MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 5. ledna 2021   03:38

USA
USA
12:39' Turcotte (Kaliyev, Faber) • 35:52' Farinacci (LaCombe) • 37:00' Boldy (Zegras, Caufield) • 58:44' Kaliyev (Turcotte, Sanderson)
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Finsko
Finsko
14:06' Simontaival  (Puutio, Heinola) • 51:38' Simontaival  (Puutio, Helenius) • 56:17' Hirvonen  (Lundell, Heinola)
USA
Campbell, Sandal – Vanoosten, Wyonzek (všichni Kanada)
Rogers Place
Finsko

O složení finálové dvojice je tedy jasno. Uvidíme ryze zámořský souboj mezi Kanadou a USA.
Finsko musí smutnit, k případnému prodloužení totiž nebylo vůbec daleko. Seveřané se tak s turnajem loučí v semifinále, tato porážka ale musí pořádně bolet. Američané utekli hrobníkovi z lopaty, neboť dlouhou dobu vedli o dvě branky, přičemž tohle vedení nedokázali udržet. Spása přišla až díky již zmiňovanému Kaliyevovi.

Vhazování – 23:34.
Je konec! Druhé semifinálové utkání bylo o poznání vyrovnanější, z postupu se nakonec raduje USA, které svého soupeře porazilo poměrem 4:3. Američané sice vstupovali do poslední periody při dvoubrankovém vedení, jenomže Finsko se nevzdalo. Naopak se mu nejprve povedlo snížit, načež necelé čtyři minuty před koncem řádné hrací doby také srovnat. Vypadalo to na následné prodloužení, jenomže minutu a šestnáct vteřin před koncem rozhodl o osudu zápasu americký forvard Arthur Kaliyev, který svému celku vystřelil postup do finále proti Kanadě.
59:47'
Oddechový čas pro Finsko.
59:47'
Dobrou pozici pro zakončení měla Heinola, který se razantně napřáhl. Zodpovědný obranný zákrok ale předvedl Boldy, který jeho střelu zablokoval nad.
59:10'
A pukem málem přes celou délku hrací plochy zamířil do opuštěné branky, kterou přesto o vlásek minul!
59:00'
Finové to zkouší v šesti!
58:44'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Necelou minutu před koncem řádné hrací doby jdou Američané zpět do vedení! U pravého hrazení se k puku dostal Turcotte, kterému se v mezikruží povedlo najít ARTHURA KALIYEVA. Druhý jmenovaný nabral kotouč na čepel a poslal ho přesně do pravé šibenice. Piiroinen sice máchl lapačkou, jenomže střela byla přeci jenom dobře umístěná.
Asistence: Alex Turcotte, Jake Sanderson.
58:05'
Za brankou spěchal za kotouč Knight, kterému se tak povedlo zastavit nahození podél hrazení. Američané se poté dostali za modrou čáru, jenomže díky ofsajdu.
57:17'
Psychickou výhodu nyní má Finsko, kterému se povedlo dotáhnout dvoubrankové manko. Nabídne nám tento zápas stejný scénář, jako tomu bylo proti Švédsku?
56:17'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak i další přesilová hra je využita a začínáme opět od začátku! Finové totiž rozjeli další kombinaci, při které u levého kruhu zkoušel nastřelit kotouč před branku Lundell. Touš se poté znovu vrátil před Knighta, kde se nacházel důrazný RONI HIRVONEN, kterému se povedlo procedit kotouč za záda amerického brankáře Knighta.
Asistence: Anton Lundell, Ville Heinola.
56:03'
Finsko znovu uspělo na vhazování, což přineslo klid na kombinaci. Zadovku od Hirvonena ovšem dokázal ukořistit obránce Helleson, který vyhodil až k Piiroinenovi.
55:18'
Vyloučení v týmu USA (Henry Thrun – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:14'
Riskantní nahrávka na pravou stranu přeci jenom našla Lamberta, který se musel s pukem vracet. Finové posléze chybovali, Beniers ale mířil pořádně vedle.
Střely na branku ve třetí třetině: 8 – 13.
54:26'
Knight si připsal další zákrok, poradil si s prudkým nástřelem od modré čáry. Na druhé straně se pokoušel prosadit Zegras, jehož rána byla tečována nad.
54:09'
V posledních minutách se často přerušuje, což vyhovuje spíše Finsku. Američanům se totiž nedaří kloudným způsobem založit útočnou akci, nyní šlo o icing.
53:26'
Místo toho čistý výhled pro brankáře Knighta, který si tak poradil se střelou od Heinoly. Finové tak vybojovali útočné pásmo, na vhazování navíc uspěl Nikkanen.
53:06'
Beniers hledal na pravém křídle Caufielda, který to zkoušel tvrdou střelou na přední tyč. Touš nakonec prosvištěl vedle branky, Piiroinen tak nemusel zasahovat.
52:49'
Postavení mimo hru finského útočného komanda. Vhazovat se bude před modrou čárou, do konce zápasu zbývá necelých sedm minutek.
52:26'
Prudké nahození nakonec směřovalo přes všechny čáry a znamenalo to zakázané uvolnění Finska. Hra se přestěhuje před Piiroinena, ještě předtím ale přijde na řadu komerční přestávka.
51:38'
Tak ono to bude ještě hodně zajímavé, je totiž sníženo na rozdíl jediné branky! Finové se znovu pustili do pořádného náporu, při kterém si u levého kruhu počkal na nahrávku Puutio, který intuitivně našel před brankou KASPERA SIMONTAIVALA. Další ukázková souhra přinesla střelu do poloprázdné americké branky!
Asistence: Kasper Puutio, Samuel Helenius.
51:16'
Viro se dobře zorientoval u zadního hrazení, jenomže jeho celek se nedostal z obranného pásma. Za brankou se k němu dostal Boldy, kterému nevyšla nahrávka.
50:27'
Další přečíslení přineslo šanci pro Slaggerta, který se snažil najít místečko mezi rukou brankáře. Piiroinen znovu zakročil a stále žhaví šance svého mužstva.
50:00'
Máme před sebou poslední desetiminutovku třetí třetiny. Finsko je sice o něco aktivnější, zároveň poměrně dost riskuje, na což by klidně mohlo doplatit.
49:18'
Nahrávka do tandemu našla Benierse, který nadvakrát dotlačil puk za finskou branku. Tam došlo k hrubici, po které Beniers neuspěl se střelou na přední tyč.
48:49'
V ideální pozici na modré čáře měl napřaženo obránce Helleson, který trefil před sebou obětavého protihráče. Následné střela LaCombeho pořádně protáhla Piiroinena.
48:18'
Před brankou se pokoušel vložit hokejku do nahození Korhonen, který ovšem tečoval příliš daleko americké branky. Na druhé straně se k tlaku dostává první lajna.
47:06'
Přesilová hra Finska je minulostí, za celou dobu jsme viděli pouze jednu střelu mezi tři tyče. Pärssinen mířil do připraveného betonu a jeho celek tak stále strádá dvě branky.
46:23'
Niemela místo zakončení ještě spolupracoval s Pärssinenem, který u bližší tyče ještě hledal Nikkanena. Z jeho strany nakonec nepřišlo žádné nebezpečí.
45:47'
V oslabení se do protiútoku dostával Farinacci, který to musel vzít na sebe. Rána švihem prosvištěla kousek vedle šibenice, i tak velice sympatický výpad USA.
45:19'
Finský kapitán Lundell se na vhazování postavil Beniersovi a byl úspěšnější. Po jeho nahrávce navíc zkoušel nahodit Hatakka, Knight si ale dokázal poradit.
44:46'
Vyloučení v týmu USA (Cole Caufield – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
44:35'
Napadající Petman se s vypětím všech sil dostal k touši, načež od modré čáry zkoušel nastřelit puk na branku Hatakka. Knight měl čistý výhled a navíc nezasahoval.
44:12'
Snadná práce pro finského brankáře Piiroinena, který si poradil se střelou švihem od Benierse. Hra je v krátkém časovém sledu přerušena, bude se vhazovat.
43:44'
Na modré čáře si o nahrávku řekl Niemela, který ovšem trefil pouze obětavého Brissona. Finové ovšem začali hodně aktivně, Knight raději přerušil hru pod lapačkou.
43:10'
Lambert nabral rychlost a po nahrávce od Hirvonena pálil z vrcholku pravého kruhu Lundell. Přízemní zakončení směřovalo kousek vedle, následně jsme sledovali závar před Knightem.
42:18'
Jako první se k volnému puku dostal Johnson, který ho dostal k modré čáře. Následně se do útočného výpadu zapojil také Boldy, jenž nahazoval za branku Piiroinena.
41:36'
Nahrávka v podání Petmana nenašla v tandemu Nikkanena, který se poté postaral o napadání americké rozehrávky. Nakonec měl klid na hokejce zadák Faber.
41:15'
Hraničním a podezřelým způsobem byl zastaven Berard, nicméně sudí nechali pokračovat ve hře. To vedlo k rychlému protiútoku, Aku se ke střele nedostal.
40:26'
A hned v úvodu se do zakončení dostal Caufield, který se mohl postarat o bleskovou trefu. Ta nakonec dopadla na horní konstrukci finské branky!
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro Finsko, nicméně jako první se k puku dostal Body, kterému se povedlo dostat hrací předmět na druhou stranu.
40:01'
Střely na branku (celkem): 17 – 19.
Máme za sebou druhou třetinu, která nám dlouhou dobu nepřinesla nic moc zajímavého. Američané se ovšem dokázali oklepat z nepovedeného výkonu z první třetiny, navíc se necelé čtyři minuty před koncem druhé periody dostali do vedení. Aby toho nebylo málo, tak v krátkém časovém sledu se dokázal prosadit také Mathew Boldy, který díky využité přesilové hře poslal svůj celek do dvoubrankového vedení. Finům se závěr třetiny absolutně nepovedl, navíc z toho klidně mohl být vyšší brankový rozdíl.
40:00'
39:21'
Finové jsou konečně v plném počtu, jenomže i tak prohrávají o dvě branky. Nechybělo mnoho a málem to bylo s větším rozdílem. Američané doslova zasypali Piiroinena.
38:40'
Po střele Kaliyeva zacinkala branková konstrukce finské branky!
38:26'
Poté to na sebe vzal také Zegras, který se snažil najít místečko pod horní konstrukcí. Piiroinen znovu podržel svůj celek, finská reprezentace je ale pod tlakem.
37:58'
Brink dokázal podél mantinelu poslat kotouč na hokejku Sandersona, který si poté sjel do střelecké pozice. Piiroinen dokázal odolat a puk nechal pod sebou.
37:00'
Dlouhá přesilová hra je zužitkována, nicméně bude pokračovat! Američané museli zakládat útočnou akci ze svého pásma, načež se usadili v pásmu soupeře. První zakončení dokázal Piiroinen zneškodnit betonem. Avšak poté se v mezikruží dostal ke kotouči Zegras, jehož střílenou nabídku dokonale tečoval MATTHEW BOLDY, který svůj celek poslal do nadějného dvoubrankového vedení.
Asistence: Trevor Zegras, Cole Caufield.
36:21'
Vyloučení v týmu Finsko (Aku Räty – 2+2 min, vysoká hůl).
35:52'
Finové nechali díru v obraně a soupeř toho ukázkovým způsobem dokázal využít! Američané si totiž počkali na špatné střídání, což dokázal dokonale využil obránce LaCombe, kterému se na opačné modré čáře povedlo najít rozjetého JOHNA FARINACCIHO. Americký útočník se tak dostal do samostatného úniku, brankáře Piiroinena překonal střelou nad beton.
Asistence: Jackson LaCombe.
35:29'
Zegrasovi se nepovedlo na zadní tyči najít Kaliyeva, jeho formace se navíc musela bleskově vracet. Tam to totiž zkoušel Kokkonen, na jehož nabídku Raty Aku nedosáhl.
34:47'
Finové promáchli a sledovali jsme přečíslení dva na jednoho. Caufield nebyl sobecký, ba naopak v tandemu hledal Zegrase, jenomže nahrávku srazil protihráč.
34:04'
Do protiútoku se poté dostával Boldy, který se ovšem nedostal přes prvního protihráče. Poté musel spěchat dozadu Niemela, kterého nakonec obelstil Slaggert.
33:20'
Puutio znovu operoval u levého kruhu, odkud se křižnou nahrávkou snažil najít Lundella. Ten mu okamžitě vracel, avšak prvně jmenovaný nevystřelil přesně a soupeř vyhodil.
33:09'
Nápor reprezentace Finska pokračuje. Puutio to zkoušel nabídkou do předbrankového prostoru, tam ale blokoval soupeř. USA by potřebovalo nutně vyhodit do bezpečí.
32:16'
Farinacci neuspěl na vhazování a Finsko tak ihned rozjelo kolotoč nahrávek. Ten dlouhou dobu nic nepřinášel, nakonec to prudkým způsobem zkoušel Heinola.
31:36'
Vyloučení v týmu USA (Henry Thrun – 2 min., nedovolené bránění).
31:15'
V rychlostním souboji se sice povedlo uspět Sandersonovi, avšak napadající Nikkanen ho málem vybojoval zpět. Američané to nakonec zvládli díky přesile.
30:36'
Jsme za polovinou řádné hrací doby, která nám zatím přinesla dva zásahy. Druhá třetina zatím patří spíše Americe, které se konečně daří překonávat obranu soupeře.
30:12'
Finové znovu propadlo a najednou se soupeř dostal do střelecké pozice. Zakončující Farinacci to vzal sám na sebe, střelu švihem poslal pouze do výstroje brankáře.
29:27'
Po zakázaném uvolnění se znovu vhazovalo po levici brankáře Knighta. Na vhazování bylo úspěšnější Finsko, které od pravého mantinelu nahazovalo vedle.
28:58'
Útočné pásmo poté navštívil Pärssinen, kterému puk ujel od hokejky. Jeho celek se naopak musel znovu bránit, odražený kotouč ale hrál do karet Piiroinenovi.
28:20'
Američané najednou ožili a sledovali jsme další střelecký pokus. Z pravého kruhu to zkoušel Colangelo, jehož střela byla zablokovaná pouze do ochranné sítě.
27:19'
Helleson se rozhodl podpořit své útočné spoluhráče, přičemž se sám natlačil až do zakončení. To první směřovalo vedle, to druhé pro změnu putovalo doprostřed.
27:02'
Po vhazování si střeleckou pozici našel obávaný forvard Zegras, který konečně zaměstnal Piiroinena. Ten se rozhodl hru přerušit, je tu komerční přestávka.
26:18'
Po dlouhé době se finská obrana trochu otevřela, přesto to nepřineslo nic nebezpečného. Piiroinen si připsal jednoduchý zákrok, při kterém zasahoval hokejkou. Při následném dlouhém pasu daleko nedojel ani Zegras, který narazil na Vira.
25:16'
Brink operoval s pukem za brankou soupeře, kde se musel vypořádat s dotírajícím Kokkonenem. Prvně jmenovaný přišel o hokejku, na pomoc mu přijel Berard.
24:45'
Lacombe musel rychle jednat, napadal ho totiž Hirvonen, který soupeře dohrál u mantinelu. USA znovu založilo nepřesný atak, druhou šanci tak má Johnson.
24:15'
Zadovka na Brissona sice byla ukázková, jenomže jí dokázal zastavit první z protihráčů. Každopádně tu máme přerušení hry, bylo tomu tak po icingu Finska.
23:48'
Američané mají obrovské problémy s napadající smečkou protihráčů. Nyní musel rychle po zisku kotouče rozehrát Helleson, který prodlužoval podél mantinelu.
23:08'
Čtvrtá finská formace operovala v pásmu soupeře, kde se Heinolovi nepovedlo udržet touš před modrou čárou. Jeho spoluhráči tak museli vyklidit útočnou třetinu.
22:15'
Do protiútoku se poté pokoušel dostat Puhakka, který se raději vracel do vlastního pásma. Přihrávka zpět našla Kokonena, kterého neúnavně obtěžoval soupeř.
21:30'
Na opačné straně to překvapivým bekhendovým pokusem zkoušel Pärssinen, který ovšem z úhlu nevyzrál na brankáře Knighta. Následoval ofsajd Ameriky.
21:08'
Poprvé se k puku dostal také americký brankář Knight, který ho holí vypíchl do rohu ledové plochy. Američané znovu kostrbatě rozjeli útočný výpad, který nic nepřinesl.
20:39'
Napadající Lundell načapal amerického obránce a připravil ho o kotouč. Američané se ovšem dokázali bleskově vrátit zpět a svého soupeře nepustili do zakončení.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro Ameriku, která tak započala rozehrávku z vlastního pásma. Caufieldovi se nepovedlo zalepit těžkou nahrávku.
20:01'
Střely na branku: 7 – 12.
Je za námi první perioda semifinálového duelu mezi USA a Finskem a sledovali jsme hodně zajímavou podívanou, která nám zatím přinesla dva zásahy. O tu první se postaral americký forvard Turcotte, který skóroval po necelých dvanácti minutách. Aktivněji hrající Finsko si ovšem díky přesilové hře rovněž přichystalo první zářez, po ukázkové kombinaci totiž mířil do odkryté branky Simontaival. Finové měli před koncem první periody k dispozici další početní výhodu, tu se jim tentokráte nepovedlo zužitkovat a stav je tak stále nerozhodný.
20:00'
19:36'
Knight si přesto přispal dva zákroky, nicméně se mu povedlo odolat.
19:19'
Vypadá to, že druhá přesilová hra neskončí úspěchem. Američané se zatím brání na jedničku, během krátké chvíle se jim povedlo hned třikrát vyhodit do bezpečí.
18:43'
Finové znovu museli pro puk do vlastního pásma, po následné kombinaci se jim povedlo nahodit na americkou branku. Knight tentokráte nemusel zasahovat.
18:12'
Lundellovi se povedlo uspět na vhazování, jenomže Puutio nakonec přišel o kotouč. Následovalo vyhození na druhou stranu, kde se dobře zorientoval Heinola.
17:30'
Vyloučení v týmu USA (Alexander Turcotte – 2 min., podrážení).
17:06'
Na ledovou plochu se znovu dostala první finská formace, která mohla skórovat. Najednou se před brankou zjevil Lundell, jehož zakončení Knight vypíchl hokejkou.
16:16'
Riskantní nahrávku na Benierse nakonec dokázal vystihnout pozorný Hatakka, který přeposlal puk podél mantinel. Lundellovo nahození ale nebylo přesné.
15:29'
Američané se aktivním způsobem snažili narušit rozehrávku soupeře, jenomže ke ztrátě kotouče nedošlo. Naopak Kokkoken prudce nahazoval za branku soupeře.
14:06'
První přesilová hra zápasu je zužitkována a začínáme opět od začátku! Brankář Knight si nejprve poradil s nahozením od modré čáry, načež Finsko rozjelo naprosto ukázkovou kombinaci. Na levém kruhu to fantastickým způsobem provedl Kasper Puutio, který předložil na vedle stojícího KASPERA SIMONATAIVALA, kterému tak stačilo nastavit hokejku.
Asistence: Kasper Puutio, Ville Heinola
14:01'
Finsko neuspělo vhazování, nicméně přesto udrželo kotouč v útočném pásmu. Nahrávka na levou stranu našla obránce Hatakku, který kostrbatě přihrál zpět.
13:31'
Vyloučení v týmu USA (Sam Colangelo – 2 min., sekání).
12:39'
Nápor americké reprezentace nakonec končí první brankou zápasu! Zegrasovi se povedlo dostat puk do pásma, kde po jeho nahrávce zakončoval ALEX TURCOTTE. Rána směřovala vedle, přesto nápor pokračoval. To vyústilo v další střelecký pokus, při kterém Kaliyev na zadní tyči našel právě Turcotta, který doslova dotlačil puk za brankáře Piiroinena.
Asistence: Arthur Kaliyev, Brock Faber.
12:12'
Hirvonen neměl šanci uspět proti dvojici protihráčů a sledovali jsme tak rychlý přechod za modrou čáru. Sanderson nepřihrál přesně, poté jeden z hráčů USA inkasoval holí do tváře, vylučovat se nebude.
11:25'
Do protiútoku se dostal Farinacci, který se pokoušel o zakončení přes obránce. Střela nakonec byla zablokována do ochranné sítě, bude se znovu vhazovat.
10:42'
Zegras přišel o kotouč a hrát tak mohla finská reprezentace. Ta znovu pouze nahazovala, Lambert jednoduchým nahozením vyzkoušel pozornost Knighta.
10:20'
Poté si za americkou brankou důrazně počínal obránce Thrun, který nepoužil žádné nedovolené prostředky. Poměrně dlouhou dobu čekáme na další střelu.
09:25'
Podél levého mantinelu si to poté namířil Caufield, který natlačil puk před branku. Tam musel zasahovat Piiroinen, jenž ho přikryl pod lapačku. Následovala menší strkanice.
09:04'
Rozehrávku o mantinel dokázal vystihnout Viro, který zavezl kotouč za modrou čáru. Následné nahození trefilo pouze protihráče a hra se ihned otáčí vpřed.
08:13'
Hezká předávka od Puhakky přeci jenom našla Lamberta, který ovšem nevyzrál na smečku protihráčů. Američané pro změnu zvolili postup středem ledové plochy.
07:28'
Helleson rozehrál do tandemu na obranného kolegu Sandersona, který pro změnu velice přesně našel Benierse. Ten si našel odražený kotouč, avšak poté nenašel pravý růžek branky.
06:15'
Druhá lajna Ameriky si poradila s napadajícím soupeřem, jenomže v krátkém časovém sledu jsme sledovali další zakázané uvolnění, hra se vrací před Knighta.
05:28'
Před malým momentem to Zegras zkoušel nalepením kotouče na hokejku a posléze se ho snažil ve vzduchu dostat za brankáře. Kotouč se mu ale nepovedlo udržet.
05:11'
Nahrávka na levou stranu našla Simontaivala, který předkládal pod sebe na Heleniuse. Druhý jmenovaný okamžitě pálil, Knight tento pokus pouze vyrážel do rohu.
04:25'
Do menších problémů se dostal obránce Hatakka, který přesto bezpečně rozehrál. V pásmu soupeře poté dobře napadal Lambert, jenž se k puku ale nedostal.
03:33'
Posléze měl dobrou pozici pro střelu švihem Puutio, který tak navázal na aktivitu své formace. Jeho rána ovšem znovu směřovala do lapačky brankáře Knighta.
03:05'
První zákrok pro brankáře Knighta, který si jednoduchým způsobem pohlídal nástřel od modré čáry. Tím se prezentoval zadák Niemelä, jenž mířil do lapačky.
02:30'
Finsko se trochu zapomnělo a najednou měl dobrou pozici obávaný forvard Zegras. Jeho rána z nápřahu o kousek minula branku, Piiroinen nezasahoval.
02:10'
Za nahozením se poté pokoušel dostat finský brankář Piiroinen, který byl u něj příliš pozdě. Puk se přes mantinel dostal k modré čáře, kde ho neudržel Sanderson.
01:36'
Za americkou brankou se poté dokázal zorientovat Lambert, který předkládal na modrou čáru na Puutia. Tomu utekl kotouč z pásma a Finsko tak musí rozehrávat.
01:15'
Finové to poté zkoušeli přes pravou stranu, kde měl hodně daleko k puku Pärssinen. K němu se tak jako první dostal obránce Faber, který zahrál za cenu icingu.
00:40'
Hned v úvodu vyložená šance pro Ameriku! O rozehrávku se pokoušel Hatakka, který ovšem chyboval. K puku se tak dostal napadající Caufield, který trefil beton.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro Finsko, nicméně u středového kruhu jsme sledovali celkem velkou přetlačovanou o hrací předmět.
00:01'

USA: Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Niemelä, Viro, Puutio, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Petman – Pyyhtiä, Pärssinen, Aku Räty – Puhakka, Nikkanen, Lambert – Korhonen, Helenius, Simontaival – Mäntykivi.

Rozhodčí: Campbell, Sandal – Vanoosten, Wyonzek.
Na koho si dát pozor?

Jednoznačně na amerického forvarda Trevora Zegrase, který je vůbec nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Zegras totiž dohromady nasbíral patnáct bodů a s dvoubodovým náskokem vede tabulku před kanadským Dylanem Cozensem. Zegras si další dva body připsal ve čtvrtfinále proti Slovensku, které nakonec prohrálo 2:5. Na finské straně nevybereme jedno určité jméno, neboť je kádr bodově rovnoměrně rozložen. Po sedmi bodech má dvojice Lundell – Niemela, které s pětibodovým ziskem sekunduje tandem Simontaival – Hirvonen.
Finsko

Nálepku outsidera bude v tomto duelu držet Finsko, které favorizovanému soupeři nedá nic zadarmo. Finové rovněž ve své skupině získali devět bodů, nicméně tento bodový zisk nakonec stačil na druhou příčku. Z hlediska bodů na tom byla lépe už jen Kanada, která díky bezchybným výkonům získala plný počet bodů, tedy dvanáct. Finsko vstoupilo do skupiny zápasem proti Německu, který přinesl hned osm branek. Výhru ovšem ukořistila právě reprezentace Finska, a sice poměrem 5:3. O poznání jednoznačnější průběh měl souboj proti Švýcarsku, který pro změnu přinesl výhru 4:1. Třetí výhra v řadě se poté uskutečnila proti čtvrtému Slovensku, které schytalo debakl 0:6. Jediná skupinová porážka pochopitelně přišla právě proti Kanadě, která o svém vítězství rozhodla už po polovině zápasu. V poslední periodě padly další dvě branky, a nakonec z toho byla prohra Finů poměrem 1:4. Finové se tak v následném čtvrtfinále utkali s třetím nejlepším celkem opačné skupiny, kterým bylo Švédsko. Čtvrtfinále nám tedy přineslo severské derby, které lépe začalo právě pro Švédsko. To dokonce vedlo už o dvě branky, nicméně přesto nedovedlo zápas ani do prodloužení. Pětadvacet vteřin před koncem třetí třetiny rozhodl o postupu finský útočník Roni Hirvonen, který Švédsku daroval zpáteční letenku.

USA

Američané půjdou do tohoto zápasu v roli favorita, nicméně proti nevyzpytatelnému Finsko to nebude nic jednoduchého. USA se ve své základní skupině umístilo na první pozici, přičemž ze čtyř odehraných zápasů zaznamenalo devět bodů. Logicky se tedy jednalo o tři výhry a jednu porážku, ta navíc přišla hned na úvod skupinových bojů. Američané totiž v pikantním souboji proti Rusku prohráli výsledkem 3:5, nicméně tato prohra přinesla patřičnou vzpruhu. Následoval totiž debakl 11:0 proti Rakousku, načež si americký výběr jednoduše poradil také s Českem, tentokráte výsledkem 7:0. Američané si první pozici zajistili výhrou v posledním skupinovém duelu, souboj proti Švédsku přinesl výhru 4:0. To znamená, že USA inkasovalo pouze v jediném duelu a v následujících třech zápasech nastřílelo dvaadvacet branek, což je opravdu hodně vysoké číslo. Nejen, že se USA prezentovalo nejlepším útokem své skupiny, nejlépe na tom byla také obrana, která připustila pouhých pět inkasovaných branek. Američané se v následném čtvrtfinále utkali se čtvrtým nejlepším mužstvem opačné skupiny, kterým bylo Slovensko. To ještě deset minut před koncem zápasu drželo nadějný výsledek 2:3, avšak soupeř přidal další dva zásahy a po vítězství 5:2 se radoval z postupu do dnešního semifinále.

USA – Slovensko 5:2
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! Mistrovství světa hráčů do dvaceti let má na programu semifinálové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi USA a Finskem. V tomto duelu bude v roli favorita celek ze zámoří, nicméně Finsko se klidně může pokusit o menší zázrak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.