Česko - Kanada | ONLINE | 21.7.2013 02:15 | MS v inline hokeji 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Kapitán českého výběru Martin Vozdecký pozvedl nad hlavu vítěznou trofej. Dál už budou na ploše stadionu v Huntington Beach probíhat pouze oslavy a hromadná focení, já se s Vámi tak už můžu rozloučit. Děkuji za pozornost u zlatého šampionátu našich inline hokejistů a někdy příště se těším na shledanou!
Teď už je tady chvíle pro hráče českého národního týmu, kteří dostávají na krk zlaté medaile a do toho zpívají hymnu. No, sluší se dodat, že pokud kdysi váhali mezi hokejem a zpěvem, vybrali si v životě dobře...
Americká hymna hraje do předávání medailí ženskému mistrovi. To tu ještě nebylo.
Organizátoři si týmy postavili do špalírů. Oceňovat se budou všichni medailisté mužského i ženského turnaje.

Medailové pořadí MS FIRS mužů:
1. Česká republika
2. Kanada
3. Švýcarsko

Medailové pořadí MS FIRS žen:
1. USA
2. Kanada
3. Nový Zéland

Do ženského turnaje Česká republika svou reprezentaci nevyslala.
Čeští hokejisté odjeli do útrob stadionu, pořadatelé je už ale zavolali zpět. Na plochu pricházejí také další účastníci a účastnice, teď vidím zlaté hokejistky domácích Spojených států.
Zlaté medaile se do našeho držení vrací po dvou letech. Kanadu jsme ve finále doslova zašlapali do hrací plochy, takovéto představení asi nečekal ani ten největší optimista.
Hotovo. Mistři světa v inline hokeji organizace FIRS pro rok 2013 jsou z České republiky! Naše výprava dokonala v Anaheimu mistrovský double, po juniorech se radují také muži. A nutno dodat, že naprosto zaslouženě!
40:00
Konec zápasu.
39:16
Česko právě vstřelilo branku!
Mistři chtějí, aby poslední úder šampionátu patřil jim! Dalekonosnou střelou se v závěrečné minutě prosazuje PATRIK ŠEBEK a stvrzuje fantastické české vítězství – 8:2! Bez asistence.
38:22
Ještě vytáhl ze své torničky pár kouzel Lukáš Cik, nicméně protihráč ho vyhnal až za bránu.
37:36
Zrovna teď působí Kanada v útoku sympatickým dojmem, ale to už je trochu pozdě. Hra se díkybohu uklidnila a už nám snad nic nebrání v pozvolném dohrání posledních minut.
36:49
Kanada právě vstřelila branku!
Tak přece je tu druhá čestná radost kanadských hokejistů. V zadním poli posunul Thomas Woods puk DAVIDU HAMMONDOVI, který možná využil trochu zakrytého výhledu Brabce a snižuje na 7:2. Asistence: Thomas Woods.
36:35
Vyloučený Marek Loskot je už zpátky na hrací ploše, ale následuje ho další hokejista z českého týmu. Ještě jedno oslabení.
36:06
Patrik Šebek v oslabení vystihl přihrávku soupeře a hasil si to dopředu sám. Na blafák však už času nezbývalo a střelu zastavil brankář Jensen.
35:14
Moc jim ke druhému úspěchu nechybělo, skrytou střelu Druryho odrazila tyč.
34:34
Po dlouhé době přichází vyloučení na naší straně. Schválně, zda ještě Kanaďané dokáží něco předvést v tomto jednostranném finále.
34:12
Z plochy nyní odkulhal také Jan Besser, to ale Kanaďanům za vinu dávat nemůžeme. Drury ho totiž nešťastně napálil kamsi do brusle.
33:35
Bohužel jsem neviděl, o kterého našeho hokejistu šlo, ale rovnou opustil hrací plochu. Jinak už hrajeme proti kompletnímu soupeři.
33:01
Ben Frank nejprve hrubě dohrál českého hráče za bránou a pak se po dokončení útočné akce ještě pustil do křížku s gólmanem Brabcem! Chce to studený obklad, chlapče.
32:35
Strýčkovi se puk před hokejkou postavil, ani Petru Kafkovi pak střela nesedla úplně podle představ.
32:02
Až z hokejky Lukáše Cika přišel po delší době střelecký pokus. Směřoval ale z hodně velkého úhlu a puk se bez teče dostal do ochranné sítě.
30:45
Veselý pálil jen do chráničů clonícího obránce, Kanaďané se dostávají k puku a šetří čas.
30:02
Ani druhá přesilovková formace si prozatím nerozumí. Není ale kam spěchat, už máme dávno vyděláno.
29:21
Přesilová hra je ale ze strany svěřenců Jiřího Suhrady dosti statická.
28:26
Vyloučeným hokejistou je Marcus Pryde a podle toho, že odjel rovnou do kabin, můžeme odhadovat vyšší trest. Z úst rozhodčího jsem slyšel "injury", náš hráč je tedy zraněný. Pět minut přesilovky pro český tým!
28:26
Až po více než minutě je hra přerušena. Kanadská nervozita je na hrací ploše znát víc a víc, nemá ale opravdu žádný smysl.
27:58
Zatím se ale nedostali ke střeleckému pokusu.
27:26
Přichází další faul a Češi mají ponechanou výhodu.
26:50
Česko právě vstřelilo branku!
Nám ale můžou být kanadské fauly ukradené – pokud je tedy dokážeme trestat a tenhle fantasticky rozjetý zápas si nenecháme pokazit! O druhou využitou přesilovku se postaral výjezdem z rohu pásma MAREK LOSKOT a zlaté medaile už se nám pomalu houpou na krku – 7:1!
26:40
Ale ne na dlouho. Unikajícího Aleše Jiříka sekl jeden z protihráčů, což nám přináší další výhodnou příležitost. Obávám se, že to ze strany soupeřů ještě zdaleka není vše.
25:59
Tahle početní výhoda se nepovedla, Kanada je kompletní.
25:32
Tak v kanadské bráně je James Jensen, ale těžko říci, od kdy. Hlasatelé od začátku zápasu neřeknou ani slovo. Asi drží bobříka mlčení.
25:02
Proti Kafkově ráně měl Topping naprosto čistý výhled. Náš čtyřúhelník nyní není tolik nebezpečný.
24:36
To brněnská souhra nyní nevyšla, Patrik Šebek vyhnal Pavla Strýčka až zpátky an vlastní polovinu.
23:48
Kanaďané už jsou ze skóre trochu nervózní a není se jim vlastně co divit. Následuje další faul a přesilovka číslo čtyři pro české barvy.
23:00
Česko právě vstřelilo branku!
Přišlo to až po přesilovce, což nám ale samozřejmě vůbec nevadí! Martin Vozdecký na sebe natáhl spoluhráče a pak libovou zadovkou našel ONDŘEJE VESELÉHO. Ten zakončil zlínsou spolupráci přesnou střelou mezi betony a vedeme už o pět gólů – 6:1! Asistence: Martin Vozdecký.
22:52
Ondřej Veselý svou střelou z dálky nenašel mezírku v Toppingově postoji, to už je Kanada kompletní.
22:28
Dlouho jim ale klid nevydržel. Martin Vozdecký pak zakončoval do rozhozené obrany, nicméně střela mu úplně nesedla. Šla doprostřed brány.
22:16
Až nyní se Kanaďané naplno osvobozují.
21:58
Ani tentokrát, z úplně stejné pozice, nebyl Patrik Šebek úspěšný!
21:16
Nacvičená spolupráce po ose Strýček – Kafka – Šebek, která nás včera v prodloužení poslala do finále, tentokrát ztroskotala na roztaženém Bradu Toppingovi.
20:50
Jeden z Kanaďanů nechal našemu hokejistovi v cestě hůl a potřetí si zahrajeme ve čtyřech proti třem. Výborná šance potvrdit náskok!
20:24
Češi velmi obětavě zablokovali Woodsův útok a odrazili puk až za červenou čáru.
20:01
Začal druhý poločas.
Ještě se vyskytly drobné problémy s hrací plochou na brankovišti Daniela Brabce. Za moment už ale může druhá dvacetiminutovka odstartovat.
Je pravda, že přesun finálového dne z Honda Center do arény v Huntington Beach jednoznačně přispěl alespoň divácké kulise zápasu. V hale je namačkána hlava na hlavě.
Češi předvedli ve finále opravdu vynikající první poločas a ke zlatým medailím mají o velký kus blíž než soupeř! Kanada sice vstřelila už po půlminutě první gól, ale to bylo z její strany vše. Uragán národního týmu se v dalším průběhu postaral o obrat až do současného stavu 5:1.
20:00
První poločas skončil.
19:38
Závěr první půle je poměrně nervózní. Teď to chce hlavně neinkasovat.
18:33
Česko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je velká paráda, český expres už ujíždí Javorovým listům o parník! Proti první bombě Pavla Strýčka ještě vytáhl Topping krásný semafor, ale krátce po dalším buly už pálil nekompromisně PETR KAFKA – 5:1! Asistence: Pavel Strýček.
18:18
Kanaďané si ale někde pomohli nedovoleným zákrokem a dostáváme druhou přesilovku.
18:18
Jan Besser pak připravil střeleckou pozici pro jednoho ze svých spoluhráčů. Brad Topping se ale stačil včas přesunout.
17:46
Už to mohlo být o čtyři, Lukáš Cik ale z velkého úhlu napálil tyčku!
17:19
Trmu-vrmu v rohu kanadského pásma sudí brzy přerušili a nařizují vhazování před Toppingem.
17:00
Opaření Kanaďané si vybírají oddechový čas.
17:00
Česko právě vstřelilo branku!
Nemusí nás to ale vůbec mrzet, přesně tři minuty před první sirénou totiž navyšujeme skóre již regulérní brankou! MAREK LOSKOT se s ohromnou lehkostí dostal až před brankáře, kterého snadno prostřelil kolem vyrážečky – 4:1! Bez asistence.
16:36
Kanada hraje v plném počtu, ani nám tedy početní výhoda nepřinesla úspěch.
15:58
Po přerušení se pánové v pruhovaném domluvili a pokračuje se za stavu 3:1.
15:38
Situaci jsem přesně neviděl, ale naši hráči se radovali z gólu! Rozhodčí však nechali hru plynout.
14:29
Třetí branka nám dodala patřičného sebevědomí a také my si vyzkoušíme přesilovou hru. Tyler Roeszler pyká za vražení na hrazení.
14:12
Česko právě vstřelilo branku!
Prvotřídní nedáš – dostaneš, Kanaďany za nevyužitou přesilovku okamžitě trestáme! Jeden z českých hokejistů z levého kruhu krásně vybídl PETRA KAFKU, jenž vložil do střílené přihrávky hokejku a Topping byl bezmocný – 3:1!
13:45
To už jsou Češi kompletní. V závěru měli hodně namále.
13:33
Fantastický Brabec! Na brankové čáře zneškodnil nejen Rhodesovu střelu, ale i dorážku Marcuse Prydea do úplně prázdné brány!
13:02
Zblokovaná rána z pravého kruhu zamířila do ochranné sítě. Tak by to šlo.
12:32
Allan z dobré pozice naštěstí přestřelil vzdálenější růžek.
11:56
Zatím se v oslabení bráníme na výbornou. Kanaďané působí mírně bezradným dojmem.
11:14
Mrštný Lorito si vysloužil nedovolený zákrok českého celku, jdeme poprvé v zápase do tří.
10:52
Marcus Pryde obdržel zpoza brány parádní přihrávku. Obětavý Michal Šimo ale Brabcovi skvěle vypomohl a vlastním tělem zastavil možná gólovou střelu.
10:11
Jeden z českých hokejistů se pokoušel uspět sám, ale neměl nárok na úspěch. Puku se ujímají Kanaďané.
09:32
Na druhé straně si Woods vyměnil puk s Nishiem, jehož střela zase znamenala snadnou práci pro Dana Brabce.
08:49
Dva hokejisté v českých dresech přenechali kotouč dozadu na třetího. Marek Loskot se ale mezi obránci nestačil prosmýknout a jeho bekhend nebyl pro Toppinga náročný.
08:14
Češi na moment vyklidili útočné pozice. Naopak mají sami problém s aktivním kanadským forčekingem.
07:32
K dalšímu pokusu se dostal Matthew Lorito, Brabec si připsal další zákrok.
06:52
Dva rychlé protiútoky si však vyzkoušeli také hokejisté ze zámoří. Daniel Brabec je v bráně neochvějně jistý.
05:43
Česko právě vstřelilo branku!
Skvěle! Než byste řekli švec, čeští hokejisté otáčejí díky své aktivitě zápas. Ondřej Veselý přiťukl kotouč do pravé strany MARTINU VOZDECKÉMU. Ten se v podobných pozicích nemýlí, i tentokrát byla jeho rána přesná a je to 2:1! Asistence: Ondřej Veselý.
04:56
Marek Loskot měl v přečíslení na levé straně spoluhráče, ale v tísni musel střílet. Topping puk za záda nepustil.
04:02
Už nám však zase přidělává velké problémy Thomas Woods, hokejista, který v dresu Mission Roller Brno letos získal mistrovský titul. Pro něj je duel zdaleka nejpikantnější ze všech hráčů na ploše.
02:58
Česko právě vstřelilo branku!
Češi ale stíhají odpověď snad z prvního střeleckého pokusu na kanadskou branku! Z dálky přesně vypálil ADAM PŘIBYL a kotouč se dostal až za záda překvapeného brankáře – 1:1! Asistence: Michal Šimo.
02:36
Snad celé dvě minuty od gólu drží Kanada puk na hokejkách v obranném pásmu.
00:33
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané nám připravují hodně nepříjemný začátek! THOMAS WOODS vtrhnul do pásma jako velká voda a když čeští zadáci nechali mezi sebou projet jednoho ze soupeřů, přišla mu přihrávka přesně na hokejku a Brabec byl bezmocný. Gól je však připsán Woodsovi – 0:1. Asistence: Bill Boyes.
00:01
Utkání právě začalo.
Rovněž Češi si vyslechli svou hymnu a zápas může za několik okamžiků začít. Do brány národního týmu se staví Daniel Brabec.
Následují hymny, jako první ta kanadská.
Rozhodčí už ukončili rozbruslení a týmy se pomalu trousí k pomyslným modrým čarám.
Problémy se nevyhýbají ani poslednímu zápasu. Finále odstartuje s menším posunem, zhruba ve 2:15 SELČ.
Připomeňme si historii našich úspěchů na MS FIRS. Turnaje se naše reprezentace neúčastnila v roce 1996, jinak ale ze sedmnácti představení skončila pouze třikrát bez medaile. Třetí místo nám připadlo v osmi případech, druhé ve čtyřech a konečně mistry světa jsme se stali dvakrát. Poprvé v roce 2007 ve španělském Bilbau, poté v roce 2011 v italském Rocarassu.
Je skutečně velkým paradoxem, že na poslední den se program šampionátu přesunul ze sedmnáctitisícového Honda Center do malé haly v Huntington Beach. Organizátoři, kteří se potýkali s minimálním zájmem diváků, dali přednost reklamním aktivitám basketbalové hvězdy LeBrona Jamese. Jakoby problémů s mistrovstvím nebylo dost.

Právě v Huntington Beach ale přesně před týdnem vybojovali zlato junioři. Přinese nám zdejší půda štěstí i napodruhé?
Úvodní sestavy:

Česko: Brabec (Handl) – Tvrzník, Strýček, Vozdecký, Šebek, Cik, Bernad – Besser, Veselý, Loskot, Kafka, Šimo, Přibyl, Jiřík, Fiala.

Kanada: Topping (Jensen) – Drury, Corbeil, Allan, Nishio, Rhodes – Woods, Lorito, Barrett, Pryde, Frank, Boyes, Boudreault, Roeszler.

Rozhodčí: .
Do Spojených států jsme přivezli dva reprezentační výběry. Junioři už svůj úkol splnili, popáté v řadě za sebou nechali celou světovou konkurenci a stvrdili totální dominanci naší země v této kategorii. Teď ještě zbývá vybojovat zlatý úspěch mužům. Pokud by se jim to povedlo, dvojice mladíků by domů dovezla oba dva nejcennější kovy – svůj pobyt si v Anaheimu protáhli David Bernad s Martinem Fialou.
Už jsem naťukl téma prvního vzájemného utkání soupeřů ve skupině, tak ho i dokončím. Češi tehdy sice po osmi minutách vedli o dvě branky, ale Kanada zápas otočila a šest minut před koncem měla za stavu 5:3 blízko k vítězství. Patrik Šebek a Pavel Strýček, jehož úder přišel až ve hře bez brankáře, ale zařídili nesmírně cennou remízu. Právě tohle vzepětí musí našim klukům dodat sebevědomí i do dnešního, „trochu“ důležitějšího střetnutí.

Ještě jeden duel ale máme v čerstvé paměti. Na začátku června nám Kanadu přivál do cesty čtvrtfinálový osud na šampionátu IIHF v Drážďanech. Pro Čechy to bohužel byla konečná, neboť prohospodařili dokonce tříbrankový náskok, prohráli 5:8 a o medaile si nezahráli. Dnes přichází skvělá možnost odvety!
Český národní tým se do finále propracoval nejkratší možnou cestou. V základní skupině si připsal dvě vítězství a na závěr mu v duelu právě s Kanadou stačila remíza, aby skončil první a šel přímo do čtvrtfinále. S Británií se nepáral, ovšem proti Švýcarsku sehrál nervydrásající semifinále, ve kterém dotáhl dvoubrankové manko až v poslední minutě. Nastavený čas se pak stal zásluhou přesilovkové branky Patrika Šebka naší kořistí.

Základní skupina:
Česko – Francie 4:1
Česko – Lotyšsko 11:1
Česko – Kanada 5:5

Čtvrtfinále:
Česko – Velká Británie 12:3

Semifinále:
Česko – Švýcarsko 4:3 pp.

Zato Javorové listy se ve skupině musely spokojit s druhou příčkou a tedy i zápasem navíc, který však žádné potíže neznamenal. Švédové pak Kanaďanům odklidili z cesty amerického favorita, sami jim naopak v semifinále moc práce nepřidělali.

Základní skupina:
Kanada – Lotyšsko 8:3
Kanada – Francie 2:1
Kanada – Česko 5:5

Osmifinále:
Kanada – Brazílie 14:1

Čtvrtfinále:
Kanada – Itálie 5:2

Semifinále:
Kanada – Švédsko 6:2
Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS vrcholí. V americkém Anaheimu zbývá odehrát poslední soutěžní den a celý program završí velké finále mezi Českem a Kanadou! Naše reprezentace má už teď jisté, že podeváté v řadě získá medaili – nemůže však chtít jinou než tu zlatou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.


Články odjinud