MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Česko - 29. prosince 2020   20:00

USA
USA
25:33' Brink (Berard) • 33:30' Zegras (Thrun) • 35:56' Brink (Beniers, Johnson) • 46:03' Zegras (Faber, York) • 48:18' Kaliyev (York, Zegras) • 50:22' Caufield (Zegras, York) • 51:22' Boldy (Zegras, Caufield)
7:0
(0:0, 3:0, 4:0)
Česko
Česko
USA
Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (CAN)
Rogers Place, Edmonton
Česko
Pařík (52. N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Je jasné, že o tom, zda postoupí český tým do čtvrtfinále, rozhodne až čtvrteční souboj s Rakouskem. Já se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou!
Střely na branku – 32:22 (8:10, 15:7, 9:5)
Nejlepším hráčem zápasu na české straně byl zvolen obránce Radek Kučeřík. Na americké straně cenu získal autor dvou gólů Bobby Brink.
Čeští hokejisté na skvělý výkon z duelu s Rusy nenavázali a ve svém třetím vystoupení na šampionátu si připisují druhý sedmigólový debakl. Proti Američanům dokonce ani jednou neskórovali.

Po bezbrankové první třetině se utkání zlomilo v prostřední části, kde se Spojené státy třikrát střelecky prosadily a hra českého výběru se rozpadla. Ve třetí třetině pak americká dvacítka přidala další čtyři góly, o které se postarali Travis Zegras, Arthur Kaliyev, Cole Caufield a Matthew Boldy. Po poslední brance odešel na střídačku brankář Pařík, jehož pro závěrečné minuty nahradil Nick Malík.
59:51'
Teď už se opravdu jen dohrává. Američané se už dopředu neženou.
58:56'
Nick Malík si ještě vyzkoušel rozehrávku za brankou. Vedl si dobře, našel spoluhráče Langa.
58:14'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Američané mají puk a v pohodě ho kontrolují.
57:01'
Český tým tohle oslabení ubránil a je kompletní.
56:23'
Američané se zápas užívají a v přesilové hře si mohou dovolit i překombinovávat situace.
55:00'
Česká hra se rozpadla a množí se vyloučení. Stanislav Svozil dostal za vražení navrch desetiminutový osobní trest a utkání tak pro něho skončilo.
53:55'
Český výběr je už v plném počtu.
53:52'
Nick Malík dobrým zákrokem pokryl první střelu amerického hráče. Před Beniersem, který se natahoval za dorážkou do odkryté branky, pak stačil schovat kotouč do lapačky.
53:30'
Trevor Zegras byl blízko hattricku. Z pravého kruhu rozezvučel tyčku!
52:25'
Radek Kučeřík za českou brankou tvrdě ale čistě srazil Alexandera Turcotta. Hra musela být přerušena. Americký útočník měl zřejmě vyražený dech, zdá se ale že bude v pořádku.
51:52'
Adam Raška je vyloučen za držení. Další problémy pro český tým.
51:22'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Pařík, přichází Nick Malík.
51:22'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Pařík stihl před vystřídáním ještě jednou inkasovat! MATTHEW BOLDY využil prostoru před brankovištěm, který dostal od obránců, udělal krásnou fintu s prostrčením hokejky mezi nohama a zasunul puk za záda českého gólmana. Asistence: Travis Zegras a Cole Caufield.
50:34'
Čeští trenéři se rozhodli vystřídat gólmany. Podle rozhodčích ale tato procedura probíhala příliš pomalu a hráčská lavice tak dostává trest za zdržování hry.
50:22'
Tohle už zavání debaklem! COLE CAUFIELD si najel za záda obránce, dostal přesný dlouhý pas a z pravé strany najížděl na Paříka, kterého pokořil poměrně jednoduchou ranou, jež českému gólmanovi prošla pod pravým betonem a zapadla ke vzdálenější tyčce – 6:0. Asistence: Travis Zegras a Cameron York.
50:03'
Po odpískání sekl do amerického gólmana Filip Koffer a Američané tak budou hrát přesilovku.
50:03'
Čeští hokejisté se mohou snažit alespoň o vstřelení čestného gólu. Jakub Rychlovský pálil z osy kluziště, volný kotouč se pak pokoušel dostat za Knighta ještě Adam Najman. Hrací předmět ale je v držení amerického gólmana.
48:18'
A je to 5:0 pro USA! Američané si v přesilovce rychle vyměnili puk, který se dostal k ARTHUROVI KALIYEVOVI a ten z vrcholu levého kruhu zápěstím vymetl bližší horní růžek Paříkovy svatyně. Asistence: Cameron York a Travis Zegras.
47:45'
Na trestnou lavici putuje nejmladší hráč na ledové ploše David Jiříček. Ten se provinil podrážením.
47:30'
Teď už je jasné, že čeští hokejisté si na Silvestra zahrají o všechno proti Rakousku. Dnes by ale určitě bylo dobré utkání alespoň důstojně dohrát.
47:00'
Američané v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
46:03'
Hráči USA se prosazují při signalizované výhodě! TREVOR ZEGRAS dostal přihrávku na pravý kruh a z voleje se trefil nad levé rameno přesouvajícího se brankáře Paříka – 4:0. Asistence: Brock Faber a Cameron York.
45:09'
Nahození Jana Myšáka od modré čáry viděl Knight asi na poslední chvíli. Puk však za svá záda nepustil.
44:21'
Beniers objel branku a vytvořil střeleckou pozici Coleovi Caufieldovi. Ten minul a kotouč pak vypadl z hrací plochy.
43:35'
Sanderson předal puk parťákovi z obrany Drewovi Hellesonovi. Jeho ránu vyrazil Pařík.
43:12'
Najman ze středního pásma nahodil puk na Knighta. Ten ho zachytil a hned rozehrál.
42:42'
Přihrávka zpoza branky hledala Arthura Kaliyeva. Ten z levého kruhu netrefil kotouč ideálně.
42:15'
Zegras nahodil kotouč za českou branku, kde se o něj momentálně bojuje.
41:10'
Brink touží po hattricku. Na útočné modré si počkal na dlouhou přihrávku a prověřil Paříka. Ten zasáhl úspěšně.
40:56'
Pařík vyjel pro kotouč za branku, kde chyboval. Bobby Brink jeho zaváhání naštěstí potrestat nedokázal.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 21:51.
Střely na branku – 23:17 (8:10, 15:7)
Ve druhé třetině se už naplno projevila herní kvalita Američanů, kteří třemi zásahy zlomili bezgólový stav a výrazně se přiblížili k vítězství. Jako první se ve 26. minutě prosadil Bobby Brink, který z brankoviště dorazil puk do odkryté branky. Druhá trefa USA přišla při hře 4 na 4, v níž obránce Thrun naznačil střelu, místo ní ale ještě nahrál Trevorovi Zegrasovi a ten pálil do prázdné klece. Na 3:0 pak zvyšoval opět Bobby Brink, jenž vložil hůl do nabídky Benierse.
40:00'
39:51'
Z pravé strany kluziště pálil mimo Martin Lang. Více se toho už ve druhé třetině asi nestane.
39:15'
Mohlo být sníženo! Z bezprostřední blízkosti nepřekonal Knighta Michal Teplý. Ten střílel do vyrážečky amerického brankáře.
38:48'
Druhá část se odehrává za velkého tlaku výběru USA. Český tým už by asi potřeboval přestávku.
36:50'
Američané nadále hrají aktivně. Nepříjemnou střelu Arthura Kaliyeva vytěsnil do rohu Pařík.
35:56'
Česká hra se bohužel začíná rozpadat podobně jako na úvod turnaje proti Švédům! Střílenou nabídku Matthewa Benierse z levého kruhu usměrnil za bezmocného českého gólmana BOBBY BRINK, jenž si tak připisuje druhou trefu v utkání. Asistence: Matthew Beniers a Ryan Johnson.
34:28'
Oba týmy už hrají v plném počtu.
33:30'
A tohle je už bohužel druhý gól Američanů! Skvěle to udělal obránce Henry Thrun, který naznačil střelu, Pařík si proti němu povyjel, ale Thrun místo toho ještě nahrál na pravý kruh TREVOROVI ZEGRASOVI, který pálil do odkryté branky – 2:0. Asistence: Henry Thrun.
33:15'
Američané využili volnějšího prostoru k rychlému brejku. Alexander Turcotte zblízka nedorazil puk do české branky!
32:27'
Šarvátka u české branky! Za hrubost jsou vyloučeni Adam Najman a John Farinacci, následovat tak budou dvě minuty hry 4 na 4.
31:47'
Nyní se dostal Pavel Novák k puku a byl v dobré pozici. Mohl i nahrávat, zvolil ale zakončení, které uvízlo někde ve výstroji brankáře Spencera Knighta!
31:36'
Po delší době česká návštěva v obranném pásmu Američanů. Raška posílal puk na osu Novákovi, jenž byl ale rychle dostoupen a nemohl střílet.
30:47'
Zakázané uvolnění Česka. Vhazovat se bude před Paříkem.
29:56'
Po ráně Drewa Hellesona vypadl pul z Paříkovy výstroje. Spoluhráči naštěstí českému brankáři pomohli.
29:36'
Spencer Knight se pokusil založit americký útok dlouhou přihrávkou. Jeho spoluhráči však puk unikl po rohu.
28:20'
Zatím sledujeme tlak amerických hokejistů, kteří obléhají své útočné pásmo.
26:57'
Uvidíme, jak na inkasovaný gól český tým zareaguje. Zda se bude i nadále držet osvědčeného herního plánu, nebo snad více otevře hru?
25:33'
Američané se ujímají vedení! Brink objel s pukem útočné pásmo a na modré čáře ho přenechal Brettovi Berardovi. První střela útočníka USA byla zablokována, ovšem Berard si našel mezi kruhy odražený kotouč. Po jeho ráně puk propadl za Paříka a BOBBY BRINK ho z brankoviště dotlačil do odkryté branky. Asistence: Drew Helleson.
24:56'
Na levé straně se dostal k puku Radek Mužík. Asi prováhal nejlepší chvíli ke střele a dostal se do ostrého úhlu, odkud nepřekonal Knighta. Ten sice vyrazil kotouč před sebe, tam ale byli připravení obránci.
24:15'
Američané zablokovali střelu Teplého. Poté se ještě puk dostal k Langovi, jenž ale neobešel Kaliyeva.
23:19'
Matthew Beniers nabil na osu Matthewovi Boldymu, jehož nepříjemnou ránu vytěsnil na poslední chvíli vyrážečkou Lákáš Pařík, který měl zakrytý výhled!
22:44'
Adam Raška vjel s pukem do útočného pásma, na druhé straně mu ale přejel spoluhráč modrou čáru o chvilku dříve. Snahu českého útočníka tak zastavil odpískaný ofsajd.
22:16'
Zakázané uvolnění českého týmu.
21:48'
Hned po buly vypálil Drew Helleson. Ránu amerického zadáka ukryl ve výstroji Pařík.
21:44'
Svižná střela jednoho z amerických hráčů směřovala mezi Paříkovy betony. Český brankář ještě situaci pojistil lapačkou a hrací předmět skončil někde pod ním.
21:15'
David Vitouch se prezentoval střelou na delší tyčku, kterou našel Spencer Knight ve své lapačce.
20:55'
Teplý na sebe tentokrát na levém křídle nalákal dva bránící hráče. Škoda, že pak kotouč nedokázal předat na osu, kam najížděli dva jeho spoluhráči.
20:23'
Přihrávka Michala Teplého zůstala nepochopena. Jeho spoluhráči se v jejím momentě rozjeli do jiných prostorů a tak je z toho zakázané uvolnění.
20:08'
Američanům bylo na úvod druhé části odpískáno postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:58.
Střely na branku – 8:10
První třetina duelu mezi hokejisty USA a Česka gól nepřinesla. Český výběr sází na podobnou taktiku, se kterou slavil úspěch proti Rusům a také Američané s ní zatím mají problémy. Hráči s hvězdami a pruhy na dresech sice začali aktivně a Lukáš Pařík musel v úvodu řešit obrovský závar, při kterém mu pomohla i tyčka, ale poté už svěřenci kouče Mlejnka soupeře k ničemu moc nepouštěli. Hokejisté USA se pak zkoušeli překonávat past středního pásma nahazovanými kotouči, ale ani s tím zatím defenzivu Česka nepřekvapili. Čeští hráči se snaží hrozit rychlými protiútoky a na střely na branku jsou dokonce o chloupek aktivnější.
20:00'
19:53'
Ránu Zegrase z levé strany srazil do rohu Rychlovský. Tohle už vypadá dobře.
19:30'
Na levém kruhu si srovnal puk na střelu John Farinacci. Pařík schoval puk do lapačky a nyní před ním čistý prostor jeho obránci, kteří umravňují protihráče.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:23'
Tohle byla dobrá příležitost! Po nabídce Adama Rašky neusměrnil zblízka kotouč do americké branky Michal Teplý!
18:10'
Po výjezdu Kaliyeva přikryl puk Lukáš Pařík. Následovala menší šarvátka u českého brankoviště, za kterou se ale vylučovat nebude. Reklamní přestávka.
17:40'
Pískáno zakázané uvolnění českého týmu. V posledních minutách sledujeme obrázek, kdy se Američané snaží přehrát českou pst středního pásma nahazovanými puky. Ty ale zatím bezchybně zastavuje za brankou Pařík a s pomocí obránců je dostává do bezpečí.
16:57'
Na levém křídle vyrazil dopředu Filip Přikryl, který se dostal jako třináctý útočník poprvé v utkání na led. Jeho střílenou přihrávku neusměrnil za Knighta dojíždějící Pavel Novák.
15:44'
Čeští hráči nadále vykávají na soupeře ve střední třetině. Hokejisté USA to tak zkoušejí pomocí nahazovaných kotoučů za branku.
15:11'
Američané se nyní s kotoučem marně snaží dostat do útočného pásma. Několikrát v řadě jim to nevyšlo.
13:58'
Knight posílal kotouč po levém mantinelu a svou rozehrávkou našel Turcotta. Šikovný útočník ale nedokázal obhodit bránícího hráče.
13:20'
Tečovaný kotouč se snesl do prostoru střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:49'
Český tým kontroval rychlým protiútokem. Myšák nahrál napravo Langovi, který místo střely před brankou ještě vracel právě Janovi Myšákovi. Kapitán našeho výběru se přes bránící hráče k zakončení nedostal. Hra má velmi vysoké tempo
11:36'
Cole Caufield vyslal od mantinelu svižnou střelu a překvapenému Paříkovi pomohla tyčka, o kterou se kotouč otřel!
11:10'
Na ose kluziště se dostal ke kotouči Martin Lang, který si s ním vybruslil doprava a vyzkoušel pozornost Knighta. Ten zasáhl lapačkou a po přerušení hry následuje další reklamní pauza.
10:08'
V závěru přesilovky to zkoušel z otočky Michal Gut, Knight puk vyrazil za svou klec. USA jsou už kompletní.
09:50'
Mužík vyhnal Kubíčka až do středního pásma. Čeští hráči v přesilovce zatím neohrozili Knighta.
09:23'
Hráči USA dokázali vyhodit až za českou branku.
08:38'
Američané se pro tuto chvíli osvobodili.
08:07'
Ryan Johnson podrazil za českou brankou Vitoucha a dostává dvě minuty. První přesilovka pro Česko.
07:53'
Na pravé straně se dostal ke kotouči Alexander Turcotte, který z pohotové otočky minul českou klec.
07:25'
Další střelu na americkou branku vyslal Klikorka. Puk se ještě snažil jeden z českých hráčů tečovat, brankář USA ale úspěšně zakročil.
07:12'
Hned po buly pálil Šimon Kubíček. Jeho ránu vyrazil Knight.
07:07'
Michal Teplý měl před sebou prostor na pravém křídle. Toho využil ke střele přes obránce, kterou musel tlumit ve výstroji gólman Knight. Následuje reklamní přestávka.
06:40'
Střely na branku – 6:3
06:05'
Česko je nyní už v plném počtu.
05:54'
Zakázané uvolnění Američanů. Vypadá to, že se český výběr ubrání.
05:14'
Další americkou šanci měl Trevor Zegras, Pařík ale byl na svém místě.
05:07'
Matthew Boldy si nepříjemně vybruslil před české brankoviště a puk se od Paříka odrazil nad branku.
04:04'
Za hrubost je vyloučen Adam Raška. Uvidíme první přesilovku hráčů USA.
03:15'
Obrovský nápor Američanů! Brett Berard nejprve najížděl na českou branku z levé strany, ale Lukáš Pařík český tým podržel. Poté stejný hráč vracel kotouč od zadního mantinelu do ohně, kde se hned tři jeho spoluhráči po placatém předmětu sápali jak vosy, ležícímu českého gólmanovi však pomohli spoluhráči. Finální rána Camerona Yorka, který pálil na v brankovišti sedícího Paříka, pak skončila na tyčce!
02:39'
Kotouč skončil na české střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:17'
Poprvé musel vážněji zasahovat Spencer Knight. Americký gólman si poradil s ranou Jakuba Rychlovského.
01:32'
Karel Klikorka získal v obranném pásmu kotouč a vyvezl ho dopředu. V útočné třetině ho posunul doprava na Pavla Nováka, jehož střelecký pokus byl zablokován.
01:00'
Čeští hokejisté vyčkávají na soupeře ve středním pásmu. Taktika asi bude podobná jako pro duel s Ruskem.
00:11'
Američané hned ohrozili Lukáše Paříka. Ten si poradil se střelou z levého kruhu, která letěla k bližší tyčce.
00:01'
Hokejisté už jsou na ledě, kde absolvují tradiční rituály u svých brankářů. Začne se tedy za malou chvíli.
Utkání začne o pár minut později, než je oficiálně udávaný čas. To je takový zvyk zámořského hokeje. Čekáme na příchod hráčů na led.
V české brance nastoupí i dnes benátecký Lukáš Pařík, který proti Rusku udržel čisté konto. I na zbylých postech zvolil kouč Mlejnek vítěznou sestavu.

USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo.

Česko: Pařík (N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Rozhodčí: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (CAN).
Mezi největší hvězdy amerického výběru patří střední útočník Alex Turcotte, kterého si jako pětku v loňském draftu do NHL vybral Anaheim. Stejnému klubu patří také devátá volba z výběru talentů v roce 2019 Trevor Zegras. Pozor si česká obrana bude muset dát i na Matthewa Boldyho (12. na draftu 2019 – Minnesota) či Colea Caufielda (15. na draftu 2019 – Montreal). Z obránců stojí za zmínku kapitán týmu a čtrnáctka loňského draftu Cameron York (Philadelphia) a také o rok mladší Jake Sanderson, kterého si letos jako pátou volbu vybrali ottawští Senátoři. Draftovaní jsou i všichni tři brankáři. Nejvýše šel jako třináctka loňského výběru Spencer Knight. Na toho vlastní práva Florida.
Statistika vzájemných zápasů v tomto desetiletí jasně hovoří pro USA. Poslední český úspěch se datuje na závěr roku 2011, kdy tým kolem brankáře Petra Mrázka, Tomáše Hertla či Dmitrije Jaškina zvítězil ve čtvrtfinále 5:2. Následujících devět utkání skončilo výhrou Američanů. Pouze vloni si čeští hokejisté připsali alespoň bod za porážku 3:4 po prodloužení.
USA:
Američané patří v juniorské kategorii k absolutní světové špičce. Ve dvacítkách vyhráli v tomto století už čtyři tituly mistra světa. Naposledy se ze zlata radovali v roce 2017. Po loňském šestém místě z Ostravy se zase chtějí vrátit na medailové pozice. Svěřenci trenéra Nateho Leamana sehráli před šampionátem jediný přípravný zápas, v němž udolali 3:2 Finy.

Do MS v Edmontonu vstoupili hráči USA porážkou 3:5 s Ruskem. Utkání jim uteklo ve druhé třetině, v níž třikrát inkasovali a do kabin se šlo za stavu 1:4. V závěrečné části Američané brankami Johna Farinacciho a Trevora Zegrase v přesilovce duel výrazně zdramatizovali, v závěru ale obdrželi gól při hře bez brankáře. Poté si hokejisté Spojených státu spravili náladu demolicí outsidera z Rakouska výsledkem 11:0. Hattrick si v tomto zápase připsal Matthew Boldy, hned čtyři body (2+2) pak zaznamenal Trevor Zegras.

Sestava proti Rakousku: Wolf (Knight) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, Kleven – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.
Česko:
Čeští hokejisté přijeli do Edmontonu s jasným cílem – postoupit z nabité skupiny B do čtvrtfinále a v něm se pokusit zabojovat o ještě lepší výsledek. Svěřenci kouče Mlejnka si navíc výrazně zlepšili náladu v generálce na šampionát, v níž deklasovali 6:0 Slovensko, ovšem ve vstupním duelu proti Švédům přišlo dokonalé vystřízlivění. Čeští lvi se sice ujali vedení přesilovkovým zásahem kapitána Jana Myšáka a do poloviny duelu drželi s Tre Kronor krok. Po brance na 1:3, kterou obdrželi v přesilovce, se však jejich hra zcela sesypala a utkání tak končilo vysokou porážkou 1:7.

Podobný výsledek odborná veřejnost očekávala také v duelu proti nabušeným Rusům, kteří si v úvodu turnaje zvedli sebevědomí výhrou 5:3 nad Američany a kteří v listopadu triumfovali v konkurenci dospělých reprezentací na finském turnaji Karlaja Cup. Tam přehráli 3:0 i český tým. Výběr Karla Mlejnka se ale vzepjal k bojovnému výkonu. Vsadil na pečlivou obranu středního pásma, hráči obětavě blokovali střely soupeře, co prošlo, pochytal bezchybný Lukáš Pařík a navíc byli borci se lvíčkem na dresech nebezpeční i směrem dopředu. Bezgólový stav zlomil 36:38 Filip Koffer, kterého krásně našel Jakub Rychlovský a expardubický útočník pálil do odkryté branky. Na konečných 2:0 pak zvýšil po pěti minutách třetí třetiny Martin Lang, jenž zablokoval střelu soupeře a vyrazil do samostatného úniku. Česká dvacítka tak zaskočila silné Rusy opět po roce, kdy nad nimi zvítězila na domácím šampionátu v Ostravě.

Sestava proti Rusku: Pařík – Krutil, Kučeřík, Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák, Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman, Koffer – Přikryl.
Vítám tu všechny milovníky hokeje v podání těch největších světových talentů! V kanadském Edmontonu v těchto dnech probíhá Mistrovství světa juniorů do 20 let. České hokejisty čeká ve středu večer jejich třetí vystoupení na turnaji, v němž poměří síly s výběrem USA. Svěřenci kouče Karla Mlejnka budou chtít ukázat, že senzační vítězství nad Ruskem nebylo náhodné. Proti Spojeným státům však máme v této věkové kategorii dlouhodobě velmi špatnou vzájemnou bilanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.