MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Slovensko - 3. ledna 2023   00:30

Kanada
Kanada
06:07' Bedard (Stankoven) • 25:02' Guenther (Othmann, Bedard) • 29:00' Ostapchuk (Dean, Gaucher) • 65:17' Bedard
4:3
(1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Slovensko
Slovensko
26:58' L. Nemec  (Š. Nemec, Petrovský) • 33:18' Bačo  (Repčík, Nátny) • 51:25' L. Nemec  (Mešár, Groch)
Kanada
Iwert, Šindel – Klouček, Waleski
10 349 diváků
Slovensko

Takový průběh utkání očekával si málokdo včetně domácích Kanaďanů. Slovensko předvedlo neskutečně bojovný a sympatický výkon, který však na výhru nestačil. I tak se o tomto výkonu bude dlouho mluvit, dovést Kanadu do prodloužení nedokázal zatím nikdo a po výhře sahali pouze Češi, kteří ovšem výsledek dotáhli. Nicméně musí naši sousedi zkousnout hořkou porážku, o které se bude ještě dlouho mluvit.

Kanada právě vstřelila branku!
Tak to je obrovská škoda. CONNOR BEDARD si po špatné rozehrávce Slovenska pohrál s obránci, následně i s Adamem Gajanem a zařizuje Kanadě semifinále. Bez asistence.
65:07'
Rozehrávka Šimona Nemce těsně doplula na icing, v Scotiabank Centre by se atmosféra dala krájet.
64:23'
Servác Petrovský měl na holi vítězství Slovenska! Jenže proti jeho bekhendu neskutečně zasáhl Thomas Milic.
64:01'
Slovensko drží útočné pásmo, nedaří se ale vystřelit.
63:09'
Dalibor Dvorský byl vyhnán do středního pásma, oba celky střídají.
62:33'
Ani tahle Bedardova střela neprojde, Adam Gajan stále drží slovenské naděje.
62:04'
Slovensko je stále pod tlakem hráčů v černém.
61:36'
Oddechový čas pro tým Slovensko.
61:26'
Slováci v plném počtu přestáli obrovský tlak Kanady!
60:05'
Slováci vyhazují a drží čas.
60:01'
Začalo prodloužení.
Neuvěřitelné se stává skutečností, tohle utkání jde do prodloužení!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Slováci dostávají puk do středního pásma.
59:26'
Šimon Nemec je nakonec vyloučen na dvě minuty za krosček. Toto bude dlouhých 34 vteřin pro naše sousedy.
59:26'
Může být tohle rozhodující moment zápasu? Šimon Nemec je poslán na trestnou a situace faul na Bedarda je zkoumán na videu.
59:18'
Bedard opět střílel ze slibné pozice, hráči v černém opravdu tlačí.
58:37'
Kanaďané tlačí a chtějí urvat výhru pro sebe.
Dnešní utkání sleduje 10349 diváků.
57:53'
Pokus Šimona Grocha letí nad, Kanada vyráží za pomoci Brandta Clarka dopředu.
57:15'
Slováci nahazují do útočného pásma, střídají a navíc na zakázané uvolnění vyhodili domácí.
56:53'
Ale nyní hráči v bílém vyhodili na icing.
56:37'
Kanaďanům se nedaří dostat do větší šance přes pevnou slovenskou obranu.
55:55'
Zakázané uvolnění Kanady.
55:29'
Ke Connoru Bedardovi se odrazil puk a měl před sebou prázdnou bránu, kvůli špatnému zpracování a slovenským hokejkám nakonec zakončit nedokázal!
54:47'
Dylan Guenther chtěl zprava sám zakončit, včas se k němu vrátil Viliam Kmec.
54:36'
Nyní je to nahazovaná z obou stran.
53:37'
Slováci se osvobozují od kanadského tlaku, ti se už, zdá se, z vyrovnávací branky oklepali.
52:57'
Peter Repčík přihrál najíždějícímu Róbertu Bačovi, ten ale puk nedokázal zpracovat a Milic jej kryje.
52:46'
Střelu Olena Zellwegera pokryl Adam Gajan, poradil si nakonec i s následnými dorážkami.
52:14'
Adam Sýkora to zkusil z levé strany, trefil pouze Milicovu náruč.
52:07'
Senzace mohla být dokonána, po přihrávce Adama Sýkory zcela osamocen zakončoval Martin Mišiak, ale jeho střelu chytil Thomas Milic do lapačky.
51:25'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Filip Mešár zasekl puk za brankou, zbavil se obránce a následně přesně přihrál LIBORU NEMCOVI, který se před prázdnou sítí nemýlil. Asistence: Filip Mešár a Šimon Groch.
51:15'
Ale ne na dlouho, je odpískán icing.
51:01'
Další tlak Slovenska bez úspěchu, Kanada drží kotouč.
50:45'
Střelu Šimona Nemce vyráží Milic.
50:02'
Přihrávka Petera Repčíka na Róberta Bača neprošla, puk mají opět hráči v černém.
49:19'
Kanaďané drží puk v obranné třetině, tlak Slovenska na chvíli ustál.
48:31'
Adam Sýkora měl na své holi vyrovnání, dvakrát dorážel do téměř odkryté sítě, pokaždé ale neuspěl!
47:39'
Caedan Bankier spěchal na Gajana sám, jenže trefil tyč!
47:19'
Hráči bojují o puk v rohu kluziště za Milicem.
46:49'
Pokus Filipa Mešára je vyražen a Kanada vyráží dopředu.
46:00'
Alex Šotek to zkusil z kruhů a Milicovi puk vypadl, jenže jej stihl včas pokrýt před dojíždějícími Slováky.
45:42'
Střela Šimona Nemce od modré je sražena mimo, puk na druhou stranu zavezl Bedard.
44:47'
Zach Dean se dostal do samostatného úniku, jeho zakončení ale jde vedle!
44:38'
Slováci přecházeli do útočného pásma v postavení mimo hru.
44:18'
Puk v ochranné síti, vhazuje se po Gajanově pravici.
43:55'
Slováci se několikrát pokusili vystřelit, pokaždé trefili bránícího Kanaďana.
43:26'
Slovensku se nedaří dostat přes půlící čáru.
42:38'
Javorové listy zamkly pásmo a střelu Ethana Del Mastra do tyče se snažilo dorazit několik jeho spoluhráčů, Adam Gajan ovšem drží.
41:58'
Nikomu se nedaří udržet útočnou třetinu, což samozřejmě nahrává spíše Kanadě.
41:26'
Nepovedenou slovenskou rozehrávku zachytil Logan Stankoven, který nabil Nolanu Allanovi jeho ránu srazil obětavý Maxim Štrbák do ochranné sítě.
41:03'
Slováci těsně, ale přece zahráli v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:34'
Kanaďané na kotouči se snaží rozjet kombinaci od vlastní branky.
40:08'
Vyhrané vhazování pro Slovensko, ti se však provinili zakázaným uvolněním.
40:01'
Přes střeleckou převahu 17:5 a herní převahu nakonec Kanaďané musí odcházet na střídačku se smíšenými pocity. Sice měli po většinu času puk na svých holích, naráželi ale často na pevnou slovenskou obranu a skvělého Adama Gajana, který stejně jako jeho protějšek Thomas Milic dvakrát v prostřední dvacetiminutovce kapituloval. O vítězi tak není zdaleka rozhodnuto. Další třetina začne přibližně ve 2:35.
40:00'
39:31'
Střela Dalibora Dvorského byla sraženo mimo.
39:06'
Dylan Guenther se dostal do samostatného úniku, Gajan proti němu své betony sklapl včas.
38:17'
Přihrávku Šimona Němce vyrazil Milic a Kanada vyhazuje.
37:56'
Kanaďané drží kotouč za brankou a drží i čas.
37:22'
Zack Ostapchuk se hrnul do zakončení, včas ho zastavil Šimon Nemec.
36:31'
Brandt Clarke byl nejprve čistě složen k ledu, spadla mu helma a za hru bez ní je vyloučen.
35:53'
A dokonce se do zakončení díky aktivnímu forčekingu dostal Peter Repčík.
35:38'
A osvobodit se daří Slovákům i nyní.
35:14'
Střelu Shanea Wrighta včas zablokoval Maxim Štrbák, Slováci vyhazují.
34:42'
Bedardova střela švihem letí těsně mimo.
34:27'
Slováci vyhazují a získávají čas.
34:18'
Šimon Nemec vyhodil puk mimo a je za to trestán dvěma minutami.
33:18'
Peter Repčík chtěl v přečíslení nejprve přihrát, což mu v leže znemožnil kanadský obránce. Slovenský forvard si však následně objel branku a přesně přihrál RÓBERTU BAČOVI, na jehož zakončení byl Milic krátký. Asistence: Peter Repčík a Dávid Nátny.
32:28'
Hráčům v bílém se nedaří rozehrát, Kanaďané výborně forčekují.
31:26'
Kanadská rozehrávka nebyla přesná, další zakázané uvolnění.
30:59'
Shane Wright hledal Dylana Guenthera, jenže ten byl krytý obránci.
30:31'
Slovákům se nedaří udržet útočnou třetinu, Kanada kontroluje hru.
29:32'
Kanada stále tlačí a chce přidat další branku.
29:00'
Javorové listy opět odskakují na dvě branky, ZACK OSTAPCHUK to v přečíslení dva na jednoho vzal na sebe přesněji zakončit už nemohl. Asistence: Zach Dean a Nathan Gaucher.
28:12'
Žabka Adama Žlnky letí až za brankovou čáru, je pískáno zakázané uvolnění.
27:28'
Connor Bedard posunul na Logana Stankovena, jeho střelu vyráží Gajan do bezpečí.
26:58'
Servác Petrovský vyhrál vhazování pro Šimona Nemce, jehož přesnou ránu od modré ještě úspěšně tečoval LIBOR NEMEC. Asistence: Šimon Nemec a Servác Petrovský.
26:55'
A zahrají si také přesilovku, jelikož se podrážením provinil Dylan Guenther.
26:38'
Slováci jsou po delší době v útočném pásmu.
25:58'
Zach Dean to zkusil zpoza brány, Adam Gajan se však rychle přesunul.
25:02'
Po vhazování se kotouč dostal na zadní mantinel k Brennanu Othmannovi, který si povyjel do pásma a přesnou přihrávkou vybídl ke střele DYLANA GUENTHERA, který se před odkrytou sítí nemýlil. Asistence: Brennan Othmann a Connor Bedard.
24:41'
Střelu Olena Zellwegera vyblokoval jeden z hráčů v bílém, nebezpečí ovšem není zcela zažehnáno.
23:43'
Po krátké poradě sudí vyloučili na dvě minuty Dávida Nátného za vystřelení puku mimo hřiště.
23:38'
Gajan kryje další puk, vhazuje se po jeho levici.
23:04'
Marcel Štefančík měl na hokejce vyrovnání, jenže jeho střelu z první dokázal Thomas Milic vyrazit.
22:27'
Jakmile se Bedard dostane na kotouč, tak jsou u něj hned slovenští obránci, kteří si jsou dobře vědomi jeho nebezpečnosti.
21:56'
Adam Gajan musel krýt několik nebezpečných kotoučů včetně padajícího spoluhráče Šimona Grocha, Slovensko vyhodilo pro jistotu na icing.
20:59'
Zakončení v mezikruží Connoru Bedardovi nesedlo, javorové listy musí s pukem až do obranné třetiny.
20:36'
A nedaří se ani Slovensku, ti navíc vyhodili na zakázané uvolnění. Maxim Štrbák se při přerušení nechtěně srazil s jedním z čárových.
20:12'
Kanada začíná kombinací z vlastní třetiny, v té útočné se jim nepodařilo dlouho pobýt.
20:01'
První část byla možná až překvapivě vyrovnaná. Slovensko se nechce vzdát semifinálových nadějí a touží po senzačním skalpu favorita. Pomáhá jim k tomu hlavně pevná obrana, která nedovoluje domácím dokončit rozhodující finální přihrávku. Slováci propadli jen jednou a to v 7. minutě, kdy svůj únik nekompromisně zakončil Connor Bedard. Další třetina začne přibližně v 1:35.
20:00'
19:34'
Brennan Othmann to zkusil jednoruč, Adam Gajan ale zůstal pozorný a puk bez problémů vyrazil.
18:46'
Jenže jejich kombinaci přerušuje hvizd sudích na icing.
18:32'
Kanada i přes konec přesilovky drží útočnou třetinu a utahuje šrouby.
17:45'
Adam Sýkora vyváží puk do bezpečí a drží pro Slovensko čas.
17:08'
Rána Logana Stankovena šla vedle a puk se odrazil až do obranného pásma javorových listů.
16:49'
Peter Repčík spěchal na kanadskou branku úplně sám, jeho bekhendový blafák ovšem Thomas Milic přečetl a podržel za obrovských ovací místních ochozů svůj tým.
16:23'
Bedard perfektní žabkou našel Dylana Guenthera, toho však skvěle vychytal Adam Gajan.
15:47'
Na trestnou je poslán za sekání Libor Němec.
15:36'
Connor Bedard nachystal perfektní střeleckou pozici pro Brandta Clarka, ten ale vyloženou šanci odmítl.
15:04'
Kanada si zahraje po sekání jednoho z hráčů v bílém přesilovku.
14:21'
Kanada se osvobozuje výhozem do útočné třetiny, obě mužstva zavelela ke střídání.
14:01'
Slováci zamkli útočnou třetinu a ostřelují Milicovu svatyni.
12:53'
Zack Ostapchuk nahrál puk Zachu Deanovi, ten měl před sebou odkrytou síť, jenže než dokázal puk zpracovat, tak jej včas zpacifikovali hostující obránci.
12:21'
Šimon Groch chtěl nahodit na svého spoluhráče a vyslat svůj tým dopředu, jenže puk skončil na kanadské střídačce.
11:54'
A Slováci se z vlastního pásma jen tak neosvobodí, jelikož vyhodili na icing.
11:26'
Ethan Del Mastro hledal v předbrankovém prostoru Connora Bedarda, toho si však důrazně hlídají obránci.
10:45'
Střela Logana Stankovena zapadla do Gajanovy náruče, následují další lehké šťouchanice.
10:16'
Hosté se na chvíli dostali do útočné třetiny, brzy jsou však vyhnání. Kanada se ale na oplátku provinila zakázaným uvolněním.
09:55'
Adam Gajan kryje další puk, Slovensko hraje v pěti.
09:15'
Slovensko vyhazuje a může na led poslat čerstvé síly.
07:52'
Proti střele na bližší tyč Connora Bedarda se musel Gajan přitěsnit k tyči, následovaly však i strkanice, ze kterých padly i vyloučení. Na slovenské straně to je Martin Mišiak za krosček + další dvě minuty za hrubost, 2 minuty odsedí Šimon Němec. Na druhé straně to je Bedard za hrubost. Kanada má dvouminutovou přesilovku 5 na 4.
07:36'
Adam Fantilli přebruslil slovenské beky a řítil se sám na bránu, svou trefou nedokázal však pozorného Adama Gajana překonat.
06:59'
Domácí stále drží kotouč a nejspíše se s jedním gólem neuspokojili.
06:07'
CONNOR BEDARD jede sám na bránu? To je jistý gól, což se potvrdilo i nyní. Tentokrát se mladý talent trefil po přihrávce Logana Stankovena přesně ke vzdálenější tyči a posílá Kanadu do vedení. Asistence: Logan Stankoven.
05:49'
Adam Gajan si připisuje první důležité zákroky, střelu Brandta Clarka od modré se pokusilo dorazit několik hráčů v černém, ani jeden neuspěl.
05:09'
Přihrávka Filipa Mešára šla do středního pásma, takže se Slováci musí stáhnout z ofsajdu.
04:27'
Slovensko vede 5-0 na střely na bránu.
04:24'
Střelu Šimona Němce od modré tečoval Peter Repčík, Thomas Milic ale zůstal pozorný.
04:04'
Za odraženým pukem v předbrankovém prostoru spěchal Dalibor Dvorský, jeho pohotová střela zamířila však jen do Milicovy náruče.
03:45'
K několika střelám se dostal Dylan Guenther, ani jednou ovšem nebyl úspěšný.
03:12'
Olen Zellweger přešel do útočného pásma, kde ho pozorní obránci v bílém připravili brzy o kotouč.
02:18'
Martin Mišiak to zkusil zpoza kruhů, trefil pouze rameno Thomase Milice.
01:45'
Nyní jejich kombinace ovšem přesná nebyla a je pískáno zakázané uvolnění.
01:11'
Kanada už kombinuje v útočné zóně a hledá prudkými přihrávkami prostor ke střele.
00:33'
Kanaďané si brzo berou puk do své moci a také se jeli podívat do útočného pásma, v něm však také dlouho nevydrželi.
00:19'
Slovensko se po vyhraném buly vydává útočit.
00:01'

Kanada: Milic (Gaudreau) – Del Mastro, Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright, Guenther (C) – Roy, Stankoven (A), Bedard – Dean, Gaucher (A), Ostapchuk – Schaefer, Bankier, Fantilli – Beck.
Trenér: Dennis Williams

Slovensko: Gajan (Marinov) – Funtek, Š. Nemec (C), Nátny, Štrbák, Groch, Kmec, Bečár – L. Nemec (A), Petrovský, Mešár (A) – Čiernik, Dvorský, Sýkora – Mišiak, Repčík, Žlnka – Štefančík, Bačo, Dej – Šotek.
Trenér: Ivan Fenes

Rozhodčí: Iwert, Šindel – Klouček, Waleski.
Slovensko

Slováci jdou do čtvrtfinále jako jasný outsider. I tak ovšem může náš soused zaskočit, v základní skupině si dokázal třeba poradit s favorizovaným výběrem USA 6:3. A po výhře nad Lotyšskem rozhodlo o rozložení čtvrtfinále utkání se Švýcarskem. V něm Slováci dlouho vedli 3:1, hokejisté země helvetského kříže ovšem dokázali srovnat a dovést utkání do prodloužení, ve kterém i zvítězili 4:3. To jim ale na poskočení v tabulce nestačilo, Slovensko tak jde na Kanadu.
Kanada

Domácí mužstvo nezačalo turnaj dobře, českému týmu podlehli 2:5. Pak ovšem promíchali sestavu a už to byla spanilá jízda. A začal na sebe také upozorňovat i Connor Bedard, který si proti Německu připsal hned sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence a pomohl svému týmu k výhře 11:2. Podobně to vypadalo i proti Rakousku, tentokrát Bedard zapsal pět bodů a javorové listy vyhrály 11:0. Se Švédském se očekávalo vyrovnané utkání, opak byl ale pravdou. Kanaďané byla lepší a posunuli se nadruhé místo ve skupině díky vítězství 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.