MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Norsko - 25. dubna 2023   20:00

Finsko
Finsko
01:09' Kiiskinen (Nurmi, Kiviharju) • 06:29' Leppä (Eliseev) • 12:30' Väisänen (Kiviharju, Järventie) • 14:45' Kiiskinen (Kiviharju, Nurmi) • 30:29' Muhonen (Hynninen, Kiiskinen) • 31:23' Järventie  • 32:49' Halttunen (Väisänen) • 39:46' Kumpulainen (Halttunen, Jokinen) • 55:18' Halttunen (Kiviharju, Kumpulainen) • 58:34' Helenius (Halttunen, K. Kangas)
10:2
(4:1, 4:0, 2:1)
Norsko
Norsko
15:54' Indergaard  (Sätre, Myhre) • 44:35' Granath  (Björnsgaard)
Finsko
Kohlmüller, Pilný – Jusi, Nordlander
St. Jakob Arena, Basilej, Švýcarsko
Norsko

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost. Přeji všem dobrou noc a mějte se fajn.
Finové nakonec v poslední třetině ještě dvakrát skórovali a dosáhli deseti vstřelených gólů. Jako první v této třetině skóroval norský kapitán Granath, který ve 45. minutě trochu překvapil svou střelou brankáře Valiho, jemuž jeho pokus vypadl z lapačky. Finsko pak přidalo dva góly zásluhou Halttunena a Heleniuse. Norové tak po prohře 2:10 budou hrát s Německem o udržení v elitní skupině MS, Finsko si ve čtvrtečním čtvrtfinále zahraje se Slováky.
Nejlepší hráči zápasu:
Felix Granath (NOR)
Aron Kiviharju (FIN)
58:34'
Finsko právě vstřelilo branku! Desátý gól Suomi je na světě! Kangas předal od mantinelu puk Halttunenovi vystřelil a puk zůstal u norského brankáře, který ale místo zákroku nechal puk pro volného KONSTU HELENIUSE, který se prosadil ranou nad beton. Asistence: Kasper Halttunen a Kalle Kangas
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42'
Kumpulainen vypálil z pravého kruhu, ale bránu minul.
56:55'
Zakázané uvolnění Norska. Buly před jeho brankou.
55:18'
Finsko právě vstřelilo branku! Finsko znovu využívá přesilovku. Kumpulainen vyhrál buly přímo na Kiviharjua, který hned nabil KASPERU HALTTUNENOVI, který tvrdou střelou kousek před pravým kruhem propálil norského brankáře. Asistence: Aron Kiviharju a Rasmus Kumpulainen.
54:36'
Vyloučení v týmu Norsko:
Elias Vatne – 2 min., podrážení.
54:36'
Kuuslova rána byla brankářem Björnsgaardem sražena do ochranné sítě.
53:22'
Norové se sice dostali do útočného pásma, ale Finové byli dobře zformováni v obraně a nepustili Nory k puku a k zakončení.
51:56'
Hagen pálil od modré čáry, ale Vali jeho pokus viděl a vyrazil tuhle ránu. Finové už se nikam neženou, tenhle stav už jim vyhovuje a v případě výhry se ve čtvrtfinále utkají se Slováky.
50:54'
Jednoho z norských hráčů zastavil čistým hitem před Valiho brankou jeden z finských hráčů.
50:02'
O puk se bojovalo ve středu hřiště u mantinelu, a nakonec puk ukořistili hráči v bílém.
48:37'
Puk skončil v ochranné síti nad finskou brankou a hra je opět přerušena.
48:24'
Puk skončil mimo hrací plochu, konkrétně na střídačce Norska a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.
47:39'
Norové poslali puk až na icing. Buly před brankou Norska.
46:58'
S pukem si chvilku zahráli Norové, ale nyní už ho zase mají Finové.
45:07'
Norskému brankáři spadla vyrážečka, ale už jí zase má a vhazuje se před jeho brankou.
44:35'
Norsko právě vstřelilo branku! Norové využívají přesilovku a snižují! O gól se postaral FELIX GRANATH, jenž kousek za modrou čarou vypálil mezi dvěma bránícími Finy a brankář Vali neudržel puk v lapačce a kotouč mu z ní vypadl za brankovou čáru. Tenhle gól si finský brankář opravdu za rámeček nedá. Asistence: Marius Björnsgaard.
44:01'
Vyloučení v týmu Finsko:
Tom Leppä – 2 min., sekání.
43:22'
Norové v plném počtu.
43:11'
Zásah norského gólmana znamená buly před jeho brankou.
43:01'
Finoivé vytvořili závar před bránou, ale Norové se dokázali ubránit a přežili další šanci.
42:07'
Puk skončil mimo hru a hra je přerušena.
41:22'
Bastien Semmerud-Garcia – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
40:31'
Střelu od modré tečoval před norskou brankou Kumpulainen, který ale poslal pukpouze mezi betony Björnsgaarda, který přerušil hru.
40:01'
I druhá třetina patřila Suomi, kteří také čtyřikrát skórovali. Ve 31. minutě se trefil Muhonen přesnou ranou nad rameno norského gólmana. Ve 32. minutě se k němu přidal Järventie a ve 33. minutě se trefil Halttunen, který otřel svou ránu o obě tyčky, ale přesto skóroval. 14 sekund před koncem druhé části pak využil přesilovku Kumpulainen. Finové vedou po 40 minutách už 8:1 a míří za výhrou. Uvidíme, u kolika vstřelených gólů se Finové zastaví. Třetí třetina začne zhruba ve 21:51.
40:00'
39:46'
Finsko právě vstřelilo branku! Finská přesilovka je nakonec využitá! Halttunen za brankou vybojoval kotouč a vybruslil si s ním až k levému kruhu, kde nahrál na modrou čáru Jokinenovi, jenž z pravého kruhu vystřelil a před brankou jeho pokus dorazil do brány RASMUS KUMPULAINEN. Asistence: Kasper Halttunen a Mitja Jokinen.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Norové vyhazují za finskou branku.
38:30'
Amandus Klungtveit – 2 min., faul loktem.
37:53'
Po střele jednoho z norských hráčů se před Valim vytvořila větší skrumáž, ve které ovšem jeden z finských hráčů přihrál holí puk pod Valiho rukavici. Boger se následně snažil dorážet, což se nelíbilo Finům a strhla se menší potyčka, kterou ale rozhodčí včas ukončili.
37:39'
Finsko v plném počtu.
36:29'
Granath vypálil z předbrankového prostoru, ale trefil jenom připravený Valiho beton.
35:39'
Kasper Halttunen – 2 min., hrubost.
34:48'
Uronenova rána skončila vysoko nad brankou a zastavila ji až ochranná síť.
34:46'
Järventieho střela byla zblokována.
34:22'
Ke střele se na hranici brankoviště dostal Eliseev, ale Björnsgaard si se situací poradil a připisuje si další zákrok. Následuje další komerční přestávka.
32:49'
Finsko právě vstřelilo branku! Finské gólové hody nekončí! Další gól obstaral KASPER HALTTUNEN, který po nahrávce Väisänena střelou z levého kruhu sice orazítkoval obě tyče, ale puk se následně odrazil do branky. Asistence: Veeti Väisänen.
31:23'
Finsko právě vstřelilo branku! Krátce poté Finové znovu skórují! Uronen nejprve trefil tyčku a akce pokračovala před norskou brankou. Uronen pak následně vypálil z mezikruží a po zásahu norského gólmana dorazil puk do branky EMIL JÄRVENTIE, který se nemýlil a zvyšuje na 6:1! Bez asistence.
30:29'
Finsko právě vstřelilo branku! Norové neproměnili šanci, ve které byl Indergaard a Finové se vydali dopředu. Po krásné kombinaci na jeden dotek Hynninen našel volného NIILOPEKKU MUHONENA, který trefil odkrytý prostor nad ramenem norského gólmana. Asistence: Topias Hynninen a Jesse Kiiskinen.
29:30'
Helenius se dostal do další dobré příležitosti, ovšem jeho ránu z prostoru před brankou vyrazil dobrým zákrokem Björnsgaard.
28:51'
Probíhá komerční přestávka. Po ní se bude pokračovat vhazováním před norskou brankou, protože Norové poslali kotouč na zakázané uvolnění.
27:38'
Norové poslali puk do středního pásma, kde se ho ujímají Finové a míří dopředu.
26:54'
O kotouč se bojuje za Valiho bránou a souboj vyhráli Finové.
25:17'
Jokinen se dostal k další střele, ale ani on netrefil Björnsgaardovu klec.
24:20'
Kuusla se hezky protáhl mezi dvěma protihráči, ovšem jeho následné bekhendové zakončení skončilo vedle branky.
23:30'
Finové mají puk za svou brankou a někteří hráči Suomi stihnou vystřídat.
22:42'
Järventie hledal Kiiskinena svou nahrávkou, ale druhý jmenovaný na kotuč nedosáhl.
21:48'
Helenius dostal pěknou přihrávku do předbrankového prostoru, ale svou následnou ranou branku Norska těsně minul.
21:12'
Finové poslali puk až na icing a vhazovat se bude před brankou Valiho.
20:38'
Järventie vypálil, ale jeho pokus zablokovala norská obrana.
20:01'
Je za námi první třetina, která nabídla hned pět branek. Jako první skóroval tým Suomi, který poslal ve 2. minutě do vedení Kiiskinen. V 7. minutě se prosadil Leppä, jenž ujel do úniku při vlastním oslabení a trefil se přesně nad beton. Ve 13. minutě mířil přesně od modré čáry Väisänen a v 15. minutě se podruhé v utkání prosadil Kiiskinen, který dorazil puk do odkryté brány. Norové snížili v přesilovce v 16. minutě zásluhou Indergaarda, jenž dorazil při velké skrumáži puk do branky, který předtím zůstal na brankové čáře. Finové ale zatím potvrzují roli favorita. Uvidíme, jak se bude dál utkání vyvíjet. Druhá třetina začne zhruba ve 21:01.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:45'
Kuusla hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale nikdo tam nebyl.
17:55'
Norové jsou usazeni s pukem v útočném pásmu a snaží se o nějakou další akci.
15:54'
Norsko právě vstřelilo branku! Norové využívají přesilovku a poprvé v zápase skórují! Po střele Satreho vznikla před Valim velká skrumáž a puk zůstal na brankové čáře, o čemž Vali vůbec nevěděl. Puku si nejrychleji všiml OLE INDERGAARD, jenž ho dorazil za záda Valiho. ASISTENCE: Liam Satre a Jorgen Myhre.
14:53'
Veeti Väisänen – 2 min., sekání.
14:45'
Finsko právě vstřelilo branku! Další gól v norské síti. Kiviharju vjel s pukem do útočného pásma a všiml si volného JESSEHO KIISKINENA, který už měl jednoduchou práci a dorazil puk do odkryté části branky. Asistence: Aron Kiviharju a Jesse Nurmi.
14:29'
Finové jsou před svou brankou s pukem na holích a rozjíždí další útočnou akci.
12:30'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové vedou už o tři góly! Finové chvíli kombinovali v útočném pásmu, až se puk dostal na modrou čáru na hůl VEETIHO VÄISÄNENA, který čistou střelou, kterou nikdo netečoval překonal norského gólmana. Asistence: Aron Kiviharju a Emil Järventie.
11:55'
Hynninen vypálil kousek za modrou čarou, ale Björnsgaard si jeho pokus našel a ukryl puk ve své výstroji. Vhazuje se před jeho bránou.
10:57'
Halttunen nadvakrát střílel. V prvním případě trefil norského obránce, v tom druhém pak branku minul.
09:52'
09:42'
Finy zastavuje ofsajd. Buly proběhne ve středním pásmu.
09:26'
Norové vyhodili až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před jejich brankou.
08:50'
Norové vyhazují až za finskou branku.
08:00'
07:52'
Amandus Klungtveit – 2 min., hákování.
06:29'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové skórují při vlastním oslabení! Norové špatně rozehráli v útočném pásmu Finska, čehož využil Elissev, který přiťuknul puk do jízdy TOMOVI LEPPÄMU, který svůj únik proměnil střelou nad beton Bjönsgaarda. Asistence: Maxim Eliseev.
06:00'
Kasper Halttunen – 2 min., nedovolené bránění.
05:59'
Haugen trefil břevno!
04:51'
Haugen vyslal střelu z mezikruží, ovšem Vali předvedl skvělý zásah a udržel svůj tým ve vedení.
04:38'
Kiviharju nyní střílel, ale neúspěšně.
04:01'
Uronen se snažil protáhnout až před bránu, ale norský bek ho obral o puk a získal ho pro svůj tým.
03:26'
Finové začínají další akci zpoza vlastní brány.
02:48'
Po dalším zákroku norského brankáře se vhazuje před jeho bránou.
02:32'
V další šanci se ocitl Haltunnen, jehož ránu ale Björnsgaard chytil.
02:05'
Finům odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.
01:09'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové vedou velmi rychle po začátku utkání! Kiviharju našel Nurmiho, který s pukem zajel do útočného pásma a nahodil kotouč před branku, kde si ho našel JESSE KIISKINEN a propálil norského brankáře. Asistence: Jesse Nurmi a Aron Kiviharju.
00:22'
První střelu obstaral Pieniniemi, ale Björnsgaard sebral puk do lapačky a vhazuje se před jeho bránou.