KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Minsk - 6. listopadu 2021   15:00

Spartak Moskva
17:03' Jake Virtanen (Emil Pettersson, M. Cyplakov) • 24:36' Čebykin (Švyrjov, Jevenko) • 45:35' Jake Virtanen (Lehterä, Emil Pettersson)
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Minsk
Minsk
1:54' Alistrov  (Děrjabin, Pyškajlo) • 23:58' Strömwall  (Pyškajlo) • 37:43' Bujnickij  (T. Beck, Strömwall) • 60:24' Tedenby  (T. Beck, Almqvist)
Dansk (38. Krasikov) – Nikišin, Heed, Ručkin, D. Višněvskij, Mamkin, Bryncev, Jevenko, Savikov – Širokov, Lehterä, Jake Virtanen – Kugryšev, Chochlačov, Loktionov – M. Cyplakov, Emil Pettersson, Čebykin – Soloduchin, Drozdov, Švyrjov.
Bělov, Fraňo – Sadovnikov, Černyšov
Dvorec Megasport, Moskva
2065 diváků
Minsk
Rybár (Šostak) – D. Korobov, V. Jerjomenko, Almqvist, Děrjabin – Tedenby, Děmkov, Usov – K. Voronin, T. Beck, Strömwall – Bujnickij, Alistrov, Pinčuk – S. Kuzněcov, Danil Stěpanov, Pyškajlo.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 43:27 (11:10, 16:11, 16:5 – 0:1)

Patrik Rybár (MIN) 40 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 93,0%
Se čtyřmi obránci a devíti útočníky základního kádru, doplněni o čtveřici mladíků, vybojovali hokejisté Dinama Minsk po třech porážkách v řadě nesmírně cennou výhru po prodloužení nad tabulkovým sousedem na jeho ledě.
Hosté byli celý zápas výsledkově vepředu, Spartak třikrát vyrovnával, ale čtvrtý gól v prodloužení již znamenal náhlou smrt.
60:24'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Prodloužení rozsekla hned první akce. Hosté jdou počtvrté do vedení a tento náskok už jim nikdo nesebere. Beckovu křížnou přihrávku z rychlého kontru využívá trefou bez přípravy do odkryté brány MATTIAS TEDENBY.
Asistence: Taylor Beck, Adam Almqvist.
60:01'
Domácí ve třetí části hry vytvořili silný tlak, který přetavili ve třetí vyrovnání. Další šance pochytali oba brankáři a tak si soupeři na hraně postupu do play-off dělí po bodu.

Střely na bránu 43:26 (11:10, 16:11, 16:5)
Vhazování 43:21
Hity 6:5
Čas v útoku 11:02 – 8:19
Využití 1:0
60:00'
59:37'
Vhazuje se ve středním pásmu, jen vteřiny nás dělí od prodloužení.
59:00'
Dnešní utkání sleduje 2065 diváků.
57:52'
Skoro čtyři minuty od Pinčukova vyloučení se hrálo bez přerušení. Rozhodčí pískají až nyní zakázané uvolnění Dinama.
56:13'
Pinčuk se z trestné lavice zapojil do kontru, když posunul puk na Tedenbyho. Ten směroval bekhend zblízka na zadní tyč, Krasikov však pohotovým rozklekem udržel neprůstřelnost.
56:05'
55:40'
Konečně se Moskvané dostali do tlaku, ale jen nakrátko. Cyplakov tečuje Višněvského střelu těsně vedle a hosté opět vyhazují.
55:09'
Rybár vyrazil riskantně proti Chochlačovovi až k pravému kruhu pro vhazování a podařilo se mu kotouč odpálit.
54:51'
Vladislav Jerjomenko sebral puk přesilovkové formaci Spartaku a drze ho vyváží slalomem až za červenou čáru.
54:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Vitalij Pinčuk – 2 min., podrážení).
53:03'
Bujnickému při přehazovačce utíká kotouč do rohu, z rychlého protiútoku Spartaku posílá Pettersson tečovanou střelu do ochranné sítě.
51:24'
Loktionov s Širokovem se řítili ve dvou na jediného Dmitrije Korobova, který jejich akci zastavuje rybičkou a vypíchnutím kotouče.
51:06'
Jeden na jednoho vymíchal couvajícího beka domácí kapitán Širokov, prudký švih do šibenice však končí v Rybárově lapačce.
50:11'
Obě mužstva si několikrát vyměnila pozdravy z dálky.
48:03'
Andrej Loktionov objel útočné pásmo a přihrál zpětně na modrou čáru. Pokus Dmitrije Višněvského chytá Rybár a vhazovat se bude po jeho levici.
47:00'
Strömwall dostal puk do jízdy, obhodil si obránce a střílí mezi betony. Krasikov je však secvakl včas a jeho spoluhráči umravňují nevysokého Švéda, který se snažil o dorážku.
45:35'
Spartak právě vstřelil branku!
Potřetí je srovnáno. Pettersson nahrál za bránou podél mantinelu Lehterämu, ten okamžitě posouval před bránu a tam z metru doklepl puk za Rybára JAKE VIRTANEN.
Asistence: Jori Lehterä, Emil Pettersson.
45:10'
První úsek periody nepřinesl změnu skóre, do akce jdou čističi ledu.
44:08'
Bryncevův pokus po ledě od levého mantinelu řeší Rybár snadno rozklekem.
43:09'
Virtanenovu vyraženou střelu promáchl při dorážce Lehterä a domácí hráči musejí pro kotouč zpět přes celé kluziště.
41:38'
Rybár v pokleku jen nastavil tělo a Igor Švyrjov neměl z úhlu a z metru kudy zakončit za jeho záda.
40:27'
Tedenby zprava nečekaně nabíjel pod sebe Beckovi, s jehož ránou měl střídající a zatím nerozchytaný Krasikov velké potíže.
40:01'
Zdecimované minské Dinamo hraje se čtyřmi obránci, v sestavě má několik zcela nezkušených juniorů a dorostenců, ale po 40 minutách má blíže k vítězství. Na jeho vedoucí gól sice odpověděl za 38 vteřin druhým a poměrně laciným vyrovnáním Čebykin, ale v poskytnuté výhodě při hře v šesti poslal běloruský celek znovu do vedení Bujnickij.

39:28'
Vyhozený kotouč skončil na střídačce Bělorusů. Vhazuje se v pásmu Dinama.
37:43'
Střídání v bráně Spartaku Moskva: na střídačku míří Oscar Dansk, kterého nahradil Alexej Krasikov.
37:43'
Hra 6 na 5 pokračovala a DMITRIJ BUJNICKIJ napnul síť v odkryté bráně po Beckově skvělé přihrávce napříč útočným pásmem.
Asistence: Taylor Beck, Malte Strömwall.
37:27'
V odložené přesilovce hostů nabil Vladislav Jerjomenko pod sebe Bujnickému, který zblízka neuspěl.
36:44'
Vladimir Alistrov předčasně přejel útočnou modrou.
36:10'
Spartakovský kapitán Širokov zakončuje z plné jízdy zápěstím do Rybára.
35:56'
Čebykin vyzkoušel Rybárovu lapačku švihem z ostrého úhlu.
35:20'
Domácí hokejisté uspěli na vhazování ve svém pásmu a rychle otáčejí hru.
33:44'
Dva na jednoho pro Spartak! Obránce se věnoval najíždějícímu spoluhráči a tak mohl Alexandr Chochlačov zakončit zprava nerušeně. Rybár vyráží jeho ránu a betonem i následnou dorážku zblízka.
33:20'
Strhující hokej nahoru-dolů pokračuje. Lehterä centroval z pravého kruhu, spoluhráči se po puku natahovali marně a následoval bleskový protiútok hostů, kteří prověřili Danska. Oddechneme si při reklamní pauze.
32:33'
Z největšího tlaku Dinama ujel do brejku úplně osamocený Sergej Širokov, samostatný nájezd však zakončil nad břevno.
31:56'
Strömwall kroužil s pukem útočným pásmem a našel mezi kruhy Jerjomenka, který z dobré pozice minul.
29:56'
Obrana Spartaku úplně propadla. Hosté jeli tři na jednoho, Strömwall dostal ideální přihrávku na pravé křídlo od Alistrova, položil si Danska, ale v tutovce o chloupek přestřeluje.
29:34'
29:29'
Dmitrij Višněvskij zachytil na modré čáře zpětnou přihrávku až o pár centimetrů ve středním pásmu a píská se ofsajd.
29:02'
Chochlačov u tyčky naznačoval přihrávku, načež překvapivě vystřelil z otočky pod břevno. Nezvedl však puk dostatečně vysoko a Rybár zachraňuje.
27:55'
Golfák Tima Heeda přizvedl hostující Vladislav Jerjomenko do ochranné sítě.
27:34'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Adam Almqvist – 2 min., držení).
27:08'
Vitalij Pinčuk převzal skvělou žabičku Ilji Usova a zblízka se blafákem pokusil o premiérový gól v KHL. Dansk teď spartakovce pohotovým rozklekem výrazně podržel.
26:32'
Komerční přestávka.
26:11'
Nebezpečný útok Minsku. Malte Strömwall na sebe navázal oba beky a předal kotouč pod sebe Beckovi, který příklepem nenašel skulinu mezi Danskovými betony.
24:36'
Z vedení se ale zubři dlouho netěšili. NIKOLAJ ČEBYKIN zakončil svůj výpad spíše z nouze jednou rukou, když tou druhou si odtlačoval obránce, a švih koštětem z úhlu překvapivě zapadl za Rybárova záda.
Asistence: Igor Švyrjov, Oleg Jevenko.
23:58'
Mladík Pyškajlo si v druhém zápase v KHL připisuje druhou asistenci. Zúročil ji zleva MALTE STRÖMWALL, jehož střela zápěstím propadla Danskovi pod paží do sítě.
Asistence: Nikita Pyškajlo.
23:16'
Z kontru střílel volný Vladimir Alistrov na zadní tyčku, Oscar Dansk vrhl včasný rozklek.
23:02'
22:51'
Rybárova vyrážečka zastavuje Lehteräho střelu zápěstím.
21:50'
Moskvané roztočili kolotoč. Chochlačov zpoza brány vyzval Širokova, který pálí příklepem z pravého kruhu do hrudi Patrika Rybára.
21:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Kirill Voronin – 2 min., podrážení).
20:01'
S výrazně oslabeným kádrem se běloruskému celku povedl vstup do utkání, který korunoval rychlým gólem. Spartak dostala do hry až využitá přesilovka v 18. minutě, do šaten se tak obě mužstva rozjíždějí za nerozhodného stavu.

19:31'
Spartak zavírá první třetinu náporem, Širokovovu přihrávku napříč pásmem však hosté vypíchli a osvobozují se.
17:39'
Krátce nato mohl Spartak otočit skóre, Rybár předvedl rozštěp na čáře po prudké přihrávce Chochlačova na Kugryševa, který zblízka zakončuje bez přípravy těsně vedle.
17:03'
Prudká střela vyletěla z brány tak rychle, že se rozhodčí pro jistotu přesvědčili na videu, zda se nejednalo o odraz od břevna.
17:03'
Už to vypadalo, že domácí nádhernou přesilovkovou kombinaci nevyužijí, když Pettersson pálil jen do zadního mantinelu. Odražený puk vška zachytává JAKE VIRTANEN a úžasně trefuje přes několik hráčů pod břevno.
Asistence: Emil Pettersson, Maxim Cyplakov.
16:48'
Andrej Loktionov střílí z levého kruhu švihem do připraveného Rybára.
16:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Vladislav Jerjomenko – 2 min., sekání).
15:52'
Lehterä uvolnil Virtanena, jenž si položil Rybára a po bleskovém objetí brány se mu málem povedlo zasunout bekhendem. Nedokázal však kotouč dostatečně zatočit a střílel jen podél brankové čáry.
15:07'
Kotouč zůstal v sérii soubojů dvojiček před brankovištěm Dinama několik vteřin ležet volně na ledě, než ho zalehl brankář Rybár.
14:43'
Moskevský útok uvízl v rohu kluziště, protiútok hostů zase na nepřesné přihrávce.
13:39'
13:08'
Brankář Spartaku chytá semaforem ostrý švih Kirilla Voronina od modré.
12:38'
Pěkná přesilovková kombinace hostů na jeden dotek. Almqvist našel Usova, který z první vracel pod sebe mezi kruhy a Děmkov z pokleku neprostřelil Danska.
11:39'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Bryncev – 2 min., sekání).
11:02'
Druhá komerční přestávka.
9:58'
Zubři vyhráli buly ve vlastním pásmu a Beck zakončil svůj výpad nepřesnou křížnou střelou. Z dalšího nastřelení hostů je jen zakázané uvolnění.
9:20'
Virtanenovu střelu přizvedla minská hůl za plexisklo.
8:28'
Po buly hledal skulinku u bližší tyče dnešní zaskakující obránce Tedenby, ovšem jeho krajan Dansk prostor neprodyšně utěsnil.
8:13'
Zakázané uvolnění Spartaku.
6:27'
V témže střídání vybídl Lehterä napravo Nikišina, který pálil pohotově po ledě, ale jen do betonu slovenského brankáře Dinama.
6:03'
Širokov číhal u tyčky a Lehteräho přihrávku posouval naslepo zadovkou do míst, kde nebyl nikdo v červeném.
5:21'
Patrik Rybár pokryl střelu obránce Savikova a následuje první komerční přestávka.
4:54'
Taylor Beck pálí do betonu domácího brankáře.
3:43'
Do protiútoku ujel Dmitrij Kugryšev v tandemu s Chochlačovem, švihem zprava trefuje jen Rybárovo rameno. S odraženým pukem poté obkroužil celé útočné pásmo, ale cestičku již nenašel.
1:54'
Tak to je velmi překvapivý úvod. Děrjabin posunul jednou rukou kotouč dopředu, VLADIMIR ALISTROV si od pravého mantinelu nabruslil na střed a vymetl horní růžek.
Asistence: Dmitrij Děrjabin, Nikita Pyškajlo.
0:51'
Z rychlé protiakce Dinama pálil Jerjomenko a Dansk raději podržel kotouč v lapačce.
0:20'
První útok podnikli domácí. Širokovův střílený centr tečoval Virtanen, ale ani z dorážky Rybára nepřekonal.
0:01'
Domácí hokejisté budou hrát celí v červeném, hosté mají bílomodré dresy.
Na soupisce Minsku jsou pro dnešní zápas vinou kalamitního zdravotního stavu jen čtyři obránci a devět útočníků základního kádru. Do Moskvy tak přijeli s výpravou Dinama tři dorostenci, kteří si teprve v minulém kole odbyli debut v KHL, a z hostování v Moloděčnu narychlo stažený Pinčuk. Na trojici obranných párů doplní dnes defenzívu Dinama Tedenby a jeden z mladíků Michaljov.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Nikišin, Heed, Ručkin, Višněvskij, Mamkin, Bryncev, Jevenko, Savikov – Širokov, Lehterä, Virtanen – Kugryšev, Chochlačov, Loktionov – Cyplakov, Pettersson, Čebykin – Soloduchin, Drozdov, Švyrjov.

Dinamo Minsk: Rybár (Šostak) – Korobov, Jerjomenko, Almqvist, Děrjabin – Tedenby, Děmkov, Usov – Voronin, Beck, Strömwall – Bujnickij, Alistrov, Pyškajlo – Kuzněcov, Michaljov, Pinčuk – Stěpanov.

Rozhodčí: Bělov, Fraňo – Sadovnikov, Černyšov.
Jakub Jeřábek (SPM) 22 / 1+3
Jakub Krejčík (MIN) 12 / 0+4
Patrik Rybár (MIN) 8 / 90,7%
Vzájemné zápasy
V minulém ročníku podlehl Spartak běloruskému soupeři doma 3:4 po prodloužení a v Minsku vyhrál 3:0. Také úvodní duel letošní sezóny dospěl za 60. minutu hry a tentokrát byl v běloruské metropoli úspěšnější Spartak 2:1.
Dinamo Minsk se potřebuje sebrat po debaklech, které utrpělo doma s moskevským jmenovcem (z 1:7 snižovalo na konečných 3:7 až v závěrečné třetině, kterou hosté odehráli na půl plynu) a 0:4 v Nižném Novgorodě. Předtím ještě "zubři" podlehli Ufě 3:5 a po letním průvanu v kádru a nečekaně dobrém vstupu do soutěže se propadají tabulkou níže. Může za to zdravotní kalamita, která řádí hlavně v zadních řadách a nevyhnula se ani českému reprezentačnímu obránci Krejčíkovi. Aktuálně jsou hosté jen o příčku a bod před Spartakem.

Kanadské bodování:
Mattias Tedenby 8+10
Tyler Graovac 5+13
Malte Strömwall 9+8
Spartak Moskva se letos drží v šedém průměru ligy. Na vítězství v základní hrací době čeká čtyři zápasy, ovšem ve čtvrtek se blýskl výhrou po 2:1 prodloužení na ledě vedoucího celku západní konference Petrohradu a upevnil si průběžnou osmou, tedy poslední postupovou příčku.