MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Švédsko - 12. května 2018   12:15

Slovensko
Slovensko
10:32' Jurčo (Grman, Krištof) • 36:40' Ďaloga (Nagy) • 46:54' Nagy (Krištof, Čajkovský)
3:4
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Švédsko
Švédsko
15:14' Everberg  (J. Klingberg, H. Lindholm) • 18:06' Nyquist  (Backlund, E. Gustafsson) • 24:53' J. de La Rose  (Wikstrand, Kempe) • 64:19' Zibanejad  (Rakell)
Slovensko
Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER)
Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)
12490 diváků
Švédsko

Z kodaňské Royal Areny vám přejeme pěkné odpoledne a věříme, že dnešní nádherný zápas Slováků se Švédy byl nejlepší pozvánkou na další naše on-line přenosy z mistrovství světa v ledním hokeji.
Slováci odehráli parádní zápas, za který se nemusejí vůbec stydět, ale přesto si nakonec z něj odnášejí jediný bod. Ve třetí třetině byli lepší než Švédové a i v prodloužení měli více šancí. Zatímco Češi Slovákům nepůjčili v prodloužení puk, Slováci měli v prodloužení tři velké šance. Na střely celkově nakonec vyhrálo Švédsko 33:28, ale Slovensko ukázalo, že se ještě nechce vzdát boje o postup do čtvrtfinále. V celkové tabulce skupiny A jim zatím patří pátá příčka, když mají jen o bod méně než Češi a Švýcaři.
Stadionem zní švédská hymna, kterou spolu se švédskými hokejisty zpívá spousta švédských fanoušků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni slovenský gólman Patrik Rybár a švédský obránce Oliver Ekman-Larsson.
Gól nakonec platí!
Šlo opravdu o milimetry a čekáme na rozhodnutí rozhodčích. Podle našeho názoru se může rozhodčí přiklonit k oběma stranám...
64:19'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Slováci nedokázali vyhodit puk z pásma a to se nakonec ukázalo jako fatální. Měli k tomu blízko, ale Rakell podle všeho udržel puk o milimetry před modrou a kombinaci dvou na jednoho zakončil MIKA ZIBANEJAD přihrávkou na Rakella, kterou si srazil Sekera puk bruslí do sítě. Slováci si vyžádali ještě Trenérskou výzvu. Asistence: Rickard Rakell.
63:52'
Vyloučen Ďaloga za hákování. Nyquist by jinak jel sám na Rybára. Švédové si berou time-out.
63:31'
Hezky se uvolnil Nagy, ale vystřelil jen Hellbergovi do hrudi.
62:58'
Klinberg přihrával na levé křídlo Zibanejadovi, ale jeho pokus byl sražen vedle.
62:40'
Skvělý Rybár vytáhl semafor proti Ekmanu-Larssonovi. To byla vyložená šance!
62:26'
Šance Ďalogy, ale opět skvělý Hellberg.
61:57'
Rána jako z děla od Hovorky, ale těsně minula branku.
61:20'
Šance Jurča, ale opět připravený švédský gólman.
60:49'
Krásná akce Nagyho, který se proháčkoval až do ideální pozice, ale vychytal ho Hellberg.
60:01'
Závěr se odehrál ve slovenské obranné třetině, ale nebezpečná situace už se před Rybárem žádná neurodila. Slovensko ale proti Švédsku potřebovalo výhru za tři body. Samozřejmě, ani případná výhra po prodloužení je úplně nediskvalifikuje ze hry o čtvrtfinále, ale budou muset přidat perfektní výkony i v dalších zápasech. Nic to nemění na tom, že Slováci odehráli svých nejlepších šedesát minut na mistrovství. Možná stejně dobře hráli i proti České republice. Nyní nás čeká pětiminutové prodloužení, do kterého oba týmy nastoupí vždy jen se třemi hráči na ledě. Prodloužení začne přibližně ve 14:27.
60:00'
59:17'
Cingeľ nahazuje před branku, ale jde střídat.
58:23'
Nyní operovala před Rybárem první švédská řada, ale střelu nevyslala.
57:32'
Další zakázané uvolnění Švédů.
56:33'
Po šanci Petterssona opět málem udeřilo na druhé straně! Marcel Haščák ve velikánské příležitosti těsně minul, ale kdyby trefil, Hellberg by to neměl.
56:10'
Dlouho se bojovalo ve švédském obranném pásmu v rohu. Nakonec Švédsko vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:58'
Skvělá práce Nagyho za brankou, následně střílel Jurčo, ale Hellberg betony vyráží.
54:33'
Teď Slováci špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění, takže si Švédové mohou oddechnout,
53:24'
Hovorka našel Ďalogu, který ve vyložené šanci Hellberga nepřekonal! Je nakonec úplně vyprodáno, zápas sleduje 12 490 diváků.
52:46'
Nagy se snažil proháčkovat do šance přes Larssona, ale ten s vypětím všech sil situaci vyřešil alespoň tak, že Nagy nevystřelil.
52:18'
Buc pálil z pravé strany, ale Hellberg byl pozorný.
51:14'
Slováci ožili a nad Tatrou sa blýska! Slovensko je v těchto fázích zápasu jasně lepší. Švédy přehrává a bojuje o důležitý čtvrtý gól, který by jim dal reálnou naději na postup do čtvrtfinále.
50:05'
Hovorka mohl zvednout puk už nad ležícího Hellberga, ale ten poskakoval a nebylo snadné ho trefit.
49:37'
Výborný forčeking Bondry, následně vybojoval střelu pro Buce. Tu Hellberg kryje.
48:18'
Jurčo ve velké šanci, ale Hellberg puk vyrazil! Krištof se už k dorážce nedostal.
47:40'
Na led přišla okamžitě první řada s Rakellem a hned bylo před Rybárem nebezpečno.
46:54'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci šli do přečíslení dva na jednoho a krásnou přihrávku Krištofa zužitkoval střelou na bližší tyč LADISLAV NAGY! Asistence: Michal Krištof, Michal Čajkovský.
46:34'
Kempe zlomil na modré hokejku a chvilku hrozilo, že by Slováci mohli jít do úniku. Švédové nakonec situaci vyřešili.
45:25'
V obrovské šanci se po krásném uvolnění od Svitany ocitl Buc! Snažil se puk tečovat nad rameno Hellberga, ale to se mu nepovedlo.
45:12'
Lindholm pálí, ale jeho pokus je sražený a Slováci to ustáli.
44:26'
Slováci teď přebrali iniciativu. Z hlediště se ozývá: "Vyrovnat!"
44:07'
Jaroš hledal zpoza branky Jurča! Ten mířil k levé tyči, kde ale čekal připravený levý beton Hellberga.
43:43'
Střela Kudrny byla sražená, Slováci tlačí.
42:04'
Gustafsson pálil, Everberg tečoval, ale Rybár byl pozorný.
40:50'
I třetí třetina začala akcí před Rybárem, ale Pettersson před brankou neuspěl. Pak Larsson pálil od modré a Rybár puk ukryl ve výstroji.
40:01'
Slováci vstoupili do druhé třetiny špatně, sehráli zoufale přesilovou hru, pak jim Švédové přidali třetí gól a Tři korunky jasně dominovali. Ve druhé polovině prostřední části se ale Slováci zvedli. Obrovskou šanci neproměnil Bondra a pak Ďaloga v oslabení dostal Slováky na dostřel. Na střely ve druhé části vyhráli Slováci nakonec 6:5. Třetí třetina začne přibližně ve 13:53.
40:00'
39:27'
Hovorka nahodil puk před branku a Larsson srazil puk brankářovi pod betony. Ještě tam přijel Haščák, ale Hellberg už měl puk pevně pod kontrolou.
38:36'
Hraje se ve středu kluziště.
37:03'
Nyquist pálil Rybárovi do masky. Vzápětí střílel Zibanejad těsně vedle!
36:40'
V oslabení skvěle vybojoval puk MAREK ĎALOGA. Mohli jet dva Slováci sami na gólmana, ale protože měl Ďaloga rychlost, přenechal puk Nagy jemu. Ďaloga napálil puk pod víko Hellbergovy branky a pak nezaviněně knockoutoval rozhodčího, který ukazoval rukou směrem do branky a signalizoval gól! Asistence: Ladislav Nagy.
35:59'
Ekman-Larsson zahájil přesilovku ranou od modré, ale Rybár bezpečně kryje.
35:46'
Sekera ukončil švédský nápor podražením Klinberga a jde pykat za katr na dvě minuty.
35:44'
Drtivý tlak Švédů! Gustafsson v další vyložené šanci, ale ani tentokrát Rybár nekapituloval.
35:10'
Pettersson předvedl pěknou kličku pod nohou, ale Rybár chytá.
34:17'
Feherváry teď vložil hokejku do nebezpečné přihrávky ve slovenském obranném pásmu a zažehnal nebezpečí.
33:22'
Janmark pálil z pravého kruhu na bližší tyčku po přihrávce Lidholma. Rybár předvedl skvělý zákrok.
32:30'
Na druhé straně jeli dva Švédové na jednoho. Zakončoval Pettersson, ale nedal!
32:10'
Obrovská šance Sekery! Ten objel branku a mohl zkusit zasunout puk do sítě! Zvolil přihrávku a ta nikoho nenašla.
30:29'
Přihrávka napříč pásmem prošla až k Ekmanu-Larssonovi, ale jeho pokus dokázala obrana zblokovat. Teď mají Švédové velký tlak a publikum je odměňuje hromovým potleskem.
28:56'
Od modré pálil Zibanejad těsně vedle. O chvilku později pak střílel Wikstrand. Jeho pokus Rybár vyrazil.
28:34'
Čajkovský podnikal nebezpečné manévry za vlastní brankou a přišel o puk, ale nakonec se Slovákům podařilo vyhodit aspoň na zakázané uvolnění.
27:40'
27:13'
Od modré pálil Larsson, jeho pokus tečoval Rakell těsně vedle branky.
26:57'
Slováci nehrají špatně, ale nedaří se jim proměňovat šance a Švédové našim východním sousedům začínají utíkat...
24:53'
Krásná akce celého útoku. Nejprve si vyměnili puky Wikstrand s Kempem, aby nakonec přihrávka Kempeho našla na pravé straně JACOBA DE LA ROSU, který nedal Rybárovi šanci. Bakoš se po přihrávce natahoval, ale ke škodě Slováků na ni nedosáhl. Asistence: Mikael Wikstrand, Adrian Kempe.
23:24'
Grman hasil v obranném pásmu Slovenska na poslední chvíli před Zibanejadem.
22:17'
Obrovská šance Slovenska! Svitana našel na pravé straně Bondru, který ve vyložené šanci nevypálil špatně, ale Hellberg našel puk ve své lapačce. Grandiózní zákrok!
21:56'
Slovákům se jejich první přesilovka vůbec nepovedla. Švédové jsou v plném počtu.
20:49'
Graňák pálil jen do Klinberga, na druhé straně střílel těsně nad právě Klinberg.
20:01'
Slovensko sice první třetinu prohrálo se Švédskem 1:2, ale prezentuje se výborným výkonem. Těch šancí mělo mnohem víc, vedlo, ale Švédové dokázali stav zápasu otočit. Slovensku se daří přechod do útoku, vytváří si příležitosti, ale Hellberg chytá výborně, když zlikvidoval devět z deseti slovenských střel. Skvěle chytá i Rybár, který čelil hned 21 střelám, byť zdaleka ne všechny byly nebezpečné. Sledujeme vynikající hokej a to je ta nejlepší pozvánka na sledování druhá třetiny. Ta začne přibližně ve 13:06.
20:00'
19:59'
Slováci prohráli buly a v první třetině už nevyrovnají.
19:53'
Obrovský tlak Slováků ukončil Lindholm, který podrazil Bakoše a je prvním vyloučeným Švédem v tomto střetnutí.
18:55'
Jánošík v dobré šanci, ale Hellberg chytá, vzápětí neměl puk na ledě Nagy, aby mohl dorážet. Následovala prudká rána Haščáka, ale i tu Hellberg vyrazil.
18:06'
Slováci se o pár vteřin obránili oslabení, ale není jim to nic platné. Gustafsson pálil z pravé strany, Rybár vyrazil před sebe a ani jeden z obránců nedokázal puk odpálit do bezpečí a GUSTAV NYQUIST dorazil puk mezi betonem a tyčkou do sítě. Asistence: Mikael Backlund, Erik Gustafsson.
17:25'
Skvělá práce Sekery v rohu kluziště. Vybojoval puk a vyhodil ho přes všechny čáry.
16:58'
Ekman-Larsson pálil jen do Rybára a Slováci se osvobozují.
16:02'
Druhé oslabení pro Slováky. Marcinko jde na dvě minuty za hákování.
15:14'
I Švédové vyrovnávají tečovanou střelou od modré! Mocně napřáhl obránce Klingberg a před brankou puk nechytatelně tečoval DENNIS EVERBERG. Asistence: John Klingberg, Hampus Lindholm.
14:38'
Backlundova řada si teď pořádně zlobila! Vylákala Rybára z branky a Backlund mohl mířit do odkryté branky, ale zásadní obranný zákrok předvedl Michal Krištof, který odrazil puk do bezpečí.
13:40'
Z otočky pálil Everberg, následně dorážel Pääjärvi, ale Rybár si s oběma pokusy poradil. Dnes gólman hradeckého Mountfieldu chytá znamenitě!
13:34'
Švédové se snaží o vyrovnání, ale teď jejich touhu srážely nepřesnosti.
12:47'
Skrumáž před Rybárem slovenský gólman řeší. Reklamní pauza.
12:04'
Kempe najížděl s Nyquistem na jediného obránce. Kempe nakonec zvolil střelu, ale mířil mimo. Na druhé straně hledal Bondra v dobré pozici Feherváryho, ale tomu puk přeskočil hokejku.
10:32'
Ještě měl pak šanci Rakell, ale udeřilo na druhé straně! TOMÁŠ JURČO si skvěle najel před branku, kde tečoval střelu Grmana vedle levého betonu Hellberga do sítě! Krásně sehraná akce a Slováci vedou. Asistence: Mário Grman, Michal Krištof.
09:48'
Švédové strávili celou zbývající půlminutu přesilovky před Rybárem. Jankmark měl obrovskou šanci, když si vyjel zpoza branky do pravého kruhu a napálil tyč Rybárovy branky!
09:17'
Lindholm pálil od modré, ale Rybár bezpečně zasahuje a přerušuje hru. Švédům už zbývá jen necelá půlminuta přesilovky.
08:35'
Janmark pálil jen do Rybára ve velmi dobré pozici. Slováci hráli prakticky ve třech, protože předtím napálil Zibanejad jednoho ze Slováků (asi šlo o Hovorku) a ten zůstal ležet na ledě a nezapojoval se do hry.
07:44'
Haščák si najížděl z pravé strany, jeho střelu Hellberg vyrazil, ale Haščák nezvládl zkoordinovat své pohyby a skončil v brance, kam povalil Hellberga. Na Slováka se pak vrhli Švédové a dali mu pořádně co proto. Marcel Haščák putuje na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
07:13'
Sekera střílel od modré, ale jeden z jeho spoluhráčů jeho pokus srazil a Rakell se dostal do samostatného úniku. Švédského ostrostřelce stíhal Sekera, ale moc se mu to nedařilo. Rakell trefil břevno, od něj se puk odrazil Rybárovi pod nohy a odtud se pak puk odrazil mimo branku. Zatím největší šance Švédů!
05:42'
Z kruhu pálil Kempe, Rybár puk jen vyrazil před sebe, ale žádný hokejista ve žlutomodrém poblíž naštěstí pro Slováky nebyl.
04:35'
Backlund mířil jen doprostřed branky, na druhé straně kontroval Buc. Hraje se nahoru dolů, oba týmy hrají aktivně a diváci se tu určitě nenudí.
03:52'
Klinberg se snažil najít v dobré střelecké pozici Lindholma, ale nevyšlo mu to.
03:13'
Po levé straně se prosmýkl kolem obránce útočník Kudrna, ale jeho střela postrádala razanci a Hellberg si s ní s přehledem poradil.
02:33'
Jaroš nahazoval puk na švédskou branku a Hellberg pro jistotu puk přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.
01:41'
Velmi nebezpečnou střelu vyslal kapitán Backlund. Rybár toho mnoho neviděl, ale střela těsně minula spojnici břevna a tyče.
00:57'
Haščák se snažil dorážet před Hellbergem, ale neuspěl.
00:20'
Švédové hned okupovali útočné pásmo, ale Zibanejad zahrál nepřesně a k puku se dostávají i Slováci.
00:01'
Úplně vyprodáno asi nebude, ale bude skutečně hodně plno. Dnešní návštěvu odhaduji asi na deset tisíc fanoušků. Švédové to z Malmö mají kousek a vytvářejí v Kodani svému celku domácí atmosféru.
Hlediště je už deset minut před začátkem zápasu slušně zaplněné. Dominují v něm švédští fanoušci, ale slyšeli jsme před Royal Arenou často i slovenštinu.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna. Trenér: Ramsay

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Rakell, Zibanejad, Janmark – Pettersson, Backlund (C), Nyquist – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – Kempe, J. de La Rose, L. Andersson. Trenér: Grönborg.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER).
Slováci by měli nastoupit v plné sestavě, nikdo není zraněný. Na rozdíl od šestnácti Švédů, kteří působí v NHL, mají Slováci na soupisce jen dva stabilní hráče NHL, plus jeden další odehrál v NHL několik zápasů a jinak působil na farmě.
Švédové ale v Kodani obhajují zlato z Kolína nad Rýnem a v kádru mají hned šestnáct hokejistů z NHL. Švédové mají v sestavě obrovské hvězdy v čele s obránci Johnem Klingbergem z Dallasu a Oliverem Ekmanem-Larssonem z Arizony. V útoku pak hrají zase kanonýři jako Rickard Rakell, Mikael Backlund či Gustav Nyquist. V základní skupině zatím neztratili Tři korunky ani bod – porazili Rakousko 7:0, Francii 4:0, Rakousko 5:0 a jediní Češi jim dokázali dát dvě branky, přesto Švédsko duel vyhrálo 3:2.
Pokud chtějí Slováci postoupit do čtvrtfinále, vítězství v úterním zápase nad Běloruskem jim nejspíše nebude stačit a budou muset zabrat proti Švédsku či potom proti Rusům. Ty přitom na mistrovství světa neporazili 12 let.
Slováci se se Švédy střetli už dvakrát v přípravě před světovým šampionátem. V obou případech to byla jednoznačná záležitost a hokejisté Tří korunek zvítězili 6:3 a 7:1. Švédové jasně dominovali jak v herních dovednostech tak v bruslení. Ze sestavy v přípravných zápasech je v Kodani ale sice hned deset Slováků, ze švédské soupisky však zůstal jen brankář Hedberg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.