebezpečí neznamená.
26:38'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vasilij Glotov – 2 min., držení).
25:55'
Z pohledu diváka je to dnes opravdu šeď a nuda. Nic zajímavého se totiž na ledě vůbec neděje.
25:00'
A zatím to úplně nevypadá tak, že by se na tomto faktu mělo něco měnit.
23:52'
Na střely je to pouze 7:3 pro domácí. To je opravdu hodně žalostné, Hraje se totiž už druhá třetina.
22:59'
A stejného prohřešku se hráči Soči dopustili i o několik sekund později.
22:38'
Teď už se ovšem rozhodčí do hry vložit musejí. Domácí tým totiž kotouč vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
21:53'
I úvod do druhé třetiny je zatím bez přerušení V tomhle se tak trochu začíná podobat té první.
21:45'
Uvidíme, zda Riga vstoupí do druhé třetiny s něčím lepším. Zatím to působil spíš tak, jako kdyby si přijela zabruslit.
20:01'
První třetina zápasu týmů ze spodních pozic tabulky nám mnoho vzrušení nepřinesla. O něco lepší jsou domácí hokejisté, kteří také vstřelili jediný dosavadní gól. O ten se nahozením v přesilové hře postaral obránce Janis Jaks. Riga neměla snad ani jednu šanci.
20:00'
19:24'
Vhazování ve svém obranném pásmu vyhráli domácí hokejisté, kteří puk okamžitě poslali do středního pásma.
19:00'
Garajev byl při snaze proskočit mezí hráči v útočném pásmu jedním z těchto soupeřů celkem tvrdě sestřelen. Je ale v klidu.
18:20'
Jednoduchá práce pro Hellberga. Domácí gólman totiž jen betony pohlídal a odrazil slabé nahození z vrcholu levého kruhu.
17:43'
Domácí tým je v první třetině o něco lepším týmem a nyní se opět nachází v útočném pásmu. I díky tomu také vstřelil dosavadní jediný gól zápasu.
16:50'
16:37'
Není to ono. Kombinace Dinama k ničemu nevedla a nakonec se dokonce samo vyhnalo z útočného pásma.
15:41'
Začátek přesilové hry se hostujícímu týmu moc nedaří. Soupeř se totiž už ve dvou případech osvobodil.
14:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě).
14:20'
Riga se bude muset začít víc snažit. V dosavadním průběhu zápasu totiž nepředvedla do ofenzivy ještě vůbec nic.
13:59'
Soči právě vstřelilo branku!
Teď už se ovšem domácí tým prosazuje a využívá první přesilovou hru. Obránce JANIS JAKS nahodil puk na bránu z prostoru mezi vrcholem pravého kruhu a modrou čarou, ten pak zapadl za Hudáčka, který toho moc neviděl. Asistence: David Runblad, Vasilij Glotov.
13:36'
Hudáček máchl svou lapačkou a chytil do ní kotouč po dorážce Davida Rundblada z mezikruží. Bude tak opět vhazovat před ním.
13:20'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Edgars Kulda – 2 min., podrážení).
12:40'
Domácí tým hraje v šest ve výhodě. Čeká nás tak první přesilová hra, která snad dění na ledě trošku rozhýbe.
11:46'
Domácí svůj útok až moc zbrzdili a zpětná přihrávka na modrou čáru pak navíc byla zachycena jedním z protihráčů.
10:42'
Teď vidíme nejrozkouskovanější část první třetiny, která zatím jinak byla velmi plynulá. Spíš se ale jedná o nějaké technické nepřesnosti či odrazy. Puk tentokrát skončil mimo hrazení.
10:05'
Zakázaného uvolnění se tentokrát dopustili hokejisté domácího celku, hra se tedy přesune před jejich branku.
09:33'
Atmosféra nějakému oživení zápasu také nepomáhá, protože je na stadionu v Soči prakticky nulová. Zní to jako na tréninku.
08:39'
Jediný dosavadním trošku nebezpečnějším momentem bylo nahození Soči od modré čáry, pp němž si Hudáček dokonce musel i sednout. Gól z něj ale nepadl.
07:57'
O něco více práce měl zatím hostující brankář, jeho protějšek totiž snad nemusel zasahovat proti ničemu.
07:19'
Dá se však čekat, že zápas dvou týmů ze spodních pater tabulky bude spíše vypadat jako nějaký boj o každý metr ledu.
06:30'
I nadále se hraje poměrně rychlý hokej bez většího množství přerušení. Že by se ovšem hrálo rychle i na ledě nahoru dolů se šancemi, to se říct úplně nedá.
05:39'
Jednoduchý zákrok pro hostujícího gólmana Hudáčka, který v dresu Rigy dnes debutuje. Lapil nahození snad ještě ze středního pásmo.
05:00'
O nějakou dobu později se ovšem přesně tohle stalo. Hosté se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a poprvé v zápase tak přerušuje.
04:20'
Ani po vyhození Rigy ze svého pásma se nepíská zakázané uvolnění, bránící hráč, který se vracel, totiž měl ke kotouči dostatečně blízko.
03:20'
Stále vidíme boj zejména ve středním pásmu. Domácím se právě v této zóně podařilo zachytit kotouč, vzápětí se však i oni sami dopustili nepřesné přihrávky do jízdy.
02:38'
Snad od samého počátku e hraje bez přerušení. Začátek utkání je tedy rychlý, střely ale nepřináší.
01:40'
Hostující hokejisté se nějakou dobu drželi v útočném pásmu. Žádnou střeleckou pozici si ovšem vypracovat nedokázali.
01:00'
Utkání nám odstartovalo. Uvidíme, komu se z ligových outsiderů bude více dařit.
00:01'

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, Rundblad, Pautov, Jaks, Baldajev – A. Nikolajev, Garajev, Glotov – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Bakoš, Melničenko, Lipon – Žabrejev, Averšin, Kruglov – Alijev.

Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Gormley, Cibulskis, Zile, Scarlett, Ališauskas, Freibergs, Ozolš – L. Darzinš, J. Karjalainen, Radil – Shinkaruk, E. Poirier, Červený – Skvorcovs, E. Kulda, Tiivola – Buncis, Meija, Berzinš.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gofman – Gordenko, Sjusjev.

Martin Bakoš (SOC)
Július Hudáček (RIG)
Lukáš Radil (RIG)
Rudolf Červený (RIG)
Dinamo Riga

Riga stejně jako její dnešní soupeř nepatří mezi celky s jasnou ambicí dostat se do vyřazovacích bojů a nejinak je tomu i letos. V tabulce západní konference je třetí od konce právě před Soči. Na kontě má o bod více než jeho dnešní soupeř, zároveň s tím stihla odehrát o dva zápasy méně. Forma Dinama v posledních utkáních není úplně přesvědčivá. Z devíti totiž vyhrálo pouze dvě. Jedno z nich navíc nad Vladivostokem, což je momentálně nejslabší tým celé soutěže.
HK Soči

Čeká nás utkání dvou týmů ze chvostu tabulky západní konference a Soči je z této dvojice tím horším celkem. Odehrálo třicet zápasů, které mu přinesly 25 bodů. Jediným horším týmem na západě už je pouze Viťaz, který při stejném počtu odehraných zápasů získal ještě o jeden bod méně. Formu má Soči na svoje poměry poměrně slušnou. Z posledních osmi zápasů jich totiž pět vyhrálo, z posledních pěti pak ovšem už jen dva. Naposledy nestačili domácí hokejisté na Jaroslavl, které podlehli 1:3.
Zdravím vás u zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se spolu utkají týmy HK Soči a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.