Švédsko - Česko | ONLINE | 28.12.2017 22:10 | MS do 20 let 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Česko - 28. prosince 2017   22:10

Ukončeno
Švédsko
Švédsko
05:56' Davidsson (Jonsson Fjällby, G. Gustafsson) • 19:05' Pettersson (A. Nylander, Dahlin) • 44:25' A. Nylander (Dahlin)
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
Česko
Česko
39:02' Zadina  (Nečas, Hájek)
Švédsko
Sestavy:
F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, Andersson (C), J. Boqvist – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.
Rozhodčí
Stephen Thomson (USA), Marc Wiegand (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Alexander Sysujev (RUS)
Key Bank Center, Buffalo
Česko
Sestavy:
Škarek (Kořenář) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč – Kurovský, Hrabík, Kodýtek.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji vám dobrou noc. Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu:

Švédsko – Alexander Nylander (útočník)
Česko – Libor Hájek (obránce)
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Švédsko – 13 (35)
Česko – 6 (25)
Je konec. Ve třetí periodě se prosadili jen Švédi, jejichž vítězství podtrhl gólem na 3:1 Alexander Nylander. Češi si nevedli vůbec špatně, ale soupeř nakonec slaví zasloužené vítězství. Pešánovi svěřence může mrzet to, že v prostřední části nevytěžili více ze své převahy.
Konec zápasu.
59:51'
Tohle už je zlé, Švédsko posunulo puk do útočného pásma.
59:30'
Kotouč se odrážel před švédskou bránou a bekhendem nakonec z úhlu střílel Filip Zadina, jenže trefil jen Gustavssonovy betony u první tyčky.
58:50'
Filip Zadina vypálil z okraje pravého kruhu, jenže brankář Gustavsson byl pozorný a pohotově zasáhl svými betony. Češi pokračují v náporu.
58:33'
Brankář Škarek je stále na ledě, protože Češi nemají puk pod kontrolkou.
58:09'
Švédi poslali puk do útočného pásma. Nejde o zakázané uvolnění a Češi musí začít svůj útok úplně od začátku.
57:40'
Kaut spěchal za nahozeným pukem, jenže daleko blíž k němu měl gólman Gustavsson, jenž ani nepřerušil hru a hrací předmět posunul betony do rohu pásma.
57:12'
Přesně tohle teď seveřanům naprosto stačí. Drží kotouč hodně daleko od své brány, mají v zádech stále dvoubrankový náskok a čas běží a běží...
56:47'
Za nahozeným pukem za švédskou bránu spěchal Michnáč, jenže u puku byl dříve Rasmus Dahlin.
56:24'
Češi po vhazování ve svém pásmu vybojovali puk a mohou zaútočit.
56:10'
Rána střídá ránu, naštěstí pro gólmana Škarka a celou českou reprezentaci se jedná o hodně nepřesné střelecké pokusy. Český výběr by však už potřeboval dostat svého soka pod tlak, čas pro něj ubíhá závratnou rychlostí.
55:47'
Čechům se sice vůbec nepovedlo vyhodit, ale ubránili se bez úhony a dál živí šanci alespoň na vyrovnání. Švédsko však i nadále mačká soupeře u jeho brány.
55:15'
Timothy Liljegren hned dvakrát vystřelil od modré čáry. V prvním případě těsně minul Škarkovu bránu a ve druhém neprostřelil skrumáž mezi kruhy.
54:43'
Na konci dlouhé kombinace v útočném pásmu stál Elias Pettersson, jenž se opřel do kotouče na okraji kruhů, ale jeho rána byla sražena protihráčem do ochranné sítě.
54:15'
Švédsko sice několikrát nezamířilo přesně a od modré čáry minulo bránu, ale Čechům se nepovedlo vyhodit a nápor seveřanů tak pokračuje.
53:43'
Vyloučení v týmu Česko (Albert Michnáč – 2 min., příliš mnoho hráčů).
53:43'
Po přerušení hry je tu komerční přestávka.
53:12'
Češi se tlačili do útočného postavení a propasírovali kotouč směrem na bránu, ale pomalu letící kotouč v pohodě odpálil holí do bezpečí ostražitý gólman Gustavsson.
52:40'
Česká reprezentace se snaží rozehrát od své brány, ale Tre kronor výborně napadají její rozehrávku už v jejím zárodku.
52:11'
Čas ubíhá a ubíhá, jenže Češi se stále nemohou probít ke slibnější šanci nebo souvislejšímu tlaku. Švédi hlídají svůj náskok nejlépe, jak mohou, když se stále tlačí vpřed.
51:48'
Švédsko předvedlo rychlý protiútok a z levé strany zakončoval v kruhu Glenn Gustafsson, jenže gólmana Škarka střelou k přední tyčce nedokázal překvapit.
51:11'
I nadále se hraje ve strhujícím tempu s minimem přerušení. Chvíli tahají za delší konec pomyslného provazu Švédi, chvíli pro změnu Češi.
50:51'
Puk létal kolem gólmana Škarka z jedné strany na druhou, jenže Švédsko z toho nevytěžilo žádný nebezpečnější střelecký pokus.
50:21'
Seveřané drží kotouč v útočném pásmu a hledají si prostor ke střele. Zatím bez úspěchu.
50:00'
Martin Nečas si sjel dobře po levém křídle až k bráně a zůstal mimo pozornost švédské obrany. Dostal rychlý pas, jenže z voleje o kousek minul přední tyčku! Škoda!
49:09'
Filip Chytil se chystal střílet z levého kruhu, jenže protihráč k němu rychle přistoupil a skvěle ho zablokoval tělem. Gólman Gustavsson nemusel zasahovat.
48:49'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ale na ledě v těchto chvílích dominují obě pozorné defenzivy. Gólmani jsou takřka bez práce.
48:10'
Švédi se však dopustili nepřesnosti a Češi tak mohou opět zaujmout ofenzivní postavení.
47:50'
Češi se usídlili v útočném pásmu, jenže vzápětí o kus černé gumy přišli. Rychle se tak musí vracet zpět k brankáři Škarkovi před hrozícím kontrem.
47:32'
Tre kronor vyhrály vhazování a nahodily kotouč za Škarkovu bránu tak šikovně, že nejde ani o zakázané uvolnění. Nyní napadají rozehrávku soupeře.
47:25'
Česká družina se sice probila do útočného území, jenže jen za cenu technického prohřešku. Píská se její postavení mimo hru, buly v neutrální zóně.
47:05'
Oba týmy se teď trápí s přechodem středního pásma, kde se hráči střídají o puk.
46:40'
Hra se přiostřuje, hráči se k sobě nechovají zrovna v rukavičkách. Nyní schytal jeden ze Švédů tvrdý hit a odjíždí střídat. V ochozech to jen zahučelo.
46:10'
Glenn Gustafsson přihrál z pravého křídla do protějšího kruhu Eliasi Petterssonovi, jehož prudká rána trefila připravené betony gólmana Škarka u první tyčky.
45:59'
Hra je přerušena, buly ve středním pásmu blíže modré čáře Čechů.
45:10'
Švédsko je na koni a dál po využité přesilovce buší na zadní vrátka svého soka. Brankář Škarek musí být proti střelcům soupeře neustále ve střehu.
44:25'
Švédsko právě vstřelilo branku!
bohužel, mohutný tlak Tre kronor nakonec dopadl na úrodnou půdu a Češi znovu prohrávají o dvě branky! ALEXANDER NYLANDER si sjel volným prostorem až k ose hřiště a z blízkosti mezikruží nechytatelně zavěsil prudkou střelou pod víko! Asistence: Rasmus Dahlin.
43:50'
Čechům se nedaří vyhodit a tohle je opravdu zlé, protože gólman Škarek má hodně práce.
43:22'
Švédi mají velký tlak a drží se na dostřel gólmana Škarka, ale ne a ne se odhodlat ke střele.
42:51'
Vyloučení v týmu Česko (Filip Král – 2 min., hákování).
42:35'
Teď měla Pešánova skvadra pořádné štěstí! Švédsko bylo vzorně důrazné v předbrankovém prostoru a do odkryté brány dorážel Oskar Steen, ale brankář Škarek jej skvěle vychytal vystrčeným betonem a zamezil pohromě!
42:05'
Češi mají i při hře 5 na 5 tlak, jenže Švédsko nehodlá inkasovat, když přečkalo tak těžké chvilky.
41:31'
To je obrovská škoda! Češi vydatně stříleli, ale vůbec netrefovali bránu a Švédi vyhodili. Slibnou pozici pro střelu měl Nečas, ale nepřesný pas jej nenašel!
41:00'
Na konci dlouhé kombinace vypálil od modré čáry Libor Hájek, ale trefil jen protihráče a soupeř vyhodil.
40:35'
Češi dobře rozhýbali obranný blok soupeře, ale nedokázali uklidnit puk do odkryté brány a Švédi vyhodili.
40:25'
Češi mají k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3 a tak i velkou šanci vyrovnat!
40:09'
Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Lindström – 2 min., podražení).
40:01'
Začala třetí třetina.
Čeští mladíci v prostřední části zlepšili svůj herní projev, byli aktivnější než Švédsko a dočkali se zaslouženého snížení. Na začátku 40. minuty dostal při přesilovce nabito Filip Zadina a nádhernou ranou o tyčku zlomil střelecké prokletí svého týmu. Třetí perioda začne zhruba ve 23:50, stav je 2:1 pro Švédy.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Švédsko – 7 (22)
Česko – 14 (19)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:52'
Češi hned po vyhraném vhazování zakončili od modré čáry, jenže kotouč proletěl jen vedle levé Gustavssonovy tyčky. I nadále však drží kotouč ve své moci.
39:42'
Vyloučení v týmu Švédsko (Timothy Liljegren – 2 min., držení protihráče).
39:32'
Češi i nadále buší do obranného valu Švédů a jsou teď očividně na koni. Tre kronor neví, kam dřív skočit.
39:02'
Česko právě vstřelilo branku!
Konečně! Češi se dočkali za svůj zlepšený výkon zasloužené odměny a v početní převaze snižují na nejtěsnější rozdíl! Skvělý pas od Martina Nečase obdržel na okraj pravého kruhu FILIP ZADINA, z voleje se opřel do puku a ze svého pohledu o pravou tyčku překonal tvrdou dělovkou gólmana Gustavssona! Asistence: Martin Nečas, Libor Hájek.
38:40'
Češi vyhráli buly a z pravého kruhu střílel Filip Zadina, ale napálil jen protihráče před sebou.
38:22'
Vyloučení v týmu Švédsko (Axel Jonsson Fjällby – 2 min., podražení).
38:13'
Linus Lindström měl na levém křídle trochu více času a prostoru na to, aby mohl zakončit. Jeho střelu brankář Škarek dobře viděl a ukryl ji své své náruči.
38:03'
Čechům se nepovedlo vyhodit, Švédi zachytili puk ještě v útočném pásmu a mohou tak pokračovat v útočné snaze.
37:34'
Seveřané se teď drží na kotouči a dál buší v postavení velkého pětiúhelníku do obranného valu svého soka. Většina projektilů je však nepřesná.
37:05'
Švédsko kombinovalo v útočném pásmu. Jeho útočnému snažení nakonec udělal přítrž Filip Chytil, jenž aspoň posunul puk do středního pásma.
36:45'
Švédi byli po vhazování důraznější a získali kotouč. Po levém křídle nyní pílí kupředu.
36:39'
Na ledě zůstal ležet za švédskou bránou po tvrdém souboji Timothy Liljegren, který nakonec s bolestivou grimasou v obličeji odjel za doprovodu lékaře na střídačku.
36:24'
Radim Šalda o sobě dal znovu vědět, když vypálil od modré čáry, ale jeho projektil proletěl vedle levé tyčky gólmana Gustavssona.
36:04'
Švédi si počínají v zadních řadách teď hodně důrazně a efektivně. Čechy nepouštějí do koncovky a hodně puků získávají.
35:43'
Švédsko už je kompletní a svírá Čechy v jejich pásmu. Těm se hra v početní převaze nepovedla, větší šanci si nedokázali vytvořit.
35:11'
Gólman Škarek si poradil s nahozením z dálky, ale švédští hráči u něj byli jako vosy a maskovaná opora Čechů tak musela přerušit hru.
34:48'
Češi znovu dobyli útočné území a od modré čáry tvrdě vystřelil Filip Král, jenže brankář Gustavsson měl dobrý výhled a kus černé gumy vyrazil betony ke svým spoluhráčům, kteří vyvezli hrací předmět do bezpečí.
34:19'
Česká snaha nepolevuje. Z levého kruhu zkusil vyslat skrytou střelu Filip Zadina, jenže nasměroval kotouč jen do protihráče před sebou.
34:00'
Češi nebezpečně kombinovali kolem švédské brány, ale nakonec o puk přišli a švédští mladíci vyhodili.
33:26'
Při ponechané výhodě dvakrát pálil od modré čáry Ondřej Vála, ale v obou případech mířil do dobře postaveného gólmana Gustavssona.
33:26'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Boqvist – 2 min., držení protihráče).
33:09'
K Marku Zacharovi trošku šťastně propadl kotouč, jenže byl už ve velkém úhlu a jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.
32:48'
Pešánovi svěřenci jsou i nadále hodně aktivní a určitě by si za svou neutuchající útočnou snahu zasloužili snížení, ale zatím jim není přáno.
32:19'
Tři korunky se zabydlely v útočném území a bylo z toho zakončení. Z levého kruhu zkusil štěstí Tim Söderlund , jenže u přední tyčky nenechal gólman Škarek ani místečko, kudy by kotouč mohl propadnout do sítě.
32:00'
Český výběr opět přesunul hru do útočného pásma, ale tentokrát byli Švédi u hrazení dostatečně důrazní a získali kotouč.
31:30'
Libor Hájek napřáhl na modré čáře, jenže jeho střela až na bránu nedoletěla, protože se zasekla ve skrumáži těl mezi kruhy. Češi však dál drží puk.
31:14'
Albert Michnáč nebezpečně vystřelil z mezikruží bekhendem a orazítkoval beton gólmana Gustavssona, jenž dobře zasáhl i proti následné střele Vojtěcha Budíka od modré čáry.
30:45'
Filip Král přebral kotouč na pravém křídle, ale byl tísněný a na ledě už trávil hodně času. Proto jen nahodil a odjel střídat.
30:25'
Švédsko zachytilo český útok už ve středním pásmu a posunulo hrací předmět za Škarkovu bránu.
30:06'
Češi vyhráli vhazování a od modré čáry zakončil obránce Jakub Galvas, brankář Gustavsson však byl ve správný čas na správném místě a jeho projektil ztlumil v náruči.
30:04'
Hra je přerušena, vhazovat se bude u brankáře Gustavssona.
29:31'
Erik Brännström se opřel na konci švédské kombinace do kotouče a brankář Škarek měl před sebou hodně rušno. Puk nakonec proletěl vedle jeho pravé tyčky.
29:04'
Švédsko teď otupilo narůstající tlak svého soupeře, získalo puk a přesunulo hru do blízkosti gólmana Škarka.
28:31'
Radim Šalda vypálil od modré čáry a gólman Gustavsson měl teď obrovské štěstí, protože vůbec nic neviděl a zazvonilo za ním břevno!
28:24'
Švédi mají o poznání více práce do defenzivy než v první třetině a je to v těchto chvílích český tým, kdo udává tempo zápasu. Seveřané teď vyhodili na icing.
27:50'
Filip Zadina se chopil kotouče a probil se do útočného pásma po levém křídle.
27:23'
Omlouvám se za chybu, v brance Švédů je gólman Filip Gustavsson.
26:40'
Hraje se zatím nahoru – dolů, ale sluší se dodat, že herní projev českého výběru se ve srovnání s úvodní dvacetiminutovkou značně zvedl. Uvidíme, jestli se to projeví i na průběžném stavu zápasu.
26:17'
Kristian Reichel odvedl dobrou práci v rohu útočného pásma, získal kotouč a snažil se najít přihrávkou někoho ze spoluhráčů před brankovištěm. Tam však strážili Švédi.
25:44'
Tre kronor odrazily i další český útok a mohou od vlastní brány v klidu rozehrát. Češi rychle střídají.
25:15'
Česká reprezentace srdnatě bojuje o kotouč u hrazení v útočném pásmu, ale Švédi ji zatím k ohrožení gólmana Larssona nepustili.
24:50'
Švédi přesunuli hru do blízkosti české brány, ale jejich útok měl doslova jepičí život. Pešánova družina vybojovala kus černé gumy do své moci a uhání s ním dopředu.
24:38'
Jakub Galvas se ujal kotouče v blízkosti modré čáry a vůbec na nic nečekal. Opřel se do puku, který doplachtil jen do náruče připraveného gólmana Larssona.
24:06'
Seveřané už se chopili kotouče a hledají v útočném pásmu místo, odkud by mohli opět prověřit brankáře Škarka. Zatím bez úspěchu, český obranný blok se dobře pohybuje.
23:48'
To je obrovská škoda! Libor Hájek ujížděl se svým spoluhráčem do přečíslení 2 na 1. Nakonec vzal zodpovědnost na sebe a zakončil z levého kruhu, jenže přestřelil horní tyčku!
23:21'
Češi získali u své brány puk a míří s ním vpřed.
22:51'
Švédi si několikrát vyměnili v útočné zóně kotouč a z okraje kruhů zkusil štěstí Elias Pettersson, jenže jeho rána byla zblokována a Škarek ji snadno vyrazil holí před sebe.
22:30'
Češi se po přestávce přeci jen více osmělili směrem dopředu. teď se jim daří svírat Švédy pod tlak. Z tohoto mráčku však zatím nezapršelo a gólman Larsson drží čisté konto i nadále.
22:06'
Radovan Pavlík nabral rychlost na levém křídle a i když byl v tísni protihráče, dokázal z mírného úhlu na levé straně zakončit. Napálil však jen Larssonovy betony.
21:35'
Nyní už se hraje u gólmana Larssona, jenže Češi svůj tlak zatím nepřetavili v žádnou střelu, jež by zasáhla svůj cíl. Puky létají jen vedle švédské brány.
21:13'
Fredrik Karlström se probil ke střele z levé strany, ale Jakub Galvas předvedl dobrý obranný zákrok a kotouč svou holí vytlačil do ochranné sítě.
21:00'
Po chvilce snažení se jim to přeci jen povedlo, ale v útočném pásmu se moc neohřáli. Už musí spěchat zpět do branných pozic.
20:40'
Češi jsou teď pod tlakem a nedaří se jim obrat aktivně kombinující Švédy o puk.
20:17'
Švédsko vyhrálo vhazování a přesunulo děj hry do útočného pásma, kde si hledá prostor ke střele.
20:09'
Česká reprezentace vyhrála vhazování a od modré čáry rychle vystřelil zápěstím Libor Hájek. Našel však jen nachystanou Larssonovu lapačku.
20:05'
Švédi získali po vhazování kotouč, ale vyhodili jej jen na zakázané uvolnění. Buly proběhne v kruhu po levé ruce gólmana Larssona.
20:01'
Začala druhá třetina.
Aktéři utkání jsou zpět na ledě, můžeme pokračovat!
Co se týče návštěvy, ta je hodně slabá a atmosféra je značně komorní. Nejvíce zatím pochopitelně "táhnou" zápasy USA a Kanady.
Bohužel, české reprezentaci se úvodní dvacetiminutovka nepovedla. Švédi byli o poznání aktivnější a zaslouženě vedou před druhou třetinou 2:0. Nejdříve se v 6. minutě trefil z mezikruží Marcus Davidsson a v poslední minutě prvního dějství udeřil krásnou ranou při přesilovce Elias Pettersson. Prostřední část začne zhruba ve 22:56.
Střely na branku v 1. třetině:

Švédsko – 15
Česko – 5
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Brankáře Larssona už však ohrozit nestihnou a do kabiny půjdou s dvoubrankovým mankem.
19:30'
Češi po vhazování získali kotouč a pokouší se ještě před první sirénou alespoň snížit.
19:05'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Bohužel, i když Češi bránili v oslabení velmi dobře, nakonec inkasovali! ELIAS PETTERSSON si vybruslil s kotoučem blíže ke středovému bodu levého kruhu a vykouzlil geniální zápěstní ránu, jež zapadla do bližšího horního rohu brány nad Škarkovo rameno! Asistence: Alexander Nylander, Rasmus Dahlin.
18:35'
Češi se prezentují aktivním napadáním švédské rozehrávky a Tre kronor to činí značné potíže.
18:10'
Oba soupeři bojovali o puk v blízkosti modré čáry Čechů, ale Pešánovi svěřenci nakonec vyšli z tohoto souboje úspěšně a vyhodili.
17:58'
Dobrá práce. Češi zvládli vhazování a osvobodili se rychle dlouhým vyhozením.
17:51'
Vyloučení v týmu Česko (Ostap Safin – 2 min., podražení).
17:17'
Hokejisté ze Skandinávie vyhnali Čechy z blízkosti gólmana Larssona a nyní se sami pokouší překonat obranný val Čechů ve středním pásmu.
16:52'
Češi dostali hru do rohu útočného pásma, kde o kus černé gumy se svým fyzicky hodně vyspělým soupeřem statečně zápolí.
16:30'
Elias Pettersson teď nebezpečně zahrozil, když se proháčkoval až mezi kruhy a v pádu prudkou střelou po ledě vyprášil nachystané Škarkovy betony.
15:50'
Češi vyhráli buly u své brány a Švédi následně nemohli hrát, protože se dostali do ofsajdu. Jejich soupeř tak může v klidu rozvinout útočnou akci.
15:45'
Hru musel přerušit brankář Škarek. Švédi se zabydleli v jeho blízkosti a vytěžili ze své snahy i střelu z úhlu, jíž maskovaná opora Pešánova souboru ukryla u přední tyčky v náruči.
15:17'
Česká reprezentace se přeci jen v těchto chvílích dostává více do hry než v úvodní části zápasu. Švédsko ale velmi pozorně střeží prostor před svým gólmanem Larssonem, kam svého soka moc nepouští.
14:56'
Švédi získali kotouč a přesunuli hru do českého pásma.
14:28'
Česká reprezentace si teď vynutila chvilkový tlak, ale nevytěžila z něj žádnou větší příležitost. S ranou z pravého kruhu si gólman Larsson s přehledem poradil betony.
14:05'
Oba týmy se teď střídají u puku, ale zatím to k žádnému vzruchu před jedním z gólmanů nevede.
13:40'
Ondřej Vála vypálil od modré čáry, ale i když měl gólman Larsson poměrně dobře zakrytý výhled, kotouč nakonec prosvištěl vedle jeho pravé tyčky.
13:10'
Češi se probili přes střední pásmo a nyní si přihrávají na dostřel gólmana Larssona.
12:37'
Fabian Zetterlund s ničím neotálel a z levého kruhu tvrdě vystřeli.. Brankář Škarek měl na letící puk dobrý výhled a vykopl jej betonem do bezpečí.
12:12'
Seveřanům teď nevyšel přechod do útoku a vyhodili jen na zakázané uvolnění.
12:00'
Češi alespoň přesunuli děj hry do neutrální zóny, čímž nechali na chvíli vydechnout svou značně přetíženou defenzivu. Oba týmy střídají.
11:37'
Neskutečný zmatek teď vznikl před gólmanem Škarkem, který ležel už na ledě, ale ani jeden z dorážejících Švédů nedokázal dopravit kus černé gumy za jeho záda!
11:13'
Pešánovi svěřenci získali po vhazování kotouč a snaží se rozehrát. Švédi zatím dobře zahušťují prostor ve středním pásmu.
11:02'
Poměr střel na branku zatím hovoří jasně. Švédi vystřelili už jedenáctkrát, Češi prověřili gólmana Larssona jen třikrát.
11:02'
Gólman Škarek si připsal další úspěšný zákrok, když zakročil proti nepříjemné střele z levého kruhu, jíž udržel ve své náruči do hvizdu rozhodčího.
10:17'
Švédi přesunuli děj hry do útočného pásma, a i když o hrací předmět přišli, aktivním napadáním dál trápí svého soupeře.
09:54'
Češi zavezli puk do útočného pásma a po několika pasech vypálil od modré čáry Radim Šalda, jenže jeho rána se zasekla ve hradbě těl před gólmanem Larssonem.
09:46'
Český výběr sice vyhrál vhazování v obranném pásmu, jenže vzápětí kus černé gumy odpálil přes celou délku hřiště na zakázané uvolnění.
09:15'
Hráči ve žlutomodrých dresech jsou zatím o poznání aktivnější a i nadále nepříjemně dotírají na gólmana Škarka, jenž má hodně práce a nemůže si ani na chvíli vydechnout.
08:57'
Hra je přerušena, buly proběhne ve středním pásmu.
08:31'
Švédsko už je kompletní a sluší se podotknout, že oslabení zvládlo velmi dobře. Češi se k ničemu nebezpečnému přes poctivou soupeřovu obranu neprobili.
07:50'
A znovu. I když se parta ze srdce Evropy zabydlela na dostřel gólmana Larssona, přišlo švédské vyhození přes celou délku hřiště.
07:25'
Česká reprezentace se po chvíli snažení probila do útočného pásma, kde si několikrát vyměnila kotouč, jenže soupeř opět vyhodil. Češi se zatím v početní převaze trápí.
07:00'
Švédi rychle získali puk a vyhodili.
06:31'
Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Lindström – 2 min., hákování).
05:56'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je velká škoda! České barvy sice ustály oslabení a velký švédský tlak, ale seveřané se i přesto ujímají vedení! Přesnou nahrávku z úrovně brankové čáry od Axela Jonssona Fjällbyho dostal mezi kruhy MARCUS DAVIDSSON a prudkou ranou nedal brankáři Škarkovi vůbec žádnou šanci zasáhnout! Asistence: Axel Jonsson Fjällby, Glenn Gustafsson.
05:25'
Češi už jsou kompletní a hned mají útočné choutky. Švédská defenziva je však zatím pevná jako skála a soupeře k ohrožení gólmana Larssona nepouští.
04:55'
Češi po vhazování získali kotouč a osvobodili se dlouhým vyhozením.
04:39'
Gólman Škarek měl teď i štěstí, že švédští střelci neměli dobře seštelovaná svá mířidla a prudké projektily létaly vedle jeho brány.
04:10'
Švédský tlak neubírá na intenzitě. Rána střídá ránu, brankář Škarek je zatím pozorný a všechny střely likviduje svými připravenými betony. Čechům se nedaří získat puk a posunout hru alespoň do středního pásma.
03:40'
český výběr je i nadále pod tlakem, ale dobře drží předepsané postavení pro oslabení a Švédi se ne a ne probít ke střele.
03:10'
Švédi se usadili v útočném pásmu, kde si vyměňovali kotouč a hned dvakrát zahrozili. Alexander Nylander z levého kruhu pálil těsně nad bránu a od modré čáry vypálil do Škarkových betonů Rasmus Dahlin.
02:50'
Vyloučení v týmu Česko (Petr Kodýtek – 2 min., sekání).
02:30'
Češi se dopustili faulu, Švédsko může těžit z ponechané výhody. Gólman Larsson spěchal na střídačku a pustil na led šestého hráče.
02:05'
Hraje se u české brány, Švédi nemají kotouč pod kontrolou a proto nemohou zakončit. Zatím se bojuje hlavně v blízkosti hrazení.
01:40'
Seveřané už se zmocnili kotouče a zakládají útočnou akci.
01:10'
Češi si poradili s aktivním presinkem soupeře a probili se po levém křídle do útočného pásma. Do zakončení se probil v úhlu Nečas, ale bekhendem mířil nepřesně.
00:46'
Švédsko na chvíli přeneslo děj hry na druhou stranu hrací plochy, ale gólman Škarek zasahovat nemusel. Jeho spoluhráči odvedli v defenzivě skvělou práci a získali kotouč.
00:25'
Tre kronor se snaží rozehrát, ale mají zatím problémy s aktivním napadáním Pešánovy družiny. Děj hry se odvíjí v blízkosti gólmana Larssona.
00:05'
Češi vyhráli úvodní vhazování ve středovém kruhu, nahodili kotouč rychle dopředu a ženou se za ním.
00:01'
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno, důležitá bitva začíná!
A nyní už jsou na ledě i čeští reprezentanti, které z kabiny přivedl brankář Jakub Škarek!
Jako první naskakují do ledového kolbiště hráči Švédska.
Na ledě už se prohání čtveřice rozhodčích.
Hala potemněla, oba soupeři už za pár okamžiků vyjedou na hrací plochu!
Trenéři dopsali na soupisku útočníka Alberta Michnáče, který dnes nastoupí ve třetím útoku po boku Martina Kauta a Kristiana Reichla.
Úvodní sestavy:

Švédsko: F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, Andersson (C), J. Boqvist – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.

Česko: Škarek (Kořenář) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč – Kurovský, Hrabík, Kodýtek.

Rozhodčí: Stephen Thomson (USA), Marc Wiegand (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Alexander Sysujev (RUS).
Trenéři se před zápasem se Švédskem rozhodli pro změnu na gólmanském postu. Zatímco proti Rusku chytal Josef Kořenář, dnes se postaví od začátku mezi české tyče jeho kolega Jakub Škarek!
Řekli před zápasem:

Filip Pešán (trenér): „Myslím si, že Švédi jsou jedni z největších kandidátů na zlato. Mají v týmu velmi dobré individuality a jejich obránci jsou hodně silní na kotouči. Bude to pro nás určitě těžký zápas. Viděl jsem jejich poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa a musím uznat, že mají opravdu hodně silné mužstvo.“

Daniel Kurovský (útočník): „Řekl bych, že nás čeká podobný zápas jako s Ruskem. Švédi jsou akorát o něco techničtější, skvěle bruslí a mají v týmu hodně známé hráče, kteří jsou silní v soubojích jeden na jednoho. Když si je pohlídáme a budeme dodržovat taktiku jako v minulém utkání, tak určitě máme šanci uspět.“

Ostap Safin (útočník): „Musíme hrát hlavně jednoduše. Nesmíme vymýšlet zbytečné kličky, ale nahazovat puky do útočného pásma, protože v útoku jsme silní. Musíme hrát ale dobře i v obraně. Důležité bude i to, abychom co nejvíc pomohli našemu gólmanovi.“
Švédsko rovněž vkročilo do turnaje pravou nohou, když splnilo ošemetnou roli papírového favorita proti Bělorusku. Tre Kronor šly do vedení už v 9. minutě, když při přesilovce zavěsil po nádherné střele z pravého kruhu přesně pod víko Pettersson. V 15. minutě jim však Fajkovovi svěřenci připravili studenou sprchu, když při vlastním oslabení ujel do úniku Šarangovič a přesnou střelou chladnokrevně skóroval.

Seveřané rozhodli o svém vítězství ve 2. třetině, když srazili svého soka do kolen třemi přesnými trefami krátce po sobě, o něž se postarali Brännström, G. Gustafsson a J. Boqvist. Celek z východní Evropy už se nezmohl na odpověď a ve třetím dějství uzavřel dvěma góly na konečných 1:6 Andersson.

Bělorusko – Švédsko 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Šarangovič – 9. Pettersson(Dahlin), 31. Brännström (A. Nylander, Steen), 33. G. Gustafsson (G. Lindström, Sellgren), 35. J. Boqvist(Brännström, Karlström), 43. Andersson (A. Nylander, Pettersson), 52. Andersson (Dahlin, Karlström)

Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare "A", Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, J. Boqvist, Andersson "C" – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander "A" – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund
Česko se hned v zahajovacím utkání turnaje postaralo o překvapení, když zdolalo silné Rusy 5:4. Jak už samotný výsledek napovídá, triumf Pešánovy družiny se nerodil vůbec snadno. Sborná měla v úvodní dvacetiminutovce výraznou střeleckou převahu (15:5), jenže dvakrát dotahovala nejtěsnější ztrátu.

V prostřední části český výběr udeřil hned dvakrát, a když ve třetí periodě odskočil už na 5:2, o jeho vítězství zřejmě nikdo nepochyboval. Jenže Rusko dvěma brankami snížilo a až do konce se hnalo za vyrovnáním. Nakonec neúspěšně.

Česko – Rusko 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Nečas (M. Kaut, Zadina), 8. Safin (Chytil, Hájek), 26. Zadina (M. Kaut, Nečas), 38. Chytil (Safin, M. Zachar), 47. F. Král (M. Kaut, J. Galvas) – 6. Poloďan (Altybarmakjan, J. Zajcev), 10. Šolochov(K. Kostin, Sjomin), 58. Kajumov (Manukjan, Rubcov), 60. Sjomin (Kajumov, Rubcov)

Česko: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Lauko– Kurovský, Kodýtek, Hrabík
Dobrý den! Srdečně vás vítám z mistrovství světa do 20 let v americkém Buffalu, kde nás čeká důležitý zápas Švédsko – Česko. Utkání začíná v 22:00.


Články odjinud