MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Rusko - 28. prosince 2020   03:40

Ukončeno
Česko
Česko
36:38' Koffer (Rychlovský, Klikorka) • 45:07' Lang 
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Rusko
Rusko
Česko
Sestavy:
Pařík (N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.
Rozhodčí
Gouin, Kowalski – Chaput, Mahoney
Rogers Place
Rusko
Sestavy:
Askarov (Achťamov) – Muchamadullin, Čisťakov (A), Čajka, Kuzněcov, Kirsanov, Kňazev, Byčkov – Podkolzin (C), Chusnutdinov, Afanasjev – Činachov, Baškirov, Amirov (A) – Firstov, Safonov, Gricjuk – Bardakov, Ponomarjov, Grošev – Spiridonov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Od mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 29 – 30
Zákroky brankářů: 30 – 27
Trestné minuty: 20 – 4

Nejvytěžovanější hráč Česka: Radek Kučeřík – 21:04
Nejvytěžovanější hráč Ruska: Čisťakov – 24:02
Kdo čekal takový výsledek? Rusko bylo považováno za jasné favority, ale dnes se jim nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Naopak Češi vstřelili dvě. Tu první dal po parádní akci na konci druhé třetiny Filip Koffer, zatímco o tu druhou se postaral v páté minutě poslední periody skvělou střelou mezi ruku a tělo Martin Lang. Velkou oporou byl v brankovišti Lukáš Pařík, který si po zásluze odnesl cenu pro nejlepšího hráče týmu. Působil hodně jistým dojmem a hodně hlasitě si řekl o další starty na tomto mistrovství.

Navíc se dá říct, že se historie opakuje. Stejně jako loni totiž Češi nebyli favorité, přesto znovu Rusko dokázali porazit. Jaroslav Askarov byl v brance ruského národního týmu i loni, Češi nebudou jeho nejoblíbenějším sokem.
Nejlepší hráči zápasu:

Česko: Lukáš Pařík
Rusko: Kirill Kirsanov
Konec zápasu.
59:45'
Ještě to bude těžké, jelikož Rusko se drží v útočném pásmu. Semjon Čisťakov sice vystřelil, ale bránu úplně minul. Poté se navíc puk dostal do střední třetiny! Česko zapíše proti favoritovi tři body, paráda!
59:23'
Samozřejmě Rusko pokračuje v šesti hráčích a má k dispozici hodně zajímavou početní výhodu šest na čtyři. Podaří se Paříkovi udržet čisté konto?
59:06'
Vyloučení v týmu Česko (Martin Beránek – 2 min., podrážení).
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:22'
Jakub Rychlovský obětavě zablokoval jednu z ran od modré, která mu dokonce zlomila nůž na brusli! Český hráč se ale stihl doplazit na střídačku.
58:09'
A očekávané se stalo skutečností! Jaroslav Askarov zůstává na střídačce, Rusko hraje v šesti a s prázdnou branku za zády.
58:09'
Oddechový čas pro Rusko.
57:57'
A s nadějemi Čechů to vypadá hodně dobře, jelikož touš se znovu dostal do středního pásma! Rusko má poslední dvě minuty na vstřelení dvou branek...
57:20'
Rusko se dostalo do kombinace v útočném pásmu a viděli jsme další střelu od modré. Ta se jen odrazila od zadního mantinelu a Michael Krutil vyhazuje.
56:54'
Jenže následně se Čechům znovu povedlo vyhodit a Michal Teplý se ještě vydal napadat svého soka. Puk sice nezískal, ovšem ušetřil hodně cenné sekundy.
56:16'
Až nyní se Rusové dostali do útočného pásma, odkud přišla tvrdá rána od modré. Lukáš Pařík tuto ránu vyrazil do rohu hřiště, Rusové ale zůstávají v pásmu.
55:39'
A další vyhození do bezpečí do středního pásma, Rusko se vůbec nemůže dostat do tlaku! Dnes je to diametrálně odlišný výkon od zápasu se Švédskem.
55:07'
A Češi hrají zatím prostě skvěle! Adam Raška ale následně nalétl do mantinelu a odkulhal na střídačku... Vypadá to na bok, nyní je ošetřovaný na střídačce.
54:39'
Jaroslav Askarov se vydal daleko od své branky, kde navíc poslal rozhodčího k zemi. Martin Beránek to poté zkusil, ale ruský gólman se stihl vrátit.
54:22'
Navíc to mohlo být už o tři branky! Michal Teplý získal puk v útočném pásmu, objel branku a chtěl zasunout. To se mu nepovedlo, k odraženému puk se však dostal Martin Lang, který nadvakrát nedokázal překonat Jaroslava Askarova!
53:59'
Jaroslav Askarov musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, jelikož český národní tým tam znovu vyhodil touš. Zatím Češi hrají v defenzivě skvěle.
53:38'
Taktika Čechů bude do posledních minut jasná. Dojet na půlku hřiště, nahodit kotouč a zde "otravovat soupeře". Rusy nyní ještě k tomu zastavil ofsajd.
53:05'
Česko vyhrálo vhazování v útočném pásmu a Martin Beránek vyslal slušnou ránu na Askarova. Ten ale kotouč bez větších potíží vyrazil vyrážečkou.
52:36'
Jenže nyní už to šance byla! Marat Chusnutdinov se individuálně dostal až před gólmana, kterého chtěl překonat bekhendovou kličkou. Lukáš Pařík jeho nájezdu odolal!
52:04'
A Čechy dělí už jen necelých osm minut od plného bodového zisku! Rusko nyní bude chtít tlačit a kombinovat, ale dva góly není mnoho... Tak uvidíme.
51:30'
Česko hraje v pěti!
51:10'
Lukáš Pařík ale nyní musel čelit střele i dorážce, avšak dnes český brankář působí jako zeď. Radek Kučeřík se poté dostal k puku a poslal ho daleko od branky.
50:35'
Rusové museli začít až od svého gólmana, ovšem jejich přesilová hra zatím není vůbec ideální. Česko dnes hraje oslabení mnohem lépe než proti Švédsku.
50:08'
Jegor Afanasjev se dostal ke střele z levé strany, ale nebyl přesný. Lukáš Pařík chtěl kotouč sebrat, ovšem kusem lapačky ho vyrazil do rohu kluziště.
49:48'
No, Česko nyní čeká další zkouška ohněm, jelikož se bude muset znovu bránit. Adam Najman ale zastavil přihrávku a kotouč nekompromisně vyhodil.
49:30'
Vyloučení v týmu Česko (Šimon Kubíček – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
49:04'
Česko hraje v pěti!
48:32'
Češi posunuli kotouč až do útočného pásma, kde ještě Adam Raška ušetřil několik cenných sekund. Následně střela od modré byla sražena do ochranné sítě.
48:04'
Vyloučení v týmu Česko (David Vitouch – 2 min., držení).

Vyloučení v týmu Rusko (Rodion Amirov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
47:51'
Rusko se bude tlačit do zakončení, ale Lukáš Pařík je dnes prostě oporou! Soupeř to zkusil odrazem o brusli českého hráče, ale český gólman byl pozorný.
47:27'
Češi mohou být rádi, že nešli do tří! Viděli jsme totiž další vysokou hůl českého hráče, ale sudí to nepostřehli. Česko navíc mohlo následně ještě vyhodit.
47:04'
Vyloučení v týmu Česko (Michal Gut – 2 min., vysoká hůl).
46:36'
Ale ještě to bude hodně těžká šichta, to rozhodně. Český národní tým se nyní musí bránit a u mantinelu bojuje o touš Martin Beránek se spoluhráčem.
46:06'
Před rokem v úvodním zápase MS totiž Česko porazilo Rusko, navíc v brance byl také Jaroslav Askarov. Tomu český soupeř moc vonět nemůže.
45:42'
Tak to by ještě více mohlo nakopnout český národní tým, který je nyní hodně blízko třem bodům. Nyní už je to jen na něm, bude se opakovat historie?
45:07'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je paráda, Češi se totiž dostávají do dvoubrankového vedení! MARTIN LANG zablokoval střelu Čajky a šel okamžitě dopředu. Měl před sebou hodně prostoru a parádně se trefil mezi ruku a tělo, kotouč se zastavil až v šibenici! Bez asistence.
44:30'
Začíná se nám čím dál více přerušovat, ale Lukáš Pařík je dnes opravdovou posilou svého týmu. Hodně hlasitě si říká o další starty na MS.
44:03'
Velká šance na straně Ruska! To totiž bylo přečíslení tři na dva. Jeden z hráčů ruského týmu měl spoustu času na pravé straně, ale jeho rána vůbec netrefila branku!
43:25'
Tentokrát znovu musel zasahovat český brankář. Na střelu z velké dálky ovšem dobře viděl, a tak vytáhl úspěšný zákrok lapačkou, jednoduchý zákrok.
43:02'
Na to by si Češi rozhodně měli dát pozor. Martin Lang nám nyní upadl na led v obranném pásmu. Hra je proto přerušena a buly bude po levici Paříka.
42:21'
Ovšem nyní mohlo být srovnáno! Jegor Afanasjev se dostal z ničeho nic k odraženému kotouči před brankářem, ale Lukáš Pařík mu stihl zmenšit střelecký úhel, důležitý zákrok!
41:58'
Nyní se však už Rusko dostalo s kotoučem do útočného pásma, ale rána od modré byla zablokována českým hráčem. To byla slušná rána do ruky.
41:04'
Martin Beránek to zkusil sám, ale napoprvé úspěšný nebyl. Poté ale přisunul puk na Davida Jiříčka, avšak Jaroslav Askarov v pohodě vyráží betonem.
40:38'
A už je před námi posledních dvacet minut! Udrží český tým své vedení? O tom nám více napoví následujících třicet minut, Rusko je zatím hodně nepřesné.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 24 – 24
Zákroky gólmanů: 24 – 23
Trestné minuty: 2 – 2

Nejvytěžovanější hráč Česka: Michael Krutil – 13:22
Nejvytěžovanější hráč Ruska: Muchamadullin – 15:18
Zatím sledujeme hodně zajímavou podívanou, po které budou spokojenější fanoušci českého národního týmu, který před poslední dvacetiminutovkou vede o jednu branku! Rusko sice opticky drží kotouč mnohem více, ale nebezpečných šancí vidíme podobně na obou stranách. Jaroslav Askarov má možná v tomto ohled více práce než Lukáš Pařík. A právě ruský gólman jednou kapituloval. Čeští hráči už sice byli hodně unavení, ale dvojice ze čtvrté lajny předvedla ještě rychlý výpad. V něm na sebe Jakub Rychlovský natáhl dva soupeře, načež nezištně poslal touš na Filipa Koffera, na jehož ránu z první neměl gólman nárok. Česká republika tak má rozhodně co bránit v poslední periodě. To by byly hodně cenné tři body.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
A vypadá to, že Česko půjde do kabin s jednobrankovým náskokem! Lukáš Pařík pomohl spoluhráčům s rozehrávkou a kotouč se dostal mimo obranné pásmo.
39:15'
Další dlouhá přihrávka v podání ruského národního týmu, avšak ta znovu nebyla nijak úspěšná. Česko kotouč zachytilo a rozhodně ušetřilo pár sekund.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:22'
Rusko to zkouší hodně dlouhými pasy, ale ty dnes nejsou moc úspěšné. Jeden z nich právě Češi zachytili, a tak Jaroslav Askarov musel vytáhnout lapačku.
37:35'
A další šance na české straně! Martin Lang předvedl rychlý výpad, ale Jaroslav Askarov jeho pokus vyrazil. Teplý ještě dorážel, ale ani on nebyl úspěšný.
37:00'
Komerční přestávka.
36:38'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi sice byli pod obrovským tlakem, jenže jejich protiakce končí první brankou v ruské síti! Jakub Rychlovský předvedl parádní akci, kdy na sebe natáhl dva soupeře. Následně ale předvedl nečekanou přihrávku na FILIPA KOFFERA, jehož bomba z první se zastavila až v síti. Jaroslav Askarov tam nemohl dosáhnout. Asistence: Jakub Rychlovský a Karel Klikorka.
36:08'
Rusko nyní svírá český tým, který už je hodně unavený. Celá formace je na ledě hodně dlouho... No, Češi potřebují dostat touš co nejrychleji z pásma.
35:34'
Semjon Čisťakov vyslal tvrdou ránu od modré hned po buly. Český brankář měl ale v té době skvělý výhled, takže bez větších potíží zasáhl vyrážečkou.
35:02'
A tak jsme po delší době viděli zase šanci Ruska! To šlo do přečíslení dva na jednoho, ale hráč, který celou akci táhl, to vzal na sebe. Lukáš Pařík mezírku mezi betony zavřel včas. Nadále tak čekáme na úvodní gól.
34:41'
Tak přesilová hra v podání českého týmu nebyla vůbec dobrá. Respektive první část ještě byla slušná, ale poté se už nedostal ani do útočného pásma.
34:20'
Artěmij Kňazev je na ledě!
33:48'
Rusové navíc vybojovali vhazování v útočném pásmu a zatím mohou být s oslabením spokojení. Česko se vůbec nemůže prokombinovat do útočné třetiny.
33:20'
A Rusové mají problémy, jenže Martin Haš nezastavil puk na útočné modré a Češi se musí rychle vracet. Rusko naopak chce ušetřit co nejvíc sekund.
32:57'
A to nebyla špatná možnost! Michal Teplý dostal dobrý pas na pravou stranu, ale Jaroslav Askarov vyráží. Česko se však nadále drží v pásmu.
32:36'
Češi mají první přesilovou hru v utkání, podaří se jim ji využít? V zápase se Švédskem se jim to povedlo. Nyní se ale musí probojovat do útočného pásma.
32:20'
Vyloučení v týmu Rusko (Artěmij Kňazev – 2 min., faul kolenem).
31:50'
Martin Beránek dokázal vybojovat puk ve středním pásmu a chtěl předvést individuální akci. Úspěšný ale nebyl a Češi se musí vracet do obrany.
31:27'
Střely na branku: 17 – 20!
31:03'
Šimon Kubíček se nám dostává do hry jako sedmý bek poměrně často. Jan Myšák pomohl svému gólmanovi, když Lukáš Pařík vůbec nevěděl, kde je puk.
30:39'
Ilja Safonov to chtěl vzít na sebe, ale touš mu odjel daleko od hokejky. Přesto ještě Rusko vybojovalo puk u mantinelu a snaží se kombinovat v pásmu.
30:20'
Jinak je za námi už více jak polovina utkání, škoda, že zatím musíme čekat na branku. Oba týmy měly své šance, o něco nebezpečnější jsou zatím Češi.
30:03'
Rodion Amirov, jenž je asistentem kapitána, se vydal sám dopředu, ale jeho pokus byl sražený do ochranné sítě. Před námi je tak další komerční přestávka.
29:37'
Češi dnes nehrají vůbec špatně a mohli by si připsat nějaké body! David Jiříček ukázal ofenzivní choutky, ale jeho pobídku před branku nikdo netrefil.
29:14'
David Vitouch zablokoval střelu svého soupeře a vydal se dopředu. Pavel Novák se nakonec dostal ke střele z úhlu, ale Jaroslav Askarov kotouč udržel.
28:45'
Rusům se sice nepovedla rozehrávka v obranném pásmu, jenže ani zadovka Martina Beránka nebyla dobrá. Na první branku zápasu stále čekáme.
28:23'
Maxim Grošev předvedl velmi dobrou akci po pravé straně, když si ho Svozil špatně najel. Ruský útočník ale nedokázal překonat českého brankáře.
26:51'
Lukáš Pařík musel zasahovat, ale na střelu dobře viděl a bez problémů zasáhl. Následně se strhla menší mela, ale sudím se to povedlo brzy rozehnat.
26:21'
Nyní to znovu nevypadalo špatně! Adam Raška byl při dorážce sražen na zem, ale faul se nepíská. Proto se pokračuje v pěti a dnes jsme viděli jeden trest.
25:27'
Činachov se dostal k bekhendové střele, proti které nastavil Pařík beton a vyrazil ji.
25:02'
Vitouch se dostal ke střele, kterou Askarov vytěsnil mimo.
23:25'
Askarov špatně rozehrál a Jakub Rychlovský se dostal do obrovské šance. Tváří v tvář Askarovovi ale neuspěl s bekhendovou kličkou.
23:10'
Sražená střela také na druhé straně. Rusové však dále kombinují v útočném pásmu.
22:28'
Michal Gut se dostal do střelecké pozice. Jeho pokus byl zblokován.
22:05'
Češi nahazují za branku Askarova, bohužel se puk dostal na hokejky Rusů.
21:30'
Rusové jsou velmi aktivní, to je pro ně cesta, jak prorazit český obranný val. Pařík si už připsal čtyři zákroky ve druhé třetině.
20:30'
Myšák vyváží puk ze třetiny, ale Grošev se nakonec dostal ke střele.
20:05'
U puku Rusové. Češi mají stále problém s buly.
20:01'
Začala druhá třetina.
Češi brání střední pásmo a snaží se ruské útočníky chytat před modrou čárou a vyrážet do rychlých brejků. To se zatím mladíkům daří, nicméně si musí dávat pozor na prostor mezi kruhy, kam často směřují ruské přihrávky. Pravděpodobně bude česká reprezentace dál sázet na rychlé brejky a nebudou napadat ruskou rozehrávku.
Češi s Rusy zatím drží krok, což je velmi příjemné zjištění. Dokonce se dostali i do velkých příležitostí, nicméně Askarov doposud chytá výborné utkání. Paříkovi na druhé straně po jedné z ruských akcí pomohla tyč. Uvidíme, jestli se dočkáme branek už ve druhé třetině.

Střely na branku:
Česko – 11
Rusko – 9
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
V závěru první třetiny ještě vhazování před Paříkem.
17:13'
Rychlá akce vedená Mužíkem skončila v útočném pásmu, ale do zakončení se Češi neprobili.
Tentokrát si už musel Pařík připsat úspěšný zákrok, ale nebyla to pro něj nějak těžká situace. Vše se schyluje k tomu, že do šaten se půjde bez branek.
15:17'
No, počet střel se nám dokonce srovnal! Nyní je to 8:8. Adam Raška vyslal už druhou střelu zleva, jenže Jaroslav Askarov měl celkem dobrý výhled a chytá.
14:54'
Hodně zajímavá minutka se nám odehrává v kanadském Edmontonu. Zajímavější akce byly ještě k vidění na obou stranách, ale branka nepadla.
14:03'
Rusko sice drží více kotouč, ale Češi jsou zatím nebezpečnější! Viděli jsme akci tři na dva, ve které pálil Jan Myšák. Ruský gólman měl s jeho pokusem velké problémy, ale vyráží!
13:33'
Maxim Grošev byl napadán, ale svou otočkou udržel puk v pásmu a posunul ho dále po mantinelu. Rusko se ale nakonec z pásma vyhnalo samo.
13:02'
Nyní se nám však skóre už měnit mohlo! Za Lukášem Paříkem totiž zazvonila tyčka.
12:41'
Češi sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale kotouč se dostal až k Paříkovi. Česko se však dostalo brzo zpět a s tečovaným pokusem měl Askarov velké potíže.
12:25'
Zatím nám hra plyne hodně rychle a moc se nám nepřerušuje. Jaroslav Askarov přerušil hru a před námi je druhá komerční přestávka v této periodě.
11:48'
Martin Beránek odvádí skvělou práci v útočném pásmu, kde nakonec získal puk. Radek Mužík se dostal ke střele, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.
11:11'
Zůstat v pozoru ovšem musel, jelikož Vasilij Podkolzin vyslal zajímavou nabídku na teč od mantinelu. Nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal poslat do branky.
10:37'
Čechům se už zakázané uvolnění pískalo a jeden z ruských hokejistů se dostal ke střele od modré. Lukáš Pařík ale nakonec zasahovat nemusel.
10:13'
Vasilij Ponomarjov byl hodně rychlý, a tak se nepískalo zakázané uvolnění. Rusko toho ale nedokázalo nijak využít a musí se znovu dostat do útočné třetiny.
09:24'
Jeden z obránců se dostal do dobré palebné pozice, ovšem kotouč mu byl na poslední chvíli vypíchnut. Michael Krutil poté mířil jen těsně vedle pravé tyče.
08:52'
Česku se sice nepovedlo dostat kotouč přes obrannou modrou, avšak na druhou dobrou už to vyšlo. Ani nyní z toho ale nebyla ani střela na branku.
08:18'
Střely na branku: 2 – 6!
07:47'
Jenže to samé se dá říct také o Česku. To sice mělo dvě zajímavější šance, ovšem jinak si v útoku ještě ani neškrtlo. Vypadá to, že důležitá bude první branka.
07:11'
Nyní už byl Čechům signalizovaný ofsajd, takže ti nemohli napadat rozehrávku svého soupeře. Rusům se zatím nedaří úplně překonávat střední pásmo.
06:21'
Další zajímavá šance na české straně! Raška se hnal po levém mantinelu, navíc jeho soupeř na modré upadl. Dobrou ránu vyslal "novic" v sestavě, jenže Jaroslav Askarov vyrazil.
05:59'
Šimon Kubíček je sice dnes napsaný jako sedmý bek, ale poměrně brzy se nám dostal do hry. Hlavní trenér Mlejnek proto bude dnes točit asi všechny hráče.
05:25'
Nyní už Rusové kombinují v útočném pásmu, ale Česko zatím hraje hodně obětavě a blokuje většinu ran soupeře. Zatím je to v defenzivě velmi slibný výkon.
04:35'
Avšak to byla zatím největší šance zápasu a měl ji český celek! David Jiříček dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho prudká rána se nevešla mezi tři tyče! Velká škoda.
04:07'
Až nyní to vypadalo trochu nebezpečně, ale křižnou přihrávku skrze brankoviště zachytil Lukáš Pařík. Ten znovu nechal přerušit hru, buly po jeho levici.
03:56'
Karel Klikorka je na ledě!
03:34'
Až nyní se Rusko dostalo do útočného pásma. Rodion Amirov si sjel z modré do lepší palebné pozice, kterou mu však jeden z českých hráčů zastavil.
03:05'
Zatím to není od Ruska úplně ideální přesilová hra, přesto mají do jejího konce ještě poměrně dlouho. Česko však vyhazuje jeden kotouč za druhým.
02:37'
Po nepřesné střele se navíc puk dostal až do středního pásma a Češi stihli vystřídat pár hráčů. Nakonec navíc Rusové vzali puk až za svou vlastní branku.
02:08'
Šakir Muchamadullin dostal nabito na modrou a vyslal hodně slušnou ránu. Český gólman měl celkem slušný výhled, a tak puk vyrazil do rohu kluziště.
01:56'
Vyloučení v týmu Česko (Karel Klikorka – 2 min., hákování).
01:25'
Jeden z hostujících hokejistů byl faulovaný v útočném pásmu a Rusko si zahraje první přesilovou hru! Tak to byla rychlost, nyní má zatím jen výhodu.
00:57'
Lukáš Pařík už za sebou má také první zákrok. Nejprve měl sice problémy s vyraženým kotoučem, jenže nakonec touš schoval a nechal proto přerušit hru.
00:20'
Ovšem i oni umí dělat chyby, a tak si první zákrok musel připsat Jaroslav Askarov. Ten čelil střele Martina Langa, ale bez problémů zasáhl svým betonem.
00:12'
A dnešní duel se nám právě rozjel! Česko nastupuje v červenobílých dresech, zatímco u jejich soupeře převažuje modrá. Favority jsou dnes Rusové.
00:01'
Utkání právě začalo.
Tím, že se hraje v edmontonské bublině, tak celé mistrovství světa mají na starosti kanadští rozhodčí. To se nemění ani nyní, takže jako hlavní sudí byli delegováni Olivier Gouin a Kyle Kowalski. Na čárách jim budou pomáhat Maxime Chaput a Kelsey Mahoney.
A my už známe sestavy! Důvěru v české brance dostal Lukáš Pařík. Nově se do sestavy podívá také Šimon Kubíček, který bude plnit roli sedmého beka. Do hry už je připravený i Adam Raška, který bude hrát ve třetí formaci s Novákem a Gutem. Českobudějovický Beránek se posunul z pozice třináctého útočníka až do druhé lajny a nejspíše ho uvidíme při oslabeních.

Z ruské strany dostal důvěru v brance znovu Jaroslav Askarov. Dokáží ho Češi vyhnat z branky stejně jako loni? Na to je ještě brzy, ale za chvilku začínáme!
Úvodní sestavy:

Česko: N. Malík (Pařík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Rusko: Askarov (Achťamov) – Muchamadullin, Čisťakov (A), Čajka, Kuzněcov, Kirsanov, Kňazev, Byčkov – Podkolzin (C), Chusnutdinov, Afanasjev – Činachov, Baškirov, Amirov (A) – Firstov, Safonov, Gricjuk – Bardakov, Ponomarjov, Grošev – Spiridonov.

Rozhodčí: Gouin, Kowalski – Chaput, Mahoney.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se letošní MS juniorů hraje bez diváků.
Zápas na loňském MS U20:

Česko – Rusko 4:3

Branky a nahrávky: 3. Kubíček (Jeník, Teplý), 8. Myšák (Teplý), 26. Blümel, 38. Jeník (Teplý, Šír) – 11. Zamula (Chovanov, Denisenko), 15. Podkolzin (Marčenko, A. Romanov), 27. Zamula (Voronkov, Alexandrov).

Česko: Dostál (Pařík) – Klikorka, Zábranský, Kučeřík, Kubíček, Haš, Dajčar – Pekař, Teplý, Jeník – Lauko, Pytlík, Šír – Čajka, Raška, Myšák – Pavel, Šik, Blümel.

Rusko: Askarov (41. Miftachov) – Žuravljov, A. Romanov, Zamula, Malyšev, Galeňuk, Pylenkov – Chovanov, Denisenko, Dorofejev – Voronkov, Sokolov, Alexandrov – Ivan Morozov, Marčenko, Podkolzin – Sorkin, Rtiščev, Grošev.
Řekli před zápasem:

Vasilij Podkolzin (kapitán Rusů): „Musíme omezit chyby, které jsme dělali proti Američanům, protože české mužstvo je velice silné. Po porážce se Švédy bude mít speciální motivaci."

Jan Myšák (kapitán Česka): „Turnaj je krátkodobý, zápasy jdou rychle za sebou. Rusové měli volno, budou o trošku víc čerství. Ale nám je to jedno. Připravíme se na sto procent. Víme, že každý soupeř tady má vysokou kvalitu. V malém intervalu mezi zápasy bych nehledal výhodu nebo nevýhodu."
Česko

Češi měli loni možnost hrát mistrovství světa dvacítek na domácí půdě, ale žádnou výhodu jim to nakonec nepřineslo, přes skvělou fanouškovskou kulisu. Jejich cesta totiž skončila už ve čtvrtfinále, kde vysoko nestačili na Švédsko 0:5. Tým ze střední Evropy tak na medaili už musí čekat hodně dlouho, jelikož tu poslední získal v roce 2005. Ta tehdy měla bronzový nádech, když Česko porazilo Američany.

Za kapitána týmu byl zvolený Jan Myšák. Ten sice není nejstarším hráčem, dokonce by mohl na příštím MS, ale rozhodně má jedny z největších zkušeností z celého týmu. I ty mu letos vynesly draft Montrealem. A sám si této pozice hodně váží: „Určitě jsem poctěn, je to čest vést nároďák. Mám z toho radost, budu se snažit být týmu a všem klukům co nejvíc nápomocný,“ prohlásil před šampionátem. Za jeho asistenty byli zvoleni Adam Najman a Radek Kučeřík.
Češi a první zápas na MS

Česko už za sebou má první duel v rámci mistrovství světa dvacítek a nejraději by na něj hodně rychle zapomněl. Češi se sice jako první dostali do vedení, když se v přesilové hře prosadil kapitán týmu Jan Myšák, avšak to bylo od nich vše. Poté se trefovali už jen jejich soupeři. Jejich gólový účet se zastavil až na čísle sedm, takže Česká republika schytala na úvod celkem debakl 1:7.

I proto se dají očekávat nějaké změny v sestavě. Po jednozápasové stopce už bude k dispozici Adam Raška, který by měl hrát v lajně s Janem Myšákem a Michalem Teplým. Do banky naskočil proti Tre Kronor Nick Malík. Ten sice nezachytal špatné utkání, ale sedm branek je hodně... Dostane proto šanci někdo z dua Lukáš Bednář a Jan Pařík?
Rusko

O favoritovi dnešního duelu je poměrně jasno, budou jím ruští hokejisté. Ti navíc budou obhajovat stříbrné medaile z Třince. Rusové přitom měli finálové utkání rozehrané skvěle a deset minut před koncem dokonce vedli. Poté ale dostali dvě branky a museli se před svým soupeřem, v podobě Kanady, sklonit. Hráči Javorového listu jsou favorité i letos, ale rozhodně bychom neměli odepisovat ani Rusy, mají totiž hodně silný tým.

Za kapitána ruské reprezentace byl zvolen Vasilij Podkolzin, tedy mladík, který pravidelně nastupuje v KHL v dresu Petrohradu. Jeho asistenti jsou Semjon Čisťakov a Rodion Amirov.
Rusové a první zápas na MS

Rusko mělo hned v prvním zápase těžkého soupeře, v podobě Američanů, jenže mu to nakonec nemuselo vadit, jelikož zapsalo první tři body do tabulky! Právě Rusové se jako první dostali do vedení, když se trefil Vasilij Ponomarjov. USA sice srovnalo, ale jejich soupeři se poté dostali až di tříbrankového náskoku. Postupně se prosadili Zachar Bardakov, podruhé v zápase Vasilij Ponomarjov a Ilja Safonov. Spojené státy americké sice zápas ještě zdramatizovali, avšak do prázdné brány se trefil Jegor Činachov, jenž určil konečné skóre 5:3.

Do branky Ruska nastoupila jejich gólmanská hvězda v podobě Jaroslava Askarova, nastoupí i proti českému týmu? To se brzy dozvíme.
Konečná nominace ruského týmu

Brankáři: Jaroslav Askarov, Artur Achťamov a Vsevolod Skotnikov.

Obránci: Jan Kuzněcov, Artěmij Kňazev, Daniil Čajka, Semjon Čisťakov, Roman Byčkov, Jegor Šechovcov, Šakir Muchamadullin, Kirill Kirsanov.

Útočníci: Arsenij Gricjuk, Michail Abramov, Vladislav Firstov, Zachar Bardakov, Vasilij Ponomarjov, Jegor Spiridinov, Vasilij Podkolzin, Jegor Činachov, Marat Chnusnutdinov, Jefor Afanasjev, Ilja Safonov, Danil Baškirov, Rodion Amirov, Maxim Grošev.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci MS U20! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Českem a Ruskem. Úvodní buly je naplánováno na 3:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.


Články odjinud