MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Rusko - 5. ledna 2021   00:08

Ukončeno
Kanada
Kanada
01:02' Newhook (Schneider, Quinn) • 10:33' McMichael (Pelletier, Cozens) • 15:05' Perfetti (Byram, Cozens) • 24:09' Schneider (Suzuki, Mercer) • 58:31' Cozens (Pelletier)
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)
Rusko
Rusko
Kanada
Sestavy:
Levi (Garand) – Byram (A), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (C) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
Rozhodčí
Gouin, Roeland – Deschamps, O'quinn
Rogers Place, Edmonton
Rusko
Sestavy:
Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kňazev, Kirsanov, Čajka – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Abramov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Baškirov – Grošev, Bardakov, Ponomarjov – Činachov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Za znění kanadské hymny se s vámi loučím se slovy, že Kanada deklasovala úhlavního nepřítele z Ruska. To je ode mě vše, ale ještě si vás dovolím pozvat ke druhému semifinálovému klání mezi USA a Finskem, dobrou noc.
Kanada se raduje s postupu do finále, Rusko se musí smířit se zápase o bronz!

Od úvodních minut kráčely javorové listy za svým zlatým snem, který samozřejmě musí potvrdit ve finále! Kanadský výběr hrál výborně, proměňoval šance a zároveň mazal střelce soupeře. Rusku se dnes vůbec nedařilo, všude byli o krok později a nebyli schopni najít recept na překonání Leviho.

Nejlepší hráči zápasu

Devon Levi (Kanada) – Vasilij Podkolzin (Rusko)

Střely na branku: 35:28.
Střely na branku ve třetí třetině: 10:8.
Konec zápasu.
59:51'
Ještě jedno přerušení, protože javorové listy se dostaly do ofsajdového postavení. Kanada dnes jasně přehrála Rusko a může se těšit na zápas o zlato.
59:14'
V závěru to zkusil ještě z pravé strany Jegor Činachov, kterého vychytal Devon Levi. Kanadský brankář už má osmadvacet zákroků!
58:31'
Kanada právě vstřelila branku!
Sám Devon Levi se pokusil zamířit do prázdné brány, ale trefil spoluhráče. Kanada následně vyhodila a po chvíli kotouč získala. Jakob Pelletier našel DYLANA COZENSE, který znovu upravil stav zápasu. Asistence: Jakob Pelletier.
57:45'
Od modré čáry nahodil puk proti brance Semjon Čisťakov, jehož pokus brankáři vypadl. Kanada se následně osvobodila vyhozením do středního pásma.
57:04'
Sborná je před vlastní brankou, přesto Jaroslav Askarov odjíždí na střídačku! Rusko už nemá co ztratit a pouští do hry dalšího bruslaře.
56:50'
Ruská reprezentace si vyžádala ještě oddechový čas, ovšem konec utkání je velmi blízko a Kanada vede o čtyři zásahy!
56:50'
Jack Quinn dlouho čekal, až spoluhráč opustí útočné pásmo. Přesto do něj vjel příliš brzy a hra je vykázaná do neutrální zóny.
56:09'
Dylan Cozens a Connor McMichael pracovali na levé straně útočného pásma. Druhý jmenovaný zakončil z úhlu jen do bránícího soupeře.
55:10'
Peyton Krebs a Zachar Bardakov se do sebe pustili v rohu hrací plochy. Celou akci vyvolal kanadský útočník, jenž trefil soupeře do zátylku. Oba hráči míří na trestnou lavici.
54:33'
Quinton Byfield využil práce spoluhráče a podél mantinelu jel sám dopředu. Kanaďan neměl komu přihrát, a tak vystřelil, avšak puk letěl jen do ochranné sítě.
Střely na branku: 33:25.
53:58'
Zámořský celek znovu posunul černou gumu za branku Ruska, kde se hra chvíli zdržela. Obě mužstva opět střídají a času už zbývá sborné příliš málo.
52:51'
Cink! Devon Levi má teké obrovské štěstí, jelikož mu tentokrát pomohla branková konstrukce. Z vrcholu levého kruhu totiž vystřelil příliš přesně Šakir Muchamadullin.
52:36'
Středem přejel modrou čáru Jegor Afanasjev, který okamžitě vystřelil. Jeho pokus byl přizvednutý do ochranné síti a Devon Levi tak stále ve vyřazovacích bojích neinkasoval.
51:42'
Od pravého mantinelu přihrával před branku Connor McMichael, který viděl najetého spoluhráče. Po těžké nahrávce Jakob Pelletier rychle zakončoval, ale branku minul.
Střely na branku: 32:23.
51:05'
V posledních minutách se téměř nepřerušuje a čas plyne velmi rychle. S dalším zákrokem se musel vytasit Jaroslav Askarov, který chytil pokus z levého kruhu pro vhazování.
50:25'
Kanada se rozestavila v útočném pásmu jako by hrála početní výhodu. od mantinelu chytře nahodil puk Connor Zary, avšak dorážka už nepřišla.
49:27'
Už mi skoro připadá, že Rusko hraje pouze na dvě formace. Vasilij Podkolzin naskakuje do hry ob střídání. Nedojdou sborné ještě síly? Ovšem Rusové nemají co ztratit.
48:44'
Maxim Grošev zadovkou našel jen soupeře, který postupoval k brance. jenomže Alex Newhook byl sražen dalším bekem, Rusko je na kotouči.
48:03'
Ještě před vhozením buly se postrkovali Jack Quinn a Zachar Bardakov. Čárový rozhodčí do momentu vstoupil a obou hráčům domluvil.
Střely na branku: 29:22.
47:42'
Sborná zlepšila pohyb a začíná být velmi nebezpečná a nepříjemná. Další střelou se představil Vasilij Podkolzin, ale ani on neuspěl. Rusko se potřebuje nutně střelecky chytit, aby střetnutí ještě minimálně zdramatizovalo.
46:57'
Na levé straně dostal trochu prostoru Rodion Amirov, který vyzkoušel brankářovu pozornost z ostrého úhlu. Devon Levi znovu zůstal ve správném postavení a zaznamenal snadný zákrok.
46:08'
Braden Schneider se prezentoval dalším pokusem, do něhož vložil hůl Ryan Suzuki. Jaroslav Askarov tentokrát zasahovat nemusel, jenže musí být dál pozorný.
45:26'
Jack Quinn už měl proti sobě posledního obránce, ovšem scházely síly, a tak puk po prknech nahodil za branku soupeře. Oba celky využívají situace a střídají.
44:20'
Kanada vytáhla napadání velmi vysoko a Rusko se dvakrát muselo schovat za vlastní branku. Jenže napotřetí neprošlo evropské mužstvo přes střední pásmo.
43:07'
Sám na branku se hnal Quinton Byfield, jemuž v rozhodujícím momentu sjel kotouč z čepele. Puk pak sice mířil na branku, ale pouze po ledě, a tak si s ním ruský brankář poradil.
Střely na branku: 27:21.
42:37'
Z pravého křídla se pokoušel překonat kanadského brankáře Jegor Afanasjev. Devon Levi sice puk neudržel, ale vypadl jen před něj, což rychle napravil.
42:12'
Dylan Cozens je dnes při chuti, avšak jeho další zakončení po ledě zastavil beton ruského maskovaného muže.
41:48'
Z levé strany vystřelil Zachar Bardakov, jenž z kruhu pro vhazování nepřekonal kanadského brankáře. Ruský hráč se ještě pokoušel vyvolat rvačku, jenomže neuspěl.
41:11'
Na druhé straně přišla přihrávka zpoza branky z pravé tyči, kde se nacházel Jack Quinn. Jeho zakončení bylo příliš zblízka, a tak jej Jaroslav Askarov pokryl.
40:55'
Od levého mantinelu vystřelil Šakir Muchamadullin, jehož snažení zamířilo nad branku. Rusko musí posílat všechny puky na branku soupeře.
40:10'
Poslední dvacetiminutovka začala a Kanada se jako první ujala kotouče. U modré čáře se srazili dva domácí hráči, a tak Jakob Pelletier nemohl postupovat dále k brance.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhém dějství se hra už trochu vyrovnala, ovšem Kanadě se podařilo odskočit ještě o jednu trefu. Zámořský celek hraje uvolněně a stále hladce kráčí k postupu do finále. Rusko sice mohlo snížit, jenže po trenérské výzvě nebyl gól uznán. Sborná se tak zatím nemá čeho chytit a je kousek od zklamání. Hostujícímu mužstvu už zbývá pouze dvacet minut.

Střely na branku: 25:20.
Střely na branku ve druhé třetině: 9:13.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:31'
Sám faulovaný Dylan Cozens se rozjel k trestnému střílení. Před ruským brankářem zahýbal rameny a strhl puk do bekhendu, kterým trefil konec brankářova betonu.
39:31'
Po zaváhání obránce se sám na branku hnal Dylan Cozens, který Askarova nepřekonal, avšak byl seknut přes rukavice. Kanada pojede trestné střílení!
38:46'
Zámořský celek už je v plném počtu a chvíli poté přišlo další zakončení z levé strany. Kanadský brankář si pokus pohlídal a vyrazil jej do ochranné sítě.
38:00'
Od modré čáry se napřáhl Artěmij Kňazev, který v rozhodujícím momentu zlomil hůl. A tak to z levé strany zkusil Kirill Kirsanov, jehož snažení vyrazil betonem skvělý Devon Levi.
37:37'
Čároví rozhodčí dlouho prohlíželi záznam hry a rozhodli, že branka pro ofsajd nemůže být uznána! Pojďme po stopách akce. Zakončení od modré čáry bylo sražené na pravou stranu hrací plochy, kde se nacházel osamocený Michail Abramov. Před ním se nacházela opuštěná branka, kterou ruský útočník trefil. Jenomže radost Ruska byla zbytečná, což je pro samotný duel škodou.
37:37'
Prohlíží se video hry, jelikož Kanada si bere trenérskou výzvu! Domácí trenéři viděli ofsajdové postavení!
37:08'
Dvakrát z pravé strany vystřelil Arsenij Gricjuk, jehož pokusy vždy vyrazil kanadský brankář. Následně poskakoval kotouč před brankou a prázdnou bránu měl před sebou Michail Abramov, jenž obránce to měl k němu blíže.
36:39'
Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Šakir Muchamadullin, jehož pokus Devon Levi velmi dobře viděl a znovu schoval černou gumu do výstroje.
Střely na branku: 23:11.
36:34'
Vyloučení v týmu Kanada (Connor McMichael – 2 min., podrážení).
35:41'
Nabídku na teč vyslal Bowen Byram, ale spoluhráči jeho myšlenku nepřečetli. Kanada pak bojovala u zadního hrazení a zatím další hráči vystřídali.
34:49'
Z osy hrací plochy přihrával do strany Ryan Suzuki, a tak Bowen Byram mohl vystřelit. Jeho snažení proletělo kousek vedle vzdálenější tyče.
33:36'
Zpoza branky mířila černá guma před ní, kde se nacházel Arsenij Gricjuk, jehož pokus brankáři vypadl. Rusové se tlačili k dorážkám, avšak Devona Leviho nepřekonali.
33:13'
Connor McMichael zastavil rozehrávku Ruska a následně přihrál na levou stranu, kde se příliš blízko dostal Dylan Cozens. Jaroslav Askarov byl tentokrát výborně postavený a kotouč zastavil.
32:12'
Na levé straně se ke střele odhodlal Vasilij Ponomarjov, jehož pokus kanadský brankář vyrazil těsně vedle brány. Tohle byl velmi nebezpečný pokus, ale Rusko se zatím nemá čeho chytit.
31:24'
Protečovaný pokus zamířil ze středního pásma na kanadskou branku, avšak Devon Levi byl znovu pozorný a kotouč vyrazil do rohu pásma.
Střely na branku: 20:8.
30:57'
Rusové jsou kompletní, ovšem čas jim utíká už velmi rychle. Javorové listy zápasu dominují a dá se říct, že jej kontrolují i po změně stran.
30:00'
Philip Tomasino dal velmi těžkou přihrávku na modrou čáru, kde kotouč nezachytil Jamie Drysdale. Ten musel velmi rychle spěchat zpátky, protože na kanadskou branku se řítil Marat Chusnutdinov. Javorové listy celou situaci znovu přežily bez ztráty kytičky.
29:19'
Z modré čáry udělal tři kroky níže Bowen Byram, který si srovnal kotouč a vystřelil. Jeho zakončení bylo bránícím hráčem přizvednuto do ochranné sítě.
28:37'
Cole Perfetti chyboval, když ve vlastním pásmu ztratil kotouč. Situace chtěl využít Marat Chusnutdinov, ovšem kanadský hráč svou chybu rychle napravil.
28:13'
Vyloučení v týmu Rusko (Artěmij Kňazev – 2 min., držení).
27:58'
V komerční přestávce si na ruské střídačce vzal slovo kapitán Vasilij Podkolzin, jenž domlouval spoluhráčům. Evropskému celku schází především lepší pohyb.
Střely na branku: 19:8.
27:28'
Na levé straně se nacházel Ryan Suzuki, který orazítkoval brankovou konstrukci! Jaroslav Askarov nereagoval a poté opět přišel o svou hůl!
26:56'
Hostující celek se pokoušel o dlouhou přihrávku, která byl nepřesná a zamířila na zakázané uvolnění. Rusové se pomalu vracejí před svého brankáře.
25:55'
Devon Levi vyrazil střelu před sebe, kde se nacházel Rodion Amirov. Ruský útočník ale z nadějné pozice minul, evropský tým byl blízko vstřelení důležitého gólu.
25:30'
Jaroslav Askarov dnes po několikáté ztratil svou širokou hůl a díky tomuto dvakrát inkasoval. Ruský brankář je zralý na vystřídání, které ale nepřichází.
25:10'
Rusko se pokusilo nahodit černou gumu po mantinelu, ovšem ta zamířila s tečí na tribunu. Bude se vhazovat po pravici kanadského maskovaného muže.
24:09'
Kanada právě vstřelila branku!
Čtveřice kanadských hráčů jela střídat, a tak celou situaci na sebe vzal Bowen Byram, jenž se protlačil až před branku, avšak ruského brankáře nepřekonal. Akce trvala dál a následně se Kanada již radovala! Ryan Suzuki přihrál na vrchol kruhu, kde se nacházel BRADEN SCHNEIDER, jenž zamířil pod Askarovovu lapačku. Asistence: Ryan Suzuki a Dawson Mercer.
23:09'
Z pravé strany se znovu napřáhl Connor McMichael, který už jednu branku vsítil. Tentokrát ale kanadský útočník minul ruskou svatyni.
22:48'
Kanadká reprezentace protečovala hru za branku soupeře, kam se vydal Jaroslav Askarov, aby pomohl s rozehrávkou.
22:21'
Na ose hrací plochy se po puku natahoval Ilja Safonov, který na něj nedosáhl. Kanada se zmocnila černé gumy a okamžitě ji poslala do středního pásma.
21:31'
Druhá dvacetiminutovka začíná mnohem opatrněji. Rusko pochopilo, že musí více hrát směrem dopředu. Od modré čáry tak vystřelil Semjon Čisťakov, jenž trefil prvního soupeře.
20:51'
Braden Schneider zastavil akci soupeře, následně celé kluziště přejel Jack Quinn. Zámořský hráč tentokrát přes obránce nevstřelil.
20:10'
Jdeme na druhou dvacetiminutovku, kterou útočnou akcí začne Kanada, protože Connor McMichael vyhrál úvodní vhazování této periody.
20:01'
Začala druhá třetina.
Před střetnutím byla sice Kanada favoritem, avšak nikdo nečekal, že už v první třetině odskočí o tři branky. Zámořské mužstvo velmi dobře bruslí, připravuje si obrovské příležitosti a jednoznačně střetnutí zatím dominuje. Naopak Rusko je všude o krok později, Jaroslav Askarov se asi moc dobře nevyspal a sborná byla zralá na vhození ručníku na ledovou plochu.

Pokud chce evropské mužstvo se zápasem něco udělat, musí výrazně přidat, jelikož směrem dopředu téměř neexistovalo. A to málo, co šlo na kanadskou svatyni, to pochytal velmi jistý Devon Levi. Kanada zatím jde za svým finálovým snem.

Střely na branku: 16:7.
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
Zpoza branky se na hranici brankoviště vytočil Quinton Byfield, jenž trefil brankářův beton. O dorážku se ještě pokoušel Connor Zary, ale kotouč v rozhodující chvíli netrefil. Ruská hradba byla v tomto momentu připravená!
18:41'
Ruská reprezentace se schovala za vlastní branku a až napodruhé rozjela útočnou akci. Hostující tým se dostal ke kanadské svatyni, kterou ale neohrozil.
18:01'
Evropskému celku se znovu nepodařilo přejít přes střední pásmo, hru pak otočil Alex Newhook, jenž zase neprošel přes Semjona Čisťakova.
17:31'
Nahozením od modré čáry se prezentoval Jamie Drysdale, jehož svižný pokus se od mantinelu odrazil na druhou stranu. Jaroslav Askarov byl tentokrát pozorný a zasáhl lapačkou.
16:35'
Kanada znovu na nic nečekala a po přejetí modré čáry vyslal zakončení Jack Quinn. Jeho snažení bylo sražené jen k zadnímu mantinelu.
Střely na branku: 13:6.
16:04'
Zpoza branky do střelecké pozice vyjel Rodion Amirov, který okamžitě vystřeli, avšak Devon Levi byl znovu na správném místě. Rusku tečou nervy, což dokazuje také kapitán Vasilij Podkolzin.
15:05'
Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy využívají početní výhodu a už vedou o tři trefy! COLE PERFETTI se v klidu otočil na pravé straně a pečlivě zamířil. Domácí útočník z kruhu pro vhazování zamířil k pravé tyči. Rusko je zralé na ručník a Jaroslav Askarov zase na vystřídání. Asistence: Bowen Byram a Dylan Cozens.
14:08'
Thomas Harley a Quinton Byfield si neporozuměli, a tak se hostujícímu celku povedlo vyhodit. Rusko zatím hraje velmi dobře v tomto oslabení.
13:52'
Cole Perfetti přihrál na modrou čáru, odkud rychle nahazoval Bowen Byram. Jeho snažení zastavil Jaroslav Askarov, který vykoukl zpoza útočníka.
13:08'
U hrazení se pod tlak dostal Cole Perfetti, kterého napadala dvojice soupeřů. Rusku se povedlo vyhodit až za branku soupeře.
12:50'
Vyloučení v týmu Rusko (Vasilij Podkolzin – 2+2 min, vysoká hůl).
Střely na branku: 10:4.
12:30'
Alex Newhook už neměl moc sil, a tak puk ze středního pásma nahodil k soupeři. Rusko ale toho moc nepředvedlo a následně se do ofsajdového postavení dostal Dylan Holloway.
11:51'
Evropské mužstvo je pod obrovským tlakem, Kanada jde cíleně za svým snem. Ovšem času minimálně na vyrovnání je spousta.
10:33'
Kanada právě vstřelila branku!
Obrovský kanadský tlak končí druhou brankou javorových listů! Jakob Pelletier přihrál na zadní tyčku, kde se nacházel CONNOR MCMICHAEL, který měl před sebou opuštěnou bránu. Jaroslav Askarov byl bezmocný a střelce branky neuhlídal zase Jan Kuzněcov. Asistence: Jakob Pelletier a Dylan Cozens.
09:34'
Zakončením od modré čáry se prezentoval Jamie Drysdale, jenž nezamířil přesně. Kanada se usadila v útočném pásmu a je velmi aktivní.
08:45'
Zámořští hráči bojují ze všech sil a znovu mohli pálit! Na levém kruhu se puku zmocnil Alex Newhook, který prověřil pozornost ruské jedničky v brance.
08:14'
Na levé straně dostal trochu času Philip Tomasino, jenž si dlouho rovnal puk ke střele. Následně zamířil nahoru, avšak Jaroslav Askarov vyrazil koncem hole!
Střely na branku: 2:4.
07:27'
Z vrcholu kruhu zakončoval Semjon Čisťakov, jehož pokus vyrazil pohotový Devon Levi. Následně z ostrého úhlu pálil Vasilij Podkolzin, který rozvlnil pouze boční stranu sítě.
06:42'
Na útočné modré čáře upadl Quinton Byfield, který puk posunul ještě výše. Černé gumy se zmocnilo Rusko, které slibné příležitosti nevyužilo.
05:46'
Na ose hrací plochy se nacházel Arsenij Gricjuk, jenž se snažil rychle zakončit, ovšem puk mu sjel z čepele a zamířil pouze do rohu hrací plochy.
05:19'
Connor McMichael posunul černou gumu k soupeři a jako poslední pak spěchal na střídačku. Zatímco Kanada poslal do hry čerstvé síly, Rusko nechává na ledě první formaci.
04:43'
Jamie Drysdale musel velmi rychle spěchat zpátky, protože kotouč mířil na zakázané uvolnění. Kanadský obránce situaci zvládl a hra se přesouvá před ruskou svatyni.
04:28'
Před útočnou modrou čárou předvedl ještě kličku Cole Perfetti, jemuž do pásma přejel spoluhráč. Pro ofsajd se hra vrátí zpátky do neutrální zóny.
03:31'
Tohle byl velmi dobrý vstup zámořského celku, jenž se v první sérii střídání ujal vedení. Kanaďané jsou při chuti, avšak Rusové zase přiostřují hru.
02:02'
Kanadský brankář musel byt v pohotovosti, jelikož proti němu letěla rána ze strany. V předbrankovém prostoru se nacházel Rodion Amirov, jenž možnost k dorážce nedostal.
02:00'
Na druhé straně obral obránce Šakir Muchamadullin, jenž nahazoval proti brance. Snažení bylo nepřesné, přesto Devon Levi zasáhl betonem.
01:40'
Z pravé strany se před branku natlačil Dylan Holloway, který měl celou situaci na bekhendu. Jelikož byl brankáři příliš blízko, a tak jej trefil.
01:02'
Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy se v přerušené hře radují ze vstřelené branky! K odraženému puku se dostal v předbrankovém prostoru ALEX NEWHOOK, jenž přesně zamířil do bližšího horního rohu branky. Hra byla přerušená sirénou a rozhodčí po kontrole u videa ukázali na středový kruh! Asistence: Braden Schneider a Jack Quinn.
00:44'
Roman Byčkov nahodil kotouč na zadní mantinel, kde byl první Thomas Harley. Ten zahrál po mantinelu a puk zachytil Vasilij Ponomarjov, jehož nahození vyrazil brankář.
00:10'
Jdeme na první semifinále! Marat Chusnutdinov vyhrál vhazování, a tak Rusko zakládá první útočnou akci. Avšak nepřešlo přes střední pásmo.
00:01'
Utkání právě začalo.
Kanada do dnešního souboje nastoupí v červených dresech, naopak Rusko se muselo obléknout do bílé sady. Jako v celém turnaji povedou utkání kanadští sudí – konkrétně: Gouin, Roeland – Deschamps, O'quinn.
V Rogers Place právě probíhá úprava ledu, následně se bude všechno už chystat k úvodnímu vhazování. Ještě před ním přijdou na řadu hymny zúčastněných zemí. Poté už se budeme společně bavit skvělým juniorským hokejem!
Úvodní sestavy:

Kanada: Levi (Garand) – Byram, Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael, Cozens – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.

Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov, Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kňazev, Kirsanov, Čajka – Amirov, Chusnutdinov, Podkolzin – Gricjuk, Abramov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Baškirov – Grošev, Bardakov, Ponomarjov – Činachov.

Rozhodčí: Gouin, Roeland – Deschamps, O'quinn.
Ještě jednou vás vítám u prvního semifinálového střetnutí. Oba celky představily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Velmi očekávaný souboj mezi Kanadou a Ruskem startuje pár minut po začátku úterního dne. Díky počínání na turnaji budou favoritem javorové listy, jenomže sborná má velkou chuť uspět a pomstít se za loňské finále. Kdo si zahraje o zlato, a kdo jen o bronz? To bychom měli zjistit před třetí hodinou ranní.

Ze souboje pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Očekává se hokejová reklama, a tak se pojďme společně bavit nejlepším hokejem.
Vzájemné zápasy

Všichni účastníci mistrovství světa mohli odehrát jedno přátelské střetnutí. Kanada se utkala právě s Ruskem. Souboj se dlouho hrál bez vstřeleného gólu, ovšem ve čtyřiačtyřicáté minutě se prosadil obránce Jamie Drysdale, jenž se jako jediný zapsal mezi střelce zápasu. Javorové listy se tak radovaly z cenného vítězství.

O loňském finále v Ostravě jsem již mluvil. Evropský celek vedl o dvě trefy, avšak Kanada manko smazala a sama rozhodla. Javorové listy zvládly třetí periodu a zvedly pohár pro mistry světa. Vypadalo to, že střetnutí dospěje do prodloužení, jenže v šestapadesáté minutě rozhodl Akil Thomas.

24.12.2020 Kanada – Rusko 1:0 přátelské utkání
05.01.2020 Kanada – Rusko 4:3 mistrovství světa
28.12.2019 Rusko – Kanada 6:0 mistrovství světa
01.01.2019 Rusko – Kanada 2:1 mistrovství světa
27.12.2016 Kanada – Rusko 5:3 mistrovství světa
RUSKO

Zatímco Kanada jde turnajem bez ztráty bodu, tak Rusko hořkost porážky zažilo a navíc muselo odehrát také jedno střetnutí až do prodloužení. Sborná totiž nestačila na českou reprezentaci, které nevsítila ani branku. Evropský celek musel také do prodloužení se Švédskem, jenž zvládl a zakončil skupinovou fázi na druhé příčce za USA.

Ve čtvrtfinále čekalo sbornou zdecimované covidem Německo, které se celý turnaj dávalo dohromady. Naši sousedé v souboji s Ruskem nehráli vůbec zle, avšak se z těsného vítězství radoval favorit.

Zápasy Ruska na MS

Rusko – Německo 2:1
Rusko – Švédsko 4:3 po prodloužení
Rakousko – Rusko 1:7
Česká republika – Rusko 2:0
Rusko – USA 5:3

Nejproduktivnější hráči

Rodion Amirov 6 bodů (2+4)
Marat Chusnutdinov 5 bodů (2+3)
Jegor Afanasjev 4 body (2+2)

Brankáři

Jaroslav Askarov 5 odchytaných zápasů, 91,82% úspěšnost zákroků, žádné čisté konto, 101 zákroků, 9 inkasovaných gólů
KANADA

Zámořský celek projel skupinou, jako nůž máslem. Paradoxně se Kanada nejvíce trápila v souboji se Slovenskem, alespoň výsledkově tomu tak bylo. V závěru skupinové fáze se javorové listy utkaly s Finskem o první příčku, domácí celek situaci zvládl a skupinu ovládl.

Ve čtvrtfinále čekal na Kanadu český reprezentační výběr, který si nevedl vůbec zle. Ovšem zámořské mužstvo potvrdilo roli favorita a zvítězilo bez inkasovaného gólu.

Zápasy Kanady na MS

Kanada – Česká republika 3:0
Kanada – Finsko 4:1
Kanada – Švýcarsko 10:0
Slovensko – Kanada 1:3
Německo – Kanada 2:16

Nejproduktivnější hráči

Dylan Cozens 13 bodů (7+6)
Peyton Krebs 8 bodů (3+5)
Connor McMichael 7 bodů (3+4)

Brankáři

Devon Levi 5 odchytaných zápasů, 96,67% úspěšnost zákroků, 2 čistá konta, 87 zákroků, 3 inkasované góly
Vítám všechny fanoušky juniorského hokeje, mistrovství světa dospělo k semifinálovým soubojům. V prvním z nich se střetne domácí Kanada s Ruskem. Evropský celek má svému zámořskému soupeři co oplácet, vždyť právě Kanada předčila v loňském finále právě Rusko. Kdo se bude radovat z postupu do finále?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.


Články odjinud