MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Švédsko - 31. května 2021   19:15

Rusko
Rusko
52:34' Slepyšev (Orlov) • 52:46' Barabanov (Tarasenko, N. Nestěrov) • ' Tarasenko
3:2
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

3:2 (SN)

Švédsko
Švédsko
08:06' Frödén  (O. Lindberg, A. Kempe) • 55:17' Olofsson  (Sellgren)
Rusko
Bruggeman, Gouin – Constantineau, Oliver
Olympic Sports Centre, Riga
Švédsko

S konstatováním, že české reprezentaci už postup do čtvrtfinále neunikne, se s vámi loučíme a děkujeme za pozornost. Hezký večer!
Tři nejlepší švédští hráči na turnaji

Max Friberg (Švédsko)
Henrik Tömmernes (Švédsko)
Adam Reideborn (Švédsko)
Nájezdovou loterii zvládlo lépe Rusko, které proměnilo tři pokusy. Ten vítězný si připsal na letošním turnaji debutující Vladimir Tarasenko! Pro Švédy se jedná o trošku krutý výsledek, až na první třetinu byli totiž lepší.

Tento výsledek rozhoduje o složení postupové čtyřky ze skupiny A. Zítra už se bude hrát "pouze" o konečná umístění. Absence Tre Kronor ve vyřazovací fázi se zcela jistě dá označit za šokující. Švédsko si turnaj pokazilo hned v úvodu, když padlo s Dánskem a Běloruskem.
Nejlepší hráči zápasu

Isac Lundeström (Švédsko)
Anton Slepyšev (Rusko)
Střely na branku – 26:30.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
Autorem vítězné branky je VLADIMIR TARASENKO.
Vladimir Tarasenko ukázal šikovné ruce, vytáhl si gólmana a do odkryté brány rozhoduje!
Marcus Sörensen také nemířil ideálně.
Sergej Tolčinskij trefuje beton.
Obránce Jonathan Pudas zkušeně trefuje mezi betony.
Anton Burdasov také zvolil přímou střelu a máme tu další úspěšný pokus.
Adrian Kempe povedenou střelou k tyči vyrovnává!
Ivan Morozov se s tím nepáral a skóruje ranou po ledě!
Victor Olofsson vsadil na přímou střelu, ani on nedává.
Anton Slepyšev mířil mezi nohy, mezírku netrefil.
Rickard Rakell se sám vyhnal z úhlu a už neměl kudy.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení žádný gól nepřineslo, následují nájezdy. Více na puku se drželi Švédové, větší šance však v nastavené pětiminutovce rozhodně mělo Rusko.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:24'
Do dalšího střeleckého pokusu se dostal Vladimir Tarasenko, z pravého kruhu pálil pouze do bloku před sebou.
64:16'
Vladimir Tarasenko našel z pravého křídla Burdasova, ten zblízka nepřehodil kotouč přes natažený Reidebornův beton!
64:01'
Začíná poslední minuta nastaveného času.
63:35'
Michail Grigorenko mohl jet sám na branku a přestože mu puk poskakoval na holi, dostal se z levé strany k zakončení. Zblízka nicméně přestřelil!
62:59'
Rusko vyhrálo vhazování v obranném pásmu a v prodloužení se poprvé dostane na kotouč.
62:57'
Až teď jsme se konečně dočkali střely na branku. Pokus Lindberga zpoza bránícího hráče ale pro Samonova nepředstavoval problém.
62:49'
Švédsko dlouze kombinuje v útočném pásmu, zatím to nevedlo ke střeleckému pokusu na Samonova.
62:22'
Sborná se v prodloužení zatím prakticky nepotkala s pukem.
61:47'
Prodloužení se zatím odehrává v relativně volném tempu, nikdo se nikam zběsile nežene. Hlavně Rusko je velmi pasivní.
61:14'
Puk do útočného pásma zavezl Adrian Kempe, po chvilce ale útočnou třetinu sám opustil.
61:01'
Isac Lundeström se rozhodl vycouvat z útočného pásma a trošku vtipnou přihrávkou na vlastního brankáře se zbavil puku, aby mohl vystřídat.
60:33'
Tre Kronor si mění pozice v útočném pásmu.
60:08'
Úvodní vhazování vyhrálo Švédska a je tak jako první na tahu.
60:01'
Po základním hracím čase platí nerozhodné skóre, jdeme tedy do prodloužení. Švédové potřebují vyhrát, aby udrželi při životě své postupové šance!
Střely na branku – 24:27.
60:00'
59:58'
Ještě jedna velká šance švédského celku. Mezi kruhy se k puku dostal Marcus Sörensen, v obří šanci však puk poslal pouze vedle branky.
59:42'
Magnus Nygren ještě nebezpečně střílel od modré čáry. Před ruskou klecí bylo živo, možná přišla i lehká teč, ale bez výsledku.
59:07'
Puk přistál mezi střídačkami, následuje buly.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:33'
Jonathan Pudas zachytil puk rukavicí a rozjel další akci Švédska. To má viditelně více ze hry a touží rozhodnout ještě v základní hrací době.
57:56'
Hodně agilní Adrian Kempe se uvolnil na levé straně a nabízel puk před branku, tam se ze Švédů k puku nikdo nedostal.
57:00'
Následuje komerční přestávka.
57:00'
Nahrávku zpoza branky dostal do šance Adrian Kempe. V dobré pozici ale zamířil pouze do Samonova a následovala strkanice před ruskou brankou.
56:53'
Magnus Nygren nic nevymýšlel a zkusil štěstí od modré čáry z prostoru před střídačkou Ruska. Střela prolétla okolo vzdálenější tyčky jen z vnější strany.
Střely na branku – 24:25

Sborná dvěma rychlými brankami otočila skóre, ale jinak je lepší Švédsko, které taky rychle vyrovnalo. Urve někdo výhru ještě v základním hracím čase?
55:52'
55:31'
Kostrbatý přechod ruského týmu přes červenou čarou končí zakázaným uvolněním, hra se vrací před Samonova.
55:17'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Gólové hody v poslední třetině hry pokračují! VICTOR OLOFSSON si vyzvedl kotouč ve středním pásmu, rychlou kličkou se dostal do toho útočného a mezi kruhy vypálil. Kotouč přesně pod lapačku Samonova a ještě zamotal postupové počty ve skupině. Asistence: Jesper Sellgren.
54:57'
Švédský nápor sílí, obrana Ruska ale zatím funguje dobře a nenechává soupeře dostávat se do lepších pozic, než okolo mantinelů.
54:26'
Na modré čáře dostal nahrávku Adrian Kempe, zpracování mu nevyšlo a Švédové mají zase o kousek času méně.
53:44'
Reprezentace Tří korunek se pochopitelně snaží o reakci a hned se zabydlela v ofenzivní třetině.
52:46'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rychlá otočka ruského celku a Švédové jsou na kolenou! Vladimir Tarasenko dostal parádní nahrávku mezi švédské beky, ale jeho zakončení skončilo pouze na betonu Reideborna. Výrazně úspěšnější byl o chvilku později ALEXANDR BARABANOV, který si vzal puk do bekhendu a poslal ho mezi betony švédské jedničky. Asistence: Vladimir Tarasenko, Nikita Nestěrov.
52:34'
V 53. minutě máme vyrovnáno! Obránce Dmitrij Orlov se z levého křídla nádherně uvolnil ke středu a poslal kotouč před bránu, kde ho za čáru i s trochou štěstí dopravil kapitán sborné ANTON SLEPYŠEV. Asistence: Dmitrij Orlov.
52:16'
Zakázané uvolnění na švédské straně, bude se vhazovat po levé ruce Samonova.
51:40'
Z poloviny hřiště zkusil své štěstí Magnus Nygren. Alexandr Samonov jeho střelu nadvakrát pokryl.
51:27'
Sborná je zavřena ve vlastní obranné třetině a nemůže se konstruktivně prokombinovat přes neutrální zónu.
50:20'
Michail Grigorenko si pouze nahodil puk za branku Švédska a dále v útočné akci nepokračoval.
49:59'
Vladislav Kameněv chtěl z úrovně brankové čáry nejdříve přihrávat, nakonec se sám natlačil až mezi kruhy, zblízka ovšem pořádně zakončit nedokázal! Slušná šance Rusů prakticky z ničeho.
49:20'
Rusko je v plném počtu.
49:12'
Od modré čáry napřáhl Henrik Tömmernes. Nenápadná střela vyplavala až kousek vedle branky Samonova.
48:58'
Hezká kombinace švédských hokejistů dala možnost střílet Sellgrenovi z levého kruhu. Alexandr Samonov si připisuje další zákrok.
48:22'
Švédsko se nemůže usadit v útočném pásmu, znovu puk loví ve střední třetině.
47:38'
Magnus Nygren vypálil bez přípravy od modré čáry, Alexandr Samonov jeho ránu viděl přes těla clonících hráčů a vyrazil ji.
47:20'
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Nestěrov – 2 min., vysoká hůl).
Střely na branku – 21:19

Žádný tlak Ruska se zatím nekoná, spíše naopak. Tre Kronor jsou více vidět a směřují za bodovým ziskem.
47:15'
Adrian Kempe se v rychlosti vřítil za útočnou modrou čáru a z dálky prověřil vyrážečku Alexandra Samonova.
46:52'
Zajímavou nahrávku do útočného pásma dostal Sergej Tolčinskij, který se vzápětí dostal mezi tři soupeře a o puk přišel.
46:18'
Pavel Karnauchov se vytočil zpoza brány a po rychlé otočce servíroval puk přímo do ohně. Švédská obrana měla situaci pevně pod kontrolou.
45:54'
Za branku Švédska dostal puk Jevgenij Timkin, jeho špatné zpracování ho stálo držení kotouče.
45:23'
Nepřesné rozehrávka přišla z hole Arťoma Zuba a píská se zakázané uvolnění ruského celku.
44:41'
Zakázané uvolnění v podání švédského celku.
44:17'
V útočném pásmu si našel puk Anton Slepyšev, ruský kapitán následně pouze nahodil do útočné třetiny.
44:02'
Adrian Kempe vysokým obloučkem nahodil puk do třetiny a poroučel se na hráčskou lavici.
43:32'
Henrik Tömmernes už to od modré lajny mohl zkusit, ještě ale přihrál na pravou stranu. Tam si kotouč zpracoval Jesper Sellgren a hezkou střelou zápěstím donutil ruského brankáře zasahovat.
43:03'
Nepřesnou nahrávku dopředu posílal Dmitrij Orlov a píská se zakázané uvolnění.
42:34'
42:33'
Ještě jednou to v přesilovce zkusil Magnus Nygren, ale jeho důrazný pokus letěl hodně vedle branky.
42:13'
Rickard Rakell dobře vypálil z pravého kruhu, Jesper Frödén a Oscar Lindberg se po zásahu betonů Samonova pokoušeli o dorážku. Rusko nepříjemnou situaci ustálo!
41:41'
Švédsko bylo vyhnáno z pásma.
41:18'
Henrik Tömmernes si dlouho chystal střelu od modré čáry. Počkal si, až bude mít Alexandr Samonov zakrytý výhled a poté puk nasměroval těsně vedle branky.
40:34'
Vyloučení v týmu Rusko (Anton Slepyšev – 2 min., nedovolené bránění).
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:47.
Čtyřicet minut hry je za námi. Švédové si stále drží jednogólové vedení v důležitém utkání předposledního hracího dne na mistrovství světa. To jim dal Jesper Frödén dorážkou puku za záda Alexandra Samonova. První třetina zápasu byla hodně vyrovnaná, ta druhá patřila převážně švédskému celku, který byl rozhodně častěji v pásmu svého soupeře, překonat ruskou obranu ale nedokázal.
Střely na branku – 20:15.
40:00'
39:50'
Pravděpodobně poslední střelu druhé třetiny předvedl Ivan Provorov od modré. Max Friberg jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Anton Slepyšev hezkou nahrávkou pod sebe našel Igora Ožiganova. Jeho pokus bez přípravy zamířil mimo prostor brány.
38:01'
Na modré čáře dostal puk Jesper Sellgren a zkusil vystřelit na branku. Přízemní pokus rozduněl beton Samonova.
37:38'
Tre Kronor na chvilku zavítali do útočného pásma, ani jednomu mužstvu se teď nedaří zaznamenat více přesných přihrávek za sebou.
36:10'
Na modré čáře si udělal prostor pro střelu Henrik Tömmernes. Jeho pokus zamířil jen do ruského bloku.
36:00'
Jesper Frödén ze středu posunul kotouč doprava, Max Friberg pak v jasné šanci zápěstím Alexandra Samonova nepokořil!
35:25'
Obrovská šance švédského týmu. Do mezikruží dostal nahrávku Jonathan Pudas a golfem hned pálil. Jeho střelu zastavil až v brankovišti stojící Filip Hållander.
Střely na branku – 20:11.
35:13'
35:13'
Isac Lundeström svojí střelou zápěstím zpoza kruhů zaměstnal připravenou lapačku brankáře Samonova.
35:01'
Jevgenij Timkin zasekl puk za brankou Reideborna a zkoušel nahrávat před ni. Nepřesná nahrávka nikoho nenašla.
34:47'
Oba týmy hrají v plném počtu.
34:23'
Anton Slepyšev byl vytlačen z palebného úhlu, tak kotouč alespoň nahodil za soupeřovu klec.
34:11'
Na pravé straně pásma dokázal Michail Grigorenko zkrotit puk a vypálit. Adam Reideborn si na jeho pokus počkal s vyrážečkou.
33:20'
Dlouhá nahrávka od švédského beka mohla poslat Pära Lindholma do brejku, útočník si ale špatně zpracoval puk a už ho nedokázal dohnat.
32:47'
Kočkování mezi Jevgenijem Timkinem a Lawrencem Pilutem ocenili rozhodčí dvěma minutami na každé straně za hrubost.
32:47'
Rusko vyhrálo vhazování v útočné třetině a Nikita Nestěrov to okamžitě zkoušel na branku. Střela z nápřahu nebyla problémem pro Reideborna.
32:17'
Rickard Rakell si navedl puk napříč pásmem do pravého kruhu, odkud zajímavým pokusem na zadní tyč protáhl Samonova.
31:55'
Hodně zajímavě nabízel puk před branku Švéd Victor Olofsson. Vysoký kotouč si před brankou nedokázal nikdo stáhnout.
31:31'
Max Friberg a Andreas Wingerli ujížděli ve dvou na jednoho. Friberg vzal akci na sebe, prosmýkl se před Samonova, jemuž puk přece jenom prostrčil mezi betony. Ty ale kotouč vychýlily dostatečně na to, aby nezamířil do sítě! Max Friberg puk ještě zpoza brány rychle vracel zpátky, po nárazu Wingerliho do gólmana je hra přerušena.
31:17'
Nahození od modré čáry z hole Vladislava Gavrikova si našel Tarasenko, jehož teč letěla jen vedle branky.
Dál se bude hrát pět na pět.
Na pomoc s ukotvením branky musejí přijít ledaři.
31:08'
Arťom Švec-Rogovoj si pokryl kotouč a z pravého křídla si to nejkratší možnou cestou namířil před bránu. Po tvrdé kolizi s gólmanem Reidebornem se strhla potyčka, uvidíme, jestli a koho budou rozhodčí vylučovat.
30:58'
Na útočné modré čáře si puk přejal Rickard Rakell a po chvilce vystřelil. Alexandr Samonov vyrazil jeho střelu lapačkou.
30:30'
Anton Burdasov v akci dvou proti dvěma pozdržel přihrávku tak dlouho, až z nulového úhlu trefil jen švédského gólmana.
30:11'
30:11'
Velkou šanci měli pro změnu i Tre Kronor. Pär Lindholm se na ruském brankovišti neúspěšně snažil překonat Samonova po Dahlbeckově nahození.
29:42'
Švédové dokázali dlouho držet kotouč v pásmu soupeře, špatná nahrávka zpoza branky od Pära Lindholma je vyhnala.
29:26'
Rickard Rakell možná trošku zbytečně zajel s pukem až za bránu, načež už neměl komu přihrát a ke kotouči se dostala sborná.
28:41'
Vladimir Tarasenko si na modré čáře vyměnil puk s Burdasovem a zkusil vystřelit. Nikterak tvrdý pokus si Reideborn v klidu našel.
28:17'
28:17'
Rusové dlouho svírali svého soupeře v jeho pásmu. Na konci bylo pouze lehké nahození od Burdasova mířící do rukavice Reideborna.
Střely na branku – 15:6.
27:44'
Dmitrij Voronkov měl na hokejce vyrovnání, když si mezi kruhy zpracoval volný puk. Po rychlé otočce těsně přestřelil!
26:47'
Z rohu kluziště dostal na modré nabito Dmitrij Orlov. Nový muž ruské sestavy pálil jen do zadního hrazení.
26:15'
Zajímavá nahrávka letěla před branku pro Barabanova, ten v osobním souboji ztratil rovnováhu, vylučovat se nebude.
25:56'
Ivan Provorov dostal puk na volej na modrou čáru, prudkou střelu zkontroloval Samonov svým pravým betonem.
24:53'
Švédové si rychle vyměnili puk v rohu kluziště, z čehož nakonec vzešla střela Marcuse Sörensena do ochranné sítě.
24:24'
Švédští hráči se marně dožadovali odpískání icingu, musejí tak začínat až od své vlastní brány.
24:04'
Arťom Švec-Rogovoj dostal ze středního pásma nahrávku od Orlova a uvolnil se na střed. Následný pokus letěl hodně vedle branky.
23:28'
Magnus Nygren trefil vrtící se puk na útočné modré lajně a Alexandr Samonov musel dávat pozor, aby mu nevyzpytatelná střela nepropadla za lapačku.
23:06'
Nikita Nestěrov se šikovně uvolnil ve středním pásma, poté ale poslal puk jen za branku soupeře.
22:21'
Victor Olofsson zvládl tečovat Sellgrenovo nahození od modré, puk zamířil poměrně daleko od ruské klece.
21:40'
Na modré čáře si prostor pro střelu udělal Dmitrij Orlov a vystřelil. Tvrdý pokus letěl jen vedle švédské klece.
21:15'
Adrian Kempe po ledě nabízel puk na teč Marcusi Sörensenovi, jenže ten byl zaneprázdněn osobním soubojem a v těžké pozici kotouč nezasáhl.
20:56'
Středem kluziště se chtěl dopředu dostat Adrian Kempe, Dmitrij Voronkov ho ale rychle a tvrdě odbavil.
20:38'
Do třetiny o něco lépe vstoupil švédský tým, který se zatím drží na kotouči a snaží se najít okénko v soupeřově defenzivě.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:00.
První třetina dnešního veledůležitého zápasu skupiny A je minulostí. Švédové ve svém posledním vystoupení v rámci základní skupiny vedou po dvaceti minutách o jednu branku. Tu vstřelil v čase 8:06 Jesper Frödén šikovnou dorážkou. Do tohoto okamžiku byli lepší Švédové, hra se poté otočila a více ze hry mají Rusové, asi největší šanci měl Vladislav Gavrikov, jehož dělovka od modré orazítkovala tyčku branky Reideborna.
Střely na branku – 13:5.
20:00'
19:22'
Adam Reideborn málem hodně špatnou rozehrávkou nachystal šanci pro Timkina. Švédského brankáře ale zachránil kus zlomené hole, která ležela na středu pásma a puk tečovala úplně jiným směrem.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:36'
A ani teď není srovnáno! Parádní pokus Vladislava Gavrikova od modré rozezvučel tyč.
17:49'
Zpoza branky se až k zakončení vykroužil Arťom Švec-Rogovoj. Adam Reideborn ukázal sílu v brankovišti a udržel kotouč před brankovou čárou.
17:38'
Dmitrij Orlov vypustil pořádnou dělovku od modré čáry. Beton Adama Reideborna ji vyrazil do nebezpečného prostoru v brankovišti, Vladimir Tarasenko se puk snažil protlačit za čáru, švédský gólman ale ze souboje vychází jako vítěz!
17:21'
Zpoza branky zkoušel zakončit Michail Grigorenko. Hodně lehká práce čekala na Reideborna ve švédském brankovišti.
17:08'
Lehčí nápor soupeře vyřešili Rusové nejjednodušší cestou, píská se zakázané uvolnění.
16:55'
Jevgenij Timkin si hodil puk na zadní hrazení útočného pásma, dojet ho už nedokázal.
16:27'
Jesper Sellgren se nechal nachytat Timkinem, který mu šikovně zvedl hůl. Ruský útočník už pak ale neměl prostor na důraznější zakončení.
15:58'
Nepřesnou rozehrávku ruského týmu mohl trestat Max Friberg, sám mezi kruhy ale prováhal ideální čas pro střelu.
14:56'
A znovu zajímavá akce Slepyševa. Ruský kapitán si teď sjel přímo před Reideborna, odkud tečoval kotouč jen do jeho betonů!
14:45'
Švédové ukázali hodně nepřesnou rozehrávku, ze které mohl těžit Anton Slepyšev. Jeho střelu z levého kruhu vytáhl Adam Reideborn ramenem z prostoru své branky.
14:32'
Následuje další komerční přestávka.
14:32'
Puk se ze středního pásma odrazil mimo ledovou plochu a přistál na hráčské lavici Ruska. Hra je přerušena.
Střely na branku – 8:4.
13:59'
13:47'
Vladislav Kameněv rychlým švihem zkusil štěstí zpoza obránce, kotouč prosvištěl jen těsně okolo bližší tyče!
13:34'
Na pravém kruhu se do střelecké pozice vytočil Sergej Tolčinskij a zkusil vystřelit na branku. Jeho pokus nemusel Adam Reideborn ve švédské brance vůbec řešit.
12:47'
Ivan Provorov vystřelil z pravého kruhu zápěstím po ledě, Adam Reideborn si nepříliš prudkou navštívenku pohlídal svými betony.
12:37'
Tarasenko sice udržel puk na holi ve středném pásmu, ale jeho následná nahrávka na Burdasova postrádala přesnost.
12:25'
Rusové vyhazují puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.
11:58'
Dmitrij Voronkov se ze záporného úhlu snažil drze natlačit přímo do Reideborna, v čemž mu částečně zabránil náraz do brankové konstrukce.
11:35'
Zajímavý puk nabízel před branku Rus Anton Slepyšev. Štěstí pro Švédy bylo, že Dmitrij Voronkov na jeho pas nedosáhl.
10:33'
Arťom Švec-Rogovoj je zatím hodně vidět, nyní z ostrého úhlu zaměstnal Reideborna, který jeho pokus vyrazil před sebe. Tam mu pomohli obránci.
10:12'
Na levou stranu útočného pásma dostal kotouč Adrian Kempe, ale jeho okamžitá střela nebyla nebezpečím pro soupeře.
09:43'
Rusko pouze nahodilo puk za branku Reideborna a všichni jeho hráči míří na střídačku.
08:46'
Po špatné rozehrávce Švédů na útočné modré se do úniku vydal Anton Slepyšev. Ač dotírán soupeřem, tak šel na Reideborna, který jeho forhendové zakončení dokázal vyrazit nad branku.
08:06'
Švédská přesilovka dlouho nevypadala dobře, jenže nakonec je využitá! Adrian Kempe krásnou přihrávkou z vrcholu levého kruhu nabil ke střele Oscaru Lindbergovi. Jeho prudký pokus Alexandr Samonov vyrazil před sebe a JESPER FRÖDÉN už měl snadnou úlohu. Asistence: Oscar Lindberg, Adrian Kempe.
07:48'
Puk do útočného pásma chtěl nahodit Rickard Rakell, ale jeho špatný pokus skončil pouze v ochranné síti nad Samonovem.
07:39'
Švédská přesilovka zatím není povedená, Tre Kronor mají problém vůbec se usadit v ofenzivní zóně.
07:26'
Vladislav Kameněv získal puk ve středním pásmu a takřka okamžitě zkusil vypálit. Tečovaný pokus skončil v ochranné síti.
07:03'
Henrik Tömmernes nabízel puk do pravého kruhu, odkud bez přípravy vypálil Jesper Frödén. Jeho projektil narazil do prvního bránícího hráče.
06:46'
Švédsko vyhrálo buly v útočném pásmu, ale klička Henrika Tömmernese je vyhnala z útočné třetiny.
06:19'
Švédsko si zahraje první přesilovku zápasu po faulu Arťoma Zuba. Ruský bek si jde sednout na trestnou lavici za hrubost.
06:19'
Střely na branku – 3:2.
06:18'
Z hodně velkého úhlu zkusil na branku soupeře vystřelit Max Friberg. Alexandr Samonov pokryl puk na své hrudi.
06:07'
Sledujeme pasáž plnou nepřesností na obou stranách.
05:27'
Arťom Švec-Rogovoj nahodil puk o mantinel do útočné třetiny. Následně se o kus černé gumy bojuje za Reidebornovou klecí.
05:00'
Na vrcholku kruhu pro vhazování se zkoušel sám uvolnit Arťom Švec-Rogovoj, klička do protisměru mu ale nevyšla.
04:46'
04:18'
Alexandr Barabanov nahrával na modrou čáru. Tam se ještě obejít protihráče neúspěšně pokoušel Nikita Zadorov.
04:00'
Na zadní mantinel si puk nahodil Dmitrij Voronkov, dojet ho ale nedokázal, pro hrací předmět si došel Adam Reideborn.
03:24'
Za brankou soupeře nedokázal kotouč na holi udržet Vladimir Tarasenko a dopředu mohou Švédi.
02:46'
Po strkanici na brankovišti se bude hrát čtyři na čtyři. Za hrubost jsou shodně vyloučeni Magnus Nygren a Arťom Švec-Rogovoj, kteří si ještě asi vyříkávali nedávný vzájemný souboj.
02:46'
O další střelu od modré se postarali Rusové. I Nikita Zadorov však mířil jen do brankáře soupeře.
02:39'
Magnus Nygren za bránou Reideborna nastavil tělo Arťomu Šveci-Rogovoji, který ze souboje odlétl na led.
02:09'
Švédsko rychle otočilo hru v útočném pásmu a z podobného místa to zkoušel Henrik Tömmernes. Puk poslal pouze do prostoru ruské branky.
01:46'
Anton Slepyšev chtěl zašlápnout kotouč u mantinelu a počkat na spoluhráče, Rusové ho o něj však v přesile připravili.
01:34'
Na modrou čáru dostal nahrávku Klas Dahlbeck, ale jeho hodně nepovedená střela skončila daleko od branky.
01:10'
Michail Grigorenko u levého hrazení nic nevymýšlel a nasměroval puk na švédskou bránu. Adam Reideborn ho pevně třímá ve své moci.
00:50'
Rychlá akce ruského týmu a první velká šance zápasu. Anton Burdasov dostal nahrávku přímo před branku Reideborna, ale jeho pohotová teč vyletěla jen nad branku švédského výběru.
00:32'
Jonathan Pudas svoje nahození od modré čáry dobře schoval. Alexandr Samonov si vyhlédl až na poslední chvíli a vyrazil kotouč do rohu.
00:14'
Švédský tým se hned na úvod zápasu dopouští zakázaného uvolnění.
00:01'
Premiéru na turnaji dnes zažijí dvě čerstvé posily Ruska z NHL – Dmitrij Orlov a Vladimir Tarasenko!

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, N. Nestěrov, Gavrikov (A), Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev (C) – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, E. Galimov – Kameněv.

Švédsko: Reideborn (Fasth) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell (A) – Lundeström, Hållander, Olofsson – P. Lindholm, O. Lindberg, M. Kempe – Rasmussen.

Rozhodčí: Bruggeman, Gouin – Constantineau, Oliver.
Utkání bude nesmírně důležité i pro českého fanouška. Jelikož svěřenci Filipa Pešána právě porazili Dánsko 2:1 po nájezdech, mohou mít už dnes definitivní jistotu postupu. Stane se tak, pokud v Švédové proti Rusku nezískají více než jeden bod!

Sestava Švédska z posledního zápasu

Reideborn (Fasth) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – P. Lindholm, O. Lindberg, Rakell (A) – A. Kempe, Sörensen, M. Kempe – Lundeström, Hållander, Olofsson – Friberg, Frödén, Wingerli – Rasmussen

Švédsko

To Švédové nejsou ve vůbec dobré pozici. Po šesti odehraných zápasech mají na kontě pouze devět bodů a klepou se o samotnou účast mezi nejlepší osmičkou světa. Za tuto situaci může nepovedený úvod do skupiny od Švédů. Ti nejprve podlehli 3:4 Dánům a v dalším utkání nedokázali překonat běloruského brankáře Taylora, následovala vysoká výhra nad Švýcarskem. Zpátky na zem vrátil švédský tým výběr trenéra Pešána, který otočil vývoj ve třetí třetině a nachystal tradičnímu soupeři třetí porážku na turnaji. Tým si následně poradil s Velkou Británií, ale včera se výrazně zapotil se Slovenskem, které porazil až v poslední třetině zápasu.
Ruská sestava z posledního zápasu

Samonov (Bočarov) – Zadorov, N. Nestěrov, Gavrikov (A), Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Voronkov, Slepyšev (C), Šalunov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), E. Galimov – Timkin, Švec-Rogovoj, Kameněv

Rusko

Ruský tým má k postupu velmi blízko. Po pěti zápasech má na svém kontě 12 bodů se skóre 19:8 a je na druhém místě za Švýcarskem, které je lepší o skóre a má o zápas navíc. Rusové z pěti zápasů vyhráli čtyřikrát. Na úvod porazili Česko brankou v poslední minutě zápasu 4:3, v druhém místě rozstříleli outsidera z Velké Británie 7:1. Ve třetím vystoupení na turnaji přišlo zatím jediné klopýtnutí, o které se postaral slovenský tým. Poté Rusové porazili Dány a Švýcary. Po utkání se Švédy čeká výběr trenéra Bragina ještě úterní mač s Běloruskem.
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje. V rámci předposledního hracího dne základních skupin mistrovství světa se utkají týmy Ruska a Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.