Německo - Rusko | ONLINE | 8.5.2017 16:15 | MS v hokeji 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Rusové vítězí i ve třetím utkání na šampionátu a potvrzují dominanci ve skupině A. Němci po výhře nad USA podlehli Švédům i Rusům, ale důležitá utkání je ještě čekají.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního svátečního dne. Na počtenou!
Nejlepší hráči utkání:

Christian Ehrhoff – GER (0+1)
Nikita Kučerov – RUS (2+0)
Vyprodaná aréna v Kolíně sledovala utkání, ve kterém Rusko porazilo Němce 6:3. Německá reprezentace se ve třetí třetině dotáhla na rozdíl tří branek, když se prosadili Macek a Gogulla. Rusové bleskově zareagovali, nedopustili žádné drama a odskočili zpět na čtyři branky. Druhý gól v zápase zaznamenal Kučerov. Domácí ještě v poslední minutě upravili stav, po průniku zprava střílel přesně Tiffels.
Konec zápasu.
59:09
Německo právě vstřelilo branku!
Němci na začátku poslední minuty ještě korigují výsledek! Puk se po pravé straně po hrazení dostal až k FREDERIKOVI TIFFELSOVI, který se vyhnul ruskému obránci, nabruslil si na střed a prostřelil Vasilevského mezi betony – 3:6! Asistence: Marcus Kink, Dennis Seidenberg.
58:52
Dadonov objel branku a přihrával mezi kruhy Bělovovi. Byla to ale velmi těžká a skákavá přihrávka, kterou si Bělov nezpracoval.
58:04
Kučerov se tlačil do samostatného úniku, ale byl zastaven obránci. Jinak by mohl zaútočit na hattrick.
57:36
Barabanov se nabízel u pravé tyče, ale sám schytal ruské nahození a odjíždí na střídačku. Mezitím útočí Němci.
56:59
Nyní už jsou v útočné třetině zase Rusové. Mironov střílel od modré čáry mimo, ale odražený puk sebral Barabanov.
56:38
Nepřesná přihrávka vyhnala Němce z útočného pásma a Greiss jim vypomohl s rozehrávkou.
55:53
Provorov nastřelil Kinka a puk zmizel mezi diváky. Vhazuje se před Greissem, do konce chybí něco málo přes čtyři minuty.
55:27
Právě Hördler přihrál mezi kruhy Y. Seidenbergovi, jehož sražená střela skončila v ochranné síti. Během komerční pauzy rozjeli fanoušci mexickou vlnu.
55:08
Kahunova střela prošla přes změť těl na branku, ale Vasilevskij dobře zakročil. V útočné třetině dále pokračuje Hördler.
54:16
Tiffels obral o puk Zuba a přihrál na modrou čáru Ehrhoffovi. Po jeho nahození se němečtí útočníci natahovali marně.
53:31
Aktivní Kučerov přihrál zpoza branky Gusevovi, který nastřelil jen bránícího Fausera. Němci rozjíždějí útok.
52:35
Kahun vložil hůl do Kruegerova nahození a puk jen těsně minul pravou tyčku. Němci nehrají ve třetí třetině špatně.
51:40
Rusko právě vstřelilo branku!
Je to gól, Rusko je zpět ve vedení o čtyři branky! Panarin objel branku a přihrál bekhendem mezi kruhy na NIKITU KUČEROVA. Útočník Tampy Bay trefil první střelou levou tyčku, ale v pádu dokázal puk dorazit do sítě – 2:6! Asistence: Artěmij Panarin.
51:24
Němci se drželi docela dlouho v útočném pásmu, ale do střelecké pozice už se nepropracovali. Naopak teď jsou dopředu Rusové.
50:46
Po nahození od Hördlera se puk odrazil k Schützovi, který dorážel na brankovišti. Beton Vasilevského ale nepřehodil.
49:56
Tiffelsovi utekl kotouč v útočném pásmu, ale Rusové toho nedokázali využít. Jejich protiútok byl brzy zastaven.
49:22
Rusové už jsou tedy v pěti, ale vedou jen o tři branky. Němci ucítili jiskřičku naděje, totéž se dá říct o divácích.
48:34
Německo právě vstřelilo branku!
Nakonec ovšem domácí mužstvo proměňuje klasickou přesilovku ve druhý gól! PHILIP GOGULLA se postavil před bránu a tečoval Ehrhoffovu střelu mezi betony Vasilevského. Teč byla těsně pod úrovní horní tyčky – 2:5! Asistence: Christian Ehrhoff, Dominik Kahun.
48:25
Němci se zatím v dvojnásobné přesilovce hledají. D. Seidenbergovi vůbec nesedla střela od modré čáry.
48:02
Sergej Plotnikov (RUS) se u hrazení v útočném pásmu provinil faulem a odsedí si dvě minuty za krosček. Němci budou hrát necelou půlminutu v pěti proti třem.
47:44
Reimer nahazoval puk z úhlu bekhendem a Vasilevskij si tyčku pohlídal. Volný kotouč našel Mironov a posunul jej k mantinelu.
46:59
Kahunovi na kruhu odjel puk a octl se v obklíčení dvou hráčů. Rusové toho dokázali využít a vyhodili.
46:29
Po komerční přestávce si Němci zahrají přesilovou hru. Vadim Šipačov (RUS) odjel na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
45:53
Německo právě vstřelilo branku!
Trochu se štěstím, ale přece. Němci skórují z první střely na branku ve třetí třetině. Vasilevskij neviděl dobře na Müllerovu ránu, protože před ním projížděla dvojice hráčů. Odražený puk si našel BROOKS MACEK a bekhendem jej dorazil do sítě -1:5! Asistence: Moritz Müller, Dennis Seidenberg.
45:35
Po zakázaném uvolnění Rusů se hra poprvé ve třetí části přesune před Vasilevského. Na vhazování zkříží hole Kahun a Naměstnikov.
44:56
Němečtí fanoušci povzbuzují trochu nesměle, protože cítí, že Rusové mají na ledě jasnou převahu. Stále hrají s pukem.
43:56
Provorov dostal přihrávku od Kučerova na brusle, a tak nemohl střílet z první. Rusové kvůli tomu přišli o útočné pásmo.
43:15
Kučerov přihrál zpoza branky Tkačjovovi, který sice netrefil puk čistě, ale jeho střela tím byla možná ještě nebezpečnější.
42:56
Tentokrát si oba hráči role vystřídali a Dadonov přihrával před branku. Němci byli připraveni.
42:28
Šipačov pronikl po pravé straně skoro až před branku a pak chtěl přihrát spoluhráči za sebou. Dadonov ale na nepřesný pas nedosáhl.
41:25
Po nahození od Guseva Němci neudrželi kotouč a Naměstnikov přihrál Kučerovovi do dobré šance. Greiss zasáhl betonem!
40:56
Naměstnikov předal puk Kučerovovi, který jej zavezl do útočného pásma a otočil se zpět. Ukázkový přechod modré čáry v podání Rusů.
40:23
Rusové jsou kompletní, na konci oslabení dokonce vybojovali vhazování v útočném pásmu a Tělegin střílel po buly těsně mimo.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 20 – 28.
Greiss ještě na konci třetiny pocuchal domácím fanouškům nervy, když skoro rozehrál puk soupeři Plotnikovovi. Tahle situace pro Němce dopadla dobře, jinak ale ve druhé části dvakrát inkasovali. Rusové je drželi od počátku pod zámkem, ale střely Plotnikova a Panarina ještě gólem neskončily. Po dvanácti minutách prostředního dějství využil přesilovku Gusev, jenž těžil z přesného pasu od Panarina.

Záhy jel Gusev sám na branku, ale střílel jen do Greisse. Německý gólman si poradil také se zakončením Zuba, ovšem v šestatřicáté minutě pošesté kapituloval. Po chybě Kruegera ujížděl Kučerov sám na branku a předvedl dokonalý bekhendový blafák. Němci budou ve třetí části dohrávat dvanáct sekund z přesilovky, ale na body z tohoto zápasu mohou nejspíš zapomenout.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:32
Hned po vhazování střílel Reimer z kruhu do levého betonu Vasilevského. Poté se německému útočníkovi těsně nepodařilo zachránit modrou čáru.
39:20
Vasilevskému vypadla Gogullova střela a na brankovišti se strhla mela. Nakonec to byl ruský brankář, kdo našel puk nejrychleji a přerušil hru.
38:53
Schützova přihrávka byla sražena a odražený kotouč nakonec doklouzal do středního pásma. Němci znovu zakládají útok.
38:11
Andrej Mironov (RUS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Také druhou třetinu tak Němci uzavřou v přesilovce.
37:52
Plachta upadl po střetu s Kučerovem, ale faul se nepískal. Útočník Tampy Bay tak mohl střílet, namířil však jen do betonu od Greisse.
37:24
Andronov se krásně protáhl do útočného pásma a vybojoval pro Rusy třetinu. Zub pak po pasu od Antipina střílel vedle.
36:45
Kahun se snažil obkroužit branku a zasunout puk za tyčku, ale nedotáhl pohyb do konce. Rusové jdou opět do útoku.
35:53
Panarin přihrál pod sebe na Dadonova, jehož střelu vytěsnil Greiss. Německá jednička zůstává i po pěti inkasovaných gólech v brance.
35:16
Rusko právě vstřelilo branku!
Chyba Němců na útočné modré čáře je potrestána, Rusové vedou o pět branek! Krueger nezpracoval přihrávku od Y. Seidenberga a NIKITA KUČEROV pelášil sám na branku. Nádherný bekhendový blafák pověsil přímo pod horní tyčku – 0:5! Bez asistence.
34:56
Naměstnikov se na pravé straně natlačil před obránce i před Greisse. Odražený puk pak vyplaval před Zubem, jehož dorážku pokryl německý brankář.
34:35
Kučerov nezachytil přihrávku z obrany, a tak se píská zakázané uvolnění. Na buly před Vasilevským jdou Schütz a Naměstnikov.
34:17
Na opačné straně musel Vasilevskij zasahovat dvakrát proti Mackovi. První zákrok byl složitý, druhý spočíval v ukrytí puku ve výstroji.
33:49
Tělegin nakopl motory, dojel puk na pravém křídle a přihrál za sebe Andronovovi. Jeho střelu vytěsnil Greiss.
33:25
Gavrikov ukradl na brankovišti kotouč Tiffelsovi a posunul jej do středního pásma. Němci se však brzy vrátili a po komerční pauze se bude vhazovat před Vasilevským.
32:40
Vasilevskij vyrazil střelu z pravé strany před sebe a Kink z dorážky mířil vedle. Ruský brankář dobře zacelil mezeru na první tyči.
32:03
Sborná rozjela neuvěřitelný kolotoč a může dnes nastřílet ještě spoustu branek. Tkačjovova tečovaná střela proskákala jen těsně vedle.
31:48
Ještě v téže minutě jel Gusev po skvělém pasu od Naměstnikova sám na branku. Greiss vystrčil hůl, Gusev vystřelil a puk skončil ve výstroji německého gólmana.
31:10
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové střílejí třetí gól v přesilovce a navyšují náskok! První Panarinovu ránu ještě zablokoval Plachta, ale puk se k ruskému útočníkovi vrátil. Panarin přihrál před odkrytou bránu NIKITOVI GUSEVOVI, a ten z první překonal Greisse – 0:4! Asistence: Artěmij Panarin, Anton Bělov.
30:56
Obávaná přesilovková kombinace Rusů už se rozjíždí. Snad všichni němečtí fanoušci ale pískají.
30:16
Německým příznivcům se ale vůbec nelíbí, že se vylučuje jen na jejich straně. Yasin Ehliz (GER) byl potrestán dvěma minutami za hrubost.
30:16
Plotnikov je na Němce pořádně nažhavený a u mantinelu se pustil do Ehlize. Následně přispěchali ještě Kiselevič a Reimer.
29:57
Kiselevič trefil ve středním pásmu Reimera, ale ten se otřepal a pokračuje dál. Rusové rozehrávají v obranné třetině.
28:59
Němci se snad poprvé ve druhé třetině aspoň na deset sekund zdrželi u Vasilevského branky. Ale Gogulla kotouč neudržel.
28:42
Mironov zázračně udržel útočnou třetinu a přes Šipačova se puk dostal k Dadonovovi. Ten střeleckou pozici prováhal, ale ještě přihrál Panarinovi, jehož ránu skryl Greiss do lapačky.
27:51
A další zákrok Greisse proti střele od Bělova. Rusové hrají skutečně velmi zodpovědně a ani za stavu 3:0 nepolevují.
27:17
Greiss si v krátkém sledu připsal několik zákroků, naposled proti Gavrikovovi. Fanoušci se teď v kolínské hale vzájemně překřikují.
26:45
Tkačjov se sice do zakončení sám nedostal, ale připravil střeleckou pozici pro Plotnikova. Ten zblízka netrefil kotouč dobře.
26:11
Němci taktak zvládli přechod přes modrou čáru, ale už museli vystřídat. Kotouče se tak zmocnili Rusové a zakládají útočnou akci.
25:28
Kučerov už možná mohl střílet, ale ještě přihrával Naměstnikovovi. O něco později se k němu puk vrátil a on pálil vedle.
25:05
Nahození Mironova končí ve výstroji německého brankáře. Rusové domácí mužstvo konstantně přehrávají a kontrolují luxusní vedení.
24:43
Panarin lehce tečoval nahození od Gavrikova, ale kotouč letěl příliš pomalu. Greiss stačil rozehrát holí na obránce.
24:26
Kiselevič přenechal puk Těleginovi, který od modré čáry vystřelil. Greiss se musel trochu natáhnout, ale ukryl puk v lapačce.
23:55
Provorov v rohu kluziště zboural Kinka, který trochu otřesen odjíždí na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:31
Nepřesná rozehrávka Němců skončila zakázaným uvolněním. Na vhazování po pravici od Greisse jdou Tiffels a Tkačjov.
22:57
Kučerov se prosadil po levém křídle a přenechal kotouč za sebou Gusevovi. Rusové se usazují v útočném pásmu.
22:24
Vasilevskij si poradil s ranou Y. Seidenberga, přestože mu puk vypadl z lapačky. O zbytek už se postarala ruská obrana.
21:42
Rusové jsou kompletní a oslabení zvládli s přehledem. Panarin se proháčkoval po levé straně až do zakončení, ale minul branku.
20:57
Tkačjov nedokázal Mackovu přihrávku vystrkat z obranné třetiny. A tak ještě může v útočení pokračovat Ehrhoff.
20:24
Němci dohrávají na startu druhé periody přesilovku, ale zatím marně dobývají útočné pásmo. Kahunovu těžkou přihrávku si Rieder nezpracoval.
20:01
Začala druhá třetina.
První třetina skončila a Rusové jsou jasně na koni. První branku zaznamenali už po minutě, když Dadonov našel před brankou volné své hokejové dvojče Šipačova. Dvě dobré příležitosti pak měli také Němci, ale střela Gogully na branku neprošla a Riederovi při dorážce nahození chyběly trochu delší ruce. Ve čtrnácté minutě byl Hager vyloučen do konce utkání za podkopnutí Mozjakina a Němcům začaly krušné chvíle.

V osmnácté minutě přihrál Gusev na pravé křídlo Šipačovovi, ten nachytal Greisse na přední tyči a podruhé v zápase propasíroval kotouč do sítě. Přesilovka pokračovala a za dalších pětašedesát sekund přidali Rusové třetí branku.Provorov poslal na branku střelu od modré čáry a Plotnikov ji usměrnil do sítě. Greiss toho příliš neviděl. Němci budou na začátku druhé části dohrávat přesilovou hru.
Střely na branku: 9 – 13.
Další třetina začne přibližně v 17:04.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Ale zatím domácímu týmu hra v početní výhodě nevychází. Tkačjov vystihl přihrávku a rybičkou prostrčil puk do středního pásma.
19:16
Arťom Zub (RUS) fauloval německého útočníka při zakončení a je vyloučen na dvě minuty za hákování. Němci si zahrají přesilovku.
18:56
Nyní už jsou Němci konečně v plném počtu, ale faul Hagera si skutečně krutě odpykali. Minutu před koncem první části jsou hodně dole.
18:15
Rusko právě vstřelilo branku!
Po minutě a pěti sekundách využívají Rusové dlouhou přesilovku dokonce podruhé! Polovina haly slaví, ta druhá je zkroušená. Antipin přihrál na modrou čáru Provorovovi, jehož střelu před Greissem ještě tečoval SERGEJ PLOTNIKOV – 0:3! Asistence: Ivan Provorov, Viktor Antipin.
17:58
Z ruské přesilovky navíc pořád ještě něco zbývá. Greiss vytěsnil Kučerovovu ránu od modré čáry. Ale Němci nevyhodili.
17:10
Rusko právě vstřelilo branku!
V Las Vegas si mnou ruce, ve VADIMU ŠIPAČOVOVI budou mít skutečně velmi cenného hráče. Panarin s Gusev dostali puk na Šipačova, který vypálil zprava z prvního doteku a propálil Greisse u první tyčky. Německému brankáři propadl puk trochu smolně – 0:2! Asistence: Nikita Gusev, Artěmij Panarin.
16:49
Panarin přihrál na levou stranu Gusevovi, který ale puk netrefil dobře. Nicméně Rusové drží domácí pod obrovským tlakem.
16:25
Panarin ještě rozehrál, ale o několik okamžiků později už od modré skutečně vystřelil. Těsně vedle. Němci ale nemohou vystřídat.
15:57
Greiss vyrazil střelu od Bělova, ale ruský obránce vybojoval puk zpět pro Panarina. Ten napřahuje k další ráně.
15:29
Rusové jsou v plném počtu a začíná jím tříminutová přesilovka. Navíc pokud vstřelí gól, nekončí. Už jsou v útočné třetině.
14:12
Hra byla přerušena komerční přestávkou, poté se v dobré šanci octl Mironov. Greiss však jeho střelu vyrazil na zadní hrazení.
13:27
Patrick Hager (GER) byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání za podkopnutí. Trest odpyká Brooks Macek. Sergej Plotnikov (RUS) byl potrestán dvěma minutami za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
13:27
Patrick Hager (GER) byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání za podkopnutí. Trest odpyká Brooks Macek. Sergej Plotnikov (RUS) byl potrestán dvěma minutami za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
13:27
Mozjakin byl atakován na útočné modré čáře Hagerem a dohra na sebe nenechala dlouho čekat. Plotnikov se pustil do německého útočníka a chvíli se to mlelo u mantinelu. Jistě se bude vylučovat.
12:57
Němečtí obránci mezitím vystřídali a Abeltshauser mohl po přihrávce od Tiffelse pálit. Vasilevskij zasáhl betonem.
12:34
Hördler ještě stihl puk na modré čáře a nahodil jej po mantinelu na Tiffelse. Mladý útočník se za brankou zbavil obránce.
11:47
Průnik Kučerova nebyl zakončen střelou na branku, navíc poté ruský útočník přihrál přímo na Reimera. Ten tak může dopředu.
11:23
Rusové už jsou v plném počtu a snaží se vrhnout do útoku. Po přihrávce Dadonova nahodil Šipačov do rohu kluziště.
10:59
Němci vytvořili před Vasilevským velký závar a Rieder neměl daleko k vyrovnávací brance. Bekhendem ale nedokázal na dlouhou ruku zasunout puk za čáru!
10:32
Ehrhoff si to sebevědomě namířil mezi tři Rusy a následně byl dohrán na mantinel Zubem. Německý kapitán ale pokračuje ve hře.
09:56
Schütz zakončoval bekhendem z dobré pozice, ale Vasilevského nepřekonal. Na ledě se začíná trochu přiostřovat.
09:23
Rusové srazili nebezpečnou přihrávku na Gogullu a po upadnutí německého útočníka vyrazili do brejku. Andronov střílel jen do chráničů D. Seidenberga.
08:54
Artěmij Panarin (RUS) to v útočném pásmu přehnal s aktivitou u mantinelu a provinil se nedovoleným zákrokem proti Abeltshauserovi. Dvě minuty za hákování.
08:14
Němečtí fanoušci zatím marně hledají odpověď na sborové "Rasíja!". Mezitím Antipin zaváží do útočného pásma po pravé straně.
07:28
Na druhé straně skončilo nahození Rusů v Greissově lapačce. Vhazuje se po pravé ruce německého brankáře.
07:13
D. Seidenberg, zdá se, trochu překvapil Vasilevského tvrdou ranou od modré čáry. Gólman Tampy Bay ale dokázal rychle rozehrát.
07:03
Němci jsou v plném počtu a krátce po návratu Reimera se hnali do útoku. Nadějnou akci ovšem zastavil ofsajd. Komerční pauza.
06:24
Kučerov dostal napravo nabito od Provorova, ale střílel jen do Greissova betonu. Ehliz poté vyvezl kotouč ven z pásma.
05:56
Začátek přesilovky vypadal pro Němce hrozivě, ale nyní už se jim podruhé povedlo osvobodit. Rusové se snaží vrátit.
05:28
Bělov tvrdým projektilem z levé strany skoro dotlačil Greisse do branky, ale gól nedal. Němcům se potom povedlo vyhodit.
04:58
Šipačova nabil na kruh Mozjakinovi, jehož ránu vyrazil Greiss. Se štěstím přečkala německá reprezentace také ruské dorážky.
04:42
Mozjakin skvěle přenechal puk pro Plotnikova, jenž vysunul Tkačjova. Patrick Reimer (GER) si proti němu pomohl faulem a je vyloučen na dvě minuty za hákování.
03:58
Schütz přenechal puk za sebou pro Hagera, a ten dokonce ještě uvolnil Gogullu. Střela zkušeného útočníka domácích byla zablokována!
03:27
Bělov u mantinelu čistým způsobem atakoval Plachtu, ještě předtím měli Němci menší starosti okolo vlastní branky.
02:49
Gólová formace Ruska je znovu na ledě. Po vyhraném vhazování od Šipačova se znovu usazuje před brankou Greisse.
02:32
Andronov odrazil Barabanovo nahození mimo útočné pásmo. Rusové se tam pokoušejí probít napodruhé.
01:38
Gusev se protáhl na pravé křídlo a ostře vystřelil směrem ke vzdálenější tyči. Greiss vykopl střelu betonem do ochranné sítě.
01:04
Rusko právě vstřelilo branku!
Po minutě a čtyřech sekundách se Rusové ujímají vedení! Druhá forma Rusů je prostě smrtící! Panarin přihrál za branku Dadonovovi, který bekhendem našel před bránou volného VADIMA ŠIPAČOVA. Greiss byl naprosto bez šance – 0:1! Asistence: Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.
00:50
Po zakázaném uvolnění ruského týmu vyhodil Barabanov puk jen k D. Seidenbergovi na modré čáře. Obránce New Yorku Islanders střílel vedle.
00:21
Zápas odstartoval, Andronov přehrál na úvodním vhazování Y. Seidenberga. Rusové se v útočném pásmu neusadili, Fauser puk vyvezl.
00:01
Utkání právě začalo.
Na ochozech je obrovské množství ruských fanoušků, kteří svému týmu připravili možná ještě bouřlivější přivítání než domácí. Rusové budou hrát v bílých dresech, Němci v černo-žluté kombinaci.
Po ledě se prohánějí maskoti Asterix s Obelixem, za malou chvíli už nastoupí rozhodčí a obě mužstva.
LANXESS arena se zaplňuje, do začátku utkání zbývá devět minut. Němci jsou doma, Rusů chodilo doposud hodně, a tak to dnes bude nepochybně velký hokejový zážitek.
Kouč Rusů Znarok neměl po drtivé výhře nad Itálií příliš důvodů ke změnám. A ani žádnou neudělal. Elitní útočnou formaci potáhne opět Andronov, Mozjakin je znovu až ve čtvrté řadě.
Německé mužstvo oproti utkání se Švédskem proházelo složení obranných dvojic. Krueger je napsán až jako sedmý obránce, první duo vytvoří D. Seidenberg a Müller. Navrátilec Christian Ehrhoff si odbude premiéru na letošním šampionátu ve dvojici s Abeltshauserem, Reul a Hördler zůstávají pospolu. Trenér Sturm dále obměnil pořadí útočných formací, tu první povede Macek. Menší změna nastala na rozmezí třetího a čtvrtého útoku. Kink zastává pozici třináctého útočníka, Fauser se posunul do čtvrté řady.
Úvodní sestavy:

Německo: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A). Trenér: Marco Sturm.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.
Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN).
TABULKA SKUPINY A

1. Lotyšsko – 2 utkání, 6 bodů, skóre 6:1
2. Rusko – 2 utkání, 5 bodů, skóre 12:2
3. Švédsko – 2 utkání, 4 body, skóre 8:4
4. Německo – 2 utkání, 3 body, skóre 4:8

5. USA – 2 utkání, 3 body, skóre 8:4
6. Slovensko – 2 utkání, 2 body, skóre 4:5
7. Itálie – 2 utkání, 1 bod, skóre 3:13
8. Dánsko – 2 utkání, 0 bodů, skóre 2:10

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Od roku 2010 se Rusové s Němci na MS potkali celkem sedmkrát. Právě před sedmi lety v Německu domácí v osmifinálové skupině prohráli 2:3 a v semifinále podlehli Rusům poměrem 1:2. Němci tehdy inkasovali těsně před koncem třetí třetiny a na turnaji nakonec skončili čtvrtí.

O rok později v Bratislavě Německo zaskočilo Rusy v prvním utkání turnaje a zvítězilo 2:0. Za rok ve Švédsku vyhráli stejným výsledkem, tedy 2:0, Rusové a v základní skupině neztratili ani bod. Obě mužstva se potkala ve skupině také na MS 2013, Rusové přehráli Němce 4:1.

Utkání obou soupeřů na MS 2014 v Minsku bylo bezbrankové až do třetí třetiny, kdy se třikrát prosadili Rusové a slavili výhru 3:0. A konečně, před rokem v Moskvě se Němci s Rusy potkali ve čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Sturma po první třetině senzačně vedli, ale domácí favorit ostudu nepřipustil, utkání otočil a po výhře 4:1 postoupil do semifinále.


RUSKO

Rusové si přejí přerušit kanadskou nadvládu posledních let a znovu urvat zlaté medaile pro sebe. Hráči ambiciózního týmu od samého začátku tvrdí, že do Německa přijeli vyhrát všechny zápasy. Kouč Oleg Znarok sestavil mužstvo s několika hráči z NHL, ale s převahou zástupců domácí soutěže. Největšími hvězdami jsou útočníci Artěmij Panarin, Vadim Šipačov nebo Nikita Kučerov. Dále v týmu figurují třeba brankář Vasilevskij, Mozjakin nebo Dadonov.

Rusové celý turnaj svým zápasem proti Švédsku otevírali. Jako první se v úvodní třetině prosadil Švéd Lindholm a Rusové ztráceli jeden gól až do čtyřiačtyřicáté minuty, kdy Fastha prostřelil Andronov. Skvělé prodloužení branku nenabídlo a nájezdy rozhodl Panarin, Rusové zvítězili 2:1 sn. Panarin zářil také o dva dny později v zápase proti Italům. Na rozkladu nováčka elitní skupiny se podílel čtyřmi kanadskými body, Rusové v součtu zvítězili drtivě 10:1. S Italy neměli slitování.

Skupina A, neděle 7. května, 12:15, Kolín nad Rýnem:
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Branky a asistence: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov).
Diváci: 10 893 (59 % celkové kapacity).

Sestava Ruska: Vasilevskij (41. I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Znarok.


NĚMECKO

Němci hrají na domácím mistrovství světa po sedmi letech a touží přinejmenším zopakovat semifinálovou účast z roku 2010. Trenér Marco Sturm poskládal kádr se třemi hráči z NHL, jimiž jsou brankář Thomas Greiss, obránce Dennis Seidenberg a útočník Tobias Rieder. Další zkušený obránce Ehrhoff ještě kvůli zranění do šampionátu nezasáhl, dále Němci čekají na konec série mezi Edmontonem a Anaheimem kvůli případnému příjezdu Draisaitla.

I bez své největší hvězdy ale němečtí hokejisté zahájili v pátek mistrovství světa senzačně. Převážnou část zápasu proti USA vedli a Greiss podával v brance skvělý výkon. Američané sice vyrovnali, vzápětí ale inkasovali z hole Hagera a Němci slavili zisk tří bodů za výhru 2:1. Ještě v polovině druhého utkání se Švédskem byl stav vyrovnaný, ale poté už stříleli přesně jen Skandinávci. Němcům nakonec uštědřili nepříjemný debakl 7:2. Rusové budou třetím silným soupeřem v řadě.

Skupina A, sobota 6. května, 20:15, Kolín nad Rýnem:
Německo – Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Branky a asistence: 17. Hager (D. Seidenberg, Ehliz), 26. Gogulla (Plachta, Schütz) – 7. Ekman-Larsson (Landeskog), 21. V. Rask (Hedman, Strålman), 36. Omark (Krüger), 40. Brodin (W. Nylander, Eriksson Ek), 50. Landeskog (V. Rask, Söderberg), 51. W. Nylander (W. Karlsson), 52. W. Nylander (Landeskog).
Diváci: 18 673 (vyprodáno).

Sestava Německa: Greiss (52. Aus den Birken) – Krueger, Abeltshauser, D. Seidenberg (C), Müller (A), Reul, Hördler – Reimer, Ehliz, Tiffels – Rieder, Macek, Kahun – Hager, Schütz, Gogulla – Kink (A), Plachta, Y. Seidenberg – Fauser. Trenér: Sturm.
MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI 2017

Hokejoví příznivci se dočkali, horečka stoupá, po roce je tady znovu turnaj, který určí mistra světa. Šampionát pořádají po čtyřech letech dvě země, tentokrát poprvé v historii společně Německo a Francie. Skupina A se hraje v Kolíně nad Rýnem, skupina B v Paříži. Čtvrtfinálové duely ještě budou rozděleny mezi obě města, o medaile se pak bude za dva týdny hrát už jen v Německu.

Mistrovský titul obhajují v letošním roce Kanaďané, kteří ovládli dokonce poslední dvě mistrovství v Praze a Ostravě (2015) i v Moskvě (2016). Nyní mají šanci zaútočit na jedinečný zlatý hattrick. Nováčky v elitní skupině jsou Italové a Slovinci. Reprezentace z Apeninského poloostrova se vrátila po třech letech, Slovinci v nejkratší možné době, tedy po dvou letech.

Také v Německu a Francii se hraje již zažitým systémem dvou skupin po osmi mužstvech, ve kterých se střetává každý s každým. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále a utkají se tradičně do kříže. Kdo skončí ve skupině poslední, automaticky spadne do nižší divize.

Zatímco do Paříže se elitní světový hokej vrátil po dlouhých 66 letech, Kolín nad Rýnem spolupořádal tuto vrcholnou akci dvakrát relativně nedávno, a sice v letech 2001 a 2010. Na obou šampionátech získala česká reprezentace zlato, před sedmi lety právě v LANXESS areně porazila v boji o titul Rusko. MS se v Kolíně nad Rýnem hrálo ještě v roce 1955.
Hezké pondělní odpoledne z Kolína nad Rýnem přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z Mistrovství světa 2017 v ledním hokeji. V pondělí se hrají ve Francii i Německu dvě utkání, v tomto přenosu se detailně zaměříme na souboj domácího Německa s Ruskem. Očekává se zajímavé utkání se skvělou atmosférou.

Němci v prvním utkání překvapivě zdolali Američany, ale proti Švédům v průběhu zápasu propadli a inkasovali sedm branek. To Rusové porazili Švédy v prodloužení a v neděli si s chutí zastříleli proti Itálii, které nadělili deset branek. Zápas začíná v 16:15 v kolínské LANXESS areně. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud