Ode mne je to pro tuto chvíli vše, opět se vám přihlásíme ve 20:15, kdy se společně podíváme na druhé dnešní utkání, a to mezi Švédskem a Lotyšskem. Prozatím vám přejeme pěkný zbytek dne.
Dnešní utkání je u konce! Rusové o své výhře rozhodli na konci druhé třetiny, když se během minuty a půl prosadili hned třikrát a ve třetí části, ačkoliv mohli přidat ještě několik tref, svůj náskok jen kontrovali. Na turnaji mají tak ze čtyř zápasů čtyři výhry, jedenáct bodů a budou čekat, jak večer odpoví Lotyši, jež se utkají se Švédskem.
Nejlepší hráči

Georg Sørensen (Dánsko) – Vadim Šipačov (Rusko)
59:59
A nakonec ještě jedna šance! Jeden z Rusů se vytočil na brankovišti a zároveň se sirénou trefil jen tyč!
59:40
V úplně poslední šanci duelu našel Plotnikov před prázdnou brankou Andronov, ale ten netrefil prázdnou branku!
59:09
Ruští fanoušci už na ochozech zpívají, je jasné, že jejich oblíbenci si přípíší i ve čtvrtém duelu na turnaj výhru.
58:46
Kotouč posléze na druhé straně hřiště přikryl ve své rukavici brankář Vasiljevskij a hra je přerušena.
58:35
Kučerov dostal kotouč do druhé vlny a mohl klidně střílet přesně k tyči, ale opět místo rány ještě přihrával, leč nepřesně.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetina a troufnu si říci také celého zápasu.
57:15
Další šanci měl Dadonov, který ujel po levé straně úplně sám, ale branky se nedočkal, neboť zakončil přesně do hrudi připraveného Sorensena!
56:47
Navrativší se Gavrikov ihned ujel z trestné lavice do brejku a z pravé strany našel parádní přihrávkou před prázdnou brankou Plotnikova, ten však z první trefil jen beton Sorensena, jenž předvedl další neuvěřitelný zákrok!
56:36
Rusové hrají v plném počtu.
55:55
Rusové již potřetí dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry, přesilovka se severskému celku zatím vůbec nedaří.
55:36
Nakonec další akce už byla plodnější a z příklepu pálil pohotově Jesper B. Jensen, jenže přesně do lapačky připraveného brankáře Vasiljevského.
54:59
Úvod přesilovky ale nevychází ani Dánům, Rusové dokázali dvakrát v krátkém sledu pohodlně vyhodit.
54:36
Sami si navíc zahrají přesilovku, v níž mohou vykřesat naději. Vyloučen je Vladislav Gavrikov (Rusko), a to na dvě minuty za nedovolené bránění.
54:01
A už také hrají v plném počtu.
53:47
Přesilovka Rusů se chýlí ke svému konci, Dánové potřetí vyhazují.
53:29
Vzápětí už dostla Artěmij Panarin nabito na vrcholek levého kruhu, ale jeho ránu z příklepu brankář Georg Sørensen s trochou štěstí pokryl.
53:02
Šipačov u pravé tyče dlouho míchal s pukem a hledal moment pro přihrávku, nicméně pas na Panarina byl zablokován a Dánové znovu vyhazují.
52:31
Dánové v úvodu přesilovky dobře vyhodili, Rusové musejí pro puk znovu, a to až za branku Vasiljevského.
52:01
Vyloučení v týmu Dánsko (Oliver Lauridsen – 2 min., podražení).
51:43
Rusové hrají místy až moc exibičně. Kučerov si nyní vyměnil kotouč se spoluhráčem a poté z parádní otočky ještě bekhendem vracel puk před branku, ale tam nikdo v červeném nebyl.
50:41
Navíc mohla přidat další trefu, když další prudkou ránu vyslal od modré čáry kapitán Anton Bělov, Georg Sørensen však byl u pravé tyče připraven.
50:10
Sborná je aktivní a hraje přesně to, co potřebuje. Nyní zamkla svého soupeře na další půlminutu a poté pohodlně vrátila kotouč do obranné třetiny.
49:35
Rusové všechny situace hodně přehrávají. Nikita Kučerov zůstal sám na pravé straně, ale místo střely znovu jen přihrával, což nikdo z jeho spoluhráčůn nečekal.
49:00
To na druhé straně zahrozil s nebezpečnou střelou zápěstím Peter Regin, jenže jeden z Rusů na poslední chvíli přezvedl kotouč do ochranné sítě.
48:24
Rusové nyní přepli na jinýb rychlostí stupeň a mačkají svého soupeře, ale gólman Sorensen zatím ve třetí části drží svůj celek.
47:58
Panarin krásně vybídl ke skórování prudkou přihrávkou Kučerova, jenže jeho ránu z první zastavila tyčka!
47:20
Vladislav Naměstnikov projel s pukem kolem dvou soupeřů, rychle ze zápěstí vypálil, ale jeho rána pouze zaduněla o mantinel za brankou.
46:47
Matias Lassen byl hodně nepříjemně přišpendlen na mantinel a zůstal poté chvíli bezvládne ležet, ale nakonec opustil hřiště po vlasní ose.
46:40
Ofsajd zastavuje další akci Rusů na pravém křídle.
46:19
Prakticky záhy se dostal ke střeleckému pokusu také Barabanov, kterého pohotově našel Kučerov, ale ruský útočník trefil jen připravenou náruč brankáře Dánů. Následuje komerční brejk.
45:44
Opět Rusové zneutralizovali akci soupeře a sami vyraili dopředu. Dadonov křižně nabil Panarinovi, ten však střelou tahem pouze prověřil pevnost masky brankáře Georga Sørensena.
45:09
Šipačov po půjezdu do pásma přenechak kotouč do druhé vlny Gavrikovovi, jeho tečovanou ránu Sorensen vyrazil.
44:40
Rusové hrají ve třetí třetině zatím hodně úsporně, nechávají soupeře hrát, ale zároveň jej nepouštějí do větších šancí.
44:05
Tentokrát už to Frederiku Stormovi vyšlo a ke střele se na levé straně dostal, ale Vasilejvskij včas přiložil betone ke své pravé tyči.
43:30
Na druhé straně se mohl do útoku protáhnout Storm, ale jeho akce skončila již ve středním pásmu, kde byl čistě zastaven.
42:47
Panarin dobře projel po levém mantinelu a do tandeu dal kotouč najetému Bělovovi, jeho prudkou ránu z první brankář Sorensen reflexivně vyrazil.
42:23
A nyní také o kotouč, který sice rychle vybojovai zpět, nicméně jej poslali na zakázané uvolnění.
41:48
Druhý ruský útok v čele s Panarinem rozjel další rychlý kolotoč, ale všichni jeho členové jakoby ještě byli myšlenkami v kabině a po další nepřesnosti opět přišli o pásmo.
41:14
Vzápětí Kučerov nabil Panarinovi, nicméně jeho ránu srazil do ochranné sítě bránící dánský hráč.
40:39
Naměstnikov mohl po přihrávce Kučerova projet do pásma po levé straně, nicméně mu kotouč utekl od hokejky, a nakonec se tam vůbec nedostal.
40:08
Rusové se ihned po vítězném buly vydali dopředu, ale nic ze své první akce nevytěžili, a navíc jejich o kotouč v rohu přišli.
40:01
Střely na branku – 21:16
Druhá třetina je za námi a Rusové se v jejím závěru mílovými kroky přiblížili k výhře. Nejprve otevřel skóre celého duelu po přihrávce Panarina prudkou ranou pod břevno Bogdan Kiselevič a za další plminutu sám před brankou vymíchal Sorensena Sergej Plotnikov. Tříbrankový náskok dal v další akci Rusům po přihrávce Šipačova zpoza branky Nikita Gusev a sborná si tak přenese do třetí části slibný náskok. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
40:00
39:45
Rusové dohrávají třetinu s kotoučem na svých holích, zejména závěr prostřední dvacetiminutovky jim vyšel podle představ.
39:18
Na tribunách to opět jen zahučelo, když u levé tyče zůstal volný Dadonov, jenž však místo střely opět jen nahrával, a nikdo an kotouč nedosáhl.
39:00
Poslední minuta první druhé třetiny!
38:38
Do další šance se po průjezdu z pravé strany protahoval Tělegin,ale kotouč mu při obrátce utekl, a tak nedokázal nahrát přesně spoluhráčům.
38:03
Přesto však mohli vyrazit dopředu, nicméně jejich akce byla příliš uspěchána, a skončila dalším z mnoha ofsajdů.
37:30
Rusů je teď plný led a jsou nesmírně aktivní. Dánové neví, kam dřív skočit a dá se říct, že si během minut téměř prohráli celý zápas.
36:46
Rusko právě vstřelilo branku!
Je to tak. Svěřenci Olega Znaroka jdou během minuty jdou do třígólového vedení! Georg Sørensen ještě předvedl u své levé tyče dva skvělé zákroky, ale poté Šipačov po šťastném odrazu našel na brankovišti úplně volného NIKITU GUSEVA, jenž prudce zametl kotouč pod břevno. Puk vyletěl hodně rychle z branky, ale odrazil se od zadní tyče – 3:0! Asistence: Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov.
36:46
Rusové vstřelil další branku, její platnost však potvrdí až videorozhodčí!
35:54
A netrvalo to ani čtvrtminuty a Rusové vedou o dvě trefy! Tělegin přednechal puk na Andronova, který skvěle z prvnít přihrál před branku úplně volnému SERGEJI PLOTNIKOVOVI, jenž se mohl zepta Sorensena, kam to chce, a nakonec zvolil bekhendový blafák, a kotouč poslal prudce pod břevno – 2:0! Asistence: Sergej Andronov, Ivan Tělegin.
35:36
Tak konečně se to Rusům povedlo a jdou do vedení! Artěmij Panarin převzal za brankou puk a najížděl si k modré čáře, ovšem v pravý čas načasoval přihrávku naslepo na najetého BOGDANA KISELEVIČE, který si skvěle sjel od modré čáry a švihem zamířil přesně pod břevno – 1:0! Asistence: Artěmij Panarin, Nikita Kučerov.
34:58
Vzápětí se snažil do zakončení prodrat Plotnikov, ale podjely mu brusle a místo puku dostal do branky jen sám sebe. Hra se stěhuje do střední třetiny.
34:34
K obránci Zubovi se na modré čáře odrazil kotouč, ale ruský bek, stejně jako mnoho jeho spoluhráčů předtím místo jednoduché rány z první, ještě raději nahrával.
34:15
Za brankou Ruska v pravém rohu zůstal ležet v bolestech Dán Morten Poulsen, po chvíli strávené na ledě se však postavil na nohy a odjel bez pomoci spoluhráčů na střídačku.
33:35
Opět dopředu vyrazili také Dánové a nyní pro změnu střílel zprava Oliver Lauridsen, jeho rána příklepem skončila vedle ruské branky.
32:59
Rusy začínají opět hnát dopředu zaplněné tribuny, nicméně ani ve druho třetině zatím jejich oblíbenci nenašli potřebný klid a rozvahu na svých hokejkách.
32:32
Na opačné straně se po dalším nebezpečném nahození musel mít na pozoru znovu brankář Vasiljevskij, ale také on ustrážil své čisté konto.
31:55
To v další akci sborné se už ke střele dostal Nikita Gusev, ale puk mu při ráně z levé křídla sjel z čepele, a tak si cestu mezi tyče branky soupeře nenašel.
31:04
Rusové se poté vymanilli ze své třetiny a dostali se do útoku, který však po nepřesné přihrávce velmi rychle skončil.
30:31
A pozor, Dánové mohli do vedení! Frederik Storm byl důrazný na brankovišti, kde se dostal ke kotouči, ale ani natřikrát jej neprotlačil do sítě!
30:00
Přesně v polovině řádné hrací doby je stav stále nerozhodný, Rusové jsou lepší i aktivnější, nicméně se jim stále nedaří vstřelit kýženou první branku.
29:21
Dánové jsou v plném počtu.
29:05
Dánové poté vyhodili přes všechny čáry a Rusové musejí pro puk zpět až za branku Vasilevského.
28:50
Georg Sørensen je zatím hrdinou svého celku! Po křižné přihrávce se dostal k puku Šipačov, jenž jej stříleným pasem nabídl na brankoviště volnému Dadonovovi, ale dánský brankář se roztáhl na čáře a vyrazil jeho střelu!
28:08
Panarin rychle z první v pokračování přesilovky nabil na střelu Bělovovi, ten však vyprášil jen beton připraveného Sorensena.
27:43
Úvod přesilovky Rusům nevyšel podle představ, Dánové dokázali vyhodit až za branku Vasiljevského.
27:21
Po chybě však půjdou do oslabení a uvidíme první přesilovku duelu, kterou si zahrají Rusové.Vyloučen je Markus Lauridsen na dvě minuty za podražení.
27:12
Dánové nakonec zamkli na téměř půlminutu svého soupeře, ale nic vážnějšího ze svého tlaku nevytěžili. Jejich akce pokračuje v rohu hřiště.
26:44
Ten si hned po buly musel připsat pohotový zákrok, ale kotouč pokryl v rukavici následuje komerční pauza.
26:27
A navíc jim nyní pomohli sami Rusové, kteří omylem zahráli na zakázané uvolnění a hra se tak po delší době přestěhuje předs Vasilevského.
25:58
Následně se zkoušel individuálně prosadit Sergej Plotnikov, ale prohazovačka mu nevyšla a Dánové se ubránili.
25:30
Další fantastická akce Rusů nekončí gólem! Panarin našel přes celé pásmo křižně Dadonova, jenž z první dal před branku na úplně volného Šipačova, který ale nedokázal dotáhnout svůj bekhendový blafák!
25:04
Jeho spoluhráči poté vyhráli buly, ale nerozuměli si při rozehrávce, a kotouč skončil na dalším zakázaném uvolnění.
24:55
O půlminuty později už Georg Sørensen zasahovat musel, nicméně jemné nahození od modré čáry pohodlně ukryl ve své připravené lapačce.
24:20
Další možnost ruského výběru měl Plotnikov, ale ani on neuspěl a z mezikruží v dobré pozici netrefil branku.
23:44
Kučerov se po buly vydal dopředu, ale ještě neuspěl. Poté však zůstal po přesné přihrávce před prázdnou brankou úplně volný Ivan Tělegin, který však trefil jen beton brankáře Sorensena.
23:06
No a ten stejný prohřešek postihl Dány také podruhé v krátkém sledu, vhazování opět po levici gólmana Ruska.
22:54
Protiakce Rusů skončila nezdarem, bylo odpískáno zakázané uvolnění, a hra se tak stěhuje opět před brankáře sborné
22:32
Mikkel Aagaard ujížděl s kotoučem po pravé straně, ale místo střely ještě zkoušel bekhendovou žabičkou hledat spoluhráče, ten však nezakončil.
22:08
Až nyní projel s pukem přes polovinu hřiště Dadonov, který dvakrát proti poslednímu obránci zasekl, ale poté štiplavou střelou nenašel prostor pod levou rukou brankáře Dánů.
21:38
Fanoušci Ruska si žádají úvodní branku klání, ale jejich oblíbencům se zatím nedaří najít cestu k ohrožení branky.
21:19
Nikita Gusev projel po levé straně zpět do pásma, udělal rychlé kroky na střed, ale jeho prudká křižná střela skončila vysoko nad brankou.
20:47
A sami dostanou prostor v pásmu poté, co jeden z Dánů zahrál na zakázané uvolnění.
20:32
A jeden z Dánů se na modré čáře dostal k nebezpečnému nahození, nicméně jeho pokus na branku neprošel a Rusové vyhazují.
20:05
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli Dánové a okamžitě se vydávají směrem dopředu.
20:01
Střely na branku – 9:3
První třetina je za námi a zatím jsme se branky nedočkali. Rusové byli jasně lepší i aktivnější, ale zatím jsou v zakončení hodně netrpěliví, a tak žádnou ze svých akcí v úvodní gól nepřetavili. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:00.
20:00
19:36
V další šanci v samém závěru třetiny byl na zadní pravé tyči najetý Andronov, ale prudkou přihrávku netrefil podle představ. Kotouč skončil vedle branky.
19:11
Nakonec celou akci Rusů završl další bombou z příklepu Plotnikov, ale jeho rána skončila přesně v náručí Sorensena, jemuž sice kotouč vypadl, ale jeho spoluhráči mu poté pomohli.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:19
Vrcholem další akce byla rána Kučerova z pravé strany, ale útočník Tampy Bay pálil z první po ledě nepřesně.
17:48
Artěmij Panarin dostal kotouč do jízdy na pravé straně, z vrcholku kruhů napřáhl ke střele příklepem, ale kotouč skončil nad břevnem.
17:02
A Rusům se na hokejky vkrádá čím dál tím víc nervozity a mírné nejistoty, i tato akce byla ukončena předčasně, a to kvůli ofsajdu.
16:23
A opět musel být Georg Sørensen na pozoru, a to proti nahození z pravé strany, ale nakonec si kotouč našel k němu cestu, a dánský brankář jej opět skryl v lapačce.
16:08
Kučerov se po rychlé akci na levé straně dostal ke střele, ale Sorensen byl připraven a jeho ránu skryl pohodlně ve své rukavici. Vhazování po jeho pravici.
15:45
Rusům další založení akce vůbec nevyšlo, Dadonov na dlouhou přihrávku nedosáhl, a tak kotouč končí jen na zakázaném uvolnění.
15:16
Navíc po pravém křídle ujel Plotnikov, kterému se ještě nabízel Kučerov, ale útočník Rusů raději strhl hru na střed, odkud prudce vypálil zápěstím, ale prostor pod betonem brankáře soupeře nenašel.
14:39
A dokonce se Dánové mohli dostat do šance, když zamkli Rusy v pásmu, nicméně ke střele se nedostali, a tak jejich soupeř vyhodil.
13:59
Dánové navíc dvakrát v krátkém sledu jednoduše vyhodili, oba celky střídají.
13:31
Svěřenci Olega Znaroka mají i nadále další útočné nápady, ale v posledních minutách se jim kotouče neodráží podle představ, a většina akcí končí nepřesnými přihrávkami.
12:58
Nakonec celou akci třetí útočné formace zakončoval střelou z vrcholku kruhů Kučerov, nicméně jeho pokus byl zablokován.
12:22
Jenže Rusové jsou v posledních minutách čím dál tím víc nebezpečnější a opět obléhají obranné pásmo svého dnešního soupeře.
11:42
Vzápětí si Georg Sørensen musel připsat další zákrok pravým betonem, ale poté mu pomohli spoluhráči, kteří srazili kotouč do ochranné sítě.
11:14
Velká šance Rusů parádní akci na ose Gusev – Kučerov na jeden dotek zakončoval jednou tečí před brankou Naměstnikov, ale puk protečoval těsně vedle pravé tyče!
10:45
Jesper B. Jensen dobře vyvezl kotouč a mále se také dostal ke střele, ale nakonec byl od něj odzbrojen.
09:49
A znovu se hokejisté v červeném k žádnému ohrožení branky neprosadili, kotouč pouze projel po mantinelu a opustil útočné pásmo stejně rychle, jako do něj vletěl.
09:16
Svěřenci Olega Znaroka se znovu ženou do útočné třetiny, ale Andronov na prudký pas nedosáhl.
08:45
Rusové se okamžitě po úspěšném buly vydali do útočného pásma, jenže Dánové zatím pracují v defenzívě skvěle a všechny tři jejich střelecké pokusy obětavě zablokovali.
08:04
Kotouč po sražené přihrávce jednoho z Dánů skončila na tribuně, následovat bude první komerční brejk.
07:33
Následně pálil právě Dadonov ještě z pravé strany z první, ale Georg Sørensen opět skvěle zasáhl a následně se útočník Rusů ve třetí šanci během malé chvíle prezentoval střelou vedle pravé tyče.
07:00
Tutovka Rusů! Jevgenij Dadonov zůstal s kotoučem sám na pravé straně, vyjel si do střelecké pozice, ale Georg Sørensen jeho pokus vyrazil hřbetem lapačky!
06:27
Alexandr Barabanov byl dalším, kdo v útočném pásmu předvedl s pukem rychlé kolečko za brankou, poté naslepo vracel kotouč do ohně, ale nikoho před bránou nenašel, a na tribunách to jen zahučelo.
05:52
Rusové nyní tradičně rozjeli svůj rychlý kolotoč v útočné třetině, ale ke střele se vůbec nedostali, a navíc se po nepřesné přihrávce vyhnali z pásma sami.
05:19
Kiselevič přišel ve vlastním pásmu o puk, čímž nabídl Dánům šanci, ale Vasiljevskij u své levé tyče nemusel zasahovat.
04:51
Dánové se poté z tlaku vymanili dlouhým vyhozením, kotouč nakonec dostali až za branku Vasiljevského a opět jedou střídat.
04:03
Naměstnikov skvěle s kotoučem na holi obkroužil celé pásmo a poté hledal na brankovišti úplně volného Mironova, ten však svou hůl nedokázal do jeho přihrávky vložit včas.
03:41
Artěmij Panarin skvěle objel branku soupeře zprava a poté křižně našel na modré čáře Antona Bělova, který se do puku opřel gólfakem, ale jeho rána skončila v brusli bránícího hráče.
03:10
Vzápětí pálil také Morten Madsen, jehož střela už si cestu na branku našla, ale brankář Vasiljevskij byl stoprocentně připraven a ukryl kotouč v náručí.
02:44
Dánové následně vyhráli buly a dopředu se po levé straně mohl vydat Peter Regin, ale ani nataženou holí na něj nedosáhl a poté ometl kotouč o mantinel.
02:28
Až nyní dobře zabrzdil u pravého mantinelu Tkačjov, který našel na modré čáře Kiseleviče, ale jeho rychlá střela ze zápěstí skončila v náručí Georga Sørensena.
02:07
Ruští hokejisté jsou více na kotouči, ale Dánové skvěle zhušťují střední pásma a prakticky nedovolují soupeři dopředu.
01:25
Úvod utkání je zatím na ledě velmi opatrný, to v hledišti jsou rozjely první hlasové souboje mezi oběma tábory fanoušků – nutno dodat, že oba celky zde mají dnes mohutnou podporu.
00:56
Panarin dobře za brankou dojel dlouhé nahození, pak ale při snaze obrat soupeře o kotouč podklouzl, a tak o něj znovu přišel.
00:30
Jejich soupeř navíc dokázal vybojovat kotouč za brankou, kde jej také chvíli podrží, a obě pětky odjíždějí po půlminutě hry střídat.
00:05
Rusové vyhráli úvodní buly a vydali se ihned dopředu, nicméně ke střele se nedostali.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše. Rusové, kteří jsou podle zápisu vedení jako domácí, nastupují v červených dresech, Dánové se oděli do bílého.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – S. Plotnikov, Tkačjov.
Trenér: Oleg Znarok.

Dánsko: Sørensen (Nielsen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer.
Trenér: Jan Karlsson.

Rozhodčí: Stephen Reneau (USA), Tobias Wehrli (SUI) – Lukas Kohlmuller (GER), Miroslav Lhotský (CZE).
To Dánové nastupují také s jednou výraznou změnou, a to je post brankáře číslo jedna. V utkání se představí jako vůbec poprvé na turnaji Georg Sørensen, naopak Sebastian Dahm není připraven ani v pozici dvojky, a od kouče Karlssona dostal volno.
Rusové se dnes podle očekávání musejí obejít bez svého kapitána Sergeje Mozjakina, který v zápase s Německem inkasoval nepříjemný hit. O jeho zdravotním stavu však ruská reprezentace zatím mlží.
Dánsko

Dánové, kteří se ujmou pořadatelství příštího šampionátu, mohou být letos v klidu, sestup jim nehrozí. Navíc už mají na svém kontě jednu cennou výhru, a to proti Slovákům, a tak stále jsou ve hře o teoretický postup do čtvrtfinále.

Utkání na turnaji

Sobota 06.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Lotyšsko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Meija (A. Kulda), 42. Indrašis (Rihards Bukarts, Sprukts), 53. Indrašis (Roberts Bukarts, Balinskis)
Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser – Ehlers, Regin (A), Hardt – Storm, Jakobsen, Christensen – Russell, Green (C), Madsen (A) – Bau Hansen, Aagaard, Poulsen.

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USA – Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Russell – Aagaard, Bau Hansen, Meyer – Poulsen.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4 sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer.
Rusko

Rusové se na letošním šampionátu rozjížděli pomalu, nicméně v posledních dvou duelech nasázeli svým soupeřům šestnáct branek a po třech utkání jsou zatím bez porážky.

Pátek 05.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Švédsko – Rusko 1:2 sn. (0:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. E. Lindholm (V. Rask) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozh. náj. Panarin

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), Barabanov, Tkačjov.

Neděle 07.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov)

Sestava Ruska: Vasilevskij (41. I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.

Pondělí 08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná ve Francii a Kolíně nad Rýnem, pokračuje sedmým hracím dnem a po dvoudenní pauze se v akci opět představí Rusko, jehož další soupeře v rámci bojů ve skupině A bude Dánsko. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.