Se slovy, že Slovensko vybojoval bronzové medaile se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Dovolím si vás pozvat ještě k nočnímu finále, v němž se utká domácí Kanada, která vyzve Rusko. Poslední duel určitě nabídne pěkný hokejový zážitek a uvidíme, který z týmu vybojuje vytoužené zlaté medaile.
Nejlepším hráčem na straně Švédska je zvolený Jens Looke. Stejné ocenění dostává i Denis Godla, po jehož vyhlášení Air Canada Cenre aplauduje.
Střely na branku: 28:28.
Pro Slovensko nastává doba bronzová! Od týmu, který se chtěl před šampionátech hlavně udržet nikdo medaili nečekal. Slovensko prožívá historický moment v juniorském hokeji. Tre Kronor dnes nehrálo dobře a oprávněně prohrálo.
60:00
59:49
Utkání se pouze dohrává.
59:03
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko odolalo tlaku Tre Kronor! Martin Réway vybojoval puk v obrané třetině a na útočné modré ho prohodil přes obránce na PATRIKA KOYŠE, který dává svému týmu bronzovou tečku. Asistence: Martin Réway.
58:19
Slovensko je pod tlakem, ale Švédsko nemůže překonat dobrou obranu.
57:57
Z pravé strany vystřelil Nylander, ale puk do sítě nedopravil.
57:37
Södeström zůstává na střídačce!
57:27
Od modré čáry vystřelil Aho, jehož pokus slovenská brankář vyrazil před sebe, kde byl Lindblöm, který kotouč namířil opět do Godly.
56:35
Hostující hráči posunuli hru do útočného pásma a čekají ve střední třetině.
56:15
Střela od modré čáry byla zastavená před brankou, kde se ke kotouči dostal de la Rose, jenž ho poslal na Godlu, který stihl zareagovat.
56:08
Z pravé strany vystřelil Wallmark, ale Godla ukázal rychlou práci s lapačkou.
55:32
Nahození ze středního pásma vyrazil Godla za branku, kam první přijíždí obránce.
55:03
Už to vypadalo, že Tre Kronor dostane soupeře pod tlak, ale Koyš raději vyhodil na zakázané uvolnění.
54:43
Střelu Wallmarka chytá výborný Godla, který celý turnaj drží Slovensko nad vodou.
54:23
Další zákrok si připisuje Södeström, jenž drží svůj tým ve hře.
54:00
Slovensko drží puk za brankou soupeře a šetří cenné vteřiny.
53:09
Kotouč proti hokejce dostal Aho, jenž vystřelil z první, ale Godla předvedl pěkný zákrok!
52:00
O puk se dlouho bojovalo u mantinelu, kotouč vybojoval hostující obránce, který do předu vyslal Koyše, jehož střela bekhendem mezi tři tyče nešla.
51:44
Slovensko vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrací před Godlu.
51:36
Hra je opět přerušená, což určitě nevyhovuje domácím hráčům, kteří se nemohou dostat do tempa a jejich tlak nepřichází.
50:58
Od modré čáry vystřelil Englund, který trefuje prvního bránícího hráče.
50:19
Švédsko dostalo soupeře pod tlak, bohužel nevystřelilo a hosté posunuli hru opět do střední třetiny.
49:27
Slovensko hraje ve své třetině opatrně a raději volí posunutí hry do středního pásma.
49:16
Hostující obránce vyhazuje kotouč na svou střídačku a hra je opět přerušená.
48:48
Slovensko se dostalo do ofsajdu, hra se vrací do středního pásma.
48:39
Hostující obránci zpomalují hru a kombinují ve své třetině.
48:03
Nylander protečoval puk do útočné třetiny a byl u něj dříve, jenže souboj prohrál.
47:34
Slovensko dobře brání svou modrou čáru a ani nyní nepustili soupeře do své třetiny.
47:03
Domácí hráči kombinovali za brankou soupeře, kde byli zastaveni.
46:39
Nepříjemný pokus vyslal Bristedt, který nezakončil přesně.
46:02
Z otočky vystřelil Lindblöm, jehož pokus vyrazil Godla do rohu kluziště.
45:42
Tre Kronor se nedaří rozehrávka a následuje další icing, hra se opět před branku Švédska.
45:28
Domácí hráč vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrací před Södeströma.
45:11
Z mezikruží vystřelil Paulovič, jehož rychlou ránu vyrazil Södeström do ochranné sítě.
45:00
44:17
Réway přihrál před branku, kde kotouč tečoval spoluhráč, ale nepřesně.
43:38
Na hranici brankoviště bojoval Cehlárik, který kotouč nedokázal trefit a Švédsko vyhazuje.
43:13
Slovenská početní výhoda stále pokračuje a bylo by dobré vstřelit ještě jednu branku.
42:52
Slovensko početní výhodu využilo! Martin Réway si sjel podél pravého mantinelu a přihrál mezi kruhy, kde byl osamocený PAVOL SKALICKÝ, který prostřelil Södeströma. Asistence: Martin Réway, Erik Čerňák.
42:01
Ani další zavezení puku se hostujícímu týmu nepodařilo.
41:42
Zatím Slovensku tato přesilová hra nevychází a kotouč ze opět u Godly.
41:18
Od modré čáry vystřelil Jaroš, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
41:05
Čerňák se dostal s černou gumou do střední třetiny a vidíme další ofsajd.
40:40
Hostujícím hráčům se zatím nedaří usazení v útočné třetině.
40:16
Švédsko vyvezlo kotouč ze své třetiny a čeká na další útok.
40:01
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu, utkání bude za pár minut pokračovat třetí třetinou, do která nastoupí Slovensko v početní výhodě.
Tak to je pro Švédsko nepříjemné! Bergman dostává pětiminutový trest a dnes už si nezahraje! Slovensko má jedinečnou šanci odskočit.
Střely na branku: 21:25
Viděli jsme celkem vyrovnanou třetinu, které snad scházely jen góly. Na Švédsku je vidět velké zklamání ze včerejšího duelu, naopak Slovensko je nabuzené a chce získat bronzovou medaili. Do třetí periody nastoupí hostující tým v početní výhodě a bude mít šanci na návrat do vedení.
40:00
40:00
Na trestnou lavici půjde po přestávce domácí hráč, jenž trefil Koyše do obličeje.
39:41
Réway vybojoval kotouč a poslal ho na Södeströma, který ho vyrazil před sebe, kam dojel jako první Skalický, jenž přestřelil branku.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé periody.
38:38
Aho přihrál k pravému mantinelu, odkud letěl na druhou stranu, ale Kempe jej nedokázal zpracovat, i když měl před sebou odkrytou klec.
38:13
Slovenská obrana vyhazuje na další icing.
38:09
Báčik hledal pěkným pasem spoluhráče na červené čáře, ale celou situaci přerušil domácí hráč.
37:25
Střelu od modré čáry chytá pozorný Godla, který v této třetině moc práce neměl.
37:13
Rychlou střelu z pravého kruhu vyslal Holmström, jehož pokus byl nepřesný.
36:42
Ani nyní nebyl pro hostující mužstvo přechod přes modrou čáru jednoduchý a vidíme další ofsajd.
36:30
Nahození ze středního pásma vyrazil Södeström za svou branku.
35:53
Hra je nyní hodně nepřesná a přelévá se ze strany na stranu.
35:17
Nahození Lantošiho končí na hostující střídačce a hra je opět přerušená. Na straně Tre Kronor je vidět zklamání ze včerejší prohry.
34:38
Za pukem se hnal Bondra, který byl v rohu kluziště zastavený.
34:08
Wallmark pouze nastřelil kotouč do útočného pásma a spěchá na střídačku.
33:41
Kotouč zůstal ležet v brankovišti hostujícího týmu, ale první se k němu dostal obránce, který ho poslal na modrou čáru.
33:10
Švédsko dlouho kombinuje před svým brankářem, ale Slovensko dobře drží střední pásmo.
32:35
Další hrubku vytvořil Nylandek, jehož přihrávku vystihl hostující útočník, který vystřelil nepřesně.
32:15
Od modré čáry chtěl vystřelit hostující obránce, kterému do střely vložil hůl bránící hráč. Následně se hra přesunula na druhou stranu, kdy situaci tři na dva obránce vyřešil Nylander, jehož pokus mířil pouze do hrudi Godly.
31:40
Slovensko rozjelo další útok, který byl zastavený ve středním pásmu.
31:15
Slovenský hokejista vyhodil kotouč na střídačku a hra je opět přerušená.
30:44
30:31
Wallmark si sjel z modré čáry, předvedl kličku a následnou střelou přestřelil branku.
30:12
30:00
Ve středním pásmu uklouzl Nylander a k puku se dostal Paulovič, jehož střela z levé strany končí v moci Södeströma.
29:22
Jaroš nahodil kotouč do útočného pásma a Réway jde za ním, ale dřív je u něj obránce.
29:06
Rozhodčí viděli hru vysokou holí Slovenska, a tak hru přerušují.
28:44
Za hákování jde na trestnou lavici Rosandič, bude se hrát ve čtyřech.
28:44
Cehlárik dopravil kotouč za brankovou čáru, ale předtím byl faul.
28:21
Střelu od modré vyrazil Södeström před sebe, kde byl Paulovič, který trefil beton brankáře.
28:06
Další početní výhodu si zahraje hostující výběr, za hákování jde na trestnou lavici de la Rose.
27:48
De la Rose posunul kotouč na Blinha, který střelou z pravého kruhu netrefil branku.
27:08
Domácí obrana hned po vhazování zahrála puk na icing, hra se vrací do obrané třetiny Švédska.
26:55
Pěknou ránu vyslal Šotés, jehož pokus vyrazil Södeström, jenž byl hodně překvapený, že slovenský forward vystřelil.
26:27
Čerňák v obrané třetině předvedl zákrok na hranici faulu, ale rozhodčí jsou v klidu.
25:56
Po nepřesné přihrávce hostujícího obránce skončila černá guma na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Godlu.
25:22
Zpoza branky přihrával Cehlárik, ale před brankou byli jen domácí obránci.
24:50
Tre Kronor neudrželo pásmo a dostalo se za modrou čáry, následně je odpískán ofsajd.
24:46
Další střelu domácího celku musel vyřešit Godla, který schoval černou gumu pod lapačku.
24:33
Defenzíva Švédska zatím nefunguje tak, jak by měla.
24:06
Z roku kluziště až před branku si vybruslil Cehlárik, který trefuje rameno Södeströma.
23:20
Na modré čáře nezachytil kotouč Englund a Tre Kronor se musí vrátit do středního pásma.
22:52
Kempe přihrával před branku, kde byl Bristedt, jehož pokus bekhendem Godlu nepřekvapil.
22:19
Slovensko dobře napadá rozehrávku domácího týmu.
21:36
Další hrubka v obraně Tre Kronor, z levé strany vystřelil Cehlárik, po jehož pokusu se musel domácí brankář hodně natahovat.
21:11
I do druhé periody nastoupilo lépe hostující mužstvo.
20:31
Karlsson udělal velkou chybu, k puku se dostal Marin Réway, který se dostal do samostatného úniku, ale na Södeströma si nepřišel.
20:02
Úvodní vhazování vyhráli domácí hráči, kteří přijdou s prvním útokem.
20:01
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu, utkání bude za pár okamžiků pokračovat.
Střely na branku: 15:10
Do utkání lépe vstoupilo Slovensko, které ve čtvrté minutě vedlo už 2:0, ale Tre Kronor se postupně zvedalo a dokázalo stav zápasu vyrovnat. Zápas má dobré tempo i nasazení a můžeme se těšit, co nám přinese další dvacetiminutovka.
20:00
19:57
Z pravé strany vystřelil Brodecki, jehož pokus vyrazil slovenská brankář do rohu kluziště a už se nic nestane.
19:27
Tvdrou ránu neudržel hostující gólman, jemuž kotouč vypadl a klouzal se do branky, ale Godla se dobře zorientoval a kotouč vyškrábl!
19:19
Tre Kronor dobře vyřešilo situaci tři na tři a Godla se hodně zapotil.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:58
18:12
Dobrá kombinace Slovenska. Střelu od modré čáry tečoval muž v modrém, ale brankou to neskončilo. K následné střele se dostal Réway, který také dokázal skórovat.
17:45
Ani druhý útok se Slovensku nepovedl a kotouč je opět před hostující brankou.
17:08
Hosté se rychle usadili v útočném pásmu, ale Södeströma zatím neohrozili. Následně se domácímu týmu podařilo vyhodit.
16:58
Uvidíme první početní výhodu Slovenska. Na trestnou lavici za podražení usedá Wallmark.
16:12
Švédsko právě vstřelilo branku!
Vyhozený kotouč zachytil u mantinelu Christoffer Ehn, jenž rychlou přihrávkou našel JENSE LOOKA, který nedal Godlovi šanci. Asistence: Christoffer Ehn.
15:30
De la Rose dobře napadal rozehrávku hráčů v modrém a vybojoval pro své obránce kotouč.
14:59
I na druhé straně musel být pozorný Södeström, jenž chytá střelu Petráka a přerušuje hru.
14:49
Od modré čáry vystřelil Hagg, ale jeho pokus jde vysoko nad slovenskou branku.
14:44
Další střelu chytá hostující brankář a Slovensko je v plném počtu.
14:25
Slovensko už je ve čtyřech a vyhazuje přes všechny čáry.
13:45
Od modré čáry přihrával obránce na Kempeho, který měl před sebou odkrytou branku, ale Godla se stihl přesunout!
13:15
Tre Kronor se usadilo před brankou Godly, ale zatím si velkou šanci nevypracovalo.
12:42
Na trestnou lavici míří hostující hráč a Slovensko bude hrát ve třech.
12:40
Nylander je hodně aktivní a nyní nechal vyniknou Godlu, který vyráží střelu ze strany.
12:07
Na trestnou lavici míří za hákování Čerňák, který dává soupeři šanci na vyrovnání.
11:34
Pěknou střelu vyslal Kabáč, jehož pokus brankář vyrazil, ale Petráš už nestihl dorážet.
11:25
Střelu od modré čáry chytil domácí brankář do lapačky.
11:20
Po nepřesné rozehrávce končí kotouč na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Södeströma.
10:22
Obrovská chyba v rozehrávce Slovenska! Kotouč před Godlu dostal WILLIAM NYLANDER, který zachoval chladnou hlavu a dostal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Sebastian Aho, Alex Holmström.
10:04
Z pravého kruhu vystřelil bekhendem Nylander, jehož pokus Godlovi vypadl.
09:53
Střelu od modré čáry vyrazil Godla do ochranné sítě.
09:27
Švédsko zatím nemůže najít vhodnou rozehrávku.
09:08
Domácí hráči zahráli na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Södeströma.
08:39
Z levé strany nahazoval kotouč Kempe, ale Olofsson jej nedokázal tečovat.
07:43
Tre Kronos uzamklo soupeře v obraném pásmu, ale střela od modré čáry byla nepřesná. Slovensko zatím výborně brání a jsou u útočníků velmi rychle.
07:15
Ve střední třetině si vzal kotouč Paulovič, který dostal svůj tým do ofsajdu a následuje komerční přestávka.
06:42
K dobré střele se dostal Skalický, který třetí branku nedokázal přidat.
06:21
Slovensko nahodilo kotouč na Södeströma a čeká ve středním pásmu.
05:57
Mladíci v modrém zahráli vysokou holí, čehož si všiml rozhodčí, jenž hru přerušuje.
05:40
Tre Kronor kombinuje za brankou Slovenska, odkud nebezpečí nehrozí.
04:57
Zpoza kruhů vystřelil Kempe, jehož pokus Godla vyrazil do rohu kluziště, kam první dojede obránce.
04:34
Cehlárik potřebuje vystřídat, a tak zvolil jen nahození do útočného pásma.
03:51
Tak to je pro hostující tým začátek jako ze snu. Švédsko málo bruslí a prohrává zaslouženě.
03:22
Neskutečné, co nyní provedl MISLAV ROSANDIČ! Slovenský obránce dostal přihrávku na modrou čáru a dostal se až před Södeströma, kterému udělal nádhernou kličku a zakončil do odkryté klece. Asistence: Martin Réway, Pavol Skalický.
02:43
Obrovská chyba domácí obrany! Nepřesnou rozehrávku vystihl mezi kruhy DÁVID ŠOLTÉS, jenž prostřelil ranou k tyči Södeströma. Asistence: Róbert Lantoši.
02:31
Z pravé strany vystřelil Kabáč, jehož pokus chytá Södeström, který přerušuje hru.
02:16
úvod zápasu je zatím hodně opatrný a je vidět, že žádný z týmů nechce udělat chybu.
01:46
Z levé strany vystřelil obránce, který trefuje jen Godlu.
01:04
Rozehrávka se domácímu obránci nepovedla a u kotouče jsou hráči Slovenska.
00:39
Slovensko se dostalo do útočné třetiny, kde ale o kotouč přišlo.
00:02
Úvodní vhazování vyhrál Martin Réway, který dává svému týmu možnost prvního útoku.
00:01
Aktéři dnešního duelu už přicházejí na ledovou plochu, utkání za pár okamžiků začne.
Tre Kronor nastoupí do dnešního duelu ve žlutém. Naopak Slovensko zvolilo modrou variantu dresů.
Jak už je v zámoří tradicí, tak i dnešní utkání začne o par minut později.

Švédsko U20: Södeström (Ward) – Bergmen, Hagg (A), Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund – de la Rose (C), Blidh, Karlsson – Nylander, Lindblöm, Holmström – Olofsson, Wallmark (A), Kempe – Looke, Ehn, Bristedt.

Slovensko U20: Godla (Okoličány) – Rosandič (A), Čerňák, Holenda, Jaroš, Hochel, Bačik, Jendroľ, Pavúk – Koyš (A), Réway (C), Skalický – Sukeľ, Cehlárik, Paulovič – Petráš, Bondra, Kabáč – Rehák, Lantoši, Šoltés.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Mills (CAN), Ritter (USA).
Ještě jednou vám přeji dobrý večer a zároveň vás vítám u sledování dnešního duelu o třetí místo, za několik málo minut vám představím soupisky obou týmů.