MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Česko - 27. prosince 2023   17:00

1:8
(0:2, 1:3, 0:3)
Česko
Česko
10:30' Kulich  (Prčík, Šapovaliv) • 17:46' Kulich  (Melovský, Hamara) • 32:15' Čech  (Becher) • 32:52' Šalé   • 38:46' Šalé  (Melovský, Sapoušek) • 48:49' Šapovaliv  (Melovský, Kulich) • 53:16' Šalé  (Bareš, Rymon) • 55:15' Kulich  (Hamara, Štancl)
Norsko
Česko

Za zvuků české hymny se s Vámi loučím a přeji hezký závěr roku 2023 při sledování juniorského šampionátu.
Nejlepší hráči utkání:

Norsko: Gabriel Koch

Česko: Jiří Kulich
Vysokou výhrou 8:1 končí Češi druhý den na MS juniorů. Norové zvládali ještě v první polovině utkání držet krok, pak se ale roztrhl pytel s českými zásahy. Možná byla na Norsku znát únava z náročného bruslařského souboje s USA, možná se projevil český důraz a cit ve finální fázi zakončení. Hattrick si každopádně připsali Kulich i Šalé, které trenér Augusta pro dnešek roztrhl do dvou odlišných útočných formací. A celý český tým tak může být spokojený s povinnými třemi body s outsiderem.

Česko zítra čeká volný den a následně utkání proti nejtěžšímu soupeři ve skupině – USA.
59:04'
Zápas se již spíše dohrává.
58:03'
Galvas si hezky vybruslil a vypálil. Markus Stensrud zasahoval ramenem.
57:00'
Ve třetí třetině se hraje hodně do těla, obě strany přitvrdily, většina zákroků je ale v rámci pravidel.
56:34'
Oba týmy se snaží hrát velmi ofenzivně, do slotu se ale v posledních střídáních nikdo nedostal.
55:15'
Česko právě vstřelilo branku!
A hned druhý hattrick turnaje si připisuje JIŘÍ KULICH po ideální přihrávce Hamary v situaci 2 na 1. Prázdnou branku takový střelec, jako je Kulich, nemohl minout... Asistence: Tomáš Hamara a Jakub Štancl.
53:16'
Máme tady první hattrick šampionátu. Jeho autorem je EDUARD ŠALÉ díky přesné ráně bez přípravy poté, co mu naservíroval puk mezi kruhy Adam Bareš. Asistence: Adam Bareš, Dominik Rymon.
52:24'
Vyloučení v týmu Norsko:
Petter Vesterheim – 2 min., hákování.
51:43'
Čech po přihrávce Kulicha těsně minul vedle tyčky.
50:21'
Židlický důrazně dohrál beka na zadním mantinelu a složil ho k zemi.
48:49'
MATYÁŠE ŠAPOVALIVA trefila na hranici brankoviště střela Melovského do nohy. Melovský si tak připisuje již třetí asistenci a Kulich třetí bod. Asistence: Matyáš Melovský a Jiří Kulich.
48:01'
Martin Johnsen – 2 min., držení.
47:38'
Zasekávačka Šalému nevyšla, o puk následně přišel.
47:02'
Přihrávka na beka Emila Wasendena už byla do ofsajdu.
46:01'
Rymon se od mantinelu přes beky Norska nedostal.
45:01'
Eduard Šalé byl blízko k hattricku, prudkou ranou z dálky ale trefil pouze břevno!
44:00'
Norové se do nebezpečných střel vůbec nedostali.
40:23'
Češi zatím v přesilovce kombinují bez střely.
40:01'
Poslední dějství dnešního představení začne v 19:05.
3:1 vyhráli Češi druhou třetinu, na střely poté 21:5. Tempo utkání sice není závratné, tým Patrika Augusty ale vede díky dobré produktivitě a většímu důrazu při zakončení. Eduard Šalé si připsal první dva góly na turnaji.
40:00'
39:59'
Emil Wasenden – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
39:59'
Redlich byl znovu bit, tentokrát dostal do obličeje loktem. Celá situace se zkoumá na videu, Nor bude určitě vyloučen, ale v jednání je výška trestu.
38:46'
Na odražený kotouč vystartoval EDUARD ŠALÉ a uklidil jej pod horní tyč. Asistence: Matyáš Melovský a Robin Sapoušek.
38:02'
Michael Brandsegg-Nygård tvrdě atakoval Redlicha, který v bolestech zamířil na střídačku.
37:32'
Noah Steen vypálil po přihrávce Brandsegg-Nygårda přes osu. Velmi nebezpečná střela mířila do vyrážečky a posléze i lízla tyčku.
36:25'
Šapovaliv se zkoušel natlačit před Stensruda, uspěl, ale puk při tom ztratil.
35:16'
Buly v české třetině vyhráli Norové a Christopher Lie vypálil na vyrážečku Hrabala.
34:10'
Adam Židlický je téměř v každém střídání vidět. Upoutá pozornost vždy nějakou strkanicí, hitem, příkladným důrazem. Otázkou je, kdy si jeho zákroků všimne i hlavní rozhodčí.
32:52'
Autorem branky je EDUARD ŠALÉ, který zachytil puk při rozehrávce norského beka a z otočky jej bekhendem pověsil pod víko. Bez asistence.
32:15'
Autorem branky je ALEŠ ČECH, po vyhraném buly jednoduše propálil vše, co mu stálo v cestě a puk skončil v síti nad pravým betonem Stensruda. Asistence: Ondřej Becher.
32:01'
Markuse Stensruda nejdřív (snad již podesáté v zápase) otestoval Kulich, chvíli po něm po zisku puku i Alscher.
31:13'
A po deseti vteřinách další ofsajdové postavení.
31:03'
Při přechodu do útoku zastavil českou letku ofsajd.
30:28'
Další komerční přestávka.
30:12'
Sander Wold vyslal tvrdou střelu na ruku Hrabala, který musel pohotově zakročit.
29:47'
Čech přehrál puk na Cibulku, který cíleně střílel tak, aby odrazil puk od betonů brankáře na dorážku.
28:45'
Tomáš Hamara v rohu složil soupeře k zemi.
27:23'
Norové si pod tlakem s obrannou hrou dobře poradili – a nepustili Česko do střeleckých pozic.
26:25'
Norové oslabení přečkali bez inkasované branky. Hra se nyní trochu zpomalí vzhledem ke komerční pauze.
25:45'
Cibulka na modré čáře zlomil hokejku při ráně z jedničky.
25:30'
Šalé zkoušel po zemi překvapit brankáře, ale nepovedlo se a Norové jsou již ve čtyřech.
24:40'
Markus Stensrud lapačkou vybral ránu Kulicha zprava.
24:30'
Dvojnásobná početní výhoda zatím bez nebezpečných českých střel. Jednu slabší od Šalého norský brankář přikryl.
24:03'
71 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3...
24:03'
Petter Vesterheim – 2 min., podrážení.
24:00'
Čechům se dlouho nedařilo postavit ideální formaci, Kulich si pak dobrým pohybem a kličkou vynutil faul.
23:14'
Stian Solberg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
22:30'
Český čtvrtý útok donutil Nory k chybě v rozehrávce, z přečíslení pak střílel Sebastián Redlich.
21:15'
Norsko právě vstřelilo branku!
Trochu nenápadná střela od modré čáry končí až v síti, protože zapadla přesně za záda Hrabala, který měl zakrytý výhled. Autorem branky je JOHANNES LØKKEBERG. Asistence: Casper Haugen, Felix Granath.
20:40'
Bareš z dobré pozice minul branku.
20:20'
Češi se vrhli do útoku, ke střele je ale Norové nepustili.
20:01'
Druhá dvacetiminutovka začne v 18:05.
Kapitán Jiří Kulich se postaral o obě branky svého týmu ve třetině, která sice oko českého fanouška potěší výsledkem, ale ne už tolik předvedenou hrou, která je poměrně vyrovnaná. Norové trefili dvakrát tyčku, na střely na branku je to pro Norsko 13:9 a Češi navíc čtyřikrát (vždy zbytečně) faulovali. Právě na disciplíně chtěli přitom po úvodní blamáži se Slovenskem zapracovat.
20:00'
19:46'
Hamara z úhlu pálil jen do masky brankáře.
18:55'
Přibyl si u mantinelu našel norského beka a poslal jej k zemi.
17:46'
Zavolejte stráže, první využitá česká přesilovka na turnaji. Svůj druhý zásah v zápase si připisuje JIŘÍ KULICH, který se po přihrávce přes osu z první nemýlil. Asistence: Matyáš Melovský, Tomáš Hamara.
17:07'
Rána Kulicha se od hokejky norského brankáře odrazila do hlediště.
16:49'
Velká šance Česka. Po dvou střelách se k odraženému puku dostal Melovský, jeho střela ale byla na poslední chvíli zblokována norským bekem.
16:30'
Na přesilovce místo Šalého dnes hraje Melovský.
16:23'
Před první přesilovou hrou Česka v zápase ještě probíhá komerční přestávka. V hale hraje Dlouhá noc od Heleny Vondráčkové.
16:23'
Mats Olsen – 2 min., podrážení.
16:00'
Norové znovu přišli o pásmo, brzy již budou hrát proti pěti.
15:34'
Češi vyhazují přes všechny čáry.
14:50'
O další tyčku Norska se postaral Gabriel Koch, který nad kruhy dostal příliš mnoho prostoru...
14:21'
Nakonec jde jen o dvouminutový trest, hrozil totiž i vyšší. Češi ale budou hrát půl minuty ve třech.
14:21'
Matěj Prčík – 2 min., vražení na hrazení.
14:21'
Prčík srazill Nora v nebezpečné vzdálenosti od mantinelu. Hra byla přerušena a situace se zkoumá na videu.
14:14'
Oskar Bakkevig tečoval střílenou přihrávku jen nad branku.
13:03'
Stian Solberg mířil na branku přesně, ale trefil pouze clonícího spoluhráče.
12:50'
Již druhý český faul v útočném pásmu byl tentokrát velmi zbytečný, Přibyl se ohnal po norském útočníkovi zbytečně, zřejmě oplácel předchozí zákrok mimo hru.
12:50'
Matěj Přibyl – 2 min., sekání.
11:50'
Norové Čechy dál než za modrou čáru nepustili.
10:30'
Autorem branky je JIŘÍ KULICH, který na levém kruhu dostal trochu času, zamířil a přesně i rychle vypálil nad beton brankáře. Asistence: Matěj Prčík, Matyáš Šapovaliv.
09:31'
Norové nesehráli přesilovku vůbec zle, český tým je ale již v plném počtu.
09:01'
A další zákrok pro Hrabala, tentokrát z druhé strany. Vyražený puk musel ještě rychle přikrýt pod lapačku.
08:30'
Hrabal musel v oslabení zasahovat nadvakrát. Nejprve proti střele z kruhu a později proti dorážce zblízka.
07:55'
Olsenovu střelu z první si Hrabal jednoduše našel vyrážečkou.
07:31'
Jakub Štancl – 2 min., vysoká hůl.
07:20'
Cibulka nazančil a od modré dostal puk na branku nahozením.
07:02'
Sapoušek se tvrdému hitu Solberga u norské střídačky nevyhnul.
06:34'
Rychlé střídání druhého českého útoku končí ofsajdem.
05:49'
Kulichův pokus zblokován do ochranné sítě.
05:24'
Zakázané uvolnění Česka.
05:01'
Prčík se ukázal tvrdým hitem na Haugena.
04:12'
Stian Solberg vypálil z vrcholu kruhu po přihrávce přes osu a jeho pokus trefil tyčku Hrabalovy branky!
03:30'
Cibulka díky svému dobrému postavení zabránil průnikové přihrávce na zajíždějícího Nora u modré čáry.
03:00'
Šapovaliv se přes vysokého beka nedostal, o puk přišel.
02:10'
Galvas si jednoduše poradil s útočícím Norem – nabral jeho rychlost a vybruslil ho do rohu hřiště k mantinelu, kde jej obral o puk.
01:20'
Rymon vypálil hned po buly do betonu.
01:15'
Rymon se před branku nenatlačil.
01:10'
Melovský se spoluhráči rychle napadal a donutil Nory k icingu.
00:40'
Puk na českých hokejkách.
00:20'
Norové se usadili v útočné třetině Česka.
00:01'

Norsko: Aarsund (Stensrud) – Koch, Larsen (A), Solberg, Papuga, Lie, Wasenden, Lafton – Steen, Vesterheim (A), Brandsegg-Nygård – Haugen, Løkkeberg (C), Granath – Olsen, Johnsen, Magnussen – Dalen, Wold, Bakkevig – Bah.

Česko: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Čech, Cibulka, Prčík, Galvas, Kočí – Bareš, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Melovský, Sapoušek, Šalé – Rymon, Becher, Štancl – Přibyl, Židlický, Redlich – Hujer.
Česku již ovšem ve zbytku turnaje bude chybět bek Adam Jiříček, který musel ze šampionátu odstoupit kvůli zranění dolní končetiny. Trenéři tak v reakci na jeho odlet do Prahy dopsali na soupisku dva obránce Matěje Prčíka a Tomáše Galvase i útočníka Adama Židlického. Dají se tedy očekávat i změny v sestavě.
Naposledy se Češi s Norskem utkali před deseti lety v rámci přípravného utkání, kdy vyhráli přesvědčivě 8:1 (prosadili se třeba Vrána, Kämpf či Zacha). Ještě o něco dříve na MSJ 2011 zvítězili s čistým kontem 2:0.

Jak dopadne dnešní zápas? Odrazí se díky němu Češi k lepším výkonům a herní pohodě?
Česko

V konkurenci USA, Slovenska, Švýcarska a Norska je klíčem k úspěchu co nejlepší pozice v tabulce. Český plán pro čtvrtfinále ovšem dostal hned několik trhlin zároveň.

„Bolí to hodně, myslím, že jsme začali výborně. Ale nevím, co se pak stalo ve druhé třetině. Dali jsme Slovákům góly po hloupých chybách, kterých se musíme vyvarovat,“ hledal slova po prohře 2:6 se Slovenskem nejzkušenější bek Tomáš Hamara.

Jeho parťáci devětkrát (!) faulovali, ve třetí třetině dostali tři góly během čtyř minut a v závěru premiéry navíc působili velmi frustrovaně. Dnes mají Češi šanci na reparát, který by měli bezpodmínečně zvládnout, pokud nechtějí mít starosti se záchranou ve skupině.

Sestava v minulém utkání: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Cibulka, Jiříček, Kočí, Čech – Šalé, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Rymon, Melovský, Becher – Bareš, Sapoušek, Štancl – Redlich, Hujer, Přibyl.
Norsko

Norové před MSJ porazili Němce 5:4 po prodloužení a s Lotyšskem padli vysoko 2:6. V úvodní den šampionátu ale polovinu utkání drželi krok s favoritem z USA, stav byl dlouho 0:0 a Norové si vypracovali i několik velmi slibných šancí, aby nakonec padli 1:4.

Kromě toho, že se Norové střelecky vyrovnali USA, je zde ještě jeden zásadní bod, na který by se Češi měli nachystat. A sice útočník Michael Brandsegg-Nygård, hráč do druhé desítky draftu 2024.

Silový a důrazný hokej, který společně se spoluhráči předváděl proti USA, bude výzvou i pro Česko.

Sestava v minulém utkání: Stensrud (Aarsund) – Larsen (A), Koch, Papuga, Solberg, Wasenden, Lie, Lafton – Brandsegg-Nygård, Vesterheim (A), Steen – Evensen, Bakkevig, Løkkeberg (C) – Magnussen, Johnsen, Olsen – Granath, Wold, Dalen – Bah.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.