KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Vladivostok - 6. prosince 2021   15:00

Ufa
Ufa
19:02' Šmeljov (R. Amirov) • 25:42' S. Manninen (Markus Granlund, Šmeljov) • 38:34' Markus Granlund (S. Manninen, V. Tichonov) • 59:59' Kadějkin (Platt)
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Vladivostok
Vladivostok
34:58' Kaletnik   • 46:21' Rihards Bukarts  (Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin)
Ufa
Fatejev, Judakov – Kanifadin, Maximovskij
Ufa Arena, Ufa
Vladivostok

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Československá stopa:

Libor Šulák (VLA) – 0+0, 1 střela, 1 blok, čas na ledě 3:11 (nejspíš odstoupil po té, co v první třetině narazil do branky)

Trestné minuty: 12:14
Zápas skončil. Ufa i přes nepříliš oslnivou formu z předchozích utkání potvrdila roli favorita a porazila Vladivostok 4:2. V první polovině třetí třetiny si však celkem zavařila častými vyloučenými, když se soupeř v jedné z přesilových her dostal na dostřel. Nakonec to však domácí zvládli a díky gólu do prázdné branky z poslední sekundy mohli slavit vítězství o dvě branky.
59:59'
Ufa právě vstřelila branku!
Jedinou sekundu před závěrečnou sirénou přichází ještě definitivní pojistka. ALEXANDR KADĚJKIN dojel kotouč na levém křídle a z úhlu jej poslal do prázdné branky. Asistence: Geoff Platt.
59:33'
Hosté to zkoušejí ještě bez gólmana. Puk ovšem letí pryč z pásma domácího celku.
58:58'
A stále se hráčům Vladivostoku nedaří vrátit se do útočného pásma, pomalu přitom vstupujeme už do poslední minuty periody.
58:24'
Nyní se Ufě daří držet svého soupeře daleko od své branky...
57:46'
Hokejisté Vladivostoku už se nacházejí v útočeném pásmu. Zatím na branku soupeře letěla tvrdá střela z levého kruhu z první, Šaryčenkov dokázal zasáhnout,
57:20'
K tomu mu může pomoci i zakázané uvolnění, kterého se hokejisté soupeře právě dopustili.
57:00'
Už není moc na co čekat, Admiral by se měl začít orientovat výhradně na útočení a hnát se za vyrovnáním.
56:41'
56:11'
Nakonec přišla střela od modré čáry a následná dorážka. Nalimov si poradil s oběma po druhém pokusu kotouč přikryl pod lapačku.
55:21'
Ufa tak hraje další přesilovou hru. I kdyby se jí ji nepodařilo využít, tak alespoň utečou další dvě minuty a budeme blíže konci třetí třetiny.
54:41'
Brankář hostů Ivan Nalimov se vydal proti Kadějkinovi a vrhl se mu pod nohy. Domácí forvard téměř udělal salto a je tak jasné, že hostující gólman za své počínání inkasuje dvě minuty.
54:22'
Další snahu hostujícího týmu o přechod do útočného pásma překazil ofsajd. O snaha přesunout aktivitu na svou stranu by se ale měla snažit hlavně hostující strana.
54:06'
Čas se pomalu, ale jistě začíná krátit. Do konce jej na vyrovnání či dokonce i otočení skóre zůstává ovšem stále dost. Nyní je i díky poslední přesilové hře aktivnějším celkem vedoucí Ufa.
53:30'
Oslabení sice hostující obrana přežila, Ufa však pokračuje v útočení a ráda by v tomto trendu hrála i nadále.
52:42'
52:14'
Markus Granlund pálil z první z vrcholu pravého kruhu, branku soupeře ovem přestřelil.
51:38'
Střele od modré čáry byla neúspěšná a následně se kotouče ujala bránící čtveřice.
51:30'
Ve třetí dvacetiminutovce není o přestupky či nedovolené zákroky nouze. Nyní hraje pro změnu přesilovou hru domácí celek.
50:42'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Leonid Metalnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
50:10'
A po svém návratu na led znovu ujížděl osamocený Markus Granlund. V tomto případě se rozhodl pro střelu, brankáře Nalimova ale podruhé nepřekonal!
50:02'
Oba celky už hrají v plném počtu, ani Vladivostok tak svoji další zkrácenou přesilovou hru nevyužil.
49:22'
Tohle může být hlavní kámen úrazu pro domácí tým v dnešním zápase. Do konce totiž zbývá ještě opravdu hodně času a Ufu hodně sráží velké množství faulů.
48:35'
Přesilová hra domácího celku ovšem neměla dlouhého trvání. Přišel totiž další nedovolený zákrok na straně Ufy.
48:02'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., nedovolený zásah do oblast hlavy nebo krku).
47:34'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Andrej Obidin – 2 min., vražení na mantinel).
47:00'
Nedovolený zákroky dostala Ufa svého soupeře opět na dostřel. Nyní si ovšem i ona zahraje přesilovou hru.
46:21'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Druhou přesilovou hru ve třetí třetině už hostující tým využívá a je to opět o jeden gól. Tentokrát se Vladivostoku podařilo hezky rozebrat obranu soupeře a RIHARDS BUKARTS zakončoval po přihrávce Ušenina do odkryté branky. Asistence: Vladislav Ušenin, Vjačelav Ušenin.
46:02'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Panin. 2 min. – krosček).
45:50'
Skvělý Šaryčenkov nyní vyrazil střelu mířící do částečně odkryté branky po odrazu od zadního mantinelu. Skvělý reflex domácího gólmana.
45:10'
45:03'
Po vhazování přišla nepřesná střela od modré čáry, přesilová hra se mezitím blíží ke svému konci.
44:30'
Nyní se navíc hráči Vladivostoku vyhnali z útočného pásma nepřesnou střelou. Musejí tedy začít znovu od začátku.
44:05'
Zatím se však hokejisté domácího celku brání ve čtyřech bez komplikací.
43:35'
To by však nemohly přicházet nedovolený zákroky, které akorát dávají větší šanci soupeři dostat se do hry.
43:10'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Viktor Tichonov – 2 min., podrážení).
43:05'
Tohle samozřejmě bude více vyhovovat Ufě, které se nemusí hnát za vyrovnáním a klidně takovým způsobem dohraje zápas.
42:25'
Úvod do závěrečné periody je takový nezajímavý. Nevidíme střely, spíš boj ve středním pásmu.
41:16'
Vladivostok by se potřeboval co nejrychleji prosadit. Svou šanci na vyrovnání ve druhé třetině promrhal a ani vstřelený gól ho nějak výrazněji nenakopl.
40:32'
Jednoduchá práce pro gólmana Šaryčenkova. Přiletěl k němu kotouč ze středního pásma a domácímu brankáři stačilo ho jen přikrýt,
40:01'
Druhá perioda je za námi, Ufa byla v jejím průběhu o něco lepším celkem. Nejprve se v přesilové hře dostala do vedení o dva góly, během jedné z následujících početních výhod ovšem celkem zbytečně inkasovala. V závěru však přišel úspěšný únik Granlunda a Ufa tak po dvou třetinách vede dvoubrankovým rozdílem.
40:00'
39:15'
Stejně jako v minulé třetině třetině se tak domácí prosadili nedlouho před jejím koncem. To je pro tým samozřejmě pozitivním aspektem.
38:34'
Domácí si berou své dvoubrankové vedení zpět. MARKUS GRANLUND ujel obraně soupeře, udělal kličku do bekhendu a bez problémů poslal puk vedle betonu brankáře do sítě. Za zmínku stojí i parádní Manninenův pas. Asistence: Sakari Manninen, Viktor Tichonov.
37:37'
Kadějkin nyní byl na dobrém místě na levém kruhu. v souboji v obráncem to však neměl jednoduché a navíc byl sražen na ledovou plochu.
37:16'
Až nyní s e poprvé po vstřelené brance přerušuje. Kotouč totiž opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Vladivostoku.
36:40'
Zatím však tohoto pogólového momenta úplně hosté nevyužívají a na kotouči se více drží soupeř.
36:00'
Místo toho, aby tedy domácí tým přidal další gól a pojistil si vedení, přišla zbytečná inkasovaní branku ve vlastní přesilové hře. Tohle může Vladivostok bezpochyby nabudit.
35:02'
34:58'
Hostující tým se totiž v oslabení vydal do protiútoku, ten zakončil střelou z levého kruhu sám VLADISLAV KALETNIK, který přesnou střelou snižuje na rozdíl jediné trefy.
34:52'
Manninem byl v dobré pozici na střelu, snažil se ji ale ještě někomu vylepšit. Tichonov následně lacině přišel o kotouč a toho domácí budou litovat...
34:05'
Tentokrát už se ale hostům, podařilo osvobodit a v tomto případě se v oslabení brání celkem bez problémů.
33:34'
Přihrávka na Šmeljova na levý kruh byla přizdvižena, domácí pětice se ale i nadále drží v útočném pásmu.
33:02'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Daniil Kolokolcev – 2 min., vysoká hůl).
32:55'
Nepovedená rozehrávka hostujícího celku a navíc nás čeká další vyloučení, tentokrát pro změnu právě na straně Vladivostoku.
31:55'
Naopak hokejisté nyní hrají to, co jim v klidu stačí. A nepotřebují k tomu ani svůj nejlepší výkon, protože ten dnešní ním není. Ještě by si však určitě přáli svůj náskok navýšit.
31:00'
Zatím to tedy nepůsobí úplně tak, že by se Admiral měl nějak brankově probrat. Jeho další přesilová hra totiž už skončila a nebezpečná pro gólmana soupeře nebyla.
30:29'
Nic se z pohledu domácích nezměnilo a navíc přišlo přečíslení soupeře. Danil Baškirov akci dva na jednoho zakončil sám, z levé strany se svou střelou na vzdálenější tyč ale neuspěl.
29:24'
A v dalších dvou případech končí končí pryč z útočného pásma Vladivostoku, domácí se zatím v klidu brání.
28:50'
Domácí čtveřice ovšem hned úvodu vybojovala puk a poslala jej na opačnou stranu kluziště.
28:45'
Nyní se ovšem s nedovolenými zákroky roztrhl pytel. Vladivostok má další šanci dostat se na dostřel v přesilové hře.
28:29'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., sekání).
28:14'
Během zkrácené přesilové hry se toho hokejisté Vladivostoku nestihli moc připravit. Oba týmy již hrají v plném počtu.
27:07'
I ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě se na kotouči více drží hokejisté Ufy. Dá se očekávat, že nyní už budou hrát s větší lehkostí.
26:25'
Druhá přesilová hra Ufy v řadě neměla dlouhého trvání. přišle totiž i faul na domácí straně, hraje se tedy čtyři na čtyři.
26:14'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Daniil Alalykin – 2 min., vysoká hůl).
25:42'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jevgenij Gračov – 2 min., podrážení).
25:42'
Domácí tým hrál ve výhodě a při počtu hráčů na ledě šesti ku čtyřem dává svůj druhý gól. Střela z pravého kruhu byla sice zablokována, Markus Granlund ale puk zametl k SAKARIMU MANNINENOVI, kterému stačilo jen trefit prázdnou branku. Asistence: Markus Granlund, Sergej Šmeljov.
25:00'
A ani na druhý pokus se hráči Ufy nedokázali udržet a rozestavit v útočném pásmu.
24:40'
V tomto případě se v úvodu přesilové hry soupeře hráči Vladivostoku dostali rychle s pukem ze svého pásma.
24:20'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Leonid Metalnikov – 2 min., podrážení).
24:00'
V úvodu druhé třetiny už se o něco více ukazuje, že domácí tým je favoritem zápasu. Ani nadále však Vladivostok není úplně pod velkým talkem a sám se také dostává do útočného pásma.
23:31'
Vypadalo to, že Miks Indrašis dostane přihrávku na levý kruh. Kotouč mu ale přeskočil hokejku a střela z nadějné pozice tak přijít nemohla.
22:40'
Při dalším přechodu do útočného pásma už domácí hokejisté nebyli přesní, pískáno je postavení mimo hru.
21:43'
A znovu to byl Kadějkin, kdo nyní zakončoval. V tomto případě už musel brankář Nalimov zasahovat.
21:17'
Zatím to tak trochu působí, nyní přišlo zakončení z otočky z levého kruhu, kotouč ovšem branku soupeře minul.
20:55'
Uvidíme, zda se domácímu celku podaří navázat na povedený závěr první třetiny-
20:01'
První třetina utkání je za námi. Vidíme zatím poměrně vyrovnaný hokej. Domácímu celku pomohla v závěru přesilová hra, kterou sice nevyužili, ale nedlouho po ní se prosadili. Sergej Šmeljov si na levém kruhu a našel puk a bekhendem jej uklidil do šibenice. Vladivostok měl největší šanci ze samostatného úniku, puk se ale zastavil pouze o tyč.
20:00'
19:44'
Nyní dostával přihrávku před branku Geoff Platt, mířila mu ovšem na brusle, takže ani z pokleku nedokázal razantně zakončit a puk se spíš doklouzal k brankáři.
19:02'
Hrálo se již pět na pět, když se domácí poprvé prosadili. SERGEJ ŠMELJOV si našel odražený puk na levém kruhu a bekhendem jej hezky poslal přesně do bližšího horního rohu. Asistence: Rodion Amirov.
18:46'
18:33'
Až teď se hokejistům Vladivostoku podařilo vyhodit puk a na chvíli si tak uleví od soupeřova sevření.
17:50'
Početní výhoda Ufy je zatím lepší než tak jejího soupeře. Ke kýženému výsledku však ovšem také nevede.
17:28'
Nalimov musel řešit střelu z kruhu. Dokázal si najít výhled přes clonícího hráče a puk mířící doprostřed branky zastavil.
17:15'
Svou první přesilovou hru nyní hrají domácí hokejisté, kteří prozatím kombinují v útočném pásmu.
16:46'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Sajustov – 2 min., držení).
16:10'
Nakonec se ke střele po návratu do ofenzivní třetiny dostal z levé strany Rihards Bukarts, jeho pokus byl ovšem odražen do ochranné sítě.
15:43'
Posledních pár desítek sekund se v útočném pásmu drželi pro změnu hokejisté Admiralu, většinu dobu však kotouč honili po mantinelech a rozích, nic z toho tak nakonec nebylo.
14:49'
V posledních minutách už jsou intervaly mezi přerušení rychlejší než v úvodu zápasu, čas tak v současných chvílích utíká rychleji.
13:54'
Teď už Nalimov musel zasahovat proti střele z levého kruhu, puk mu z lapačky vypadl a následně se odrážel zpět směr branka. Nakonec se ovšem přeletěl.
12:49'
Ani jeho protějšek nemusel vyloženě sám řešit nic extra nebezpečného, v jednom případě ho ale při tutovce soupeře zachránila tyč.
11:43'
Domácímu celku zatím chybí hlavně střelba. Zákroky gólmana Nalimova bychom totiž spočítaly na prstech jedné ruky a navíc ani nebyly příliš složité.
11:13'
Zatím nejsou mezi dvěma týmy po více než polovině první periody velké herní rozdíly. Akce hostů nyní byla přerušena po nepřesném přechodu do útočného pásma. Pískáno je postavení mimo hru.
10:23'
Největší šance v dosavadním průběhu utkání! Jevgenij Gračov najížděl sám na Šaryčenkova, přehodil si puk na forhend a vystřelil. Trefil ovšem pouze levou tyč, od níž se puk odrazil zpět do hry.
10:14'
V tomto případě už musel být brankář Nalimov pozorný, Se střelou Geoffa Platta z úhlu od mantinelu to ovšem měl hodně jednoduché.
09:55'
To se jim sice povedlo, opět to však bylo bez zakončení. Soupeř následně dostal kotouč pryč ze svého pásma.
09:20'
Své první oslabení přežili hokejisté Ufy bez vážných problémů a sami se nyní můžou pět podívat do útoku.
08:48'
08:21'
Nyní už se na nějakou dobu hosté v útočném pásmu rozestavili. Rána od modré čáry ovšem mezi tři tyče nemířila.
07:55'
Začátek úvodní přesilové hry zápasu v podání Vladivostoku moc nebezpečný není. Už ve dvou případech se totiž hokejistům soupeře podařilo osvobodit-
06:48'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Geoff Platt – 2 min., podrážení).
06:33'
Procházíme první delší pasáží zápasu bez přerušení. Ufa už zvedla svoji aktivitu a řekl bych, že nyní se právě její hráči více drží na kotouči.
05:36'
Zatím se hraje hokej nahoru dolů a i nějakými střeleckými pokusy. Ty však do statistik z valné většiny nemohou být zaznamenávány, protože brankáře neprověří.
04:58'
Nikolaj Kuljomin najížděl do útočného pásma po pravém křídla a nakonec zakončil bekhendem z kruhu. jeho přízemní pokus ale neměl moc šancí Nalimova překonat.
04:20'
Nyní už se domácí pětice nějakou dobu držela v útočném pásmu. Střela od modré ale letěla mimo a následné zakončení se pro změnu zastavilo o bránícího hráče.
03:36'
To Ufa snad ještě nevyslala ani jeden puk směr Nalimov. V tomhle se bude potřebovat zlepšit.
02:48'
Hosté vstoupili di utkání poměrně aktivně a v úvodních minutách jsou lepším celkem na ledě. Ani další kotouč, v tomto případě nahazovaný od modré čáry, ovšem k Šaryčenkovi nedoletěl.
02:29'
Poměrně kuriózně nyní upadl český obránce Libor Šulák, který vyjížděl zpoza branky svého týmu. Při tom o ní ovšem zavadil, vyhodil z postavení a spadl. Vypadá to však, že je v pořádku.
02:21'
Tentokrát Admiralu rozehrávka nevyšla. Puk se dostal přes celé kluziště až za branku domácích a pískáno tak ej zakázané uvolnění.
01:42'
Po vhazování v útočném pásmu Vladivostoku přišla tvrdá rána z první z pravého kruhu. Kotouč ovšem branku soupeře minul.
01:15'
Ukazuje se ovšem, že hostující tým nehodlá hrát nějaký defenzivní blok. Hned dvojice až trojice jeho hráčů totiž nyní napadala rozehrávku soupeře a nakonec vybojovala kotouč.
00:45'
O favoritovi utkání asi není třeba uvažovat. Domácí tým se hned pokusil o první útočnou akci, puk ale skončil jen za brankou.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Metsola) – Panin, P. Larsen, Koledov, Naumenkov, Zubarev, Chafizullin, J. Birjukov – V. Tichonov, Markus Granlund, S. Manninen – N. Kuljomin, Kadějkin, Šmeljov – Baškirov, Alalykin, Chochrjakov – Platt, R. Amirov, Pimenov – Pustozjorov.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Serebrjakov) – Mozík, Šulák, Metalnikov, F. Beljakov, Chamidullin, Fazylzjanov, Kolokolcev – Indrašis, Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin – Obidin, Kestner, Gračov – Lugin, Sajustov, Rihards Bukarts – Makarenko, Kaletnik, Verba – Gutik.

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Kanifadin, Maximovskij.
Libor Šulák (VLA) – 36 zápasů, 17 bodů (5+12)
Vojtěch Mozík (VLA) – 36 zápasů, 9 bodů (2+7)
Salavat Julajev Ufa:
Ufa odehrála 36 zápasů a uhrála v nich 45 bodů. V tabulce Východní konference ji patří čtvrté místo. Salavatu Julajev se momentálně moc nedaří. Z posledních šesti utkání vyhráli jediné. Naposledy doma podlehli 0:4 moskevskému Dynamu. Souboj s Vladivostokem tak pro ně bude ideální příležitostí udobřit si fanoušky a vylepšit si bodovou bilanci.