MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Slovensko - 27. prosince 2022   17:00

Finsko
Finsko
08:54' Päivärinta (Suomi, Ervasti) • 23:34' Kemell (Koivunen, Salin) • 27:45' O. Kapanen (Kemell) • 33:56' Nyman (Vilén, O. Kapanen) • 45:01' Lambert (Ervasti)
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Slovensko
Slovensko
19:49' Repčík  (Štrbák, Dvorský) • 43:22' Repčík  (Štrbák, Čiernik)
Finsko
Schlittenhardt (USA), Šindel (CZE) – Grillo (USA), Klouček (CZE)
Avenir Centre, Moncton, Kanada
Slovensko
Andrisík (34. Marinov) – Š. Nemec (C), Bečár, Štrbák, Nátny, Funtek, Groch, Kmec – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec (A) – Štefančík, Dej, Bačo.

Střely na branku: 23:24
Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u utkání Švýcarsko – Lotyšsko. Na počtenou!
Ve třetí třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve se podruhé v zápase prosadil znovu v přesilovce Repčík a hned za dvě minuty skóroval Lambert. Finové si pak už zbytek utkání pohlídali a došli si pro první tři body v turnaji. Slováci mají čas na regeneraci a na přípravu na další zápas, protože už zítra od 22 hodin českého času je čeká souboj s Američany. Finové jdou do boje znovu ve čtvrtek, kdy se od 17:00 českého času střetnou s Lotyši.
Zazní ještě finská hymna.
Nejlepší hráči utkání: Peter Repčík (SVK),
Oliver Kapanen (FIN)
58:27'
Lampinen má kotouč v lapačce. Bude se vhazovat před jeho bránou.
58:02'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Následuje poslední komerční pauza, a poté se bude pokračovat. Finové už nikam nespěchají a hlídají výsledek.
56:24'
Dvorský vypálil a Lampinen jeho pokus vyrazil. Poradil si posléze i s následnou dorážkou.
55:16'
Lambert dostal přihrávku do mezikruží, ale bránu netrefil.
54:17'
Další dobrá příležitost Finů, do které se dostal Kemell. Narazil ale na připraveného Marinova, který předvedl dobrý zákrok.
53:43'
Puk se dostal za finskou bránu a seveřané mohou rozjet další akci.
53:05'
Šimon Němec poslal forhendový pokus na branku. Rána však skončila mimo.
52:16'
Groch si ze strany najížděl na Lampinena. Ten jeho následnou ránu pohotově vyrazil.
51:39'
Vhazuje se před Marinovem.
50:17'
Finům odpískán ofsajd. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:52'
Icing Finů. Buly před Lampinenem.
48:40'
Hraje se dlouho bez přerušení, nyní se hraje spíše ve středním pásmu.
46:00'
Dvorský měl obrovskou šanci, ale forhendem se puk zastavil na brankové čáře, odkud ho včas odklidil Malinen. Nyní měli Finové štěstí.
45:01'
Finsko právě vstřelilo branku! Finsko znovu vede o tři góly! Ervasti poslal puk BRADU LAMBERTOVI, který se protáhl podél mantinelu a poté jednoruč bekhendem trefil horní roh slovenské branky. Puk projel pod lapačkou brankáře Marinova. Asistence: Kalle Ervasti.
43:22'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slovensko podruhé v utkání využívá přesilovku a snižuje! Štrbák vypálil od modré čáry a Lampinen jeho ránu vyrazil. Před brankou zůstal nekrytý PETER REPČÍK, který dostal kotouč do sítě. Asistence: Maxim Štrbák a Alex Čiernik.
42:52'
Z předbrankového prostoru pálil Honzek. Lampinen předvedl skvělý zásah lapačkou!
42:33'
Petrovský vypálil z kruhu, Lampinen vyrazil pokus lapačkou.
40:53'
Finové krátce před koncem oslabení vyhazují puk.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli dominanci Finů. Seveřané skórovali hned třikrát, z toho jednou v přesilovce, kterou už po pěti sekundách využil Nyman. Slováci se v této části hry k žádné větší šanci moc nedostali, Finové totiž mají dobře pokryté střední a obranné pásmo. Slováci si do třetí třetiny ještě přenesou přesilovou hru 5 na 4, ale k obratu už to budou mít těžké. Třetí třetina začne zhruba v 18:50.
38:34'
Před slovenskou brankou byla doslova valná hromada hráčů. Suomi se pokusil trefit bránu, ale přes chumel hráčů se mu to nepodařilo.
37:44'
Grochova rána od modré skončila vedle a trefila zadní mantinel.
37:23'
Mešár se šikovně protáhl před bránu a bekhendem chtěl překonat Lampinena, ale finský brankář skryl puk ve své výstroji.
36:34'
Puk za slovenskou bránou, kde se k němu dostali Finové.
34:25'
V této třetině jsou zatím lepší Finové, Slováci se do šancí moc nedostávají.
33:56'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Patrik Andrisík, přichází Matej Marinov.
33:56'
Finsko právě vstřelilo branku! Bleskově využitá přesilovka Finů! Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru, odkud se přihrávka Viléna dostala na kruh, kde stál připravený JANI NYMAN, jenž se napřáhl a trefil se přesně. Asistence: Topias Vilén a Oliver Kapanen.
33:51'
Vyloučení v týmu Slovensko:
Samuel Honzek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
33:16'
Slovákům odpískán ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:53'
Nyman sice obdržel pěknou nahrávku před bránu, ale puk si špatně zpracoval, a tak ani nevystřelil.
31:28'
Slováci rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.
30:42'
O kotouč se bojuje nyní za brankou Lampinena.
29:31'
Slováci se po zisku puku stáhli dozadu ke své bráně.
27:45'
Finsko právě vstřelilo branku! Finsko odskakuje do dvoubrankového náskoku! Krásnou individuální akci předvedl kapitán Finů OLIVER KAPANEN, který po nahrávce Kemella objel svého protihráče, a pak i slovenskou bránu, a následně se trefil přesně vedle Andrisíkova betonu. Asistence: Joakim Kemell.
27:25'
Mešár se dostal k puku a nahodil ho na bránu. Lampinen ale s touhle ranou neměl problém a zasáhl.
26:15'
Lambert se šikovně protáhl před slovenskou branku. Jeho střelu ale vyrazil Andrisík.
25:16'
Sýkora si najel na pravý kruh a vypálil. Lampinen puk schoval ve své výstroji. Následně se ještě na brankovišti pošťuchoval s jedním z Finů. Rozhodčí potyčku včas roztrhli.
23:34'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové znovu vedou! Finsko se po vyhraném buly dostalo do kombinace a Koivunen posléze předložil puk do mezikruží JOAKIMU KEMELLOVI, jenž tvrdou ranou nedal Andrisíkovi šanci zasáhnout. Asistence: Ville Koivunen a Otto Salin.
23:28'
Slováci vyhodili puk na icing. Vhazovat se bude před Andrisíkem.
22:58'
O puk se nyní bojuje za slovenskou bránou.
22:01'
Odvážný průnik Repčíka. Ten se hnal za pukem, ale u mantinelu o něj nakonec přišel.
21:50'
Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.
21:18'
Jeden z Finů vypálil, Andrisík byl připraven a vyrazil střelu.
20:26'
Slováci se v úvodu druhé třetiny dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho tam nepobyli a hrají Finové.
20:01'
Po první třetině platí vyrovnané skóre 1:1. Slováci dlouho nebyli schopní si vytvořit nějakou šanci. Finsko se dostalo do vedení zásluhou Päivärintiy, ale 11 vteřin před koncem třetiny využili Slováci přesilovku zásluhou Repčíka. Oba gólmani jinak chytají spolehlivě. Druhá třetina začne zhruba v 17:58.
20:00'
19:49'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci využívají přesilovku a srovnávají! Pěkná kombinace v útočném pásmu. Štrbák nahrál na kruh Dvorskému, který poslal puk před branku. U levé tyčky hlídkoval připravený PETER REPČÍK, který našel skulinku mezi betonem a tyčkou a překonal Lampinena. Asistence: Maxim Štrbák a Dalibor Dvorský.
19:19'
Libor Němec pálil vedle od modré čáry.
18:41'
Mešár před bránou nastavoval hůl, ale puk se k němu nedostal.
18:08'
Aleksi Heimosalmi – 2 min., hákování.
17:59'
Ofsaj Finska. Vhazování ve středním pásmu.
17:35'
Čiernik se šikovně zbavil svého protivníka, ale ke střele ho nepustila obrana Finů.
16:38'
Souboj o puk v rohu u mantinelu vyhráli Slováci. Ti jsou teď v útočné třetině.
16:09'
Malinen za vlastní bránou otáčí hru a tým Suomi míří vpřed.
15:40'
Jeden z hráčů Slovenska teď vypálil zápěstím. Lampinen však nastavil svou lapačku a má v ní puk. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
14:44'
Ervasti hledal křižně svého spoluhráče, ale puk byl příliš rychlý a úplně přeletěl hůl finského hráče.
13:47'
Mešár dvakrát po sobě vypálil, ale v obou případech si poradil Lampinen.
13:10'
S pukem nyní hrají Finové, kteří se nastěhovali před Andrisíka.
12:10'
O puk se bojovalo u mantinelu a nakonec ho vydolovali Slováci.
11:16'
Šimon Němec čeká na vystřídání svých spoluhráčů a Slováci vyráží dopředu.
10:45'
Šimon Němec vypálil ze strany, Lampinen vyráží.
10:41'
Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka. Vhazuje se před finskou bránou.
09:45'
Andrisík znovu ve střehu, tentokrát dvakrát po sobě zasáhl.
08:54'
Finsko právě vstřelilo branku! Finsko se dostává do vedení! Suomi u mantinelu schytal tvrdý hit, ale následně se zvedl a poslal puk na kruh, kde byl připraven SAMI PÄIVÄRINTA, který se střelou nad lapačku trefil do horního růžku Andrísíkovy brány. Asistence: Jimi Suomi a Kalle Ervasti.
08:32'
Zakázané uvolnění Slovenska. Vhazuje se před Andrisíkem.
07:06'
Malinen vypálil z mezikruží, Andrisík vyráží kotouč do rohu.
06:06'
Píská se icing Finů. Buly před Lampinenem.
05:54'
Teď se naopak z útočné třetiny vyhnali Finové.
04:48'
Slováci se jen chvilku usadili v útočném pásmu, jenže pak se vyhnali do středního pásma a puk mají Finové.
04:12'
Puk je za finskou brankou a brankář Lampinen pomáhá s rozehrávkou.
03:39'
Kemell dobrou střelou kousek za modrou čarou branku minul.
02:59'
Malinenovu střelu chytá Andrisík do rukavice a hra je přerušena. Vhazuje se před jeho bránou.
02:12'
Funtek má puk za brankou, čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
00:58'
Huuhtanen chtěl přihrát svému spoluhráči, ale slovenská obrana ho obrala o puk.
00:32'
Kapitán Kapanen poprvé prověřil Andrisíka, ten však zasáhl.
00:09'
Jako první střílel Mešár ze strany, ale bránu přestřelil.
00:01'
Slováci nastoupí v bílých dresech, Finové v modrých.
Utkání začne s menším zpožděním.

Finsko: Lampinen (Koskenvuo) – Heimosalmi (A), Vilén, Salin, Malinen, Ervasti, Suomi, Ruotsalainen – Kemell, O. Kapanen (C), Koivunen (A) – Nyman, Miettinen, Huuhtanen – Hämeenaho, Rönni, Lambert – Väisänen, Päivärinta, K. Kapanen.
Trenér: Tomi Lamsa

Slovensko: Andrisík (Marinov) – Š. Nemec (C), Bečár, Štrbák, Nátny, Funtek, Groch, Kmec – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec (A) – Štefančík, Dej, Bačo.
Trenér: Ivan Feneš

Rozhodčí: Schlittenhardt (USA), Šindel (CZE).
Nominace Slovenska na MS U20:

Brankáři: Patrik Andrisík (HK Brezno Knights), Matej Marinov (Fargo Force/USHL), Adam Gajan (Green Bay Gamblers/USHL)

Obránci: Pavol Funtek (Ketterä/Fín.), Šimon Groch (Spišská Nová Ves), Dávid Nátny (HC 21 Prešov), Šimon Bečár (Corpus Christi IceRays/NAHL), Šimon Nemec (Utica Comets/AHL), Maxim Štrbák (Sioux Falls Stampede/USHL)

Útočníci: František Dej (Slovan Bratislava), Adam Sýkora (HC Nitra), Alex Čiernik (Södertälje/Švéd.), Dalibor Dvorský (AIK Solna/Švéd.), Libor Nemec (Lukko Rauma/Fín.), Marcel Štefančík (Lulea HF/Švéd.), Róbert Bačo (Moose Jaw Warriors/WHL), Samuel Honzek (Vancouver Giants/WHL), Filip Mešár (Kitchener Rangers/OHL), Servác Petrovský (Owen Sound Attack/OHL), Peter Repčík (Charlottetown Islanders/QMJHL), Adam Žlnka (Sioux Falls Stampede/USHL)
Vitám všechny hokejové příznivce! MS v hokeji do 20 let pokračuje druhým dnem. My se zaměříme na vstupní utkání Slovenska, které vyzve v Monctonu Finy. Finové do turnaje nevstoupili vůbec přesvědčivě, protože v souboji se Švýcary padli 2:3 v prodloužení. Finové ve 25. minutě dokonce prohrávali 1:2, ovšem dokázali zásluhou trefy Väisänena srovnat. Utkání dospělo do prodloužení, které rozsekl po 41 sekundách Attilio Biasca. Naopak pro Slováky půjde o vstupní utkání v turnaji a podle některých médií mají Slováci nejlepší tým za poslední roky. Velkou oporou by mohl být Filip Mešár, který už odehrál pár zápasů v prvním týmu Montrealu. Slováci v přípravě na MS odehráli tři zápasy. S Německem prohráli 0:5, s domácí Kanadou 1:6 a Rakousko porazili 5:1. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.