Český tým si tak po další porážce výrazně zkomplikoval cestu za postupem do čtvrtfinále, bude teď muset porážet papírově slabší soupeře za tři body. Díky za pozornost a mějte se fajn.
Dozněla kanadská hymna.
Střely na branku:
Kanada 38 – 25 Česko
Na straně Kanady také nejlepším hráčem brankář, tentokrát ale Mike Smith.
Z českého týmu byl vybrán Ondřej Pavelec.
Následovat bude ještě vyhlášení nejlepších hráčů utkání.
Český tým si připisuje druhou porážku ve skupině A, byť Kanadě poměrně dlouho sympaticky vzdoroval. Musíme však podotknout, že hosté dnes byli lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Po třech zápasech mají na svém kontě plný počet bodů.
60:00
59:55
Hala sympaticky děkuje českému týmu za bojovný výkon.
59:40
Ještě jednu šanci měl Sobotka, ani nadvakrát ale brankáře Smithe nepřekonal. Pak pálil nad Červenka.
58:31
Kanada právě vstřelila branku!
Erat mě lv útočném pásmu dvakrát puk na střelu, neodhodlal se pro ni ani jednou a kanaďané trefují následně prázdnou branku. Šestý gól Javorových listů vstřelil TAYLOR TOFFOLI.
58:10
Češi hrají bez brankáře.
57:50
Češi už jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.
57:36
Česko právě vstřelilo branku!
Tak přece jen je tu ještě jeden český gól. Vyprodanou O2 arenu ještě potěšil VLADIMÍR SOBOTKA, který zatloukl do branky odražený puk po střetu Voráčka s kanadskými obránci. Asistence: Jakub Voráček.
56:57
Smith je dnes výborný! Hertl obkroužil branku a dostal se do dobré pozice, odkud mířil pod břevno, Smith vyrazil ramenem nad.
56:45
Další zmatky na kanadském brankovišti vyřešil Smith, zápas se v pohodě dohrává.
56:30
Červenak po vyhraném buly odpálil puk do středního pásma, Češi se sami okradli o výhodu.
56:23
Po střele Jordána dorážel dobře postavený Sobotka, ihned za to od Kanaďanů schytal několik ran.
55:52
Po nepřesné rozehrávce měl v oslabení tutovku Crosby, Pavelec však lapačkou skvěle zasáhl.
55:32
Když už se Češi dostali do pásma, přišla nepřesná přihrávka Voráčka na Jágra a bylo po akci.
55:00
Také v oslabení drží Kanaďané kotouč na svých holích.
54:41
Menší trest pro Aarona Ekblada dává českému týmu ještě možnost upravit výsledek.
54:37
Voráček hledal před brankou Erata, ten v signalizované výhodě ale tečoval jeho nabídku mimo branku.
54:07
Čáslavovo nahození šlo vedle branky. Češi se snaží, ale jsou Kanaďany dobře bráněni.
53:40
O´Reilly nabízel zadovkou další šanci Toffolimu, ten vystřelil nad.
53:01
Po teči Couturiera se kotouč kutálel do branky, Hejda ho ale razantně odpálil do bezpečí. Češi jsou v plné sestavě.
52:57
Dnešní utkání sleduje 17 383 diváků. Dnes však asi české vítězství slavit nebudou.
52:40
Do další šance se při oslabení dostával Červenka, najížděl z levé strany, ale trefil jen Smithův beton.
52:02
Po dobré práci Čáslavy se ovšem málem narodilo snížení. Puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde mohl dorážet Zaťovič, pouze však do připraveného Smitha.
51:20
Crosby nabízel puk před branku O´Reillymu, který zkoušel zakončovat bekhendem, ale jeho pokus byl sražený. Javorové listy si s českým výběrem hrají.
51:04
Erat už sedí na trestní lavici.
51:02
Jágr nalétnul do Hamhuise a sklidil za to potlesk O2 areny. Každopádně se chystá další oslabení českého týmu.
50:42
Červenak vysouval na zteč Voráčka, ten měl k puku daleko.
50:07
Je asi hotovo. Češi i v oslabení propadli v obranném pásmu a Giroux se SIDNEY CROSBYM si krásně vyhověli při zakončení do prázdné branky. Crosby svou branku ani příliš neoslavoval. Asistence: Claude Giroux.
49:44
Novotný vyhazuje přes všechny čáry a Češi střídají.
49:20
Tvrdá střela Seguina bez přípravy prolétla vedle branky.
49:03
Javorové listy mají možná definitivní možnost rozhodnout. Na trestnou lavici míří za hru vysokou holí Dominik Simon.
48:45
Kanaďané budou po faulu jednoho z českých útočníků hrát přesilovku.
48:10
Ekblad rotoval v útočném pásmu s MacKinnonem, Češi se nemohou dostat do bezpečnější zóny.
47:43
Se střelou MacKinnona si Pavelec poradil vyrážečkou.
47:29
Po ofsajdu českého týmu následuje komerční přestávka.
47:10
Němec nabral rychlost a hledal před brankou Hertla, ten ale v tísni už přesně zakončit nedokázal. Kanaďané se v pohodě ubránili.
46:53
Červenka nabíjel Sobotkovi, jeho rána opět až ke Smithovi neprošla.
46:20
Kanaďané dostávají puk do středního pásma.
46:05
Voráčkovu nabídku tečoval Erat těsně vedle.
45:36
Češi jsou v pásmu, ale k pořádné střele se dostat nemohou.
45:13
Na trestné lavici už sedí Dan Hamhuis.
45:13
Po nabídce Jágra před branku zkoušel dorážet Kovář, Češi z celé situace vytěžili alespoň přesilovou hru.
44:33
Hra je hodně rozkouskovaná, Pavelec po náhozu Savarda raději přerušuje hru.
44:21
Po zásahu Novotného se dostal kotouč na kanadskou střídačku, buly ve středním pásmu.
44:13
Až Jágrova řada dokázala udělat před Smithem vzruch, několik střel a tečí však gólman Arizony pochytal.
43:10
Kanaďané operují v útočném pásmu, snaží se dorazit zakřiknutého soupeře.
41:32
Menší trest dostává Martin Erat. Dvě minuty za nedovolené bránění.
42:02
Po faulu Erata využívají Kanaďané přesilovku, přesnou střelou se prezentoval TYLER SEGUIN. Asistence: Taylor Hall a Tyson Barrie.
40:01
Obě mužstva už jsou na ledové ploše. Vyhrají Češi třetí třetinu také proti Kanadě?
Třetí třetina začne zhruba ve 21:56.
Střely na branku po druhé třetině:
Kanada 28 – 17 Česko
Také po druhé třetině žije naděje českého týmu na bodový zisk. Paradoxně to však vypadalo, že zaťovičovo vyrovnání národnímu týmu ublížilo. Kanada pak rozpoutala velký tlak, z nějž se přesnou tečí Toffoliho střely prosadil Couturier. Další možnosti Javorových listů zůstaly nevyužity, a tak je před třetí částí hry ještě všechno otevřené.
40:00
39:55
V úplně posledních vteřinách ještě českým fanouškům pořádně zatrnulo. Střelu MacKinnona zase Pavelec pouze vyrazil, Spezza se k dorážce o centimetry nedostal!
39:30
Erat v útočném pásmu odzbrojen MacKinnonem, Kanada má ještě šanci zaútočit.
39:00
Střelu Ennise po čistě vyhraném buly mohl před brankou tečovat osamocený Seguin, ale Pavelec betonem vykopl tak, že už se útočník Kanady k dorážce nedostal.
38:52
Další buly v českém obranném pásmu.
38:40
Češi jsou pod ohromným tlakem a Pavelec zázračně lapil šanci Ennise, který zůstal u branky úplně sám!
37:40
Český tým se dostal pod velký tlak a velice rychle inkasuje. Po dlouhých sekundách, v nichž se Češi nedokázali osvobodit vystřelil po nedůrazné obraně Novotného Toffoli a jeho střelu usměrnil za Pavelce SEAN COUTURIER. Asistence: Taylor Toffoli.
37:23
Zase se po buly dostal ke střele Savard, Pavelec vyrazil před sebe.
37:11
Savardův pokus lapil Pavelec.
36:50
Jágr jen protečoval kotouč do útočného pásma, druhá třetina se blíží ke konci a Češi smazali dvougólovou ztrátu.
36:31
Kanadský ofsajd vrací hru do středního pásma.
35:45
Česká čtvrtá formace se zase prosazuje a máme vyrovnáno! Koukal zadovkou poslal puk na Koláře, jehož tvrdou ránu vykopl Smith betonem, dorážel Simon, jehož švih usměrnil přesnou tečí do branky MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence. Dominik Simon a Jan Kolář.
35:20
Po dlouhém obléhání českého obranného pásma vystřelil Ekblad, Pavelec puk vyrazil před sebe a musel si následně poradit ještě s dorážkou Seguina.
34:08
Hokej opět nabírá tempo, po kanadském ofsajdu je tu ale další přerušení.
33:50
Po nabídce Mackinnona před branku byl v ideální pozici Spezza, ale bruslí už nestačil zasáhnout puk přesně do branky!
33:43
Další zmatky před Pavelcem. Mackinnon dokončoval svou otočku, ale branku minul. Pak zahrozil před Smithem Sobotka.
33:21
Barrieho švih nakonec zaplul do lapačky Ondřeje Pavelce.
32:55
Nyní se bojuje o puk za českou brankou, domácí ho sice vybojovali, ale nedostali se z pásma.
32:18
Červenka nabil Němcovi, tomu střela nesedla. Kanada je kompletní.
32:03
Po vyhraném buly si Němec povyjel, tvrdou jedovkou ale pouze protáhl kanadského gólmana.
31:58
Červenka nabral rychlost ve středním pásmu a protáhl Smithovu lapačku.
31:50
Po velkém tlaku se Kanaďané přece jenom osvobodili.
31:12
Dělovku Nakládala od modré čáry opět likviduje Smith.
30:48
Jágr dorážel před brankou, ale puk se odráží mimo branku Smithe.
30:19
Narůstající aktivita českého týmu vyústila ve faul na pronikajícího Voráčka. Muzzin už míří za katr. Druhá česká přesilovka v zápase.
29:59
Ve čtyřech byli nebezpečnější Češi, kteří se začínají dostávat do hry.
29:19
Erat zpoza branky hezky hledal Koláře, ten na puk těsně nedosáhl. Stejný hráč pak vyslal na Smithe žabičku, kterou gólman Javorových listů tak tak lapil.
28:38
Jágr zase ladně projel do útočného pásma, vinou nízké nabídky před brankou byl nucen střílet z ostrého úhlu a Kanada jeho nájezd přečkala.
27:57
Na trstné lavici shodně Voráček a Hamhuis. Oba mají tresty za hrubost.
27:50
Konečně trocha vzruchu před Smithem! Sobotka nabral rychlsot ve středním pásmu a vystřelil do betonu kanadského brankáře. Puk se odrazil k Voráčkovi, ale ani on, ani Červenka už puk za čáru nedopíchli.
27:21
Kolář hezky uvolnil Koukala, jehož žabičku zkrotil Smith. První střelecký pokus českého týmu ve druhé třetině.
26:52
Češi se nemohou dostat do útočné třetiny, naopak mají problémy se zachytáváním kanadských výpadů. Javorové listy mají ve druhé třetině zatím velikou převahu.
26:18
Po zákroku Muzzina na Jágra se O2 arena dožadovala odpískání faulu, nedočkala se.
25:54
Erat sice najížděl s pukem na holi do útočného pásma, ale ani nepřihrál, ani nevystřelil.
25:02
Konečně se Češi dostali ve druhé třetině do útočného pásma, ale nevybojovali ani střelu. Toffoliho projektil prosvištěl kolem pravé tyče branky Pavelce.
24:28
Češi jsou kompletní, v poslední vteřině přesilovky vystřelil Seguin do Pavelce.
24:05
Po další střele Seguina šel puk od zadního mantinelu až do pásma Kanady.
24:00
Hall si vyměnil puk se Seguinem, jehož tečovaná střela šla nad. Ještě 28 sekund bude trvat přesilovka Kanady. Češi mohou opět vystřídat.
23:40
Češi dostávají puk aspoň do středního pásma.
23:22
Bez přípravy pálil Giroux, následně doráželi Burns a Mackinnon, Pavelec podržel tým.
22:55
Další Burnsovu nabídku zkoušel tečovat Eberle, ale mířil mimo.
22:35
Od modré tvrdě pálil Burns, Pavelec zasahuje.
22:28
Je tu první vyloučení druhé části hry. Dvě minuty za sekání dostal v nevinném souboji Radek Smoleňák.
22:10
Javorové listy se usazovaly v útočném pásmu, Eberle však nepřesnou přihrávkou dostal hru do střední třetiny.
21:39
Erat nebojácně zajel do Girouxe, oba týmy jsou již kompletní.
21:07
Úvod druhé třetiny je ale jinak zatím opatrný, s pukem kombinují čeští obránci. Následně se neprobil Jágr.
20:45
Nabídka Hamhuise od modré čáry prolétla kolem branky Pavelce.
20:01
Hrajeme ve čtyřech na obou stranách.
20:01
Střely na branku v první třetině:
Kanada 12 – 7 Česko
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu. Češi v ní nejprve měli tlak, své šance ale neproměnili. Naopak udeřila Kanada po rychlém výjezdu Jordana Eberleho. Pak přidal gól Hall, ovšem velice rychlou odpověď obstaral Martin Erat. Všechno je před druhou třetinou otevřené.
20:00
19:45
Přesilovka však trvala pouhé tři vteřiny. Za hloupý faul odchází za katr Jan Kovář.
19:42
Přesilovka pro český tým. Dvě minuty za sekání dostal David Savard.
19:22
Je tu ale rychlý gól naděje! Střelu od modré čáry v podání Jana Kováře přesnou tečí usměrnil za Smithe MARTIN ERAT. To přesně český tým potřeboval. Asistence: Jan Kovář a Jaromír Jágr.
19:02
Tak to je nepříjemný moment pro český tým. V útočném pásmu udržel puk Eberle, krásnou přihrávkou nalezl TAYLORA HALLA, který vypálil pohotově a bez přípravy. Trefil se přesně. Asistence: Jake Muzzin a Jordan Eberle.
18:15
Hrají se poslední dvě minuty první třetiny, Kanada má sice převahu, ale šance jsou spíše na české straně.
17:48
Další šance Čechů. Hertl dobrým forčekingem vybojoval možnost pro Novotného, ten byl však příliš blízko Smithovi, aby zakončil přesně.
17:32
Ennisovu střelu z otočky vykopl Pavelec.
17:13
Střela Seguina nebyla příliš razantní, Pavelec si připisuje jednoduchý zákrok.
16:45
Hejda měl problém s Mackinnonem, po přiťuknutí od Spezzy pálil vedle Muzzin.
16:07
Červenka se teď objevil ve formaci s Kovářem a Jágrem. Ani z jejich účinkování v útočném pásmu nebezpečná střela nevzešla.
15:27
Jágr se zkoušel dostat do útočné třetiny, ale puk mu utekl od hole. Opět hrají Kanaďané.
14:49
Hejda na ledě, puk v kanadském obranném pásmu.
14:25
Následují dva úspěšné české výhozy a toto oslabení by už Růžičkův tým měl zvládnout.
13:52
Nebezpečné nahození Seguina tak tak Pavelec vykopl betonem, dorážky kanadských hráčů do prázdné branky byly utlumeny na poslední chvíli.
13:39
Teď už Kanaďané svírali soupeře více, ale Crosby nakonec Girouxe nenašel.
13:05
Jordán opět dokázal vyhodit přes všechny čáry.
12:50
Češi se ihned osovobodili.
12:44
Souboj Crosbyho s Hejdou byl teď hodně nerovný. Kanadský hrdina českého beka obešel jakoby nic ten ho musel v poslední chvíli faulovat. I tak měl ale Crosby šanci, kterou neproměnil. Jeho střela mířila vedle levé tyče.
12:20
Brankář Smith není s rozehrávkou vždy úplně jistý. Teď mu opět málem sáhl do kotouče Sobotka.
12:08
Je tu komerční přestávka. Češi podávají sympatický výkon, ale z nenápadné akce Jordana Eberleho inkasovali první gól.
12:00
Se žabičkou Koukala nemohl mít Smith žádný problém.
11:19
O´Reilly kombinoval s Toffolim, Češi se za bránou ubránili v pohodě.
10:42
Jágr opět skvěle zavezl puk do pásma, rezultovala z toho střela Koláře z ostrého úhlu, kterou pokryl Smith.
10:18
Hallova zadovka na Barrieho byla nepřesná, puk utekl Kanaďanům do středního pásma.
09:42
Nesrovnalosti v kanadské obraně mohl trestat Voráček, z mezikruží ale pálil vedle branky Smithe!
09:12
Mackinnon postupoval přes Jordána, ten mu naštěstí sáhl do jeho jízdy a vypíchl puk.
08:57
Akci Novotného s Hertlem utnul hvizd rozhodčího. Na vině bylo postavení útočícícho hráče v brankovišti.
08:18
Domácí mají velký problém se zdoláním středního pásma, Kanada je teď nebezpečná.
07:39
Po špatné rozehrávce v obranném pásmu pálil Toffoli. Trefil jen hruď Pavelce.
07:20
Sobotka nepřesně hledal Červenku, Kanaďané se usazují v útočném pásmu.
06:20
Spezza pálil na druhé straně z pravého křídla vedle branky Pavelce.
05:47
Jágr zase dokázal udržet puk a hledal před brankou Erata, Kanaďané srazili přihrávku do rohu. Tvrdá střela Nakládala trefila Jágra.
05:02
Hlušší pasáž hry, Češi se snaží nastěhovat před Smithe.
04:18
Tak to je velká škoda. Čeští beci teď za brankou pozapomněli na JORDANA EBERLEHO, který překvapil Pavelce rychlým výjezdem a bekhendovým zakončením procedil puk za čáru. Z velkého tlaku českého týmu přichází ledová kanadská sprcha. Asistence: Matt Duchene a Aaron Ekblad.
03:45
Spezza s Mackinnonem vedli rychlý protiútok, nedostali se však ani ke střele. Na druhé straně střílel Smoleňák.
03:17
Výborné momenty domácích! Jágr natáhl puk do útočného pásma, zadovkou našel Kováře, který pálil nad.
02:43
Neuvěřitelné šance českého týmu! Brankář Smith zaváhal, zapomněl se za bránou a Jordán netrefil od modré prázdnou branku! Následně pálil Červenak z bezprostřední blízkosti, ale to už se Smith stihl vrátit. Kanadský brankář pak zlikvidoval i další šanci Voráčka.
02:11
Eakin s Toffolim pohrozili obraně národního týmu, puk pomalounku dojel k Pavelcovi.
01:46
Český gólman úspěšný i proti Toffolimu.
01:37
Sražená střela Halla končí u Pavelce, ten má první zákrok.
01:17
Hall přiťukl Eberlemu, ten vystřelil vedle.
01:02
Sražena střela Novotného končí v ochranné síti.
00:37
Jágr sebral puk ve středním pásmu, nabruslil s ním do útočné třetiny a provětral beton Smithe.
00:20
První český útok zastavuje ofsajd.
00:01
Za nimi už za jásotu vyprodaného hlediště český tým.
Kanada za pískotu O2 areny vjela na hrací plochu.
Na střídačce jsou teď seřazeni mistři světa z roku 1985. Nechyběli ani trenéři tehdejšího výběru Luděk Bukač a Stanislav Neveselý.
Naposledy se oba týmy utkaly na loňském světovém šampionátu v Minsku, kde zvítězila Kanada 4:3.
Právě je představována česká sestava.
Do zápasu dnes nenaskočí Jakub Klepiš, na straně Kanady to bude Brayden Schenn.
\\
Vladimír Růžička výrazně promíchal sestavu. Do první formace se vysunul Roman Červenka, který bude hrát společně s Voráčkem a Sobotkou. Martin Erat bude hrát s Jágrem a Kovářem. Chytat bude poprvé od první minuty Ondřej Pavelec.

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns – Wiercioch, Savard – Muzzin, Barrie – Ekblad – Mackinnon, Crosby, Spezza – Giroux, Ennis, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Couturier, Eakin, Toffoli – O´Reilly

Česko: Pavelec (Salák) – Hejda, Němec – Kolář, Nakládal – Čáslava, Jordán – Krejčík – Červenka, Sobotka, Voráček – Kovář, Jágr, Erat – Novotný, Hertl, Smoleňák – Zaťovič, Koukal, Simon

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Rönn (Fin.) – Lazarjov (Rus.), Suominen (Fin.).
Zápasem s Kanadou načne svou druhou stovku reprezentačních startů útočník Roman Červenka. Mistr světa z Německa 2010 je před zápasem ale zdrženlivý a mírně favorizuje soupeře.
Česká republika:

Pořadí na žebříčku IIHF: 5.

Odehraných turnajů: (ČR/22, Československo/52)

Umístění na posledním šampionátu: 5.
Jak nás informoval dopisovatel serveru NHL.cz Peter Adler, zápas Čechů s Kanaďany bude pozorně sledován i v Kanadě. TSN vyslala do Prahy i do Ostravy své televizní štáby. Kanadští komentátoři na TSN, kteří z Toronta zaplňují přestávky v přímých přenosech z České republiky, se včera o přestávce utkání Kanady s Německem kromě velkého výprasku Němcům věnovali i blížícímu se duelu s českým týmem. Rod Black nadhodil téma a Bob Errey, který kdysi hrával za Pittsburgh dodal: "Proti Čechům, které vede Jaromír Jágr, to rozhodně nebude žádná procházka růžovým sadem."

“Hosté“ z Česka

Český tým vstoupil do domácího šampionátu v pátek – a to zápasem proti silným Švédům, kteří na posledním šampionátu brali bronz. V divokém zápase se Čechům podařil obrat z 2:4 na 5:4, Švédům se ale podařilo vyrovnat a v nájezdech pro ně bod navíc vystřelil Ekman-Larsson.

I v druhém zápase měli Češi pomalejší start do utkání. Lotyšsko od 14. minuty vedlo po střele Daugavinše. Lotyšům se podařilo ještě rychle reagovat brankou na Jordánovo vyrovnání, ale to z jejich strany bylo všechno.

Češi potvrdili, že je na turnaji zdobí přesilovky a právě díky nim dovedli zápas až k vítězství 4:2. „Přesilovky jsou naše síla, doufám, že nám vydrží,“ přál si po zápase Jaromír Jágr, nejstarší střelec v historii mistrovství světa.

"Domácí" KANADA:

Kanadský hvězdný výběr se do Prahy vrací po 11 letech v plné parádě, což je vidět už při zběžném pohledu na soupisku. Trenér Todd McLellan naplno využil toho, že z play-off NHL vypadly týmy s mnoha hvězdami s kanadským pasem. I proto jsou javorové listy žhavými adepty na obhajobu zlata z roku 2004. Svou sílu prokázali jak v úvodním zápase proti Lotyšsku, který vyhráli jednoznačně 6:1, tak i následně v nedělním odpoledním představení s Německem. Parta v čele s kapitánem Sidneym Crosbym nasázela soupeři 10 gólů, ani jednou neinkasovala a posunula se na průběžné první místo v pražské skupině A.

„Moc se těším, bude to nádherný souboj! Hlavně pro fanoušky je super, že se sem sjíždí nejlepší hráči na světě a zvyšují kvalitu turnaje. Je to důležité pro všechny. Máme mančaft na to, abychom Kanadu porazili, a doufám, že je porazíme,“ řekl na adresu soupeře český kapitán Jakub Voráček, který své protihráče dobře zná z NHL. Po dvou zápasech mají Kanaďané čtyři zástupce v TOP 10 produktivity šampionátu, přitom co jméno, to pojem: Matt Duchene, Taylor Hall, Sidney Crosby nebo Jason Spezza. Jedna individualita vedle druhé, soudě podle výsledků ale výborně fungují i jako tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.