S konstatováním, že Slovensko vyhrálo nad Běloruskem 2:1 po prodloužení se loučím a přeji hezký zbytek neděle.
Slovensko si tak připisuje druhou výhru na turnaji, byť znovu po prodloužení. Na svém kontě mají svěřenci Vladimíra Vůjtka čtyři body. Dnes na výhře měl velkou zásluhu jak Ján Laco, tak především mimořádně produktivní obránce Meszároš. Bělorusko má také čtyři body, tři získalo včera v duelu se Slovinskem, dnes bere bod.

Slovensko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Druhou dnešní trefou se parádně prezentoval obránce ANDREJ MESZÁROŠ, který se dostal na pravý kruh a utěšenou bombou do šibenice získal pro slovenskou reprezentaci druhý bonusový bodík. Asistence: Tomáš Jurčo, Tomáš Tatar.
60:50
Laland zasahuje po střele Bližňáka, posléze je puk mimo hrací plochu. Vyrovnaná bitva pokračuje.
60:17
Prodloužení se hraje ve čtyřech na obou stranách a pět minut hrací doby. Hned v úvodu pálil nebezpečně Gáborík, který byl i faulován, ale nepíská se.
60:01
Začalo prodloužení.
To se ale uvidí za pár minut, kdy půjdeme do prodloužení. Skóre dnešního zápasu otevřel Sergej Kosticyn, který využil přečíslení a dostal svůj tým do vedení. Slováci se ale dostali k vyrovnání obráncem Meszárošem a nakonec mohou být rádi i za bod. O druhý se bude za chvíli bojovat.
Slovensko si podruhé v řadě zahraje prodloužení nebo se pustí do nájezdů, kde bylo včera úspěšné.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:48
Gáboríkova střela proletěla kolem Lalanda, ale víc už se nestane.
59:17
Vypadá to na prodloužení, času už mnoho nezbývá.
58:20
Bližňák vyvezl kotouč a Slovensko oslabení nakonec zvládne.
57:51
Ďaloga vyhazuje, Sergej Kosticyn prověřil krátce předtím Laca.
57:31
Slováci jsou bez pohybu, čekají co přijde.
56:58
Andrej Kosticyn střílel velmi nebezpečně, Kopecký byl chvíli bez hokejky a Slovákům pořádně zatrnulo.
56:33
Komplikace pro Slovensko, Graňák přidržel Stase a Bělorusko má v závěru normální hrací doby možnost přesilovky.
55:59
Na druhé straně střílel Daňo a poté Ďaloga, Laland si připisuje již třicátý zákrok v zápase.
55:38
První běloruská formace se tlačila před bránu, ale na Laca žádná střela nepřišla.
54:26
Během krátké chvíle padly dvě branky, Bělorusko šlo do vedení, ale radost jim vydržela jen přes minutu. Slovensko ihned reagovalo a je to rázem 1:1.
53:24
Slováci ožili, další tutovku měl Jurčo, ale Laland se nenechal v krátké době podruhé překonat.
52:31
Vzápětí je vyrovnáno a dlouho to netrvalo. Slovensko muselo reagovat na nepříznivý výsledek a zásluhou ANDREJE MESZÁROŠE pokračujeme od znova. Slovenskému obránci přihrál na levou stranu Hudáček a poté přišla nechytatelná střela nad beton Lalanda. Asistence: Libor Hudáček, Vladimír Dravecký.
51:27
Bělorusko právě vstřelilo branku!
A je to tady. Bělorusko udeřilo prakticky z první akce třetí třetiny. Trojice útočníků šla do rychlého brejku, který končí totálním rozebráním slovenské obrany. Kaljužnij si počkal až mu před bránu najede SERGEJ KOSTICYN a tomu stačilo pouze dorazit puk do poloprázdné brány, Laco se nestihl přesunout. Asistence: Alexej Kaljužnij, Andrej Kosticyn.
50:49
Bělorusové jsou kompletní, i tohle dokázali přežít.
50:05
Neskutečné, co Laland pochytá. Nejprve pokryl střelu Bližňáka a poté vychytal Bartoviče, který mířil do horních pater brány, ale běloruský hrdina se opět překonal.
49:49
Daňo to zkusil technicky, prokličoval se zpoza brány a chtěl zasunout k levé tyči, puk si však pokryl Laland.
49:39
Slováci operují v útočném pásmu, zatím tomu chybí střelba.
48:45
Pánik šel přes tři hráče a udělal to výborně, málem se dostal až před bránu, ale Lisovec ho drobně fauloval (sekání) a je zde čtvrtá přesilovka Slovenska.
48:07
Pánikova střela byla sražená, ještě se s ní pokusil něco udělat Graňák, ale Laland byl připraven se svou lapačkou a hru přerušil.
47:27
Další buly v útočném pásmu Slováků, puk vypadl ze hřiště.
47:25
Lušňákův pokus přes obránce Stasenka, ale nic složitého pro Lalanda. Jediné pozitivum lze hledam v tom, že Slovensko získalo útočné pásmo.
46:15
Buly po levici výborně chytajícího Lalanda. Slováci stále marně čekají na nějaký gólový moment.
46:04
Tatar s Graňákem zaměstnali střelami Lalanda, ale ani tohle nekončí gólem. Běloruský gólman chytá s naprostým klidem a přehledem.
45:17
Jánošík bojoval u mantinelu s Volkovem, puk má ovšem druhý jmenovaný a vyváží puk do bezpečí.
44:49
Bělorusové byli opět pod mírným tlakem a tak jako vždy, vyhodili i teď na icing.
44:06
Daňo dobruslil až před Lalanda, čekal, že mu puk po nahození vypadne, to se však nestalo.
43:49
Lušňák nedokázal vyhodit a do dobré střelecké pozice se dostal Gavrus a teď Laco vůbec nic neviděl, puk mu proletěl těsně vedle jeho svatyně.
43:26
Laco opět v akci, Sergej Kosticyn střílel přes Jánošíka, ale slovenský brankář vše dobře viděl.
42:59
Tatar nabral dobrou rychlost, ovšem mezi třemi hráči nedokázal projít. Na druhé straně střílel Šinkevič a Laco připraven.
42:26
Slováci jsou stále usazení v pásmu, ale nemohou se dostat k nějaké kloudné střele.
41:30
Běloruská čtveřice odjela v předklonu střídat, měla co dělat, aby neinkasovala. Na Lalanda nevyzrál dnes již poněkolikáté Gáborík.
40:48
Meszároš pustil kotouč na Kopeckého, který pálil z voleje, ale puk zamířil mimo tři tyče.
40:26
Tatar byl v dobré šanci, ocitl se tváří v tvář Lalandovi, ale ten proti němu vymrštil lapačku a stav se opět nemění.
40:01
Blíží se začátek třetí třetiny, Slovensko bude pokračovat v přesilovce.
Střely na bránu po dvou třetinách:

Bělorusko – 14
Slovensko – 20
Ani druhá třetina nepřinesla gólovou radost jednoho z aktérů tohoto zápasu, Slováci se i nadále střelecky trápí a mohou být rádi, že mají v bráně Jána Laca, který pochytal několik tutovek nepříjemného soupeře. V poslední třetině je stále vše otevřené, mírný favorit zápasů to však nemá vůbec lehké a pokud chce v tomto duelu uspět, musí výrazně zabrat.
Třetí třetina začne přibližně v 17:58.
40:00
39:42
Ještě v závěru druhé periody budeme sledovat přesilovku Slovenska, Volkov se provinil podražením Viedenského.
38:18
Už se hrají poslední dvě minuty druhé třetiny, Slováci musí stále bojovat s houževnatým soupeřem.
37:38
Gáboríkova chytrá přihrávka před bránu, kde byl Kopecký, ale v poslední moment mu do střely vložil hůl Andrej Kosticyn. Bělorusové opět vyhodili.
37:23
Icing Běloruska, kdyby se dělala tato statistika, tak v ní červení suverénně vyhrají.
36:48
Graňákovu střelu švihem likviduje Laland až na druhý pokus. Puk mu sice vypadl, ale v jeho v brankovišti bylo prázdno, takže nic složitého.
36:07
Laco si připisuje dvojitý zákrok po střele Korobova. Ten mířil nejprve do betonu a poté do vyrážečky.
35:37
Hra přerušena, vhazovat se bude před slovenskou brankou.
35:02
Kitarov střílel z otočky, Laco se pouze ohlédl.
34:48
Už se hraje samozřejmě v pěti na obou stranách a Bělorusko je usazeno v pásmu.
34:10
Nyní jsme viděli konečně zajímavou pasáž utkání, kdy se něco přeci jen dělo. Oba gólmani však stále vykazují velkou formu. Nutno ale dodat, že Slovensko se znovu střelecky trápí.
33:26
Gól mohl padnout i na druhé straně, třinecký útočník Vladimír Dravecký si najel od modré čáry a sám spurtoval na Lalanda, jenže toho trefil pouze do hrudi.
32:48
Povedlo se to až teď, Laco vytasil zákrok po střele Andreje Kosticyna.
31:59
Obrovská šance Běloruska a v ní Kulakov, který měl v přesilovce mnoho prostoru, ale výtečný Laco zasahuje. Víc jak minutu byli Slováci pod velkým tlakem a nedokázali vyhodit puk.
31:23
Tak to vypadá pouze na Bližňáka, který dostává dvě minuty za hrubost. No a máme tu přesilovku Běloruska, což se drtivé většině pískajících fanoušků nelíbí.
31:15
Bartovič střílel a Laland kryje puk do lapačky. To by nebylo až tak zajímavé, kdyby se před jeho klecí neuroila solidní potyčka a je jasné, že budou padat tresty.
30:49
Jsme víc jak za polovinou nedělního mače a stále čekáme na gól. Slováci se probrali jak na ledě, tak v hledišti. Je potřeba zabrat, tento výkon by na nějaké body stačit nemusel.
30:40
Touš na běloruské střídačce, Stas dostal zřejmě neočekávaně pukem do hlavy, ale bude dle všeho v pořádku.
30:10
Ďaloga zavezl kotouč z vlastní třetiny až před Lalanda a hledal někoho ze svých spoluhráčů, do střelecké pozice si najel Sersen, ale puk do sítě nedostal.
29:31
Delší pobyt Slovenska v pásmu, byla u toho první formace. Gáborík hledal Daňa a jeho s velkou námahou vychytal Kevin Laland, brankář CSKA Moskva.
29:02
S výsledkem se snažil něco udělat Bartovič, ale jeho rána skončila na rameni Kevina Lalanda. Po delší době si Slováci vytvořili tlak.
28:16
Poslední tři vzájemné souboje těchto soupeřů skončily 2:1, ani teď to nevypadá na nějakou velkou přestřelku.
27:38
No vida, a ty teď přišly. Výbornou střelu vyslal Andrej Kosticyn, kterou Laco vyrazil špičkou levého betonu, poté se snažil dostat k dorážce jeho bratr Sergej, ale v klíčový moment promáchl. Slováci měli velkou kliku, protože mohli prohrávat 0:1.
27:05
Slovensko se trápí, už si nevytváří žádné větší šance, naopak Bělorusko trpělivě čeká na chyby a prostor na nějaké dobré střelecké pozice.
26:26
Jurčo hledal před Lalandovou klecí Tatara, ale znovu z toho nebyl žádný tlak. Něco tomu ve slovenské hře chybí.
26:17
Je zde komerční přestávka, nutno říct, že ve druhé třetině sledujeme průměrný hokej. Mnoho šancí k vidění není, ani tempo hry není zrovna nejlepší. Je to spíše boj.
25:59
Slováci se vytlačili z pásma, následuje ofsajd Běloruska.
25:43
Icing Běloruska, buly po levici Kevina Lalanda.
25:18
Kitarov kroužil v útočném pásmu a čekal na Kaljužného, zda nenajede do dobré střelecké pozice, slovenská obrana si dobře pokryla nebezpečné prostory.
24:49
Hudáčkova rána z pravého kruhu končí mimo díky teči Korobova.
24:30
Viedenského rozehrávka byla špatná, Tatar se neprosadil a odjel střídat. Posléze je odpískán ofsajd.
24:17
Střelu Demkova viděl dobře Laco a ihned rozehrál slovenskou protiakci.
24:05
Ve druhém zápase nám to padá, Kanada vede již 5:0 nad Německem, tady je stále na kontě obou týmů nula.
23:30
Slováci přidali pod kotlem a jsou daleko důraznější a snaží se víc střílet, ale na Lalanda nemohou zatím vůbec vyzrát.
23:06
Meszárošovu bombu chytá Laland, puk sice vyrazil pouze před sebe, ale na dorážku nebyl nikdo připraven.
22:37
Slovensko je v plném počtu, Gáborík se vrátil na led a málem zaútočil.
22:15
Zatím toho mnoho Bělorusové nepřevedli, soupeř dobře brání. Jánošík vyhazuje.
21:01
V oslabení ujela dvojice Bližňák – Bartovič, druhý jmenovaný vypálil sám před Lalandem, ten puk ovšem chytá. Zajímavá šance Slovenska při hře ve čtyřech.
20:33
Marian Gáborík inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.
20:19
Už se hraje druhá třetina a ihned se do akce řítila kompletní první formace Slovenska, ale byl tam útočný faul.
20:01
Střely na bránu:

Bělorusko – 7
Slovensko – 10
V první třetině jsme branku neviděli, přesto na obou stranách se urodilo několik dobrých šancí. Oba brankáři ale předvádí výborné výkony. Slovensko zahodilo Gáboríkem trestné střílení, ale také dvojnásobnou přesilovku. Bělorusové také zlobili a díky Lacovi se stav neměnil. Dá se říct, že první dějství bylo na vyložené šance poměrně vyrovnané.
Druhá třetina začne přibližně v 17:08.
20:00
19:17
V závěru třetiny musel zasáhnout Laco po střele Gavruse. Tentokrát to nebylo nic složitého.
18:15
Blíží se závěr první třetiny, Bělorusové dlouho zlobili ve své útočné třetině, nakonec se k ničemu nedostali.
17:22
Utkání je v závěru první třetiny velmi pohledné, šance střídá šanci. Nyní to byl Bližňák, jež vyzkoušel pevnost lapačky Lalanda.
16:33
Draveckého bomba od modré čáry prošla mezi betony Lalanda, ale kotouč následně proskotačil mimo tři tyče. Jen to v hledišti zahučelo.
15:16
Viedenský to udělal dobře, poslal puk zadovkou před bránu na Jurča, tomu se ale nepodařilo propasírovat kotouč pod ležícím běloruským mágem.
14:56
Bratrská spolupráce Kosticynů nesla solidní parametry. Sergej přihrál před bránu na Andreje a Laco měl plné ruce a nohy práce. To byla přímo tutovka, Slováci tuto situaci přežili.
14:36
Po buly pálil od modré obránce Sparty Ďaloga, ale Laland nemusel zasahovat.
14:21
Pokud Bělorusko jen trochu cítí, že by mohlo být pod tlakem, bez nějakých rozpaků pošle puk na zakázané uvolnění.
14:03
Vhazování ve středním pásmu.
13:36
Slováci jsou mírně aktivnější, ale opět se trápí ve střelbě. Včera proti Dánsku vyrovnali až v padesáté minutě. Dnes mohli otevřít skóre Gáboríkem, ten ale nedal trestné střílení.
12:58
Vyloučení 2:2, střely na bránu 3:8, ale tím nejpodstatnějším je skóre, to je stále 0:0.
12:07
Laco musel opět zasahovat, z pravé strany na něj poslal střelu Lisovec. Puk mu vypadl z výstroje a ještě se snažil dorážet Šinkevič, leč marně.
11:48
Další technická chyba Běloruska, zatímco se hala v Ostravě opět otřásá v základech, a to díky nadšeným slovenským fanouškům.
11:26
Celkem zajímavou pasáž zápasu ukončuje chybná rozehrávka Kulakova, která končí icingem.
10:40
Slováci jsou komplet, ale museli se ještě bránit. Velkou šanci si vypracoval Stěpanov, který si najel až před Laca, ten se ale v brankovišti roztáhl a nepřipustil nějaký problém. Každopádně to byla jedna z největších šancí Běloruska v zápase.
09:48
Přesilovka pokračuje, Ustiněnko pálil od modré, Laco poslal puk do rohu. Posléze přišla stejná rána téhož hráče, dobré bloky předvedl obránce Graňák.
09:18
Laco neměl vůbec kotouč pod kontrolou, před jeho klecí se dobře orientoval Stas, ale jeho střela z otočky končí na hokejce Sersena, který nakonec vyhazuje přes všechny čáry.
08:32
Bude se vylučovat i na druhé straně. Sergej Kosticyn předložil kotouč na Kaljužného, ale toho v poslední moment zahákoval Mikúš. Druhá přesilovka Běloruska je tu.
08:05
Obrovský tlak Slovenska nekončí gólem. Bartovič s Bližňákem si vypracovali dvě dobré šance, ale Laland stále předvádí parádní výkon. Nejprve zakročil lapačkou, poté se vrhl skokem k levé tyči. Stav se nemění, i když by si diváci přáli konečně gól v běloruské síti.
07:26
Laland má vše pod kontrolou i po střele Tatara a přerušuje hru.
07:07
Gáboríkova táhlá střela neprošla přes dva obránce, Bělorusko stále odolává tlaku protivníka.
06:45
Červení jsou alespoň ve čtyřech a nyní vyhazují přes všechny čáry.
06:31
Gáborík předložil kotouč zpoza brány na rozjetého Marka Daňa, ale jeho střelu kryje Lalande. Puk šel mezi betony, ale běloruský gólman je dokázal zaklapnout v pravou chvíli.
06:05
Další šance pro Slováky. Na trestnou odchází Kitarov za podražení. Tak nejprve kopnutí do hokejky, nyní faul. Početní výhoda 5/3.
05:57
Přesilovka se Slovensku příliš nedaří, mnoho šancí si hráči nevypracovali.
04:52
Slováci pokračují v přesilovce, ještě zbývá doplnit informaci, že samostatný nájezd byl za úmyslné kopnutí do hokejky ležící na ledě v podání Kitarova.
04:30
Slovenská hvězda jela svůj třetí nájezd na tomto turnaji, ale opět z toho není branka. Lalande si počkal a střelu doprostřed brány bez problémů chytil.
04:30
To jsou věci, Vladimír Šindler nařídil trestné střílení! Těžko říct, kde byl ten důvod. Každopádně pojede Gáborík.
04:25
Bude se vylučovat, Patrik Lušňák byl zahákován a na trestnou půjde Usenko.
04:01
Slováci se prozatím do nějaké šance nedostali. Soupeř dobře napadá a kazí rozehrávky Vůjtkova týmu.
03:36
...slovenští fanoušci si přejí gól, to by však někdo z jejich útočníků musel pořádně provětrat běloruskou obranu. Zatím se tak nestalo.
03:26
Po ofsajdu Běloruska se bude vhazovat ve středním pásmu...
02:58
Nepovedlo se, tak to zkusil pro změnu na druhé straně Kitarov a Lacova lapačka byla připravena.
02:29
Slovensko je již v pěti a pokusí se poprvé zaútočit na Kevina Lalanda.
02:07
Následně střílel Kovyršin, ale jeho pokus zamířil vedle. Každopádně přesilovka Bělorusů nebyla vůbec špatná a protivník toho měl plné zuby.
01:42
Hezká střela Kaljužného, který poprvé prověřil pozornost Laca. Ten odehrál puk do rohu.
01:16
Slováci vyhodili, ale jen na chvíli. Bělorusko se za pár chvil znovu usadilo v pásmu.
00:27
Jenže soupeř se dostal do útočného pásma a Meszároš zahrál vysokou holí. Máme zde první trest zápasu a přesilovku pro muže v červených dresech.
00:17
Duel byl zahájen, Slovensko vybojovalo puk a žene se do útoku.
00:01
Duel bude mít i české zastoupení, hlavním rozhodčím bude plzeňský rodák Vladimír Šindler, který je na svém dvanáctém světovém šampionátu.
Oba týmy vstupují na hrací plochu, za pár chvil bude utkání zahájeno.
Nelze pochybovat, že v Ostravě bude zase pořádně horko. O hluk a pořádný "hukot" se postarají fanoušci Slovenska, kteří to mají do Česka logicky kousek a už v minulém utkání ukázali, že dokáží svému týmu připravit pořádný kotel. Nejinak tomu bude pravděpodobně i dnes.
První dnešní zápas ve vítkovické hale dopadl lépe pro Rusko, které porazilo 5:3 Slovince. Ti však neodehráli vůbec špatné utkání a celková úroveň nedělního mače byl víc než interesantní. Věříme, že i souboj mezi Slovenskem a Běloruskem nabídne rovněž tak pěkný hokej.
Jak jste si jistě všimli, na soupisce Slovenska jsou již Tomášové Jurčo a Tatar, oba stihli ranní rozbruslení a dnes se pustí do boje proti Bělorusku. Mimo hru zůstává Michel Miklík, třináctým útočníkem je Patrik Lušňák.

Bělorusko: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmagin, Kitarov, Demkov – Volkov. Trenér: Dave Lewis.

Slovensko: Laco (Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikúš, Ďaloga, Jánošík – Gáborík, Daňo, Kopecký (C) – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, Surový, Hudáček – Lušňák. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Mayer (USA), Šindler (CZE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE).
Bělorusko:

Loňský pořadatel MS 2014 v Minsku odehrál sobotní duel proti Slovinsku a úvod do turnaje se vydařil. Americký trenér Dave Lewis složil tým vesměs z evropských soutěží, většinu tvoří borci z KHL. Například z domácího celku Dinamo Minsk vzal hned devět hráčů.

Jak již bylo zmíněno, Bělorusům se na úvod dařilo, porazili Slovince 4:2, rozhodnuto bylo prakticky po dvou třetinách – stav 3:1. Sice soupeř dokázal snížit, ale Kitarov dokázal uklidit puk do prázdné brány a bylo hotovo.

Bělorusko – Slovinsko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Stas, 13. Kosticyn (Stas, Gavrus), 24. Kaljužnyj (Kosticyn A., Kosticyn S.), 60. Kitarov – 11. Jeglič (Tičar), 52. Pance (Razingar, Kopitar).
Slovensko:

Tým českého kormidelníka Vladimíra Vůjtka v sobotním mači dlouho bojoval s houževnatým Dánskem. To vedlo 1:0 do padesáté minuty, pak se ale Slováci konečně dočkali a překonali do té doby jistého Galbraitha. Ten chytal fantasticky, ale obratu ve skóre nezabránil.

Soupeř však před bouřlivým slovenským kotlem v ostravské hale uhrál alespoň bod, druhý si následně připsali "domácí" v nájezdech, konkrétně v šesté sérii rozhodl Daňo.

Slovensko – Dánsko 4:3 (0:0, 0:1, 3:2 – 0:0).

Branky a nahrávky: 49. Sersen (Hudáček), 50. Viedenský (Dravecký, Lušňák), 52. Graňák (Dravecký, Laco), rozh. náj. Daňo – 26. Björkstrand (Jensen, Jensen), 50. Hardt (Madsen), 58. Nielsen.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký den u odpolední programu MS v ledním hokeji, který se v roce 2015 koná v Praze a v Ostravě. Dnes budeme sledovat duel Slovenska a Běloruska. Oba celky mají za sebou jedno utkání, dnes je čeká další těžká zkouška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.