MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Švédsko - 15. dubna 2023   01:00

09:06' Bouvengová  (Lundinová, Olssonová)
Japonsko
Hillerová, Karklinaová – Bucknerová, Smetková
CAA Centre, Brampton, Kanada
Švédsko

Švédky uhájily nejtěsnější možný náskok a vítězí poměrem 1:0! Znamená to, že Japonky budou v příštím roce hrát výkonnostně horší skupinu B, jelikož pátou příčku už nebudou mít šanci obhájit. Jejich místo ve skupině A zaujme vítěz duelu o páté místo, který se odehraje v neděli. Bude to buď Finsko, nebo právě Švédsko.

Nejlepšími hráčkami byly na obou stranách vyhlášena gólmanky, tedy Riko Kawagučiová a Emma Söderbergová.

Japonky už se na letošním turnaji nepředstaví, a proto byly vyhlášeny také tři nejlepší hráčky Japonska. Jsou jimi Ruj Ukitaová, Haruka Tokoová a Ajaka Hitosatová.
59:48'
Hraje se ve středním pásmu, Japonky se nemohou dostat ke kotouči.
59:16'
Švédky vytlačily soupeřky ze třetiny. Ajaka Hitosatová má puk na hokejce a bude rozehrávat z vlastního pásma.
58:52'
Ruj Ukitaová a Haruka Tokoová vyváží puk do útočného pásma. Riko Kawagučiová míří na střídačku.
58:36'
Japonky vyhrály vhazování po pravici Riko Kawagučiové. Nedaří se jim ovšem dostat z pásma.
58:34'
Oddechový čas pro tým Japonsko.
58:24'
Hilda Svenssonová si vybruslila na levý kruh a vystřelila na bližší tyč. Na teč byla připravena Hanna Olssonová, která ale zasahovat nemusela. Puk je ve výstroji Riko Kawagučiové.
58:13'
Hraje se za japonskou brankou. Švédky v souboji šetří čas.
57:48'
Japonky dostaly kotouč za obrannou modrou čáru svého celku, tam se jej ovšem jako první opět chopila Maja Nylén-Perssonová.
57:25'
Švédky nemají hru plně pod kontrolou, stále jsou to však ony, kdo se drží v útočném pásmu.
57:03'
Vhazovalo se ve středním pásmu. Linnéa Anderssonová nahazuje kotouč na japonskou bránu.
56:47'
Hilda Svenssonová si z rohu kluziště nabruslila mezi dvěma Japonkami blíže k brance a zkusila střelu. Trefila připravenou Riko Kawagučiovou.
56:27'
Střela Liny Ljungblomové z levého kruhu proletěla kolem vzdálenější tyče.
55:30'
Sara Hjalmarssonová a Linnéa Anderssonová se ocitly samy v předbrankovém prostoru. Vyměnily si puk a druhá jmenovaná mohla zakončovat do prázdné brány do protipohybu japonské gólmanky. Linnéa Anderssonová ale promáchla.
55:12'
Po pasáži, kdy byly lepší Japonky, opět hrozí také Švédky. Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut a Švédsko drží hubený jednobrankový náskok.
54:30'
Švédky vyhrály vhazování v útočném pásmu, Hilda Svenssonová zavezla puk k mantinelu, odkud jej nahodila na branku. Riko Kawagučiová si nebyla proti střele z levého křídla příliš jistá.
53:45'
Felizia Wikner-Zienkiewiczová se po pravém křídle nacpala před vracející se hráčky a nakonec i v pádu zakončila. Riko Kawagučiová si s pokusem směřujícím k levému betonu poradila.
53:01'
Oba celky hrají v plném počtu.
53:00'
Lisa Johanssonová neprošla přes Makoto Itoovou. Japonky se ve svém pásmu dostávají ke kotouči.
52:30'
V předbrankovém prostoru dobře pracovala Sara Hjalmarssonová, proti dvěma hráčkám Japonska toho ale moc nezmohla.
51:53'
Švédky se při hře čtyři na čtyři dostávají po delší době také do útočného pásma. Zakončit se jim ovšem nedaří.
51:01'
Vyloučení v týmu Japonsko:
Akane Šigaová – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu Švédsko:
Lina Ljungblomová – 2 min., držení.
50:45'
Annie Silénová zastavila na obranné modré čáře výpad Japonek.
49:20'
Švédsko hraje v plném počtu.
48:50'
Akane Šigaová střílela z levého kruhu. Emma Söderbergová vyrazila kotouč před sebe, to samé udělala také s dorážkou, ke které se ještě jednou dostala Šiori Koikeová. V tu chvíli už švédská gólmanka ležela na ledě, ale ani tak ji japonská kapitánka nedokázala překonat a trefila pouze levou tyč.
48:26'
Japonky jsou nuceny rozehrávat z vlastního pásma.
47:41'
Na konci japonské přesilovkové kombinace stála v mezikruží Mej Miuraová. Její střela z první proletěla kolem levé tyče.
47:20'
Fanny Rasková – 2 min., krosček.
46:29'
Haruka Tokoová objela dokola celé útočné pásmo a stále ji stínovala Mira Jungäkerová. Tokoová nakonec přece jen z otočky na levém kruhu vystřelila. Švédská brankářka Emma Söderbergová znovu zasahuje.
45:34'
Haruka Tokoová to zkusila dvakrát ihned po buly v útočném pásmu. V prvním případě trefila bránící hráčku, v tom druhém byla u bližší tyče připravena Emma Söderbergová.
44:45'
Do brány se tlačí také Japonky. Nejsou to ale nijak nebezpečné situace, brankářky zatím na pokusy soupeřek dobře vidí a nemají se zákroky problém.
44:06'
Hanna Thuviková si k brance Riko Kawagučiové najela po pravém křídle z nulového úhlu a pokusila se u tyče něco vymyslet. Japonská gólmanka zasahuje levým ramenem.
43:28'
Nyní se hra přestěhovala na druhou stranu, hraje se v útočném pásmu Švédek. Seveřanky se ovšem nemohou dostat do žádné střelecké pozice, Japonky je drží u mantinelu.
42:47'
Jak už to tak bývá, Japonky pokračují v tlaku, který si vytvořily během přesilovky.
42:28'
41:55'
Rychlý japonský protiútok končí přesnou souhrou. Z levého křídla putovala přihrávka na osu kluziště do předbrankového prostoru, kde Makoto Itoová mířila mezi betony. Emma Söderbergová zasahuje.
41:19'
Japonky se tlačí do brankoviště, dobrou práci odvedly Haruka Tokoová a Mej Miuraová.
41:07'
Haruka Tokoová z levého kruhu přestřelila vzdálenější horní roh.
40:42'
Třetí třetinu začaly Japonky opět aktivně, díky čemuž přichází jejich další přesilová hra. Ta se jim ale úplně nevede, Švédky jsou ve středním pásmu.
40:28'
Lina Ljungblomová – 2 min., podrážení.
40:01'
Ve druhé třetině utkání mezi Japonskem a Švédskem se skóre neměnilo. Šance ovšem byly na obou stranách. Hlavně Japonky daly zapomenout na nepovedenou první třetinu a v té druhé se do hry více opřely. Postupem času ale začaly spoléhat spíše na brejky. Tuto strategii si přenesly z oslabené, která hrály, i do hry pět na pět. Švédky zatím při všech útočných výpadech Japonska podržela brankářka.
Druhá třetina začne cca v 2:40.
40:00'
39:38'
V posledních sekundách druhé třetiny už oba celky spíše jen nahazují kotouč do pásma. Nevypadá to, že by se mělo v poslední minutě druhého dějství ještě něco stát.
38:33'
Akane Šigaová a Makoto Itoová se dostali do přečíslení dvě na jednu. Prvně jmenovaná poslala kotouč z pravého křídla na osu kluziště, čím Itoovou zcela uvolnila. Ta si najela k levé tyči, ale Emma Söderbergová puk ještě před jakýmkoliv zakončením vykopla do bezpečí.
37:56'
Japonky jsou nyní lepší v soubojích u mantinelu, z čehož těží.
37:09'
Haruka Tokoová vyhrála vhazování přesně na Mej Miuraovou, která z pravého kruhu pálila z první. Emma Söderbergová zasahuje vyrážečkou.
36:48'
Obraz hry je nyní takový, že Švédsko se drží v útočném pásmu a Japonsko čeká na chyby. Jednu takovou byla připravena využít Jumeka Wadžimaová, která s v individuální akci dostala do ofenzivy. U mantinelu v útočném pásmu ji ovšem zastavila Anna Kjellbinová.
35:33'
Japonsko hraje v plném počtu.
34:54'
Akane Šigaová zavezla puk po levém křídle do útočného pásma, objela branku a pokusila se zasunout kotouč za brankovou čáru. Zřejmě by to nebyla pro gólmanku Emmu Söderbergovou obtížná situace, ale puk se odrazil od bruslí bránící Miry Jungäkerové směrem k jejím betonům, což z původního pohybu japonské hráčky nečekala.
34:25'
Lina Ljungblomová se nejprve propletla mezi dvěma hráčkami Japonska a zkusila zakončit sama. Následně stála stejná útočnice na konci švédské kombinaci, když k ní do mezikruží doputoval kotouč a ona zakončila z první k levé tyči. Pokus ale nebyl přesný.
33:58'
Švédsko hraje v plném počtu. Začíná švédská přesilovka.
33:33'
Hikaru Jamašitaová – 2 min., podrážení.
32:46'
Japonky se usadily v útočném pásmu. Z větší vzálenosti na pravém křídle vystřelila Haruka Tokoová, její střela letěla vysoko a Makoto Itoová se ji ještě u levé tyče snažila sklepnout. Neúspěšně, vyrovnání z toho není.
32:08'
Felizia Wikner-Zienkiewiczová se okamžitě po vyhraném vhazování chopila kotouče. Rychle jej vyhodila a také dobruslila, takže nechybělo mnoho k tomu, aby ohrozila Riko Kawagučiovou.
31:58'
Annie Silénová – 2 min., nedovolené bránění.
31:58'
Hikaru Jamašitaová se snažila prodrat do útoku mezi dvěma hráčkami Švédska. Neúspěšně, ale bude se vylučovat, protože byla zastavena nedovoleně.
31:28'
Švédsko pokračuje se svou kombinací v útočném pásmu, jako kdyby mělo přesilovku. Japonsko je pod tlakem a uchyluje se jen k vyhození.
30:33'
Japonky hrají v plném počtu.
30:02'
Švédky si těď zahrají zkrácenou přesilovku a zahrozily hned z jejího začátku. Lina Ljungblomová střílela z pravého kruhu, Riko Kawagučiová vyrazila puk betonem pouze před sebe, kde dorážela Hilda Svenssonová.
29:53'
29:27'
Po střele Sary Hjalmarssonové z vrcholu pravého kruhu se ještě natahovala Lisa Johanssonová, která byla připravená na teč nebo dorážku. Nakonec se ale k puku nedostala, a ten tak končí u protějšího mantinelu.
28:46'
Josefine Holmgrenová zakládá útok zpoza vlastní branky. Hraje se čtyři na čtyři.
28:33'
Sara Hjalmarssonová potrápila soupeřky i ve vlastním oslabení a Mej Miuraová fauluje. Dostává menší trest za podrážení.
28:07'
Ajaka Hitosatová trefila střelou z pravého kruhu připravenou brankářku Emmu Söderbergovou. Japonsko zůstává v útočném pásmu.
27:53'
Hanna Olssonová – 2 min., držení.
27:37'
Ebba Hedqvistová to vzala na sebe, když po levém křídle nabruslila do pásma a bekhendem vystřelila k bližší tyči. Riko Kawagučiová si tento prostor pohlídala.
26:49'
Sofie Lundinová neprošla přes Remi Kojamaovou. Japonky vybojovaly kotouč a zpoza vlastní branky rozehrávají.
25:36'
Sara Hjalmarssonová nabruslila rychlými tempy do pásma po levém křídle a za jízdy poslala puk do předbrankového prostoru, kde už byla na teč připravena Hanna Thuviková. Druhá jmenovaná hráčka švédského týmu ale kotouč netrefila podle představ a japonskou branku neohrozila.
24:29'
Švédky se usadily v pásmu a na Linnéu Anderssonovou vyšla střela od modré čáry po přihrávce z vrcholu pravého kruhu. Japonská gólmanka si se střelou poradila.
23:37'
Japonky vyhodily puk mezi modré čáry, Švédky zase nahazují zpět. Nevidíme žádné kombinace.
23:11'
Stále se hraje v útočném pásmu Švédska, ale na kotouči jsou Japonky, kterým se přes hráčky na modré čáře nedaří dostat.
22:29'
Lisa Johanssonová vyhrála souboj o puk u mantinelu v útočném pásmu, na nic nečekala, ihned se s kotoučem nastěhovala do mezikruží a vystřelila. Riko Kawagučiová si s pokusem poradila.
21:26'
I když start utkání nebyl z pohledu Japonek vůbec ideální, ve druhé třetině jsou aktivní a snaží se jít za vyrovnáním. Šiori Koikeová vystřelila z vrcholu pravého kruhu, Emma Söderbergová u vzdálenější tyče zasahuje.
20:50'
Po střele Ruj Ukitaové z levého kruhu se puk ztratil někde v hloučku hráček před brankou. Zřejmě bude ve výstroji některé z nich. Hra je přerušena.
20:10'
Japonky na startu druhé třetiny ještě dohrávaly přesilovku, ale ta už je u konce. Nicméně se jim podařilo usadit v útočném pásmu, z čehož teď těží.
20:01'
První třetina utkání mezi Japonském a Švédskem je u konce. Jednoznačně lépe začaly Švédky, které byly po první polovinu třetiny lepším týmem. Svou převahu dokázaly proměnit také v úvodní gól, když se trefila Josefin Bouvengová. Japonky dlouho hledaly impuls, a ten nakonec přišel. Po brejku s nepovedeným zakončením se začaly hlásit o slovo a předvedly několik dalších nebezpečných střel. Minutu a padesát sekund před koncem z toho pak vytěžily i první přesilovku zápasu.
Druhá třetina začne cca v 1:52
20:00'
19:43'
Další osvobození, tentokát kotouč zamířil přesně na branku Riko Kawagučiové.
19:19'
Švédsko opět vyhazuje. Japonsku se nedaří usadit a začít s delší přesilovkovou kombinací.
18:26'
Švédky se velmi rychle osvobodily a za vyhozeným kotoučem se vydala Olivia Carlssonová. Spolu s ní na druhou stranu sprintovaly taky Ruj Ukitaová a Ajaka Hitosatová. Carlssonová kotouč alespoň na chvíli podržela za japonskou brankou.
18:10'
Sofie Lundinová – 2 min., držení hole.
17:30'
Švédky se v útočném pásmu nakonec usadily a také zahájily kombinaci. Kotouč prošel z levého křídla do předbrankového prostoru, kde se jej Lisa Johanssonová pokusila jemně tečovat mezi betony.
16:43'
Stále se hraje před brankou Emmy Söderbergové, protože Švédkám se nedaří opustit pásmo.
16:15'
Švédky se k puku dostaly. Nejprve to vypadalo i na náznak kombinace, ale nakonec zakládají útok ze své třetiny.
15:42'
Sofie Lundinová byla v mezikruží útočného pásma sama proti čtyřem Japonkám. Podle toho také celá akce dopadla, soupeřky ji zatlačily k mantinelu, kde ovšem Lundinová sdrnatě bojuje o kotouč.
15:09'
Japonky si začaly vytvářet tlak v útočném pásmu. Švédsko šikovně vyhazuje.
14:59'
Ruj Ukitaová vystřelila z levého kruhu, o dorážku se ještě postarala Mej Miuraová. Japonky jsou s přibývajícími akcemi svého celku aktivnější.
14:34'
Haruka Tokoová poslala na levém křídle zadovku na Ruj Ukitaovou. Druhá jmenovaná japonská hráčka byla těsně bráněna a nezakončila proto podle představ.
13:45'
Šance Šigaové Japonky trochu povzbudila. Směrem dopředu jsou teď aktivnější, Švédsky ovšem nepolevují a daří se jim své pásmo bránit.
12:51'
Akane Šigaová vypíchla puk Nathalii Lidmanové a dostala se do brejku. Japonka svou individuální šanci zakončila a Emma Söderbergová vytěsnila betony kotouč nad sebe.
12:04'
Hraje se ve středním pásmu, u puku jsou Švédky.
11:16'
Ruj Ukitaová si našla pozici na levém křídle, z kterého bekhendovým pokusem otestovala pozornost Emmy Söderbergové. Švédská brankářka předvedla druhý zákrok v dnešním utkání.
10:58'
Hikaru Jamašitaová pouze nahazuje za švédskou branku.
10:13'
Švédsko pokračuje ve své hře. Uplynulo deset minut první třetiny a Japonky se zatím k ničemu nedostaly.
09:06'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédky se zaslouženě ujímají vedení. Trojice Japonek v předbrankovém prostoru sice dělala, co mohla, aby se dostala ven z pásma, výborně si ale vedly Hanna Olssonová a Sofie Lundinová, které poslaly puk na JOSEFIN BOUVENGOVOU. Ta pak puk z levého kruhu namířila mezi pravou ruku a tělo gólmanky. Asistence: Sofie Lundinová, Hanna Olssonová.
08:22'
Čihiro Suzukiová neprošla po pravém křídle přes Miru Jungäkerovou. Ta Japonce vypíchla kotouč a poslala jej na Hannu Thuvikovou. Švédky byly vyhnáni z útočného pásma, ale ne na dlouho.
07:28'
Fanny Rasková je s pukem ve vlastním pásmu. Švédky jsou na kotouči, ale přes japonský forčekink se jim nedaří dostat dopředu.
06:30'
Lina Ljungblomová vybojovala kotouč, objela branku a pokusila se prosadit k levé tyči. Riko Kawagučiová zasahuje.
06:09'
Žádnou opravdu velkou šanci jsme zatím neviděli. Nyní se hraje kolem mantinelu.
05:34'
Jenže Japonkám ofenziva nevyšla a ve středním pásmu se kotouče opět chopilo Švédsko. Nacpalo se do pásma a v předbrankovém prostoru pracovala velmi dobře Hilda Svenssonová, která se snažila zužitkovat přohrávek svých kolegyň z první formace.
04:43'
Pro nahození Lisy Johanssonové si dojela Kohane Satoová. Japonky mohou rozehrát zpoza vlastní branky.
04:14'
Ajaka Hitosatová zavezla kotouč za švédskou brankou, ale tam už proti přesile soupeřek neměla šanci. Puku se opět ujímají Švédky.
03:34'
V situaci tři na tři se Sara Hjalmarssonová prosmýkla do mezikruží, odkud zakončila na pravý beton Riko Kawagučiové. Japonská brankářka opět úspěšně zasahuje.
03:01'
Švédky se usadily v útočném pásmu a kombinují. Zatím jsou jasně lepší.
02:15'
Hilda Svenssonová pálila z levého kruhu, na hranici brankoviště se ještě o dorážku pokoušela Hanna Olssonová. Riko Kawagučiová Byla pozorná a oba pokusy na betony zastavila.
01:32'
Ránu Josefine Holmgrenové od modré zablokovala Hikaru Jamašitaová. Japonky dostávají puk za modrou čáru.
00:48'
Po úvodní pasáži ve středním pásmu se kotouče ujaly Švédky, které rozehrávají od vlastní branky.
00:01'

Japonsko: Kawagučiová (Masuharaová) – Ao. Šigaová, Hitosatová (A), Koikeová (C), Sekiová, Satoová, Š. Jamašitaová – Ukitaová, Tokoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová (A), Enomotoová, Kojamaová – Wadžimaová, Rio Norová, Mijazakiová – Rir. Norová.
Trenér: Yuji Iizuka

Švédsko: Söderbergová (Grahnová) – Jungäkerová, Nylén-Perssonová (A), Silénová, Kjellbinová (C), Holmgrenová, Anderssonová, Lidmanová – Ljungblomová, Olssonová, Svenssonová – Lis. Johanssonová, Hjalmarssonová, Thuviková – Lundinová, Blomová, Bouvengová – Carlssonová (A), Hedqvistová, Rasková – Wikner-Zienkiewiczová.
Trenér: Ulf Lundberg

Rozhodčí: Hillerová, Karklinaová – Bucknerová, Smetková.
Krásný den z kanadského Bramptonu!

Všechna čtyři čtvrtfinále jsou minulostí. O medaile si zahrají Kanada, USA, Švýcarsko a Česká republika.

A právě poražené celky čeká ještě tuhý boj o páté místo, které je v součtu také velmi zajímavé. Celek, který právě obsadí konečnou pátou pozici, se posune na příštím šampionátu do elitní skupiny A, tudíž bude mít rovnou jistotu čtvrtfinále.

Japonky měly ze všech celků do semifinále nejvíce daleko, ve čtvrtfinále podlehly Švýcarkám 1:5 a na turnaji stále čekají na první výhru, zatím uhrály jen bod s Češkami. Švédky byly zase blízko obrovské senzaci, když zápas s Kanadou poslaly až do prodloužení, tam byl domácí celek ale úspěšnější.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.