MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Německo - 29. prosince 2020   03:40

Slovensko
Slovensko
10:07' Mrázik (Golian) • 23:10' Myklukha (Kolenič, Eliaš) • 34:41' Mrázik (Nemec, Jellúš)
3:4
(1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Německo
Německo
05:39' Stützle  (Elias, Gnyp) • 28:13' Stützle  (Gnyp, Bugl) • 39:14' Elias  (Gnyp, Peterka) • 64:01' Zimmermann  (Peterka, Stützle)
Slovensko
Menniti, Roeland – Mackey, Wyonzek (všichni CAN)
Rogers Place, Edmonton
Německo

Z mé strany je to dnes vše. Užívejte volna, v rámci současných opatření oslavte příchod nového roku a někdy příště se na vás budu u hokeje opět těšit!
I tak ale mohou být Slováci spokojeni, neboť jim jeden bod zajistil postup do čtvrtfinále. I kdyby Švýcarsko zbývající dva zápasy vyhrálo, přeskočilo by v tabulce jenom Německo. Navíc pro Slováky hraje i vzájemný zápas se Švýcarskem.
V Edmontonu je dobojováno, dva body nakonec v dramatickém zápase bere Německo, které i v kombinované sestavě na nekompletní tři formace se dokázalo vrátit do bojů o postup do čtvrtfinále! Vyrovnaný zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, kde rozhodl faul Myklukhy v půlce 63. minuty. V přesilové hře 4 na 3 měli Němci velký tlak a na začátku poslední minuty jej proměnil v rozhodující branku obránce Mario Zimmermann.

Skvělý výkon předvedl i Tim Stützle, který ukázal, proč je trojka letošního draftu. Sám Stützle se podílel se svou formací na všech brankách týmu ať už přímo, či nepřímo. Slovensko opět ukázalo bojovný a týmový hokej, rozhodně se dnes nemá za co stydět, leč bere jenom bod.

Střely na branku: 25 – 27
64:01'
Německo právě vstřelilo branku!
Tenhle tlak už nešlo příliš ustát, Německo bere dva body! Stützle přenesl přihrávkou těžiště hry na pravou stranu, kde Peterka výborně zmátl obránce a pustil puk na vrcholek mezikruží pro MARIA ZIMMERMANNA, který nekompromisní střelou propálil Latkóczyho a uzavírá tenhle skvělý zápas – 3:4! Asistence: John Peterka, Tim Stützle.
63:19'
Sojka však skvěle hrábl do křižné přihrávky a vyhodil až k brance Bugla.
62:59'
Německo tak hraje přesilovku 4 na 3 a svírá soupeře v malém boxu před jeho brankou.
62:28'
Potřetí za zápas sedí Oleksiy Myklukha (SVK) na trestné lavici, tentokrát za hákování.
62:18'
Ohromný tlak i v signalizované výhodě, na branku Slovenska šly dvě střely v krátkém časovém sledu, v obou případech Latkóczy podržel tým.
61:45'
Německo v signalizované výhodě, má možnost rozhodnout zápas. V současnosti drží přesilovku 4 na 3!
61:12'
Oleksiy Myklukha ujel s Faithem do přečíslení 2 na 1, Faith z pravé strany zkoušel překonal Bugla na bližší tyči, který si to ale pohídal.
60:47'
Matej Kašlík předvedl dobrou práci v tomto střídání, opět narušil rozehrávku německému celku.
60:19'
Tim Stützle zavezl puk a vyjel s ním až na modrou, ale Kašlík jej o kotouč připravil. Němci tak vyjíždí zpět k vlastní brance.
60:02'
Pětiminutovka atraktivního formátu 3 na 3 začíná. Německo na led poslalo útočné komando z druhé formace a vyhrálo úvodní buly.
60:01'
Třetí třetina byla jediná, kde jsme se branky nedočkali. Hrálo se již o něco opatrněji s blížícím se závěrem, herně na tom však byli o něco lépe němečtí plejeři, kteří i v lepené sestavě vybojovali minimálně bod, to je jasné už nyní.
60:00'
59:58'
V posledních sekundách vyplaval puk mezi kruhy na Peterku, který byl však dobře tísněn a nedostal se ani ke střele.
59:43'
Samuel Kňažko však dobře vytlačil Dubého za branku k mantinelu a v souboji zašlápl kotouč. Rozhodčí přerušuje hru a dává buly po levici Latkóczyho.
59:22'
Poslední minuta, Slováci se vlastní chybou nedostali ven z pásma a Němci tlačí.
58:33'
Peterka pustil přihrávku na Eliase, který se snažil natáhnout na sebe protihráče a vrátit kotouč zpět Peterkovi. Útočníkovi však puk uskočil a ze zamýšlení akce nebylo nakonec nic.
57:54'
Tim Stützle po vyhraném buly na nic nečekal a střílel, švihem však napálil jenom břevno slovenské branky!
57:23'
Jsme již v úplném závěru třetí třetiny. Slovensko zvýšilo svoji aktivitu vepředu a snaží se rozhodnout zápas ještě v základní hrací době. Právě tři body by Slovensku zajistily tutový postup.
56:19'
Oleksiy Myklukha nabídl střeleckou pozici Jedličkovi, který z bezprostřední blízkosti zakončoval proti Buglovi. Jenže puk nesedl Jedličkovi na hůl tak, jak by si sám hráč přál a Bugla v brance nepřekonal!
55:24'
Golian nepřesně nahrál na najíždějícího hráče za brankou a Tim Stützle šel do brejku, který chtěl za každou cenu ale zakončit sám místo nahrávky. A to se nevyplatilo...
55:01'
Kotouč na slovenské střídačce, vhazovat se bude přímo před jejími zraky ve středním pásmu.
54:46'
Kňažko od modré napálil jenom Raabeho, který tuto střelu stále rozdýchává tak, že je raději přerušena hra a jde za ním lékařský tým německého výběru. Raabe totiž dostal střelu přímo na nechráněný bok kolena.
53:47'
Nemec vyměnil puk se Stachou, který následně poslal kotouč dopředu na Jendeka. Ten to před brankou pořádně schytal, slovenská lavička dokonce chtěla trest pro aktivního Voleka. Místo toho ale přichází jenom buly v útočném pásmu Slovenska a komerční přestávka.
52:53'
Golian je po těžkém střídání před sedmi minutami hry plně připraven na další pokračování, tentokrát rozjížděl zpoza vlastní branky útočnou kombinaci.
52:09'
Kašlík našel přihrávkou do předbrankového prostoru jednoho ze svých spoluhráčů, jehož následný střelecký pokus byl ale zablokován obráncem.
51:29'
Martin Chromiak v pádu snadno přišel o kotouč a Německo kontrovalo neúspěšným protiútokem. Slováci ale vyhodnotili situaci tak, že poslali puk na zakázané uvolnění.
50:52'
Další zákrok Latkóczyho proti střele Stützleho, který dostal přihrávku od Alberga a střílel zápěstím od pravého mantinelu. Latkóczy vzal puk do lapačky a ihned následuje další reklamní blok.
50:16'
Manuel Alberg vytáhl hru z německého obranného pásma a šel podél levého mantinelu do zakončení, které slovenský brankář vyrazil. A poradil si i s tvrdou střelou Glötzla z nápřahu.
49:59'
Další přerušení hry a deset minut před koncem třetí třetiny tu máme komerční přestávku.
49:17'
Stützle rozjížděl útočné choutky Němců, s přihrávkou to ale na obranné modré neodhadl a vyslal dopředu prudký puk, který si nikdo nezpracoval. A tak je tu zakázané uvolnění Německa.
47:56'
Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění Německa.
46:29'
Jellúš zpátky na ledě a vzniklo z toho přečíslení 3 na 1! Bugl se ale proti střele z pravého kruhu skvěle vyšvihl a následnou dorážku Jellúš už nestihl v těžké pozici vměstnat mezi tři tyče!
45:48'
Skvělou bojovnost předvedl Golian, který dostal nejprve tvrdou bombu od Peterky, následně jej ještě nechtěně kolenem trefil do hlavy při návratu Münzenberger. I tak ale pokračoval v bránění a až zhruba po 15 sekundách odjel na střídačku.
45:29'
Slovensko vyhazuje, do hry se tak musí zapojit opět brankář Bugl, aby urychlil rozehrávku německého výběru.
44:49'
Dubé si vyjel bez kontaktu až na pravý kruh a střílel na delší tyč, Latkóczy vyrážečkou kontroloval.
44:25'
Simon Jellúš (SVK) zahákoval Stützleho u mantinelu, dostává tak dvě minuty a Německo rozehraje šestou přesilovou hru v zápase.
44:01'
John Peterka se natlačil do obránce a pustil puk za sebe na Eliase, jehož tvrdá střela z první ale končí jenom na zadním mantinelu.
43:04'
Slafkovský hledal křížem pod sebe Stachu, jenže přihrávku neodhadl a vyhnal tím Slováky zpět k vlastní brance. Následně se sice papírově domácí tým dostal opětovně do útočného pásma, ale poslední slovo měli Němci, kteří si vhazování před Latkóczym vybojovali.
42:25'
Steven Raabe si udělal prostor a ihned střílel, jeho pokus byl tečován a letěl až na tribuny arény Rogers Place v Edmontonu. Za bod vhazování je ustanoven levý kruh v útočném pásmu Německa.
41:53'
Dominik Jendek vytáhl hru až k brance Německa, pro tuto chvíli to zatím Slovákům stačí.
41:13'
Posledních pět sekund zbývá Bečárovi k návratu na led, po vyhraném vhazování ale Slováci vyváží puk až za branku Bugla.
40:26'
Nebezpečná přihrávka do předbrankového prostoru od Stützleho na Alberga, druhý jmenovaný však položil hůl na led pozdě. Stále jsou Slováci ale pod velkým tlakem.
40:02'
Německu ve třetí třetině zbývá ještě zhruba minuta a čtvrt z přesilové hry. Jenže založení útoku po vyhraném buly hrubě nevyšlo a Němci se dopustili zakázaného uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:25.
Parádní zápas pokračuje a v této třetině jsme se dočkali rovnou čtyř branek! Tentokrát to bylo Slovensko, které bylo o krok napřed a Německo muselo stále dotahovat. Na začátku 24. minuty strhl vedení na stranu Slovenska Oleksiy Myklukha po samostatném úniku. Německo se dostalo ke srovnání přes přesilovou hru v 29. minutě, kdy si Bečár nešťastně srazil odraženou střelu Tima Stützleho do branky.

I další branky padaly v přesilových hrách, po vyloučení Münzenbergera tečoval střelu Nemce Michal Mrázik a v čase 34:41 šli Slováci opět do vedení. Poslední slovo měl ale právě při Mrázikově vyloučení Florian Elias, i on se zapsal do kronik tečí střely Gnypa. Němci nedávají znát, že hrají jenom na tři formace, oba celky nicméně předvádějí líbivý hokej v pohybu a s velkým počtem šancí.

Střely na branku: 15 – 20 (8 – 12)
40:00'
39:18'
Jenom pár sekund po buly zapisují Slováci čtvrté vyloučení v této třetině. Šimon Bečár (SVK) zasáhl v souboji na středovém kruhu jednoho ze soupeřů holí do obličeje, za což dostává menší trest.
39:14'
Čtvrtý gól ve druhé třetině znamená opětovné srovnání stavu! Kotouč se dostal po přihrávce Peterky ke Gnypovi na modrou a německý obránce se rozhodl pro střelu. Tu však šikovně mezi kruhy tečoval FLORIAN ELIAS tak, že Latkóczymu puk prolétl pod rukou – 3:3! Asistence: Simon Gnyp, John Peterka.
38:41'
To se změnilo 37 sekund před plánovaným návratem Mrázika na led, pokus Zimmermanna z pravého kruhu vykryl Latkóczy bez problémů.
38:00'
Slovensko opět předvádí dobrou obranu proti německému přesilovkovému komandu. Zatím se Němci nedostali v této přesillovce ani ke střele.
37:18'
Sice nebudou, jenom krátce po znovuobnovení plného počtu hráčů na ledě jdou ale znovu do oslabení! Michal Mrázik (SVK) byl vyloučen za nedovolené bránění.
37:05'
Závěr přesilové hry mají Slováci rozehraný u branky svého soupeře, pravděpodobně tak nebudou v této herní situaci inkasovat.
36:23'
Dominik Sojka předvedl dobrou práci, když jel za vyhozeným kotoučem a za brankou Německa přečkal pár sekund, čímž svému týmu hodně pomohl.
35:40'
Florian Elias dostal od Stützleho krátkou přihrávku na levý kruh a následně střílel, jenže vedle pravé tyče. Poté šel kotouč do ochranné sítě a je tak přerušeno.
35:13'
S vyloučeními se tedy v této třetině nešetří. Oleksiy Myklukha (SVK) podruhé v zápase vykázán, tentokrát za nedovolené bránění. Při prvním jeho pobytu na trestné Slovensko skórovalo, povede se to i podruhé?
34:41'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Třetí přesilovou hru už bratia využívají a znovu jdou do vedení! Zpoza branky se dostal kotouč na modrou pro Nemce, který vyslal na branku střelu po zemi. Skvělou teč ale předvedl na hranici brankoviště MICHAL MRÁZIK a poslal puk mimo dosah Bugla – 3:2! Asistence: Šimon Nemec, Simon Jellúš.
33:44'
Jen co ale Chrobot naskočil na led po vyloučení, přichází pro Němce další. Luca Münzenberger (GER) podrazil v oblouku Kňažka a míří jako třetí hráč v pořadí na trestnou lavici.
33:23'
Německo v plném počtu, i toto oslabení tak přežilo bez úhony, naopak mohlo zahrozit.
32:05'
Německu se však dobře daří bránit a mohlo jít do opětovného vedení! John Peterka letěl po zisku puku do samostatného brejku a pokusil se Latkóczyho rozhýbat, slovenský brankář ale velmi dobře podržel tým a nenechal se vyvést z míry!
31:22'
Je tomu skutečně tak, za špatné střídání schytala německá střídačka menší trest. Ten si odsedí hráč, který vyloučení způsobil, tedy Julian Chrobot (GER).
31:21'
Slovensko první početní výhodu v branku neproměnilo, bude mít ale pravděpodobně druhou. Hra je přerušena a čárový rozhodčí reklamuje německou hru v šesti lidech. Po komerční přestávce se dozvíme, jak to dopadlo.
29:57'
Polovina přesilové hry Slovenska je pryč a Německo dobře zvládá oslabení. Dokonce hraje necelou půlminutu u slovenské branky, což je velmi vhodné.
29:04'
Vyloučení v týmu Německo (Mario Zimmermann – 2 min., podrážení).
28:13'
Německo přesilovou hru nakonec využívá a srovnává! TIM STÜTZLE opět ukázal svoji kvalitu a celým kluzištěm od vlastní branky protáhl kotouč až do střelecké pozice. Jeho pokus z levého kruhu sice Latkóczy vyrazil, ale přímo do Bečára, který si puk do branky nešikovně srazil, proti tomuhle už byl gólman bezmocný – 2:2! Asistence: Simon Gnyp, Florian Bugl.
27:42'
Tim Stützle našel od modré skvěle Alberga, který se z rychlé otočky na brankovišti chtěl prosadit, brankáře Slovenska ale nepřekonal!
26:51'
První sekundy po vhazování ale Slováci zvládli dobře, dokázali vyhodit kotouč až za branku Bugla. Německo mělo nicméně problémy při zakládání útoku, ztratilo tím zhruba 12 sekund. A aby toho nebylo málo, Tim Stützle se dopustil ofsajdu, tudíž je 40 sekund z početní výhody Německa hned pryč.
26:38'
Po komerční přestávce se rozehraje přesilovka Německa. Dominik Jendek (SVK) inkasuje menší trest za držení.
26:00'
Německo pokračuje v tlaku, tentokrát opět hrozila druhá útočná formace, jejíž řádění však Slováci přečkali.
25:09'
Tohle může být pro Slovensko velký problém! Po zákroku Henriqueze-Moralese zůstal na ledě ležet kapitán Samuel Kňažko držící se za koleno. Na led musel i týmový doktor, nakonec ale Kňažko odjíždí na střídačku po svých a doufejme, že to dopadne dobře.
24:39'
Jenom o pár chvil později Němci pořádně zavařili před brankou Slovenska, ve velmi nepřehledné situaci nakonec rozhodčí píská Německu postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje hru do středního pásma!
24:15'
John Peterka protlačil přihrávku na Eliase do předbrankového prostoru, člen druhé útočné formace se pokusil zblízka překonat Latkóczyho, který ale odolal!
23:10'
Slováci otáčí zápas a dostávají se do vedení! Dobře v tento moment zapracovala slovenská obrana na modré čáře a Eliáš píchl kotouč až ke Koleničovi, který přesnou přihrávkou na útočnou modrou našel rozjetého OLEKSIYE MYKLUKHU. Slovenská #10 se v zakončení neunáhlila a Bugla propálila mezi betony – 2:1! Asistence: Jakub Kolenič, Juraj Eliaš.
22:18'
Nakonec ale měli poslední slovo Němci, Gnyp křížem z levého kruhu ale našel jenom hůl jednoho ze slovenských obránců, který tečoval puk až do ochranné sítě.
21:32'
Nepřesná rozehra slovenského brankáře podržela v pásmu Němce ještě chvíli, nakonec se ale Slováci sami dostali ven a ulevili si od tlaku na začátku druhé třetiny.
20:52'
Tim Stützle naskočil do hry v divokém tempu a prolétl okolo tří slovenských hráčů až do zakončení, které mu nesedlo a Latkóczy ani nemusel nijak zasahovat.
20:12'
Michal Mrázik se dostal ke kotouči ve středním pásmu a po přechodu do útočné zóny ihned střílel, Bugl jenom kontroloval, puk skončil totiž jenom na zadním plexi za německou brankou.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:30.
Svižná první třetina nabídla dvě branky, přičemž se jedná o velmi vyrovnaný souboj. Oslabení Němci jej zahájili lépe a už po šesti minutách hry skóroval Tim Stützle šikovnou tečí střely od modré. Slovensko reagovalo paradoxně ve vlastním oslabení, kde využil nečekaného odrazu puku Michal Mrázik a úspěšně zakončil, leč z ofsajdu. Sledujeme svižný a bruslivý hokej, který se určitě divákům musí líbit, na větší výčet šancí ale stále čekáme.

Střely na branku: 7 – 8
20:00'
19:43'
Zbytek třetiny se pravděpodobně dohraje již bez dalšího vzrušení a oba týmy půjdou do kabin s remízovým stavem.
19:10'
Vhazováním v útočném pásmu Slovenska se nám rozběhla poslední minuta první třetiny. Slováci v útoku dlouho nevydrželi a museli se bránit. Florian Elias předvedl něco ze svých kvalit a proháčkoval se až do zakončení, zblízka ale slovenského brankáře nepřekonal!
18:11'
Kňažko hledal dlouhou přihrávkou zpoza vlastní branky Chromiaka. Napoprvé to nevyšlo, v druhém případě to bylo již lepší a Chromiak se utrhl se spoluhráčem do přečíslení 2 na 1, které Chomiak i sám zakončoval. Z těžkého úhlu ale Bugla přes bližší tyč neprostřelil.
17:27'
Slovenští hráči ale buly vyhráli a okamžitě přešli do útoku, kde ale neslavili větší úspěch. Opět se ke slovu dostali z kontru Němci, Manuel Alberg pálil přes blok na branku, Latkóczy vyráží do ochranné sítě.
16:49'
Tim Stützle dostal po vpádu Eliase hodně prostoru na ose ledové plochy a dostal se ke střele ze střední vzdálenosti v útočném pásmu, kterou však slovenský gólman kryje. Bude se následně vhazovat po jeho pravici.
16:23'
Samuel Dubé si nabruslil na vrcholek pravého kruhu a střílel na Latkóczyho, který musel předvést složitější zákrok, než se obecně očekávalo. Jeho spoluhráči pak raději vyhodili na icing.
15:22'
Tvrdou střelou se prezentoval z mezikruží Bečár, kterému pustil z otočky kotouč do dobré střelecké pozice Chromiak. Přes dvojici obránců však puk neprošel a Německo vyváží do bezpečnější zóny.
15:03'
Dobře zavařili nyní hráči Slovenska v útoku, křížná přihrávka od Kňažka byla sražena do ochranné sítě a následuje tak další komerční přestávka v zápase.
14:19'
Mrázik se protlačil až do blízkosti německého brankoviště a pouštěl kotouč na osu pro sjíždějící spoluhráče, kteří se ale přes německé obránce nedostali do střelby.
13:26'
Nakonec však o držení hracího předmětu přišli, jenže Němci se vyšachovali ze hry nepřesnými přihrávkami na dlouhou vzdálenost.
12:39'
Dominik Jendek podél mantinelu přehrál puk až na modrou pro Turana, jehož střela se ale neuchytila. Přesto Slováci nadále zůstali v držení kotouče před brankou Bugla.
11:45'
Po komerční přestávce pokračujeme ve svižném zápase. Slovensko vyhodilo až k brankáři Buglovi, druhá německá lajna zakládá útočnou akci.
10:07'
Sekundu před návratem Myklukhy na led se ale bratia dostávají zpět na remízový stav! Za vyhozeným kotoučem z obranného dobře jel MICHAL MRÁZIK a využil následného šikovného odrazu do jízdy, jenž němečtí obránci nečekali. Bugla překonal mezi betony a pro Slovensko je to první branka v oslabení na tomto šampionátu – 1:1! Asistence: Andrej Golian.

Opakované záběry však ukázaly, že první branka Slovenska padla z ofsajdu, Mrázik byl již za modrou v momentě, kdy byl kotouč přesně na lajně!
09:29'
Na ledě je přesilovkové komando Němců a Peterka se snažil na vrcholku kruhů přehrávat křížem na Stützleho. Dobře však vystoupil Kašlík, přihrávku sebral a vyvezl.
09:05'
57 sekund hráli Němci přesilovku v první vlně, kombinaci zakončující Julian Chrobot ale trefil jenom Latkóczyho lapačku. Slovenský brankář nerozehrával a raději přerušil.
08:08'
Za další zásah do obličeje ale již trest přichází. Faul u německé střídačky je trestán dvěma minutami. Konkrétně jde sedět za vysokou hůl Oleksiy Myklukha (SVK).
07:53'
Stützle při souboji s Chromiakem dostal zřejmě úder do obličeje, při přechodu Slováků do útoku rozhodčí raději přerušil hru, aby zjistil, jak na tom trojka posledního draftu je.
07:10'
Kličku na modré předvedl Faith a rozjetý Mudrák už na to nestihl reagovat. Proto následuje slovenský ofsajd.
06:25'
Po komerční přestávce pokračujeme v utkání. Naši západní sousedé do toho i po vstřelené brance dobře šlapou a snaží se své vedení ideálně navýšit. Slovensko má s bruslivým hokejem svého soupeře problémy.
05:39'
Německo jde do vedení po necelých pěti a půl minutách hry! Ke Gnypovi se dostal kotouč na modrou a obránce se rozhodl pro střelu, kterou nejprve tečoval mezi kruhy Florian Elias, následně TIM STÜTZLE a Latkóczy na tuto střelu už nestihl reagovat – 0:1! Asistence: Florian Elias, Simon Gnyp.
05:23'
Po dlouhé době přichází přerušení, Slafkovský se dobře natlačil do brankoviště a snažil se zakončit na delší tyč, Bugl předvedl dobrý zákrok a přerušil.
04:42'
Stále hrajeme bez přerušení, Kňažko zkusil individuální průnik 1-v-1, ale bezúspěšně, nepřešel přes Alberga, který jej do útočné třetiny odmítl pustit.
03:40'
Latkóczy vyhodil puk po prknech až k německé střídačce, kde si puk sebral Glötzl a po chvilce se rozhodl uklidnit hru. Vyvezl tak bez napadání až za branku a dal prostor Německu prostřídat.
02:45'
Marko Stacha stáhl hru za vlastní branku. Oba týmy točí sestavu a Slovensko šlo dopředu přes levou stranu. V útočném pásmu se ale příliš dlouho neohřálo, hraje se zatím ve vysokém tempu.
01:54'
Steven Raabe se toho ze své pozice obránce nebál a vytáhl hru až na levý kruh, kde se ale nedostal do střelby. Papírově domácí hráči reagovali možná až příliš unáhleně na icing.
01:00'
Matej Kašlík se protahoval přes dvojici obránců, na dlouhou hůl ale již nedokázal s kotoučem hrát dále. V akci je druhá německá formace, která jde dopředu.
00:30'
Slovensko reagovalo rychlým výpadem, který však skončil ofsajdovým postavením. Po vyhraném buly pak Slovensko okamžitě skrze Chromiaka nahodilo na Bugla, který si připisuje svůj první zákrok vůbec na tak ostré akci, jakou MS je.
00:01'
Úvodní buly vyhrává Německo, které v okleštěné sestavě rozjelo první kombinaci přes levou stranu, jenže o puk velice rychle přišlo.
00:01'
Jak je vidno, problémy Německa se sestavou pokračují i nadále. I tentokrát tak Němci budou muset zápas odjezdit na nekompletní tři pětky, jedná se už o třetí utkání v řadě, kam nemohou zasáhnout všichni hráči.

Slovensko: Latkóczy (Hlavaj) – Mudrák (A), Golian, Bečár, Kňažko (C), Nemec, Stacha, Petrovický, Turan – Faith, Jellúš, Mrázik (A) – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Sojka, Myklukha, Jedlička – Kolenič, Jendek, Eliaš.

Německo: Bugl (Tiefensee) – Gnyp, Glötzl, Zimmermann, Münzenberger, Raabe – Chrobot, Dubé, Alberg – Elias, Stützle (C), Peterka (A) – Volek, Schumacher, Henriquez-Morales.

Rozhodčí: Menniti, Roeland – Mackey, Wyonzek (všichni CAN).
SLOVENSKO
3. místo, 3 body, skóre 2:3, bilance 1-0-0-1

Slovensko se na prakticky domácím šampionátu loni vyhnulo bojům o udržení skrze jedinou tříbodovou výhrou nad Kazachstánem, který nakonec sestoupil z elitní skupiny o patro níže. Los letošních skupin byl však ke Slovensku přívětivý a vyjma Kanady s Finskem mají Slováci zcela hratelné soupeře. V případě výhry za tři body nad Německem mohou jít dokonce do čtvrtfinále ze třetího místa!

Počínání týmu však může jenom z obýváku sledovat největší hvězda Slovenska, Maxim Čajkovič. Toho realizační tým vyloučil během přípravného kempu za ostré zákroky na své spoluhráče v modelovém zápase. Nejprve sestřelil Samuela Krejče a způsobil mu otřes mozku, následně se dostal do konfliktu s Jakubem Koleničem, který ale vyvázl bez zranění.

Slovenští junioři zatím předvádí bojovný hokej, který jim přinášÍ ovoce. V úvodním souboji se Švýcarskem dřeli a bojovali, odměnou jim byla branka Romana Faitha, a když se v oslabení zaskvěl luxusním zákrokem Šimon Latkóczy, mohli Slováci slavit tříbodový zisk. Povzbuzeni body šli do druhého zápasu s Kanadou, kde se očekával další vysoký výsledek. Hráči pod vedením Róberta Petrovického ale byli Kanadě více než důstojným soupeřem a nakonec si odnesli sympatickou prohru o dvě branky – 1:3.
NĚMECKO
5. místo, 0 bodů, skóre 5:21, bilance 0-0-0-2

Německý hokejový tým byl loni příjemným překvapením světového šampionátu v Ostravě a na letošním šampionátu chtěli už reálně zabojovat o výrazný úspěch pro místní hokej. Jenže korona plány postupně rozložila, do Kanady s týmem z vlastního rozhodnutí neodletěla šestka draftu 2019 Moritz Seider, nákaza virem nepustila ani Lukase Reichela.

A tak nakonec po dalším testování přímo v Kanadě zbylo do prvních dvou špílů Němcům torzo 14 hráčů do pole a dvou brankářů. IIHF sice nabídla našim západním sousedům posunutí utkání s Kanadou, tím by však nevznikl den volna před soubojem se Slovenskem, proto Německo tohle odmítlo.

V úvodním měření sil s Finskem ale Němci bojovali, stáhli na rozdíl jedné branky ze stavu 0:3, ale severský tým si nakonec došel pro výhru 5:3. Mnohem horší to však bylo v souboji s Kanadou. Od prvních minut šla Kanada za výhrou, nerozhodilo ji ani pětiminutové vyloučení Schneidera a inkasovaný gól, nakonec z toho byl obří debakl 2:16, který je ale nutno brát s velkou rezervou, se třemi lajnami proti Kanadě hrát zkrátka nejde.
Krásné středeční ráno při sledování juniorského hokeje! Slovensko žije v těchto dnech hokejem, když jejich celek nejprve porazil Švýcarsko o jedinou branku, aby následně proti Kanadě podal fantastický výkon a prohrál přijatelným rozdílem 1:3, přičemž poslední branka padla do prázdné kasy.

Německo naopak mělo zásadní problém ohledně sestavy, korona jim nechala jenom 15 hráčů připravených do zápasů. Zatímco v prvním podlehli Finsku těsně 3:5, v tom druhém na Kanadu už vůbec nestačili a dostali dardu 2:16.

Tenhle zápas se tak ukazuje jako klíčový z hlediska boje o čtvrtfinálové pozice. Německo musí pro udržení nadějí vyhrát, v momentě, kdy bude bodovat Slovensko, jsou naši bratia ve čtvrtfinále. Zápas začíná ve 3:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.