MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 1. ledna 2021   00:00

Kanada
Kanada
3:49' Cozens  • 26:54' Holloway (Pelletier, Schneider) • 32:58' Krebs (Byram, Zary) • 58:43' Cozens
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Finsko
Finsko
45:09' Lambert  (Niemelä, Pärssinen)
Kanada
Levi (Garand) – Byram, Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Holloway, McMichael, Cozens (C) – Perfetti, Newhook, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
Campbell, Langin – Deschamps, O´Quinn (všichni Kanada)
Rogers Place, Edmonton
Finsko
Piiroinen (Taponen) – Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Korhonen, Helenius, Petman – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Pyyhtiä, Pärssinen, Lambert – Puhakka, Järventie, Nikkanen – Räty.

Kanadští hokejisté suverénně vyhráli skupinu A a chystají se ve čtvrtfinále na českou reprezentaci.
Proti Finům odehráli v přímém souboji o první místo dvě třetiny prakticky na jednu bránu, soupeře válcovali a v úvodní třetině mu povolili jedinou střelu. V závěrečném dějství se obrázek hry změnil, Finsko převzalo proti úsporně hrající Kanadě iniciativu a po dvou trefených břevnech z kanadské strany zdramatizovalo zápas proměněnou jedinou přesilovkou v zápase. Poslední slovo však měl do prázdné brány kanadský kapitán Cozens.
Z prvního přenosu roku 2021 je to vše, děkuji za pozornost a pokud se nechystáte sledovat další atraktivní hokej z MS do 20 let mezi Švédskem a USA, přeji dobrou novoroční noc!
Střely na bránu 39:19 (17:1, 18:6, 4:12)
Vyloučení 1:5
Využití 0:1
59:37'
Levi se roztáhl na čáře a položeným betonem vyráží střelu z pravé strany.
59:17'
Ještě jedno buly po Leviho levici vybojovali finští mladíci.
58:43'
Kanada právě vstřelila branku!
DYLAN COZENS gólový účet utkání otevřel a prozatím i uzavřel. Vyvezl puk za modrou čáru, ve středním pásmu absolvoval dva vítězné souboje a z pravého křídla trefuje prázdnou bránu. Bez asistence.
58:10'
Hosté musejí rozjet útočnou akci z vlastního obranného pásma.
57:36'
Zakázané uvolnění Kanady přesouvá hru před Leviho. Finský trenér odvolává Piiroinena, Evropané zkusí změnit osud zápasu v šesti.
57:13'
Domácí drží útočné pásmo a Justin Barron těsně nedosáhl na prudkou křížnou přihrávku.
56:39'
Räty z plné jízdy přestřeluje, puk se odráží od tvrzeného skla ven z pásma.
54:35'
Mikael Pyyhtiä od levého mantinelu mířil do bližšího horního růžku, obtížný rotující kotouč dokázal Levi vyhrábnout lapačkou.
53:54'
Skoro tři a půl minuty byli gólmani bez práce, než zasáhla Piiroinenova lapačka proti McMichaelově ráně.
53:30'
Kanada se již soustředí především na bránění náskoku, oboustranně je teď hokej hlavně o nastřelování puků podél hrazení.
51:51'
Neobvykle mnoho icingů pískají čároví kanadskému výběru.
50:35'
Subtilní Pelletier provětral obránce ze severovýchodu Evropy a jeho průnik utnul až brankář Kari Piiroinen.
50:11'
Střely na bránu ve třetí třetině 1:7. Kanada vyhazuje na další zakázané uvolnění.
49:44'
Z pravého křídla se protáhl Pyyhtiä a bekhendem pod víko vyzkoušel Leviho, který si v poslední třetině konečně pořádně zachytá.
49:32'
Zakázané uvolnění Kanaďanů.
48:39'
Třetí třetina nabízí dost odlišný obrázek, finskému povstání ještě zamezil Levi, který ukryl v lapačce Virovu křížnou ránu.
48:08'
Hosté v plném počtu. Domácí nepustili za celé oslabení ani k jediné přímé střele.
47:45'
Ne, přesilovky dnes nejsou silnou zbraní Javorových listů. Tahle je asi nejméně povedená ze všech, naopak z brejku přes celé kluziště zahrozil v oslabení Helenius.
46:41'
Kotouč vyletěl přes plexisklo, Kanada musí opustit útočné pásmo.
46:08'
Vyloučení v týmu Finsko (Roni Hirvonen – 2 min., hrubost).
45:09'
Finsko právě vstřelilo branku!
Kanada nevyužila čtyři přesilovky, soupeři stačila necelá minuta při vůbec první početní výhodě. Syn kanadského otce a finské matky BRAD LAMBERT střílel zápěstím z levého kruhu a Levi přitiskl paži k tělu, jenže právě toto neměl dělat, protože puk mu prošel do sítě k zadní tyči. Asistence: Topi Niemelä, Juuso Pärssinen.
44:17'
Vyloučení v týmu Kanada (Dylan Cozens – 2 min., podrážení).
43:37'
Connor McMichael zblízka zvedl kotouč bekhendem a finské hokejisty znovu zachránilo břevno! Tam mu ovšem pomohla teč Piiroinenovy lapačky.
43:04'
Tomasino nabil zleva mezi kruhy Suzukimu, který z pokleku bez přípravy netrefil bránu.
41:11'
Z pravého kruhu pálil Kasper Puutio, na dorážku do odkryté brány si na levém křídle Petman nesrovnal puk na hůl.
40:11'
Vhazování ve finském pásmu se konalo hned po osmi vteřinách a po vyhraném buly z něj Kanada vytěžila ránu do břevna.
40:01'
Po 40 minutách hry můžeme prohlásit, že se čeští hokejisté mají ve čtvrtfinále na co těšit.
Kanadští hokejisté válcují Finy až nedůstojně, rozdíl v hokejových dovednostech je přímo propastný. Hraje se prakticky neustále na jednu bránu a jen velké smůle v zakončení a výborně chytajícímu Piiroinenovi vděčí Finsko za milosrdný výsledek 3:0. Ve druhé třetině zvýšil nejprve tečí Pelletierovy střely Holloway a poté se ještě z dorážky zblízka prosadil Krebs.

Střely na bránu 35:7 (17:1, 18:6)
Vyloučení 0:4, bez využití
40:00'
39:50'
Obrovskou příležitost ke gólu do šatny měl Suzuki! Prostřelil Piiroinena zblízka mezi betony, ztlumený puk však dokázali finští obránci uklidit ještě před brankovou čarou.
39:25'
Finsko se ubránilo i nyní a hraje v plném počtu.
38:55'
Finská čtveřice už mele z posledních sil, po naskočení ze střídačky střílí Krebs opět jen do brankáře.
38:11'
Sledujeme opět pevný přesilovkový zámek domácího mužstva. Piiroinen v rozpětí pár vteřin vyráží mrštným rozklekem Perfettiho střelu zblízka i McMichaelovu dorážku.
37:25'
Vyloučení v týmu Finsko (Samuel Helenius – 2 min., vysoká hůl).
37:04'
Piiroinen se stačil bleskově přemístit k pravé tyčce a vyráží jubilejní 30. střelu kanadských mladíků.
36:46'
Suzuki z pokleku pálil bez přípravy, odkrytou část brány po prudké Byramově přihrávce netrefil.
35:33'
Kanada musí pro kotouč zpět za vlastní svatyni.
33:44'
Za Finsko se pokusil o reakci Aku Räty, individuální akci však nedotáhl.
32:58'
Domácí udrželi navzdory postupnému vystřídání celé formace útočné pásmo a unavenou finskou pětici zlomil z brankoviště dorážkou Byramovy střely PEYTON KREBS. Asistence: Bowen Byram, Connor Zary.
32:43'
Kanadský tlak zakončil z levého kruhu úplně volný Korczak, finského brankáře mezi betony neprostřelil.
31:35'
Javorové listy se po sérii nepřesností dopustily zakázaného uvolnění.
29:50'
Finové setřásli nervozitu a hrají teď mnohem uvolněněji, Levi čelil dalšímu pokusu z hole Hirvonena.
29:14'
Thomas Harley pálil od modré po zpětné přihrávce Ryana Suzukiho do lapačky finského brankáře.
28:21'
První vyložená finská šance! Mikko Petman se šikovně protáhl přes posledního obránce a jeho střelu zblízka vytěsnil Levi na tyč.
26:54'
Závaru před svou bránou se Finové ubránili jen na okamžik, po zpětné přihrávce a rychlé výměně puku se Schneiderem vypálil z druhé vlny Pelletier a DYLAN HOLLOWAY sklepl kotouč mezi Piiroinenovy betony.
Asistence: Jakob Pelletier, Braden Schneider.
26:22'
Hosté přežili i třetí oslabení a jsou v plném počtu.
26:05'
Philip Tomasino hledal křížnou přihrávkou u zadní tyče volného Suzukiho, kterému kotouč při zpracování bruslí utíká.
25:16'
Také další možnost Kanady připravil Bowen Byram přihrávkou do strany, jeden z jeho spoluhráčů pálí znovu do Piiroinenova betonu.
25:04'
Connor McMichael si najížděl v přesilovce proti couvajícímu bekovi a prudkou střelu zápěstím vyslal až na konci kruhu pro vhazování. Mířil jen do brankáře.
24:22'
Vyloučení v týmu Finsko (Ville Heinola – 2 min., nedovolené bránění).
23:40'
Finský obránce Puutio stál nehnutě s pukem za vlastní bránou a vyčkával s rozehrávkou, až se možná někteří diváci začali obávat, že se jim zasekl obraz.
22:19'
Newhookův pokus vyráží Piiroinen rozklekem a Finové okamžitě vyhazují na zakázané uvolnění.
21:36'
Evropané úplně zapomněli za svými zády Quintona Byfielda, který se zprava protáhl před bránu, jenže blafák po ledě nenasměroval mezi tyče.
20:15'
Hned po buly se vydal vpřed podél pravého mantinelu Simontaival, střelu po ledě však nasměroval jen do boční opěry kanadské brány.
20:01'
Drtivou převahu využila Kanada pouze k jedinému gólu, který vstřelil z přečíslení kapitán Dylan Cozens. Celá řada vyložených šancí zůstala bez využití. Finové vůbec nestíhají a v podstatě celou třetinu jen blokují kanadské střely a vyhazují puky.

Střely na bránu 17:1
Vyloučení 0:2, bez využití
20:00'
19:20'
Hosté v plném počtu. Současně s vypršením trestu vyráží Piiroinen tvrdou střelu Tomasina.
17:56'
Před odkrytou polovinou brány přeskočil vyražený kotouč po Cozensově střele hůl Krebsovi!
17:20'
Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Simontaival – 2 min., sekání). V jasné šanci zastavil před bránou Krebse.
16:39'
Jakob Pelletier vyprášil Piiroinenovi betony z pravého kruhu.
15:03'
První vážnější tlak Finů přineslo střídání jejich prvního útoku, z nadějného závaru před bránou se však dvakrát po sobě neujala žádná ze střílených přihrávek.
14:29'
Po McMichaelově prostrčení najížděl Holloway krátkým obloukem zprava sám na brankáře, blafák však zakončil mimo.
14:06'
Newhook se hladce protáhl mezi beky a předložil puk na pravé křídlo Krebsovi, který z dobré pozice minul bránu.
Střely na bránu 12:1.
13:37'
Kari Piiroinen skáče šipku na led a na pár okamžiků pozastavuje drtivý nápor Kanady, která svého soupeře přehrává rozdílem třídy. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
12:42'
Dylan Cozens mohl přidat i druhý gól Kanady, jenže samostatný nájezd na prudkou kolmici za obranu neprovedl ideálně a Piiroinena nepřekonal.
11:08'
Philip Tomasino pálil z dálky, finský brankář měl opět zakrytý výhled a dobře mířenou střelu vyškrabuje vyrážečkou v posledním zlomku vteřiny.
10:34'
Schneiderova střela od modré čáry proletěla o kousek vedle pravé tyčky poněkud pozdě reagujícího Piiroinena.
9:36'
Dlouho se tam puk neohřál a už se vrací do podstatně rozježděnějšího ledu na opačné straně.
9:07'
Devon Levi podržel kotouč v lapačce po Lundellově nahození z pravého křídla. Poprvé v zápase se vhazuje v kanadském obranném pásmu.
7:07'
Piiroinen nevěděl, kde má kotouč po střele Connora Zaryho. Kanadský útočník ho našel za bránou, pokoušel se ještě o zakončení zpoza tyče, ale kotouč do klece neusměrnil.
7:02'
6:05'
Minutu svírali Kanaďané soupeře před jeho bránou, nejnebezpečněji vyhlížející střelu Perfettiho srazil obránce bruslí vedle a Finsko konečně vyhazuje.
5:02'
Vyloučení v týmu Finsko (Aku Räty – 2 min., podrážení).
3:49'
První přesná rána z hole kapitána! Javorové listy získaly puk ve středním pásmu a při přečíslení tří na jednoho ani DYLAN COZENS nepotřeboval spoluhráče. Sedmička loňského draftu zakončila švihem na bližší tyč. Bez asistence.
3:24'
Peyton Krebs nezpracoval prudkou křížnou přihrávku, ale Kanada udržela pásmo a po chvilce zakončoval z těžkého úhlu těsně mimo Alex Newhook.
2:37'
Domácí hokejisté mají v úvodu tlak, který soupeř přerušuje jen na chvilku zakázaným uvolněním.
1:07'
Po McMichaelově střele do brankáře se vhazuje ve finském pásmu.
0:38'
Bowen Byram nezaviněně uklouzl za vlastní bránou, jeho kiksu však nedokázal Helenius ani jeho spoluhráči využít.
00:01'
Vážení přátelé, mám tu čest uvést první online příspěvek roku 2021, i když pro Kanadu to zatím ještě neplatí, tam je teprve krátce po čtvrté hodině odpolední. Domácí hokejisté jsou na ledě v červených dresech, Finové v bílomodrých. Za chvilku jdeme na věc.
Oba celky po rozbruslení zamířily do šaten a domovská hala edmontonských Olejářů je tak momentálně nejen bez diváků, ale na chvilku i bez hokejistů.
Jak je na šampionátu zvykem, očekáváme zahájení zápasu s několikaminutovým zpožděním, takže si bez spěchu vychutnejme silvestrovský přípitek a já se znovu ohlásím v příštím roce!

Kanada: Levi (Garand) – Byram, Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Holloway, McMichael, Cozens – Perfetti, Newhook, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Korhonen, Helenius, Petman – Hirvonen, Lundell, Simontaival – Pyyhtiä, Pärssinen, Lambert – Puhakka, Järventie, Nikkanen – Räty.

Rozhodčí: Campbell, Langin – Deschamps, O´Quinn (CAN).
Finsko (3-0-0-0, 15:4, 2. místo)
Také severoevropský výběr prochází turnajem hladce, sérii zápasů s outsidery zvládl bez zaváhání. Postupně Finové přemohli Německo s potížemi 5:3, Švýcarsko 4:1 a naposledy Slovensko 6:0.
Skóre není podstatné, pokud mladí hokejisté Finska zvítězí nad Kanadou jakýmkoli způsobem, i po nájezdech, zajistí si první příčku ve skupině A.

Kanadské bodování:
Anton Lundell 3+3
Topi Niemelä 2+4
Kasper Simontaival 2+3
Kanada (3-0-0-0, 29:3, 1. místo)
Javorové listy zaujaly zdrcující kanonádou 16:2 proti oslabeným Němcům, naopak Slováci vzdorovali největšímu favoritu turnaje srdnatě a podlehli se ctí 1:3. Následovala další dvojciferná výhra 10:0 nad Švýcarskem. Šesti body se na tomto výsledku podílel útočník Byfield.

Dylan Cozens 4+5
Qunton Byfield 2+5
Philip Tomasino 4+2
Hezkou silvestrovskou noc! Přesně o půlnoci středoevropského času odstartuje na mistrovství světa hokejistů do 20 let duel o první místo ve skupině A mezi domácí Kanadou a Finskem, tedy posledními dvěma šampióny této věkové kategorie. Zároveň tento zápas rozhodne o případném českém soupeři pro čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.