To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Dnešní utkání mezi Dánskem a Švédskem nabídlo velmi zajímavou podívanou, která nakonec skončila jednoznačným vítězstvím Švédska v poměru 5:1. Dáni se ale za svůj výkon především v první třetině nemusí vůbec stydět.

Švédi měli v první části hry problémy v defenzivě, dokonce Dánům nabídli tři přesilové hry, ve kterých to před Söderströmem opravdu hořelo. Nakonec ale svěřenci kouč Gronborga vše ustáli a v 10. minutě po chybě v dánské rozehrávce otevřel skóre zápasu Lucas Wallmark.

Chvíli na to se po parádním rozebrání dánské obrany prosadil Anton Blidh. V poslední minutě první periody se navíc z rychlého brejku trefil také William Nylander. Do dánské branky se od druhé třetiny postavil Thomas Lillie.

Lillie ovšem zůstal bez obdržené branky pouhých 13 vteřin, než se prosadil nejlepší hráč zápasu na švédské straně, kapitán Jacob de la Rose. Ani ne minutu na to ale na druhé straně po rychlém brejku snížil Nick Olesen.

Ve 38. minutě pak Švédi konečně využili přesilovou hru, když se střelou od modré čáry prosadil Sebastian Aho. Bjorkstrand pak v závěru druhé části hry nastřelil tyčku Söderströmovy branky.

Ve třetí třetině se už Švédi nikam moc netlačili, v přesilových hrách si spíše chtěli vyzkoušet nové prvky a především pečlivě bránit. Švédští mladíci tak porazili Dány 5:1 a upevnili si tak první místo v tabulce skupiny B.

Střely na branku: 20:44

Nejlepší hráči utkání:
Oliver BJORKSTRAND (DEN) – 0+0
Jacob DE LA ROSE (SWE) – 1+2
60:00
59:43
Ze souboje o puk za brankou vyjeli vítězně Dáni, nic podstatného se dnes již zřejmě nestane.
59:10
Už běží poslední minuta dnešního severského derby, v útočném pásmu se švédští mladíci ještě něco snaží vymyslet.
58:42
Na druhé straně v rychlém brejku neuspěli ani nejlepší dánští hráči v zápasu – Nikolaj Ehlers a především Oliver Bjorkstrand.
58:21
William Nylander zcela sám před Lilliem se svou střelou neuspěl, z dorážky se neprosadil ani Axel Holmström!
57:46
Kristian Jensen pouze nahodil puk do útočného pásma, oba týmy střídají.
57:08
Soeren Nielsen nezasáhl skákavý kotouč, dopředu už míří na druhou stranu Švédi.
56:47
Dáni se nyní dokázali menší chvíli udržet s pukem v útočném pásmu, k žádnému zakončení jejich snažení ale nevedlo.
56:16
O vítězi dnešního zápasu je nicméně rozhodnuto, utkání se spíše dohrává.
55:45
Aagaard je na ledě, ani jeho třetí vyloučení ve třetí periodě nebylo potrestáno brankou.
55:08
Neuvěřitelná situace před švédskou brankou! Nejdříve se Oliver Bjorkstrand skvěle uvolnil, poté ale nezakončil do odkryté branky. Zpoza branky ještě ale nahodil puk do brankoviště a černý kus pryže skotačil na hranici brankové čáry, ze které jej pak vytáhl Axel Holmström!
54:41
Forslingova rána od modré čáry po Brodeckiho přistrčení se stává snadným soustem pro Thomase Lillieho.
54:12
De la Rose se vytočil až do zakončení, jeho střelu ale zastavil Lillie a Dáni se posléze osvobozují.
53:45
Další přesilovou hru si zahrají Švédi, na trestnou lavici ve třetí části hry již potřetí míří dánský kapitán Mikkel Aagaard, tentokrát za hákování.
53:18
Pokrýt puk pod svou lapačku byl nyní donucen na druhé straně také Lillie, zápas ve třetí třetině trochu ztratil šťávu z předchozích čtyřiceti minut.
52:51
Söderström pokryl kotouč před dotírajícím Andre Pisonem, vhazovat se tak bude před švédskou brankou.
52:23
Po skvělé práci Nicka Olesena se do slušné šance nyní dostal Alexander True, z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze Söderströma!
51:24
Švédi už ve třetí třetině jen kontrolují hru, spíše chtějí pobavit fanoušky v Air Canada Centre než ještě zvyšovat svůj náskok.
50:41
Eller opět odpálil kotouč až ke švédské brance, Aagaardův trest je navíc u konce.
50:09
Oliver Bjorkstrand si neodpustí střelu ani v oslabení, jeho pokus ale tentokrát končí mimo tři tyče.
49:36
Ze souboje několika hráčů v rohu nakonec s pukem na hokejce vyjel Nylander, Forsling se ale zamotal s pukem na modré čáře tak, že Dáni nakonec vyhodili.
49:05
Nepovedená kombinace Švédů a Dáni tak snadno vyhazují do bezpečí.
48:41
Z přemíry snahy při napadání pramení další vyloučení Mikkela Aagaarda, dánský kapitán míří na trestnou lavici opět za podražení.
48:30
Christoffer Ehn předvedl parádní stahovačku téměř na místě, Bjorkstranda sice oklamal, ke střele se už ale nedostal.
48:04
Lillie si připisuje další zákrok, od modré čáry pálil Julius Bergman.
47:37
Rozhodčí přerušují hru kvůli hře vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:03
William Nylander pálil z pravé strany, Lillie zasahuje pravým betonem.
46:29
Hägg přibrzdil v útoku Ehlerse, následný výpad Bjorkstranda likviduje úspěšným zákrokem Söderström.
45:57
Aagaard se vrací na ledovou plochu, Dáni hrají v plném počtu.
45:41
Thomas Lillie nyní udržel puk někde pod svou výstrojí i přes nátlak tří švédských hráčů, nejvíce si chtěl pro snadnou branku dojít Adam Brodecki, rozhodčí ale včas přerušili hru.
45:15
Je znát, že švédští hráči si za tak příznivého stavu chtějí v početní výhodě vyzkoušet také věci, ke kterým se v jiných zápasech nedostanou.
44:39
Po další vynikající Nylanderově přihrávce pálil od modré čáry Gustav Forsling, ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
44:11
Bristedt po Nylanderově přihrávce pálil rychle, ale nepřesně.
43:57
Bude se vylučovat, na trestnou lavici za podražení míří dánský kapitán Mikkel Aagaard.
43:16
Po vytrvalém tlaku Švédska se Dáni osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
42:59
Mladičký Jens Lööke vypálil z levé strany štiplavou ránu, kterou Lillie pouze vyrazil.
42:14
Švédi opět v útočném pásmu, střela Leona Bristedta skončila zblokovaná v rohu.
41:42
Axek Holmström se opět jako tank tlačil s pukem před branku, nakonec ale pouze odevzdal kotouč soupeřům, kteří pouze vyhodili do středního pásma.
41:07
Švédi se ve svém prvním útoku ve třetí části hry neprosadili, Nylander ale opět vybojoval puk a snaží se něco vymyslet.
40:33
Úvod třetí třetiny se nese v duchu dánského tlaku, Söderström si poradil se střelou Hertzberga od modré čáry.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 20:48.
Také ve druhé třetině jsme měli možnost vidět velmi atraktivní hokejovou podívanou, kterou až překvapivě podporují dánské výpady. Ve druhé třetině se ale přeci jen Švédům už podařilo ustálit svou hru v defenzivě, a tak se Dáni k mnoha šancím jako v první třetině nedostali.

Druhá část hry začala hodně divoce, když se hned po 13 vteřinách hry prosadil švédský kapitán Jacob de la Rose, který tak přivítal na turnaji brankáře Lillieho, jenž po první periodě vystřídal Sorensena.

Ani ne minutu na to se ale dočkali také Dáni, když svůj samostatný únik proměnil Nick Olesen. Švédi pak ale začali kontrolovat hru a v 38. minutě využili také konečně přesilovou hru, když se střelou od modré čáry trefil Sebastian Aho.

V samém závěru pak ještě aktivní Bjorkstrand nastřelil tyčku Söderströmovy branky. Po čtyřiceti minutách hry ale vedou Švédi nad Dány jednoznačně 5:1 a kráčí si k dalšímu tříbodovému zisku v turnaji!

Střely na branku: 17:23
40:00
39:45
Švédi už se snaží dohrát druhou třetinu hlavně bez inkasované branky, což se jim s největší pravděpodobností už povede.
39:23
Söderström nyní raději pokryl kotouč ve své lapačce před dotírajícím Jeppe Holmbergem.
38:42
Z ničeho nic po střele Olivera Bjorkstranda zazvonila za Söderströmovými zády tyč!
38:16
Další zakázané uvolnění v podání Švédska, po delší době se tak hra stěhuje před branku Linuse Söderströma.
37:26
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jako bych to zakřikl. Švédi se usadili v útočném pásmu, po několika přihrávkách na pravé straně se dostal puk k obránci SEBASTIANU AHOVI, jenž táhlou střelou zápěstím prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Lucas Wallmark a Jacob de la Rose.
36:57
Victor Eskerod opět vyhazuje přes všechny čáry, Švédům se dnes přesilové hry zatím nedaří tak jako ve včerejším zápase.
36:22
Bjorkstrand obral o puk Lindbloma a ušetřil v oslabení několik cenných vteřin pro svůj tým.
35:49
Švédi si zahrají přesilovou hru, za držení protihráče je vyloučen Marcus Nielsen.
35:30
Nylander zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Holmströmovi, jenž ovšem celou akci přibrzdil.
34:46
I přes nepříznivé skóre je Nikolaje Ehlerse stále plné kluziště, prospekt Winnipegu Jets střílí nebo rozdává hity na počkání.
34:17
Na ledě se přiostřilo, k vidění bylo hned několik tvrdších soubojů ve středním pásmu, rozhodčí ale zůstávají nadále v klidu, hru nechávají plynout.
33:40
Švédi si nyní neporozuměli v rozehrávce, dlouhá přihrávka Lagessona končí až na zakázaném uvolnění.
33:14
Po dalším útoku Madse Ellera měl Söderström menší problém najít ve své výstroji kotouč, nakonec ale vše zvládl.
32:51
Oliver Bjorkstrand se při svém průniku do útočného pásma dostal do ofsajdového postavení.
32:29
Anton Blidh si chtěl s pukem sjet blíže na střed, neporozuměl si ale se svými spoluhráči, a tak přišel o kotouč.
31:57
Švédi ve druhé periodě rovněž zlepšili hru ve vlastní obranné třetině, v první části hry dělali v defenzivě dost chyb.
31:16
Adam Brodecki se proti dvěma soupeřům neměl šanci prosadit, hráči ve žlutomodrém ale zůstávají s pukem v útočném pásmu.
31:00
Ve druhé třetině už Švédi dokázali přehoupnout poměr střel na svou stranu, aktuálně vedou 19:15.
30:21
Lillie kryje střelu Julia Bergmana od modré čáry.
30:07
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny, Oskar Lindblom svou přihrávkou nenašel žádného svého spoluhráče před brankou.
29:33
Stejně jako v první třetině se i v prostřední části hry hraje velmi svižný hokej s minimálním počtem přerušení, v útoku jsou tentokrát Dáni.
28:54
Po tvrdé ráně Norella se k dorážce dostal Leon Bristedt, Lillie ale předvedl úžasné zákroky a společně se svými obránci ubránil svou svatyni od dalšího inkasování.
28:26
Švédi se usadili v útočném pásmu, střely Ehna ani Bristedta se ale s úspěchem nesešly.
27:41
Další střelecký pokus aktivního de la Roseho končí úspěšným zákrokem Lillieho.
27:16
Blidhova střela byla nepřesná, Lillie se sice natahoval svou rukou, puk ale skončil až na zadním hrazení.
26:52
Söderström byl donucen podržet kotouč ve své lapačce po nahození Emila Rasmussea ze středního pásma, po reklamní přestávce se bude vhazovat před švédskou brankou.
26:31
Olesen se vrací na led, ani Švédům se nepodařilo využít přesilovou hru.
25:59
Thomas Lillie nyní silou vůle ubránil svou svatyni, na kterou doráželi hned tři švédští hráči v čele s buldozerem Holmströmem, dánský brankář ale našel kotouč ve své lapačce.
25:30
Lucas Wallmark dlouho hledal nějakou mezeru v Lillieho postoji, se svou střelou nakonec neuspěl.
24:53
Blidh se vrací na ledovou plochu, začíná přesilová hra Švédů.
24:31
Síly na ledě se ovšem vyrovnají, za vražení na hrazení je vyloučen střelec jediné dánské branky v dnešním zápase Nick Olesen, otřesený Lagesson by se měl dát na střídačce do pořádku.
24:13
Švédi se poprvé v tomto oslabení osvobozují vyhozením přes všechny čáry a mohou vystřídat.
23:48
Dáni mají ovšem přesilové hry opravdu precizně nacvičené, Bjorkstrandova střela z levého kruhu končí mimo tři tyče.
23:12
Nikolaj Ehlers se dostal do podobného úniku jako před chvílí Olesen, zakončit chtěl rovněž podobně, Söderström ale tentokrát uspěl.
22:53
Uvidíme přesilovou hru Dánska, útočným faulem je potrestán Anton Blidh, který inkasuje menší trest za podražení.
22:34
Dáni jsou stejně jako v první části hry hodně aktivní, jejich snažení v útočném pásmu nyní ale vyznělo vniveč.
21:42
Po divokém úvodu druhé části hry se hra nyní, zdá se, trochu uklidňuje.
21:01
Dánsko právě vstřelilo branku! Na začátku druhé třetiny se trefují ale také Dáni! Forsling už marně stíhal NICKA OLESENA, který se dostal do samostatného úniku po dobré přihrávce od Marcuse Nielsena a úspěšným bekhendovým blafákem svou akci také zakončil! Asistence: Marcus Nielsen a Jeppe Holmberg.
20:47
Další střelu de la Roseho už Lillie kryje.
20:13
Lillieho neprůstřelnost na letošním turnaji ale trvala pouze 13 vteřin! Blidh za brankou v souboji o puk obral Hertzberga, přihrál Karlssonovi, který rychle předal puk na střed pro JACOBA DE LA ROSEHO, jenž se trefil přesně k tyči! Asistence: Anton Karlsson a Anton Blidh.
20:01
Od druhé třetiny hájí dánskou branku Thomas Lillie, který nahradil Georga Sorensena!
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 19:59.
Úvodní dvacetiminutovka otevíracího duelu druhého hracího dne juniorského šampionátu nabídla velmi svižný hokej s několika šancemi na obou stranách. Více střel si na své konto připsali Dáni, kterým výrazně pomohly tři přesilové hry, ani jednu ale nedokázali využít.

Švédi naopak stejně jako ve včerejším zápase trestali jakoukoliv sebemenší chybu. Skóre otevřel v 10. minutě Lucas Wallmark, jenž vystihl Krogsgaardovu rozehrávku.

O dvě minuty později se po parádním rozložení dánské obrany prosadil Anton Blidh. V závěru se pak po třetí ubráněném oslabení prosadil z protiútoku William Nylander. Po první části hry tak Švédsko vede nad Dánskem 3:0.

Střely na branku: 11:9
20:00
19:44
Dáni se ještě v samém závěru první dvacetiminutovky dostali do postavení mimo hru.
19:28
Švédi se v závěru první třetiny ujímají už tříbrankového vedení! Bergman po návratu z trestné lavice založil rychlý protiútok, který táhl de la Rose, jenž v útočném pásmu předal puk WILLIAMU NYLANDEROVI, který si se zakončením zblízka již věděl rady! Asistence: Jacob de la Rose a Julius Bergman.
19:00
Už probíhá poslední minuta první třetiny, Sonny Hertzberg rozjíždí nový dánský útok.
18:29
Ehlers se nyní srazil s Bjorkstrandem, Dáni tak ztratili útočné pásmo a musí započít novou akci až od vlastní branky.
18:02
Nikolaj Ehlers si narazil puk s Madsem Ellerem, jeho následnému zakončení ale poté chyběla přesnost.
17:39
Oliver Bjorkstrand projel celým kluzištěm s pukem na holi, jeho střelu ale likviduje Linus Söderström.
17:15
Další přesilová hra pro Dány, za podražení je vyloučen obránce Julius Bergman.
16:58
Jacob de la Rose se tentokrát v útočném pásmu neprosadil, Dáni získávají kotouč.
16:33
Švédští hráči se nyní usadili v útočném pásmu, po slušné střele Forslinga pak Dáni vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
15:49
Lagesson nyní podcenil souboj s Nickem Olesenem, který se po otočce odhodlal i ke střele, kterou ovšem srazil jeden ze švédských obránců.
15:14
Oddechový čas a přesilová hra ale opět vrátila Dány do hry.
14:45
Po zakázaném uvolnění Dánska se bude vhazovat před Sorensenovou brankou.
14:26
Norell se vrací na led, Švédi hrají v plném počtu.
14:11
Další střelu Nikolaje Ehlerse z pravé strany vyráží Söderström do bezpečí, konec druhé přesilové hry Dánska se blíží.
13:45
Tvrdou ránu Sonnyho Hertzberga od modré čáry nyní bolestivě zblokoval Holmström až do ochranné sítě, vhazovat se bude po Söderströmově pravici.
13:10
Dáni se opět v početní výhodě drží v útočném pásmu a ostřelují Söderströma ze všech možných pozic, zatím bez úspěchu.
12:26
Elitní formace Dánů v čele s Ehlersem ale nyní opět vydržela přesilovou hru, za podražení míří na trestnou lavici Robin Norell.
11:36
Dánský trenér Olaf Eller je s výkonem svých svěřenců výrazně nespokojen, a tak jim nyní při oddechovém čase velmi výrazně spílá do duše.
11:36
Drtivý tlak Švédů ovšem pokračoval nadále a nakonec z toho hráči Tre Kronor vytěžili gól! Lagesson předal puk na levou stranu pro Aha, který přesnou přihrávkou uvolnil zcela volného ANTONA BLIDHA, který využil rozhozené dánské obrany a tváří v tvář Sorensenovi uspěl rychlou střelou! Asistence: Sebastian Aho a William Lagesson.
10:50
Obrovská šance Švédů, ve které se ocitl Christoffer Ehn, který ale z bezprostřední blízkosti Sorensena nedokázal trefit odkrytý protor branky!
10:31
William Nylander zavezl kotouč do útočného pásma, Švédi postupem času začínají přebírat otěže nad zápasem.
10:05
S dalším střeleckým pokusem z hole Oskara Lindbloma už neměl Sorensen žádný problém.
09:48
Švédi ale trestají po hrubé chybě v obraně Dánska! LUCAS WALLMARK vystihl rozehrávku Anderse Krogsgaarda a přesnou střelou z levého kruhu nedal Sorensenovy šanci. Dánskému brankáři totiž ve výhledu clonil ještě jeho spoluhráč. Bez asistence.
09:34
Puk se po odrazu od hokejek odrazil vysoko nad led a skončil až na tribuně, šťastný divák si tak domů odnese cenný suvenýr, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:23
Robert Hägg střílel z vrcholu levého kruhu, hrdina včerejšího duelu s Rusy Sorensen opět připraven.
08:58
Oskar Lindblom napodruhé prostřelil blok složený ze dvou dánských hráčů a z mezikruží vyzkoušel Sorensenovu pozornost, ta je zatím dobrá.
08:20
Dáni každopádně zatím hrají velmi slušně, dokonce vedou na střely.
07:51
Hägg skáče zpátky na led, Švédi hrají v plném počtu.
07:34
Švédům se nyní konečně povedlo vyhodit a už to vypadá, že se prvnímu oslabení s problémy ubrání.
07:13
Další tvrdá rána Nikolaje Ehlerse končí nad brankou, Dáni si ale vytváří velmi slušný tlak v útočné třetině.
06:48
Ehlers nahodil puk před branku, kde dorážel Mads Eller, Söderström ale předvedl parádní zákroky svými betony.
06:25
Dáni včera využili dvě ze tří přesilovek, začátek dnešní úvodní početní výhody jim ale příliš nevychází.
05:51
Přesilovou hru si vyzkouší také Dáni, za podražení je vyloučen obránce Robert Hägg.
05:33
Na druhé straně ve velmi slibné pozici minul William Nylander.
05:20
Oliver Bjorkstrand se po návratu z trestné lavice dostal do slušné šance, z levé strany ale trefil pouze Söderströma.
04:42
O početní výhodě Švédů se ale zatím nedá říct povedená, Dánům se povedlo už několikrát vyhodit.
04:10
Ukázalo se ovšem, že když jsou Švédi pod tlakem, tak dělají chyby jako včera proti českému výběru. Nyní jsou už ale opět usazeni v útočném pásmu.
03:43
Po obrovské chybě ve švédské defenzivě se do úniku dostal dánský kapitán Mikkel Aagaard, dostal se ale příliš do velkého úhlu, ze kterého už bylo velmi těžké dostat puk do branky!
03:28
Nylander pokazil přihrávku na Forslinga a Marcus Nielsen v klidu vyhodil.
03:06
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za sekání míří na trestnou lavici včera dvoubodový útočník Oliver Bjorkstrand.
02:51
Dáni se ale stejně jako včera proti Rusům snaží hrát nebojácně, Ehlers ve své další akci neuspěl.
02:22
Máme tu první přerušení dnešního zápasu, když Linus Söderström pokryl střelu Alexandera Truea z pravé strany.
01:49
Gustav Forsling svou střelou trefil hned prvního bránícího hráče, který stál před ním.
01:25
Hra se trochu uklidnila, více ze hry mají podle předpokladů Švédi.
00:41
William Nylander se hned v první minutě dostal k samostatnému úniku, zakončení mu ale příliš nesedlo, a tak ani Sorensen neměl tolik práce.
00:30
Oskar Lindblom, který včera zaznamenal hned tři asistence, v první šanci utkání neuspěl, na druhé straně si podobně vedl se svým bekhendovým pokusem Ehlers.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě, úvodnímu vhazování nic nebrání!
Hodně zajímavé dnes bude sledovat souboj dvou brankářských nadějí. Georg Sorensen včera přímo nadchnul celou hokejovou veřejnost, od Linuse Söderströma se zase hodně očekává.
Podobně jako v NHL i utkání na juniorském MS začínají s mírným zpožděním oproti původnímu plánu.
Do dnešního utkání zatím z neznámých důvodů nenastoupí švédský útočník Adrian Kempe, který včera proti České republice vstřelil dvě branky.
Dnešní zápas jako hlavní rozhodčí povede český sudí Antonín Jeřábek, pro něhož to bude již druhý zápas na turnaji, včera pískal zápas Dánska s Ruskem.

Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod, Hansen – Aagaard (C), Rasmussen, Asperup – Eller (A), Ehlers, Bjorkstrand (A) – Olesen, M. Nielsen, Holmberg – Jensen, Pison, True – S. Nielsen. Trenér: Olaf Eller.

Švédsko U20: Soderstrom (Ward) – Bergman, Hägg (A), Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund – de la Rose (C), Blidh, Karlsson – Olofsson, Brodecki, Wallmark (A) – Nylander, Lindblom, Holmström – Lööke, Ehn, Bristedt. Trenér: Rikard Gronborg.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Jeřábek (CZE) – Pesonen (FIN), Ponomarjow (GER).
ŠVÉDSKO U20

Švédi patří každoročně k hlavním favoritům celého juniorského šampionátu, jinak tomu není ani letos. Po zlatém mistrovství světa 2012 mladíci reprezentující Tre Kronor v posledních dvou letech brali vždy stříbro.

Švédští junioři včera načali letošní misi na výbornou, když si poradili s českým národním týmem v poměru 5:2. Aktuální švédský výběr nemá ve svém středu nějak výraznou osobnost, Seveřané spíše spoléhají na týmové pojetí hry.

Přeci jen by se ale některá jména dala vyzdvihnout. Kapitán Jacob de la Rose je už na svém třetím juniorském šampionátu, syn slavného otce William Nylander je hvězdou budoucnosti. Adrian Kempe včera vstřelil dvě branky, za zmínku stojí také obránce Robert Hägg.

První zápas Švédska na letošním MSJ:

Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Kempe (Linblom, Forsling), 20. Lööke (Wallmark), 31. Nylander (Lindblom), 46. Kempe (Holmström, Lindblom), 48. de la Rose (Blidh, Forsling) – 24. Vrána, 31. Vrána (O. Kaše, Kämpf).

Sestava Švédska: Söderström (Ward) – Norell, Hägg, Aho, Lagesson, Bergman, Forsling, Englund – de la Rose, Blidh, Karlsson – Nylander, Lindblom, Holmström – Brodecki, Wallmark, Kempe – Olofsson, Lööke, Ehn – Bristedt.
DÁNSKO U20

Dáni jsou nováčkem letošního juniorského šampionátu a včera v úvodním duelu celého mistrovství šokovali celý hokejový svět, když dlouho drželi vedení nad favorizovaným Ruskem a nakonec získali i cenný bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.

Největší hvězdou výběru trenéra Ellera je jednoznačně 18letý útočník Nikolaj Ehlers, jehož si na letošním draftu vybrali zástupci Winnipegu Jets z celkového 9. místa! Rodák z Aalborgu aktuálně hraje za Halifax Mooseheads v soutěži QMJHL.

První zápas Dánska na letošním MSJ:

Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 po náj. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bjorkstrand (Asperup, Larsen), 16. Ehlers (Larsen, Bjorkstrand) – 40. Goldobin (Valijev, Provorov), 48. Mamin (Brjukvin, Šarov), rozh. náj. Tolčinskij.

Sestava Dánska: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Hansen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod – Aagaard (C), Rasmussen, Asperup – Eller, Ehlers, Bjorkstrand – Olesen, M. Nielsen, S. Nielsen – Jensen, Pison, True, Holmberg.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího juniorské hokeje, který každoročně nabízí světový šampionát hráčů do 20 let na přelomu roku. V druhý hrací den jsou na programu hned čtyři zápasy, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Dánskem a Švédskem, utkání začíná v 19:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.