Ode mne je to pro tuto chvíli z kolínské LANXESS areny vše, opět se vám z Německa přihlásíme ve 20:15, kdy se utkají Dánsko se Švédskem. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Hráči zápasu

Mário Bližňák (Slovensko) – Kevin Hayes (USA)
Utkání je u konce! Američané mu téměř celou dobu dominovali a po zásluze si připisují téměř snadnou výhru 6:1 nad hodně se trápícím Slovenskem. Ve třetí třetině se USA dočkaly ještě dvou branek, když se nejprve po akci Hayese prosadil před prázdnou brankou Johnny Gaudreau a výsledek zavřel v přesilovce po střílené přihrávce Eichela Anders Lee. Spojené státy mají jistý postup do čtvrtfinále, ale stále není známo z jakého místa.
59:58
Čestnou branku mohl přeci jen zaznamenat v samém závěru Hudáček, ale ani nadvakrát Howarda nepropálil.
59:35
Na druhé straně to zkusil ještě Kudrna, ale v individuálním průniku středem nepochodil.
59:01
V momentě, kdy Zigo naskočil zpět do hry, se mohli radovat Američané znovu, ale střela Eichela byla nepřesná.
58:25
Slováci zatím oslabení zvládají nad míru dobře a už podruhé v krátkém sledu vyhodili.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
57:40
Keller dobře pálil z hranice levého kruhu, ale Hudáček proti jeho ráně povyjel a vyrážečkou ji vytěsnil nad břevno.
57:01
Tomáš Zigo fauloval a odsedí si dvě minuty za podražení. Nejen slovenští fanoušci, ale taky samotní hráči si jistě přejí, aby tohle trápen už co nejrychleji skončilo.
56:26
Američané jsou v plném počtu a nutno dodat, že se při oslabení prakticky nezapotili.
56:05
A když už to vypadalo, že se Slováci přeci jen v pásmu usadí, tak jim nevyšel přechod modré čáry a byl odpískán ofsajd.
55:34
Až nyní pronikli naši východní sousedé do pásma, ale USA opět rychle vyhodily a na tribunách se začíná ozývat první pískot.
54:58
Jenomže i tahle přesilovka je ze strany Slovenska jedno velké trápení, svěřenci Zdeno Cígera se nemohou usadit v pásmu.
54:26
Tak ještě malou jiskru naděje přinese Slovákům nabídnutou přesilová hra. Na trestnou lavici usedá Nick Bjugstad, jenž si odpyká dvě minuty na podražení.
54:00
Spojené státy se nikam neženou. Kevin Hayes nyní dobře zachytil puk, rychle rozehrál, ale USA pouze odevzdaly kotouč za branku soupeři.
53:25
Cingel nyní dobře obral Howarda o puk za brankou, ale nic ze své možnosti nevytěžil a Američané vyhodili.
52:45
Obraz utkání je již víceméně takový, že se zápas jen dohrává. Američani jsou aktivnější, zatímco jejich soupeř naprosto odevzdaný.
52:07
Další akci Spojených států zastavil ofsajd, oba celky si mohou vydechnout během poslední komerční přestávky dnešního utkání.
51:48
Oba celky jsou v plném počtu, hra 4 na 4 toho během dvou minut příliš hokejového nepřinesla.
51:19
Někteří diváci Slovensko už opouštějí tribuny, zatímco Američané míří znovu dopředu, a to po levém mantinelu.
50:49
Paradoxně z protiakce se ale mohli dočkat branky Slováci, když se před gólmana prodral Kudrna, ale zakončení mu bylo znemožněno.
50:13
Američané se i při hře 4 na 4 usazují v útočné třetině a snaží se přidat sedmou branku.
49:50
Uvidíme hru ve čtyřech. Vyloučeni jsou z výběru Slovensko Peter Trška a ze strany USA Dylan Larkin – oba na dvě minuty za sekání.
49:50
49:20
Dylan Larkin v útočné třetině zachytil kotouč, ale nepovedlo se mu vystřelit.
48:48
To málem jejich oblíbence vyburcovalo ke snížení, když u levé tyče zakončoval pohotově Mário Bližňák, ale branku z voleje těsně minul.
48:05
Slovenští fanoušci však nejsou zlomení ani z jasně nepříznivého stavu a v ochozech rozjíždějí mexickou vlnu.
47:23
Spojené státy právě vstřelily branku!
Přesilovka je nakonec využita a tohle je už debakl! ANDERS LEE celou akci začal u levého mantinelu, kde poslal kotouč Hanifinovi, jenž poslal pas Eichelovi a ten parádní stříleno přihrávkou našel před brankou právě najetého Leeho, který pohodlně zakončil do prázdné branky – 1:6! Asistence: Jack Eichel, Noah Hanifin.
47:00
A vzápětí Slováky při pokusu zaútočit v oslabení zastavil ofsajd.
46:56
Po ose Anders Lee – Jack Eichel – Christian Dvorak se kotouč měl vrátit na jeden dote k prvnímu jmenovanému, ale Čajkovský jej dobře odrazil.
46:17
Hudáček u pravé tyče dobře zasáhl betonem, jeho spoluhráči opět kotouč vyhodili až k Howardovi.
45:54
Slováci po buly vyhodili a už jsou na ledě opět alespoň ve čtyřech.
45:37
Vyloučení v týmu Slovensko (Michal Sersen – 2 min., hrubost).
45:37
Z levého kruhu vypálil prudce příklepem Jack Eichel a Hudáček jeho ránu zastavil krkem, ale poté se skácel k zemi. Nakonec se však z celé situace otřepal, ale Slováci po další strkanici budou hrát ve třech.
45:30
Anders Lee se snažil v pokračování přesilovky tečovat střílenou přihrávku z levé strany, ale na kotouč nedosáhl.
45:08
Nakonec Július Hudáček musel zasahovat, ale se střelou od modré čáry si poradil. Jacob Trouba mířil přesně do jeho lapačky.
44:38
Nakonec to vzal na sebe z levého kruhu Clayton keller, ale jeho rána skončila nad břevnem. Kombinace USA pokračuje.
44:19
Američané se dobře usadili v pásmu a zatím hledají cestu ke střele.
43:54
Na Američany čeká další přesilovka. Vyloučen je útočník Slovenska Lukáš Cingel, a sice na dvě minuty za sekání.
43:24
Další dobrou akci celku ze zámoří táhl Keller, ale do zakončení se neprosadil, neboť už při jeho přechodu přes modrou čáru byl odpískán ofsajd.
42:49
Slováci však pokračují v sympatickém výkonu, i když je více než jasné, že i popáté v řadě na celém šampionátu odejdou poraženi.
42:16
Pátá branka je na světě! Kevin Hayes se rozjel v přečíslení na levém křídle. Skvělou stahovačkou se zbavil obránce a poté sám před brankou ještě lehce přistrčil kotouč před prázdnou branku JOHNNYMU GAUDREAUOVI, jenž z bekhendu pohodlně zakončil – 1:5! Asistence: Kevin Hayes.
41:48
Jenže Američané jejich akce skvěle pokrývají už ve střední třetině, kde jsou připraveni v pěti lidech.
41:14
Třetí třetina je zatím oboustranně opatrná, více chuti hrát směrem dopředu však mají slovenští hokejisté.
40:38
Miklík dobře zachytil kotouč na středu a vydal se do pásma, byl však ztrojen a vůbec se ke střele v nadějné pozici nedostal.
40:06
Američané se po prvním úspěšném buly této třetiny vydali dopředu, ale s rychlou akci na levé straně nepochodili.
40:01
Střely na branku – 18:18
Druhá třetina je za námi a Spojené státy míří za jasnou výhrou. Nejprve jim na začátku druhé třetiny dal dvoubrankový náskok po nádherné akci do prázdné branky Johnny Gaudreau, ale pro Slováky vykřesal jiskru naděje úspěšnou dorážkou Martin Gernát. Nadšení Slovenska ale netrvalo příliš dlouho, když se nejprve trefil bekhendem pod břevno Christian Dvorak a v závěru třetiny propálil nepřipraveného Hudáčka také jednoduchou ranou Jacob Trouba. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
40:00
39:52
Hokejisté Slovenska dohrávají druhou periodu s kotouče na holích v útočné třetiny, další branku se jim však už vstřelit nepovede.
39:18
Dobrou akci v útoku mohl zakončovat nejprve Dravecký, ale netrefil kotouč, a neuspěl po něm ani v mezikruží Libor Hudáček.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta!
38:40
Slováci jsou v této periodě střelecky aktivní, ale Američané umějí trestat každou jejich chybu.
38:01
Slovenský výběr se sesypal jako domeček z karet a počtvrté inkasuje. JACOB TROUBA na pravé straně získal kotouč a jel do pásma vyzkoušet své štěstí. Americký bek vyslal nevýraznou střelu na bližší tyč, kde se zdálo, že je Hudáček připraven, ale puk mu naprosto zbytečně a hlavně laxně propadl pod vyrážečkou do sítě – 1:4! Bez asistence.
37:17
Tomáš Zigo se šikovně proháčkoval obranou soupeře, ale zakončit nedokázal, a nakonec v plné rychlosti zboural branku soupeře.
36:47
Slováci ale ani za opětovné dvoubrankové ztráty nechtějí dát svou kůžu lacino a jsou aktivní, Američany však momentálně hřeje náskok.
36:04
Nyní už se ale USA daří navýšit svůj náskok! Johnny Gaudreau za brankou ukázal opět špetku své geniality, když přesným pasem našel na brankovišti volného CHRISTIANA DVORAKA, jenž poslal kotouč prudce bekhendem pod břevno. Hudáček byl totálně dezorientovaný, a tak svou lapačkou máchal až v momentě, kdy byl kotouč v síti – 1:3! Asistence: Johnny Gaudreau.
35:40
Dobrá možnost Ameriky! Dvorak si sjel z druhé vlny na prudký pas, ale z první Hudáčka nepřekonal – ten skvěle zasáhl pravým ramenem!
35:10
Slováci se z dalšího tlaku po více než minutě kombinace souepře v pásmu vymanili a ke střele se na pravém křídle dostal Kudrna, ale Howard vykopl svůj beton.
33:53
A ten mohl zakončit přesnou střelou z mezikruží Keller nicméně z první vzdálenější tyč branky o chlup minul.
33:27
Miklík ani natřikrát v obranné třetině nedokázal vyhodit kotouč, a tak Američané rozjíždějí svůj další kolotoč.
32:59
Nyní diktují tempo hry Američané, ale z útočné třetiny už se podruhé vyhnali sami, a to po dalších nepřesných a hodně skákavých přihrávkách.
32:30
Jeden ze Slováků nyní ve středním pásmu inkasoval hodně tvrdý, ale naprosto čistý hit, tribuny to ocenily, zatímco slovenský hráč těžce odjel na střídačku.
32:01
Následuje další komerční pauza.
32:01
A málem bylo vyrovnáno! Po závaru při střele Čajkovského se dostali ke střele hned dva Slováci, ale ani jeden z nich nedostal kotouč za ležícího Jimmy Howarda!
31:11
A Slováků je najednou plný led, čemuž pomáhají i skandující tribuny, zatímco Američané neví, kam dřív skočit.
30:40
Slovensko právě vstřelilo branku!
Zdá se to možná až neuvěřitelné, ale Slováci se branky dočkali a na tribunách propuká erupce nadšení. Dravceký při akci poslal kotouč na Hudáčka, který se zbavil kličkou obránce a z mezikruží vypálil. Howard jeho ránu vyrazil jen do strany, kde už se pohyboval dojíždějí MARTIN GERNÁT, jenž bekhendem dostal puk do odkryté části branky – 1:2! Asistence: Libor Hudáček, Vladimír Dravecký.
30:18
Andrej Šťastný po dlouhé době pronikl do útočné třetiny a dostal se ke střele, jenže jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
29:41
Slováci zvládli oslabení na jedničku s hvězdičkou a jsou již v plném počtu.
29:20
Američanům zatím nevychází podle představ a už se dvakrát po nepřesné přihrávce sami vyhnali z pásma.
28:49
A vzápětí Slováci opět vyhazují.
28:32
Na konci první minuty početní převahy pálil z pravého kruhu prudce Dylan Larkin, ale brankář Hudáček, jeho štiplavou ránu vytěsnil nad břevno svou vyrážečkou.
28:01
Cígerovi svěřenci úvod přesilovky dobře zvládli a kotouč vyhodili přes všechny čáry za branku Howarda.
27:41
Spojené státy čeká přesilovka. Vyloučen je slovenský obránce Peter Čerešňák, a to na dvě minuty za podražení.
27:27
Slováci trochu povadli a po inkasování jsou pod tlakem. Copp dostal dobrou přihrávku zpoza branky na brankoviště, ale při zakončení byl faulován, a tak zamířil vedle.
26:49
Americkou akci zastavuje ofsajd.
26:40
Ke slovenském střeleckému trápení se musí dodat, že výběr Zdeno Cígera čeká na gól už více než 125 minut hracího času, tedy více než šest třetin!
26:11
Kotouč po vyhraném buly Slováků skočil na ochozech, hra je přerušena a následuje komerční pauza.
25:57
A navíc z protiútoku přichází gólový trest číslo dvě! Američané doslova rozebrali obranu našich východních sousedů, když JOHNNY GAUDREAU nahrál v brejku doleva Hayesovi, jenž útočníkovi Calgary z první vrátil kotouč k druhé tyči před prázdnou branku a americký štírek pohodlně zakončil – 0:2! Asistence: Kevin Hayes.
25:16
Slováci jsou opět neskutečně aktivní a je jich plný led i díky mohutným podporám tribun. Nedaří se jim však najít recept na obranu soupeře.
24:47
Michal Sersen dostal nabito na modrou čáru, odkud dobře vypálil, ale místo branky trefil jen na brankovišti stojícího spoluhráče.
24:14
Hokejisté Slovenska hodně chtějí, ale zároveň jsou hodně netrpěliví. Další ofsajd zastavil partu kolem kapitána Vlada Draveckého.
23:54
Eichel mohl na levé straně se spoluhráči vyrazit do akce 3 na 2. ale skákavý kotouč nezachytil a Trška jej odpálil jednoduše k Howardovi.
23:19
Slováci diktovali tempo hry, ale místo rozehrávky jen odevzdali kotouč k Howardovi a odjeli střídat.
22:52
Další okamžitou akci Slováků táhl opět Tomáš Zigo, ale místo střely uklouzl, a tak se opět žádné ohrožení branky USA nekonalo.
22:31
Po vyhození Američanů se Slováci vraceli zpět do pásma, nicméně Hudáček byl ve třetině po pasu od Draveckého předčasně, a tak byl odpískán ofsajd.
21:54
Další akce už byla plodnější a brankář Howard musel zasahovat, ovšem u své levé tyče kotouč ukryl v lapačce.
21:25
Nakonec dokonce mohli naši východní sousedé zahrozit po akci Ziga, který se vydal vstříc obraně, ale na útočné modré byl odzbrojen.
20:59
Tentokrát už Slováci zvládli vyhodit jen do střední třetiny a unavená první pětka střídá.
20:48
Slováci poté pod tlakem nic neřešili a raději vyhodili kotouč přes všechyn čáry na zakázané uvolnění.
20:31
Nick Schmaltz dostal hned po půlminutě hry možnost zvýšit náskok, když dostal pas do mezikruží, ale jeho rána z voleje byla ztečována nad břevno.
20:05
Američané zvládli úvodní buly druhé třetiny lépe a opět míří dopředu.
20:01
Střely na branku – 7:10
První třetina je minulostí a jedinou branku dosavadního průběhu vstřelili Američané. Po přihrávce zpoza branky si najel před ni Clayton Keller a z voleje zamířil pod břevno. Slováci měli poté velký optický tlak, ale vytouženého vyrovnání se nedočkali. My se jen můžeme těšit, zdali se jim to povede ve druhé třetině. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 16:58.
20:00
19:31
Celou třetinu zakončili Slováci v útoku, ale ke střele už se nedostali, a tak si do kabin odnesou jednobrankové manko.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta!
18:43
Přesto se zámořský výběr dostal dopředu a Eichel už málem zakončoval z voleje na vrcholku levého kruhu, ovšem Miklík kotouč na poslední chvíli vypíchl.
18:00
Svěřenci Zdeno Cígera ale stále pokračují v aktivitě směrem dopředu, Američané od druhé poloviny první třetiny nestíhají na útočné výpady soupeře.
17:28
Američané už jsou v plném počtu.
17:15
Naši východní sousedé z tét přesilovky nevytěžili téměř nic a ta se ta tak chýlí ke svému konci.
16:47
A to stejné se jim povedlo ještě jednu za malou chvíli, když Slovákům neprošla přihrávka na brankoviště na volného Kudrnu.
16:21
Slováci se však velmi rychle do útoku vrátili a z levé strany pálil příklepem Miklík, jeho rána se ale do branky nevešla a Američané znovu vyhodili.
15:49
Američané ihned po buly vyhodili za branku Hudáčka.
15:28
Druhá přesilovka pro Slováky. Na trestnou lavici usedá Danny DeKeyser, a to na dvě minuty za krosček.
15:14
Nakonec po střílené přihrávce Cingela tečoval kotouč na pomezí kruhů Čajkovský, ale Howard jeho pokus pohotově vykopl levým betonem.
14:51
Slováci nyní předvádějí v pásmu neskutečný kolotoč, navíc si zahrají další přesilovku. Zatím mají výhodu.
14:12
Miklík zůstal nyní zapomenutý za americkou brankou, ale kotouč se k němu dostal. Ten se naopak dostával k pravé tyči na Bližňáka, nicméně liberecký forvard jej nedokázal sklepnout ze vzduchu.
13:45
Další velký závar vznikl po docela nenápadné střele na brankovišti, ale Američané se ze závaru druhé branky nedočkali, Hudáček kotouč skvěle zalehl tělem. Nakonec se po následném závaru vylučovat nebude.
13:25
Slovenská aktivita pokračuje a dalším, kdo chtěl vystřelit, byl Michel Miklík, ale Američané mu to v přesile na pravé straně neumožnili.
12:53
Následnou akci měl po křižné přihrávce ve středním pásmu na svědomí z pravé strany střílející Pavol Skalický, Jimmy Howard ale sklapl betony včas.
12:18
Andrej Kudrna se opět rychle vydal dopředu a opět po pravé straně, Howard jeho ránu příliš neviděl, ale měl štěstí – byl sražen ado rohu hřiště.
11:48
Slovenští hokejistí jsou nyní nesmírně aktivní a jsou na koni. Soupeř je pod velkým tlakem.
11:14
Nyní už akce vypadala lépe. Andrej Šťastný ujel po pravé straně a vracel kotouč do ohně naslepo. Do jeho pobídky se nakonec opřel Suja, ale jeho rána skončila v ochranné síti.
10:41
Tomáš Zigo se jako tank probil do třetiny soupeře a v pádu přes dva obránce vypálil, ale kotouč poté, co lízl lapačku Howarda, skončil nad břevnem.
10:11
Július Hudáček měl nyní mírně starosti se skákavým kotoučem, ale dokázal jej vyrážečkou odrazit do rohu hřiště a Slováci poté v tísni vyhodili.
09:41
Američané ale opět po buly bleskově vyrazili dopředu, přičemž se ale ke střele nedostali, neboť Larkinovi utekl kotouč.
09:05
Nakonec se po levém křídle vydal dopředu Haščák, ale měl zablokovanou hokejku, a tak kotouč pouze popostrčil k brankáři Howardovi, který jej ukryl v rukavici.
08:50
Slováky však i nadále ženou kupředu zaplněné tribuny, svěřenci Zdeno Cígera se chtějí pokusit o co nejrychlejší vyrovnání.
08:12
Američané ze svého tlaku vytěžili úvodní branku zápasu! Anders Lee se skvěle vymotal za brankou a poté přesnou žabičkou na brankoviště kolem bránícího Tršky našel z druhé vlny najetého CLAYTONA KELLERA, jenž zamířil z jedničky přesně pod víko – 0:1! Asistence: Anders Lee, Brady Skjei.
07:58
Slováci nejprve zásluhou Libora Hudáčka kotouč vyvezli, nicméně chvíli nato opět vyrazili dopředu Američané a jmenovce Július musel zasahovat, leč kotouč ukryl v rukavici.
07:31
Nakonec po zaváhání Mikuše mohli zahrozit Američané, ale Trouba po objetí branky spoluhráče a následné přihrávce nestřílel přesně.
06:58
Hra po vhazování pokračuje, ale zatím sledujeme jednu velkou bitvu o kotouč ve středním pásmu, ani jeden z celků se němůže dostat do kloudné kombinace.
06:28
Kotouč poté po zblokované střele skončil na tribuně, hra je přerušena a na řadě je první komerční brejk.
06:09
Novic v sestavě USA Hayes dostal hodně prostoru na pravé straně, dokonce si položil Hudáčka, kterému chtěl poté zasunout kotouč za rukavici zpoza branky, ale jeho pokus byl zblokován.
05:50
Hraje se zatím ve velkém tempu, Slováky ženou zaplněné tribuny, ale zatím se naši východní sousedé do větší šance nedostali.
05:16
Danny DeKeyser si dobře najel z druhé vlny na střelu na modré čáře, ale Hudáček jeho pokus skvěle u levé tyče vytěsnil svou vyrážečkou.
04:41
Američané přesilovku ustáli a už jsou v plném počtu.
04:21
Po odrazu zpoza branky se ke kotouči v mezikruží dostal michal Sersen, ale jeho rána z voleje byla sražena mimo branku.
03:44
Američané poté pohotově vyhodili a Slováci musejí začít opět od branky Hudáčka.
03:21
Slováci rozjeli přesilovku aktivně, ke střele se dostal Vlado Dravecký, ale kotouč si přes změť těl cestu k brance nenašel.
02:41
Slováci si zahrají přesilovku. Vyloučen je útočník Christian Dvorak, a to na dvě minuty za hrubost.
02:41
Tomáš Zigo dostal na opačné straně přihrávku zpoza branky a prudce pálil k tyči, ovšem Howard dobře zasáhl a kotouč polapil. Poté se strhla ještě menší strkanice a rozhodčí se chystají vylučovat.
02:14
A to se jim povedleo! Brady Skjei se uvedl na MS pohotovou střelou od modré čáry, Hudáčkovi kotouč vypadl, ale jeho klubový spoluhráč Hayes ani nadvakrát nedokázal puk dorazit!
01:53
Američané jsou nyní opět v pásmu a snaží se rozjet další akci, kterou by mohli ohrozit branku.
01:30
První zákrok si nakonec zapsal Július Hudáček, ale se svou vyrážečkou byl připraven a pohodlně odrazil nebezpečný kotouč na brankovišti.
01:05
Slováci vyrazili do protiakce a Andrej Kudrna vypálil rychle ze zápěstí, nicméně jeho pokus byl sražen mimo branku.
00:37
Nakonec se Američané dostali i do první kloudné akce, Trouba od modré nabil doprava Dylanu Larkinovi, ale jemu rána z voleje vůbec nesedla.
00:05
USA vyhrály úvodní buly utkání a ihned se ženou do útočné třetiny.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Slováci, kteří jsou dnes vedeni v zápise jako domácí a mají tu mohotnou podporu, nastoupí do utkání v tmavě modrých dresech, Američané se představí v bílém.
To Američané už mohou počítat s posilami. Hayes s Skjeiem z New Yorku Rangers jsou připraveni do zápasu, a poprvé na turnaji se tak představí přímo na ledě. V brance dostává důvěru oproti včerejšku opět Jimmy Howard.
Slováci dnes poprvé na turnaji mohou využít služeb brankáře Jaroslava Januse, ten se však objeví zatím jen na lavičce. Chybět výběru trenéra Zdeno Cígera bude zároveň obránce Adam Jánošík, který dostal jednozápasový trest, do sestavy se naopak podívá útočník Jakub Suja.

Slovensko: J. Hudáček (Janus) – Čerešňák, Trška, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný – Suja.

USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk – Eichel, Keller, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes – Compher, Copp, Greenway – Dvorak.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Tobias Wehrli (SUI) – Andreas Malmqvist (SWE), Sakari Suominen (FIN).
USA (2. místo, 12 bodů)

Zámořský celek, zdá se, přidal světovému šampionátu oproti posledním rokům na důležitosti, možná je to důsledek toho, že na OH nebudou hráči z NHL, a letos si vzal sebou na MS více než dobrý tým. I přes úvodní porážku s Německem se vzchopil a další čtyři utkání, včetně duelu se Švédskem, zvládl bez ztráty kytičky a je zpět ve hře o výhru ve skupině A.

Utkání na turnaji

Pátek 05.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USANěmecko 3:0 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. C. Murphy (D. Larkin) – 11. Rieder (Reimer, Kahun), 54. Hager (D. Seidenberg)

Sestava USA: Howard (Hellebuyck) – DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, T. van Riemsdyk, McAvoy, Brickley – Lee, Eichel, J. Gaudreau – B. Nelson (A), D. Larkin (A), Bjugstad – Keller, Dvorak, Schmaltz – Greenway, Bjork, Copp – Compher

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USADánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

Sestava USA: Hellebuyck (Howard) – C. Murphy (C), DeKeyser, Trouba, Hanifin, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Compher, Copp, Bjork – Bjugstad, Dvorak, Keller – Greenway

Pondělí 08.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USAŠvédsko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Keller (Eichel, Trouba), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 23. J. Gaudreau (Eichel, Lee), 52. Compher (C. Murphy, D. Larkin) – 3. E. Lindholm (Strålman), 14. E. Lindholm (Ekman-Larsson), 19. Hedman (C. Klingberg, J. Lundqvist)

Sestava Slovenska: Howard (Hellebuyck) – C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, DeKeyser, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Compher, Copp, Bjork – Greenway.

Středa 10.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USAItálie 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. B. Nelson, 26. B. Nelson (D. Larkin), 28. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin)

Sestava USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Compher, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Copp, Bjork, Greenway.

Sobota 13.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Lotyšsko – USA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Blugers (Bičevskis), 21. Daugavinš (Džerinš, Roberts Bukarts), 32. Cibulskis (Indrašis) – 29. Compher (Lee), 34. Bjugstad (Schmaltz, Keller), 39. J. Gaudreau (Trouba, Bjugstad), 57. Copp (Hellebuyck), 59. D. Larkin

Sestava USA: Hellebuyck (Howard) – C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, DeKeyser, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Compher, Copp, Bjork – Greenway.
Slovensko (7. místo, 4 body)

Naši východní sousedi jsou zatím na turnaji ve velmi špatné formě. Ze svých úvodních tří duelů s papírově slabšími soupeři vytěžili jen tři body, navíc poslední dva duely, proti Lotyšsku a Dánsku, ztratili. Navíc ztratili i slibně rozehraný s domácím Německem, a padli 2:3 v nájezdech. Navíc ve včerejším duelu s Ruskem inkasovali "kanára" a po výsledku 0:6 jsou stále ve hře o možný sestup.

Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
SlovenskoItálie 3:2pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.

Neděle 07.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
LotyšskoSlovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Sprukts (Rihards Bukarts), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Sestava Slovenska: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký, Zigo – Miklík, Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – A. Šťastný, Hrnka, Skalický.

Středa 10.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Německo 2:3 sn. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky:10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. náj. Kahun

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v Paříži a Kolíně nad Rýnem, pomalu spěje do konce své skupinové fáze a po dnešním dni budou mít všechny celky za sebou šest utkání. Slovensko, které se na turnaji trápí, už má téměž nulovou šanci na postup a v odpoledním utkání se utká s USA. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.