To je ze švédského Isstadionu pro dnešek vše. Za malou chvíli startuje v nedaleké aréně zápas Švédsko – Norsko.
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Fabio Wagner (GER) a Hudson Fashing (USA).
Koncert Spojených států je u konce. Outsiderovi z Německa nasázeli celkem osm branek, sami nekapitulovali ani jednou. Americký výběr měl po celý zápas nadvládu. Němci se dostali jen k několika málo šancím.
60:00
59:50
Zápas se dohrává v obranném pásmu Německa.
59:14
Tiffels je na ledové ploše. Německá branka nyní nebyla vážněji ohrožena. Běží poslední minuta utkání.
58:46
Amerika se již opravdu nikam netlačí. Hru kontroluje a chce udržet čisté konto pro gólmana Stolarze.
57:49
Carrick tečoval vystřelený kotouč přímo do betonu Reicha. Německo se osvobozuje.
57:14
Německo opět fauluje. Potrestán Tiffels (GER) – 2 minuty za hákování.
56:29
Shore se uvolnil ze spárů dvou beků, vybruslil před branku a vyslal puk backhandem na Reicha. Německý gólman nyní úspěšný.
55:06
Amerika sice začíná šetřit síly na další zápas, přesto stále na ledě dominuje. Německo je se svým osudem smířené.
53:46
USA U20 právě vstřelilo branku!
Je tu další branka Spojených států. Postaral se o ni VINCE HINOSTROZA, který poslal puk zblízka pod beton padajícího Reicha. Asistence: Quentin Shore.
53:21
Amerika způsobila chybnou rozehrávkou zakázané uvolnění.
53:02
Následuje komerční přestávka a poté se bude vhazovat v útočném pásmu USA.
52:39
Německo je v plném počtu. Tentokrát se náporu Američanů ubránilo.
51:38
Němci jsou pod tlakem. Soupeři se však zatím nepodařilo prosadit se.
50:39
Další trest pro Němce. Vyloučen Wagner (GER) – 2 minuty za hákování.
50:04
Další přesilovka Spojených států je využita! O gól se postaral STEVEN SANTIN střelou od modré čáry. Asistence: Matt Grzelcyk, Nicolas Kerdiles.
49:32
Spojené státy pálí ze všech pozic. Zatím neúspěšně.
49:07
Vyloučen Neugebauer (GER) – 2 minuty za sekání.
48:43
Na druhé straně se pokusila o brejk Amerika. Kotouč byl však příliš dlouhý a Reich si věděl rady.
47:39
Nebezpečná střela Kahuna, který se uvolnil a pronikl do prostoru mezi kruhy. Stolarz puk vyrazil pravým ramenem.
46:39
Oba týmy jsou v plném počtu. Amerika zakládá útok.
46:09
Slavin dostal nabito na modrou, sjel si o něco blíže a vystřelil. Měl před sebou odkrytý prostor, ale Reich včas zareagoval a pokleku vytasil svoji lapačku. Následuje komerční přestávka.
45:39
Američané zaútočili a chvíli kombinovali v útočné třetině, ale vystřelit se jim nepodařilo.
44:59
Hra čtyři na čtyři zatím nic zvláštního nenabídla. Kotouč se momentálně nachází ve středním pásmu.
44:39
V brankovišti Němců se strhla menší potyčka. Matteau (USA) a Ziegler (GER) – 2 minuty za hrubost.
44:10
Carrick poslal puk obloučkem ze středního pásma přímo na německou branku. Reich měl nachystanou lapačku a rozehrává.
44:02
Německá branka je posunuta. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:44
Nenašli ji a Němci opět vyvážejí puk daleko od Reicha.
43:19
Spojené státy jsou zpět v pásmu, zatím však nevystřelili. Hledají tu nejideálnější pozici.
42:54
Němci se na malou chvíli osvobodili. Amerika se musí vracet až za svého gólmana.
42:14
Dělovku z hole Erneho vyrazil Reich za branku. Amerika zůstává v útočném pásmu.
41:49
Ofsajd Američanů. Těm se nyní příliš nedaří založit kloudnou akci.
41:13
Kerdiles vystřelil z hranice kruhu, ale jeho puk trefil pouze bránícího hráče. Němci se následně osvobozují, ovšem zakázané uvolnění z toho nebude.
40:15
Američané hned na úvod obsadili německé pásmo, kde už mezi tyčemi nestojí Patrick Klein, ale Kevin Reich.
40:01
Amerika vyhrála druhou třetinu 4:0. Gólové hody odstartoval pětiminutový trest Draisaitla, během nějž se USA podařilo skórovat dvakrát. Také zbývající góly přidali hosté v přesilovce. Německo se nezmohlo prakticky na nic.
Další třetina začne přibližně v 16:44.
40:00
39:48
Klein schoval střelu Coppa pod lapačku. Ještě jednou se v této třetině bude vhazovat.
39:03
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky. Amerika má puk pod kontrolou a snaží se ještě něco vymyslet.
38:24
Skákající puk před Kleinem se pokoušel trefit Erne, ovšem marně. Německý gólman byl rychlejší.
37:31
Barber prohodil puk mezi bránícím hráčem, ovšem nestihl včas zakončit. Klein mu vypíchl puk.
37:01
Klidnější pasáž hry ukončil Tiffels střelou do ochranné sítě za brankou. Bude se vhazovat.
35:19
Německo je kompletní.
35:15
Shore posílá v pádu puk těsně vedle poloprázdné branky! Klein byl bezmocný.
33:57
A je tu další kotouč za zády německého gólmana a znovu kotouč zamířil pod horní tyčku. MATT GRZELCYK si s pukem vybruslil před branku a rychlou střelou skóruje. Asistence: Vince Hinostroza.
33:19
USA si zahraje pět na tři. Současně vyloučeni Kammerer (GER) – 2 minuty za vysokou hůl a Klopper (GER) – 2 minuty za sekání.
31:46
Německo bylo opět pod tlakem. Z ostřejšího úhlu posílá kotouč pod horní tyčku RILEY BARBER a využívá tak americkou přesilovku. Asistence: Matt Grzelcyk, Zach Stepan.
30:59
Američané špatně rozehráli ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění. V přesilovce zatím nic nepředvedli.
30:36
Další power play pro Spojené státy. Saeftel (GER) – 2 minuty za držení.
30:22
Zápas pokračuje. Poslední odehraná minuta však nepřinesla žádnou střelu. Němci nyní způsobili zakázané uvolnění.
29:16
Po delší době vylezli ze své třetiny také Němci. Tuomie namířil puk z hranice kruhu do klína Stolarze. Následuje komerční pauza.
27:59
Eichel se zjevil zcela osamocený před gólmanem, ale střelou švihem Kleina nepřekvapil. Německý gólman si poradil následně i s dorážkou Hartmana.
26:52
Němci se stále k ničemu nemají. Soupeř je ani do ničeho nepouští a na ledě dominuje.
25:51
Američané založili další útok. Matteau dostal přihrávku do jízdy a z kruhu vystřelil. Klein je připravený a puk schoval do svého klína. Bude se vhazovat.
25:10
Německo kompletní. Během pětiminutového oslabení inkasovalo dvakrát.
24:04
Slavin od modré netrefil branku. Německo bude za minutu v pěti.
23:27
Draisaitlovo vyloučení Němce totálně potápí. K odraženému kotouči se dostal VINCE HINOSTROZA a ten zakončuje do podobných míst jako jeho kolega před chvílí. Asistence: Andrew Copp.
23:15
Amerika nadále svírá svého soupeře.
22:21
WILL BUTCHER dostal přihrávku do pravého kruhu a příklepem zakončuje pod břevno. Amerika tak využívá dvojnásobnou přesilovku. Asistence: Jack Eichel, Adam Erne.
22:05
McCoshen trefuje dělovkou od modré pouze svého spoluhráče. Německo se následně osvobozuje.
21:42
Další trest inkasuje Zigler (GER) – 2 minuty za hákování. Obrovská šance pro Ameriku!
21:19
Američané jsou v útočném pásmu a pálí ze všech pozic! Německá obrana zatím odolává.
20:10
Erne je na střídačce. Vypadá to, že bude v zápase pokračovat.
20:10
Leon Draisaitl (GER) inkasuje trest do konce utkání. Američané budou hrát pět minut přesilovku.
20:10
Velmi zákeřný faul zezadu na Adama Erneho. Ten zůstává ležet na zemi. Hala ztichla.
20:01
Amerika měla v první třetině jednoznačnou převahu a zaslouženě vede rozdílem dvou gólů. Němci se k žádné lepší šanci nedostali a po přestávce co zlepšovat.
Další třetina začne přibližně v 15:53.
20:00
19:44
Američané kompletní.
19:16
Několik málo posledních sekund prvních třetiny. Amerika dobře brání.
18:40
Němcům se vůbec nedaří. Soupeř drží puk daleko od branky.
17:44
Vyloučen Santini (USA) – 2 minuty za nedovolené bránění. Druhá německá přesilovka. Ta první úspěchem neskončila.
17:38
Tlak hostů v útočném pásmu skončil. Němcům se podařilo vyvézt kotouč až ke Stolarzovi. Ten však nemusel nijak zasahovat.
17:09
Střela Grzelcyka se svezla Kleinovi po pravém betonu. Němci jsou již dlouho uzavřeni v pásmu a působí velmi unaveně. Američané stíhají po jednom střídat.
16:09
Stepan trefuje z velmi ostrého úhlu boční konstrukci německé klece. Kleina tato střela zaskočila.
15:09
Ta končí nepřesnou rozehrávkou ve středním pásmu. Je pískáno zakázané uvolnění.
14:38
Carrick trefuje pouze bránícího hráče a jeho tým se tak připravil o útočné pásmo. Amerika musí založit novou akci.
13:19
Spojené státy nadále tlačí svého soupeře. Němci se snaží alespoň dobře forčekovat.
11:56
NICOLAS KERDILES dostal křižnou přihrávku před branku a nekompromisně zakončuje pod horní tyčku. Klein se nestihl včas přesunout. Asistence: Vince Hinostroza.
11:19
Dělovka Barbera z hranice pravého kruhu končí v klíně německého brankáře.
10:52
Především američtí obránci se dostávají ke střelám. Nyní to zkusil Butcher, ale také on narazil na německého gólmana.
10:10
Grzelcyk vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry, kterou Klein vyráží levým ramenem. Německo následně vyhazuje.
09:59
Po komerční přestávce budou hrát Spojené státy přesilovku. Tiffels (GER) – 2 minuty za hákování.
08:52
Hosté pokračují v tlaku. Němce zcela uzavřeli v pásmu. Zatím však nevystřelili.
08:09
Američané založili protiútok a HUDSON FASHING namířil puk z prostoru mezi kruhy přímo mezi betony Kleina. Asistence: Andrew Copp, Brady Skjei.
07:20
Obránci si nyní vyměnili kotouč na modré čáře a gólmana Kleine prověřil Slavin. Prudkou střelu vyrazil Němec do rohu kluziště.
06:34
Německo se opakovaně osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
05:50
Grzelcyk by si měl seřídit mušku. Nyní vystřelil od modré, ale ani tentokrát jeho puk nezamířil mezi tři tyče.
05:17
Amerika si zahraje první přesilovku. Potrestán Tiffels (GER) – 2 minuty za faul loktem.
05:01
Až nyní to zkusil Grzelcyk z pravého kruhu. Ale ani on netrefil branku.
04:39
Hosté se ještě nedostali ani k jedné střele. Německo dobře napadá.
03:43
Ani v další části přesilovky se Němcům nepodařilo uspět. Také Fasching je na ledové ploše.
03:06
Američané vyhazují a sou ve čtyřech.
02:21
Německo je v útočném pásmu. Do dobrých střeleckých pozic se však nedostává. Draisaitl se z mezikruží netrefil, a tak rozezvučel pouze mantinel za brankou.
01:43
Spojené státy však byly na ledě v šesti. Potrestán Fasching (USA).
01:35
Přesilovka se domácím zatím vůbec nedaří. Ani jeden z hráčů nevystřelil, soupeř drží kotouč daleko od svého pásma.
01:06
Vyloučen Kerdiles (USA) – 2 minuty za hákování. První přesilovka pro Němce.
00:42
První střelu však mají Němci. Eisenschmid namířil puk z kruhu do gólmana. Ten kotouč vyráží za branku.
00:25
V rozletu je však zastavuje ofsajd. Bude se tak vhazovat.
00:10
Američané vyhráli úvodní vhazování a hned můžou zaútočit.
00:01
Zápas začne zhruba za čtyři minuty. Rozhodčí i oba týmy vstupují na ledovou plochu.

Německo U20: Klein (Reich) – Bender, Tiffels D., Möser, Saeftel, Botzenhardt, Wagner – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Laub, Eisenschmid, Tiffels F. – Ziegler, Kammerer, Filin – Neugebauer, Klopper.

USA U20: Stolarz (Gillies) – Skjei, Carrick, Butcher, Santini, McCoshen, Grzelcyk, Slavin – Barber, Kerdiles, Stepan – Eichel, Erne, Hartman – Copp, Fasching, Matteau – Hinostroza, DiPauli, Shore.

Rozhodčí: Marcus Linde (SWE), Devon Piccott (CAN) – Joonas Saha (FIN), Rudolf Tošenovjan (CZE).
Američané vyslali na juniorský šampionát opět řadu individualit, jak bývá jejich zvykem. Němci by si měli dát především pozor na to, aby nebyli zbytečně vylučovaní, Spojené státy americké mají totiž statisticky nejlepší přesilové hry na celém turnaji!
Naopak Spojené státy americké zatím tady na mistrovství světa hrají ve velké pohodě a patří jim první příčka . V zahajovacím zápase Američané porazili Českou republiku hladce 5:1, v sobotu pak získali skalp českého souseda – Slovenska. Stav na světelné tabuli byl totiž po šedesáti minutách 5:3 pro USA.
Němci už jsou v hodně velké krizi, na šampionátu dvakrát padli a situaci jim zrovna dvakrát neulehčila ani výhra českého národního mužstva s Kanadou. Německo v prvním zápase padlo s Kanadou vysoko 2:7, podruhé inkasovalo ještě o dvě branky více, padlo totiž i se Slovenskem, přitom právě to měl být klíčový zápas.
Dobrý den z deštivého Malmö. Mistrovství světa juniorů pomalu plyne a my tu máme další hrací den. Ve skupině A se v dalším zápase proti sobě postaví Německo a velmi favorizované Spojené státy americké. Utkání se odehraje na menším Isstadionu, ostatně jako celá tato skupina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.