Od nás je to pro tuto chvíli z Kolína nad Rýnem vše, opět se vám přihlásíme v 16:15, kdy se společně zaměříme na utkání Dánska s USA.
Utkání je u konce! Rusové doslova zdemolovali Itálii, které jen ve třetí třetina nasázeli pět branek a nakonec zvítězili jasně 10:1! Podruhé na turnaji tak dokázali dotáhnout zápas k výhře a po dvou utkání se usadili na čele kolínské skupiny A.
Nejlepší hráči

Tommaso Traversa (ITA) – Artěmij Panarin (RUS)
59:54
Ale další branku už nepřidají, Mozjakin na modré přišel o kotouč.
59:30
A Rusům zjevně nestačí ani desítka na světelné tabuli a celé utkání dohrávají stále s kotoučem v útočné třetině.
58:54
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec to přišlo, Rusové dávají svému soupeři desítku! Provorov poslal kotouč rozjetému Barabanovovi, jenž se ještě ke střele nedostal, protože mu puk sjel, ale jeho práci dokončil SERGEJ ANDRONOV, který z mezikruží trefil švihem přesně do šibenice – 1:10! Asistence: Alexander Barabanov, Ivan Provorov.
58:27
A sborná kombinuje velmi aktivně na kotouči, Italové se opět vozí na ruském kole a pouze stínují svým soupeřům.
58:00
Do konce třetí třetiny a také celého zápas zbývají dvě minuty!
57:31
Fanoušci si sborné si žádají desátou trefu, ale Rusům zatím není ji vstřelit.
57:01
Utkání sleduje 10 893 diváků!
56:50
Nikita Kučerov dostal pas na modrou čáru a jel úplně sám na branku, ale vypálil zápěstím kousek vedle levé tyče!
56:17
Ale to se jim zatím nedaří. Kiselevičovi navíc na modré čáře utekl kotouč z hokejky a sborná musí vyklidit prostor v útočném pásmu.
55:41
Italové se opět osvobodili jen jednoduchým vyhozením, Rusové se ženou dopředu a chtějí přidat desátou trefu.
54:40
Vladislav Gavrikov stál na konci celé další dlouhé kombinace Rusů v pásmu, od modré nahodil, ale Cloutier udržel kotouč v náručí.
54:05
Stadiónem opět obíhá mexická vlna, která je z drtivé většiny tvořen ruskými fanoušky. Ti si utkání nesmírně užívají.
53:44
A poté už Frédéric Cloutier udržel kotouč na své hrudi, jeho spoluhráči si mohou vydechnout a po téměř dvou minutách v obranném pásmu vystřídat.
53:10
Italové v závěru už ostva tahají nohy. Po nabídce od obránce Zuba pálil Šipačov, jeden ze soupeřů jeho ránu obětavě vyklekl.
52:38
Kučerov v brejku našel Naměstnikova, který tvrdě vypálil k tyči, ale Cloutier jeho ránu fantasticky zastavil svou vyrážečkou!
51:59
To Panarinovi střela sedla, ale byla sražena. Italové vyhazují do středního pásma.
51:27
Mozjakin si sjel mezi kruhy na další prudkou nabídku, ale tentokrát ve stoprocentní pozici promáchl.
50:51
Rusové mají nyní jediný cíl – dát desátou branku, která je na spadnutí! Podaří se jim to?
50:21
Rusové drtí Italy a místy až exibičními kombinacemi! Mozjakin dostal další přihrávku na pravý kruh, ale tentokrát nepálil a raději křižně nabil ARTĚMIJOVI PANARINOVI, jenž z první tvrdou střelou zamířil přesně z levé kruhu k tyči – 1:9! Asistence: Sergej Mozjakin, Vadim Šipačov.
50:02
S dalším pozdravem směrem k brance Itálie připsěchal Nikita Kučerov, který schoval ránu za obránce, ale Cloutier dobře srazil betony.
49:44
A poté znovu zakročil, tentokrát proti ráně Mozjakin a akooutč udržel v náručí.
49:29
Panarin si vyměnil kotouč se spoluhráčem a poté našel Kučerova, který stál sám na kruhu, ale Cloutier jeho pokus vytáhl skvěle ramenem nad branku!
49:07
Nakonec Mozjakin přišel o puk a trest přichází nyní. Vyloučen je Ital Markus Gander, a sice na dvě minuty hákování.
48:32
Rusové mají další výhodu, jejich tlak v pásmu čítá opět něco kolem dvou minut.
47:59
Po buly pálil okamžitě z pravé strany Anton Bělov, ale jeho pokus byl lehce tečován a mezi tři tyče se nevešel.
47:27
Nakonec je paradoxně vysvobodila střela Kiseleviče, která byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.
46:47
Sborná se neskutečně baví ve třetí třetině hokejem, Italové jsou neustále pod tlakem a neví, kam dří skočit.
46:05
A další trefu mohl přidat prakticky záhy Sergej Mozjakin, který jel úplně sám na branku, ale trefil jen břevno, od nějž se kotouč odrazil na čáru, a poté ven z branky.
45:48
Desítka se blíží! Kučerov se protáhl do pásma a přenechal puk VLADISLAVU NAMĚSTNIKOVOVI, jenž nejprve trefil jen bránícího hráče, ale Cloutier šel s hrou, a na jeho následnou opakovanou střelu z mezikruží k pravé tyči už nedosáhl – 1:8! Asistence: Nikita Kučerov.
45:30
Pobyde tam však jen dvacet sekund, sedmá branka je tu! Za brankou se dostal ke kotouči Panarin, poslal jen na Šipačova, jenž nabil na vrchol pravého kruhu SERGEJI MOZJAKINOVI a ten z první parádní bombou vymetl vzdálenější šibenici branky Italů – 1:7! Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin.
45:09
Šipačov na modré ztratil kotouč, ale dobře si jej pokryl, a následně byl jasně zahákován Scandellou, který si odkyká dvouminutový trest na trestné lavici.
44:45
Rusové předvádějí v útočné třetiny další neskutečný kolotoč, Italové se zatím vozí bez úhony.
44:14
Další trefu výběru Olega Znaroka mohl přidat Tkačjov, který snad dnes počtvrté ujel po pravém křídle, zkusil italského gólmana překvapit střelou na bližší tyč bekhendem, ale branku minul.
43:39
Sborná rozjela již tradičně v útočném pásmu své ruské kolo a přidává další trefu. Kučerov od pravého mantinelu našel u levé tyče zaparkovaného SERGEJE PLOTNIKOVA, který nejprve šikovně odrazil kotouč o beka, ale Cloutier ještě zasáhl, ovšem útočník Ruska poté na brankové čáře natřikrát došťouchal kotouč do sítě – 1:6! Asistence: Nikita Kučerov, Vladislav Naměstnikov .
43:08
Přesilová hra pro Rusy. Vyloučen je dnes asi nejaktivnější Ital Giulio Scandella na dvě minuty za držení protihráče.
42:35
To na druhé straně se dopředu vydal na výlet obránce Bogdan Kiselevič, ale v pádu zakončil jen do připraveného gólmana Cloutiera.
42:16
A střídající brankář Sorokin, který vystřídal na třetí třetinu, hned sklízí ovace tribuny, když další prudkou ránu ukryl ve své rukavici.
41:48
41:30
Sborná navíc také v oslabení hrozí a zakončovat mohl Dadonov, ale nakonec mu kotouč na pravém kruhu utekl.
40:54
Rusové se poté osvobodili a dobře vyvezli kotouč, Italům se zbytek přesilovky zatím moc nedaří.
40:21
Sorokin si však s první střelou ve třetí části dokázal poradit, kotouč zkrotil ve své rukavici.
40:10
Italové vyhráli buly a vydávají se do útočného pásma, kde budou pokračovat ve své přesilovce.
40:01
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Andrej Vasilevskij, přichází Ilja Sorokin.
40:01
Střely na branku 10:20
Druhá třetina je minulostí a Rusové směřují za hladkou výhrou. Ale vše mohlo být jinak, když naději snížením pro Italy vykřesal Tommaso Traversa, nicméně rychlou odpověď měl přichystanou se střelou do šibenice Nikita Kučerov. V závěru třetiny se navíc prosadili také Vladislav Naměstnikov s Artěmij Panarinem a dali tak svému celku pohodlný čtyřgólový náskok. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 13:53.
40:00
39:48
A navíc si Italové zahrají přesilovka. Potrestaným hráčem je pátý ruský střelec Artěmij Panarin, který si odpyká dvě minuty za krosček.
39:24
Panarin nahodil kotouč ze středního pásma a ten se málem od mantinelu zpět před ni, ale nakonec Cloutier odehrál puk hokejkou do rohu hřiště.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:55
Na druhé straně musel zasahovat po delší odmlce také brankáře Vasiljevskij, ale jeho lapačka byla na místě.
38:31
Vzápětí pláchl obraně Italů zcela osamocený Tkačjov, ale ani nadvakrát si nepřišel na Cloutiera, který čekal do poslední chvíle a poté včas sklapl své betony!
37:58
Naměstnikov s Kučerov ujeli po levém křídle, prvním jmenovaný hledal přihrávkou svého klubového kolegu z Tampy, ale ten na pas nedosáhl.
37:23
Kotouč po nepřehledné situaci ve středním pásmu skončil na italské střídačce, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
36:54
Rusové mají nejen koncovku druhé třetiny, ale také celý zápas pevně ve svých rukou, a i nadále se ženou směrem dopředu.
36:21
Pátá branka na sebe nenechal dlouho čekat! Nejprve Bělov z kruhu trefil jen břevno, ale poté Mozjakin podržel kotouč u pravé mantinelu a přes šířku pásma poslal skvělý pas vzduchem na ARTĚMIJE PANARINA, který zůstal sám u levé tyče a v telemarku poslal kotouč po ledě přesně do odkryté části branky za bezmocného Cloutiera. Asistence: Sergej Mozjakin, Vadim Šipačov.
35:53
Na ledě se opět objevuje Panarinova lajna s Mozjakinem a Bělovem na modré čáře. Ke střele se nakonec dostal ruský kapitán, ale byl zablokován.
35:21
Navíc si Rusové krátce nato zahrají další přesilovku. Vyloučen je italský útočník Diego Kostner, a to na dvě minuty za hru vysokou holí.
35:04
Jakoby Rusové svého soupeře uspali a nyní přidávají z nenápadné akce čtvrtý úder. Kučerov projel s pukem do třetiny, strhl obranu sebou a přenechal jej do tandemu VLADISLAVU NAMĚSTNIKOVOVI, který si najel zleva a prudkou střelou na bližší tyč propálil brankáře Itálie – 1:4! Asistence: Nikita Kučerov.
34:23
Panarin zavezl kotouč do třetiny, celou ji obkroužil a poté našel rychlou přihrávkou Dadonova, jeho střelu po ledě ale zastavil připravený Cloutier pravým betonem.
33:52
Ale jeho spoluhráč chybují v rozehrávce, nyní sice ometli kotouč o mantinel, ale poslali jej jen na zakázané uvolnění.
33:41
Kotouč znovu přistál po skryté střele v rukavici brankáře Italů, ten si nyní připisuje velmi jednoduché zákroky.
33:22
Hra nyní lehce ztratila na svém tempu, oba celky se ve středním pásmu přetahují o každý kousek ledu a k vidění je množství nepřesností.
32:43
Plotnikov ve středním pásmu při snaze odehrát kotouč dostal tvrdou hrazdu, chvíli měl problém se zvednout, ale nakonec odjel na střídačku.
32:19
To se povedlo až Plotnikovovi, jenž zaměstnal italského gólmana střelou z levého křídla, Cloutier byl však se svou lapačkou připraven.
31:53
Mozjakin hledal křižným pasem spoluhráče na pravém křídle, Italové však do přihrávky vložili hned dvě hole a nedovolil Rusům zakončit.
31:19
Po sérii odrazů navíc poté Frédéric Cloutier raději udržel kotouč pod svou lapačkou a hra je přerušena. Vhazovat se bude po jeho pravici.
30:50
Na opačné straně pálil nejprve Gavrikov, jeho rána byla sražena, a dorážet mohl Šipačov, ale měl zablokovanou hůl.
30:18
Další akci Itálie měl na svědomí aktivně hrající Giulio Scandella, který si kolem modré čáry najel ke střele z pravé strany, vypálil prudce bekhendem, ale Vasiljevskij schoval puk v lapačce.
29:48
Rusové po buly vyhodili, ve střední třetině se ke kotouči dostal Markus Gander, rychle nahodil na Vasiljevského, ale ten stihl nejen puk pokrýt, ale také svou holí rychle rozehrát.
29:29
Diego Kostner se skvěle zorientoval v útočné třetiny, udělal rychlou obrátku s kotoučem a vypálil z vrcholku pravého kruhu, Vasiljevskij však skryl puk v náručí.
28:49
Italové poté ve dvou vyvezli kotouč až za branku sborné a oba celky odjíždějí střídat.
28:12
A poté Rusové v útočném pásmu na brankovišti předvedli velký závar, Cloutier se měl co ohánět, ale dobře zasáhl svou holí, jež zastavil křižnou přihrávku.
27:37
Insam po levé straně zavezl kotouč do pásma, zkusil z nulového úhlu vystřelit bekhendem, ale minul.
27:02
Ruskou akci navíc nyní zastavil u pravého mantinel hvizd čárového, který odpískal ofsajd. Následuje komerční brejk.
26:38
Na druhé straně se osmělili také Italové, ke střele se po křižné přihrávce dostal Scandella, ale rána mu sjela.
25:59
Ivan Tělegin chtěl zády k brance tečovat prudké nahození, ale nakonec kotouč nasměroval kousek vedle branky Cloutiera.
25:25
A Rusové i nadále pokračují v aktivní hře, jejich soupeř je znovu pod obrovským tlakem v obranné třetině.
24:51
A to se jim také daří, opět je to od dvě branky! Naměstnikov roztáhl na modré čáře hru na NIKITU KUČEROVA, který měl prostor ke střele a prudkou ránou ze zápěstí vymetl pavučinky v levé šibenici branky Itálie – 1:3! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Nikita Gusev.
24:16
Rusové ale okamžitě vyrážejí dopředu a chtějí přidat třetí branku. Svého soupeře opět motají v útočné třetině.
23:40
Itálie právě vstřelila branku!
Italové se nakonec dočkali a snižují! Kapitán Italů Bernard se skvěle protáhl do pásma, obehrál dva soupeře a Vasiljevskij jeho pokus z mezikruží vyrazil ranemem. K dorážce se dostal TOMMASO TRAVERSA, jenž z otočky poslal kotouč přesně pod břevno – 1:2! Asistence: Anton Bernard, Armin Helfer.
22:52
Síly na ledě se srovnají. Giovanni Morini hasil brejk Plotnikova je na za cenu faulu a odsedí si dvě minuty za hákování.
22:39
Málem bylo sníženo! Po střele Scandelly se dostal k teči Insam, Vasiljevskimu kotouč vypadl a zamířil o pár centimetrů vedle levé tyče!
22:19
Vyloučeným je útočník Tampy Bay Vladislav Naměstnikov, který jde dnes podruhé pykat na trestnou lavici, tentokrát si odsedí dvě minuty za podražení.
21:59
A navíc přišel faul ze strany jednoho z Rusů, Italové mají výhodu a zahrají si přesilovku.
21:24
Rusové za mohutné podpory fanoušků opět uzamkli pásmo, ale Provorovovi střela nesedla, a kotouč opustil útočnou třetinu.
20:58
A ani tentokrát se Rusové ke střele nedostali, Italové velmi prudce vyhodili a jen díky štěstí a odrazu nebylo pískání zakázané uvolnění.
20:27
A navíc Rusové vyrazili v přečíslení po pravé straně po jejich chybě dopředu, Andronov hledal před brankou volného spoluhráče, ale ten se ke střele nedostal.
20:10
Italové se po buly vydali dopředu, ale nakonec byli nuceni rozehrát zpět dozadu.
20:01
Střely na branku 2:10
První třetina je za námi a utkání má zatím očekávaný průběh – Rusové vedou 2:0. Skóre duelu otevřel v 10. minutě Sergej Andronov, který před brankou umně tečoval nahození Barabanova. O druhou branku se posraralo komando Šipačov – Panarin – Jevgenij Dadonov a třetí jmenovaný z brankoviště zamířil při přesilovce přesně. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 13:00.
20:00
19:29
Sborná je znovu v pásmu a opět na kotouči, Italové však mají kombinaci v rohu hřiště v podání třetí formace dobře pokrytou.
18:59
Rusové přesilovku využívají! Šipačov rozdal puk za branku na zcela volného Panarina, který v pravou chvíli našel na brankovišti povedenou žabičkou volného JEVGENIJE DADONOVA a ten z první zamířil přesně pod břevno – 0:2! Asistence: Artěmij Panarin, Vadim Šipačov.
18:46
Traversa nakonec sice zachytil kotouč, čímž zastavil výhodu soupeře, ale sám schytal tvrdý úder. Nyní už si ale odpyká dvouminutový trest za vražení na hrazení.
18:20
Tommaso Traversa hodně ostře dohrál u levého hrazení Plotnikova a Rusové mají výhodu, po níž si zahrají první přesilovku v zápase.
18:03
Vladimir Tkačjov projel do pásma soupeře jako vítr, ale před brankou ztratil stabilitu a kotouč, upadl a navíc sebou v plné rychlosti vleže vzal u brankáře Cloutiera s jeho brankou,
17:44
Rusové se opět ženou dopředu, ale Italové mají dobře pokryté střední pásma a zachytávají všechny jejich akce ještě v zárodku.
17:05
Navíc ihned po skončení oslabení se rozjel kupředu Dadonov, který se skvěle protáhl kolem svou soupeřů, ale nakonec mu v mezikruží kotouč utekl z hokejky.
16:46
16:25
Italové toho v přesilovce moc nepředvedli, Rusové znovu vyhazují přes všechny čáry a početní převaha celku v modré se chýlí ke konci.
15:50
A nakonec se ještě Tkačjov protáhl přes tři soupeře, skvěle kotouč podržel a rozehrál dozadu, čímž ušetřil svým spoluhráčůn dobrých dvacet sekund.
15:19
Rusové však zatím oslabení hrají velmi dobře a dvakrát v krátkém sledu dokázali vyhodit do střední třetiny.
14:46
A vzápětí právě Vladislav Naměstnikov zahákoval soupeře a odsedí si na trestné lavici dvouminutový trest. Přesilovka pro Italy.
14:35
Vladislav Naměstnikov si skvěle sjel před branku mezi beky, kde umně tečoval střílenou nabídku spoluhráče, ale Cloutier skvěle zasáhl ramenem!
14:11
Kombinace Ruska pokračovala ještě téměř minutu, nakonec lae kotouč po střele Gavrikova skončila v ochranné síti a hra je přerušena. Následuje druhá komerční přestávka.
13:35
Njeprve pálil Mironov, jehož pokus Cloutier vykopl do strany, a následně našel Dadonov přihrávkou naslepo Panarina, ale toho brankář Itálie skvěle vychytal, když se včas přesunul ke své pravé tyči!
12:59
Čtvrtá ruská lajna pokračovala v útoku, ale Plotnikov se ke střele nedostal, a oba celky střídají.
12:30
Bogdan Kiselevič si dobře počkal v mezikruží na nabídku od Mozjakina, do kotouče se opřel z voleje, ale Cloutier jeho tvrdou ránu k pravé tyči vyrazil hřbetem lapačky.
11:45
Tkačjov se hbitě protáhl mezi beky až do zakončení, zkusil brankáři udělat kličku do forhendu, ale nakonec mu kotouč v rozhodující chvíli uskočil!
11:18
A Rusové jim sami navíc pomohli, když opět zahráli na zakázané uvolnění, a hra se stěhuje před Vasiljevského, který je zatím bez práce.
10:41
Italové se poté vysvobodili jednoduchým vyhozením a odjíždějí velmi rychle střídat.
10:10
Rusové se okamžitě po buly vydali znovu dopředu a druhou branku mohla přidat Panarinova lajna. Její vůdce hledal před brankou Dadonova, ale ten nedokázal prudký kotouč tečovat.
09:35
Rusové podle očekávaní otevírají skóre a jdou do vedení! Barabanov zavezl po pravé straně kotouč do třetiny, kde zasekl, rychle si vyměnil kotouč s Gavrikov a poté rychlé nahodil, přičemž jeho střílenou přihrávku na brankovišti tečoval SERGEJ ANDRONOV, a kotouč skončil přesně za zády Cloutiera – 0:1! Asistence: Alexander Barabanov, Vladislav Gavrikov.
09:14
Jenže ta jim nevyšla a mohl se zrodit brejk soupeře, Rusové však při přechodu modré čáry byli až příliš nedočkaví, je pískán ofsajd a následovat bude komerční přestávka.
08:49
Italové se po delší odmlce osvobodili a sami mohou vyrazit do útočné akce po levé straně.
08:20
A celou akci zakončoval prudkou střelou Mironov, Scandella však do jeho rány dobře zaklekl a srazil kotouč do rohu hřiště.
07:48
Sborná tráví téměř všechen čas v útočném pásmu a dalším, kdo pálil, byl Sergej Plotnikov, nicméně vzdálenější tyč oo chlup minul.
07:05
Vzápětí dostal nabito Namestnikov, ale soupeři byli dobře postaveni před svou brankou a jeho pokus nadvakrát zablokovali.
06:27
Vadim Šipačov si chtěl na modré čáře obhodit soupeře a projít do pásma, ale ten mu nastavil ukázkové tělo a poté odehrál kotouč do střední třetiny.
05:56
A nakonec po odražené střele od modré čáry mohl otevřít skóre Artěmij Panarin, ale nedokázal skákavý kotouč zkrotit dle svých představ.
05:38
Velmi slušně zaplněné tribuny ženou Rusko kupředu a celek v bílém se opět tlačí do útočné třetiny.
05:16
Sergej Andronov se protáhl po levé straně a schoval svou střelu šikovně za obránce, nicméně rychlý pokus si cestu za záda brankáře nenašel – kotouč skončil mimo.
04:52
Podobný přestupek potkal také italské hokejisty, kteří poslal kotouč přes všechny čáry, a hra se tak stěhuje opět před brankář Cloutiera.
04:20
Navíc nyní si sborná nerozuměla vůbec při rozehrávce na levém křídle a bylo jí odpískáno zakázané uvolnění.
03:44
Italové se po více než dvou minutách osvobozují vyhozením o mantinel a unavená třetí pětka odjíždí v předklonu střídat.
03:02
Následně se zkoušel do zakončení prodrat Namestnikov, ale nejprve trefil jen oblouk branky, a posléze byl zablokován.
Vadim Šipačov si vybruslil zpoza banraky až na brankoviště, ale nakonec nevystřelil, jeden ze soupeřů mu zablokoval hůl.
02:30
Rusové mají od úvodu obrovský tlak a mačkají svého soupeře v obranné třetiny, nicméně soupeř zatím s vypětím sil odolává.
01:59
Artěmij Panarin poté dostal nabito na levý kruh, kde zůstal neobsazen, ale brankář Cloutier jeho tvrdou ránu z první zastavil pravým betonem.
01:38
Opačným směrem rozkmital své rychlé nohy Panarin, střílenou přihrávkou hledal na brankovišti Dadonova, ale ten na kotouč ani nataženou holí nedosáhl.
01:04
A první střelu utkání si nakonec připsal Scandella, který rychle projel do pásma po levém křídle, ale brankáře Vasiljevskij jeho tvrdou ránu ukryl v rukavici.
00:41
Barabanov dobře držel kotouč v útočném pásmu a dokázal si odstavit dva protihráče, ale měl nulovou podporu kolegů z útoku a nakonec Italové vyhodili.
00:05
Rusové zvládli lépe úvodní buly a ihned nahazují kotouč za branku italského gólmana Cloutiera.
00:01
Oba celky jsou již na hrací ploše. Italové se dnes představí v modrých dresech, Rusové v bílém.

Itálie: Cloutier (And. Bernard) – Hofer, Helfer (A), T. Larkin, L. Zanatta, Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Scandella, Morini, Frigo – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Frank.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.

Rozhodčí: Jozef Kubus (SVK), Linus Ohlund (SWE) – Brian Oliver (USA), Hannu Sormunen (FIN).

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Rusko a Itálie se na mistrovství světa potkaly celkem čtyřikrát a vždy se jednalo o jednoznačný výsledek ve prospěch sborné. Ta vyhrála v roce 2001 v Německu 7:0, o šest let později na domácím ledě 3:0 a v roce 2008 poměrem 7:1. Poslední vzájemný duel Itálie a Ruska se odehrál na MS v roce 2012, Rusové zvítězili 4:0.

Rusko

Rusové patří jako každý rok k největším favoritům světového šampionátu a nejinak je tomu letos. Rusy trápí, že v posledních dvou letech nedokázali vzdorovat Kanadě a na domácím mistrovství před rokem skončili třetí. Kouč Oleg Znarok má k ruce mužstvo s útočnými esy, jakými jsou Artěmij Panarin ze Chicaga, Vadim Šipačov, jehož podepsalo Las Vegas, nebo nejlepší střelec KHL Sergej Mozjakin. Zapomínat bychom neměli ani na brankáře Vasilevského, obránce Provorova nebo útočníka Dadonova.

Rusové zahajovali šampionát vůbec prvním utkání v Kolíně a vyzvali velmi silného soupeře s drtivou většinou kádru z NHL, Švédsko. Švédové po brance Lindholma dlouho vedli, ale Rusové postupně přitlačili na pilu a na začátku třetí třetiny vyrovnal pohotovým zakončením Andronov. Senzační prodloužení tři na tři rozuzlení nepřineslo a jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl Panarin, jenž prostřelil Fastha mezi betony. Rusové vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech.

Skupina A, pátek 5. května, 16:15, Kolín nad Rýnem:
Švédsko – Rusko 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a asistence: 15. E. Lindholm (V. Rask) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozh. náj. Panarin.
Diváci: 18 537 (vyprodáno).

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), Barabanov, Tkačjov. Trenér: Znarok.

Itálie

Italští hokejisté odehráli v sobotu první utkání v elitní skupině MS po třech letech a nevedli si vůbec špatně. Trenér Stefano Mair vybral kádr s převahou hráčů z italské ligy, ale velkou oporou by měl být jeden z nejlepších brankářů finské ligy Andreas Bernard z Ässätu Pori. Zkušenými reprezentanty jsou útočníci Armin Helfer a Giulio Scandella, kteří pamatují si zahráli na olympiádě v Turíně.

Italové nastoupili k prvnímu zápasu proti Slovensku a jednalo se o souboj dvou týmů s nulovou podporou hráčů z NHL. Italové brzy inkasovali z hole Miklíka, ale následně se s hrou favorizovaného soupeře srovnali a před koncem druhé třetiny vyrovnal Morini. Na startu třetí části dokonce Italy dostal do vedení Frigo a Slováci vyrovnali až minutu před koncem. V prodloužení jim potom zařídil bonusový bod Čerešňák, Itálie prohrála 2:3 v prodloužení.

Skupina A, sobota 6. května, 16:15, Kolín nad Rýnem:
Slovensko – Itálie 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky a asistence: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella).
Diváci: 12 229 (66 % celkové kapacity).

Sestava Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank. Trenér: Mair.
Hezké odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům z Kolína nad Rýnem! Vítejte při sledování online přenosu z mistrovství světa v ledním hokeji, třetí hrací den zahájí souboj Davida s Goliášem, a sice Itálie a Ruska. Hokejisté z Apeninského poloostrova se vrátili do elitní skupiny po třech letech, ale hned v prvním utkání dokonale zaskočili Slováky a sahali po vítězství. Rusové na úvod turnaje zdolali v prodloužení Švédy. Utkání Itálie s Ruskem začne ve 12:15, přenosem vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.