MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Francie - 11. května 2019   12:15

Ukončeno
Dánsko
Dánsko
19:06' Storm  • 19:56' M. Lauridsen (Storm, Jesper Jensen) • 35:29' Eller (Boedker) • 46:34' Jesper Jensen (Nicklas Jensen, Meyer) • ' Storm 
5:4
(2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)

3:2 (SN)

Francie
Francie
08:55' Bertrand  (Claireaux, Hecquefeuille) • 24:08' Dame-Malka   • 32:21' Fleury  (Bozon, Hecquefeuille) • 33:55' Claireaux  (Rech, Bozon)
Dánsko
Sestavy:
Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
Rozhodčí
Aleksi Rantala (FIN), Jeremy Tufts (USA) – Dmitrij Goljak (BLR), Jiří Ondráček (CZE)
Steel Arena
6190 diváků
Francie
Sestavy:
Hardy (Ylönen) – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec, ve Steel Areně zazní státní hymna Dánska! Seveřané byli totiž šikovnější v nájezdové loterii, kterou rozhodl Frederik Storm, a ve svém prvním utkání na šampionátu získali do tabulky dva body.

Frederik Storm (DEN) byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem utkání, na druhé straně toto ocenění získal Valentin Claireaux (FRA).
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
Autorem vítězné branky je FREDERIK STORM.
Damienu Fleurymu utekl puk z hole, následná bekhendová střela už brankáře neohrozila.
Frederik Storm se rovněž prosazuje, uspěl střelou na lapačku.
Sacha Treille obstřelil pravé rameno dánského brankáře.
Mikkel Bödker hbitou střelou vymetl pravý horní roh francouzské brány.
Rech zavěsil kotouč bekhendem pod horní tyč.
Nicklas Jensen zkusil Forsbergovu kličku, Florian Hardy ale zakročil nataženým levým betonem.
C. Bertrand neuspěl s bekhendovým blafákem.
Eller prostřelil brankáře kolem lapačky.
Texier zblízka vystřelil do gólmanovy lapačky.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení hráli prim brankáři obou mužstev, nastavených 5 minut vítěze neurčilo. Na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

Střely na bránu po prodloužení: 38:28
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Peter Regin zpoza branky poslal puk před brankoviště, ten ale pokryl pozorný Florian Hardy. Z následné menší rozmíšky nic nebude. Na kostce svítí časový údaj 2,8 sekundy. Tolik schází do konce prodloužení. Vhazovat se bude ale ve středním pásmu.
64:14'
Damien Fleury uháněl na druhou stranu a dostal se sám před brankoviště, hledal mezírku mezi betony Sebastiana Dahma, žádnou ale nenašel.
64:02'
Nicklas Jensen se natlačil na brankoviště a nakonec přepadl přes záda francouzského brankáře.
63:20'
Mikkel Bödker po souboji s francouzským obráncem upadl a dožaduje se vyloučení, oba hlavní sudí ale zůstávají klidní.
62:55'
Aktivita Dánska v útočné třetině neustala, celá trojka se sjela blízko k brankovišti, ale Florian Hardy si připisuje další přesný zákrok.
62:19'
Na druhé straně se do šance dral Lars Eller, byl ale tísněn bránícím hráče, a Florian Hardy měl tak ulehčenou práci.
61:55'
Sacha Treille se prezentoval drzým průnikem od pravého mantinelu až před brankoviště, z blízka ale brankáře Dahma nepřelstil.
61:33'
Nicklas Jensen projel po ose hřiště do útočného pásma a mezi kruhy napřáhl ke střele, tu ale zablokoval Hugo Gallet.
60:50'
Kévin Hecquefeuille se od modré čáry dostal až před brankoviště, kde se snažil bekhendem zasunout puk za gólmanovy betony, byl ale neúspěšný.
60:30'
Lars Eller kroužil v útočném pásmu a nakonec přihrál Frederik Storm, který se snažil natlačit do brankoviště, tam ale místo nebylo.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se prosadil pouze Jesper Jensen, který tak vyrovnal stav utkání. Ani přes šance na obou stranách už ale další branka nepadla, zápas tak bude pokračovat prodloužením.

Střely na bránu po třetí třetině: 35:25
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:53'
Lars Eller se snažil prosmýknout mezi dvojicí Francouzů do střelecké pozice, hostující obránci byli ale dostatečně důrazní.
59:19'
Antonin Manavian se bez přípravy opřel do kotouče na modré čáře a jeho dělovka trefila Sebastiana Dahma do masky.
58:43'
Zatím nikoliv. Francouzi dobře napadali a sami se dostali ke kotouči, brankáře Dahma ale neohrozili.
58:07'
Dánsko vystřídalo a zatím drží kotouč na holích ve vlastním pásmu. Nadechne se k rozhodujícímu útoku?
57:35'
Jeden z dánských obránců promáchl puk na modré čáře, díky čemuž mohl dopředu pelášit Charles Bertrand, Sebastian Dahm si jeho přízemní ránu ale pohlídal a ztlumil ji betony.
56:48'
Mikkel Bödker dostal přesný pas do prostoru levého kruhu, kde měl dostatek času, aby si přichystal střelu, jeho prudká rána ale mířila těsně vedle.
55:43'
Francie se dokázala vymanit zpod tlaku a naopak Damien Fleury mířil dopředu. Vystřelil téměř z nulového úhlu a Sebastian Dahm puk vyrazil jenom před sebe, tam ale nebyl nikdo v bílém, kdo by mohl dorážet.
54:46'
Francie už je kompletní, po přihrávce Mikkela Bödkera ovšem zůstal před brankovištěm volný Mathias Bau Hansen, po jehož teči se puk vykutálel jen těsně vedle pravé tyče francouzské brány!
53:35'
Lars Eller dostal nabito na pravou stranu a bez přípravy se tvrdě opřel do kotouče, francouzský brankář jeho přízemní ránu vykopl levým betonem.
53:19'
Dánové už jsou kompletní a rázem mají výhodu přesilové hry. Nicklas Jensen vystřelil z okraje levého kruhu, Florian Hardy ale jeho ránu zneškodnil.
52:42'
Vyloučení v týmu Francie (Valentin Claireaux – 2 min., hrubost).
52:42'
Anthony Rech trefil od mdoré čáry pravou tyč dánské svatyně! Po něm dorážel z levé strany znovu Timothé Bozon, puk ale zmizel ve výstroji Sebastiana Dahma.
52:31'
Timothé Bozon znovu pálil z levého kruhu, tentokrát už jeho rána na bránu prošla, Sebastian Dahm ji ale zastavil levým betonem.
52:19'
Timothé Bozon vystřelil z levého kruhu, narazil ale na dobrý blok Olivera Lauridsena, který kotouč zastavil. V akci ovšem pokračují hosté.
51:18'
Dánové se osvobodili a Francie musela začít od začátku, na modré čáře ale číhal zcela osamocený Guillaume Leclerc. Ten dostal přihrávku a z pravého kruhu vystřelil, mířil ale jenom do připraveného brankáře.
50:53'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mathias Bau Hansen – 2 min., podrážení).
50:53'
Francouzi hráli téměř minutu ve výhody, když hlavní rozhodčí signalizoval vyloučení. Šest hráčů v bílém ale dánského brankáře díky blokujícím obráncům neohrozilo.
49:56'
Po akci Jespera Jensena se kotouč odrazil k Mathiasi Bau Hansenovi. Ten se snažil dorazit puk do sítě, Florian Hardy se ale vytasil s pohotovým zákrokem pravým betonem.
49:24'
Dánsko se snažilo dostat z rohu útočného pásma do nebezpečnější pozice, puk se ale od jednoho z hráčů v červeném odrazil do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
48:48'
Lars Eller obkroužil hostující bránu a chtěl přihrát před brankoviště, tam ale místo nebylo a francouzští obránci jej zablokovali.
47:44'
V publiku to teď zahučelo po akci Francie, jenže Timothé Bozon z pravé strany otřel kotouč jenom o boční síť dánské svatyně.
46:34'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Ve Steel Areně je znovu vyrovnáno! Dnešní zápas bude ještě pořádné drama! JESPER JENSEN dostal přihrávku mezi kruhy, odkud se trefil přesně nad levé rameno francouzského brankáře! Asistence: Nicklas Jensen, Nikolai Meyer.
45:20'
Francie už byla v plném počtu, Mathias Bau Hansen ale přes brankoviště ještě hledal volného Mikkela Bödkera, ten ovšem vysokou přihrávku zpracovat nemohl.
45:10'
Až teď se Dánové usadili v pásmu, od zakončení je ale vyrušují vlastní nepřesnosti.
44:28'
To se ale domácím nedaří. Mužstvo v bílém je dobře rozestaveno a třikrát po sobě vyhodilo kotouč přes všechny čáry.
43:52'
Francie se osvobodila a Dánsko musí zakládat útočnou akci zpoza vlastní brány.
43:17'
Vyloučení v týmu Francie (Jonathan Janil – 2 min., hákování).
43:17'
Úvod třetí části je poněkud vlažnější, teď se ale Morten Poulsen pustil mezi čtveřici protihráčů a vynutil si faul.
42:17'
Mathias Bau Hansen přihrál nepřesně a na druhou stranu uháněl Guillaume Leclerc. Ten si ale špatně sešteloval mířidla a kotouč poslal metr od bližší tyče.
41:19'
Peter Regin zkusil překvapit francouzského brankáře střelou z ostrého úhlu, Florian Hardy ovšem kotouč rukavicí zkontroloval a vyrazil do rohu kluziště.
40:36'
Markus Lauridsen projel přes celé hřiště a za modrou čarou si přichystal puk ke střele, ta byla ale zablokovaná a kotouč se odrazil do ochranné sítě.
40:01'
Začala třetí třetina.
Dostat dva góly těsně před přestávkou a přijít o vedení určitě není nic příjemného, Francie se ale dostala zpátky do hry po chybě brankáře Dahma, který propustil mezi betonu ránu Oliviera Dame-Malka z poloviny hřiště. To hráče v bílém povzbudilo a prosadili se ještě dvakrát. Nejprve dorazil puk do sítě Damien Fleury, po něm se v přesilové hře trefil Valentin Claireaux.

Francie ale nemá ještě rozhodně nic v kapse. Lars Eller totiž rychle vstřelil kontaktní branku, a před třetí třetinou je konečný výsledek zápasu stále otevřený. Ta začne přibližně v 14:09.

Střely na bránu po druhé třetině: 27:26
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
V poslední minutě oba celky bojovaly o kotouč ve středním pásmu, Dánsko se ovšem nakonec ještě dostalo k ohrožení soupeřovy brány. Střelu Mortena Madsena nejprve Florian Hardy vykopl levým betonem, a pak si musel ještě dávat a tvrdou ránu Mortena Poulsena z levého kruhu.
38:41'
Alexandre Texier znovu dostal průnikovou přihrávku, skvěle se s ním ale vrátil pracovitý Lars Eller, který francouzského protihráče do šance nepustil.
38:00'
Charles Bertrand tečoval ve středním pásmu puk přímo na dánskou bránu a ve Steel Areně bylo cítit napětí, zda kotouč domácího brankáře znovu nepřekvapí. Sebastian Dahm už ale podobnou minelu nezopakoval a v klidu puk pokryl.
37:05'
Znovu se ozývají dánští fanoušci, jejich oblíbenci si ale při útočné snaze nevedli dobře. Dokázali zavézt kotouč jen za bránu Francie, kde o něj následně přišli.
36:24'
Markus Lauridsen od levého mantinelu poslal jen propagační nahození směrem na bránu, Florian Hardy měl ale zřejmě zakrytý výhled a kotouč levým betonem vyrazil jen před sebe.
35:29'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Mužstvo v červeném střílí velice důležitou kontaktní branku! Mikkel Bödker přenechal kotouč LARSI ELLEROVI, který s pukem vybruslil až k modré čáře, odkud dokázal schovat střelu za clonící hráče a trefil se přesně nad lapačku francouzského brankáře! Asistence: Mikkel Bödker.
35:03'
Na druhé straně se puk odrazil k Alexandre Texierovi, který zůstal volný mezi kruhy, jeho pohotovou ránu ale Sebastian Dahm reflexivně zneškodnil.
34:43'
Jesper Jensen Aabo dostal přihrávku na modrou čáru. Sjel si na osu hřiště a vší silou se opřel do kotouče, mířil ale nepřesně.
33:55'
Francie právě vstřelila branku!
Hosté se prosazují potřetí za sebou a v přesilové hře se poprvé dostávají do dvoubrankového vedení! Anthony Rech získal útočné pásmo a našel na okraji levého kruhu zcela volného VALENTINA CLAIREAUXE, který se z první opřel do kotouče a přišpendlil jej k bližší tyč! Asistence: Anthony Rech, Timothé Bozon.
33:07'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
33:07'
Steel Arenou se začalo ozývat skandování Slovensko, Slovensko, načež přišla odpověď dánských fanoušků, kteří jsou i přes inkasovanou branku slyšet poprvé v zápase. Do teď měli v hledišti hlasovou převahu Francouzi.
32:21'
Francie právě vstřelila branku!
Hosté si berou své vedení zpět! Dánský brankář neudržel střelu Timothé Bozona z vrcholku levého kruhu a puk se odrazil příhodně pro DAMIENA FLEURYHO, který jej dorazil do odkryté části klece! Asistence: Timothé Bozon, Kévin Hecquefeuille.
31:16'
Morten Madsen se prohnal po pravém křídle a už hledal spoluhráče před brankovištěm, francouzští obránci ale do trajektorie kotouče vložili hůl a srazili jej za bránu.
30:46'
Dánové se dostali do úzkých u pravého hrazení ve vlastním pásmu. Nic neriskovali a raději puk odpálili na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Sebastiana Dahma.
29:55'
Lars Eller vyhrál vhazování sám pro sebe a okamžitě z puntíku vystřelil, francouzský brankář byl ale pozorný a dokázal si poradit.
29:52'
Phillip Bruggisser se dlouho napřahoval na vrcholku pravého kruhu a hlásil se o přihrávku. Lars Eller ovšem zvolil jiné řešení a poslal puk před brankoviště, kde si musel Florian Hardy dávat velký pozor.
28:55'
Nick Olesen si šikovně uvolnil na pravém kruhu, popojel ještě blíže k bráně a vyslal střelu zápěstím, zblízka ale brankáře Francie neprostřelil.
27:31'
Mikkel Bödker se rozjel ke svému pokusu a zkusil kličku do bekhendu, Florian Hardy jeho záměr ale přečetl a levým betonem puk zastavil před brankovou čárou.
27:31'
Mikkel Bödker se dostal do úniku, ve kterém byl zastaven faulem, a bylo nařízeno trestné střílení! Florian Chakiachvili si při bránění pomohl hákováním.
26:46'
Dánové trošku uklidnili hru. Získali kotouč a drželi jej ve vlastním pásmu, až potom se vydali rozvážným tempem dopředu.
25:32'
Damien Fleury vycítil, že domácí gólman není úplně ve své kůži a snažil se ho překvapit střelou z ostrého úhlu, Sebastian Dahm si ovšem prostor u své levé tyče pohlídal.
24:08'
Francie právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný gól z poloviny hřiště! OLIVIER DAME-MALKA se napřáhl na červené čáře a jeho rána k údivu všech prošla dánskému gólmanovi mezi betony! Sebastian Dahm se teď pod maskou hodně červená. Bez asistence.
23:55'
Frederik Storm se po kotouči natahoval marně, hrát ale mohl Nicklas Jensen. Z mezikruží ovšem poslal kotouč vysoko nad bránu.
23:14'
Alexandre Texier dostal přihrávku do jízdy, mířil proti přesile protihráčů, přesto vystřelil, jenže nedokázal trefit soupeřovu svatyni.
22:14'
Valentin Claireaux protečoval kotouč ze středního pásma do útoku. Puk se od zadního hrazení nepříjemně odrazil zpátky do brankoviště, Sebastian Dahm jej ale holí bezpečně odehrál do rohu kluziště.
21:37'
Francouzi se usadili v pásmu soupeře. Alexandre Texier vystřelil z úhlu na levé straně, Sebastian Dahm ovšem utěsnil místo u své pravé tyče. Následovala ještě rána z vrcholku levého kruhu, která skončila v brankářově lapačce.
20:59'
Morten Madsen projel do útočného pásma a z levé strany okamžitě vystřelil. Mířil do horních pater hostující branky, francouzský gólman si ale poradil.
20:33'
po tuhém boji ve středním pásmu se ke kotouč nakonec dostali domácí. Od modré čáry vystřelil Markus Lauridsen, Florian Hardy ovšem i přes zakrytý výhled zakročil přesně.
20:01'
Začala druhá třetina.
V první třetině nebyla nouze o zajímavé momenty ani na jedné straně. Oba celky se dostávaly do přečísleních, která se jim zpočátku nedařilo využít. Ke změně skóre přispěla až přesilová hra Francie, ve které dorazil puk do sítě Charles Bertrand.

Už to vypadalo, že Francie první třetinu vyhraje, ale ejhle. Dánové se v poslední minutě trefili hned dvakrát a dokonale otočili vývoj utkání. Nejprve se prosadil důrazný Frederik Storm, po něm tvrdou ránu usměrnil do sítě Markus Lauridsen.

Do druhé periody, která začne přibližně v 13:14, tak půjdou s hubeným náskokem hráči v červeném.

Střely na bránu po první třetině: 13:4
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Pohádkový konec první dvacetiminutovky v podání seveřanů! V čase, kdy už byli Dánové kompletní a hráli tedy přesilovou hru, napřáhl z dálky MARKUS LAURIDSEN a čistě se trefil k pravé tyči francouzské svatyně! Asistence: Frederik Storm, Jesper Jensen.
19:06'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Domácím se neccelou minutu před koncem první periody podařilo vyrovnat při hře 4 na 4. Před brankovištěm byl důrazný FREDERIK STORM a nadvakrát dotlačil puk přes levý beton hostujícího brankáře! Bez asistence.
18:49'
Vyloučení v týmu Francie (Kévin Hecquefeuille – 2 min., držení).
18:49'
Morten Madsen ve vlastním oslabení ujel dopředu a mohl vyrovnat! To se mu ale nepodařilo, dostal se s pukem za brankovou čáru a ze záporného úhlu trefil jenom tyč zvenku, vybojoval ale faul.
18:09'
Puk se po střele Damiena Fleuryho několikrát odrazil tam a zpět mezi bruslemi dánského obránce před brankovištěm, k dorážce se nikdo z hostů ale nedostal.
17:26'
Dánové získali puk z buly ve vlastním pásmu a okamžitě jej odpálili až za bránu Francie. Hosté tak budou mít práci s postupem do pásma soupeře.
17:16'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., hákování).
17:06'
Bude se znovu vylučovat, Francouzi dostanou druhou výhodu přesilové hry. Teď mají výhodu a hrají se šesti hráči v poli.
16:28'
Cédric Di Dio Balsamo se protáhl do předu po pravém křídle jako užovka a dostal se ke střele, tu ale zablokovali domácí obránci za bránu.
15:50'
Dánové jsou v těchto chvílích velice aktivní a dvakrát se vypracovali nadějně vyhlížející příležitost, Florian Hardy zůstává ovšem v brankovišti pozorný.
15:23'
Oliver Larsen nahodil puk na bránu ze středního pásma a Florian Hardy jej trochu nejistě vyrazil jen před sebe, k puku se ale první dostali obránci Francie.
14:26'
Nicklas Jensen si z pravé strany nabruslil víc k ose hřiště a vyslal jedovatou ránu ze zápěstí, kterou Florian Hardy vyrážečkou vytěsnil vysoko nad bránu.
13:53'
Teď ale pozor na Dány, kteří se rychle dostali do přečíslení dvou na jednoho! Mikkel Bödker se zasekávačkou na pravé straně zbavil obránce a už už přihrával úplně volnému spoluhráči u protější tyče, skvěle se ovšem vrátil Peter Valier a v poslední chvíli přihrávku zablokoval!
13:35'
Francouzi se se štěstím dostali do šance, kterou nakonec od modré čáry zakončoval Olivier Dame-Malka, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
12:29'
Francouzi vystřídali a snažili se rozehrát akci dlouhou přihrávkou, která byla ale nepřesná. O zakázané uvolnění se přesto nejedná, i když puk přešel všechny čáry, Dánové ho totiž ve středním pásmu tečovali.
11:41'
Oliver Lauridsen nahodil puk do útočného pásma, v jehož rohu ho Dánové dokázali vybojovat. Oliver Lauridsen pak napřáhl na modré čáře a Florian Hardy musel jeho tvrdou ránu vyrazit pravým ramenem do ochranné sítě.
10:36'
Francie obrala Dány o kotouč a po levé straně se snažil dopředu prodrat Guillaume Leclerc, toho ale u hrazení domácí obrana bez potíží zastavila.
10:08'
Florian Hardy musel hodně rychle vytasit levý beton, aby zastavil nepříjemnou střelu Nicholase Jensena z levé strany.
08:55'
Francie právě vstřelila branku!
To byla rychlost! Francozi přesilovou hru bleskově využívají a dostávají se do vedení! Dánský gólman neudržel střelu Kévina Hecquefeuilleho od modré čáry. Valentin Claireaux ještě sice puk do brány ani nadvakrát nedorazil, CHARLES BERTRAND už byl ovšem neomylný! Asistence: Valentin Claireaux, Kévin Hecquefeuille.
08:33'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., vysoká hůl).
08:33'
Plexisklo je pevně na svém místě, veřejné bruslení skončilo. Nicklas Jensen se ale po pravém křídle daleko nedostal, pak se navíc provinil faulem vysokou holí.
08:18'
Hra je teď přerušena a pauza se trochu protáhne. Po souboji v rohu dánského pásma totiž vypadl jeden plát plexiskla ze svého postavení, a do práce tak musí místní technická četa.
07:59'
Dánsko po vyhrané buly vyrazilo do útoku a s ničím se nepáralo. Oliver Lauridsen napřáhl na modré čáře a Florian Hardy vytěsnil jeho ránu rukavicí do rohu kluziště.
07:48'
Peter Valier nabral rychlost ve středním pásmu a snažil se prodrat dopředu po levém křídle. Chtěl si kotouč narazit o mantinel, jenže puk nabral na lopatu a kotouč skončil na střídačce Dánska.
06:53'
Phillip Bruggisser nahodil puk na bránu od modré čáry. Jeho pokus byl tečovaný tak šikovně, že Florian Hardy absolutně nemohl reagovat, a kotouč se odrazil od horní tyče nebo od vrchní sítě kryjící francouzskou klec za bránu!
06:32'
Až teď se to podařilo hokejistům v bílých dresech, nic z toho ale nebylo. Dokázali vybojovat alespoň vhazování v útočném pásmu, protože Dánové vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:48'
Francouzi už hrají samozřejmě v plném počtu, teď se ale hra odvíjí především ve středním pásmu. Ani jednomu mužstvu se nedaří projít do útoku.
04:22'
Francouzi ve vlastním oslabení pláchli do přečíslení dvou na jednoho! Peter Valier z pravé strany přihrál před brankoviště na Guillaume Leclerce, tomu ale zakončení nesedlo a kotouč se pomalu doklouzal k betonům Sebastiana Dahma.
03:58'
Teď už se hosté brání úspěšně, podruhé v řadě se jim podařilo vyhodit kotouč přes všechny. Tentokrát se o to postaral Eliot Berthon.
03:04'
Lars Eller připravil dobrou pozici pro Frederik Storm, ten ale kolem betonu ležícího brankáře nedokázal zasunout puk do sítě. Storm následně alespoň poslal kotouč před brankoviště, tam ale nikoho ze svých spoluhráčů už nenašel.
02:28'
Vyloučení v týmu Francie (Sacha Treille – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
02:28'
Morten Poulsen poslal kotouč do sítě a Dánové už zvedali ruce nad hlavu, gól ale platit nemůže. Sudí krátce před tím odpískali Francouzům příliš mnoho hráčů na ledě.
01:36'
Dánové po zakázaném uvolnění Francie vyhráli buly v útočném pásmu, hosté je ale do zakončení nepustili. Florian Hardy byl tentokrát bez práce.
01:15'
Florian Hardy si připisuje první úspěšný zákrok. Z pravé strany vypálil tvrdou ránu Stefan Lassen, mířil ale do prostředka brány.
00:49'
Dánsko v útočné třetině nedokázalo nic vymyslet a do protiútoku vyrazili hosté, střela Charlese Bertranda byla ale nepřesná.
00:10'
Francie se zmocnila puku jako první, Jordann Perret nahodil puk do útočného pásma. Tam se ale kotouče zmocnili Dánové.
00:01'
Utkání právě začalo.
Kapitáni obou mužstev si vyměnili pozdravy a kolem středového kruhu už se pomalu staví zahajovací formace. Utkání za malou chviličku začne.
Brankáři obou týmu přivedli na led své mužstva. Dánové jako domácí odehrají dnešní zápas v červených dresech, Francouzi, kteří jsou v zápise o utkání vedeni jako hosté, pak v bílých.
Úvodní sestavy:

Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Francie: Hardy (Ylönen) – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.

Rozhodčí: Aleksi Rantala (FIN), Jeremy Tufts (USA) – Dmitrij Goljak (BLR), Jiří Ondráček (CZE).
 Příprava Francie před MS

Francouzi měli průběh přípravy téměř shodný s Dánskem. V Euro hockey challenge postupně narazili na Rusko, Lotyšsko a Švýcarsko.

Francii se nejvíce dařilo proti Lotyšsku, které jednou porazila, podruhé podlehla až po samostatných nájezdech. Dva body vybojovala také proti Švýcarsku, které jednou dokázala porazit po prodloužení. Řečí čísel znamenal zisk šesti bodů konečnou sedmou příčku.

Poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa odehrála země galského kohouta proti Itálii, kterou deklasovala vysokým výsledkem 6:2. Dokáží Francouzi na tento výsledek navázat i v duelu s Dánskem?
 Nominace Francie na MS

Brankáři: Henri-Corentin Buysse, Florian Hardy, Sebastian Ylönen.

Obránci: Florian Chakiachvili, Pierre Crinon, Olivier Dame Malka, Hugo Gallet, Kévin Hecquefeuille, Jonathan Janil, Antonin Manaivan, Thomas Thiry.

Útočníci: Eliot Berthon, Charles Bertrand, Timothé Bozon, Valentin Claireaux, Teddy Da Costa, Cédric Di Dio Balsamo, Damien Fleury, Anthony Guttig, Guillaume Leclerc, Jordann Perret, Anthony Rech, Nicolas Ritz, Sacha Treille, Peter Valier.
 Příprava Dánska před MS

Dánové v přípravě odehráli sedm zápasů, šest z nich bylo v rámci Euro hockey challenge. Pořádající země posledního mistrovství světa nejprve ve dvojzápasech podlehla favorizovaným Finům a Švédům, ve všech čtyřech zápasech ale maximálně rozdílem dvou branek.

Sérii čtyř porážek ukončilo Dánsko fotbalovou výhrou 1:0 nad Norskem, ve druhém vzájemném utkání se muselo spokojit s jedním bodem za porážku v prodloužení. V celkové tabulce to Dánsku stačilo na konečné jedenáctém místě z dvanácti.

Generálku před šampionátem odehráli Dánové proti Rakousku, kterou díky třem brankám ve třetí třetině otočili ze stavu 0:1 na 3:1.
 Nominace Dánska na MS

Brankáři: Sebastian Dahm (Iserlohn, Německo), Patrick Galbraith (SonderjyskE), Simon Nielsen (Herning).

Obránci: Oliver Lauridsen, Jesper Jensen Aabo (oba Jokerit Helsinky, KHL), Phillip Bruggisser (Krefeld, Německo), Matias Lassen (Malmö, Švédsko), Oliver Larsen (Pantern, Švédsko), Stefan Lassen (Almtuna, (Švédsko), Nicholas B. Jensen (Bremerhaven, Německo), Markus Lauridsen (HV71, Švédsko).

Útočníci: Mikkel Boedker (Ottawa, NHL), Lars Eller (Washington, NHL), Nicklas Jensen, Peter Regin (oba Jokerit Helsinky, KHL), Morten Madsen (Timra, Švédsko), Nicolai Meyer (Södertälje, Švédsko), Nick Olesen (Pantern, Švédsko), Joachim Blichfeld (Portland, WHL), Mathias Bau Hansen (Hershey, AHL), Frederik Storm (Malmö, Švédsko), Mathias From (AIK Stockholm, Švédsko), Morten Poulsen (Herning), Jonas Röndbjerg (Växjö, Švédsko), Jesper Jensen (Skelleftea, Švédsko).
Dobré dopoledne z Košic! Srdečně vás vítám u on-line přenosu z dalšího utkání skupiny A, ve kterém na sebe narazí výběry Dánska a Francie. Utkání začíná v 12:15.
Play off
Články odjinud