Dnešní zápas je u konce! Švýcarsko dostalo tvrdý direkt od Ruska a prohrálo 0:7!

Ze začátku byli aktivnější Švýcaři. V polovině první třetiny byl ale vyloučen Baltisberger a Rusové trestali. Tvrdou ranou od modré se prosadil Rušan Rafikov. Hned poté byl vyloučen Valijev, ale Švýcaři nabídnutou šanci nevyužili. Na konci třetiny přišel naprostý výpadek Švýcarska. Během jedné minuty se prosadil Alexandr Děrgačev a Pavel Buchněvič.

Ze začátku druhé třetiny měli k dispozici Švýcaři přesilovku 5 na 3, která trvala 20 sekund. Hosté se ale dobře bránili a Švýcarsko ji nevyužilo. Ve 28. minutě hala ztichla, Golyšev tvrdě narazil Phila Baltisbergera, který zůsal dlouhou dobu ležet na zemi. Musel být odnesen na nosítkách a snad bude v pořádku. Hra poté po delší pauze pokračovala. Švýcaři poté měli opět přesilovku 5 na 3. Do obrovské příležitosti se dostal Kevin Fiala, ale nedokázal trefit prázndou branku. Tak se ke konci třetiny prosadili Rusové. Po krásné přihrávce Goldobina se prosadil Sergej Tolčinskij a po něm i Alexandr Šarov.

Ve třetí třetině se spíše zápas dohrával, ale i tak jsme viděli dvě branky. Obě padly do sítě Švýcarska. Nejdříve se prosadil Vladislav Kameněv a o necelou minutu později se prosadil Vjačeslav Lešenko. Ke konci zápasu se snažili Švýcaři vstřelit alespoň čestnou branku, ale nebylo jim přáno. Luca Hischer trefil během jedné minuty dvě tyče!

Hvězdy zápasu !

Mirco Muller (SUI) – 0+0, 4 střely

Igor Šesťorkin (RUS) – 32 zásahů, úspěšnost zákroků 100 %!

Statistiky zápasu!

Střely na branku – 32 – 23
Trestné minuty – 22 – 41
Využité přesilovky – 0 – 2
Nejvíce střel – Kevin Fiala – 5 střel, Sergej Toličnskij – 5 střel

To je z mé strany vše a u dalších zápasů juniorského mistrovství světa se těším brzy nashledanou!
60:00
59:48
Neuvěřitelné! Hischer trefil opět tyč!
59:17
Hischer jel sám se Schmedlim proti Rafikovi, ale prvně jmenovaný trefil pouze tyč!
58:53
Tentorkát pálil tvrdě Bučněvič, Waeber si ale s jeho střelou poradil.
58:38
Střelu Barbaševa kryje Waeber.
58:20
Rusové si ještě zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Michale Hugli za hákování.
58:00
Poslední dvě minuty zápasu!
57:34
Tolčinskij chtěl obehrát Harlachera, ale sám byl obrán Huglim.
56:46
Šarov obkroužil branku Švýcarska a snažil se zakončit. Waeber byl na místě a vyrazil k dorážce se dostával Mamin, ale Waeber raději puk přikryl a přerušil hru.
55:41
!Rusko právě vstřelilo branku!
0:7! Za svou brankou byl opět nedůrazný Fora, kterého o puk obral Bučněvič, který přihrál na Barbaševa a ten vybídl ke skórování VJAČESLAVA LEŠENKA, který nemohl minout! Asistence: Ivan Barbašev, Pavel Bučněvič.
54:59
Rusko právě vstřelilo branku!
A Rusko v zápětí přesilovku využívá! Nepřesně rozehrál Rathgeb za svou brankou a na brankovšti byl dostatečně důrazný VLADISLAV KAMENĚV, který dává na 0:6! Bez asistence.
54:57
Goldobin je zpět na hřišti Rusko v plném počtu.
54:27
Síly na ledě se vyrovnají. Za sekání si jde sednout na dvě minuty Luca Fazzini.
53:58
Fiala vybízel k teči Fazziniho, ten ale puk nedokázal zasáhnout.
53:30
Po pravé straně ujel Kevin Fiala, střelou zápěstím ale minul branku Ruska.
52:57
Švýcarsko si zahraje přesilovou hru! Za hákování je vyloučen Goldobin.
52:03
Provorov má puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
51:36
Kombinaci Rusů v útočném pásmu pokazil Mamin špatnou přihrávkou.
50:59
Střela Tolčinskeje byla sražena do ochranné sítě, následuje vhazování po pravici Waebera.
50:18
V posledních chvílích jsou jasně lepší Rusové, kteří jsou prakticky pořád na puku, Švýcaři jsou postaveni v obranné bloku a vyčkávají.
49:42
Po přihrávce od Goldobina se před branku Švýcarska nacpal Tolčinskij, Waeber si ale prostor u levé tyče pohlídal.
48:51
Šarov najel do pásma a vystřelil, jehos střela mířila nad břevno.
48:20
Muller drží puk u své branky a čeká až si jeho spoluhráči najedou do ideálních pozic.
47:41
Na modré čáře byl příliš nedočkavý Schmidli a je odpískáno postavení mimo hru.
46:37
Timo Meier předvedl nádhernou individuální akci, kdy se dostal až před Šesťorkina, ten si ale jeho střelu pohlídal a stále si drží čistý štít!
46:20
Fora se daleko s pukem nedostal a Muller se musí vracet do svého pásma.
45:40
Střelu zápěstím Mullera zalétla do lapačky Šesťorkina.
45:05
Rod obkroužil branku Ruska a zakončoval, byl ale v moc velkém úhlu a přízemní střela prolétla mimo.
44:15
Gavrikov našel na modré dobře najetého Leščenka, který měl ale problémy se zpracováním a o puk přišel.
43:31
Z pravé strany se prezentoval střelou zápěstím Gavrikov, Waeber předvedl efektivní zákrok lapačkou.
43:18
Kameněv se prosmýkl kolem Švýcarských obránců a dostal se do zakočení, mířil ale těsně mimo branku Waebera.
42:50
Rusové kombinují v útočném pásmu a připravují postupný útok.
42:11
Z levé strany vypálil Malgin, Šesťorkin vyráží svým pravým betonem.
41:50
Děrgačev se cpal s pukem před branku, čistým hitem jej "sundal" Rathgeb.
41:09
Tolčinskij je zpět na ledě a Rusové jsou v plném počtu!
40:50
Další střela Muller mířila mimo. K bleskové dorážcem se dostal Fazzini, ale minul branku!
40:25
Mirco Muller vypálil od modré, Šesťorkin vyrazil.
40:01
Druhá třetina je u konce! Rusové v ní navýšili své vedení už na 0:5!

Prostřední perioda nabídla hodně zajímavých situací. Ze začátku třetiny měli k dispozici Švýcaři přesilovku 5 na 3, která trvala 20 sekund. Hosté se ale dobře bránili a Švýcarsko ji nevyužilo. Ve 28. minutě hala ztichla, Golyšev tvrdě narazil Phila Baltisbergera, který zůsal dlouhou dobu ležet na zemi. Musel být odnesen na nosítkách a snad bude v pořádku. Hra poté po delší pauze pokračovala. Švýcaři poté měli opět přesilovku 5 na 3. Do obrovské příležitosti se dostal Kevin Fiala, ale nedokázal trefit prázndou branku. Tak se ke konci třetiny prosadili Rusové. Po krásné přihrávce Goldobina se prosadil Sergej Tolčinskij a po něm i Alexandr Šarov. Výsledek zní před poslední periodou jasně. Švýcaři již budou hrát jen o čest.

Střely na branku – 14 – 2

Poslední třetina začne přibližně v 0:59.
40:00
39:36
Puk má ve vlastním pásmu Čerepanov.
39:03
Hra se opět vyrovná! Na trestné lavici už sedí Tolčinskij za hákování.
38:58
Na modré se opřel do puku Bučněvič, jeho ránu zablokoval Hischier.
38:19
Švýcarsko ve čtyřech!
38:01
Švýcaři ale vzápětí vyhazují puk.
37:59
Za vyhození puku mimo hrací plochu míří na trestnou lavici Michael Fora. 20 sekund 5 na 3!
37:51
Bučněvič je zpět na hřišti a bude následovat krátká přesilovka pro Rusko.
37:36
5:0! Švýcaři ztratili ve střením pásmu puk, k němu se dostal ALEXANDR ŠAROV, který vymetl růžek branky Desclouxe! Asistence: Maxim Mamin.
37:13
Další střelu vyslal Meier, který se snažil překvapit gólmana Ruska, ten si ale prostor u tyče pohlídal.
36:57
Na druhé straně vypálil z mezikruží Fuchs, Šesťorkin si ale s jeho střelou poradil.
36:20
Ta ale neměla dlouhého trvání, neboť za tvrdý krosček na Gavrikova je vyloučen Kevin Fiala. Fiala navíc dostává osobní trest na deset minut! To je velká ztráta pro Švýcarsko!
35:51
Fiala vystřelil na Šesťorkina, který ránu chytil. Na brankovišti pak vznikla potyčka a vyloučen je Bučněvič na dvě minuty za hrubost. Další přesilovka pro Švýcarsko!
35:29
A je to už 4:0! Krásná kombinace Ruska! Kameněv vybojoval v rohu hřiště puk poslal ho na Goldobina, který ještě vylepšil pozici pro SERGEJE TOLČINSKIJE, který poslal puk za Desclouxe! Asistence: Nikolaj Goldobin, Vladislav Kameněv.
35:09
Před Desclouxe se prodral Goldobin, zakončoval ale pouze do gólmana, který střelu vyrazil.
34:43
Útočnou akci Ruska zastavil odpískaný ofsajd.
34:19
Švýcaři rozehrávají ze svého pásma. U puku Rathgeb.
33:52
I Mamin už je zpět na ledě a Rusko je kompletní!
33:41
K další stele se dostal Kevin Fiala, ale Šesťorkin drží čistý šťít!
33:06
Rusové jsou už ve čtyřech!
32:48
Do další obrovské šance se tlačil Malgin, který byl osamocen před Šesťorkinem, ale i tento pokus Ruský gólman chytil!
32:21
Švýcaři vykombinovali Ruskou obranu a před prázdnou brankou byl po přihrávce Malgina Fiala, ale Šesťorkin předvedl úžasný zákrok!
31:57
Rusové ale hned po buly vyhazují.
31:52
Švýcaři si berou oddechový čas!
31:52
Švýcarsko bude hrát dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat více než minutu! Za podražení Fialy jde na trestnou Mamin.
31:13
Bučněvič drží puk v pásmu Švýcarů a šetří drahocenné sekundy.
30:25
Po přihrávce Mullera pálil Fora, Šesťorkin puk vyrazil.
29:29
Švýcaři mají ale velký problém s rozehrávkou, Fiala zavrávoral, ale i v pádu dokázal dostat puk na Foru.
29:10
Rusové vyhazují, Muller má puk ve svém pásmu a rozehrává.
28:34
Forova střela vylétla mimo hrací plochu a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
28:06
Anatolij Golyšev je dle očekávání vyloučen na pět minut plus do konce utkání!
Barltisberger je za potlesku celé haly odvážen do útrob stadionu. Uvidíme, co přinesou vyšetření. Hodně štěstí Phile!
Ten pohled opravdu není hezký. Baltisberger stále leží na zemi a bohužel jen lehce pohybuje nohami. Zachranáři společně s týmovými lékaři jej nakládají na nosítka.
Týmový lékař přivolává nosítka.
Baltisberger stále leží na ledě a jsou u něj týmový lékaři!
28:06
Baltisberger byl tvrdě sražen Golyševem a bude se pravděpodobně vylučovat.
27:39
Teď už ale Šesťorkin zasahovat musel, Meier se obtočil kolem branky a chtěl zasunout puk za záda Ruského gólmana, ten byl na místě.
26:59
Malginovu střelu Šesťorkin pouze vyrazil. K dorážce se nedostal jak Fiala, tak ani Meier.
26:42
Leščenko nabil Rafikovi na modrou, jeho střela prolétla nad!
25:52
Provorov se snažil vysunout Tolčinskije. Kindschi ale jeho přihrávku vystihl.
25:07
Rusové rychle rozehráli a od modré vypálil Tolčinskij, Descloux střelu chytil do lapačky.
24:49
Rafikov zpět na hřišti a Rusové jsou v plném počtu!
24:34
Fazzini si teď našel cestu po pravé straně a vypálil střelou zápěstím. Střela šla ale pouze do míst, kde stál Šesťorkin.
24:11
Od modré střílel Siegenthaler, Šesťorkin ale jeho střelu viděl a lapil puk do lapačky.
24:01
Střelu Rathgeba tečoval Fazzini těsně mimo!
23:24
Další vyhození. Gavrikov vypálil puk až k Desclouxovi.
23:01
Barbašev je zpět a Rusové jsou ve čtyřech!
22:49
Přesilovka pět na tři pro Švýcarsko! Na dvě minuty si jde sednout Rafikov!
22:34
Fuchsova střela byla sražená Maminem mimo.
21:56
Fiala zavezl kotouč do pásma a zpoza branky přihrával Rathgebovi do dobré pozice, ten ale puk netrefil a Švýcaři přicházejí o pásmo.
21:31
Rusové se osvobodili a mohou vystřídat.
21:02
Přesilovka pro Švýcarsko! Vyloučen je Barbašev za vysokou hůl.
20:50
Švýcaři jen nahdoili puk do pásma Rusů a Gavrikov rozehrává.
20:18
Rusové teď dobře kombinovali v útočném pásmu. Buchněvič chtěl nasadit "jesličky" Malginovi, to se mu ale nepodařilo.
20:01
První třetina je za námi a Rusové ji jasně opanovali 3:0! Švýcaré ale do utkání nevstoupili vůbec špatně. Ze začátku byli jasně aktivnější, ale do vážnější situace se nedostali. V polovině třetiny byl vyloučen Baltisberger a Rusové trestali. Tvrdou ranou od modré se prosadil Rušan Rafikov. Hned poté byl vyloučen Valijev, ale Švýcaři nabídnutou šanci nevyužili. Na konci třetiny přišel naprostý výpadek Švýcarska. Během jedné minuty se prosadil Alexandr Děrgačev a Pavel Buchněvič. Uvidíme, jak se Švýcarsko s touto těžkou ranou vypořádá.

Střely na branku – 109

Druhá třetina začně přibližně v 23:54.
20:00
19:38
0:3! Výborný závěr Rusů! Ve středním pásmu nabral rychlost Barbašev, který přenechal puk PAVLU BUČNĚVIČOVI, který vymetl růžek branky Desclouxe! Asistence: Ivan Barbašev, Rušan Rafikov.
19:17
Rafikov zajížďí s pukem za branku a čeká na dostřídání splouhráčů.
18:26
A je to už 0:2! Fiala ztratil ve středním pásmu puk, toho se zmocnil Bryncev, který jej přenechal ALEXANDRU DĚRGAČEVOVI, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Alexandr Bryncev.
18:06
Harlacher špatně zpracoval přihrávku a Fiala raději zajel s pukem zpět na branku.
17:24
Ke střele z levé strany se chystal Rod, ale Čerepanov mu puk vypíchl.
16:46
Puku se za brankou zmocnil Valijev a rozehrává.
16:04
Judin špatně rozehrál a k puku se dostal Hischier. Judin ale své zaváhání napravil, do střely skočil a zablokoval ji.
15:29
Puk má za brankou Judin, který čeká na dostřídání spoluhráčů.
14:58
Goldibin elegantní kličkou obehrál Meiera a poslal puk Kameněvovi, který se dostal z úhlu a nezakončil.
14:06
Na modré se k odraženému puku dostal Harlacher, jehož střela prolétla těsně vedle!
13:45
Valijev je zpět na ledě a Rusko je v plném počtu!
13:09
Od modré se opřel do puku Rathgeb, střela sice mířila mimo, ale puk se rychle odrazil od mantinelu zpět před branku. Judin ale rychle zareagoval a puk vyhodil.
12:35
Fiala našel krásně postaveného Siegenthalera, který pálil z mezikruží jen do připraveného Šesťorkina.
12:02
Na modré nedokázal zpracovat puk Rathgeb a Fisčenko vyhazuje.
11:53
Rathgeb vypálil tvrdě od modré, Šesťorkin si ale puk ve vzduchu našel a lapil ho do lapačky.
11:45
No ale hned po obdržené brance bude mít Švýcarsko přesilovku! Za pdoražení je vyloučen Valijev.
11:28
Rusko přesilovku využívá! Golyšev nabil na modré RUŠANU RAFIKOVI, který tvrdou střelou nedal Desclouxovi šanci! Asistence: Anatolij Golyšev, Pavel Bučněvič.
11:17
Od modré pálil Golyšev, ale jeho střela nebyla přesná.
10:50
Střelu Rafikova zablokoval Aeschlimann.
10:18
Za krosček na Čerepanova je vyloučen na dvě minuty Baltisberger.
09:57
Judin i Fiala jsou zpět a oba týmy jsou v plném počtu!
09:39
Muller drží puk ve svém pásmu a čeká na dostřídání spoluhráčů.
09:02
Švýcaři se teď sami vyhnali z útočného pásma a Harlacher se musí vracet.
08:37
Další střela Brjukvina z levé strany mířila opět mimo.
08:18
Střela Brjukvina mířila mimo.
07:57
Judin se dostal do potyčky s Fialou a oba jsou vyloučeni na dvě minuty. Hra bude pokračovat ve čtyřech.
07:28
Brjukvin elegantně obkroužil branku a tlačil se do zakončení, Desloux se ale stačil přesunout.
07:12
Buchněvič s Bryncevem jeli dva na jednoho, ale prvně jmenovaný si neporadil ideálně s pukem a nechal ho za sebou!
06:06
Zakázané uvolnění Švýcarska. Vhazování po levici Deslouxe.
05:57
Před Desclouxe si to namířil Golyšev, Švýcarský gólman ale jeho ránu vyrazil.
05:35
Dopředu se cpal Goldobin, byl ale dobře tísněn Baltisbergerem a k zakončení se nedostal.
04:59
Kameněv se protáhl kolem Wiesera a pálil, Descloux si připisuje první úspěšný zárkok.
04:34
Z mezikruží to zkusil Kevin Fiala, Šesťorkin připraven.
04:08
Rozehrávka Valijeva přesná nebyla a u puku jsou Švýcaři.
03:41
Malgin poté ještě střílel, ale rozhodčí přerušil hru pro postavení Fazziniho v brankovišti.
03:30
Malgin posílal rychlou přihrávku před branku na Fazziniho, ten ale puk nedokázal zasáhnout.
02:45
Rozehrávka Rusů přesná nebyla a Muller má puk za svou brankou.
02:15
Kameněv přihrával na Toličnskeje, jeho přihrávku ale zablokoval Wieser.
01:40
Puk si za svou brankou vzal Tolčinskij a rozehrává útočnou akci Ruska.
01:04
Fiala našel křížnou přihrávkou dobře najetého Malgina, ten ale špatně zpracoval puk a do zakončení se nedostal.
00:35
Další střelu na Ruského gólmana vyslal Malgin, Šesťorkin opět připraven.
00:16
Muller vypálil ze středního pásma a Šesťorkin si připisuje první úspěšný zákrok.
00:06
Úvodní vhazování vyhrálo Švýcarsko.
00:01

Švýcarsko U20: Descloux (Waeber) – Fora, Muller (A), Siegenthaler, Rathgeb (C), Harlacher, Baltisberger, Kindschi – Fuchs, Fazzini, Rod – Fiala (A), Malgin, Meier – Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli – Aeschlimann

Rusko U20: Šesťorkin, Sorokin – Judin, Rafikov (A), Gavrikov (C), Valijev, Čerepanov, Bryncev, Pajgin, Provorov – Buchnevič (A), Barbašev, Leščenko – Mamin, Šarov, Brjukvin – Kameněv, Goldobin, Tolčinskij – Děrgačev, Fiščenko, Golyšev

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Patafie (USA) – Ponomarjow (GER), Ritter (USA).
Hezký nedělní večer! Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a dnes jsou na plánu zápasy třetího hracího dne. My se společně zaměříme na zápas mezi Švýcarskem a Ruskem. Mírným favoritem tohoto utkání by mělo být Rusko. Úvodní vhazování je v plánu na 23:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Švýcarsko

Švýcarsko není považováno za hlavního favorita turnaje, ale mohlo by překvapit. V minulém roce skončili svěřenci Johna Fusta ve čtvrtfinále, kde narazili na silnou Kanadu a výsledek 1:4 znamenal konec na turnaji. Hodně hráčů ve výběru Švýcarska působí v domácí lize, velká část ale také působí v zámoří a například Mirco Müller již hájí barvy Sharks v NHL! Švýcaři už mají své první vystoupení také za sebou. Včera se střetli s Českou Republikou a byl z toho bohužel výsledek 5:2. Dvě branky zaznamenal Kevin Fiala, a tak i dnes na něj bude upřena velká pozornost.
Rusko

Rusové jsou jako každoročně považování za favority celé turnaje. Rusko na minulém turnaji došlo do semifinále, kde narazilo na Švédy. V boji o bronz ale uspěli proti Kanadě 2:1. Kouč Valeri Bragin sestavil mužstvo zejména z hráčů, kteří působí buď v KHL nebo VHL. Jen tři hráči působí v zámoří. Rusko už má své první vystoupení za sebou a úspělo tak na půl. Dánsko sice porazilo, ale až po samostatných nájezdech a získali tak jen dva body. Dnes ale bude jejich soupeřem papírově těžší soupeř, než bylo Dánsko, tak uvidíme, jak si s ním mladí Rusové poradí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.