Rusové po nečekaně těžké a vyrovnané bitvě poráží výběr Andreje Nazarova 6:4 a Ledový palác se chvěje radostí. Ve třetí třetině se podařilo v přesilové hře srovnat stav utkání Maximu Semjonovovi, Rusko však nečekalo dlouho na odpověď. Anton Bělov povedenou střelou od modré čáry vrátil svému celku vedení a před polovinou poslední třetiny se chytrou tečí prezentoval Roman Ljubimov, který dal výsledku konečnou podobu.

Nejlepším hráčem je z kádru Kazachstánu vyhlášen zcela po zásluze Vitalij Kolesnik, na druhé straně dnes čtyřbodový (2+2) Anton Bělov. Střely na bránu: Kazachstán 19, Rusko 49.
59:30
Svěřencům Nazarova se daří držet v pásmu.
58:47
Kazachstán to zkouší v šesti!
58:40
Jemelin za vlastní bránou posílá touš raději co nejdál.
58:14
Dobrá Starčenkova střela, kterou vyrazil Bobrovskij, měla gólové parametry.
57:38
Přesilová hra jim však už končí.
57:27
Až teď se Kazachstánci usadili v pásmu.
56:47
Rusové se výborně brání, všechny puky sebejistě vyhazují a svým soupeřům vůbec nic nedovolí.
56:25
Semjonov musí zahájit další přesilovkovou akci až za vlastní klecí.
56:10
Zajcev o chvíli později také vyhazuje až za Kolesnika.
55:42
Sborná okamžitě vyhazuje.
55:38
Naděje pro Kazachstán. Jevgenij Dadonov útočném pásmu fauloval a odchází na trestnou lavici za podražení.
54:55
Tělegin s Ljubimovem kombinují před bránou Kolesnika, jeho obránci však uklidili volný kotouč do bezpečí.
54:41
Bochenski vyvezl puk z vlastního pásma, do rychlého protiútoku se však vydali jejich protihráči a celá akce končí efektním zákrokem Kolesnika. Hra je přerušena.
53:25
A opět Mozjakin. Tentokrát rychle vybruslil po pravé straně a hledal prostor v růžku Kolesnikovy brány. Nenašel.
52:46
Mozjakin se odhodlal ke střele dva metry za modrou čárou a vyprášil Kolesnikovy betony.
52:20
Ljubimov našel přihrávkou v útočné třetině pouze čepel soupeře a odchází střídat.
51:20
Savčenko sbírá puk ve středním pásmu a váhá s rozehrávkou. Hráči Kazachstánu bojují o výsledek, Rusové však nabrali sebevědomí.
50:42
Trjasunovova ostrá rána jen těsně minula Bobrovského klec.
50:00
Ledový palác není objíždí mexická vlna. Fanoušci Ruska se baví.
49:45
Před dojíždějícím Rymarjevem raději pokryl kotouč Bobrovskij.
49:24
Burmistrov se žene dopředu, další útočná akce ale úspěchem nekončí.
48:38
Rusko právě vstřelilo branku!
Na tohle už byl však i výborný gólman Kazachstánu krátký a přesilová hra je tak využita. Střelu Antona Bělova šikovně tečoval ROMAN LJUBIMOV a sborná se ujímá dvoubrankového vedení. Asistence: Anton Bělov, Pavel Dacjuk.
48:32
Antipin dorážel Bělovovu střelu, noční můra Rusů v podání Kolesnika opět úřaduje a přerušuje hru.
48:02
Ani Zajcev ani Šipačjev nebyli proti Kolesnikovi úspěšní, Kazachstán vyhazuje kotouč co nejdál od své brány.
47:28
Zajcev od modré vybízel spoluhráče před bránou, ani tato myšlenka se však neujala.
47:14
Čudinovovu střelu s přehledem Kolesnik kryje ve své lapačce. Vhazování po jeho pravici.
46:56
Rusové si zahrají přesilovou hru. Nešťastný zákrok Romana Starčenka nemohli rozhodčí přehlédnout. Za kazachstánským forvardem, který podrazil svého protihráče, se už zavírají vrátka trestné lavice.
46:39
Po náporu sborné se hra stěhuje před Bobrovského. Zakázané uvolnění domácích.
46:10
Zajcevova tečovaná střela rovněž nemířila do Kolesnikovy svatyně.
45:30
Dacjukův pozdrav z mezikruží Kolesnika pořádně vylekal, kapitán Ruska mířil těsně vedle.
45:12
Černá pryž si našla cestu na ruskou střídačku. Vhazování před Kolesnikem.
44:47
Vstřelená branka výběr Znaroka pochopitelně nabudila, stejně tak místní fanoušky. Kazachstán opět dobře brání.
43:57
Rusové si vedení rychle berou zpět. Střelu ANTONA BĚLOVA tečoval jeden z obránců Kazachstánu a Kolesnik nedosáhl na sražený pokus, který zamířil přesně do rohu jeho klece. Asistence: Maxim Čudinov, Sergej Mozjakin.
43:15
Vhazování se Kazachstánu povedlo a hráči odcházejí střídat.
43:03
Kalinin posunul bruslí kotouč do útočného pásma, odkud následně Kazachstán vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se znovu stěhuje před Kolesnika.
42:20
Sveřenci Nazarova nemají dost a snaží se znovu prosadit. Kombinaci za bránou si ale Rusové pohlídali.
41:00
Kazachstán právě vstřelil branku!
Trošku symbolicky hraje nyní arénou písnička Wake me up when it´s all over. Rusové znovu inkasují a v hlavách jim nejspíše zní podobná myšlenka. MAXIM SEMJONOV se dostal k dorážce do odkryté klece a s přehledem proměňuje. Asistence: Dusin Boyd, Nigel Dawes.
40:25
Rusové se rychle osvobozují. Dawes zavezl kotouč znovu do útočné třetiny.
40:06
Boyd úspěšný na buly, Kazachstánu pokračuje přesilová hra.
40:01
Po přestřelce v úvodním dějství nabídl duel mezi Kazachstánem a Ruskem klidnější druhou část, která se hrála drtivou většinu času před Kolesnikem. Ten se svou spolehlivou obranou mařil šance ruských hvězd. V devětatřicáté minutě už byl však gólman Kazachstánu krátký na střelu Antona Bělova, která tak znamená ruské vedení po dvou třetinách 4:3. Další třetina začne přibližně 13:02.

Střely na bránu po druhé třetině: Kazachstán 13, Rusko 31.
40:00
39:56
Dustin Boyd tečoval před Bobrovským, ten však nepřipustil pohromu.
39:46
Za hákování usedá na trestnou lavici Vadim Šipačjov, Sborná se tak musí v závěru třetiny bránit.
39:10
V poslední minutě druhé třetiny se Rusové snaží přidat ještě jedno branku, Kazachstán ale raději posouvá puk do středního pásma.
38:39
Burmistrov dvakrát dorážel na brankovišti, s úspěchem se ale nesetkal.
38:02
A Rusko přesilovou hru využívá. ANTON BĚLOV po přihrávce od Pavla Dacjuka napřáhl na modré čáře a tvrdou ranou prostřelil Kolesnika. Asistence: Pavel Dacjuk.
37:38
Kazachstán se osvobozuje, Rusové musejí začínat znovu od své brány.
37:18
Nikita Ivanov je vyloučen. Dvě minuty za podražení.
37:15
Drtivý tlak Rusů, kteří mají ponechanou výhodu.
36:35
Šipačjov sám mezi kruhy, jeho střela mířila těsně vedle tyče.
35:54
Rymarjev se Starčenkem se vydali dopředu, ruská obrana je však důrazná a nechce nic riskovat. Jakýkoliv náznak šance likviduje už v zárodku.
34:59
Následné buly se lépe vydařilo svěřencům Andreje Nazarova, jejich útočný výlet měl ale krátkého trvání.
34:52
Starčenko se opřel do Ljubimova, který dotíral na Kolesnika, nic vážnějšího z toho však nebude, rozhodčí oba aktéry rychle odtrhli.
34:28
Antipin vzal situaci na sebe a snažil se něco vymyslet v pásmu soupeře, skvěle ho odzbrojil Solarjov.
34:14
To stejné se opakuje i o osm sekund později.
34:06
Po nepřesnostech na hokejkách kazachstánských hráčů je pískání zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před Kolesnika.
33:44
Jemelinova nedůrazná střela jen zadunělo o Kolesnikův beton, odrazila se do brankoviště, odkud jej uklidili obránci do bezpečí.
32:47
Obrana Kazachstánu dobře brání modrou čáru, Rusům dělá v posledních chvílích její přechod velké problémy.
32:10
Těleginův projektil se snažil usměrnit do brány Ljubimov, to se mu však nepovedlo.
31:53
Další dvě ruské zblokované střely a do protiútoku se hnal Starčenko, který dobře mířil z pravého kruhu, Bobrovskij si po hodně dlouhé době musel připsat důležitý zákrok.
31:41
Oddechový čas pro Kazachstán!
31:41
Po závaru na brankovišti Kolesnik přerušuje hru.
31:30
Marčenkova rána od modré těsně míjí levou Kolesnikovu tyč.
31:02
Mozjakin z blízka pálí pouze do připraveného Kolesnika,
30:19
Dadonov se snažil prokličkovat před Kolensnika, to se mu povedlo, ale nedokázal zakončit. V podobné šanci o chvíli později také Burmistrov, kus černé gumy mu ale sjel z čepele.
29:55
Panarinův pas před bránu opět dobře srazil Semjonov.
29:42
Hráči Kazachstánu nepřesně rozehráli a je z toho pouze zakázané uvolnění.
29:20
Zajcev v ideální pozici trefil pouze vyrážečku Kolesnika.
28:55
Hned po vhazování Savčenko přesouvá hru do středního pásma, Rusům však nedělá problém ujmout se kotouče a založit další akci.
28:44
Nakonec raději vyhazují přes všechny čáry a buly se uskuteční opět před Kolesnikem.
28:20
Dadonov za modrou čarou posílá kotouč Mozjakinovi a miláčci místního publika kombinují mezi obranou Kazchastánu.
27:51
Komerční přestávka.
27:42
Domácí jsou stále v obrovském tlaku, obrana Kazachstánu ale skvěle brání. Všechny střely nebo finální přihrávky sborné vždy výborně zablokuje.
27:03
Kazachstán hraje v pěti, Rusové přesilovou hru nevyužili.
26:34
Panarin chtěl vybídnout Šipačjova před bránou ke skórování, přihrávku se mu však nepodařilo protlačit přes obranu. Následně selhal také Dadonov, kterému kotouč před odkrytou klecí přeskočil čepel.
26:00
Antipin mezi kruhy dostal příliš mnoho prostoru, trefil však pouze Kolesnikův beton.
25:03
Roman Savčenko oslabuje svůj tým. Inkasuje dvě minuty za zdržování hry.
25:03
Širokov sám před bránou trefuje Kolesnika.
24:49
Kazachstánci ve vlastním pásmu uspěli na buly, domácí se ale opět dostávají do tlaku.
24:34
Dadonov si trošku nepochopitelně zcela sám a nikým netísněn zpracoval puk hokejkou v úrovni hlavy a rozhodčí logicky vykazuje hru do středního pásma.
24:17
Mozjakin tváří v tvář Kolesnikovi selhává. Ruský snajpr dostal na hokejku puk jako na zlatém podnose ale zcela minul Kolesnikovu klec!
23:35
Domácí jsou po vhazování natlačeni v útočné třetině, Tělegin vyzkoušel přízemní střelou k tyči pozornost Kolesnika, ten vytasil svůj rychlý beton.
23:28
Kolesnik nyní přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.
23:25
Boyd vystihl nepřesnou rozehrávku Rusů, kotouč mu ale utekl.
22:40
Po krátkém přerušení Panarin nakonec mírně otřesen odjel na střídačku. Hraje se před Kolesnikem.
22:15
Šipačjov hledal najíždějícího Panarina, který nedokázal sklepnout přihrávku do brány a následně tvrdě narazil do mantinelu. Hra však pokračuje, přesto, že Panarin se nezvedá.
21:15
Ljubimov zachytil puk ze vzduchu a poslal jej do pásma Kazachstánců, poté se odebrala ruská formace střídat a kombinovat se tak opět snaží Kazachstán.
20:53
Tělegin si nabruslil a dostal ideální pas mezi kruhy, Kolesnik vytáhl parádní zákrok, nakonec však zjistil že marně. Hra byla přerušena pro postavení útočníka v brankovišti.
20:20
Dacjuk hledal spoluhráče na brankovišti, který by tečoval kotouč. Marně.
20:05
Druhá třetina odstartovala a Kazachstán se tlačil do pásma, kotouč však končí na ochozech moskevské arény.
20:01
Tak to asi čekal málokdo. V Ledovém paláci jsme svědky neuvěřitelné bitvy mezi papírovými outsidery z Kazachstánu a superfavoritem z Ruska. Za domácí se prosadili Dadonov, Ljubimov a Mozjakin, na druhé straně skórovali Boyd, Starčenko a Rymarjev. Další třetina začne přibližně ve 12:10.
20:00
19:46
Kazachstán dvě sekundy před koncem přesilové hry vyrovnává stav utkání. JEVGENIJ RYMARJEV zpoza brány odrazil kotouč od Bobrovského přímo do brány. Asistence: Roman Starčenko.
19:21
Starčenko si šikovně obhodil Antipina, následně však upadl a nemohl se tak dostat k zakončení.
19:06
Savčenko od modré čáry přestřelil ruskou klec. Hra se stěhuje do středního pásma.
18:30
Rusové zatím zvládají oslabení velice dobře, když zatím nepustil soupeře ani do pásma.
17:48
Jevgenij Dadonov opět oslabuje svůj tým, když v útočném pásmu nedovoleně bránil svého soupeře.
17:45
Zakázané uvolnění v podání Kazachstánu. Vhazovat se bude před Kolesnikem.
17:20
Burmistrov si vybruslil před Kolesnika, kde byl zcela sám a měl hromadu času se ho zeptat, kam mu má kotouč poslat, gólman Kazachstánu ale skvěle zasáhl.
16:45
Vojnovova rána od modré možná trošku vylekala Kolesnika, ten nakonec úspěšně zasáhl svým ramenem.
16:10
Dawes se dostal před ruskou bránou k puku a poslal jej na volného Semjonova na modrou čáru, který měl hodně prostoru ke střele, Bobrovskij si ale s jeho pokusem poradil.
15:06
Aktivní Rymarjev se opět tlačil do zakončení, neprošel však přes dva obránce a puk se na druhé straně dostal k Dacjukovi, který netrefil mezi tři tyče.
14:30
Rusové opět v tlaku, Čudonovova střela proletěla jen těsně vedle pravé tyče Kolesnika.
13:20
Po ofsajdu před obranným pásmem domácích se dostává kotouč na ruské hokejky, nepřesnost v útočném pásmu je však dostává daleko od Kolesnikovy klece.
12:56
Kazachstán hraje v plném počtu a dokázal přečkat i popřesilovkový tlak Ruska.
12:30
Hráči v modrých dresech se po dlouhé době osvobozují.
11:56
Přesilová hra Ruska stále trvá, Šipačjov nedokázal vystřelit do prázdné brány přes padajícího obránce.
11:11
Bláznivé utkání pokračuje. SERGEJ MOZJAKIN si udělal dva rychlé kroky od modré čáry, napřáhl pomalu až ke stropu Ledového paláce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov.
11:06
Vojnovu střelu Kolesnik dobře viděl a přerušuje hru.
10:56
Pětasedmdesát sekund dlouhá dvojnásobná přesilová hra pro domácí. Vjačeslav Trjasunov vysekl soupeři hokejku a už se za ním zavírají vrátka na trestné lavici.
10:34
Dacjuk hledal křižnou přihrávkou Mozjakina, ten se ale bál vystřelit, následně vzal na sebe celou situaci Dacjuk, ale trefil pouze prvního obránce.
10:11
Přesilovou hru dostanou k dispozici také Rusové. Konstantin Puškarjov vyloučen za hrubost.
09:21
S brankami se v první třetině roztrhl pytel. Rusy inkasovaná branka nepoložila a s odpovědí přišli téměř okamžitě. ROMAN LJUBIMOV s blízkosti překonal Kolesnika a srovnává stav utkání. Asistence: Sergej Kalinin, Sergej Plotnikov.
09:02
Tak to je neuvěřitelné, Kazachstán otáčí během několika minut vývoj utkání a Bobrovskij se jen nešťastně dívá na své spoluhráče. Ke střele z kruhu se dostal ROMAN STARČENKO a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Maxim Chuďjakov, Jevgenij Rymarjev.
08:30
Dacjuk se snažil dohnat kotouč v útočném pásmu, kde byl dříve soupeř, který jen odpálil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kolesnikem.
08:04
Tak to bylo rychlé! Kazachstán dostal k dispozici první přesilovou hru v utkání a hodně rychle ji využívá. Do posunuté klece se z dorážky trefuje DUSTIN BOYD a halou se ozývá pískot. Asistence: Brandon Bochenski, Nigel Dawes.
07:43
Vyloučení v týmu Rusko (Širokov – 2 min., nedovolené bránění).
07:43
Rusko samozřejmě při chuti, nyní třetí formace zavřela Kazachstánce v pásmu. Ti si nyní mohou odpočinout při komerční pauze.
06:43
Fanoušci v Ledovém paláci se dočkali první branky Ruska na šampionátu! Z poměrně nenápadné akce se prosazuje JEVGENIJ DADONOV, který šikovně tečoval mezi Kolesnikovy betony Šipačjovovu přihrávku z pravého kruhu. Asistence: Vadim Šipačjov, Anton Bělov.
06:00
Domácí neudrželi útočné pásmo a Čudinov opět za vlastní bránou vymýšlí, co dál.
05:32
Tělegin nabral rychlost a rychlou střelou z levého kruhu prověřil Kolesnika, ten zatím bezchybný.
05:10
Dawes vyhnal Čudinova zpět do obranného pásma, odkud musí Rusové znovu založit útok.
04:36
Ledový palác si žádá Šajbu, zatím k tomu má však Dacjukova parta hodně daleko.
03:52
Artěmij Panarin obkroužil útočné pásmo a našel Šipačjova na modré čáře, jeho projektil se zastavil o prvního obránce Kazachstánu.
03:23
Puškarjov se tlačil do zakončení, na Bobrovského však jeho pokus ani nedoletěl, obrana Ruska si počínala bezchybně.
02:25
Tělegin se dostával na levé straně útočného pásma do dobré příležitosti, neměl ale patřičnou rychlost a jeho střela poté postrádala razanci a přesnost.
02:04
Další nepřesnost na hokejkách Kazachstánců, zakázané uvolnění.
01:54
Semjonov si málem srazil Burmistrovovu přihrávku zpoza brány do vlastní sítě! Kolesnik byl, naštěstí pro obránce Kazachstánu pozorný.
01:43
Zakázané uvolnění si nyní vyzkoušeli i Kazachstánci. Vhazovat se bude před Kolesnikem.
01:34
Další útočnou snahu Znarokových svěřenců musel zastavit čárový rozhodčí, Rusové nepřešli modrou čáru dle pravidel. Ofsajd.
01:03
Šipačjov bojoval o puk v útočném pásmu, ale neúspěšně. Domácí opět rozehrávají akci od vlastní klece. Na ledě jsou již třetí formace.
00:30
Ke střele po vhazování se dostal Rymarjev, Bobrovskij si připisuje první úspěšný zákrok.
00:18
Bočenskij proti Dacjukovi napodruhé úspěšnější, sborná se rychle ujímá kotouče zpět, nicméně opět hrají pouze na zakázané uvolnění. Na ruských hokejkách zatím panuje mírná nervozita.
00:11
Na úvodním vhazování úspěšnější Dacjuk, první akci Rusů ale zhatila nepřesnost, píská se zakázané uvolnění.
00:01
Za mohutného potlesku na led vstupuje ruský výběr, Ledový palác však čítá mnoho volných míst.
Oba celky volí totožnou sestavu jako v předchozím utkání. Rusové budou opět spoléhat na údernou formaci v čele s Mozjakinem, Těleginem a kapitánem Dacjukem, Kazachstánci zase vyrukují s Dawesem, Bočesnským a Boydem v prvním útoku. Strážit tři tyče svých týmů budou opět Vitalij Kolesnik a Sergej Bobrovskij.
Dnešní utkání zanechá také významnou československou stopu. Utkání budou totiž řídit rozhodčí Jozef Kubus s Peterem Šefčíkem ze Slovenska a Vít Lederer z Česka.

Kazachstán: Kolesnik (Poluektov) – Trjasunov, Semjonov, Savčenko, Lipin, Korabejnikov, Lakiza, Lobanov, Kajrov – Dawes (A), Bochenski (A), Boyd – Starčenko (C), Rymarjev, Ivanov – Chuďakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Panšin, Šin, Solarjov.

Rusko: Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Tělegin, Mozjakin (A), Dacjuk (C) – Panarin, Dadonov, Šipačjov (A) – Plotnikov, Ljubimov, Kalinin – Širokov, Burmistrov.

Rozhodčí: Kubus (SVK), Sidorenko (BLR) – Lederer (CZ), Šefčík (SVK).
Kazachstán se postaral o velké překvapení

Kazachstán, který tradičně cestuje mezi I. A divizí a elitní skupinou MS má za sebou na letošním šampionátu značně povedenější vstup. V prvním utkání totiž dokázali hokejisté Kazachstánu porazit jasně favorizované Švýcary a překvapit tak hokejový svět.

Zajímavostí celku Kazachstánu je fakt, že v kádru působí hned patnáct hráčů hokejového klubu Barys Astana. Kazaši mají ve své partě také dva hokejisty kanadského původu. Dustin Boyd a Nigel Dawes, který rozhodl právě o nečekané výhře proti Švýcarsku.
Sborná pod drtivým tlakem

Výhra a nic jiného. To byl cíl hokejistů vedených koučem Olegem Znarokem před prvním utkání šampionátu. Jejich plán však nevyšel a dle očekávání se na ruské reprezentanty nahrnula obrovská lavina kritiky médií. Napravit dojem tak musejí hráči kolem kapitána Dacjuka v utkání proti papírovým outsiderům z Kazachstánu.

Když Rusové měřili síly s Kazachstánem naposled, dokázali zvítězit poměrně přesvědčivě 7:2. V běloruském Minsku v polovině května roku 2014 vedl Rusy poprvé Oleg Znarok a následně je dovedl až k mistrovskému titulu.
Příjemné nedělní poledne z Ledového paláce, kde patnáct minut po dvanácté hodině moskevského času startuje utkání mezi domácím výběrem Ruska a výhrou z duelu proti Švýcarsku nabuzeným Kazachstánem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.