To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Kanaďané i v dnešním utkání opět prokázali obrovskou sílu. Sice poprvé na letošním šampionátu domácí výběr inkasoval, jasnou výhru 4:1 nad Finskem už ale Kanadě nikdo nevezme. Domácí mladíci si to tedy na Silvestra rozdají v přímém souboji o první místo s USA.

Skóre dnešního zápasu otevřel již v 6. minutě v přesilové hře z dorážky Sam Reinhart. Stejný hráč pak již po polovině zápasu zvyšoval na 2:0, když doklepával do branky puk po exkluzivní kombinaci elitní kanadské formace.

V závěru druhé třetiny se ale hrubé chyby v obraně dopustil obránce Morin a finský kapitán Artturi Lehkonen svůj únik nekompromisně potrestal. Fini tak ještě velmi dlouho žili v naději na nějaký bodový zisk.

V 52. minutě se ale z dorážky prosadil Anthony Duclair a výrazně tak přiblížil Kanadu k dalšímu tříbodovému zisku. Když pak o chvíli později ještě využil přesilovou hru kapitán Curtis Lazar, bylo v podstatě hotovo. Kanada porazila Finsko 4:1!

Střely na branku: 28:36

Nejlepší hráči utkání:
Artturi LEHKONEN (FIN) – 1+0
Sam REINHART (CAN) – 2+0
60:00
59:45
Celá hala nyní povstala, aby zatleskala výbornému výkonu kanadských mladíků, kteří si připisují další výhru.
59:30
Kanaďané se baví hokejem, diváky i v závěrečné minutě chtějí potěšit pohlednými akcemi a tvrdými hity.
59:04
Nick Paul se jako tank dostal až před branku, odkud zakončoval, těsně ale minul.
58:22
Puljujarvi vybídl zpětnou přihrávkou k zakončení Aha, ten byl ale výborně tísněn, a tak se nedostal ke střele.
57:53
Oba týmy hrají v plném počtu, Virtanen i Lintuniemi jsou zpátky na ledě.
57:32
Mikko Rantanen se dostal ke střele z mezikruží, mezi tři tyče se jeho pokus ale nevešel.
56:59
Atte Makinen se v ojedinělém finském útoku neprosadil, kanadští mladíci si pečlivě hlídají zadní vrátka, dnešní vítězství už nepustí.
56:37
Juuse Saros rychle vytřepal puk ze své lapačky a rozehrál, čímž ale nadělal obrovské starosti svým kolegům v obraně.
56:20
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím výrazně svědčí domácím hráčům, kteří se usadili v útočném pásmu jako při přesilové hře.
55:53
Lazar nyní inkasoval dva velmi tvrdé hity u mantinelu. Po tom druhém se už Jake Virtanen vrhl na Alexe Lintuniemiho, po menší šarvátce míří oba hříšníci na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.
55:24
Fini se ale samozřejmě ještě nevzdávají, střelu Puljujarviho likviduje Fucale.
55:00
Před posledními pěti minutami dnešního zápasu se Kanaďané tak mohou uklidnit, dnes by jim už vítězství nikdo neměl vzít.
54:25
Kanada právě vstřelila branku!
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto! Kanada využívá přesilovou hru a ujímá se tříbrankového náskoku! Střelu Morrisseye od modré čáry vyrazil Saros tak nešikovně, že se puk od Honky odrazil zpátky do brankoviště, kde nejlepší pohotovost ukázal kanadský kapitán CURTIS LAZAR, který dotlačil kotouč za brankovou čáru! Asistence: Josh Morrissey a Robby Fabbri.
54:08
McDavid se pokusil sám vybruslit až do zakončení, před branku se proháčkoval hezky, vystřelit už nedokázal.
53:37
První kanadská formace střídá, nastupuje lajna v čele s Connorem McDavidem.
53:11
Sam Reinhart se opět dostal k dorážce sražené střely, opět mířil mimo branku.
52:50
Domiho střela z pravé strany končí těsně mimo branku, v další šanci neuspěl ani Reinhart se svým bekhendem.
52:26
Bude se vylučovat, na trestnou lavici putuje Sebastian Aho, menší trest za hru vysokou holí.
51:57
Nyní se už Kanaďanům dýchá opět o něco lépe, také atmosféra na tribunách se lehce odlehčila.
51:15
Opět je to elitní kanadská formace, která střílí branku! Max Domi si zpracoval puk za brankou, rychlou otočkou se dostal až do zakončení, které zastavil skvělý Saros se svým betonem. Na dorážku ANTHONY DUCLAIRA už ale ani finský brankář neměl nárok! Asistence: Max Domi a Madison Bowey.
51:00
Fini špatně rozehráli od vlastní branky, Josh Morrissey jim ale vrátil kotouč za branku.
50:31
Hickettsův dlouhý oblouk nakonec končí až na zakázaném uvolnění.
50:01
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny, Fini stále marně dobývají kanadskou branku.
49:43
Saros pod tlakem rozehrál špatně, puku se zmocnil Fredrik Gauthier.
49:21
Kapanen se pokusil prosadit individuálně, přes Theodora ale nepřešel.
48:50
Trochu přísné zakázané uvolnění nyní odpískali čároví sudí finskému národnímu týmu, vhazovat se ale bude před Sarosem.
48:26
Lehkonen se po dalším rychlém brejku v podání Finů dostal ke střele z mezikruží, branku ale netrefil.
48:03
Domimu střela nesedla, z dorážky se neprosadil ani Sam Reinhart, který útočil na hattrick.
47:45
Fucale tentokrát raději pokryje kotouč pod svou lapačkou, i za cenu vhazování před jeho brankou.
47:28
Makela střílel od modré čáry hodně nepřesně, Fucale nic neviděl.
47:07
Finský útok nemůže pokračovat kvůli postavení mimo hru.
46:37
Nic Petan měl před sebou hodně prostoru, a tak se odhodlal k pro něj netypickému zakončení, po bloku od finského hráče kotouč končí v ochranné síti.
46:11
Rantanen dobře vložil hokejku do střílené přihrávky Kapanena, puk ale končí mimo tři tyče.
45:39
Nurse je zpátky na ledě, Kanada hraje v plném počtu.
45:18
Honka vyhnán s pukem až do středního pásma, Kanaďané se v oslabení brání výborně.
44:47
Zach Fucale tentokrát nemusel zasahovat, jelikož rána Puljujarviho končí mimo tři tyče, domácí hráči se znovu dokázali osvobodit.
44:24
Další střelecký pokus si připsal Sebastian Aho, Fucale opět na svém místě.
44:06
Fucale zastavil střelu Lyytinena, Kanaďané posléze vyhazují.
43:39
Fini si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění je vyloučen Darnell Nurse.
43:32
Démon úvodního zápasu Kanady na letošním šampionátu Robby Fabbri nyní nahazoval od levého mantinelu, Saros s problémy zasahuje.
43:09
Po rychlém brejku se Fini nakonec nedostali ani do zakončení, na druhou stranu už rychle kmitá Robby Fabbri.
42:46
Honkovi vůbec nesedla rána od modré čáry, kotouč končí v rohu.
42:05
Fini nyní uklidňují hru na vlastní polovině kluziště, mladíci ze země tisíce jezer rozhodně ještě cítí šanci z dnešního zápasu vzít nějaké body.
41:23
Connor McDavid se probíjel přes finskou obranu do zakončení, byla zastaven zákrokem na hranici faulu, vylučovat se ale nebude.
41:02
Shea Theodore nejdříve zklidnil hru za vlastní brankou, poté ale špatně rozehrál, vše končí zakázaným uvolnění Kanady.
40:19
Také do třetí třetiny vstoupili Fini velmi aktivně a zasypali Fucaleho střelami už po pár vteřinách hry.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 3:43.
Do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe a s aktivnějším pojetím hry Fini, kýženého vyrovnání se ale nedočkali. Po pár minutách se ale opět rozjela kanadská mašina, která ale také dlouho čekala na gólovou radost.

Až ve 34. minutě se podruhé v dnešním zápase trefil Sam Reinhart, jenž zakončil perfektní kombinaci prvního kanadského útoku. V závěru druhé části hry se ale po chybě v kanadské defenzivě prosadil Artturi Lehkonen. Kanada tak po čtyřiceti minutách hry vede nad Finskem 2:1.

Střely na branku: 21:23
40:00
39:48
Virtanen hledal při brejku Lazara, k němuž se puk ale nedostal.
39:22
Theodore hledal před brankou opět Reinhartovu hokejku, kanadský útočník se ale hattricku nedočkal.
38:51
Lehkonen povzbuzen vstřeleným gólem opět v útočném pásmu, střílel z podobné pozice, Fucaleho betone byl proti vyrovnání.
38:26
Finsko právě vstřelilo branku!
Fini se vrací zpátky do zápasu! Morinovi se totiž svezl puk po čepeli hokejky, a tak přihrál přesně na hůl ARTTURIHO LEHKONENA, který se z úhlu řítil sám na Fucaleho. S první střelou finský kapitán ještě neuspěl, s dorážkou už ale ano. Bez asistence.
37:55
Nic Petan, jak je jeho zvykem, si rozmyslel střelu a ještě se snažil najít volného spoluhráče.
37:24
Po souboji o puk u mantinelu rozhodčí rychle přerušili hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Kanady.
37:08
Sebastian Aho teď nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, k puku se tak dostávají kanadští hráči.
36:34
Puk se nyní odrazil vysoko do ochranné sítě, vhazovat se bude před kanadskou brankou.
36:07
Fucale vyráží střelu Kapanena svým betonem, Fini opět zvyšují svůj tlak.
35:46
Aleksi Mustonen si dobře narovnal puk na střelu, jeho pokus ale skvělým obranným zákrokem zablokoval Joe Hicketts.
35:12
Julius Vahatalo přihrával před kanadskou branku, puk proletěl až na druhou stranu kluziště.
34:38
Virtanen podobně jako před malou chvílí Duclair čekal na ideální moment na přihrávku, McDavid byl ale velmi těsně bráněn, a tak se nedostal k puku.
34:02
Fini se nyní sami vyhnali s pukem do středního pásma, druhá inkasovaná branka už by mohla být pro Seveřany kritická.
33:34
První formace Kanady ukázala svou obrovskou kvalitu! Domi přenesl hru přes celé kluziště na Duclaira, který si počkal na ideální moment a načasoval parádní přihrávku na SAMA REINHARTA, který se uvolnil od Mustonena a jen tak vložil do prudké přihrávky svou hokejku, od které puk nasměroval přesně pod břevno Sarosovy branky! Asistence: Anthony Duclair a Max Domi.
33:06
Max Domi se přes těsnou obranu nedostal k volnému puku.
32:25
Fucale likviduje slabý bekhendový pokus Jesse Puljujarviho, po reklamní přestávce se bude vhazovat před kanadskou brankou.
32:04
Aktivní napadání finských útočníků dělá Kanadě obrovské problémy.
31:34
Fucale nyní rozehrál celkem riskantně, Hintz se dostal ke kotouči, střílet do odkryté branky ale stejně nešlo.
30:56
Saros lapí další střelecký pokus Duclaira, mezitím se Lyytinen už vrátil z trestné lavice, Finsko hraje v plném počtu.
30:36
Duclairova střela sražena, domácí hokejisté pokračují v tlaku v útočném pásmu.
30:07
Finský kapitán Lehkonen se i ve vlastním oslabení dostal ke střele, kterou Fucale musel s menšími problémy likvidovat.
29:43
Fini i v oslabení hrají hodně aktivně, nedávají kanadským hráčům moc času a prostoru.
29:10
Sice velmi krkolomně, ale přeci se Kanaďané dostali do útočného pásma a rozjíždí svou přesilovkovou kombinaci.
28:51
Kanada si zahraje přesilovou hru, za hru vysokou holí je vyloučen finský obránce Joonas Lyytinen.
28:39
Kasperi Kapanen obkroužil celou třetinu a dostal se až ke střele, kterou likviduje Zach Fucale.
28:15
Rychlý blesk Hintz se po levé straně neprosadil, Fini se ale usazují v útočném pásmu.
27:40
Gauthier se dostal ke střele po parádní práci Ritchieho, Saros si ovšem připisuje další důležitý zákrok.
27:07
Atte Makinen si vyloženě počíhal na Fabbriho, jehož poslal k zemi tvrdým hitem.
26:44
Nahození Heatheringtona od modré čáry sraženo vysoko do vzduchu, puk opět získávají Kanaďané.
26:13
Tentokrát se kanadským mladíkům nepovedla rozehrávka, odpískáno zakázané uvolnění.
25:58
Jake Virtanen se opět dostal ke střele a znovu nedokázal puk stlačit do branky.
25:30
Kanada už ale přebírá otěže utkání opět na svou stranu, v posledních chvílích zásobuje Sarose jednou střelou za druhou.
25:06
Po McDavidově parádní přihrávce střílel Curtis Lazar, Saros se ale stihl skvěle přemístit a střelu kanadského kapitána vyrazit!
24:47
Za Sarosovými zády zvoní tyč, pálil Anthony Duclair.
24:16
Duclair našel před brankou Domiho, který ještě zadovkou hledal Reinharta, puk ale získávají Fini.
23:20
Ritchie dokázal v pádu zpoza branky najít volného Virtanena, jenž z dobré pozice přestřelil.
22:51
Až teď se v útočné třetině na delší chvíli usadila Petanova lajna, Nick Paul se pak řítil sám na Sarose, rychlými kličkami se ale spíš zamotal sám do puku.
22:07
Fini nyní uklidňují hru za vlastní brankou a budou se snažit rozjet další postupný útok, Kanada se ve druhé třetině ještě k ničemu nedostala.
21:31
Kasperi Kapanen nahazoval puk od levého mantinelu před branku, Fucale se svými obránci ale celou situaci zvládl na jedničku.
20:58
Kanaďané vstoupili do druhé části hry hodně vlažně, Fini zatím dominují hře.
20:27
Domi dvakrát skočil do Honkových střel, Fini se ale nadále drží v útočném pásmu.
20:10
Druhá třetina začíná zakázaným uvolnění v podání Kanady.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:56.
První třetina dnešního utkání mezi Kanadou a Finskem nabídla očekávanou podívanou. Kanada sice už není tak dominantní jako v předešlých zápasech se Slovenskem a Německem, stále ale má oproti severskému soupeři navrch.

Oba týmy si v úvodní dvacetiminutovce vyzkoušeli jednou přesilovou hru. Zatímco Fini v početní výhodě neuspěli, domácí hokejisté ji využili hned po 10 vteřinách, když se v 6. minutě poprvé na turnaji trefil Sam Reinhart. Po první části hry tak Kanada vede nad Finskem 1:0.

Střely na branku: 10:10
20:00
19:25
Nick Ritchie potěšil fanoušky v montrealské aréně tvrdým hitem na Honku ve středním pásmu.
18:53
Výborný forčeking v útočném pásmu nyní předvedla třetí kanadská formace, která se tak usazuje v útočném pásmu.
18:12
Kanada výrazně zlepšila defenzivu, nyní se ale domácí hokejisté dopustili zakázaného uvolnění.
17:37
Reinhart se ihned zapojil do útoku, puk se na chvíli ocitl na Sarosově brance, Duclair ho ale rychle sklepl na led, pokračuje se ve hře.
17:12
Reinhart se vrací zpátky na led, Kanada hraje v plném počtu.
16:49
Pěkná kombinace Finů nakonec zůstala nezakončena, Mustonen se totiž nedostal ke kotouči.
16:26
Gauthier nyní ušetřil několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu, domácí hráči navíc mohou vystřídat.
16:10
Další rána z hole Jesse Puljujarviho končí vysoko nad brankou.
15:43
Střela Lintuniemiho sražena, s dalším pokusem neuspěl Puljujarvi, který mířil mimo tři tyče.
15:12
Sam Reinhart při snaze získat kotouč podrazil Aleksiho Mustonena, Finsko si tak zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase.
14:38
Fucale v naprostém klidu kryje nahození od modré čáry.
14:10
Kanaďanům se už trochu podařilo rozprášit finský tlak, který přišel po úvodní brance zápasu.
13:19
Nick Ritchie neprostřelil blok, z dorážky neuspěl ani Connor McDavid.
12:53
Finům odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
12:38
Až postavení mimo hru přerušuje dlouhou pasáž hry bez přerušení, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
12:22
Lawson Crouse cpal puk opět před Sarosovu branku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
11:57
Kanaďané nyní trochu uklidňují hru kombinací na vlastní polovině kluziště, už se hraje opravdu velmi dlouho bez přerušení.
11:19
Ritchie se natlačil před Sarosovu branku, nakonec z jeho akce nic nebylo. Na druhé straně Fucale vyráží štiplavý pokus Puljujarviho.
10:51
McDavid pěknou zadovkou vyzval k zakončení Lazara, jeho střelu ale jeden z finských obránců sráží do rohu.
10:26
Pokračuje velmi svižná podívaná, dlouho se hraje bez přerušení.
09:57
Zachary Fucale nyní musel předvést dva důležité zákroky proti nebezpečným střelám z levé strany.
09:33
Max Domi dobruslil dlouhou přihrávku, neměl tak moc času na kličku a zamířil mimo.
09:12
Ani napodruhé se Samuelu Morinovi nepodařilo prostřelit clonícího hráče před sebou.
08:42
Kanaďané mají velké problémy se dostat s pukem do útočného pásma, v posledních minutách jsou lepší Fini.
08:05
Finští hráči se ovšem nenechávají zahanbit a snaží se hodně tlačit před Fucaleho branku.
07:42
Julius Honka vypálil po individuální akci nepřesně.
07:13
Na druhé straně Saros zasáhl svou hokejkou do přihrávky Duclaira před branku.
06:40
Ikonen naservíroval exkluzivní přihrávku před branku pro Mustonena, jenž se ale v obrovské šanci nedokázal prosadit!
06:16
Fini si ale chtějí také ukázat a rychle se snaží o odpověď na vedoucí kanadskou brankou.
05:32
Domácím hráčům se navíc podařilo přesilovku velmi rychle využít! Reinhart předal puk z rohu na modrou čáru a rychle spěchal před branku, po tvrdé ráně Theodora Saros puk pouze vyrazil před sebe, kde byl na dorážku připravený právě SAM REINHART, pro něhož už bylo dopravení puku do branky rutinou! Asistence: Shea Theodore.
05:22
Kanada si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za hru vysokou holí je vyloučen obránce Atte Makinen.
05:06
Saros sráží ránu Joshe Morrisseye od modré čáry, na dorážku nebyl žádný Kanaďan.
04:43
Domácí hokejisté nyní reklamovali, že Finů hrálo šest, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.
04:14
Antti Kalapudas se v útočném pásmu neprosadil a Kanada opět rychle otáčí hru.
03:33
Finská anabáze v útočném pásmu neměla moc dlouhého trvání, dopředu už s kotoučem míří Kanaďané.
03:00
Po další akci Domiho raději Saros pokryje kotouč ve své lapačce, vhazovat se bude před jeho brankou.
02:37
Max Domi obkroužil branku a přihrávkou pak hledal Duclaira, puk se mu ale svezl po čepeli hole.
02:05
Lawson Crouse se dostal k puku v bezprostřední blízkosti Sarosovy branky, jeho pokus ale finský brankář zastavil svým betonem.
01:38
Postavení mimo hru odpískáno tentokrát na straně Finska.
01:19
Kanada hezky zakombinovala v útočném pásmu, Paulovi ale pak přeskočil puk hokejku po přihrávce Petana.
00:43
Na druhé straně se ukázal také Roope Hintz, jeho bekhendovou střelu kryje Fucale.
00:34
Kanada v útočném pásmu nemůže pokračovat, domácím je odpískán ofsajd.
00:21
Saros vytáhl hned na začátku zápasu perfektní zákrok proti střele Anthony Duclaira, k němuž se odrazila sražená střele Reinharta, finský brankář ale byl proti kanadskému vedení!
00:01
Oba týmy pravě nastupují na hrací plochu, po nástupu už nic nebude bránit úvodnímu vhazování.
Podobně jako v NHL i utkání na juniorském MS začínají s mírným zpožděním oproti původnímu plánu.
Do kanadské branky se dnes od první minuty postaví opět Zachary Fucale, který si v úvodním zápase se Slovenskem připsal čisté konto. Finskou branku pak bude hájit Juuse Saros, loňský hrdina juniorského šampionátu.

Finsko U20: Saros (Husso) – Honka (A), Lintuniemi, Makela, Lyytinen, Ilvonen, Makinen, Niku – Ikonen, Mustonen (A), Lehkonen (C) – Rantanen, Hintz, Kapanen – Ojamaki, Vahatalo, Rauhala – Bjorninen, Puljujarvi, Kalapudas – Aho. Trenér: Hannu Jortikka.

Kanada U20: Fucale (Comrie) – Theodore, Nurse, Bowey, Morrissey, Hicketts, Heatherington, Morin – Duclair, Domi, Reinhart (A) – McDavid (A), Ritchie, Lazar (C) – Petan, Paul, Fabbri – Point, Virtanen, Gauthier – Crouse. Trenér: Benoit Groulx.

Rozhodčí: Bruggemann (GER), Jeřábek (CZE) – Lazarev (RUS), Wust (SUI).
Jako hlavní rozhodčí povede dnes zápas český rozhodčí Antonín Jeřábek.
KANADA U20

Dosavadní odehrané zápasy Kanady na MSJ 2015:

27.12.2014, 2:00
KANADA – Slovensko 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
5. Fabbri (Reinhart, Duclair), 9. Duclair (Domi), 10. Fabbri (Petan, Bowey), 27. Paul (Virtanen, Crouse), 32. Point (Petan, Fabbri), 37. Domi (Reinhart), 38. Petan (Hicketts, Fabbri), 57. Virtanen (Point)

28.12.2014, 2:00
KANADA – Německo 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
5. McDavid (Petan, Morrissey), 13. Lazar (McDavid, Petan), 50. Domi (Reinhart), 56. Bowey (Petan, McDavid)
FINSKO U20

Dosavadní odehrané zápasy Finska na MSJ 2015:

26.12.2014, 21:00
FINSKO – USA 1:2 po náj. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
2. Rantanen

27.12.2014, 22:00
FINSKO – Slovensko 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
8. Rantanen (Ikonen, Hintz)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího juniorské hokeje, který každoročně nabízí světový šampionát hráčů do 20 let na přelomu roku. Ve čtvrtý hrací den jsou na programu čtyři zápasy, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Finskem a domácí Kanadou, utkání začíná ve 2:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.