MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Rusko - 24. května 2021   15:15

Slovensko
Slovensko
30:00' Kelemen (Miloš Roman) • 53:19' Gernát (Hrivík, Cehlárik) • 58:59' Ďaloga (Cehlárik, Hrivík)
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Rusko
Rusko
31:06' Barabanov  (Tolčinskij, Slepyšev)
Slovensko
Ansons (LAT), Vikman – Nikulainen, Sormunen (všichni FIN).
Olympic Sports Centre, Riga
Rusko

Od nás to pro tuto chvíli je vše, ale neodcházejte daleko. Už za hodinu a půl totiž startuje souboj Česka s Běloruskem! Prozatím děkujeme za pozornost.
Je konec a další překvapení je na světě! Slovensko předvedlo perfektní nebojácný výkon a na turnaji zůstává stoprocentní.

Do třetí části se vstupovalo na nerozhodného stavu, který platil až do 54. minuty. To se totiž v přesilovce napřáhl Martin Gernát a i s trochou štěstí propálil Samonova! Rusko se v závěru paradoxně ani nepropracovalo k pořádnému tlaku. Závěrečný risk bez gólmana pak už pramenil jen v pojistku z hole Marka Ďalogy.

Sveřenci Craiga Ramseyho tedy ukázali, že se s nimi musí doopravdy počítat!
Střely na branku – 28:28.
Nejlepší hráči zápasu: Július Hudáček a Alexandr Samonov.
60:00'
59:27'
Slovenští hokejisté už jsou naprosto v klidu a s chutí zápas dohrávají v útočném pásmu. Rusové jsou na ledě i na střídačce hodně skleslí.
58:59'
Ruská hráčská lavice navíc ještě inkasuje trest za zdržování hry, odpyká ho Emil Galimov.
58:59'
Branka však platí!
58:59'
Ruský tým si vzal trenérskou výzvu, golová situace se přezkoumává na videu.
58:59'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Zřejmě už je rozhodnuto! Slováci vyrazili vstříc opuštěné ruské svatyni. Peter Cehlárik už z levého kruhu mohl zakončovat, ještě ale nesobecky přihrál kapitánu MARKU ĎALOGOVI, na kterého čekal snadný úkol. Asistence: Peter Cehlárik, Marek Hrivík.
58:44'
Rusové už to zkoušejí v šesti!
58:25'
Marek Hrivík o plexisklo dostává puk do bezpečí.
58:00'
Do konce utkání zbývají už jen dvě minuty!
57:38'
Ďaloga se dobře zorientoval a přestože měl na zádech ruského útočníka, s rozehrávkou si poradil a poslal puk do středního pásma.
57:03'
Miloš Kelemen střelou na rameno pořádně vystrašil brankáře Samonova, kotouč nakonec proskákal přes brankoviště, aniž by jej někdo dorazil!
56:28'
Adam Liška sestřelil ruského obránce u modré čáry, blízká střídačka domácích to oslavila vítězoslavným zahučením.
56:08'
Arťom Zub dnes už poněkolikáté pálil od modré. Július Hudáček vyrazil puk před sebe, kde beci nenechali dorážet Pavla Karnauchova.
Střely na branku – 26:26.

Na ruské střídačce probíhá při přerušené hře živá diskuze, takový vývoj si favorit utkání zcela jistě nepředstavoval.
55:57'
Ofsajd Slovenska dává prostor poslední komerční přestávce dnešního duelu.
55:46'
Na ruské hokejky se rázem vkrádá nervozita. Zakázané uvolnění vrací hru zpátky před branku sborné, která překvapivě prohrává.
54:52'
Slovensko je i po gólu aktivní směrem dopředu a znovu se na několik desítek sekund usadilo v blízkosti Samovova.
54:30'
Hra se odehrává v ruském obranném pásmu, avšak spíše jen podél mantinelů. Oba týmy podstupují velké množství soubojů.
54:05'
Karnauchov se přes Bučka nedostal k nebezpečnému kotouči v brankovišti.
53:19'
Přesilovka je úspěšná a slovenský tým se vrací do vedení! Marek Hrivík nabil na modrou čáru MARTINU GERNÁTOVI. Ránu třineckého obránce lehce tečoval protihráč a puk zaplaval přímo do horního rohu ruské brány. Asistence: Marek Hrivík, Peter Cehlárik.
53:00'
Peter Cehlárik tvrdě vypálil z první a u modré čáry potom zachytil vyhození ruského obránce.
Velká šance pro Slovensko! Využije přesilovku a vrátí se do vedení?
52:34'
Vyloučení v týmu Rusko (Maxim Šalunov – 2 min., sekání).
51:57'
Pavel Karnauchov od zadního mantinelu nebezpečně nahrával před branku. Pro Slováky to dobře dopadlo, kotouče se totiž zmocnil pohotový Pavol Skalický.
51:36'
Srážka dvou věží na bruslích: Voronkov poslal u modré čáry stejně vysokého Ďalogu k zemi.
50:54'
Parádní obětavost Slovenska! To si samo zkomplikovalo situaci ve vlastním pásmu, jenže Peter Cehlárik pak ukázkově zblokoval střelu od modré.
50:20'
Slováci zakládají útok, mají ale potíže s nepříjemným napadáním Rusů.
50:08'
Následuje komerční přestávka.
Střely na branku – 23:23.
49:40'
Ďaloga vyhrál souboj a vyhodil puk z obranného pásma tak, aby se nepískal icing, ale Slováci měli dostatek času vystřídat.
49:33'
Sborná si měnila pozice v útočném pásmu. Slováci už byli pod nepříjemným tlakem, ale měli štěstí. Zubovi totiž střela od modré vůbec nevyšla.
48:37'
Kapitán Ruska Anton Slepyšev si pěkně navedl kotouč ke střele švihem z levého kruhu. Július Hudáček musel do akce, dobře však vykopl svůj pravý beton.
48:16'
Kotouč se třepotá v ochranné síti za Hudáčkem, Rusové budou mít k dispozici vhazování v útočné třetině.
48:00'
Kňažko před brankou zblokoval střelu Gavrikova, důležitý zákrok slovenského obránce.
47:39'
Ivan Provorov nahazoval od modré lajny. Před Hudáčkem bylo pořádně živo, brankář nicméně nakonec zasahovat nemusel, puk byl zblokován klubkem hráčů.
47:21'
Voronkov za brankou Hudáčka bojuje o puk, na pomoc už mu přišli spoluhráči.
46:50'
Rozhodčí na obou stranách pustili hraniční icingy, hra plyne dál.
Střely na branku – 22:21.
46:21'
Slováci byli nachytáni v postavení mimo hru, pokračovat budeme po skončení komerční přestávky.
45:47'
Róbert Lantoši pěkným hitem poslal k zemi jednoho z Rusů a vysloužil si ovace ze slovenské střídačky.
45:18'
Projít okolo Rosandiče zkrátka nešlo, a tak se Kameněv rozhodl pro střelu zápěstím. Jenže slovenský obránce ji hokejkou zblokoval do sítě.
44:53'
Slováci nechali místo na levé straně obrany a Anton Burdasov se tlačil před Hudáčka. Daniel Gachulinec se ovšem fantasticky vrátil a čistě mu zamezil ve střele.
44:34'
Slováci teď mají minutku na odpočinek, což se jim po sérii ruských šancí velmi hodí.
44:33'
Arťom Zub ránou bez přípravy doslova sestřelil Mariána Studeniče. Ten zůstal v bolestech ležet na ledě, těžké chvilky však čekaly i jeho spoluhráče, ti se totiž museli v početním oslabení bránit. Až, když Adam Jánošík vyvážel kotouč, přerušil rozhodčí hru.
44:00'
Povedené střídání Rusů zakončil tvrdou střelou ze strany Anton Burdasov, Hudáček teď svůj tým hodně podržel.
43:26'
Střelu Tolčinskije z mezikruží ztečoval Martin Bučko, Hudáček si se štěstím poradil a vyrazil puk betonem.
43:23'
Hraje se dlouho bez přerušení, na puku jsou více ruští hokejisté.
42:35'
Po dvou soubojích uprostřed slovenské obranné třetiny se k puku dostal důrazný Anton Burdasov, který ze strany pohotově vypálil do Hudáčkových betonů.
42:04'
Rusko vyhazuje na zakázané uvolnění, buly se uskuteční po pravé ruce zatím výborného Samonova.
42:00'
Pospíšil posnunul puk na Krištofa, který o mantinel jednoduše vyhazuje do útočného pásma.
41:07'
Ivan Provorov nahazoval od modré čáry a Pavel Karnauchov nebezpečně sklepl puk k ledu. Nescházelo mnoho a Rusko mohlo jít do vedení!
40:57'
Slováci získali buly v útočném pásmu ve svůj prospěch, následnou Bučkovu střelu pak bruslí zblokoval ruský útočník.
40:26'
Mislav Rosandić ukázal, že je skvěle bruslařsky vybavený. Po vítězném sprintu za pukem k zadnímu hrazení se píská zakázané uvolnění sborné.
40:06'
Třetí periodu odstartoval slovenský ofsajd.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Druhá třetina nabídla po gólu na každé straně. Slovensko se přesně v polovině řádné hrací doby ujalo vedení, když pavouky z horního rohu branky vyhnal zatím životní trefou Miloš Kelemen. Zanedlouho nicméně bylo vyrovnáno. Sborná dostala k dispozici přesilovku a Alexandr Barabanov bruslí tečoval puk do sítě. Sledujeme velice pohledný duel, který bude ještě vrcholit!
Střely na branku – 21:19.
40:00'
39:50'
Poté, co Július Hudáček tečoval nahození do ochranné sítě, se za jeho brankou strhla menší potyčka. Byla dnes první, rozhodčí si tedy vystačili jen s napomenutími.
39:40'
Nepřesná přihrávka na Cehlárika znamená, že k puku se dostávají Rusové. Ihned s ním zamířili do útočného pásma, kde se ještě snaží ohrozit Hudáčka.
39:15'
Ofsajd Slovenska, čeká nás ještě jedno buly.
38:59'
Nikita Zadorov jednoduše nahodil puk do pásma, tam se ruský celek tentokrát neudržel.
38:18'
Mislav Rosandić byl jako první u volného puku ve středním pásmu. Jeho tým zrovna střídal, raději tedy přihrávkou dozadu zklidnil hru.
38:00'
Kristián Pospíšil dlouho kombinoval v rohu ruské obranné třetiny, ke střele jej však hosté nepustili.
37:47'
Rusové ke konci třetiny dominují na kotouči a snaží se skóre otočit ještě před odchodem na přestávku.
37:00'
Július Hudáček si pořádně zavařil za vlastní klecí. Rusové se na něj slétli ve dvou hráčích a přestože Slovensko uhasilo původní hrozbu, ještě mělo štěstí, že další Zubova navštívenka zamířila znovu vedle!
36:40'
Samonov si našel nebezpečnou střelu od modré navzdory hluku hráčů, kteří před ním clonili.
36:30'
Martin Gernát sice vypálil mimo ruskou branku, Slováci se ale po delší době udrželi v pásmu.
35:56'
Marek Hrivík těžkou přihrávkou na útočné modré čáře trošku zavařil spoluhráči, Slovensko muselo raději zacouvat.
Střely na branku – 20:19.
34:58'
Sborná ostřeluje slovenskou branku. Nikita Zadorov se opřel do střely z první a rozezvučel zadní mantinel.
34:27'
Slováci teď ze všech sil odolávají ve vlastní třetině ruským akcím, které často končí až pohotovými zákroky Hudáčka.
34:14'
Arťom Zub si připravil kotouč k bombě z prostoru mezi pravým kruhem a modrou čárou, puk z jeho hokejky zamířil těsně vedle brány!
33:24'
Grigorij Dronov nejprve trefil blokujícího slovenského útočníka, následně o několik desítek centimetrů minul slovenskou branku.
32:55'
Po sérii tvrdých soubojů získal rychlost Arťom Švec-Rogovoj. Vracející se bek mu však odepřel přístup před Hudáčka.
32:16'
Adam Jánošík pozdravil Samonova téměř z neutrálního pásma, halou znovu zaduněly betony ruského gólmana.
31:43'
Róbert Lantoši poslal kotouč z poměrně ostrého úhlu na branku, Alexandr Samonov měl betony připevněné na ledě a vyráží.
31:06'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rosandič po předchozím závaru před vlastní brankou nedokázal vyhodit puk a Rusové toto zaváhání potrestali. Anton Slepyšev zpoza brány přesně nabil Sergeji Tolčinskému, jehož dělovku ještě do šibenice bruslí tečoval ALEXANDR BARABANOV. Asistence: Sergej Tolčinskij, Anton Slepyšev.
30:30'
Tolčinskij střílel po ledě na teč do brankoviště, kotouč ale nakonec jen projel vedle branky.
30:20'
Vyloučení v týmu Slovensko (Pavol Skalický – 2 min., vysoká hůl).
30:12'
Krátce po vstřelené brance bude hrát Slovensko oslabení.
30:00'
Svěřenci trenéra Ramseyho přesně v polovině základní hrací doby otevírají skóre! MILOŠ KELEMEN v obrovské skrumáži tlačil puk za brankovou čáru, Rusové ho ale dokázali odklidit. Ne však definitivně! Slovensko v útočném pásmu ukázkově zabojovalo, získalo kotouč zpět a právě Kelemen po přihrávce Miloše Romana parádní ranou švihem pod břevno překonal Samonova. Asistence: Miloš Roman.
29:00'
Ďaloga vyvezl kotouč z obranné třetiny, pak jej ale pod tlakem musel odevzdat, a to obloučkem do obranné třetiny Rusů.
28:46'
Slovensko má ve druhé třetině problémy s mezihrou, střední pásmo patří výhradně soupeři.
27:48'
Arťom Švec-Rogovoj vystihl slovenskou přihrávku na útočné modré čáře, hned měl však u sebe bránícího hráče a neměl čas k ohrožení brány.
27:07'
Anton Burdasov je dnes aktivní, Július Hudáček si nicméně věděl rady i z dalším jeho pokusem z pravé strany.
26:44'
Emil Galimov vtrhl do útočného pásma a zpoza levého kruhu vypálil zápěstím. Bránící hráč jeho pokus tečoval vysoko do ochranné sítě.
26:35'
Povedená akce domácích, kteří si navzájem několikrát vyměnili kotouč ve středním pásmu. Přečíslení 4 na 3 pak zakončoval Samuel Kňažko střelou do výstroje soupeřova brankáře.
26:19'
Emil Galimov nahodil puk za slovenskou klec.
Střely na branku – 15:13.
26:00'
Hudáček musel zasahovat betonem, protože přes slovenského obránce nebezpečně střílel Burdasov.
25:48'
Ivan Provorov si nabruslil menší oblouk na útočné modré lajně a vystřelil do hustého provozu před Júliusem Hudáčkem. Nahození bylo sraženo slovenskou hokejkou až do ochranné sítě.
24:48'
Rusové naháněli puk za brankou soupeře. Teď už se vykombinovali do plusového úhlu a snaží se sérií přihrávek něco vytvořit.
23:47'
Kotouč po teči přistál na ruské střídačce.
23:39'
Pospíšil ve vyské rychlosti zamířil na pravou tyč ruské branky. Samonov zvládl vyrazit puk jen na hůl Krištofa, ruský brankář pak nicméně vychytal i jeho dorážku.
23:12'
Kristián Pospíšil možná zkusil nachytat Samonova, když mu ze strany poslal kotouč na betony. Žádný nevyzpytatelný odraz se nicméně nekonal.
22:52'
Marek Ďaloga vypálil od modré jen do betonu Samonova.
22:36'
Michal Ivan přihrál na modrou čáru Marku Hrivíkovi. Ten posunul puk ještě do strany na Martina Gernáta, jehož pumelice k bližší tyčce zamířila mimo.
22:15'
Róbert Lantoši dostal puk až do útočného pásma a Slováci se teď snaží ostřelovat ruského brankáře.
21:47'
Svěřenci trenéra Craiga Ramseyho oslabení bez potíží přečkali. Souběžně s návratem Cehlárika na led ještě nahazoval Nikita Zadorov, kotouč zamířil mimo bránu.
20:58'
Slovensko zatím oslabení brání velmi dobře. Po vyhození může střídat, Rusové zatím nemají potřebné šance.
20:16'
Sborná se hned nastěhovala do útočné zóny.
20:01'
Rusko do druhé části vstoupí ještě s téměř celou přesilovkou k dobru.
Další třetina začne přibližně v 16:01.
Úvodní dvacetiminutovka přinesla skvělou podívanou a je s podivem, že nepadl žádný gól. Zejména prvních deset minut bylo doslova nabitých šancemi na obou stranách, Hudáček i Samonov však zatím působí neprůstřelným dojmem. Slovensko s favoritem drží krok, uvidíme, zda mu to vydrží i nadále.
Střely na branku – 11:12.
20:00'
19:47'
Peter Cehlárik ve středním pásmu lehce zahákoval soupeře. Pravice rozhodčího vylétla vzhůru, bude se vylučovat.
18:52'
Pavel Karnauchov nabral rychlost a z pravého křídla se snažil s obráncem za zády protlačit až do brankoviště. Július Hudáček nakonec zasahovat nemusel.
18:36'
Adrián Holešinský nedostal puk z vlastního pásma.
18:00'
Adam Liška zblokoval střelu obránce Gavrikova.
17:45'
Slováci přišli o kotouč na obranné modré čáře, skvěle se ale zformovali a Alexandru Barabanovovi nezbývalo, než puk nahodit za bránu.
17:00'
Daniel Gachulinec se dočkal podpory od spoluhráčů, a Slovensku se tak podařilo vymanit z nepříjemné situace ve vlastní třetině.
16:27'
Rusové zvládli několik soubojů za sebou a mohou něco zkusit vymyslet před Hudáčkem.
16:08'
Zápas má zatím velmi vyrovnaný a otevřený průběh. Který z týmů se prosadí jako první?
Střely na branku – 10:12.
15:23'
Slepyševova tečovaná přihrávka z rohu ledové plochy se došourala až k Hudáčkovi. Ten se rozhodl hru nepřerušovat a rychle rozehrál.
14:28'
Samuel Kňažko byl pod velkým tlakem, protože Rusové napadali ve vysoké rychlosti. Mladý obránce si nicméně dokázal poradit a založil další slovenskou akci.
14:16'
Mislav Rosandić rozjel slovenskou akci. Na modré čáře to vzal na sebe Martin Gernát, jehož střela švihem zamířila mimo prostor ruské branky.
13:55'
Morozov přes Bučka sice vystřelil poměrně nebezpečně, jenže Hudáček byl připraven a puk ztlumil do své výstroje.
13:26'
Paradoxně až proti kompletnímu soupeři se Slovensko pořádně usadilo v útočné třetině, žádné zakončení z toho tentokrát nebylo.
12:47'
Sborná toto oslabení zatím brání skvěle, Arťom Švec-Rogovoj jí znovu dopřává klid. Přesilovka Slovenska se krátí.
12:45'
Slovákům se nedaří dostat do lepších střeleckých pozic, než jsou ty u mantinelu.
12:08'
Tak dlouho si slovenští hokejisté riskantně předávali kotouč, až jim ho jeden z protihráčů vypíchl do středního pásma. Slovensko to zkouší odzadu.
11:27'
Slováci se zatím nemohou usadit ve střeleckých pozicích.
11:18'
Rusové ihned po buly vyhazují až za Hudáčka.
11:03'
Vyloučení v týmu Rusko (Vladislav Kameněv – 2 min., sekání).
10:57'
Marián Studenič se výborně uvolnil od pravého mantinelu. Střela už přesná nebyla, mohl za to ale i faul soupeře.
10:41'
Zakázané uvolnění Ruska.
Střely na branku – 9:10.
10:26'
Kotouč se odrazil mimo hrazení. Po pasáži plné šancí je čas na komerční přestávku, na gól kupodivu stále čekáme.
10:12'
Ďaloga našlápl a dostal se až za branku soupeře, odkud zadovkou vybídl Krištofa. Ten byl ve velké šanci, kterou ale zmařil Samonov!
09:28'
Anton Burdasov z první vystřelil hned po vyhraném ruském buly.
08:55'
Šance střídá šanci! Maxim Šalunov obdržel přihrávku do jízdy a už před sebou měl jen brankáře. Zkusil ho propálit střelou zápěstím, Július Hudáček ovšem ve výstroji žádnou mezírku nenechal!
08:23'
Roman střílel z vrcholu kruhu jen do betonu ruského brankáře, puk si ale ještě našli Studenič s Kelemenem, jejichž dorážku nadvakrát vychytal Samonov!
08:15'
Miloš Roman výborně napadal rozehrávku Rusů, Nakonec kotouč skutečně získal a Slovensko se usazuje v ofenzivní třetině.
08:05'
Po slovenském icingu se bude vhazovat po pravé Hudáčkově ruce.
07:39'
Gusev vyzkoušel Hudáčkovu vyrážečku, když ze strany pohotově vypálil bekhendem.
07:10'
Andrej Kuzmenko parádní nahrávkou zpoza branky vytvořil obrovskou příležitost pro Nikitu Zadorova! Július Hudáček znovu podržel svůj tým, když ránu bez přípravy vyrazil svým pravým betonem.
06:30'
Maxim Šalunov drsně sestřelil Kňažka, který se při rozehrávce koukal pod nohy a na puk.
06:21'
Adam Jánošík vypálil od levého hrazení a Alexandr Samonov znovu nepředvedl úplně jistý zákrok. Pomohli mu ale obránci.
Střely na branku – 2:4.
05:53'
Anton Slepyšev vypálil švihem a Hudáček měl plné ruce práce! Kotouč vyrazil alespoň před sebe, kde do něj plácl Ivan Morozov. Černá guma nakonec projela těsně vedle tyčky.
05:27'
Druhá lajna hostů Slovákům zatápí svými rychlými kombinacemi.
05:19'
Daniel Gachulinec nerozehrál zrovna přesně, rozhodčí ale icing neodpískal. Bojuje se tedy za ruskou bránou.
05:05'
Rusové otáčejí hru, Arťom Švec-Rogovoj brzy za modrou čárou zkusil střelu, která však neprošla.
04:32'
Kristián Pospíšil doputoval až za levý kruh a po ledě nahodil na branku. Alexandr Samonov puk trochu nešikovně vyrazil lapačkou před sebe, k dorážce z těžkého úhlu se ještě dostal právě Pospíšil, brankáře nicméně nepřekonal.
04:04'
Vhazuje se před Hudáčkovou pravicí.
03:58'
Alexandr Barabanov nevěděl, komu přihrát. Z ostrého úhlu tak zkusil nachytat Júliuse Hudáčka, který však dával pozor a nepřipustil komplikace.
03:26'
Jánošík nepustil Gavrikova do mezikruží, ruský bek tak jen nahazuje puk z rohu kluziště směrem na branku.
03:13'
Róbert Lantoši se výborně vrátil až k Hudáčkovi a uklidil do bezpečí puk, který z pravé strany nepříjemně mířil přímo do slovenského brankoviště.
03:02'
Anton Slepyšev jen nahodil puk na Hudáčka, ten jej hokejkou vyrazil k mantinelu.
02:18'
Dalekonosný pokus Arťoma Zuba se přes klubko hráčů před brankovištěm nedostal. Rusko nicméně pokračuje v náporu.
02:04'
Studenič přihrával na modrou na Romana, který ale trefil jen protihráčovu holeň.
01:15'
Ivan Provorov tvrdě vypálil od modré čáry. Před slovenskou klecí byli zaparkováni hned dva ruští hráči, Maxim Šalunov výborně změnil dráhu kotouče. Július Hudáček měl štěstí, že nakonec zamířil těsně mimo!
01:06'
Pavel Karnauchov vystřelil z rohu, jeho pokus ale Slováci ztečovali do ochranné sítě.
00:31'
Zajímavý tlak Slovenska! Mislav Rosandić dvakrát střílel, druhý pokus tečoval Marek Hrivík, Alexandr Samonov ale zasahovat nemusel.
00:11'
Úvodní buly získalo Rusko a hned nahodilo puk za branku. Kotouč ale vybojoval soupeř.
00:01'
Hráči už jsou připraveni na modrých čarách, utkání startuje za malou chvíli!
Rozbruslení obou týmů je v plném proudu. Jako domácí jsou dnes vedeni Slováci, kteří si zvolili bílou variantu dresů. Rusko se tedy představí v červené barvě.

Slovensko: J. Hudáček (Húska) – Gernát, Rosandić, Bučko, Ďaloga (C), Gachulinec, Ivan, Kňažko, Jánošík – Cehlárik, Hrivík (A), Lantoši – Holešinský, Krištof (A), Pospíšil – Studenič, Miloš Roman, Kelemen – Skalický, Sukeľ, Liška.

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Zub, Provorov, Gavrikov (A), Rafikov, Ožiganov, Dronov – Voronkov, Šalunov, Barabanov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Slepyšev (C) – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Timkin, Kameněv, Švec-Rogovoj – E. Galimov.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Vikman – Nikulainen, Sormunen (všichni FIN).
RUSKO

Ruští hokejisté patří i letos mezi nejužší špičku favoritů na zisk titulu. Rozjezd do turnaje každopádně neměli lehký, s českou reprezentací museli válčit na ostří nože až do poslední sekundy, přesto se radovali z výhry 4:3. Mnohem hladší práce Rusko čekala v sobotu. Velká Británie příliš velký odpor nekladla a padla vysoko 1:7. Ruský celek půjde do utkání se Slovenskem v roli jasného papírového favorita, připíše si další tříbodové vítězství?
SLOVENSKO

Slovensko do turnaje vstoupilo zdánlivě lehčím dvojzápasem, který potřebovalo zvládnout, aby posílilo své šance na postup do vyřazovacích bojů. A povedlo se! Slováci nejprve porazili Bělorusko 5:2, přičemž těžili zejména ze skvělého nástupu do utkání. Proti trpaslíkovi z Velké Británie se jim takový náskok vypracovat nepodařilo, přesto si došli pro vítězství v poměru 2:1. Dnes budou v roli jasného outsidera, překvapí Rusy?
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje! Světový šampionát v Lotyšsku pokračuje čtvrtým hracím dnem, ve skupině A se střetnou dva dosud stoprocentní celky. Slovensko vyzve Rusko!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.