Je za námi velmi jednoznačné utkání, ve kterém byl na ledě jen jeden tým. Finové byli již od samého začátku lepším týmem, jenž diktoval tempo střetnutí. Především v poslední třetině si hráči Suomi s chutí zastříleli, do branky Německa nasázeli pět gólů. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:55
Poslední zákork Cüppera a už je rozhodnuto. Německo je rádo, že se utkání blíží do konce.
59:33
Finsko se stále tlačí před branku Německa, přidá ještě jeden gól?
58:57
Finsko právě vstřelilo branku!
Exhibice? Nic jiného mě pro tento vývoj nenapadá. Finové opět využívají početní výhodu a nyní už je tři body neminou. JOEL ARMIA napřáhl zpoza modré čáry a jeho střela zamířila pod víko německé svatyně.
58:12
Finsko bude mít možnost přidat ještě jeden gól. V závěru utkání totiž na trestnou lavici míří Sebastian Uvira.
56:50
Tohle už je debakl, jak má být. Teuvo Teravainen dokonale našel volného VILLEHO POKKU, který dokázal propálit bezmocného brankáře Cüppera. Němci už jsou opravdu v těchto chvílích zralí na ručník. Asistence: Teuvo Teravainen, Markus Granlund.
56:37
A Finové zvyšují již na 6:0! Finský celek se opět usadil na delší dobu v útočné pásmu, puk se pak dostal k ALEXANDRU BARKOVOVI, jenž trefil mezírku mezi lapačkou a tyčkou německého brankáře.
55:03
Vypadá to, že Němci už naprosto rezignovali. Když mají kotouč vůbec se nesnaží útočit.
54:24
Německo se dokázalo ubránit a je v plném počtu.
53:32
Finové sice krouží v útočné třetině jako dravci, teď se jim ale nedaří vystřelit.
53:00
Cüpper se teď musel pořádně ohánět. Musel totiž likvidovat hned tři střely, nakonec je ale všechny dokázal zkrotit.
52:24
Finsko si zahraje další početní výhodu. Na trestnou lavici putuje Christian Kretschman za držení.
51:53
Puk vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se budej před brankářem Cüpperem.
51:02
Juuso Vainio se prokličkoval až před brankáře, kde byl v nadějné, ale v rozhodujícím momentě minul.
50:12
Finové hrají s obrovskou lehkostí, jejich přechod do útočného pásma je učebnicový.
49:05
Finsko je v plném počtu, teď může začít znovu útočit.
48:33
Německo se na chvíli usadilo v útočné třetině, bez gólového efektu.
47:44
Přestože hraje Finsko oslabení, vydalo se na útočnou štaci. Střelcem se stal Salomaki, puk mířil mimo.
47:05
Finsko se nyní bude muset bránit. Alexandr Barkov je vyloučen za vysokou hůl.
47:05
Puk mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.
46:22
Další střela v podáni Rikoly končí vedle, německý brankář Cüpper tentokrát zasahovat nemusel.
45:34
Hokejisté Německa se snaží vstřelit alespoň gól, který by představoval čestný úspěch, jenže zatím se jim to moc nedaří.
44:56
Finové se ale vrhli rychle do protiútoku a prosazují se znovu. Před brankou nejprve vznikl závar, ze kterého se ještě Němcům podařilo vyváznout bez újmy, následně se ale kotouč dostal mezi kruhy k VILLE POKKOVI. A to byl ten problém! Ville Pokka totiž tvrdou ranou střelou propálil všechno, co mu stálo v cestě.
44:40
Petteri Lindbohm vyzkoušel pozornost německého strážce svatyně od modré čáry, na švestkách jej ale nenachytal.
44:25
Finové se provinili icingem, vhazovat se bude před brankářem Juvonenem.
44:00
Teď se hraje dlouho bez přerušení. Finsko hraje to, co potřebuje a naopak Němci už si spíše přejí, aby byl konec.
43:28
Thomas Nykopp se proháčkoval mezi trojici finských hráčů a vystřelil. Kotouč zamířil mimo.
42:48
Němci se na chvíli podívali dopředu, ale ani nyní nic zajímavého nevymysleli.
41:55
Saku Salminen projel do útočné třetiny jako nůž máslem a vypálil, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
41:31
Finsko je i nadále aktivní. Troufám si tvrdit, že dnešní zápas už je rozhodnutý.
40:41
Tak to bylo opravdu rychlé! Finové se hned vrhli dopředu a jsou za to odměněni gólem hned zkraje poslední třetiny. V prostoru před brankovištěm se nejlépe zorientoval MIIKKA SALOMAKI, jenž s nevídanou přesností našel mezírku mezi betonem a tyčkou německého brankáře.
40:01
Čtyřicet minut utkání je za námi. Ve druhé třetině byl na ledě jenom jeden pán a tím byli Finové. Němci se nedostali prakticky do ničeho a kvůli své nedisciplinovanosti inkasovali další dva kousky. Suomi zatím plní roli favorita a k vítězství mají hodně blízko. Poslední třetina začne přibližně v 13:34.
40:00
39:30
Marvin Cupper musí likvidovat ještě jednu střelu, tentokrát v podání Lamberga.
38:40
Finové jsou jasně lepším týmem, nyní opět zamkli svého soka ve třetině.
37:45
Němci početní nevýhodu ustáli tentokrát bez újmy a jsou v pěti.
36:57
Artturi Lehkonen je dnes při chuti, tentokrát trefil ale jen vyrážečku německého strážce svatyně.
36:15
Německo vyhazuje a Finové tak musejí začínat takříkajíc od "píky".
35:45
Němce může přijít nedisciplinovanost velmi draho. Dalším vyloučeným hráčem je Dominik Kahun, jenž dostává menší trest za sekání.
35:38
Obrovská šance německého celku! Rychlý kontr zakončoval Steven Bar, jenže jeho rána jen o kousek minula finskou svatyni. Poté se ještě před brankou Finska strhla menší potyčka, tu však sudí s přehledem rozpustili.
34:48
Finsko nakonec svoji početní výhodu přetavilo v to nejcennější - gól. ALEXANDER BARKOV si křikl o puk, ten mu tak na levý kruh zpoza branky doputoval a nekompromisní ranou zvyšuje stav na 3:0. Marvin Cupper se sice natahoval jak mohl, na tuto povedenou střelu ale neměl ani ten sebemenší nárok. Asistence: Joel Armia.
34:04
Německu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a může tak vystřídat.
33:44
Finové hrají v útočné třetině Němců šachy, zatím však chybí to nejdůležitější, a to střelba.
33:06
Bude se znovu vylučovat a opět na německé straně. Henry Haase si půjde zchladit hlavu k trestoměřičům za dvě minuty.
32:44
Německo se chce také vydat směrem k brance finského brankáře, jeho snaha ale většinou maří nepřesnost.
31:33
Německý celek se dokázal ubránit bez větších komplikací a nyní hraje v kompletním složení.
29:55
Armia pálil z levého kruhu, jeho střela však vyprášila pouze betony Marvina Cuppera.
29:00
Němci se ale zatím poměrně úspěšně brání, nyní vyhazují přes všechny čáry.
28:33
Finové ale budou mít příležitost přidat další branku. Německý obránce Oliver Mebus se provinil nedovoleným bráněním, za což si odpyká dvouminutový trest.
27:51
Hráči Německa začínají být trochu frustrovaní, podaří se jim snížit?
27:39
Hokejisté Suomi vedou již o dvě branky! Svižná akce, kterou se nyní prezentoval finský výběr, nakonec přinesl ovoce. MARKUS GRANLUND dostal kotouč přímo na hokejku, nad ničím tedy nepřemýšlel a z první jej napálil přímo do svatyně bezmocného Cuppera. Asistence: Teuvo Teravainen, Miikka Salomaki.
25:55
Diváci na stadionu zatím moc slyšet nejsou. Finsko je iniciativnější, uvidíme, co nás ještě čeká.
25:15
Další vzrušení před německým brankářem. Útočníci Finska jsou hladoví po gólu, Salomaki ale nyní nepochodil.
24:11
Dlouho se nepřerušovalo. Hra plyne velice rychle, ale bez nějakého výraznějšího tempa. Teď tvoří hru spíše Finové.
23:34
Palebné pozice využil také Rasmus Ristoainen, který prověřil Marvina Cuppera. Ten neměl těžkou práci.
22:56
Druhá část zatím příliš hokejové krásy nenabízí, teď se rozehrávka nepodařila ani Německu.
22:11
Střela Pokkeho od modré čáry trefila prvního bránícího Němce. Ti tak mohou založit další útočnou akci.
21:40
Nyní se hraje nahoru a dolů, ani jeden z celků není schopen přejít plynule do útočného pásma.
20:55
Závar před německým gólmanem rozpouští až hvizd hlavního sudího, vhazování v útočném pásmu Seveřanů.
20:23
Zkraje druhé dvacetiminutovky si od pravého mantinelu vybruslil Teuvo Teravainen, jeho následná střela ale brankáře Německa neohrozila.
20:01
Je za námi první dvacetiminutovka skupiny o udržení. Papírovým favoritem byli Finové, ti také měli více ze hry. Suomi se dostali do vedení až v sedmnácté minutě, kdy se trefil Lehkonen. Němci zatím nedokázali odpovědět, uvidíme, co nám přinese druhá perioda. Ta startuje přibližně v 12:50.
20:00
19:55
Těsně před koncem první periody vyhazují Němci na zakázané uvolnění, už se toho moc nestane.
19:21
Lindbohm nahazoval od modré čáry, puk ale ještě změnil směr, a tak mezi tři tyče nedoputoval.
18:55
Německá akce je zastavená, svěřenci trenéra Hofnera se provinili ofsajdem.
17:38
Na Němcích je vidět, že je inkasovaná branka zaskočila, nyní se pokoušel vypálit Denis Reimer, jeho střela letěla mimo.
16:55
Finové dál útočí, nyní jejich rozehrávka ale ztroskotala na útočné modré čáře.
16:12
Finský celek jde do vedení! Hokejisté Suomi se vrhli do přečíslení. Thomas Nykopp krásnou zadovkou našel ARTTURIHO LEHKONENA, jenž propálil vše, co mu stál v cestě. Asistence: Thomas Nykopp, Matti Lamberg.
16:00
Finský tým zatím vystřelil na Cuppera sedmkrát, Němci zatím pouze čtyřikrát.
13:20
Dennis Reimer (GER) vyloučen za podražení.
09:23
Matti Lamberg (FIN) vyloučen za sekání.
7:02
Nyní německý útočník Latta nahodil kotouč do pásma, Němci jedou vystřídat.
6:15
Finové mají tlak, Němci se naopak příliš k puku nedostávají.
4:02
Armia střílel z hranice kruhů, německý brankář puk pokryl.
2:13
Finové se tlačí v úvodu utkání do útoku, ale zatím si nevypracovali žádnou vážnější šanci.
00:01

Finsko: Juvonen (Laurikainen) - Maatta, Ristolainen, Granlund, Jarvelainen, Salomaki - Lindbohm, Pokka, Armia, Barkov, Teravainen - Riikola, Vainio, Hannikainen, Leino, Lehkonen - Auvinen, Nykopp, Salminen, Lamberg

Německo: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Draisaitl, Kahun, Rieder - Ketterer, Keller, Latta, Uvíra, Ackermann - Haase, Faber, Kretschmann, Pfoderl, Tiffels - Mebus, Bar, Sekesi, Pauli, Reimer
Jediný bod uhrálo Německo v souboji se Slovenskem, s nímž prohrálo až v prodloužení 1:2. Je tedy nadmíru jasné, že němečtí hráči budou společně s Lotyšskem velkými „favority“ na sestup z elitní skupiny mistrovství světa. Tu opustí jeden výběr a nahradí jej Norové, kteří postoupili z divize I.
Němečtí hokejisté dostávali v silně obsazené skupině B jednu nakládačku za druhou. V premiéře na stadionu Ufa Arena podlehlo Německo Kanadě 3:9, pak jej deklasovaly Spojené státy americké v poměru 8:0 a od Ruska chytili Němci „sedmičku“.
Celkem tým Suomi nastřádal za čtyř zápasů pět bodů. Nejprve Finové jasně přehráli Lotyše v poměru 5:1, pak podlehli Čechům 1:3 a v po samostatných nájezdech si poradili se Švýcarskem – 5:4. Brány čtvrtfinále se ale neotevřely.
Ti ještě včera živili šanci na postup ze zamotané skupiny A. V severském derby ale nestačili na Švédy a po výsledku 4:7 musí bojovat pouze o záchranu elitní skupiny světového šampionátu.
V prvním zápase o udržení se ve 12:00 utká finská reprezentace se stejně starým výběrem Německa a roli velkého favorita budou plnit Seveřané.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.