Halou zní běloruská hymna a Slovinci stojí se sklopenými hlavami. Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. U dalších přenosů z MS v hokeji se těším, na počtenou!
Nejlepší hráči utkání:

David Rodman – SLO (1+0)
Alexander Pavlovič – BLR (2+1)
Utkání končí. Bělorusko zvítězilo 5:2 a uhájilo svou příslušnost v elitní skupině MS, naopak Slovinci se opět zachránit nedokázali. Je to jisté už před posledními zápasy ve skupině. Ve třetí části se celek z východní Evropy nikam nehrnul a hlídal pohodové vedení.
59:45
Sabolič si navedl puk mezi kruhy, ale nedokázal vystřelit. Slovinci se pošesté v řadě nedokázali udržet.
59:24
Sergej Kosticyn (BLR) je podruhé v zápase vyloučen, tentokrát na dvě minuty za podražení. Do konce zbývá půl minuty.
58:52
Puk utekl slovinskému týmu do středního pásma, později rozehráli Bělorusové jen na icing. Vhazuje se po levici Lalanda.
58:14
Slovinci se usadili v útočné třetině a ostřelují Lalandovu branku. Běloruská pětice v klidu odolává.
57:35
Slovinci odvolali Krošelja a zkoušejí to v šesti!
56:54
Urbas se po vhazování natlačil před branku, ale tečovaná střela skončila vedle. Kovačevičovo nahození šlo rovněž mimo.
56:04
Lalande přerušil hru a je tu poslední komerční přestávka. Utkání Běloruska proti Slovinsku sleduje více než sedm tisíc lidí, což určitě mnohonásobně předčilo očekávání tohoto duelu.
Dnešní utkání sleduje 7 158 diváků.
55:33
Korobov nezachytil puk na modré čáře a musel couvnout zpátky. Po chvilce Bělorusové o kotouč přišli.
54:57
Rodman přihrál na pravou stranu Goličičovi, který si vytáhl puk na střed a vypálil těsně vedle! Lalande zasáhl pravým betonem.
54:27
Slovinci nezachytili na útočné modré čáře rozehrávku Běloruska, a tak ujížděli Stefanovič s Drozdem dopředu. Do zakončení se nedostali.
53:38
Linglet se pokoušel tečovat nahození od Šinkeviče, ale puk mířící těsně vedle nezasáhl. Slovinci jsou v plném počtu.
52:56
Lisovcova přihrávka po mantinelu vyhnala Kovyršina až do středního pásma. Střelec druhého gólu Běloruska nikam nespěchá.
52:16
Sabolič si nabruslil na levý kruh a prudkou střelou donutil Lalanda k zákroku. Běloruský brankář musel puk podržet.
51:58
Goličič si ze vzduchu zpracoval přihrávku od Mušiče a vnikl do útočného pásma. Mušič si od něj puk převzal a šetří čas.
51:37
Jan Urbas (SLO) je potrestán dvěma minutami za vražení Pavloviče na hrazení. Slovinské naděje na záchranu se rozplývají.
50:56
Muršak už se vrátil do hry a ihned se zapojil do útočné akce. Po obkroužení branky ale zakončit nedokázal.
50:14
Bělorusové nemusí ani v přesilovce tlačit na pilu, do útočné třetiny se teď zrovna nehrnou. V zádech mají luxusní náskok.
49:37
Linglet se snažil před brankou tečovat nahození od Korobova. Slovinský brankář na to zareagoval a udržel puk v lapačce.
48:56
Linglet sklepl před brankou puk na Kulakova, ale ten ani nadvakrát nevyzrál na Krošelja. Slovinci pak vyhodili.
48:36
Jan Muršak (SLO) fauloval v rohu kluziště a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka Běloruska začne po komerční pauze.
47:20
Vidmarova střela neprošla na branku a Bělorusům se podařilo vyhodit. Přesilovka Jihoevropanů za chvilku skončí.
46:46
Slovince zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd, nyní už jsou zase zpět. Kovačevič distribuuje přihrávky od modré čáry.
46:01
Kdyby teď Slovinci skórovali, třeba by ještě utkání zdramatizovali. Jenže Kovačevič nastřelil po přihrávce od Vidmara jen tyčku!
45:35
Sergej Drozd (BLR) mohl postupovat na Krošeljovu branku, ale nepředjel bránícího Kranjce, a navíc fauloval. Dvě minuty za držení protihráče.
44:53
Nahození Kovačeviče bylo těsně za modrou čárou zastaveno. Bělorusové poté odehráli puk pryč ze třetiny.
44:27
Vorobej uklidnil skákavý puk a rozehrál po mantinelu. Boj o kotouč pokračuje šavlovačkou ve středním pásmu.
43:58
Slovinci působí ve druhé polovině zápasu velmi bezradně, nedokáží svého soupeře ničím překvapit.
43:32
Běloruští hráči jsou zatažení v obranném pásmu a pečlivě brání. Ke střele nepustili ani Ograjenšeka.
42:16
Jeglič přihrál Verličovi, ale jeho střelu Bělorusové nepustili na branku. Znovu to přes modrou čáru zkouší Sabolič.
41:46
Linglet si nabruslil na pravou stranu, přibrzdil a vystřelil. Rána kanadského rodáka byla sražena do ochranné sítě.
41:00
Po střele Vidmara vytvořili Slovinci před brankou Běloruska zmatek. Ale dorazit do branky se nepovedlo Urbasovi ani Muršakovi!
40:51
Po zakázaném uvolnění Slovinska rozehráli nepřesně také svěřenci trenéra Lewise. Vhazuje se po levici Lalanda.
40:23
Začala třetí třetina, ve které Slovinci dotahují tříbrankový náskok Běloruska. Začínají aktivně v útočném pásmu.
40:01
Druhou třetinu opanovali Bělorusové a nejspíš si zajistili záchranu v elitní skupině MS. Hned v první minutě se jim podařilo vyrovnat, když po akci bratří Kosticynů zakončoval Kovyršin. V další příležitosti neuspěl Linglet a potom zvládli Bělorusové ubránit oslabení. Ve třicáté minutě zlomili zápas na svou stranu. Pavlovič využil šťastného odrazu od Tičara a dorazil puk do odkryté branky.

Slovinci nevyužili ani další přesilovku, neprosadil se ani Sabolič po průniku na pravé straně. A tak trestali Bělorusové. Šinkevič si nabruslil na střílenou přihrávku od Pavloviče a protečoval puk mezi betony Krošelja. Po faulu Robara pak S. Kosticyn v přesilovce trefil tyčku, ale dlouho ho to nemrzelo. Sedmnáct sekund před sirénou totiž dostrkal puk za čáru Stas a zajistil svému týmu vedení 5:2.
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusové využívají přesilovou hru a utíkají v záchranářském souboji do trháku! ANDREJ STAS se natlačil s pukem před branku, ale napoprvé jej do sítě nedostal. Po střele Stefanoviče ale dokázal ležící Stas posunout kotouč před Urbasem za čáru – 2:5! Asistence: Michajl Stefanovič.
39:20
S. Kosticyn mohl přidat možná rozhodující branku! Navedl si puk na levý kruh, zamířil, ale za Krošeljem zazvonila tyčka.
38:17
Mitja Robar (SLO) atakoval jednoho z Bělorusů a je vyloučen na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy nebo krku. Dvouminutový trest odpyká Nik Pem.
38:05
Poprvé v zápase vede jedno z mužstev o dvě branky! Pavlovič poslal před branku nabídku na teč, ILJA ŠINKEVIČ se natlačil před Vidmara a sklepl puk mezi betony Krošelja – 2:4! Asistence: Alexander Pavlovič.
37:44
Na druhé straně se před Krošelje protlačil Kulakov a ani jemu nechybělo ke gólu mnoho. Vhazuje se před bránou Slovinska.
37:26
Sabolič se prodral k zakončení na pravé straně, puk Lalandovi propadl, ale proskákal těsně vedle. Bránu netrefil ani Tičar.
36:54
Po bloku Lisovcovy střely vyrazili Slovinci do brejku, ale neuspěli. Kovyršin totiž nepustil na branku pokus od Kovačeviče.
36:31
Jevenko přihrál na červenou čáru Stasovi, který svým nastřelením vystrašil spoluhráče na střídačce. Puk se naštěstí na mantinel vlezl a zůstal v hrací ploše.
35:34
Goličič nedokázal po Vidmarově nahození dostat puk před branku. Bělorusové vyrážejí do protiútoku.
35:01
Bělorusové jsou v plném počtu, poslední šanci měl Jeglič, který pronikl po pravé straně, ale při zakončení byl zablokován Vorobejem.
34:25
Kovačevič si vytáhl puk mezi kruhy a vypálil okolo Pavloviče. Lalandovi kotouč vypadl, Slovinci ovšem nedokázali dorazit.
33:56
Po kombinaci Saboliče a Pretnara střílel z levého kruhu Muršak. Lalande toho moc neviděl, ale dokázal zakročit.
33:25
Muršakovi utekl puk za modrou čáru a Sabolič nemohl pokračovat ve hře kvůli ofsajdu. Slovincům se nedaří usadit v útočné třetině.
32:42
Sergej Kosticyn (BLR) je potrestán dvěma minutami za sekání před brankou. Slovinská přesilovka začne po komerční pauze.
32:35
Po přihrávce od Jegliče zakončoval Kranjc, ale na Lalanda si nepřišel. Ještě předtím na druhé straně přestřelil S. Kosticyn.
31:46
Kuralt okradl o puk Korobova a přihrál Pemovi. Ten pokračuje v útočném pásmu, ale je tlačen k mantinelu.
31:10
Pavlovič přečetl špatnou přihrávku Ograjenšeka, vnikl do útočné třetiny a vypálila. Puk byl sražen mimo branku.
30:26
Průnik Goličiče s Ogrejenšekem znamenal pro Bělorusy nebezpečí. Lalande ale chytil střelu druhého jmenovaného do lapačky.
30:14
Bělorusové ustáli několik slovinských šancí a sami získali vedení na svou stranu. Svůj druhý gól v zápase vstřelil Pavlovič.
29:48
Bělorusko ve druhé části otáčí skóre a podruhé v zápase vede! ALEXANDR PAVLOVIČ vybojoval puk ve středním pásmu a přihrál na střed Šarangovičovi. Jeho střelu zablokoval Tičar, ale kotouč se vrátil k Pavlovičovi, a ten jej neomylně poslal do prázdné branky – 2:3! Asistence: Jegor Šarangovič.
29:13
Kovačevič se octl na křídle ve velmi dobré střelecké příležitosti. Lalande ale střelu chytil a odolal také náporu dorážejícího Rodmana.
28:49
Goličič po průniku zprava netrefil Lalandovu branku. Slovinci ale získali odražený puk a pokračují v útočné třetině.
28:24
Přes Saboliče a Muršaka se dostal kotouč k Robarovi, jenž vyslal poslední střelu slovinské přesilovky. Lalande úspěšně zasáhl.
27:44
Urbas přihrál zpoza brány na modrou čáru Pretnarovi, kterému ale střela z první nesedla. Puk se od tvrzeného skla odrazil do ochranné sítě.
26:54
Šinkevič vyvezl puk do středního pásma, nahodil a odjel střídat. Slovinci se snaží do třetiny vrátit po levé straně.
26:20
Jevgenij Lisovec (BLR) je potrestán dvěma minutami za hákování. Druhá slovinská přesilovka v zápase začne po komerční pauze. Tu první "Risi" zhodnotili gólově.
25:46
Nápor Bělorusů opadl a ke slovu se znovu dostávají Slovinci. Nebezpečně kombinují kolem Lalandovy branky.
24:46
Tičar předal puk Jegličovi, který jej po mantinelu zatáhl až za běloruskou branku. Tam jeho akce také skončila.
24:27
Nahození od Chenkela nepřidělalo brankáři AIK Stockholm mnoho práce. Přesto kotouče raději podržel.
23:56
Krošelj zasáhl betonem proti pokusu od Šarangoviče. K dorážkám už se běloruští hokejisté neprotlačili.
23:17
Podlipnikova střela byla těsně před Lalandem tečována vedle, o něco později Bělorusové další pokus Podlipnika zablokovali.
22:56
Muršak pronikl do útočného pásma a přihrál Verličovi. Ten mu chtěl puk vrátit, ale místo toho našel Bělorusa Šinkeviče.
22:24
Bělorusové převzali po gólu iniciativu, ale teď rozehráli nepřesně. Na buly před Lalandem změří síly Volkov a Muršak.
21:53
Lisovec střílel od mantinelu po přihrávce Korobova, ale Krošeljovu branku vůbec netrefil. Puk vyskákal ze třetiny.
21:08
Šarangovič se protáhl kolem Vidmara a natlačil se před branku. Krošelj vyrazil střelu k Lingletovi, který naštěstí pro Slovince netrefil před odkrytou bránou volný puk!
20:29
Skvělý start druhé části v podání Běloruska! S. Kosticyn nastartoval přihrávkou po mantinelu bratra Andreje, jenž nabral rychlost, obkroužil branku a předložil puk JEVGENIJI KOVYRŠINOVI. Ten zakončoval do prázdné klece – 2:2! Asistence: Andrej Kosticyn, Sergej Kosticyn.
20:10
Bělorusové rozehráli na začátku druhé třetiny na zakázané uvolnění. Na vhazování před Lalandem jdou Jeglič a Kovyršin.
20:01
První třetina záchranářského duelu je minulostí a spokojenější jsou zatím Slovinci. Ti začali aktivněji a Lalande musel zasahovat proti šanci Robara. Následně ubránili Slovinci dvě oslabení za sebou, při těsně nepřesné střele A. Kosticyna jim pomohlo štěstí. První gól vstřelil ve čtrnácté minutě Pavlovič, jenž se po přihrávce od Šinkeviče trefil přesně do růžku.

Jenže Slovinci za tři minuty využili přesilovku, Jeglič po přistrčení od Verliče dorazil Saboličovu střelu a bylo vyrovnáno. V poslední minutě první části pak otočil skóre Rodman, který se po individuální akci prosadil nechytatelnou střelou. Pokud by utkání skončilo tímto výsledkem, Bělorusové by sestoupili.
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinsko otáčí průběh utkání a na konci první třetiny vede! DAVID RODMAN si vytáhl puk od pravého mantinelu na vrchol kruhu, obstřelil A. Kosticyna s Jevenkem a pověsil puk pod břevno. Lalande jen pokrčil rameny – 2:1! Bez asistence.
19:04
Proti střele Pretnara od modré čáry se už musel Lalande roztáhnou a vykopnout puk betonem. O zbytek se postarala obrana.
18:47
Goličič dojel na levé straně nahození od Pretnara a z ostrého úhlu zkusil vystřelit. Lalande se měl na pozoru, ale zasahovat nemusel.
18:00
Po Stasově nahození se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Lalandem, rozhodčí vrací do hry Bělorusy, kteří zkoušeli vystřídat.
17:33
Lisovec upadl po souboji v obranném pásmu, ale o faul se nejednalo. Bělorusové napodruhé rozehrávají.
16:52
Slovinci využívají přesilovku a vyrovnávají stav utkání! Lalande vyrazil Saboličovu střelu před sebe, Verlič přiťukl puk ŽIGOVI JEGLIČOVI, a ten jej poslal za bezmocného běloruského brankáře – 1:1! Asistence: Miha Verlič, Robert Sabolič.
16:21
Šinkevič zastavil nepřesnou Pretnarovu přihrávku a vyrazil do útoku s Kovyršinem. Střela posledně jmenovaného donutila Krošelja k zákroku betonem.
15:37
Kristian Chenkel (BLR) je vyloučen na dvě minuty za hákování Saboliče. Slovinskou hru ve výhodě zakončil zákrok Lalanda proti Kranjcově ráně.
15:12
Stas se otočil okolo branky, zbavil se Tičara a bekhendem zakončoval. Krošelj měl co dělat, aby puk vykopl betonem.
14:50
Odražený puk vyplaval před Ograjenšekem, proti němuž zasáhl Lalande. Následně Bělorusové zablokovali střelu Gregorce, napodruhé už ale musel znovu do akce brankář narozený v Kanadě.
14:13
Střela Goličiče z levého křídla skončila v ochranné síti. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
13:46
Vidmarovo nahození od modré čáry těsně minulo branku. Slovinci reagují na inkasovaný gól zvýšenou aktivitou.
13:12
Příležitost je tady a Bělorusové ji využívají! Linglet přihrával z pravé strany před branku a Šinkevič dokázal puk sklepnout na ALEXANDRA PAVLOVIČE. Ten se trefil náramně do protějšího horního růžku a kotouč rychle vyskočil z brány – 0:1! Asistence: Ilja Šinkevič, Charles Linglet.
12:53
Slovinci v posledních momentech nestíhají a Bělorusové diktují tempo. Na velké šance ale zatím čekají.
12:24
Stas vybojoval puk pro Děmkova, a ten z otočky prozkoušel Krošeljovu pozornost. Slovinský brankář zasáhl betonem.
11:35
Korobovovi pokus o střelu od modré čáry příliš nevyšel. Slovinci dostrkali kotouč do středního pásma a odjíždějí střídat.
10:58
Kogalev se šikovně proháčkoval na pravém křídle okolo Urbase, jenže potom nedokázal trefit Krošeljovu branku.
10:43
Jevenko zastavil pronikajícího Tičara, ale odehrál kotouč jen na střídačku. Proto se vhazuje po levé ruce Lalanda.
09:56
Pretnar zablokoval střelu Lingleta, Bělorusové nedostali puk na Krošelja ani natřikrát. Hraje se ve středním pásmu.
09:22
Proti Gregorcově střele nemusel Lalande zasahovat. Bělorusové pak pouze odevzdali a s úlevou vystřídali.
08:56
Slovinci po ubráněných oslabeních přidali směrem dopředu a v posledních okamžicích se drží v útočném pásmu.
08:26
Vidmar si rozmyslel střelu a nabil na modré čáře Kranjcovi. Jeho pokus ale nepustil na branku blokující Drozd.
07:47
Sabolič si udělal prostor na levé straně a přihrál na osu kluziště Kovačevičovi. Jeho střelu Lalande udržel ve výstroji.
07:20
Kuraltova akce po pravé straně skončila u brankáře Lalanda, jenž přerušil hru. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
06:58
Slovinci jsou kompletní, také druhé oslabení přečkali. Kovyršinovi utekl puk a Robar jej posunul do středního pásma.
06:25
Podlipnik zastavil nepovedenou běloruskou přihrávku a odpálil kotouč dopředu. Z Kranjcova trestu zbývá zhruba půl minuty.
05:55
S. Kosticyn naznačil střelu, ale ještě přihrál Děmkovovi. Krošelj ustál jeho nápor na brankovišti, A. Kosticyn pak těsně přestřelil!
05:22
Kulakov přihrál před branku Děmkovovi, který byl ale v obklíčení tří Slovinců. Ti mu puk sebrali a Muršak vyhodil.
04:52
Čtyři sekundy si Bělorusové zahrají v pěti proti třem. Aleš Kranjc (SLO) je totiž potrestán dvěma minutami za hrubost.
04:25
Přes Kovyršina a Stase se puk dostal až ke Stefanovičovi, jemuž ale střela z první z úhlu nesedla. Bělorusové pokračují v kombinaci.
03:56
Kogalevovu střelu zleva ještě dorážel Stas, ale Krošelj byl připraven. Následovalo další vyhození Slovinska.
03:32
A. Kosticyn ztratil puk v útočné třetině a Slovincům se podařilo vyhodit. O něco později to zopakovali.
02:56
Saboličova rána byla zablokována a Lisovec vyrazil dopředu. U hrazení byl faulován Blažem Gregorcem (SLO), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
02:15
Jeglič přihrál v přečíslení tři na dva na levou stranu Robarovi, proti němuž předvedl Lalande haškovský zákrok a udržel puk ve výstroji!
01:59
Vorobej nahodil na branku a byl dohrán na mantinel. To se nemusí Slovincům vyplatit, neboť běloruský obránce ve včerejším utkání přepral dva Francouze.
01:40
Linglet spěchal za nahozením od Pavloviče, ale rozhodčí přerušili hru. Vhazuje se ve středovém kruhu.
00:57
S. Kosticyn získal puk na pravém křídle a nebezpečně vypálil. Střela jen těsně minula slovinskou branku.
00:15
Utkání odstartovalo. Brankář Krošelj vyjel za branku a rozehrál po mantinelu. Jeglič si pak Saboličovu přihrávku nezpracoval.
00:01
Slovinci budou hrát v modrých dresech, Bělorusko v bílém.
Utkání začne za pár okamžiků. Na led nastupují rozhodčí.

8. Slovinsko – 5 utkání, 1 bod, skóre 10:27

Situace v tabulce hovoří jasně. Pokud v tomto utkání jeden z týmů vyhraje za tři body, odsoudí druhého k sestupu. V případě rovnosti bodů totiž rozhoduje vzájemný zápas. Bělorusové hrají poslední utkání ve skupině proti Norsku, Slovinci proti Francii. Pokud se dnes budou body dělit, rozhodne se o sestupu až v posledním kole.
Běloruský trenér pozměnil složení útočných formací a vrátil na soupisku Andreje Kosticyna. Zkušený útočník Soči bude hrát s bratrem Sergejem a s Kovyršinem. Kogalev se kvůli tomu posunul do čtvrté řady k Drozdovi a Volkovi. Na pozici třináctého útočníka figuruje znovu Stefanovič, ze sestavy vypadl Danila Karaban. Nezahrají si ani brankář Vitalij Trus, obránce Vladimir Děnisov a útočník Roman Graborenko.
Slovinci nastupují v totožné sestavě, se kterou odehráli včerejší utkání proti české reprezentaci. Mimo sestavu zůstávají brankář Luka Gračnar, obránce Andrej Tavželj a útočník Žiga Panče.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt.
Trenér: Nik Zupančič.

Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kovyršin – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Drozd, A. Volkov, Kogalev – Stefanovič. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Daniel Stricker (SUI) – Roman Kaderli (SUI), Nathan Vanoosten (CAN).

BĚLORUSKO

Bělorusové jsou na tom podobně jako jejich dnešní soupeř. V tabulce jsou sice na předposledním místě, ale před Slovinci se drží jen o skóre. Na začátek turnaje sice sehráli Východoevropané velice vyrovnaný duel s Finskem, jenže hráči Suomi nakonec urvali vítězství 3:2. A potom přišly celkem jasné prohry s Čechy a Kanaďany 1:6 a 0:6.

A ani proti Švýcarsku nepřišlo bodové probuzení. Hokejisté ze země helvétského kříže totiž Bělorusy k ničemu nepustili a vyhráli 3:0. Až proti domácí Francii se dočkalo Bělorusko prvního bodu. Francouzi sice vedli 2:0, ale Bělorusové otočili vývoj zápasu na 3:2. Obrat však nedotáhli do konce, jelikož Bellemare poslal utkání do prodloužení a následných samostatných nájezdů, v nichž vystřelil Francii bonusový bod Stéphane da Costa.

Sestava z posledního utkání:

Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Drozd, Karaban, A. Volkov – Stefanovič. Trenér: Lewis.

SLOVINSKO

Slovinci vstoupili do turnaje sympatickým výkonem proti Švýcarsku. Hokejisté ze země helvétského kříže sice vedli po první třetině už 4:0, ale Jihoevropané se neskutečně zvedli a dotáhli zápas až do samostatných nájezdů. V těch nakonec padli, ale bod z utkání se Švýcary brali všemi deseti.

Od té doby už ale Slovinci na žádný bodový zisk nedosáhli. Postupně prohráli s Kanadou, Norskem, Finskem a Českou republikou. Propadli se tak na poslední místo ve skupině B, přičemž na šesté Finsko ztrácejí šest bodů a za Bělorusy zaostávají jen o skóre. Pokud chtějí pomýšlet na udržení v elitní skupině MS, budou muset hodně rychle zabrat a začít sbírat další body. Bělorusko se zdá jako ideální soupeř. Je to totiž jejich hlavní konkurent v boji o udržení.

Trenér: Zupančič.
Vítejte u dalšího hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2017! Společně budeme sledovat duel mezi Slovinskem a Běloruskem. Oba týmy se nacházejí na dně skupiny B. Bodově lépe jsou na tom Slovinci, kteří dokázali uhrát v úvodním duelu na šampionátu bod se Švýcary. Bělorusové oproti tomu nedosáhli na turnaji na žádný bodový zisk a musejí pořádně zabrat, jestli se chtějí udržet v elitní skupině MS. Vzájemný duel Slovinska a Běloruska započne úvodním vhazováním v sobotních 16:15. Zůstaňte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.