Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
Hvězdy utkání

Vjačeslav Leščenko 2+0

Gustav Forsling 2+0
Je za námi konec tohoto utkání, které nakonec přineslo přeci jen velice zajímavou zápletku a mnoho okamžiků, které dost hýbaly s nervy obou týmů. Šťastnější však nakonec jsou Švédové, kteří v závěrečné třetině udolali svého soka z východu a udrželi v závěru jednobrankový náskok.
60:00
59:52
Kameněv se snažil natlačit před bránu a sbořil vše, co mu stálo v cestě. Vhazovat se i přes to bude v ruském útočném pásmu a to je čas pro time out, který si bere ruský trenér.
59:26
Sorokin je na střídačce a Rusko to zkouší v šesti!
58:52
Švédové se drží v útočném pásmu s pukem daleko od vlastní brány, což musí být pro Rusy hodně frustrující.
57:25
Bučněvič je na ledě a Rusko může začít plánovat svůj závěrečný tlak.
57:12
Hägg pálil z pravé strany, ale Sorokin byl pozorný a přilepil se pevně ke své tyči.
56:19
Ruské obraně se daří vyhodit a prozatím ještě naděje žije. Ale stále ještě není konec přesilové hry Švédska.
55:25
Tak tohle by mohlo Rusy hodně mrzet. Až příliš se jich chtělo zapojit do boje a vyrovnání a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pavel Bučněvič.
53:59
Tolčinskij dobře stínil před bránou a snažil se zakrýt Söderströmovi výhled, ale švédský gólman si kotouč našel a lapil.
53:23
Do konce utkání zbývá něco přes šest minut a ruský tým teď bude muset zabrat, jestli chce pomýšlet alespoň na nějaké body z tohoto utkání.
51:57
Provorov schytal tvrdý úder zřejmě hokejkou a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.
51:37
A je to všechno zase jinak. Nyní vedou opět Švédové a budou se snažit ubránit hubený náskok.
50:53
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je zápas jako hrom! Švédská třetí lajna naprosto rozebrala ruskou obranu a u zakončení se naskytl AXEL HOLMSTRÖM, který posílá švédský tým znovu do vedení. Asistence: Oskar Lindblöm, William Nylander.
49:50
Hraje se ze strany na stranu a je vidět, že oba týmy pro sebe chtějí získat plný počet bodů.
48:38
Další pokus, tentokrát zkoušel kotouč do brány propasírovat Pajgin, ale ani on neuspěl.
47:37
Barbaševova sražená střela končí v ochranné síti a bude se vhazovat ve švédském obranném pásmu.
47:06
Pokračovat se navíc bude ve čtyřech, protože jsou za hrubost vyloučení Anton Karlsson a Rušan Rafikov.
47:06
I přes to, že to vypadalo, že kotouč přes brankovou čáru přešel, tak branku rozhodčí neuznávají.
47:06
Fiščenko mohl Rusku vrátit vedení! Zjevil se sám před Söderströmem a dorazil kotouč, který se povaloval na brankové čáře. Po menší strkanici se bude vše kontrolovat na videu.
46:44
A Švédové využívají přesilovou hru a srovnávají na 2:2. Stejná kombinace jako při prvním gólu. GUSTAV FORSLING dostal přihrávku na modrou čáru, odkud propálil Sorokina. Asistence: William Nylander, Adrian Kempe.
46:15
Nyní se ale dokázal Lindblöm odpoutat a s pukem vyrazil na druhou stranu kluziště, jenže byl faulován Ivanem Fiščenkem, který si odsedí dvě minuty za podražení.
45:57
Švédům se nedaří vyhodit z vlastního pásma a jsou pod velký tlakem.
45:16
Pajgin pálil pro změnu z levé strany a tentokrát již musel švédský gólman zasahovat a raději přerušuje hru.
44:37
Goldobin teď pálil z první, ale netrefil puk přesně a ten tak končí v rohu kluziště.
43:28
Rusko právě vstřelilo branku!
No a teď už zápas vypadá úplně jinak. Bučněvič si vybruslil do středu hřiště, vystřelil na Söderströma, který puk opět neudržel a z následné dorážky se prosazuje VJAČESLAV LEŠČENKO. Asistecnce: Pavel Bučněvič, Rušan Rafikov.
42:28
Mamin pálil z pravé strany, ale švédský gólman byl pozorný a vhazovat se bude ve švédském obranném pásmu.
40:36
Rusové vypadají povzbuzeni vyrovnávacím gólem a jsou v úvodu třetiny aktivnější.
40:03
A jdeme do třetí třetiny, ve které se bude rozhodovat o bodech v tomto utkání.
40:01
A je to tak. Konec druhé třetiny, která nám přinesla opět jednu branku a to na straně Ruska. Po nevydařené přesilové hře se k dorážce dostal Leščenko a před prázdnou bránou se nemýlil. Do třetí třetiny se tedy půjde za nerozhodnutého stavu.
40:00
39:32
Rusové jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se vykombinovat ještě do nějaké zajímavé příležitosti, ale zřejmě se již nic nestane.
38:38
Blíží se pomalu konce druhé třetiny a vypadá to, že se půjde do kabin za nerozhodnutého stavu.
37:51
Holmström pálil od modré, ale jeho pokus nenašel cíl.
36:53
A Rusové jsou na koni. Ke konci třetiny tlačí Švédy v jejich obranném pásmu a ti se jen těžko dostávají s pukem ven.
36:22
Ke střele z pravé strany se dostal Mamin, ale Söderström dobře ucpal mezeru u své tyče.
34:58
Tak ještě to bude zajímavé. Suverénní Švédové, kteří jsou v tomto utkání lepší, dostávají srovnávající gól po nevydařené přesilové hře.
34:15
Tak pozor! Rusku se daří z ničeho nic vyrovnat. Zjat Pajgin projel půlku hřiště, následně dokázal vystřelit na Söderströma, který vyrazil kotouč přímo na hůl VJAČESLAVA LEŠČENKA a ten už neměl příliš práce kotouč dosrazit. Asistence: Zjat Pajgin, Ivan Barbašev.
32:41
Nyní to už ale vypadá, že tahle přesilová hra zůstane nevyužita, protože Šarov se za okamžik vrátí na led.
31:55
Tre Kronor jsou zatím usazeni v útočném pásmu a snaží se najít ideální místo pro gólovou střelu.
30:43
A Rusové teď byli až příliš aktivní. Alexandr Šarov si půjde sednout na dvě minuty za sekání.
29:57
Judin vypálil od modré čáry, ale švédský gólman znovu výborně zasáhl a vyrazil kotouč do ochranné sítě.
28:39
Rusko začíná tlačit a dostává se čím dál tím více do zakončení. Söderström ale zatím svůj tým drží.
27:25
Na druhé straně pálil Goldobin, ale sražený kotouč končí až v ochranné síti.
27:13
Bučněvič se snažil prohodit si švédskou obranu, což se mu i povedlo, ale jeho následná střela nebyla vůbec přesná.
26:36
Rusko teď po delší době zatlačilo na Švédy, kteří se ale osvobozují a následuje komerční přestávka.
25:58
Kempe se zkoušel proháčkovat středem hřiště, ale byl okamžitě o kotouč obrán ruskými obránci.
24:59
Tolčinskij ujížděl středem hřiště a Nylander na poslední chvíli dokázal kotouč vypíchnout.
23:55
Barbašev na druhé straně pálil z ostrého úhlu a Söderström raději hru přerušuje a nechá hráče vystřídat.
23:46
Sorokin nedokázal udržet kotouč pod svou lapačkou, ale jeho spoluhráči nakonec vše vyřešili.
22:59
Leščenko okamžitě zastavuje naskočením z trestné lavice švédský útok, do kterého se hnal Kempe.
22:16
Tak hra v menším počtu hráčů zatím nepřinesla nic zajímavého a tresty obou hráčů pomalu končí.
20:56
Teď se bude hrát čtyři na čtyři. Za hákován si jde sednout William Lagesson a za nafilmovaný pád Vjačeslav Leščenko.
20:43
Karlsson dostal dobrou přihrávku před bránu od Blidha, ale Sorokin nakonec nemusel ani zasahovat.
20:08
Hned v úvodu třetiny nepřesná rozehrávka Hägga a vhazovat se bude ve švédském obranném pásmu.
20:01
Střely na bránu

Švédsko – 9

Rusko – 11
Druhá třetina začne přibližně ve 23:57.
Je tady konec první třetiny, ve které jsme zatím viděli jednu branku, kterou vsítil v přesilové hře Forsling parádní střelou od modré čáry a překonal bezmocného Sorokina. Švédi byli sice lepším týmem, ale i Rusové měli šance. Například mamin zahodil situaci dva na jednoho, když nepropasíroval puk za záda Söderströma.
20:00
19:07
Běží poslední minuta první třetiny.
18:53
Looke se pokoušel prokličkovat až před Sorokina, který ale nakonec nemusel zasahovat.
17:50
Bristedt se teď po tvrdém střetu s Fiščenkem jen těžko zvedá z ledu, ale vše se zřejmě obejde bez vyloučení, i když to
vypadalo všelijak.
16:58
I Rusové vystrkují růžky a nehodlají se vzdát, i když zatím příliš ze hry nemají.
16:25
Šarov a Mamin ujížděli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal propasírovat puk za záda švédského gólmana.
15:19
Pajgin vyslal dobrou střelu, se kterou si Söderström dokázal poradit a vhazovat se bude před švédským gólmanem.
14:42
Hraje se zatím ve vysokém tempu a na ruském týmu není vidět ani známka toho, že prohrávají. Snaží se tlačit do útoku a co nejvíce střílet.
13:21
Tolčinskij objel celé útočné pásmo a bekhendem se pokoušel překonat Söderströma, který ještě musel dávat pozor na dorážejícího Goldobina.
11:21
Tak švédský tým ihned první přesilovou hru využil a potvrzuje zatím roli favorita v tomto zápase.
10:38
A Švédi přesilovou hru s přehledem využívají. Po trpělivé kombinaci se kotouč dostal až na modrou čáru ke GUSTAVOVOVI FORSLINGOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adrian Kempe, Axel Holmström.
09:20
Přesilovou hru si zahrají Švédové. Za hákování si odsedí dvě minuty Rušan Rafikov.
09:02
Jsme téměř v polovině první třetiny a švédský tým je zatím o dost lepší, dostává se do střeleckých příležitostí, ale zatím jen do neproměněných.
08:48
Adam Brodecki se pokoušel opět bleskově zakončit z pravé strany, ale Sorokinova lapačka zatím nemilosrdně zastavuje všechny švédské pokusy.
07:43
Šarov přišel za bránou o kotouč, o který ho obral Nylander, jenž pak posunul puk na Lindblöma, který pálil svižnou střelou do horního rohu Sorokinovy brány, ale ruský gólman předvedl fantastický zákrok lapačkou.
06:59
Čtvrtá švédská lajna dobře kombinuje v útočném pásmu a snaží se zatlačit ruské borce do úzkých.
05:46
Brodecki se dostal ke střele z úrovně kruhů, ale ruský gólman předvedl výborný zákrok, když si dost vybruslil proti střele z brány.
04:57
Wallmark je na ledě a okamžitě spěchá za vyhozeným pukem.
04:22
Až nyní se dokázali Rusové usadit v pásmu a pokouší se o rozhozeí švédské obrany, která je ale velice dobře zformována.
03:39
Přesilová hra zatím ruskému týmu příliš nevychází a nedokáží se ani usadit v útočném pásmu.
02:57
A první přesilová hra pro Rusko. Lucas Wallmark stáhl k zemi Děrgačeva a jde si sednout na trestnou lavici.
02:35
Brjukvin dobře kombinuje za švédskou bránou a dostává hráče ve žlutých dresech pod tlak.
01:54
Šarov to zkoušel po pravém křídle, ale po střetu s jedním ze švédských obránců končí kotouč za mantinelem a vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:44
Nepřesnost v rozehrávce právě Švédska a hra se stěhuje před Söderströma a Švédi nemohou střídat.
00:08
Úvodní buly vyhráli Švédi, kteří dnes nastoupí v kanárkových dresech.
00:01

Švédsko U20: Söderström (Ward) – Bergmann, Hagg, Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund, Olofsson – de la Rose "C", Blidh, Karlsson – Brodecki, Wallmark, Kempe – Nylander, Lindblöm, Holmström – Looke, Ehn, Bristedt

Rusko U20: Sorokin (Šestjorkin) – Judin, Rafikov, Gavrikov "C", Valijev, Čerepanov, Bryncev, Pajgin, Provorov – Leščenko, Barbašev, Bučněvič – Mamin, Šarov, Brjukvin – Kameněv, Goldobin, Tolčinskij – Fiščenko, Děrgačev

Rozhodčí: Miller (USA), St-Jacques (CAN) – Dehaen (FRA), Pesonen (FIN).
V souboji o první místo ve skupině B si to v rámci juniorského světového šampionátu od 23 hodin rozdají jedni z velkých favoritů celého turnaje – Švédsko s Ruskem. Obě mužstva mají postup do čtvrtfinále zajištěn, pojďme si nyní ve zkratce ukázat, jak dnešní soupeři prochází turnajem.
Švédsko 20
Švédská juniorka získala na posledních třech šampionátech tři medaile a před dvěma lety v Kanadě vybojovali Švédové tu nejcennější, jinak brali dvě stříbra. I v letošním roce patří silný výběr Tre Kronor k největším favoritům na celkové prvenství. Švédové zatím neztratili ani bod. Na startu turnaje se zahřáli výhrou nad Čechy v poměru 5:2, a pak nasypali pět gólů i Dánsku (5:1). Mezi největší hvězdy patří útočník Jacob de la Rose nebo obránce Robert Hägg, kteří si už zahráli i v NHL.
Rusko "20"
Rusové nezahájili mistrovství světa zrovna přesvědčivě. V úvodním zápase s Dánskem byla mladá sborná velkým favoritem, ale k výhře se protrápila. V první třetině šli Dánové do dvoubrankového trháku a Rusko mohlo být rádo, že utkání dotáhlo do nájezdů, ve kterých jim výhru v poměru 3:2 zařídil Sergej Tolčinskij. Ve druhém utkání už ale ruští junioři excelovali a houževnaté Švýcarsko přejeli jasně 7:0.