MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Kanada - 6. ledna 2023   00:40

52:30' Kulich (Šalé, Šapovaliv) • 53:24' Kos (Hamara)
2:3
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Kanada
Kanada
12:41' Guenther  (Clarke, Othmann) • 24:35' Wright  (Guenther, Othmann) • 66:22' Guenther  (Roy)
Česko
Harnebring (SWE), Salonen (FIN) – Grillo (USA), Wyonzek (CAN)
Scotiabank Centre, Halifax, Kanada
10 735 diváků
Kanada

Za zvuků kanadské hymny se s vámi pro dnešek rozloučíme, děkuji mnohokrát za pozornost těm, co vydrželi až do konce a byli svědky tohoto hořkého historického úspěchu.
A nyní je řada na zlatých medailích, řadu hráčů v bílém vede Thomas Milic.
Pro stříbrnou trofej přijede kapitán týmu, Stanislav Svozil.
Stříbro jako poslední přebral Ondřej Kalát, co nevidět přejde na zlato.
Všichni hráči v červeném si pochopitelně medaile nechávají na sobě a jedou si potřást rukou se soupeřem.
Nyní si pro medaile stříbrné barvy jedou hráči Česka, i přes zklamání nesmíme zapomenout, že se jedná o historický úspěch, protože máme po 18 letech zase medaili!
V prodloužení se hrálo aktivně na obě strany, vítěz mohl být ale jen jeden. A ním se stává Kanada!

Nejlepší útočník turnaje: Connor Bedard
Konec. Český tým si z Halifaxu poveze stříbro.
66:22'
Kanada právě vstřelila branku!
Konec. DYLAN GUENTHER si vyměnil puk s Joshuou Royem a jeho přesné zakončení zařizuje Kanadě zlato. Asistence: Joshua Roy.
66:05'
Stanislav Svozil čeká s pukem za vlastní bránou.
65:40'
Na hráčích je znát únava, snad všichni za sebou tahají nohy.
65:13'
Zákeřný pokus Olena Zellwegera kryje v náruči Tomáš Suchánek.
64:50'
Střela Jakuba Kosa je sražena mimo, Češi ovšem pokračují v útočné třetině.
64:24'
Jakub Brabenec musí s pukem ven, Češi opět mají kotouč v moci.
63:43'
Na druhou stranu spěchal nyní Adam Fantilli, včas se ale vrátil Jiří Ticháček.
63:02'
Matyáš Šapovaliv obral Bedarda o puk a Češi mohou rozehrát.
62:43'
Kanada má puk ve vlastní třetině.
62:10'
Stanislav Svozil zahrál na jistotu Brabencovi dozadu a oba týmy střídají.
61:30'
Přihrávka Jiřího Kulicha jde na neutrální zónu, Češi jsou na puku.
61:12'
Eduard Šalé byl vyhnán do středního pásma.
60:40'
Bedard si v útočné třetině hraje s kotoučem a zkouší něco vymyslet.
60:19'
Connor Bedard sjel do kruhů, odkud to zkusil na Suchánka, ten se ale zaskočit nenechal.
60:06'
Kanaďané vyhráli buly a mají puk na holích.
60:01'
Střely: 25-34.
To snad není možné! Český tým nás už snad nemůže svou bojovností překvapit. Do třetí části sice Kanada vyztužila obranu a dlouho toho Čechům moc nedovolila, pak ale přišla 53. minuta. V té se k dorážce střely Eduarda Šalého dostal Jiří Kulich a jen o několik chvil poté se štěstím dostal puk za Milicova záda Jakub Kos. Dámy a pánové, já doufám, že se u vás nezavelelo ke spánku, protože tohle finále bude ještě drama!
60:00'
59:32'
Bekhend Jiřího Kulicha vyrazil pryč Milic.
59:15'
Zakázané uvolnění Kanaďanů.
59:07'
Šapovaliv nahodil do útočné třetiny, kde však není připraven nikdo z jeho spoluhráčů.
58:27'
Prchajícího Connora Bedarda zastavil na mantinelu Jiří Ticháček.
57:44'
Puk přistál Eduardu Šalému mezi nohama, než se však brněnský forvard stihl zorientovat, přišel kanadský protiútok, ten ovšem končí v ofsajdu.
57:11'
Přízemní střelu Brennana Othmanna lapil Suchánek do své lapačky.
57:00'
Dylan Guenther spěchal za dlouhou přihrávkou, ale puk doklouzal na zakázané uvolnění.
56:51'
Jakub Kos nahodil do rohu a oba celky střídají.
56:27'
Tomáš Hamara to zkusil nadvakrát, pokaždé kotouč skončil v domácí obraně.
56:10'
Gabriel Szturc utekl po pravé straně a chtěl Milice překvapit z bekhendu, touš ale přistál v náruči kanadského gólmana.
55:44'
Kanaďané nahodili do útočného pásma, u puku je první Aleš Čech.
55:20'
Dylan Guenther se dostal v prostoru mezi kruhy k odraženému kotouči, s jeho váhavou střelou si Tomáš Suchánek poradil.
54:55'
Nyní se nám však opět nedaří vystoupit z obranného pásma.
54:09'
Jaroslav Chmelař to zkusil z pravé strany, jenže svou střelou minul.
53:24'
Česko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Tomáš Hamara poslal puk na JAKUBA KOSE, jehož zpracování si nechtíc srazil do vlastní sítě Tyson Hinds. Asistence: Tomáš Hamara.
53:03'
Češi tlačí a chtějí vyrovnat, nyní Kanada vyhodila na icing.
52:30'
Naděje žije! Stanislav Svozil dostal puk na Matyáše Šapovaliva, ten nabil Eduardu Šalému, jehož střelu do spojnice kanadské brány dorazil JIŘÍ KULICH. Asistence: Eduard Šalé a Matyáš Šapovaliv.
51:53'
Kanada zamkla útočné pásmo.
51:07'
David Jiříček neudržel puk na modré a český tým se musí zase stáhnout.
50:08'
Shane Wright to v přečíslení vzal na sebe a trefil pouze Suchánkovu vyrážečku.
49:25'
Dylan Guenther to zkusil z několika různých pozic, ani jednou však neuspěl.
49:05'
Navíc tahle rozehrávka doplula až na zakázané uvolnění.
48:38'
Čechům se zkrátka nedaří najít recept na zámek na modré.
47:53'
Národní tým je zaseknutý na vlastní polovině.
46:54'
Českému týmu se nedaří udržet útočné pásmo, Kanaďané se dokáží velmi rychle osvobodit.
46:19'
Český tým vyčkává za vlastní brankou na rozehrávku.
Dnešní utkání sleduje 10 735 diváků.
45:38'
Kanada se dopustila ofsajdu.
45:26'
Přihrávka Davidu Špačkovi nesedla a dopředu může soupeř.
44:51'
Češi zahráli v pásmu vysokou holí a hra je vykázána na neutrální zónu.
44:13'
Olen Zellweger zahodil puk do útočné třetiny a oba celky zavelely ke střídání.
43:26'
Kanaďané zavřeli útočné pásmo a hledají prostor ke střele.
42:37'
Eduard Šalé našel odražený puk v mezikruží, ale minul.
42:24'
Zakázané uvolnění ze strany domácích.
41:48'
Connor Bedard našel nekrytého Zacha Deana, toho fantasticky zastavil Suchánek
41:13'
Češi se pokusili urvat útočné pásmo, jenže neúspěšně.
40:38'
Na druhé straně to zkusil Shane Wright, Suchánek ale zůstal pozorný.
40:22'
Střelu Jiřího Kulicha tečoval Matyáš Šapovaliv těsně mimo.
40:13'
Český tým se ihned vydal do útočné třetiny, Kanada vyhodila na zakázané uvolnění.
40:01'
Pokus Aleše Čecha zablokoval kanadský obránce a tím také končí prostřední dvacetiminutovka. Do té sice Češi šli s brzkou přesilovkou, v té však padl neuznaný gól soupeře, což jej nejspíše nakoplo a hráči v bílém začali tlačit. Nakonec to vyústilo v povedenou střelu Shanea Wrighta. Ke konci se hra už sice vyrovnávala, Thomas Milic však stále drží čisté konto. Další třetina začne přibližně v 2:22.
40:00'
39:46'
Češi drží ještě útočnou třetinu.
39:09'
Střelu Stanislava Svozila od modré kryje Thomas Milic ve své náruči.
38:57'
Postavení útočícího hráče v Suchánkově brankovišti, sudí hru vykazují mezi modré.
38:31'
Matouš Menšík chtěl do útočného pásma, chvíli před ním tam však zajel Jakub Kos.
37:49'
Adam Fantilli se probojoval až k Suchánkovi, ten si jeho zakončení pohlídal.
37:18'
Jiří Kulich to zkusil zpoza kruhů, mířil těsně nad.
36:37'
Tyson Hinds vyhazuje puk na protější stranu hřiště a Kanaďané mohou střídat.
36:02'
Měchurův pokus je vyražen do ochranné sítě, hra se přerušuje.
35:39'
Kanaďané hráli v šesti a poměr sil na ledě se vyrovná. Dvě minuty odsedí Adam Fantilli.
35:10'
Wrightova přihrávka jde do středního pásma, další cenné vteřiny pro Česko.
34:43'
Šapovaliv vyhodil puk do rohu kluziště a podržel nějaké ty vteřiny.
34:32'
Navíc se Kanaďané dopustili postavení mimo hru.
34:20'
Češi okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.
34:11'
Jakub Brabenec se podle sudích dopustil nedovoleného bránění a Kanada si zahraje další přesilovku.
33:18'
Martin Ryšavý si dojel pro odražený puk a zkusil to na bližší tyč, tam byl však připraven kanadský gólman.
32:27'
Střela Davida Jiříčka se odrazila k Loganu Stankovenovi, ten ale musel pro puk až do rohu kluziště, kde si jej čeští obránci pohlídali.
31:53'
Výhoz o mantinel Tomáše Hamary doklouzal na zakázané uvolnění.
31:46'
Střelu Zacha Deana srazil Stanislav Svozil do ochranné sítě.
31:20'
Pokus Aleše Čecha zpoza kruhů zapadl do Milicovy náruče.
31:02'
Žabku Matouše Menšíka kryje Milic, bude se vhazovat po jeho pravici.
30:33'
Pohotovou ránu Davida Jiříčka vyrazil Milic nad, následuje komerční přestávka.
30:20'
Český tým se snaží v útočném pásmu najít prostor ke střele, nakonec domácí vyhodili na icing.
29:49'
Icing ze strany Česka.
29:38'
Connor Bedard posílá o mantinel puk mimo kluziště vhazuje se po Milicově levici.
29:22'
Hráči bojují u mantinelu o kotouč.
28:23'
Suchánek kryje další kotouče a český tým může konečně poslat na led čerstvé síly.
28:17'
A jejich rozehrávka se nepovedla, protože se píská zakázané uvolnění.
27:56'
Nahození Jiřího Ticháčka srazil jeden z Kanaďanů, Češi musí až do vlastního pásma.
27:21'
Shane Wright opět dělá problémy v útočném pásmu a musí jej krotit čeští obránci.
26:32'
Gabriel Szturc nahazuje do útočné třetiny, oba týmy střídají.
25:59'
Pohotovou střelu Tysona Hindse od mantinelu kryje Suchánek ve své lapačce.
25:43'
Kanada tlačí a chce vsítit další branku.
24:35'
SHANE WRIGHT prošel kolem třech českých hráčů a dostal se do bekhendového zakončení, které zapadlo přesně nad Suchánkovo ramena. Asistence: Dylan Guenther a Brennan Othmann.
24:01'
Další rychlé přenesení hry domácích a Tomáš Suchánek se opět musel vytáhnout.
23:39'
Přízemní střela Tomáše Hamary od modré jde do Milicových betonů.
23:00'
Střelu Jakuba Kosa zastavil Milic svou vyrážečkou.
22:40'
Kanaďané v pěti, tohle vůbec nebyla dobrá přesilovka.
22:24'
Češi si nerozuměli na modré a do úniku se dostal Zack Ostapchuk, Tomáš Suchánek je ale zřejmě zpět ve formě, jelikož perfektně natáhl nohu po jeho kličce a podržel Česko.
21:59'
Daniel Král už najel ve výstroji na led, zdá se však, že to Suchánek rozdýchal a stojí opět ve své kleci.
21:59'
Do střely z mezikruží se dostal Caedan Bankier, ten po kličce najel do gólmana Tomáše Suchánka, gól samozřejmě platit nebude, ale Tomáš Suchánek zůstává na ledě v bolestech.
21:49'
David Jiříček nabil Jiřímu Kulichovi, Milic chytá i jeho sražený pokus z první.
21:34'
Češi kombinují v útočném pásmu a ke střele se nakonec dostal David Špaček, jehož projektil letí do Milicovy náruče.
20:56'
Javorovým listům se daří vyhodit a podržet čas.
20:40'
Ethan Del Mastro podrážel Davida Jiříčka, Česko má tak k dispozici další přesilovku.
20:12'
Buly pro Česko, puk má však na holích Kanada.
20:01'
První část začala velmi vyrovnaně. Postupně však začali Kanaďané přebírat iniciativu, v čemž jim pomohla hlavně přesilovka, kterou proměnil v gól Dylan Guenther. Češi měli své šance a z šesti střel na branku to byly dva samostatné úniky, Gabriel Szturc v tom prvním ovšem napálil břevno a následně Martina Ryšavého vychytal Thomas Milic. Další třetina začne přibližně v 1:29.
20:00'
19:54'
Ránu Ethana Del Mastra zpoza kruhů zachytil Tomáš Suchánek svou lapačkou.
19:26'
Výhoz Česka těsně nedoplul za brankovou čáru, můžeme v klidu vystřídat.
18:54'
Jakub Brabenec nahodil do středního pásma, kotouč ale Petr Hauser nedokázal zachytit.
18:16'
Češi mají stále problémy s rozehrávkou, Kanada velmi aktivně napadá.
17:18'
Zcela sám se na druhou stranu vydal Martin Ryšavý, Thomas Milic ho však přečetl a puk vyrazil.
17:00'
Hráči v bílém nadále tlačí, Suchánek nemá hůl.
16:22'
Českému týmu se nedaří rozehrát přes důrazný kanadský forčeking.
15:26'
Marcel Marcel zavezl puk dopředu, kde si ho však záhy zpátky berou Kanaďané.
14:38'
Do střely Zacha Deana vložil Stanislav Svozil svou hůl a puk letí do hlediště.
14:23'
Nahození domácích z vlastního pásma je následováno hvizdem sudího na zakázané uvolnění.
14:12'
Matyáš Šapovaliv přihrál Jiřímu Kulichovi, ten se rozjel na Thomase Milice podobně jako při gólu v prodloužení proti Švédsku, tentokrát ale na brankáře nevyzrál.
13:44'
Jiří Kulich se vydal s pukem na holi dopředu, zastavil ho však obránce v bílém.
12:41'
Brandt Clarke na modré zamíchal s kotoučem, následně přihrál DYLANU GUENTHEROVI, který přesnou ranou z první otevírá skóre tohoto zápasu. Asistence: Brandt Clarke a Brennan Othmann.
12:33'
Ránu Dylana Guenthera Suchánek vyráží.
12:10'
Kanaďané zamkli útočnou třetinu a hledají prostor ke střele.
11:26'
Pokus Olena Zellwegera dorážel Shane Wright, Suchánek ovšem zůstal pozorný.
10:58'
Český tým vyhazuje a může si na chvíli oddechnout.
10:51'
První přesilovka pro domácí, David Jiříček se dopustil držení.
10:14'
Matyáš Šapovaliv dostal puk od Eduarda Šalého a vypálil z kruhů těsně mimo kanadskou svatyni.
10:01'
Puk se z hole Adama Měchury s odrazem o mantinel dostal mezi diváky.
09:54'
Český tým se z krkolomné situace u modré nakonec osvobodil zakázaným uvolněním.
09:14'
Gabriel Szturc na druhé straně zajel do mezikruží, odkud trefil břevno!
08:46'
Kotouč už spadl za záda Tomáše Suchánka po nahození Connora Bedarda od modré, jelikož ale kanadský mladík zavezl puk za modrou, tak gól nemůže být uznán.
08:20'
Matouš Menšík poslal puk do rohu a se svými spoluhráči zavelel ke střídání.
07:10'
Brennan Othmann hledal Logana Stankovena, toho si ovšem pokryl David Špaček.
06:33'
Opět se setkaly hokejky dvou hráčů, tentokrát to byli Stanislav Svozil a Zach Dean, puk zase letí do zámezí.
06:15'
Puk od Adama Měchury srazil Olen Zellweger na střídačku svého týmu.
05:40'
Jakub Brabenec to zkusil zpoza kruhů, Thomas Milic měl svou vyrážečku připravenou.
05:07'
Joshua Roy přenechal puk Loganu Stankovenovi, jehož následná rána jde vedle.
04:46'
Jiří Ticháček hledal Matyáše Šapovaliva, do přihrávky vložil jeden z domácích svou hůl a touš se odráží na kanadskou střídačku.
04:20'
Jakub Kos zavezl puk za branku, ten však následně končí zas ve středním pásmu.
03:55'
A tak se také stalo, jejich rozehrávka ovšem nebyla přesná a píská se zakázané uvolnění.
03:33'
Caedan Bankier uhasil všechno nebezpečí, tohle oslabení Kanada nejspíše ustojí bez úhony.
03:05'
Přihrávku Stanislava Svozila do slotu vyráží Thomas Milic.
02:40'
Javorové listy opět vyhazují.
02:17'
David Jiříček trefil od modré bránícího soupeře.
01:50'
Tyson Hinds vyhazuje po vhazování přes celé hřiště.
01:45'
Nathan Gaucher je prvním vyloučeným hráčem zápasu za nedovolené bránění.
01:28'
Connor Bedard si pohrál o obránci a zkusil z pravé strany vypálit, Suchánek ale zůstal pozorný.
01:03'
Tyson Hinds nahodil za Suchánkovu klec, oba týmy střídají.
00:40'
Jakub Kos se zasekl na útočné modré, Kanaďané opět vyrážejí do útoku.
00:11'
Kanada vyhrála vhazování a dopředu se po pravé straně vydal Dylan Guenther, jeho ale zastavil Jiří Ticháček.
00:01'
Oba týmy na ledě, za chvíli vypukne finále mistrovství světa juniorů 2023!

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Šalé – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Sapoušek.
Trenér: Radim Rulík

Kanada: Milic (Gaudreau) – Del Mastro (A), Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright (C), Guenther (A) – Roy, Stankoven, Bedard – Dean, Gaucher, Ostapchuk – Schaefer, Bankier, Fantilli – Beck.
Trenér: Dennis Williams

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Salonen (FIN) – Grillo (USA), Wyonzek (CAN).
Kanada

Kanaďané nezačali turnaj dobře, parta vedená kapitánem Shanem Wrightem podlehla Česku. Javorové listy ovšem promíchaly sestavu a probral se i Connor Bedard, ten na sebe upozornil proti Německu, kdy zaznamenal 7 bodů při skóre 11:2. Dalších pět si pak připsal proti Rakousku, kdy pomohl demolici 11:0 a pomohl i při výhře 5:1 nad Švédy.

Překvapivě nejvyrovnanější zápas odehráli Kanaďané ve čtvrtfinále proti Slovensku. Domácí si sice vypracovali vedení 3:1, to však dokázali naši sousedé srovnat a dovést celý boj do prodloužení. V něm si vzal slovo však Connor Bedard, který si pohrál se všemi třemi Slováky na ledě a následně vymíchal i skvěle chytajícího Adama Gajana. A dobře se nevyvíjelo ani semifinálové derby s USA. Hosté si vybudovali náskok 2:0, jenže Kanaďané nechtěli rekordně zaplněné ochozy zklamat, zabrali a nakonec soupeře přejeli 6:2.
Česko

Český výběr psal v Scotiabank Centre historii. Nejen, že po 30 letech dokázalo naše mužstvo porazit Kanadu, ale také poprvé od roku 2001 vyhrálo oba úvodní souboje. Češi klopýtli ve skupině pouze se Švédskem v prodloužení 2:3, s Německem a Rakouskem už to byl zase rozdíl třídy. A podobně hladce vypadalo i čtvrtfinále, kdy český tým sice umožnil Švýcarsku vedení 1:0, pak už ale soupeři nic nedovolili a vyhráli 9:1.

Pak přišla bitva v semifinále, ve které se národnímu týmu postavilo problémové Švédsko. Stejně jako ve vzájemném souboji ve skupině Švédové vzali zápas do svých rukou ve druhé třetině a do té třetí šli s jednogólovým náskokem. I nyní však přišlo vyrovnání, tentokrát se trefil 39 vteřin před koncem David Jiříček. Prodloužení pak začali Češi lépe, pak už ovšem přišla na řadu únava a iniciativu přebíral tým Tre kronor. Tomáš Suchánek ale zavřel svou klec a naopak se 49 sekund před sirénou vydal na druhou stranu Jiří Kulich, jenž vystřelil Česku finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.