USA - Rusko | ONLINE | 16.5.2015 19:15 | MS v hokeji Česko 2015 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že ruská sborná postupuje do finále MS v ČR se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek soboty. U dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Nyní zní halou v O2 aréně ruská hymna na počest vítězství ruského celku.
Tři nejlepší hráči Ruska na turnaji:

Sergej Bobrovskij
Nikolaj Kuljomin
Artěmij Panarin
Tři nejlepší hráči USA na turnaji:

Connor Hellebuyck
Seth Jones
Trevor Lewis
Na ruské straně to není nikdo jiný než Sergej Bobrovskij.
Nejlepší hráč na americké straně je vyhlášen Justin Faulk.
Střely na branku po utkání:
USA – Rusko 35:30
Je dobojováno. Rusové vítězí 4:0 a ve finále se utká s další hokejovou velmocí, a sice s Kanadou. To bude zcela určitě hokejový svátek v O2 aréně.
60:00
Konec zápasu.
59:37
Zápas se už pouze a jen dohrává a ruská střídačka už odpočítává poslední vteřiny tohoto semifinále.
58:34
Rusko právě vstřelilo branku!
Jenže poté se k puku dostal Ovečkin, který jel s JEVGENIJEM MALKINEM úplně sám na opuštěnou americkou klec. Svou přihrávkou poté vybídl Malkina ke skórování a útočník Pittsburghu Penguins tak neměl vůbec žádný problém puk do prázdné branky poslat. Je rozhodnuto. Rusko si zítra zahraje finále s Kanadou. Asistence: Alexandr Ovečkin.
58:12
Američané obléhají ruské pásmo a pálí snad z každé pozice.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35
Trenér Ruska Oleg Znarok si bere oddechový čas.
57:29
Faulk pálil z ostrého úhlu, ale Rusové si převzali kotouč a poslali ho na zakázané uvolnění. Znovu se tak bude vhazovat v jejich pásmu.
57:10
Larkin vypálil a po jeho projektilu zaduněly betony Bobrovského, jenž si připisuje další skvělý zákrok.
56:12
Malkin jel proti prázdné brance, ale se svou střelou zaváhal. U puku jsou tak Američané a zkouší opět ohrozit ruskou branku.
55:58
Američané to zkouší bez brankáře a se šesti bruslaři v poli.
55:28
Rusko právě vstřelilo branku!
VADIM ŠIPAČJOV se dostal k pravé tyči americké branky, kam mířil puk z hole jeho spoluhráče. Svou pohotovou střelou našel odkrytý kousek branky USA a dokázal tak poslat puk znovu za záda Hellebuycka. O utkání je, zdá se, rozhodnuto. Rusové tříbrankový náskok rozhodně nepustí. Ale samozřejmě ještě nepředbíhejme. Asistence: Nikolaj Kuljomin a Sergej Mozjakin.
54:38
Reilly s Jonesem si vyměnili puk a druhý jmenovaný znovu nebezpečně pálil, ale jeho projektil poté zlikvidoval Kovalčuk. Rusové míří do dalšího brejku.
53:35
Mašina jménem Ovečkin se znovu hnala do předbrankového prostoru USA, ale tentokrát svou střelu za záda Hellebuycka neposlala. Ten si tak mohl oddychnout.
53:21
Kulikov nahodil kotouč do útočného pásma, ale nakonec z toho bylo zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před ruskou branku. Vhazuje se po pravici Bobrovského.
52:53
Američané jsou v plném počtu.
52:26
Ve vlastním oslabení se Larkin ocitl úplně sám před Bobrovským, ale trefil pouze jeho hruď.
51:53
Rusové se dlouho drželi v pásmu Američanů, ti se z tlaku ruského celku vymanili až po dlouhé minutě svého oslabení.
50:53
A pro Američany může být ještě hůře. Nelson sevřel kotouč a dostává dvě minuty. Rusko tak bude hrát přesilovou hru.
50:19
Rusko právě vstřelilo branku!
Typická akce ALEXANDRA OVEČKINA. Ten si nabruslil podobně jako Mozjakin podél mantinelu do prostoru mezi kruhy a i on se trefil přesně, když odsud svou táhlou střelou prostřelil Hellebuyckovy betony. Americký brankář se už jen smutně otáčel za svá záda. Bylo mu jasné, že v tu chvíli je zle. Bez asistence.
49:07
Vzápětí pak Malkin minul americkou branku.
48:22
To je pro tým USA pochopitelně nepříjemná situace a nyní byli Američané zaskočeni, ale už jsou zase v útoku a snaží se o vyrovnání pro ně nepříznivého stavu.
47:17
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak to byla překrásná akce SERGEJE MOZJAKINA, jenž si převzal kotouč od ruského brankáře. Mozjakin si nabruslil podél levého mantinelu sám nad vrchol kruhů, kde svižnou střelou zápěstím propálil jinak vynikajícího Hellebuycka v brance Američanů. Rusové tak jdou do veledůležitého vedení a jsou tak finále zatím blíže, než americký tým. Asistence: Sergej Bobrovskij.
46:38
Od modré čáry pálil Tarasenko, ale s jeho střelou neměl Hellebuyck vůbec žádný problém. Nicméně Rusové zůstávají v pásmu Američanů a vhazovat se bude po pravici brankáře USA.
46:13
Američané se ubránili, Larkin je na ledě a stav stále bezbrankový.
45:23
Nyní jsou už ale Rusové znovu v americkém pásmu, kde se snaží o klasické přesilovkové rozestavení, ale záhy přicházejí o kotouč. Američané se poté osvobozují. Své oslabení zatím zvládají více než dobře.
44:34
Čudinov střílel z dálky, Hellebuyck má puk ve své moci. Ale okamžitě ho pouští svým obráncům, kteří ho poté vyhazují do bezpečí až před Bobrovského.
44:13
Larkin se provinil podražením a putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Rusko má tak k dispozici přesilovou hru.
43:51
Moses se mohl konečně zapsat do listiny střelců v dnešním utkání, ale Bobrovskij byl proti.
43:26
Mozjakin s Malkinem neuspěli před brankou USA a hokejisté v modrých dresech tak uháněli směr útočné pásmo. Dostali se však do ofsajdu a hra je vykázána do středního pásma.
42:27
Další útočnou akci musejí Rusové zakládat z hloubi svého obranného pásma. Ale to se jim nepodařilo. K puku se ve středním pásmu dostali Američané, kteří následně zahrozili před Bobrovským.
42:03
Do zakončení z pravé strany se dostal Kovalčuk, ale přízemní střela skončila na Hellebuyckovi. Opět jsou oba brankáři i ve třetím dějství hodně vidět.
41:36
Moore pálil od modré čáry a jeho vzdušnou střelu Bobrovskij velmi dobře viděl a pohotovým zákrokem nedopustil Američanům skórovat. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
40:55
Mozjakin s Kulikovem se nyní před americkou brankou dostali do šance, ale následná střela druhého jmenovaného končí jen na Hellebuyckovi.
40:06
Američané jsou u puku a opět míří na ruského brankáře.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku po druhé třetině:
USA – Rusko 23:21
Ani druhá třetina branky nepřinesla. Šance ale opět měly oba týmy. Oba brankářské protějšky jsou však ve svých brankovištích stoprocentní a zatím se puk za jejich zády znovu neocitl. Jak nakonec tento zápas dopadne, zda jeden z týmů zvítězí po základní hrací době či v prodloužení nebo nájezdech, se dozvíme v dalším průběhu hry. Sledujte i nadále náš online přenos. Třetí dějství začne přibližně ve 20:50.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:29
Jakovlev vyhodil kotouč z obranného pásma a u puku jsou nyní zase Američané. Faulk ale přišel o kotouč díky dobré obraně Bělova a vypadá to, že i druhé dějství skončí bez branek.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:55
Šipačjov inkasoval sekeru přes ruku, ale sudí ponechali tento zákrok bez odezvy. Ruský útočník ale opouští led a míří předčasně do kabiny.
38:38
Američané vycítili šanci a nyní jsou znovu uhnízděni v ruském pásmu. Ale Hendricks přišel o kotouč a Rusové si tak na chvilku mohli oddychnout.
38:26
Další střela na Bobrovského, Faulk ji ale umístil znovu do jeho náruče. Poté se seběhla před jeho brankovištěm obrovská skrumáž, v níž přišel o svou masku a hra se tak pochopitelně přerušuje.
38:08
Larkin si opět nepřišel na ruského brankáře a po něm též Eichel, jenž svou bleskovou střelu napálil přímo do Bobrovského. Američané mají nyní tlak, ale kýženou vedoucí branku to zatím nepřináší.
37:39
Nicméně tým USA se stále drží v útočném pásmu, ale puk nakonec skončil na střídačce Ruska a vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:51
Smith byl úplně volný před ruskou brankou, ale znovu se proti němu zaskvěl dalším parádním zákrokem.
36:19
Reilly pálil z pravého kruhu na Bobrovského, ale ten jeho pohotovou střelu chytá také pohotově. Svým zákrokem podržel ruskou sbornou a neinkasoval.
35:11
Puk mají na svých hokejkách Rusové, ale nemohou se probít do pásma Američanů. Až nyní se to podařilo Kovalčukovi, ale ten by už potřeboval hlavně vystřídat.
34:54
Larkin se ocitl v další americké šanci, ale sudí pískají jeho postavení bruslí v brankovišti a vykazují hru do středního pásma.
33:51
Američané stále okupují ruské pásmo, kde střílel Jones, ale Bobrovskij byl opět pozorný. V následné akci Ruska znovu neuspěl Malkin, který je dnes opravdu hodně vidět.
33:24
Hra znovu pokračuje a to dalším americkým náporem. Bobrovskij nyní po střele Eichela raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
33:04
Lee po velké šanci minul odkrytou branku Rusů. Vzápětí však rozhodčí ukazuje na postavení útočícího hráče v brankovišti a přerušuje hru. Na řadě je také další komerční přestávka.
31:59
Američané jsou v plném počtu.
31:33
Američané se vymanili z tlaku Ruska a vyhazují kotouč do bezpečí. Mohou tak konečně vystřídat svou unavenou čtveřici hráčů.
31:07
Rusové roztáčejí před brankou USA doslova kolotoč, ale Hellebuyck zatím čelí velmi dobře proti střelám sborné.
29:59
Krug hrál bez helmy a dostává dvě minuty za nepovolenou výstroj. Americký obránce se tomu hodně diví, aby ne, v NHL na to totiž není zvyklý.
29:24
Larkin si nabruslil do blízkosti ruské klece, ale nezpracoval dobře kotouč. Celá akce tak rázem končí a nyní se o protiútok snaží Rusové.
28:42
Kovalčuk se záhy ocitl znovu tváří v tvář Hellebuyckovi, ale znovu to byl brankář USA, který se radoval z dalšího úspěšného zákroku.
27:55
Anisimov našel svou přihrávkou najíždějícího Kovalčuka, který bez přípravy a okamžitě vypálil na Hellebuycka. Americký ochránce svatyně si připisuje další veledůležitý zákrok.
27:25
Následuje komerční přestávka.
27:15
Teď už ale znovu operují před brankou USA Rusové, konkrétně pak Panarin. Ten poslal puk Šipačjovovi, ale Hellebuyck je pozorný a jeho střelu pokryl.
26:29
Nenápadnou střelu Mironova vyrazil Hellebuyck pouze před sebe, ale na dorážku před ním nebyl nikdo z Rusů připraven. Američané tak opouštějí své obranné pásmo a míří do útoku.
25:40
Po nebezpečné šanci Arcobella se zaskvěl Bobrovskij, jenž jeho prudkou střelu v těsné jeho blízkosti kryje. Následně se bude vhazovat po jeho pravici.
24:40
Kovalčukovi sjel kotouč z čepele. Ten se ale dostal k Dadonovovi, ale ani ten ho nedokázal usměrnit mezi tři americké tyče. Hellebuyck tak opět posílá kotouč do středního pásma.
23:33
Ovečkin předal puk Plotnikovovi, jenž ho ale netrefil přesně. Hellebuyck tak nemusel zasahovat a v klidu rozehrává kotouč svým spoluhráčům.
22:21
Moore se dostal ke střele před Bobrovským, ale přízemní střelu poslal jen do jeho připravených betonů. Američané pak měli další šanci, ale znovu byl ruský brankář proti.
21:41
Malkin opouští lavici hanby a už je zpátky na ledě. Rusové tak mohou útočit kompletní.
21:18
Znovu se Rusové osvobozují a další oslabení zřejmě zvládnou.
20:43
Tam o puk přicházejí a Jakovlev kotouč bez problémů vyhazuje až do obranného pásma Američanů.
20:06
Okamžitě po buly se k puku dostal Plotnikov, který vyslal na Hellebuycka ve vlastním oslabení jedovatou střelu. Ta však za jeho zády nekončí a naopak do útoku už míří Američané.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku po první třetině:
USA – Rusko 10:11
První třetina je za námi. Její první desetiminutovka měla velmi slušné tempo a šance střídala šanci na obou stranách. Oba brankáři však zatím jasně dominují a i díky nim je stav po první periodě takový, jaký byl i před začátkem utkání. V závěru měl velkou šanci Malkin, ale Hellebuycka nepřekonal. Následně pak stejný hráč fauloval a začátek druhé třetiny tak bude ve znamení přesilové hry Američanů. Druhá třetina začne přibližně ve 20:05.
20:00
První třetina skončila.
19:41
Malkin putuje na dvě minuty na trestnou lavici za faul loktem.
19:18
První větší šance před americkou brankou. Malkinovu střelu zlikvidoval Hellebuyck a v samotném závěru třetiny tak neinkasuje.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31
Kuljomin se ocitl před americkou brankou, ale žabička od Mozjakina, která na něho mířila, se odrazila od jeho levého ramene. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce Hellebuycka.
18:03
Seth Jones se opřel do střely od modré čáry, Bobrovskij včas sklapl betony a puk za svá záda nepustil.
17:39
Už ale zase hrozí Rusové před Hellebuyckem. Murphy musel puk fotbalově vykopnout mimo ohrožení americké branky.
17:03
Znovu se do šance dostal Moses, nadvakrát však ruského gólmana nepřekonal. Američané jsou uhnízděni stále v pásmu Ruska a další střela Larkina se taktéž neujala.
16:11
Už ale opět Rusové operují před Hellebuyckem, který se zase měl co otáčet ve svém brankovišti. Američané se ale dostali do protiútoku, kde z úhlu střílel Moses, ale i Bobrovsij se vyznamenal.
15:22
Hellebuyck nejprve zachytil puk do své rukavice po střele Panarina, ale když zjistil, že na něho nikdo z Rusů nenajíždí, okamžitě ho rozehrál mezi své spoluhráče.
15:10
Další komerční pauza.
15:10
A další akce Rusů. Ovečkin s Malkinem jeli dva na jednoho. Malkin však svou střelu poslal vedle americké branky. Ovečkin si poté připsal svou již třetí střelu na branku a podle očekávání je na ledě hodně vidět.
14:24
Po přečkaném oslabení se do šance dostal agilní Panarin, jenže jeho přízemní střela se pouze otřela o beton Hellebuycka. Ten znovu podržel Američany.
13:39
Je to tak, Ovečkin je na ledě a Rusové jsou kompletní.
13:21
Střela Arcobella se neujala a vypadá to, že se Rusko ubrání.
13:10
Až nyní se Rusové osvobozují vyhozením kotouče až před Hellebuycka.
12:37
Faulkovu ránu od modré čáry tečoval Bonino, Bobrovskij puk znovu vyrazil. Ale Američané se stále drží v pásmu Rusů a zatápí před jejich brankou.
11:47
Krug nahodil puk před branku Rusů, kde poté vystřelil Lee. Bobrovskij však kotouč zachytil a poslal do bezpečí.
11:39
Rusové hráli v šesti hráčích a trest za příliš mnoho hráčů odpyká Alexandr Ovečkin.
11:15
Američané se zatím nemohou vymanit z ruského tlaku. Rusové se dlouho drželi v jejich pásmu, ale nakonec to pro ně dobře dopadlo. Následně pak střílel Larkin, ale bez úspěchu.
10:17
Teď to zkouší Panarin se Šipačjovem, ránu druhého jmenovaného pak dorážel Tarasenko, jenže Hellebuyck svou holí puk vytěsnil a poslal do bezpečí.
09:18
Ruská sborná střídá a nyní zakládá útočnou akci z hloubi svého obranného pásma. Čudinov nahodil puk před americkou branku, ale Malkin pak svou střelu poslal mimo.
08:37
Plotnikov na Ovečkina, druhý jmenovaný byl zastaven, ale pro útočníka Capitals nebyl problém si puk převzít zpět a zahrozit před Hellebuyckem.
07:19
Rusko se nyní nedostalo do obranného pásma USA a opět z toho byl nebezpečný útok Američanů. Ten však záhy končí na pozorném Bobrovském.
06:18
Znovu se delší dobu v útočném pásmu drží američtí hokejisté, Lee pálil od modré čáry, ale Bobrovskij vyrazil puk před sebe. Následná další střela Jonese končí v náruči ruského brankáře.
05:45
Následuje komerční přestávka.
05:40
Bělov zkoušel šikovnou přihrávku na Ovečkina, toho však dobře o puk připravila americká obrana. Hokejisté v tmavě modrých dresech se pak dostali do přečíslení, ale následná střela Hendrickse se neujala.
05:01
Úvodní pětiminutovka přinesla velmi rychlý hokej z obou stran a divákům v O2 aréně se hokej musí líbit.
03:53
Dadonov s Panarinem znovu zatápěli v americkém předbrankovém prostoru, ale dobře to pro jeho tým dopadlo. Z druhé vlny pak najížděl Seth Jones, ale puk mu sjel z čepele a i on se neprosadil.
03:08
Malkin vystřelil na americkou branku, ale nijak zvlášť Hellebuycka neohrozil. Lee si pak převzal kotouč a uháněl na opačnou stranu.
02:38
Vesey byl důrazný před Bobrovskim, ale i ruský gólman pozorný. O útočné manévry z obou stran není zatím v začátku utkání nouze.
01:58
Tarasenko se snažil dorážet střelu Čudinova, ale znovu se brankář USA zaskvěl a hlavně svým zákrokem podržel svůj tým.
01:28
Hellebuyck se musel znovu otáčet ve svém brankovišti, kam najížděl Panarin. Ten si nabruslil k pravé tyčce americké branky a pokoušel se puk do ní zasunout. Brankář USA byl však na místě.
00:53
Američané jsou v útočném pásmu a mají před ruskou brankou menší nápor. Vzápětí však přicházejí o kotouč a hra se stěhuje do středního pásma.
00:24
Ovečkin si hned připisuje svou první střelu a před Hallebuyckem byl dost nebezpečný. Na druhé straně raději ukryl puk pod svojí lapačkou Bobrovskij po střele Bonina.
00:04
Úvodní vhazování vyhráli Rusové a s pukem na hokejkách se snaží o první útočnou akci.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba kapitáni si vyměnili vlaječky, pozdravili se se všemi sudími a utkání tak za malou chvilku začne.
Úvodní sestavy:

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Crug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks – Morin

Rusko: Bobrovskij (Chudobin) – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Panarin, Šipačjov, Tarasenko – Dadonov, Širokov, Kovalčuk – Anisimov

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Mills (CAN).
Kdo tedy dnes bude úspěšnější a bude slavit postup do finále MS? Odpověď na tuto otázku najdeme v pozdních večerních hodinách. Je pro Vás také připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji všem jeho čtenářům příjemnou počtenou.
Kanadské bodování hráčů

Lídrem Američanů je bezpochyby Brock Nelson, jenž si připsal devět kanadských bodů za šest branek a tři asistence. Na ruské straně je zatím nejproduktivnější Jevgenij Dadonov, který má na svém kontě bodů jedenáct. Do černého přesně zamířil čtyřikrát, sedmkrát pak připravil gólovou přihrávku svým spoluhráčům. I dnes budou oba hráči zcela jistě hodně vytěžováni a mohou patřit ke klíčovým postavám tohoto semifinále.
Rusko

Ruská sborná, kterou vede známý bouřlivák Oleg Znarok, na MS v České republice obhajuje se svým týmem zlaté medaile z loňského roku, kdy se šampionát konal v Bělorusku. I letos zatím Rusové turnajem kráčí velmi dobře a znovu mají možnost zahrát si v souboji o nejcennější kov, tedy o zlaté medaile. Posilněni výhrou nad dalším celkem, který patří mezi hokejovou velmoc, Švédskem, jdou do druhého vzájemného utkání s Američany, kterým mají, jak už bylo zmíněno, co vracet. Rusové jsou odhodláni neúspěch starý pár dní odčinit a vybojovat tak znovu po roce vytoužené finále. Pomoci jim k tomu může asi největší hvězda Ruska, Alexandr Ovečkin, jenž okamžitě po vypadnutí svého Washingtonu Capitals v play-off NHL oznámil, že chce posílit ruské řady a nyní je už v Praze. Pomůže Ovečkin Rusku v dnešním semifinále?
USA

Americký tým pod vedením hlavního trenéra Todda Richardse nepřijel na Mistrovství světa do České republiky s "dream teamem", jako je tomu např. u jejich zámořských kolegů z Kanady, a tak se už před šampionátem s Američany na medailová umístění spíše nepočítalo. Američané však dali všem těmto spekulacím zapomenout a hned v úvodním utkání na MS porazili Finsko i s jeho největší hvězdou v brance, Pekka Rinnem, poměrem 5:1. Jenže to z jejich strany nebylo vše. O tři dny později totiž na ně čekal silný celek Ruska a nikdo nepočítal s tím, že by Rusové mohli klopýtnout. Jenže se tak stalo, Rusko prohrálo s houževnatými Američany 2:4. Nakonec zámořský celek skončil na prvním místě v tabulce ve skupině B. Hokejisté Spojených států amerických se tak stali příjemným překvapením dosavadního průběhu Mistrovství světa. Dnes se postaví znovu Rusům, ale bude to již souboj o postup do finále. Porazí ruský tým znovu, nebo naopak v odvetě úspěšní nebudou?
Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Šampionát, který se letos koná v České republice, vrcholí už o tomto víkendu. V našem dnešním večerním online přenosu budeme sledovat druhé semifinále, ve kterém se utkají hokejisté USA a Ruska. Oba týmy zvládly své čtvrtfinálové zápasy, tedy duely, které značí úspěch či neúspěch daného týmu na MS. Američané si poradili se Švýcarskem poměrem 3:1, naproti tomu Rusové přehráli Švédy 5:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud